Μαχαιριές σε πιτ μπουλ

Φιλοζωικό αίσθημα, συζητήσεις, προβληματισμοί. Εκπαίδευση, φροντίδα & συμβουλές.
Άβαταρ μέλους
ΣΑΤΑΝΙΚΟΣ ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ
Δημοσιεύσεις: 27221
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 21:47

Re: Μαχαιριές σε πιτ μπουλ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΣΑΤΑΝΙΚΟΣ ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ » 22 Απρ 2019, 17:58

Ο χρήστης που γκρέμισε τον εθνολαϊκισμό

Άβαταρ μέλους
vantono
Δημοσιεύσεις: 23694
Εγγραφή: 14 Απρ 2018, 13:22
Phorum.gr user: vantono
Τοποθεσία: κεντρικά γραφεία George Soros

Re: Μαχαιριές σε πιτ μπουλ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από vantono » 22 Απρ 2019, 18:59

Chilloutbuddy έγραψε:
22 Απρ 2019, 10:35
vantono έγραψε:
22 Απρ 2019, 10:20
έχει πλάκα παντως δω μέσα που (όσο μαλάκω και να ηταν η πιτμπουλού και όσο δολοφονική τετράποδη μηχανή το σκυλί της) εσεις πατε σωνει και ντε να βγάλετε λάδι τον ψυχάκια με το κατανα πάνω του. Τη μία λέτε ότι "δεν αποδεικνύεται οτι ηταν στρατιωτικού τύπου μαχαίρι", την άλλη οτι το να πετάει μαχαίρια σε στοχους στο μπαλκόνι του "δεν λέει τίποτα, κουλ", γενικά θυμίζετε πολυ εντονα τα αβγά του πχορουμ οταν πανε να δικαιολογήσουν τα αδικαιολογητα. Μονο οτι το βρήκε κατω το μαχαίρι και σκόπευε να το παραδώσει στην αστυνομια δεν ειπατε ακομα.
Αν είναι το σκυλί μόνιμα δεμένο και με φίμωτρο δεν έχουν και οι μουρλοί με τα σπαθιά πάτημα να κάνουν μαλακίες. Το θέμα είναι να μη φτάνει η κατάσταση εκεί.
Σπαθιά, επικίνδυνα σκυλιά, χιμπατζήδες, όρκες, κροκόδειλοι και ότι άλλη μαλακία έχει ο καθένας στον εγκέφαλο, το έχουμε κλειδωμένο στα σπίτια μας και όχι έξω στον κόσμο.
σωστός σε όλα, μόνο που η παραβατικότητα των άλλων (λυτό και μη φιμωμένο επιθετικό σκυλί εν προκειμένω) δεν δικαιολογεί τη δική μας παραβατικότητα ως βιτζιλάντηδες τιμωροί. Κι εγώ που γινομαι μουρλός οταν μου κλεινουν το παρκινγκ κατω απο την πολυκατοικία μου ή οταν ο μπροστινός μου στο φαναρι κανει πανω απο 3 δεύτερα να ξεκινήσει όταν εχει αναψει το πράσινο, τι πρέπει να κανω, να το ρίξω στην οπλοφορία (και οπλοχρησία) μαχαιριών? Ουτε μπορώ να λέω πχ "να μην ειναι αυτοί μαλάκες, για να μη βρίσκω εγώ πατημα να τους κανω μαλακίες".
foscilis έγραψε:
22 Απρ 2019, 11:23
Να πούμε βέβαια ότι το στρατιωτικό μαχαίρι είναι αυτό:


Εικόνα

ενώ το κατάνα είναι αυτό:



Εικόνα

τι σημασία έχει βέβαια λίγη στρογγυλοποίηση της πραγματικότητας προς τα πάνω όταν σου φαίνεται αδικαιολόγητη η άμυνα απέναντι σε αφίμωτο πιτ μπουλ που μασουλάει τον σκύλο σου, ε vantono;

και βέβαια πόσο μη χρυσαυγίτικο να ταυτίζεις δολοφονία ανθρώπου για πέντε φράγκα με θανάτωση ενός επιθετικού κοπρόσκυλου πάνω σε άμυνα.
έλεος ρε φόσι, πού άτομο με τη νοημοσύνη/αντίληψη δική σου, πηρε στα σοβαρά την αναφορά μου σε κατάνα. Στοιχείο υπερβολής ήταν αυτο, με την αλληγορική έννοια, που μου ήρθε να δωσω στο ποστ εκεινη τη στιγμη που το έγραφα. Αλλά εστω ας δεχτουμε οτι σοβαρολογώ με την αναφορά σε κατάνα: Μου παραθετεις μια φωτο απο στρατιωτικο μαχαιρι και μια απο κατάνα, για ποιό λογο? Ότι τί? Και τα δύο δεν σκοτώνουν? Εγώ ειμαι οκ δηλαδή αν κουβαλάω πάνω μου περίστροφο, και όχι καλάσνικοφ? Οπλοφορία δεν ειναι και τα δυο? Στον όγκο του όπλου ειναι το θεμα?
Και βεβαια χρησιμοποιείτε σφόδρα χρυσαυγίτικη νταματζοκοντρολάδικη πρακτική, με αυτά που λετε. Όταν σε αλλα νήματα πχ κράζετε τα αβγά και τους οπαδους τους που οπλοφορουν, ή σε άλλα νήματα που επιχειρηματολογείτε κατά της οπλοκατοχής γενικότερα,και σας διαβάζω και σας καμαρώνω, με το να αντιφάσκετε δω μέσα προσπαθώντας να βγάλετε λάδι τον ψυχάκια που ξεπέρασε τα ορια της οπλοφορίας, και περασε σε εκεινα της οπλοχρησίας, επειδη το θύμα του ηταν απλα ενα επιθετικό κοπροσκυλο (έτυχε, πολύ πιθανοτερο να ήταν και άνθρωπος) δείχνει οτι ειστε υποκριτές.
Ελεος δηλαδή, που καθομαστε και το συζητάμε ακομα για τον αρχιψύχακα του κερατά που ειχε σκοπο να σφάξει, και ΕΜΦΑΝΕΣΤΑΤΑ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΗΣΕ ΤΟ ΣΚΥΛΙ ΤΟΥ ΓΙΑ ΔΟΛΩΜΑ! Μιλάμε για φάση εκ προμελέτης.
Αν ήθελε τοσο πολύ να φάει το πιτμπουλ και το είχε βάλει στο μάτι, ας την έστηνε σε κανα πεζοδρομιο εξω απο το σπιτι της ιδιοκτητριας του, κι ας το φόλιαζε ησυχα κι αθορυβα στην τελική. Αλλα οχι, ήθελε να το παιξει Ράμπο Τιμωρός. Και γιατί? ΓΙΑΤΙ ΠΟΛΥ ΑΠΛΑ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑΣ ΨΥΧΑΚΙΑΣ ΠΟΥ ΠΕΤΑΕΙ ΜΑΧΑΙΡΙΑ ΣΕ ΣΤΟΧΟΥΣ ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΛΕΕΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΟΥΝΗΜΕΝΗ ΨΥΧΟΣΥΝΘΕΣΗ ΤΟΥ! Αφου ήθελε να το παιξει Ράμπο λοιπόν, ας φάει τη μπουζού του τώρα και ας του σκίσουν την κωλοτρυπίδα ολες οι φιλοζωικές.
Ασέβαστος έγραψε:
22 Απρ 2019, 12:44
ειναι χρησιμοι μερικες φορες οι ψυχακηδες. οπως τωρα.

οπως στους πολεμους. cry havoc, and set forth the dogs of war. τους ψυχακηδες στελνουμε, και τους δινουμε και παρασημα.
σωστός, γενικά όλο αυτό το συμβάν ήταν ενα χρήσιμο μάθημα για όλους, με χρήσιμους ψυχάκηdες απ ολες τις πλευρές. Και μάθημα-παθημα προς τους ιδιοκτήτες επιθετικών σκύλων μπορεί να αποτελεσει, και προς τους ψυχάκηδες που σκοτώνουν με τοση εν ψυχρώ ευκολία ζώο, κάτι το οποίο ειναι μαθηματικά βέβαιο οτι αργά η γρήγορα μπορεί να οδηγήσει και σε δολοφονία ανθρώπου, με παρόμοια βιαιότητα. Δεν είναι τυχαίο που ενα τεράστιο ποσοστό σήριαλ κίλλερς, ξεκίνησαν τα πρωτα τους παρθενικά βήματα, με το να σφάζουν και να κατακρεουργούν ζώα φορ φάν, πριν περάσουν στους ανθρώπους. Είπαμε και ξανα λέμε λοιπον, RIP και στο σκυλί (που οσο κοπροσκυλο κι αν ηταν) βοηθησε με τον τρόπο του να ξεμπροστιαστεί και απομονωθεί ενας ψυχικά αρρωστος και επικίνδυνα διαταραγμένος που κυκλοφορουσε ανάμεσά μας! Σήμερα μπορεί να ήταν το σκυλι, αλλα αν αυτος ο ανθρωπος εξακολουθει να κυκλοφορει ελευθερος, αυριο στη θεση του σκυλου μπορω να ειμαι εγώ ή εσυ, αν τον πετυχουμε καπου στο δρόμο μας και τύχει να λογοφέρουμε. Ενας ψυχάκιας λιγότερος λοιπόν, ταυτόχρονα με καγκουροφιλόζωο λιγότερο! Πολύ καλό μαθημα.
ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ έγραψε:
22 Απρ 2019, 16:53
πάντως τι γενικοποιήση είναι αυτή που κάνουν μερικοί στα σοσιαλ μιντια; επειδή πολλά πιτ μπουλ είναι επιθετικά και έχουν κάνει επιθέσεις, σημαίνει πως όλα τα πιτ μπουλ είναι έτσι και (πρέπει να) θεωρείται καλό πράγμα η προληπτική θανάτωσή τους;
σοβαρά τώρα;
έχουν ξεφύγει κάποιοι άνθρωποι
ναι έχουν ξεφύγει, αλλά ταυτόχρονα έχει ξεφύγει πολύ και η κατάσταση με τους καθε λογής καγκουραίους που γουστάρουν να παιρνουν σκυλιά επιθετικής ράτσας για πούλημα μούρης, δίχως να εχουν ούτε τη θέληση ούτε τη γνώση να τα εκπαιδεύσουν. Αν θες να εισαι κατοχος τέτοιου σκύλου, εκτος απο τα κλασικα προβλεπέ (φίμωτρο και λουρί και βιβλιάριο υγείας του σκύλου μαζι σου, οταν το κυκλοφορείς δημοσίως), θα έπρεπε να εχεις και δικο σου χαρτί/πιστοποιητικό απο ψυχίατρο, όπως και χαρτί απο επαγγελματία εκπαιδευτή σκύλων εξειδικευμένο για τις επιθετικές ράτσες, που να πιστοποιεί ότι εσύ και το σκυλί σου εχετε παρακολουθήσει τουλαχιστον τάδε αριθμό μαθημάτων/σεμιναρίων, που ειναι αρκετός τοσο για τη δικη σου εκπαιδευση ως ιδιοκτήτης, οσο και για τη βελτίωση συμπεριφοράς και κοινωνικοποίηση του σκύλου σου.
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος vantono την 22 Απρ 2019, 21:55, έχει επεξεργασθεί 3 φορές συνολικά.

Άβαταρ μέλους
Σαμψών
Δημοσιεύσεις: 514
Εγγραφή: 09 Ιουν 2018, 15:24

Re: Μαχαιριές σε πιτ μπουλ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Σαμψών » 22 Απρ 2019, 19:21

ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ έγραψε:
22 Απρ 2019, 16:53
πάντως τι γενικοποιήση είναι αυτή που κάνουν μερικοί στα σοσιαλ μιντια; επειδή πολλά πιτ μπουλ είναι επιθετικά και έχουν κάνει επιθέσεις, σημαίνει πως όλα τα πιτ μπουλ είναι έτσι και (πρέπει να) θεωρείται καλό πράγμα η προληπτική θανάτωσή τους;
σοβαρά τώρα;
έχουν ξεφύγει κάποιοι άνθρωποι
Εγώ δεν θέλω να θανατώνονται, θέλω να απαγορευτούν τέτοιες ράτσες, τουλάχιστον σαν κατοικίδια. Τα πιτ μπουλ είναι πολύ δυνατά σκυλιά, τίγκα στους μυς και το δάγκωμα/τίναγμα τους σπάει κόκαλα και κόβει κομμάτια για πλάκα. Επίσης έχουν τρέλα να σκοτώνουν μικρότερα ζώα (τα παιδιά πολλές στα μάτια τους θεωρούνται και αυτά μικρότερα ζώα) και να παλεύουν με άλλα σκυλιά. Ε δεν μπορεί ο κάθε κάγκουρας και η κάθε χωρισμένη 40άρα να κουβαλάει τέτοιο σκυλί στα πάρκα μες την πόλη. Ας μπορούν να τα έχουν μόνο όσοι ενδιαφέρονται πραγματικά για την ράτσα, με άδεια, σε ειδικά διαμορφωμένους χώρους για κυνομαχίες.

Ορέστης 35

Re: Μαχαιριές σε πιτ μπουλ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ορέστης 35 » 22 Απρ 2019, 19:35

vantono έγραψε:
22 Απρ 2019, 18:59

Αν ήθελε τοσο πολύ να φάει το πιτμπουλ και το είχε βάλει στο μάτι, ας την έστηνε σε κανα πεζοδρομιο εξω απο το σπιτι της ιδιοκτητριας του, κι ας το φόλιαζε ησυχα κι αθορυβα στην τελική.
Δεν καταλαβα που διαφερει το να το σφαξει με το μαχαιρι απο το να του βαλει φολα εξω απο το σπιτι της ιδιοκτητριας.

Άβαταρ μέλους
vantono
Δημοσιεύσεις: 23694
Εγγραφή: 14 Απρ 2018, 13:22
Phorum.gr user: vantono
Τοποθεσία: κεντρικά γραφεία George Soros

Re: Μαχαιριές σε πιτ μπουλ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από vantono » 22 Απρ 2019, 19:41

Ορέστης 35 έγραψε:
22 Απρ 2019, 19:35
vantono έγραψε:
22 Απρ 2019, 18:59

Αν ήθελε τοσο πολύ να φάει το πιτμπουλ και το είχε βάλει στο μάτι, ας την έστηνε σε κανα πεζοδρομιο εξω απο το σπιτι της ιδιοκτητριας του, κι ας το φόλιαζε ησυχα κι αθορυβα στην τελική.
Δεν καταλαβα που διαφερει το να το σφαξει με το μαχαιρι απο το να του βαλει φολα εξω απο το σπιτι της ιδιοκτητριας.
Από άποψη σκατανθρωπιάς και βιαιότητας, πουθενά δεν διαφέρει. Απλά το να το κατακρεουργήσει με το μαχαίρι σε δημόσια θέα, κάτι που στα δικά του μάτια προφανώς τον έκανε ήρωα και περήφανο προς τον εαυτό του (καθως σκόπευε να κανει ενα έγκλημα δείχνοντας οτι ήθελε να προβληθεί για αυτο, αγνοώντας τις όποιες συνέπειες) ε όπως και να το κάνουμε ειναι κάτι που τον κάνει 1-2 κλικ ψυχάκια παραπάνω.

Ορέστης 35

Re: Μαχαιριές σε πιτ μπουλ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ορέστης 35 » 22 Απρ 2019, 21:33

Προφανως και ειναι ψυχακιας οποιος ξεφευγει απο τις κοινωνικες νορμες, εκτος αν τον σπρωξουν να τις υπερβει.

Ορέστης 35

Re: Μαχαιριές σε πιτ μπουλ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ορέστης 35 » 22 Απρ 2019, 21:34

Και τον δικο μου σκυλο μαλλον με φολα τον φαγανε για να χτυοησουν εμενα

Άβαταρ μέλους
Πορφύριος Εξαρχίδης
Δημοσιεύσεις: 9720
Εγγραφή: 17 Μάιος 2018, 10:03
Phorum.gr user: Πορφύριος Εξαρχίδης

Re: Μαχαιριές σε πιτ μπουλ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Πορφύριος Εξαρχίδης » 22 Απρ 2019, 21:38

Kauldron έγραψε:
22 Απρ 2019, 16:19
Πορφύριος Εξαρχίδης έγραψε:
22 Απρ 2019, 14:00
Kauldron έγραψε:
20 Απρ 2019, 17:34


Τεσπα, εδώ επίθεση από σκύλο, και επιτυχημένη άμυνα ανθρώπου (με ανάλυση).
Βέβαια αν σου ορμάει αγέλη από τσοπανόσκυλα, όπως μου είχε συμβεί εμένα, δεν μας λέει τί κάνεις.



ΑΝ υπάρχει κάποιο λάστιχο εκεί κοντά διαθέσιμο.
Κάτι παρόμοιο κάνεις κι όταν σου επιτίθενται τσοπανόσκυλα με την προϋπόθεση ότι ο τσοπάνος δεν ξύνει τ' αρχίδια του κάτω από κάνα δέντρο και θα εμφανιστεί σε λίγο για να τα μαζέψει.
Το πρόβλημα με πολλούς σκύλους είναι οτι πάντα ο ένας (πιο αδύναμος) θα πάει πίσω σου, για να σε δαγκώσει στο πόδι τραβώντας σου την προσοχη. Αν χάσεις την ισσοροπία σου (πράγμα πιθανό) όταν θα σου έρθουν και οι υπόλοιποι, το παιχνίδι τέλειωσε.
Μου έχει τύχει αρκετές φορές σε τρέξιμο στο βουνό να πέσω επάνω σε τσοπανόσκυλα. Αν φτάσει να σε δαγκώσει το πόδι ένα από αυτά δεν χρειάζεται να χάσεις την ισορροπία σου για να έχεις πρόβλημα. Το θέμα είναι να μην τα αφήσεις να σε πλησιάσουν και αυτό το πετυχαίνεις πετώντας πέτρες και φωνάζοντας, κάνεις πως κινείσαι απειλητικά εναντίον τους ενώ παράλληλα φροντίζεις να μη σε περικυκλώσουν και έχεις υπόψη σου ότι η εμβέλεια δράσης τους περιορίζεται κοντά στα πρόβατα και μόλις απομακρυνθείς από αυτά παύεις να έχεις πρόβλημα.

Άβαταρ μέλους
Πάνας
Δημοσιεύσεις: 13769
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 21:08

Re: Μαχαιριές σε πιτ μπουλ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Πάνας » 22 Απρ 2019, 22:37

Μια ερώτηση θέλω να κάνω στον OANNHSEA αλλά είναι για μπάνιο πάλι... ας μου απαντήσει όταν μπει.

Αυτός ο τύπος που μαχαίρωσε τον σκύλο στέκει καλά στην υγεία του, υπάρχει περίπτωση να κινδυνεύουν και άνθρωποι από αυτόν;
Πρέπει να κυκλοφορεί ελεύθερος;
the end

Άβαταρ μέλους
dna replication
Δημοσιεύσεις: 30872
Εγγραφή: 16 Απρ 2018, 21:29
Phorum.gr user: dna

Re: Μαχαιριές σε πιτ μπουλ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από dna replication » 22 Απρ 2019, 23:06

ΣΑΤΑΝΙΚΟΣ ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ έγραψε:
22 Απρ 2019, 17:58

http://servouvillage.blogspot.com/2011/01/o.html


Σημείωση δική μας:
Βλέπουμε πολύ μεγάλες ομοιότητες στη σημερινή πραγματικότητα της χώρας μας με την εποχή της Φραγκοκρατίας στην οποία αναφέρεται το έργο του Βαλαωρίτη.
Συνεπώς είναι ένα έργο διαχρονικό, προφητικό και επίκαιρο.
Ρήγας: Διεθνείς αγορές, ΔΝΤ, και άλλοι δικοί μας και ξένοι που μας οδήγησαν σε αυτή την κρίση και τώρα θέλουν να μας διασώσουν.
Μήτρος: Εμείς οι πολλοί που παρακολουθούμε υποταγμένοι και φοβισμένοι την όλη διαδικασία της "διάσωσης"
Σκυλιά: Τα golden boys, πολιτικοί και άλλοι καλοταϊσμένοι που "τα φάγανε " και μάλλον εξακολουθούν να τα τρώνε, οι οποίοι υπηρετούν το "Ρήγα" και με τις πράξεις και τις παραλείψεις τους μας οδήγησαν σε αυτή την κατάσταση..
Φωτεινός: Αναζητείται... Είδος εν αναπαρκεία στην εποχή μας...
Λαός: o Λαός
Наше дело правое - победа будет за нами!

Άβαταρ μέλους
Otto Weininger
Δημοσιεύσεις: 29942
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:29
Τοποθεσία: Schwarzspanierstraße 15

Re: Μαχαιριές σε πιτ μπουλ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Otto Weininger » 22 Απρ 2019, 23:14

Σαμψών έγραψε:
22 Απρ 2019, 19:21
ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ έγραψε:
22 Απρ 2019, 16:53
πάντως τι γενικοποιήση είναι αυτή που κάνουν μερικοί στα σοσιαλ μιντια; επειδή πολλά πιτ μπουλ είναι επιθετικά και έχουν κάνει επιθέσεις, σημαίνει πως όλα τα πιτ μπουλ είναι έτσι και (πρέπει να) θεωρείται καλό πράγμα η προληπτική θανάτωσή τους;
σοβαρά τώρα;
έχουν ξεφύγει κάποιοι άνθρωποι
Εγώ δεν θέλω να θανατώνονται, θέλω να απαγορευτούν τέτοιες ράτσες, τουλάχιστον σαν κατοικίδια. Τα πιτ μπουλ είναι πολύ δυνατά σκυλιά, τίγκα στους μυς και το δάγκωμα/τίναγμα τους σπάει κόκαλα και κόβει κομμάτια για πλάκα. Επίσης έχουν τρέλα να σκοτώνουν μικρότερα ζώα (τα παιδιά πολλές στα μάτια τους θεωρούνται και αυτά μικρότερα ζώα) και να παλεύουν με άλλα σκυλιά. Ε δεν μπορεί ο κάθε κάγκουρας και η κάθε χωρισμένη 40άρα να κουβαλάει τέτοιο σκυλί στα πάρκα μες την πόλη. Ας μπορούν να τα έχουν μόνο όσοι ενδιαφέρονται πραγματικά για την ράτσα, με άδεια, σε ειδικά διαμορφωμένους χώρους για κυνομαχίες.
Δείτε δω τι έγραψε το νούμερο


"Beauty slept and angels wept
For Her immortal soul
In this response, all evil chose
To claim her for their very own"


Άβαταρ μέλους
Πάνας
Δημοσιεύσεις: 13769
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 21:08

Re: Μαχαιριές σε πιτ μπουλ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Πάνας » 22 Απρ 2019, 23:29

Γενικά είναι θέμα ιδιοκτήτη, αυτός ξέρει τον χαρακτήρα του και τον έχει διαμορφώσει κατά ένα μέρος. Λέω κατά ένα μέρος γιατί το σκυλί μπορεί να βγάλει άγρια ένστικτα, σε τέτοια περίπτωση δεν πρέπει να είσαι κουκουρούκου, πρέπει να το περιορίσεις.
Κάποιοι που κάνουν αναπαραγωγή σκυλιών εκτός από τις δυσπλασίες προσέχουν και τον χαρακτήρα... σου πουλάνε τον σκύλο με την συμφωνία όταν φτάσει στην ηλικία που πρέπει θα τον εκπαιδεύσουν αυτοί, αν το σκυλί έχει άγρια ένστικτα δεν θα πάει για αναπαραγωγή.
Με αυτόν τον τρόπο έχουν φτιάξει ράτσες πανέξυπνες και λογικές, πραγματικά εργαλεία για οποιαδήποτε περίπτωση. Για εμένα τα πίτμπουλ δεν θα έπρεπε να τα αγοράζει ο καθένας γιατί είναι κατασκευασμένα με την αντίθετη λογική που γράφω. Αναπαράγουν τα άγρια. Θα έπρεπε να τα παίρνουν άνθρωποι που έχουν μεγάλα σπίτια και αυλές και ξέρουν ότι έχουν έναν επιθετικό σκύλο και να τον περιορίζουν όταν έχουν επισκέψεις, δεν είναι για πολύ έξω αν και είναι σχετικά μικρόσωμα.
the end

Άβαταρ μέλους
Ερμής
Δημοσιεύσεις: 23429
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 11:00
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: Μαχαιριές σε πιτ μπουλ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ερμής » 22 Απρ 2019, 23:39

Κάπου εδώ να σημειώσομε ότι αν πράγματι ήταν επικίνδυνος και επιθετικός ο πιτ μπουλ, δε θα είχε προλάβει ο μουρλος να το σφάξει.
"Chiedi a un bambino di disegnare una macchina e sicuramente la farà rossa"

Άβαταρ μέλους
Πάνας
Δημοσιεύσεις: 13769
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 21:08

Re: Μαχαιριές σε πιτ μπουλ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Πάνας » 22 Απρ 2019, 23:41

Καλά αν δεν φοβάσαι τα σκυλιά και έχεις μαχαίρι δεν είναι πρόβλημα.
the end

Άβαταρ μέλους
Αγις
Δημοσιεύσεις: 25949
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:09

Re: Μαχαιριές σε πιτ μπουλ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Αγις » 22 Απρ 2019, 23:41

ας μου εξηγήσει κάποιος την μεγάλη δημοφιλια των Πιτ Μπουλ - τι εχουν που δεν καλυπτουν αλλες ράτσες δλδ.
ΖΗΝΗΔΕΩΣ

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Ζώα & άνθρωπος”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών