Επιθετικό κουτάβι!!

Φιλοζωικό αίσθημα, συζητήσεις, προβληματισμοί. Εκπαίδευση, φροντίδα & συμβουλές.
Mailo_Any
Δημοσιεύσεις: 3
Εγγραφή: 21 Μάιος 2019, 00:59
Phorum.gr user: Mailo_Any

Re: Επιθετικό κουτάβι!!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Mailo_Any » 21 Μάιος 2019, 11:53

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας . Η αληθεια ειναι οτι δεν νομιζω να τα βγαλω περα μαζι του γτ θεωρω πως θελει αλλον ιδιοκτήτη για να πειθαρχιθει. Εγω γενικα εψαχνα ενα σκυλακι το οποιο δεν θα βασανιζετε μεσα σε ενα μικρο διαμερισμα και θα ειναι πιο ανθρωποκεντρικο. Το προβλημα είναι οτι τον εχω υοθετησει με χαρτια και δεν ξερω τι μπορώ τωρα να κανω για να βρει μια αλλη οικογένεια που θα υπαρχει χημεια μετσξυ τους.

Άβαταρ μέλους
shrike
Δημοσιεύσεις: 4282
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 08:39
Phorum.gr user: Isildur
Τοποθεσία: Παρά θῖν' ἁλὸς

Re: Επιθετικό κουτάβι!!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από shrike » 21 Μάιος 2019, 11:57

Mailo_Any έγραψε:
21 Μάιος 2019, 11:53
Ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας . Η αληθεια ειναι οτι δεν νομιζω να τα βγαλω περα μαζι του γτ θεωρω πως θελει αλλον ιδιοκτήτη για να πειθαρχιθει. Εγω γενικα εψαχνα ενα σκυλακι το οποιο δεν θα βασανιζετε μεσα σε ενα μικρο διαμερισμα και θα ειναι πιο ανθρωποκεντρικο. Το προβλημα είναι οτι τον εχω υοθετησει με χαρτια και δεν ξερω τι μπορώ τωρα να κανω για να βρει μια αλλη οικογένεια που θα υπαρχει χημεια μετσξυ τους.
Αγαπητή, έτσι όπως τον περιγράφεις στο OP και κρίνοντας από τη ράτσα του, δεν είναι ούτε για σπίτι ούτε για "άλλη οικογένεια που θα έχουν χημεία".
Για μαντρί είναι, βρες κάπου και δώσε τον όσο είναι νωρίς. Ειλικρινά σου το λέω, δεν κάνω πλάκα.


Άβαταρ μέλους
Saliveros
Δημοσιεύσεις: 4884
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 23:08
Phorum.gr user: Saliveros
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ

Re: Επιθετικό κουτάβι!!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Saliveros » 21 Μάιος 2019, 12:18

Γιωργης έγραψε:
21 Μάιος 2019, 10:07
Το να εχεις σκυλο στην οικια σου, εστω και σε αυλη, ακομη και τεραστια. Ειναι ανωμαλία. Ειναι εγκλημα αυτο που κανετε στα ζωα.
Άκυρος.
Υπάρχουν βέβαια σκυλιά που είναι δυστυχισμένα σε σπίτι, αλλά υπάρχουν και σκυλιά που είναι ευτυχισμένα μόνο κοντά στον "αρχηγό", όποιος και όπου αν είναι αυτός.
Αυτά που λες, ισχύουν για άγρια ζώα, όχι για εξημερωμένα επί χιλιετίες.
    Σας κάναμε ανθρώπους.
    Πάνος Σκουρλέτης

    Γιωργης

    Re: Επιθετικό κουτάβι!!

    Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Γιωργης » 21 Μάιος 2019, 13:16

    Ο σκυλος θα αγαπησει το αφεντικο του. Προφανως και θα χαιρετε να ειναι διπλα του. Ομως εχει και αλλες αναγκες οι οποιες δεν καλύπτονται σε αστικο Περιβάλλον.

    Απάντηση


    • Παραπλήσια Θέματα
      Απαντήσεις
      Προβολές
      Τελευταία δημοσίευση

    Επιστροφή στο “Ζώα & άνθρωπος”

    Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών