Αντίο μαμά

Χλωρίδα - πανίδα και άνθρωπος
Άβαταρ μέλους
sys3x
Δημοσιεύσεις: 37815
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 21:40
Τοποθεσία: m lagou

Re: Αντίο μαμά

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από sys3x » 29 Οκτ 2019, 19:42

Feindflug έγραψε:
29 Οκτ 2019, 19:39
sys3x έγραψε:
29 Οκτ 2019, 19:36
Feindflug έγραψε:
29 Οκτ 2019, 19:35

750 στρόφαλο, 690 τροχό, τύπε.
Πηκ ρε άμπαλε πηκ, δε λέμε να ανεβαίνει τη Λαγκαδά μόνο.
Αν σου πω 1,2 kWatt στις 9.800, θα με πιστέψεις ή να φέρω και δυναμομέτρηση, δικέ μου;
Που πας με ένα κόμμα δύο ρε, που πας.
Άντε θα κατέβεις λίγο τη Λαγκαδά θα πάρεις και τσιγάρα, μετά πως θα ανέβεις, με ωτοστόπ;
ΛΕΥΤΕΡΙΑ ΣΤΟΝ ΛΑΟ ΤΗΣ ΠΑΛΑΙΣΤΙΝΗΣ

.

Άβαταρ μέλους
Juno
Δημοσιεύσεις: 17020
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 01:46

Re: Αντίο μαμά

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Juno » 29 Οκτ 2019, 19:43

Fahrenheit έγραψε:
27 Οκτ 2019, 14:53
... α) Ζώο είναι κάθε έµβιος οργανισµός, που συναισθάνεται και κινείται σε ξηρά, αέρα και θάλασσα ή οποιοδήποτε άλλο υδατικό οικοσύστηµα ή υγροβιότοπο...
Δηλαδή αν χτυπήσουμε αρουραίο με το αυτοκίνητο, πάμε μέσα;
Leporello έγραψε:
24 Ιαν 2019, 18:07
Nέα τζουνιά! Ο Αβέρωφ με αυτά που δήλωνε το ... 1962 θα διαψεύσει ΕΜΕΝΑ που μιλάω την γλώσσα.
Leporello: γιατί ο Αβέρωφ δεν ήξερε τι έλεγε!

Άβαταρ μέλους
Feindflug
Δημοσιεύσεις: 14689
Εγγραφή: 08 Φεβ 2019, 21:00
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: Αντίο μαμά

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Feindflug » 29 Οκτ 2019, 19:46

sys3x έγραψε:
29 Οκτ 2019, 19:42
Feindflug έγραψε:
29 Οκτ 2019, 19:39
sys3x έγραψε:
29 Οκτ 2019, 19:36


Πηκ ρε άμπαλε πηκ, δε λέμε να ανεβαίνει τη Λαγκαδά μόνο.
Αν σου πω 1,2 kWatt στις 9.800, θα με πιστέψεις ή να φέρω και δυναμομέτρηση, δικέ μου;
Που πας με ένα κόμμα δύο ρε, που πας.
Άντε θα κατέβεις λίγο τη Λαγκαδά θα πάρεις και τσιγάρα, μετά πως θα ανέβεις, με ωτοστόπ;
Άντε βρε πάνε φτιάξε το δικό σου στους Daltons, άσχετε.

Δώσε ώρα και μέρος να σε κεράσω τσαγάκι, τύπε. Πάρε και δώρο 2 κολώνες αβάντα, από μένα.
Dein Herz, meine Gier
Ab jetzt gehörst du nur mir

Άβαταρ μέλους
sys3x
Δημοσιεύσεις: 37815
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 21:40
Τοποθεσία: m lagou

Re: Αντίο μαμά

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από sys3x » 29 Οκτ 2019, 19:48

Feindflug έγραψε:
29 Οκτ 2019, 19:46
sys3x έγραψε:
29 Οκτ 2019, 19:42
Feindflug έγραψε:
29 Οκτ 2019, 19:39

Αν σου πω 1,2 kWatt στις 9.800, θα με πιστέψεις ή να φέρω και δυναμομέτρηση, δικέ μου;
Που πας με ένα κόμμα δύο ρε, που πας.
Άντε θα κατέβεις λίγο τη Λαγκαδά θα πάρεις και τσιγάρα, μετά πως θα ανέβεις, με ωτοστόπ;
Άντε βρε πάνε φτιάξε το δικό σου στους Daltons, άσχετε.

Δώσε ώρα και μέρος να σε κεράσω τσαγάκι, τύπε. Πάρε και δώρο 2 κολώνες αβάντα, από μένα.
Λαχαναγορά μετά τις 10.
ΛΕΥΤΕΡΙΑ ΣΤΟΝ ΛΑΟ ΤΗΣ ΠΑΛΑΙΣΤΙΝΗΣ

.

Άβαταρ μέλους
Feindflug
Δημοσιεύσεις: 14689
Εγγραφή: 08 Φεβ 2019, 21:00
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: Αντίο μαμά

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Feindflug » 29 Οκτ 2019, 19:50

sys3x έγραψε:
29 Οκτ 2019, 19:48
Feindflug έγραψε:
29 Οκτ 2019, 19:46
sys3x έγραψε:
29 Οκτ 2019, 19:42


Που πας με ένα κόμμα δύο ρε, που πας.
Άντε θα κατέβεις λίγο τη Λαγκαδά θα πάρεις και τσιγάρα, μετά πως θα ανέβεις, με ωτοστόπ;
Άντε βρε πάνε φτιάξε το δικό σου στους Daltons, άσχετε.

Δώσε ώρα και μέρος να σε κεράσω τσαγάκι, τύπε. Πάρε και δώρο 2 κολώνες αβάντα, από μένα.
Λαχαναγορά μετά τις 10.
Δεν προλαβαίνω, δικέ μου. Πρέπει να το πάω στον μάστορα να το σετάρω για 400αρι.
Dein Herz, meine Gier
Ab jetzt gehörst du nur mir

Άβαταρ μέλους
sys3x
Δημοσιεύσεις: 37815
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 21:40
Τοποθεσία: m lagou

Re: Αντίο μαμά

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από sys3x » 29 Οκτ 2019, 20:00

Να σε πάει ε.
ΛΕΥΤΕΡΙΑ ΣΤΟΝ ΛΑΟ ΤΗΣ ΠΑΛΑΙΣΤΙΝΗΣ

.

Άβαταρ μέλους
νύχτα
Δημοσιεύσεις: 8749
Εγγραφή: 03 Μαρ 2019, 12:18

Re: Αντίο μαμά

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από νύχτα » 07 Νοέμ 2019, 13:34

Feindflug έγραψε:
29 Οκτ 2019, 19:00
...έχω ανέβει με μισογεμάτη τρίτη και στην δεξιά στροφή τράβηξα χειρόφρενο, αφού πάτησα μια ξερογκαζιά για να μην χάσω στροφές και να ροπιάσει το εργαλείο, κατέβασα δευτέρα και μετά προσπαθούσα να το μαζέψω το άτιμο.
nothing but heart

Άβαταρ μέλους
gassim
Δημοσιεύσεις: 7724
Εγγραφή: 06 Απρ 2018, 00:59

Re: Αντίο μαμά

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από gassim » 07 Νοέμ 2019, 13:50

hellegennes έγραψε:
28 Οκτ 2019, 11:24
nemo έγραψε:
28 Οκτ 2019, 08:39
Δεν είδα ποτέ να κάθεται μια γάτα στην μέση του δρόμου πάντα πετάγονται ξαφνικά σε αυτό αναφέρομαι και στο απότομο στρίψιμο του τιμονιού
προς άλλα διερχόμενα αυτοκίνητα ή κολόνες από βλαμμένους ζωόφιλους οδηγούς
Θα πρέπει να είσαι τρολ για να επιμένεις ακόμη ή απλά να χάνεις εγκεφαλικά λάδια ή απλά να μη σου έτυχε
Όσο ξαφνικά και να πετάχτηκε, αν πηγαίνεις με 20 χλμ/ώρα, με ένα πάτημα κοκαλώνεις χωρίς καμμιά συνέπεια μέσα σε ένα κλάσμα του δευτερολέπτου.
Δυστυχώς καμιά φορά τα γατιά, ειδικά τα μικρά, αν τρομάξουν πετάγονται τρέχοντας χωρίς να δουν τίποτα. Είναι θέμα τύχης αν εκείνη ακριβώς την στιγμή περνάει αμάξι ή όχι.
Πριν απο μερικές μέρες χάζευα ενα πολύ όμορφο γατάκι στο πεζοδρόμιο απο απόσταση, αυτό χώθηκε κάτω απο ενα αμάξι. Περνώντας απο το πεζοδρόμιο δίπλα του σκέφτηκα "εχει γούστο το βλαμμένο να τρομάξει τώρα και να πεταχτεί στον δρόμο" και όντως πετάχτηκε κατευθείαν στις ρόδες ενός αυτοκινήτου. Του πήρε όλα τα πίσω πόδια, έφυγε κλαιγοντας σέρνοντας όλο το πίσω μέρος, έψαξα να το βρω αλλά κάπου χώθηκε και εξαφανίστηκε.
Μου γάμησε όλη την εβδομάδα το σκηνικό.


παρεπιπτόντως έχω 2 φοβερά γατιά, ημιαδέσποτα που φροντίζω. Πολύ χαδιάρικα και όμορφα. Το ένα εχει κάπως μακρύ τρίχωμα και φουντωτή ουρά. Το άλλο είναι κάπως ντροπαλό αλλά επίσης πολύ όμορφο.
Αν ενδιαφέρεται κανείς να τα πάρει σπίτι να μου στείλει μήνυμα τώρα πριν πιάσουν τα πολλά κρύα.

Άβαταρ μέλους
gassim
Δημοσιεύσεις: 7724
Εγγραφή: 06 Απρ 2018, 00:59

Re: Αντίο μαμά

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από gassim » 07 Νοέμ 2019, 14:21

OANNHSEA έγραψε:
28 Οκτ 2019, 12:21
hellegennes έγραψε:
28 Οκτ 2019, 11:24
nemo έγραψε:
28 Οκτ 2019, 08:39
Δεν είδα ποτέ να κάθεται μια γάτα στην μέση του δρόμου πάντα πετάγονται ξαφνικά σε αυτό αναφέρομαι και στο απότομο στρίψιμο του τιμονιού
προς άλλα διερχόμενα αυτοκίνητα ή κολόνες από βλαμμένους ζωόφιλους οδηγούς
Θα πρέπει να είσαι τρολ για να επιμένεις ακόμη ή απλά να χάνεις εγκεφαλικά λάδια ή απλά να μη σου έτυχε
Όσο ξαφνικά και να πετάχτηκε, αν πηγαίνεις με 20 χλμ/ώρα, με ένα πάτημα κοκαλώνεις χωρίς καμμιά συνέπεια μέσα σε ένα κλάσμα του δευτερολέπτου.
Και αυτοί που έρχονται από πίσω σου, θα κατέβουν από τα αυτοκίνητα και θα σε σπάσουν στο ξύλο επειδή πηγαίνεις με 20χλμ/ώρα για να μην πατήσεις κάνα γατί ή κάνα κοπρόσκυλο!!!
Πας καλά ρε;;;

Κανονικά όταν μας χτυπάει αδέσποτο ή σπιτιού και μας κάνει ζημιά στο αμάξι θα έπρεπε να κάνουμε μήνυση στην πολιτεία ή στον κάτοχο του!!!

.
Γιατί ως γνωστόν ο κόσμος περιστρέφεται γύρω από εσένα και το αμάξι σου.

Άβαταρ μέλους
Naranjita
Δημοσιεύσεις: 4357
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 10:18

Re: Αντίο μαμά

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Naranjita » 07 Νοέμ 2019, 14:22

το κατσουλι το μαζεψε κανεις;
ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΝΙΚΑΝΟΙ....
ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΗΛΙΘΙΟΙ.....
ΓΝΩΡΙΖΟΥΝ ΤΙ ΚΑΝΟΥΝ....
ΕΙΝΑΙ: ΠΡΟΔΟΤΕΣ

Who is The 4th man
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 4465
Εγγραφή: 11 Απρ 2018, 17:44

Re: Αντίο μαμά

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Who is The 4th man » 07 Νοέμ 2019, 14:27

Feindflug έγραψε:
29 Οκτ 2019, 19:00
Αφήστε τον να λέει. Αφού δεν οδηγεί, δεν γνωρίζει.

Εγώ προσωπικά, στο τέλος αυτού του δρόμου που λέει ο μπακαλότυπος, πριν γίνει το δημόσιο πάρκινγκ και φαρδαίνουν το πεζοδρόμιο, έχω ανέβει με μισογεμάτη τρίτη και στην δεξιά στροφή τράβηξα χειρόφρενο, αφού πάτησα μια ξερογκαζιά για να μην χάσω στροφές και να ροπιάσει το εργαλείο, κατέβασα δευτέρα και μετά προσπαθούσα να το μαζέψω το άτιμο.

Αυτά τα 20 και 30 χλμ είναι για τους άσχετους.
πσσσσσσσσσ......καί γαμώ τή σωφεράντζα τυπάκλα ναούμ
σόρυ δεν έχω παρακολουθήσει τό νήμα.....θά εννοείς ότι ή μαμάκα θά στάξει τό 500ρικο γιά πλατό-δίσκο
( :a108: σόρυ χέλυ)
Αυτομπαναρισμενος επ αόριστον

Άβαταρ μέλους
hellegennes
Δημοσιεύσεις: 40718
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:17

Re: Αντίο μαμά

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hellegennes » 07 Νοέμ 2019, 14:37

gassim έγραψε:
07 Νοέμ 2019, 13:50
Δυστυχώς καμιά φορά τα γατιά, ειδικά τα μικρά, αν τρομάξουν πετάγονται τρέχοντας χωρίς να δουν τίποτα. Είναι θέμα τύχης αν εκείνη ακριβώς την στιγμή περνάει αμάξι ή όχι.
Πριν απο μερικές μέρες χάζευα ενα πολύ όμορφο γατάκι στο πεζοδρόμιο απο απόσταση, αυτό χώθηκε κάτω απο ενα αμάξι. Περνώντας απο το πεζοδρόμιο δίπλα του σκέφτηκα "εχει γούστο το βλαμμένο να τρομάξει τώρα και να πεταχτεί στον δρόμο" και όντως πετάχτηκε κατευθείαν στις ρόδες ενός αυτοκινήτου. Του πήρε όλα τα πίσω πόδια, έφυγε κλαιγοντας σέρνοντας όλο το πίσω μέρος, έψαξα να το βρω αλλά κάπου χώθηκε και εξαφανίστηκε.
Μου γάμησε όλη την εβδομάδα το σκηνικό.


παρεπιπτόντως έχω 2 φοβερά γατιά, ημιαδέσποτα που φροντίζω. Πολύ χαδιάρικα και όμορφα. Το ένα εχει κάπως μακρύ τρίχωμα και φουντωτή ουρά. Το άλλο είναι κάπως ντροπαλό αλλά επίσης πολύ όμορφο.
Αν ενδιαφέρεται κανείς να τα πάρει σπίτι να μου στείλει μήνυμα τώρα πριν πιάσουν τα πολλά κρύα.
Θα συμβεί κι αυτό, ναι. Αλλά ο ευσυνείδητος άνθρωπος θα δει τι πάτησε, αν χρειαστεί θα το βοηθήσει κι αν το έχει σκοτώσει θα πρέπει να καλέσει την αρμόδια αρχή να το μαζέψει.
Ξημέρωσε.
Α, τι ωραία που είναι!
Ήρθε η ώρα να κοιμηθώ.
Κι αν είμαι τυχερός,
θα με ξυπνήσουν μια Δευτέρα παρουσία κατά την θρησκεία.
Μα δεν ξέρω αν και τότε να σηκωθώ θελήσω.

Άβαταρ μέλους
Feindflug
Δημοσιεύσεις: 14689
Εγγραφή: 08 Φεβ 2019, 21:00
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: Αντίο μαμά

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Feindflug » 07 Νοέμ 2019, 16:28

sibylic έγραψε:
07 Νοέμ 2019, 14:27
Feindflug έγραψε:
29 Οκτ 2019, 19:00
Αφήστε τον να λέει. Αφού δεν οδηγεί, δεν γνωρίζει.

Εγώ προσωπικά, στο τέλος αυτού του δρόμου που λέει ο μπακαλότυπος, πριν γίνει το δημόσιο πάρκινγκ και φαρδαίνουν το πεζοδρόμιο, έχω ανέβει με μισογεμάτη τρίτη και στην δεξιά στροφή τράβηξα χειρόφρενο, αφού πάτησα μια ξερογκαζιά για να μην χάσω στροφές και να ροπιάσει το εργαλείο, κατέβασα δευτέρα και μετά προσπαθούσα να το μαζέψω το άτιμο.

Αυτά τα 20 και 30 χλμ είναι για τους άσχετους.
πσσσσσσσσσ......καί γαμώ τή σωφεράντζα τυπάκλα ναούμ
σόρυ δεν έχω παρακολουθήσει τό νήμα.....θά εννοείς ότι ή μαμάκα θά στάξει τό 500ρικο γιά πλατό-δίσκο
( :a108: σόρυ χέλυ)
Η μαμά δεν στάζει για το αυτοκίνητο δικέ μου, αλλά ο δίσκος μου έχει αρχίσει να πατινάρει.

Θαρρώ πως τον έφαγα πιο γρήγορα αυτόν. Ίσως φταίει που περιμένω στο φανάρι με κουμπωμένη πρώτη, μαρσαρισμένος στις 5.300.
Dein Herz, meine Gier
Ab jetzt gehörst du nur mir

Άβαταρ μέλους
enaon
Δημοσιεύσεις: 22631
Εγγραφή: 04 Απρ 2018, 14:48

Re: Αντίο μαμά

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από enaon » 07 Νοέμ 2019, 16:52

Feindflug έγραψε:
07 Νοέμ 2019, 16:28
Η μαμά δεν στάζει για το αυτοκίνητο δικέ μου, αλλά ο δίσκος μου έχει αρχίσει να πατινάρει.

Θαρρώ πως τον έφαγα πιο γρήγορα αυτόν. Ίσως φταίει που περιμένω στο φανάρι με κουμπωμένη πρώτη, μαρσαρισμένος στις 5.300.
:smt005:

Αυτό το βιντεάκι με τον γκούφι είναι τρομερό ρε γαμώτο, και πρέπει να είναι 40ετίας πλέον. Εκεί που χτυπάνε στάμπες με στόχους που φάγανε λιώνω. :smt005:

Πρίν 20 ίσως χρόνια είχα βρεθεί Χριστούγεννα στο παρίσι με αυτοκίνητο, τα είχα δει όλα. Ένοιωσα την ανάγκη να κατέβω και να βάλω τα κλάματα, έχασα ένα δύο φανάρια σαστισμένος και μετά είπα δεν θα με τρελάνετε εσείς, εγώ είμαι Έλληνας, πόλεμο θέλετε, θα τον έχετε. Πλάκα είχε, τράκαρα 2-3 λίγο, γελάγανε, μπονανέ μου λέγανε, τρέλα. :lol:

Άβαταρ μέλους
OANNHSEA
Δημοσιεύσεις: 8457
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 11:27

Re: Αντίο μαμά

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από OANNHSEA » 07 Νοέμ 2019, 17:38

hellegennes έγραψε:
07 Νοέμ 2019, 14:37
gassim έγραψε:
07 Νοέμ 2019, 13:50
Δυστυχώς καμιά φορά τα γατιά, ειδικά τα μικρά, αν τρομάξουν πετάγονται τρέχοντας χωρίς να δουν τίποτα. Είναι θέμα τύχης αν εκείνη ακριβώς την στιγμή περνάει αμάξι ή όχι.
Πριν απο μερικές μέρες χάζευα ενα πολύ όμορφο γατάκι στο πεζοδρόμιο απο απόσταση, αυτό χώθηκε κάτω απο ενα αμάξι. Περνώντας απο το πεζοδρόμιο δίπλα του σκέφτηκα "εχει γούστο το βλαμμένο να τρομάξει τώρα και να πεταχτεί στον δρόμο" και όντως πετάχτηκε κατευθείαν στις ρόδες ενός αυτοκινήτου. Του πήρε όλα τα πίσω πόδια, έφυγε κλαιγοντας σέρνοντας όλο το πίσω μέρος, έψαξα να το βρω αλλά κάπου χώθηκε και εξαφανίστηκε.
Μου γάμησε όλη την εβδομάδα το σκηνικό.


παρεπιπτόντως έχω 2 φοβερά γατιά, ημιαδέσποτα που φροντίζω. Πολύ χαδιάρικα και όμορφα. Το ένα εχει κάπως μακρύ τρίχωμα και φουντωτή ουρά. Το άλλο είναι κάπως ντροπαλό αλλά επίσης πολύ όμορφο.
Αν ενδιαφέρεται κανείς να τα πάρει σπίτι να μου στείλει μήνυμα τώρα πριν πιάσουν τα πολλά κρύα.
Θα συμβεί κι αυτό, ναι. Αλλά ο ευσυνείδητος άνθρωπος θα δει τι πάτησε, αν χρειαστεί θα το βοηθήσει κι αν το έχει σκοτώσει θα πρέπει να καλέσει την αρμόδια αρχή να το μαζέψει.
Εάν έχει τραυματιστεί θα πρέπει να το πάει στο νοσοκομείο, να δώσει και αίμα εάν χρειαστεί, να πληρώσει και τα νοσήλεια γιατί ως γνωστόν τα γατιά δεν κυκλοφορούν με πορτοφόλι...
Εάν όμως το σκοτώσει θα πρέπει να να βρει κάνα παπά για να κανονίσουν την κηδεία. Και φυσικά θα πρέπει να πληρώσει τον τάφο, όλη την κηδεία, τον καφέ για τις άλλες γάτες που θα παρευρεθούν στην κηδεία και φυσικά δεν θα πρέπει να ξεχνά τα μνημόσυνα!!!
.
.
.
.
.
Και μου το έλεγε ο πατέρας μου: γίνε παιδί μου γιατρός... Αλλά που εγώ... Θα είχα γίνει ψυχίατρος και θα τα είχα κονομήσει μόνο από εσάς τους μουρλούς του φόρουμ!!!!

.
Bellum omnium contra omnes
Ου παντός πλειν εις Κόρινθον...

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Οικολογία & Φύση”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών