Απεργια Πεινας

Φιλοζωικό αίσθημα, συζητήσεις, προβληματισμοί. Εκπαίδευση, φροντίδα & συμβουλές.
Άβαταρ μέλους
ΣΑΤΑΝΙΚΟΣ ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ
Δημοσιεύσεις: 27048
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 21:47

Re: Απεργια Πεινας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΣΑΤΑΝΙΚΟΣ ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ » 17 Νοέμ 2019, 11:44

Οκ, στο σημείο αυτό νοιώθω υποχρεωμένος να απευθύνω στο εξής ερώτημα: τί στον πούτσο είναι οι γάτες βανκούβερ;

τέλος πάντων, έκαμα γκουγκλ: https://www.tovima.gr/2019/11/15/societ ... ovismenes/

Στηρίζω το αίτημα. Πρέπει να απεγκλωβιστούν τα ζωντανά, να στειρωθούν και να αποπαρασιτωθούν (οι γάτες εννοώ)
Ο χρήστης που γκρέμισε τον εθνολαϊκισμό

Άβαταρ μέλους
paul25
Δημοσιεύσεις: 6583
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 12:43

Re: Απεργια Πεινας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από paul25 » 17 Νοέμ 2019, 11:45

ΣΑΤΑΝΙΚΟΣ ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ έγραψε:
17 Νοέμ 2019, 11:44
Οκ, στο σημείο αυτό νοιώθω υποχρεωμένος να απευθύνω στο εξής ερώτημα: τί στον πούτσο είναι οι γάτες βανκούβερ;
Ειχαμε ανοιξει νημα, τοσες μερες επαιζε, ειναι γατες που τις τσιμεντωσαν σε ενα κτηριο και τις εγκλωβισαν μεσα οταν εκκενωθηκε απο τους καταληψιες.
«Μνημείο περιβαλλοντικού χάους, αρρώστιας και ανθρώπινου πόνου».
Για τον ΧΥΤΑ ΦΥΛΗΣ η Επιτροπη Αναφορων του Ευρωπαικου Κοινοβουλιου.

Kiki mat
Δημοσιεύσεις: 1849
Εγγραφή: 18 Οκτ 2019, 08:20
Phorum.gr user: Dela

Re: Απεργια Πεινας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Kiki mat » 17 Νοέμ 2019, 11:47

Θα δώσω μία ιδέα στο κορίτσι αυτό ,για να κάνει διαμαρτυρία σωστή. Να μπει σε ένα κλουβί και να έχει μπολακια με κορνφλεικς ( ξηρά τροφή) και να τρώει στα τέσσερα. Θα γίνει βάι ραλ .

Άβαταρ μέλους
ΣΑΤΑΝΙΚΟΣ ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ
Δημοσιεύσεις: 27048
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 21:47

Re: Απεργια Πεινας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΣΑΤΑΝΙΚΟΣ ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ » 17 Νοέμ 2019, 11:48

paul25 έγραψε:
17 Νοέμ 2019, 11:45
ΣΑΤΑΝΙΚΟΣ ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ έγραψε:
17 Νοέμ 2019, 11:44
Οκ, στο σημείο αυτό νοιώθω υποχρεωμένος να απευθύνω στο εξής ερώτημα: τί στον πούτσο είναι οι γάτες βανκούβερ;
Ειχαμε ανοιξει νημα, τοσες μερες επαιζε, ειναι γατες που τις τσιμεντωσαν σε ενα κτηριο και τις εγκλωβισαν μεσα οταν εκκενωθηκε απο τους καταληψιες.
Ναι το είδα τώρα. Ντροπή εάν όντως εγκλωβίσανε τα ζωντανά. Πρέπει να τους ανοίξουν
Ο χρήστης που γκρέμισε τον εθνολαϊκισμό

Άβαταρ μέλους
EKPLIKTIKOS
Δημοσιεύσεις: 12884
Εγγραφή: 18 Οκτ 2019, 00:15

Re: Απεργια Πεινας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από EKPLIKTIKOS » 17 Νοέμ 2019, 12:02

paul25 έγραψε:
17 Νοέμ 2019, 11:43


Ενδεχομενως οι γατες βανκουβερ
Δεν είχα ιδεα τι ειναι αυτές οι γάτες, σα ρατσα ακούστηκε έτσι που το είπες :lol:
Εν παση περιπτώσει, δίκαιο το αίτημα, στηρίζω

Εμπεδοκλής
Δημοσιεύσεις: 20839
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 13:13

Re: Απεργια Πεινας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Εμπεδοκλής » 17 Νοέμ 2019, 12:16

Έχουν περάσει 15 ημέρες από τότε που σφραγίστηκε το κτήριο. Ξέρουμε για πόσες ημέρες οι γάτες έχουν τροφή και νερό; :lol:

Επίσης αν ξεσφραγιστεί το κτήριο και δεν βρεθούν οι γάτες, διότι ως αιλουροειδή που είναι θα την έχουν κάνει από το παράθυρο, τότε θα τις βάλουν στο άμπελαλέ;

Άβαταρ μέλους
paul25
Δημοσιεύσεις: 6583
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 12:43

Re: Απεργια Πεινας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από paul25 » 17 Νοέμ 2019, 12:36

Εμπεδοκλής έγραψε:
17 Νοέμ 2019, 12:16
Έχουν περάσει 15 ημέρες από τότε που σφραγίστηκε το κτήριο. Ξέρουμε για πόσες ημέρες οι γάτες έχουν τροφή και νερό; :lol:

Επίσης αν ξεσφραγιστεί το κτήριο και δεν βρεθούν οι γάτες, διότι ως αιλουροειδή που είναι θα την έχουν κάνει από το παράθυρο, τότε θα τις βάλουν στο άμπελαλέ;
Εχει περασει καιρος η αληθεια ειναι, αλλα νομιζω πως τα γατια ζουν αρκετα υπο τετοιες συνθηκες.
«Μνημείο περιβαλλοντικού χάους, αρρώστιας και ανθρώπινου πόνου».
Για τον ΧΥΤΑ ΦΥΛΗΣ η Επιτροπη Αναφορων του Ευρωπαικου Κοινοβουλιου.

Άβαταρ μέλους
paul25
Δημοσιεύσεις: 6583
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 12:43

Re: Απεργια Πεινας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από paul25 » 17 Νοέμ 2019, 12:40

Εγω πιο πολυ ανεβασα αυτη την ειδηση για να δειξω, οτι ακομα και την εποχη της βιομηχανιας ειδησεων οπου μεγαλα ειδησεογραφικα sites παραγουν και ψαχνουν καθε μερα ειδηση ως Α υλη για να ανανεωνονται καθε λεπτο (σαν εργοστασια παραγωγης) και να εχουν ετσι συχνοτητα υψηλη στη ροη τους, δεν ασχοληθηκαν με το θεμα, πως τους "ξεφυγε" οτι στο κεντρο της Αθηνας μια κοπελιτσα κανει απεργια πεινας απο την Πεμπτη;
«Μνημείο περιβαλλοντικού χάους, αρρώστιας και ανθρώπινου πόνου».
Για τον ΧΥΤΑ ΦΥΛΗΣ η Επιτροπη Αναφορων του Ευρωπαικου Κοινοβουλιου.

Άβαταρ μέλους
ST48410
Δημοσιεύσεις: 24347
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 20:21

Re: Απεργια Πεινας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ST48410 » 17 Νοέμ 2019, 12:58

paul25 έγραψε:
17 Νοέμ 2019, 12:40
Εγω πιο πολυ ανεβασα αυτη την ειδηση για να δειξω, οτι ακομα και την εποχη της βιομηχανιας ειδησεων οπου μεγαλα ειδησεογραφικα sites παραγουν και ψαχνουν καθε μερα ειδηση ως Α υλη για να ανανεωνονται καθε λεπτο (σαν εργοστασια παραγωγης) και να εχουν ετσι συχνοτητα υψηλη στη ροη τους, δεν ασχοληθηκαν με το θεμα, πως τους "ξεφυγε" οτι στο κεντρο της Αθηνας μια κοπελιτσα κανει απεργια πεινας απο την Πεμπτη;
Λογικό ερώτημα. Υποθέτω ότι η κοπέλα δεν ήταν δικτυωμένη σε κάποιο πολιτικό χώρο ή αναρχική ομάδα ώστε να θέλουν κάποιοι να το εκμεταλλευτούν καταλλήλως. Η μήπως επειδή ανήκει πολιτικά κάπου αλλού 1δεν μπορεί να γίνει σημαία των καταληψιών. Χωρίς να ξέρω θεωρώ και εγώ πιθανή την ύπαρξη ψυχολογικού προβλήματος.

ΥΓ. Μόλις γίνει γνωστή η είδηση θα παίξει. Αρκεί κάποιος να αρχίσει να το μοιράζει στα κοινωνικά δίκτυα.

Εμπεδοκλής
Δημοσιεύσεις: 20839
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 13:13

Re: Απεργια Πεινας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Εμπεδοκλής » 17 Νοέμ 2019, 13:07

paul25 έγραψε:
17 Νοέμ 2019, 12:40
Εγω πιο πολυ ανεβασα αυτη την ειδηση για να δειξω, οτι ακομα και την εποχη της βιομηχανιας ειδησεων οπου μεγαλα ειδησεογραφικα sites παραγουν και ψαχνουν καθε μερα ειδηση ως Α υλη για να ανανεωνονται καθε λεπτο (σαν εργοστασια παραγωγης) και να εχουν ετσι συχνοτητα υψηλη στη ροη τους, δεν ασχοληθηκαν με το θεμα, πως τους "ξεφυγε" οτι στο κεντρο της Αθηνας μια κοπελιτσα κανει απεργια πεινας απο την Πεμπτη;
Δεν είναι καθόλου ότι στη σημερινή εποχή όλα τα δελτία ειδήσεων όλων των καναλιών έχουν ακριβώς την ίδια θεματολογία και ειδήσεις. Ακόμη και αν αυτό αφορά αδιάφορες ειδήσεις όπως ότι σκίστηκε το καλτσόν μίας αμερικανίδας σταρ...
Καλά, για τα fake news ας μη μιλήσουμε. Όπως και για τις αποκαλύψεις που ποτέ δεν έχουν ονόματα...

Άβαταρ μέλους
OANNHSEA
Δημοσιεύσεις: 8313
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 11:27

Re: Απεργια Πεινας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από OANNHSEA » 17 Νοέμ 2019, 16:01

the_black_planet έγραψε:
17 Νοέμ 2019, 11:28
OANNHSEA έγραψε:
17 Νοέμ 2019, 10:49
paul25 έγραψε:
17 Νοέμ 2019, 10:28
Ξερει κανεις οτι μια κοπελα η Μαρια Κατη 21 χρονων κανει εδω και τρεις μερες απεργια πεινας
μπροστα απο την ΑΣΟΕ για καποια εγκλωβισμενα ζωα;
Δηλαδή έχουμε φτάσει στον πάτο του βόθρου και αποφασίζουμε να δώσουμε σημασία σε ΜΊΑ ψυχοπαθή;;;
Έπρεπε ήδη να έχουν έρθει από το Δαφνί και να την έχουν πάρει για εγκλεισμό!!!

.
Εδώ κάποιοι δίνουν σημασία σε σένα τόσα χρόνια κι όλας, άστο στο σπίτι του κρεμασμένου...
Μέχρι στιγμής, εδώ και 11+ χρόνια που είμαι μέσα στο φόρουμ, έχω αποδειχτεί σωστός, σχεδόν σε ότι έχω πει και υποστηρίξει...
Άσε που δεν κάνω και απεργία πείνας για να πείσω τα βοϊδοκέφαλα σας... :003:
Οπότε πήγαινε και πάρε τη ψυχασθενή και πήγαινε την σε κάνα ίδρυμα...

ΥΓ
Μου αρέσει που ακόμα συζητάτε την ψυχασθένεια της!!!
Γιατί; Μα για μερικές γάτες!!!
ΑΝΩΜΑΛΟΙ!!!!

.
Bellum omnium contra omnes
Ου παντός πλειν εις Κόρινθον...

Άβαταρ μέλους
vagabondo
Δημοσιεύσεις: 9903
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 01:24

Re: Απεργια Πεινας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από vagabondo » 17 Νοέμ 2019, 16:12

ΣΑΤΑΝΙΚΟΣ ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ έγραψε:
17 Νοέμ 2019, 11:25
paul25 έγραψε:
17 Νοέμ 2019, 10:28
για καποια εγκλωβισμενα ζωα;
Δλδ;
Γι' αυτά:
Εικόνα
Εικόνα
Occasio facit furem
Εγώ δεν είμαι χριστιανός, για να μην πω πως είμαι και άθεος!
Ο κόσμον ασοί γραμματισμέντς θα διαβαίν.

Άβαταρ μέλους
paul25
Δημοσιεύσεις: 6583
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 12:43

Re: Απεργια Πεινας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από paul25 » 19 Νοέμ 2019, 20:00

Σημερα το πρωι κλιμακιο του Δημου απελευθερωσε τα γατια και η απεργια πεινας εληξε.
«Μνημείο περιβαλλοντικού χάους, αρρώστιας και ανθρώπινου πόνου».
Για τον ΧΥΤΑ ΦΥΛΗΣ η Επιτροπη Αναφορων του Ευρωπαικου Κοινοβουλιου.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Ζώα & άνθρωπος”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών