Νεκρό μετά από επίθεση σκύλου βρέφος τριών μηνών

Φιλοζωικό αίσθημα, συζητήσεις, προβληματισμοί. Εκπαίδευση, φροντίδα & συμβουλές.
fagano3

Re: Νεκρό μετά από επίθεση σκύλου βρέφος τριών μηνών

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από fagano3 » 23 Σεπ 2019, 16:55

lyna έγραψε:
23 Σεπ 2019, 04:13
fagano3 έγραψε:
21 Σεπ 2019, 17:26
lyna έγραψε:
21 Σεπ 2019, 17:12
Ωραία . Αυτοί το θέλουν πίσω . Η αστυνομία τους το έδωσε ;
Eλα ντε.

Δεν υπαρχει νομος να θανατωνονται τα ζωα που επιτεθηκαν σε ανθρωπο ή εχουν βαλει και εδω το χερακι τους οι ψευτοζωοφιλοι;
Κι εγώ εκεί είχα μείνει. Ότι ζώο που επιτίθεται σε άνθρωπο θανατώνεται (οικόσιτο )
Δε βρηκα κατι τετοιο.

ΑΥτο που βρηκα ειναι
http://www.filozoiki.gr/content/article ... syntrofias

Δεν υπάρχει περιορισμός στον αριθμό κατοικιδίων που μπορεί να διατηρεί ένας ένοικος πολυκατοικίας. Εφόσον, όμως, βάσει καταστατικού της πολυκατοικίας υπάρχει περιορισμός, δεν μπορεί να έχει πάνω από δύο ζώα.

Ειναι χειροτερο και απο αυτο που εγραψε ο Φοσιλης.Αν δεν υπαρχει προβλεψη στο καταστατικο ο καθε σκυλας μπορει να κανει ζωολογικο παρκο το διαμερισμα του.

Ολος ο νομος ειναι τραγικος.Φτιαγμενος ξεκαθαρα απο πυροβολημενους ψευτοφιλοζωους.

Άβαταρ μέλους
Καβαλάρης
Δημοσιεύσεις: 1743
Εγγραφή: 01 Ιαν 2019, 18:07
Phorum.gr user: Doc McCoy
Τοποθεσία: Άγρια Δύση

Re: Νεκρό μετά από επίθεση σκύλου βρέφος τριών μηνών

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Καβαλάρης » 23 Σεπ 2019, 18:28

Πολίτης έγραψε:
21 Σεπ 2019, 00:12
Το θέμα είναι απλό: ο σκύλος, για λόγους τους οποίους γνωρίζει μόνο ο ίδιος, σκότωσε το παιδί.
Είμαστε σίγουροι;
Ο ιατροδικαστής δεν εντόπισε δαγκωματιές, ούτε φαγωμένο το πρόσωπό του μωρού

Ο ιατροδικαστής δεν εντόπισε δαγκωματιές από το ζώο, ούτε φαγωμένο το πρόσωπό του, όπως αρχικά είχαν καταθέσει η μητέρα και οι άνθρωποι του σπιτιού αλλά κρανιοεγκεφαλικές κακώσεις που προκλήθηκαν από χτυπήματα.

Το ζώο παραμένει ήσυχο και χωρίς να έχει δημιουργήσει κανένα πρόβλημα στο χώρο της φιλοζωικής όπου φιλοξενείται. Ο αδερφός της μητέρας μάλιστα το έχει επισκεφτεί για να το δει.

Εμείς αυτό που έχουμε να πούμε είναι ότι μάλλον δεν θα μάθουμε ποτέ πώς ακριβώς συνέβη το περιστατικό. Απλά είναι μερικά ερωτήματα που σίγουρα περνάνε από το μυαλό όλων μας.

Μετά από κάτι τέτοιο πώς είναι δυνατόν η οικογένεια να θέλει πίσω το σκύλο; Ακόμα και αν δεν επιστρέψει στο σπίτι του, θα πάει σε συγγενικό σπίτι, καθώς επιθυμούν να ζήσει στο σπίτι του αδερφού της μητέρας, το θείο του βρέφους που έχασε τη ζωή του. Έσκισε το ζώο ή δεν έσκισε τη σίτα να μπει μέσα; Μήπως ήταν μέσα; Γιατί η μητέρα μίλησε για δαγκωματιές στο βρέφος από το σκύλο, κάτι που δεν εντόπισε ο ιατροδικαστής;

https://singleparent.gr/enimerosi/epika ... -tou-mwrou
Αριστερά: Διανοητική γάγγραινα διαλύουσα τα εγκεφαλικά κύτταρα. Παράδειγμα:
Ναύτης έγραψε:
18 Μαρ 2024, 11:04
οι πρόγονοί σου -και οι δικοί μου- στην πλειονότητά τους δεν μιλούσαν τα ελληνικά στην καθημερινότητά τους.

Άβαταρ μέλους
Beria
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 25132
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:37

Re: Νεκρό μετά από επίθεση σκύλου βρέφος τριών μηνών

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Beria » 23 Σεπ 2019, 18:33

Καβαλάρης έγραψε:
23 Σεπ 2019, 18:28
Πολίτης έγραψε:
21 Σεπ 2019, 00:12
Το θέμα είναι απλό: ο σκύλος, για λόγους τους οποίους γνωρίζει μόνο ο ίδιος, σκότωσε το παιδί.
Είμαστε σίγουροι;
Ο ιατροδικαστής δεν εντόπισε δαγκωματιές, ούτε φαγωμένο το πρόσωπό του μωρού

Ο ιατροδικαστής δεν εντόπισε δαγκωματιές από το ζώο, ούτε φαγωμένο το πρόσωπό του, όπως αρχικά είχαν καταθέσει η μητέρα και οι άνθρωποι του σπιτιού αλλά κρανιοεγκεφαλικές κακώσεις που προκλήθηκαν από χτυπήματα.

Το ζώο παραμένει ήσυχο και χωρίς να έχει δημιουργήσει κανένα πρόβλημα στο χώρο της φιλοζωικής όπου φιλοξενείται. Ο αδερφός της μητέρας μάλιστα το έχει επισκεφτεί για να το δει.

Εμείς αυτό που έχουμε να πούμε είναι ότι μάλλον δεν θα μάθουμε ποτέ πώς ακριβώς συνέβη το περιστατικό. Απλά είναι μερικά ερωτήματα που σίγουρα περνάνε από το μυαλό όλων μας.

Μετά από κάτι τέτοιο πώς είναι δυνατόν η οικογένεια να θέλει πίσω το σκύλο; Ακόμα και αν δεν επιστρέψει στο σπίτι του, θα πάει σε συγγενικό σπίτι, καθώς επιθυμούν να ζήσει στο σπίτι του αδερφού της μητέρας, το θείο του βρέφους που έχασε τη ζωή του. Έσκισε το ζώο ή δεν έσκισε τη σίτα να μπει μέσα; Μήπως ήταν μέσα; Γιατί η μητέρα μίλησε για δαγκωματιές στο βρέφος από το σκύλο, κάτι που δεν εντόπισε ο ιατροδικαστής;

https://singleparent.gr/enimerosi/epika ... -tou-mwrou
Γιατί δεν γράφεται πουθενά αλλού αυτό περί ιατροδικαστικής έκθεσης;
gassim έγραψε:
07 Σεπ 2021, 14:12
Ωρες είναι τώρα να οικειοποιηθεί η αριστερά και την Γαλλική επανάσταση.

Άβαταρ μέλους
lyna
Δημοσιεύσεις: 2140
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 01:38

Re: Νεκρό μετά από επίθεση σκύλου βρέφος τριών μηνών

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από lyna » 23 Σεπ 2019, 18:35

fagano3 έγραψε:
23 Σεπ 2019, 16:55
lyna έγραψε:
23 Σεπ 2019, 04:13
fagano3 έγραψε:
21 Σεπ 2019, 17:26


Eλα ντε.

Δεν υπαρχει νομος να θανατωνονται τα ζωα που επιτεθηκαν σε ανθρωπο ή εχουν βαλει και εδω το χερακι τους οι ψευτοζωοφιλοι;
Κι εγώ εκεί είχα μείνει. Ότι ζώο που επιτίθεται σε άνθρωπο θανατώνεται (οικόσιτο )
Δε βρηκα κατι τετοιο.

ΑΥτο που βρηκα ειναι
http://www.filozoiki.gr/content/article ... syntrofias

Δεν υπάρχει περιορισμός στον αριθμό κατοικιδίων που μπορεί να διατηρεί ένας ένοικος πολυκατοικίας. Εφόσον, όμως, βάσει καταστατικού της πολυκατοικίας υπάρχει περιορισμός, δεν μπορεί να έχει πάνω από δύο ζώα.

Ειναι χειροτερο και απο αυτο που εγραψε ο Φοσιλης.Αν δεν υπαρχει προβλεψη στο καταστατικο ο καθε σκυλας μπορει να κανει ζωολογικο παρκο το διαμερισμα του.

Ολος ο νομος ειναι τραγικος.Φτιαγμενος ξεκαθαρα απο πυροβολημενους ψευτοφιλοζωους.
Ίσως να είναι άτυπος κανόνας .
Γενικά το θεωρώ δίκαιο να θανατώνεται ένα ζώο που επιτίθεται σε άνθρωπο καθώς κ πρόστιμο στον ιδιοκτήτη προς αδυναμία να εκπαιδεύσει σωστά το ζωντανό του.

Συνήθως από φόβο επιτίθονται αλλά προσωπικά δεν με νοιάζει σαν τρίτος . Φταίει ο ιδιοκτήτης κ το συγκεκριμένο οικόσιτο είναι βλαβερό .
~~¥~~

Άβαταρ μέλους
lyna
Δημοσιεύσεις: 2140
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 01:38

Re: Νεκρό μετά από επίθεση σκύλου βρέφος τριών μηνών

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από lyna » 23 Σεπ 2019, 18:35

Beria έγραψε:
23 Σεπ 2019, 18:33
Καβαλάρης έγραψε:
23 Σεπ 2019, 18:28
Πολίτης έγραψε:
21 Σεπ 2019, 00:12
Το θέμα είναι απλό: ο σκύλος, για λόγους τους οποίους γνωρίζει μόνο ο ίδιος, σκότωσε το παιδί.
Είμαστε σίγουροι;
Ο ιατροδικαστής δεν εντόπισε δαγκωματιές, ούτε φαγωμένο το πρόσωπό του μωρού

Ο ιατροδικαστής δεν εντόπισε δαγκωματιές από το ζώο, ούτε φαγωμένο το πρόσωπό του, όπως αρχικά είχαν καταθέσει η μητέρα και οι άνθρωποι του σπιτιού αλλά κρανιοεγκεφαλικές κακώσεις που προκλήθηκαν από χτυπήματα.

Το ζώο παραμένει ήσυχο και χωρίς να έχει δημιουργήσει κανένα πρόβλημα στο χώρο της φιλοζωικής όπου φιλοξενείται. Ο αδερφός της μητέρας μάλιστα το έχει επισκεφτεί για να το δει.

Εμείς αυτό που έχουμε να πούμε είναι ότι μάλλον δεν θα μάθουμε ποτέ πώς ακριβώς συνέβη το περιστατικό. Απλά είναι μερικά ερωτήματα που σίγουρα περνάνε από το μυαλό όλων μας.

Μετά από κάτι τέτοιο πώς είναι δυνατόν η οικογένεια να θέλει πίσω το σκύλο; Ακόμα και αν δεν επιστρέψει στο σπίτι του, θα πάει σε συγγενικό σπίτι, καθώς επιθυμούν να ζήσει στο σπίτι του αδερφού της μητέρας, το θείο του βρέφους που έχασε τη ζωή του. Έσκισε το ζώο ή δεν έσκισε τη σίτα να μπει μέσα; Μήπως ήταν μέσα; Γιατί η μητέρα μίλησε για δαγκωματιές στο βρέφος από το σκύλο, κάτι που δεν εντόπισε ο ιατροδικαστής;

https://singleparent.gr/enimerosi/epika ... -tou-mwrou
Γιατί δεν γράφεται πουθενά αλλού αυτό περί ιατροδικαστικής έκθεσης;
Γ τι είναι Συνομωσία . Μπουαχαχαχα
~~¥~~

Άβαταρ μέλους
Beria
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 25132
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:37

Re: Νεκρό μετά από επίθεση σκύλου βρέφος τριών μηνών

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Beria » 23 Σεπ 2019, 18:40

lyna έγραψε:
23 Σεπ 2019, 18:35
Beria έγραψε:
23 Σεπ 2019, 18:33
Καβαλάρης έγραψε:
23 Σεπ 2019, 18:28

Είμαστε σίγουροι;

Γιατί δεν γράφεται πουθενά αλλού αυτό περί ιατροδικαστικής έκθεσης;
Γ τι είναι Συνομωσία . Μπουαχαχαχα
Δεν μου φαίνεται πολύ αστείο
gassim έγραψε:
07 Σεπ 2021, 14:12
Ωρες είναι τώρα να οικειοποιηθεί η αριστερά και την Γαλλική επανάσταση.

Άβαταρ μέλους
Καβαλάρης
Δημοσιεύσεις: 1743
Εγγραφή: 01 Ιαν 2019, 18:07
Phorum.gr user: Doc McCoy
Τοποθεσία: Άγρια Δύση

Re: Νεκρό μετά από επίθεση σκύλου βρέφος τριών μηνών

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Καβαλάρης » 23 Σεπ 2019, 18:43

Beria έγραψε:
23 Σεπ 2019, 18:33
Γιατί δεν γράφεται πουθενά αλλού αυτό περί ιατροδικαστικής έκθεσης;
Πού να ξέρω; Εδώ είναι η αρχική πηγή:

https://petpet.news/news/41864

Γεγονός πάντως είναι ότι αυτά που λέγονται είναι ύποπτα. Ροτβάιλερ άρπαξε βρέφος και το σκότωσε κοπανώντας το στα έπιπλα;;; Τα ζώα δεν δέρνουν, κομματιάζουν.
Αριστερά: Διανοητική γάγγραινα διαλύουσα τα εγκεφαλικά κύτταρα. Παράδειγμα:
Ναύτης έγραψε:
18 Μαρ 2024, 11:04
οι πρόγονοί σου -και οι δικοί μου- στην πλειονότητά τους δεν μιλούσαν τα ελληνικά στην καθημερινότητά τους.

Άβαταρ μέλους
vagabondo
Δημοσιεύσεις: 9969
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 01:24

Re: Νεκρό μετά από επίθεση σκύλου βρέφος τριών μηνών

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από vagabondo » 23 Σεπ 2019, 19:01

Καβαλάρης έγραψε:
23 Σεπ 2019, 18:43
Beria έγραψε:
23 Σεπ 2019, 18:33
Γιατί δεν γράφεται πουθενά αλλού αυτό περί ιατροδικαστικής έκθεσης;
Πού να ξέρω; Εδώ είναι η αρχική πηγή:

https://petpet.news/news/41864

Γεγονός πάντως είναι ότι αυτά που λέγονται είναι ύποπτα. Ροτβάιλερ άρπαξε βρέφος και το σκότωσε κοπανώντας το στα έπιπλα;;; Τα ζώα δεν δέρνουν, κομματιάζουν.
Ότι αναπαράγουν αυτήν την μαλακία συγκεκριμένα sites δεν είναι ύποπτο;
Πόση αρρώστια πια; :e040:
Occasio facit furem
Εγώ δεν είμαι χριστιανός, για να μην πω πως είμαι και άθεος!
Ο κόσμον ασοί γραμματισμέντς θα διαβαίν.

Άβαταρ μέλους
Καβαλάρης
Δημοσιεύσεις: 1743
Εγγραφή: 01 Ιαν 2019, 18:07
Phorum.gr user: Doc McCoy
Τοποθεσία: Άγρια Δύση

Re: Νεκρό μετά από επίθεση σκύλου βρέφος τριών μηνών

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Καβαλάρης » 23 Σεπ 2019, 19:04

vagabondo έγραψε:
23 Σεπ 2019, 19:01
Ότι αναπαράγουν αυτήν την μαλακία συγκεκριμένα sites δεν είναι ύποπτο;
Πρόκειται για επιτόπια έρευνα, συνεπώς δεν υπάρχει καμμία μαλακία. Το ερώτημα φυσικά είναι τι λέει η ιατροδικαστική έκθεση.
Αριστερά: Διανοητική γάγγραινα διαλύουσα τα εγκεφαλικά κύτταρα. Παράδειγμα:
Ναύτης έγραψε:
18 Μαρ 2024, 11:04
οι πρόγονοί σου -και οι δικοί μου- στην πλειονότητά τους δεν μιλούσαν τα ελληνικά στην καθημερινότητά τους.

Άβαταρ μέλους
lyna
Δημοσιεύσεις: 2140
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 01:38

Re: Νεκρό μετά από επίθεση σκύλου βρέφος τριών μηνών

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από lyna » 24 Σεπ 2019, 18:10

Beria έγραψε:
23 Σεπ 2019, 18:40
lyna έγραψε:
23 Σεπ 2019, 18:35
Beria έγραψε:
23 Σεπ 2019, 18:33

Γιατί δεν γράφεται πουθενά αλλού αυτό περί ιατροδικαστικής έκθεσης;
Γ τι είναι Συνομωσία . Μπουαχαχαχα
Δεν μου φαίνεται πολύ αστείο
Κακώς .
Αν είναι να μιλάμε γ ιατροδικαστική έκθεση να μιλάμε και σοβαρά . Ενυπόγραφα κ με την ιατροδικαστική έκθεση δοθείσα στη δημοσιότητα . Όχι κάποιον που λέει ότι «σύμφωνα με την έκθεση ...» αλλά δεν υπάρχει πουθενά .
~~¥~~

the_black_planet
Δημοσιεύσεις: 1170
Εγγραφή: 24 Μάιος 2018, 13:54
Phorum.gr user: the_black_planet

Re: Νεκρό μετά από επίθεση σκύλου βρέφος τριών μηνών

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από the_black_planet » 26 Σεπ 2019, 19:47

foscilis έγραψε:
16 Σεπ 2019, 09:48
the_black_planet έγραψε:
15 Σεπ 2019, 16:28
foscilis έγραψε:
15 Σεπ 2019, 16:23
Γιατί στις 27 δε χρειάζεται να ρωτησουμε: τελευταια Παρασκευή των καλοκαιρινών διακοπών.

Ο μαχητής επιστρέφει ΑΠΘ παρέα με τη μαμά που θα περάσει το ΣΚ να του σφουγγαριζει και από Δευτέρα κατά τις 12 έτοιμος για τη νέα σχολική χρονιά.
:lol μπράβο σημάδι ρε αετε ούτε ένα χιλιόμετρο μακριά δεν έπεσες. 37 χρόνων είμαι, πρώην παντρεμένος και μου λέει φοιτητής. :lol Ανεβαίνω για τους Ska p, για να καβαλήσω τον δικέφαλο και κάτι άλλες κοτούλες. Θέλεις και εσύ;;

Αυτό που περιγράφεις είναι γύρω στις δεκαέξι σκάλες πιο θλιβερό από φοιτητής.
Ποιο θλιβερό από άτομο που μισεί τα ζώα (ναι ρε λάθος τι λέω, δεν τα μισεί απλά τα θεωρεί κατώτερα η κορωνίδα της δημιουργίας) δεν νομίζω να υπάρχει.
Ζωγράφισε έναν ήλιο στο ταβάνι, μίλησε με τ’ αγέρι της νυχτιάς
και χόρεψε μαζί με τη σκιά σου στους ήχους μιας αδύναμης καρδιάς.
Πάρε τηλέφωνο τη μοναξιά σου ή βγες ξανά στον δρόμο της φωτιάς
πάρε τηλέφωνο τη μοναξιά σου ή βγες ξανά στον δρόμο της φωτιάς

σούπερ δημήτριος
Δημοσιεύσεις: 956
Εγγραφή: 10 Σεπ 2019, 21:12

Re: Νεκρό μετά από επίθεση σκύλου βρέφος τριών μηνών

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από σούπερ δημήτριος » 26 Σεπ 2019, 20:03

37χρονος χουλιγκάνος - άνθρωπος που θεωρεί κατώτερα τα ζώα.χωρίς σκέψη θλιβερός είναι ο πρώτος

Άβαταρ μέλους
foscilis
Δημοσιεύσεις: 24530
Εγγραφή: 21 Ιουν 2018, 11:42

Re: Νεκρό μετά από επίθεση σκύλου βρέφος τριών μηνών

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από foscilis » 26 Σεπ 2019, 22:02

the_black_planet έγραψε:
26 Σεπ 2019, 19:47
foscilis έγραψε:
16 Σεπ 2019, 09:48
the_black_planet έγραψε:
15 Σεπ 2019, 16:28


:lol μπράβο σημάδι ρε αετε ούτε ένα χιλιόμετρο μακριά δεν έπεσες. 37 χρόνων είμαι, πρώην παντρεμένος και μου λέει φοιτητής. :lol Ανεβαίνω για τους Ska p, για να καβαλήσω τον δικέφαλο και κάτι άλλες κοτούλες. Θέλεις και εσύ;;

Αυτό που περιγράφεις είναι γύρω στις δεκαέξι σκάλες πιο θλιβερό από φοιτητής.
Ποιο θλιβερό από άτομο που μισεί τα ζώα (ναι ρε λάθος τι λέω, δεν τα μισεί απλά τα θεωρεί κατώτερα η κορωνίδα της δημιουργίας) δεν νομίζω να υπάρχει.
Φυσικά και το νομίζεις.

Άβαταρ μέλους
Χαοτικός
Δημοσιεύσεις: 22707
Εγγραφή: 09 Απρ 2018, 16:48
Phorum.gr user: Χαοτικός

Re: Νεκρό μετά από επίθεση σκύλου βρέφος τριών μηνών

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Χαοτικός » 27 Σεπ 2019, 00:15

Δηλαδή τα ζώα είναι ανώτερα από τους ανθρώπους; Τι λέτε ρε; Εξηγείστε να καταλάβουμε. Κάποιο λάθος κάνω δεν μπορεί :o
Σαν σκουπίδια τυχαία χυμένα ο πιο όμορφος κόσμος.

stergiosbik
Δημοσιεύσεις: 16955
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 13:22
Τοποθεσία: Λαρισα-Ορεινη Καλαμπακα

Re: Νεκρό μετά από επίθεση σκύλου βρέφος τριών μηνών

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από stergiosbik » 27 Σεπ 2019, 16:47

Κάτι διάβασα πάλι για ένα κοπρόσκυλο που επιτεθηκε σε έναν παππού με την 14 μηνών εγγονουλα του στα Χανιά.
Εξόντωση τώρα γαμω το φελεκι μου,γαμω.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Ζώα & άνθρωπος”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών