Λύκος

Φιλοζωικό αίσθημα, συζητήσεις, προβληματισμοί. Εκπαίδευση, φροντίδα & συμβουλές.
Άβαταρ μέλους
Maspoli
Δημοσιεύσεις: 17431
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 23:10

Re: Λύκος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Maspoli » 18 Δεκ 2019, 09:51

Ο παραλογισμός, του παραλογισμού, τον παραλογισμό, παραλογισμέ.

Πού ακριβώς εκθρεφονται λύκοι, πού είναι επιτέλους αυτά τα εκτροφεία λύκων ώστε να μπορούν να απελευθερωνουν λύκους οι οικολόγοι;

Υπόψη ότι θεωρώ πως είμαι στους αντιπάλους των λεγόμενων οικολογων. Δε θα βιάσω όμως και τη λογική.

Άβαταρ μέλους
Naranjita
Δημοσιεύσεις: 4326
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 10:18

Re: Λύκος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Naranjita » 18 Δεκ 2019, 09:56

Maspoli έγραψε:
18 Δεκ 2019, 09:51
Ο παραλογισμός, του παραλογισμού, τον παραλογισμό, παραλογισμέ.

Πού ακριβώς εκθρεφονται λύκοι, πού είναι επιτέλους αυτά τα εκτροφεία λύκων ώστε να μπορούν να απελευθερωνουν λύκους οι οικολόγοι;

Υπόψη ότι θεωρώ πως είμαι στους αντιπάλους των λεγόμενων οικολογων. Δε θα βιάσω όμως και τη λογική.
εξάρχεια

:003:
ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΝΙΚΑΝΟΙ....
ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΗΛΙΘΙΟΙ.....
ΓΝΩΡΙΖΟΥΝ ΤΙ ΚΑΝΟΥΝ....
ΕΙΝΑΙ: ΠΡΟΔΟΤΕΣ

Άβαταρ μέλους
taliban
Δημοσιεύσεις: 11643
Εγγραφή: 26 Ιουν 2018, 13:28
Phorum.gr user: Πνεύμα Αντιλογίας
Τοποθεσία: Καραβλαχία

Re: Λύκος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από taliban » 18 Δεκ 2019, 09:58

Kiki mat έγραψε:
18 Δεκ 2019, 09:49
bolek έγραψε:
17 Δεκ 2019, 22:21
taliban έγραψε:
17 Δεκ 2019, 22:09
Η αρκούδα θα σκοτώσει το θήραμα θα το θάψει για να το βρει άλλη στιγμή να το φάει.
Έχω πετύχει από μακρυά αρκούδα.
Νταξ.
Ψιλοχεστηκα πάνω μου.
Ευτυχώς έφυγε...μάλλον.
Γιατί μπήκα στο αυτοκίνητο και έφυγα.
δεν κατουραμε οπου λαχει.
ριχνουμε μια ματια αριστερα δεξια και μετα βγαζουμε την πουλαδα εξω
Εμένα στο κατούρημα με τσίμπησε τον κώλο ένας κόκορας και τον κάναμε σούπα .Ήμουν μικρούλα.
Αν σε τσιμπήσει κόκορας παίρνεις αντιβίωση για 2 βδομάδες.
Με είχε τσιμπήσει ένας παλιά.
Όχι στον κώλο.
Στο χέρι.
Εμείς κρασάτο τον κάναμε. Δεν τον χάλασε τον κόκκορα. Ας πρόσεχε.

Άβαταρ μέλους
Νon4me
Δημοσιεύσεις: 10157
Εγγραφή: 14 Ιαν 2019, 12:20
Phorum.gr user: Νon4me

Re: Λύκος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Νon4me » 18 Δεκ 2019, 10:24

Maspoli έγραψε:
18 Δεκ 2019, 09:51


Υπόψη ότι θεωρώ πως είμαι στους αντιπάλους των λεγόμενων οικολογων. Δε θα βιάσω όμως και τη λογική.
:smt023

Kiki mat
Δημοσιεύσεις: 1849
Εγγραφή: 18 Οκτ 2019, 08:20
Phorum.gr user: Dela

Re: Λύκος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Kiki mat » 18 Δεκ 2019, 10:43

Maspoli έγραψε:
18 Δεκ 2019, 09:51
Ο παραλογισμός, του παραλογισμού, τον παραλογισμό, παραλογισμέ.

Πού ακριβώς εκθρεφονται λύκοι, πού είναι επιτέλους αυτά τα εκτροφεία λύκων ώστε να μπορούν να απελευθερωνουν λύκους οι οικολόγοι;

Υπόψη ότι θεωρώ πως είμαι στους αντιπάλους των λεγόμενων οικολογων. Δε θα βιάσω όμως και τη λογική.
Μια περίεργη ιστορία διαδραματίστηκε πριν περίπου ένα μήνα στη Βρυτζάχα (Όρη Σουλίου) και λίγο αργότερα σε Νοσοκομείο των Ιωαννίνων. Τρία άτομα έφτασαν σε νοσκομείο στα Ιωάννινα και ο ένας από αυτούς έφερε τραύμα από δάγκωμα στη γάμπα του. Το άτομο οδηγήθηκε στα εξωτερικά ιατρεία για να του παρασχεθούν οι πρώτες βοήθειες. Οι θεράποντες ιατροί τον ρώτησαν με ποιο τρόπο προήλθε το δάγκωμα και εκείνος τους απάντησε ότι τον δάγκωσε σκύλος.Οι γιατροί ακολούθως τον ρώτησαν αν ο σκύλος ήταν αδέσποτος ή δεσποζόμενος για να αποφασίσουν ποια θεραπεία θα ακολουθήσουν. Του εξήγησαν ότι μπορεί να χρειαστεί και αντιλυσσικός ορός αν ο σκύλος δεν είναι εμβολιασμένος. Διαβάστε περισσότερα για Λύκος δάγκωσε άτομο κατά τη διαδικασία απελευθέρωσης στη Βρυτζάχα. Παραδέχθηκε ότι τον δάγκωσε λύκος κατά την διάρκεια απελευθέρωσης του. Υπό μυστικότητα αεί ψάξε βρες εσύ μασπολι που τους εκτρέφουν .

User_601

Re: Λύκος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από User_601 » 18 Δεκ 2019, 10:45

Kiki mat έγραψε:
18 Δεκ 2019, 10:43
Maspoli έγραψε:
18 Δεκ 2019, 09:51
Ο παραλογισμός, του παραλογισμού, τον παραλογισμό, παραλογισμέ.

Πού ακριβώς εκθρεφονται λύκοι, πού είναι επιτέλους αυτά τα εκτροφεία λύκων ώστε να μπορούν να απελευθερωνουν λύκους οι οικολόγοι;

Υπόψη ότι θεωρώ πως είμαι στους αντιπάλους των λεγόμενων οικολογων. Δε θα βιάσω όμως και τη λογική.
Μια περίεργη ιστορία διαδραματίστηκε πριν περίπου ένα μήνα στη Βρυτζάχα (Όρη Σουλίου) και λίγο αργότερα σε Νοσοκομείο των Ιωαννίνων. Τρία άτομα έφτασαν σε νοσκομείο στα Ιωάννινα και ο ένας από αυτούς έφερε τραύμα από δάγκωμα στη γάμπα του. Το άτομο οδηγήθηκε στα εξωτερικά ιατρεία για να του παρασχεθούν οι πρώτες βοήθειες. Οι θεράποντες ιατροί τον ρώτησαν με ποιο τρόπο προήλθε το δάγκωμα και εκείνος τους απάντησε ότι τον δάγκωσε σκύλος.Οι γιατροί ακολούθως τον ρώτησαν αν ο σκύλος ήταν αδέσποτος ή δεσποζόμενος για να αποφασίσουν ποια θεραπεία θα ακολουθήσουν. Του εξήγησαν ότι μπορεί να χρειαστεί και αντιλυσσικός ορός αν ο σκύλος δεν είναι εμβολιασμένος. Διαβάστε περισσότερα για Λύκος δάγκωσε άτομο κατά τη διαδικασία απελευθέρωσης στη Βρυτζάχα. Παραδέχθηκε ότι τον δάγκωσε λύκος κατά την διάρκεια απελευθέρωσης του. Υπό μυστικότητα αεί ψάξε βρες εσύ μασπολι που τους εκτρέφουν .
Ποσο χρονων εισαι;Αν εισαι παραπανω απο 10...πρεπει να το κοιταξεις το θεματακι σου.

Kiki mat
Δημοσιεύσεις: 1849
Εγγραφή: 18 Οκτ 2019, 08:20
Phorum.gr user: Dela

Re: Λύκος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Kiki mat » 18 Δεκ 2019, 11:26

Εσθήρ έγραψε:
18 Δεκ 2019, 10:45
Kiki mat έγραψε:
18 Δεκ 2019, 10:43
Maspoli έγραψε:
18 Δεκ 2019, 09:51
Ο παραλογισμός, του παραλογισμού, τον παραλογισμό, παραλογισμέ.

Πού ακριβώς εκθρεφονται λύκοι, πού είναι επιτέλους αυτά τα εκτροφεία λύκων ώστε να μπορούν να απελευθερωνουν λύκους οι οικολόγοι;

Υπόψη ότι θεωρώ πως είμαι στους αντιπάλους των λεγόμενων οικολογων. Δε θα βιάσω όμως και τη λογική.
Μια περίεργη ιστορία διαδραματίστηκε πριν περίπου ένα μήνα στη Βρυτζάχα (Όρη Σουλίου) και λίγο αργότερα σε Νοσοκομείο των Ιωαννίνων. Τρία άτομα έφτασαν σε νοσκομείο στα Ιωάννινα και ο ένας από αυτούς έφερε τραύμα από δάγκωμα στη γάμπα του. Το άτομο οδηγήθηκε στα εξωτερικά ιατρεία για να του παρασχεθούν οι πρώτες βοήθειες. Οι θεράποντες ιατροί τον ρώτησαν με ποιο τρόπο προήλθε το δάγκωμα και εκείνος τους απάντησε ότι τον δάγκωσε σκύλος.Οι γιατροί ακολούθως τον ρώτησαν αν ο σκύλος ήταν αδέσποτος ή δεσποζόμενος για να αποφασίσουν ποια θεραπεία θα ακολουθήσουν. Του εξήγησαν ότι μπορεί να χρειαστεί και αντιλυσσικός ορός αν ο σκύλος δεν είναι εμβολιασμένος. Διαβάστε περισσότερα για Λύκος δάγκωσε άτομο κατά τη διαδικασία απελευθέρωσης στη Βρυτζάχα. Παραδέχθηκε ότι τον δάγκωσε λύκος κατά την διάρκεια απελευθέρωσης του. Υπό μυστικότητα αεί ψάξε βρες εσύ μασπολι που τους εκτρέφουν .
Ποσο χρονων εισαι;Αν εισαι παραπανω απο 10...πρεπει να το κοιταξεις το θεματακι σου.
Εσύ γλυκιά μου ,τι εννοείς; Εγώ ότι έχει να κάνει με την συμπεριφορά μου το έχω παραψαξει . Μήπως το θεματάκι σου Εσθηρ,ειναι μόνο να με θίξεις; Παίρνω αντιψυχωτικα,αγχολυτικα και αντιεπιληπτικα. Κόκκινες γραμμές πολλες,εμενα η ψυχίατρος παιδί μου με βοήθησε παρά πολύ,αμα θες να σου δώσω το τηλέφωνο της.. θα ξεκινήσουμε με ολανζαπίνη.. . Εγώ τα χάπια μου να χω και όλος ο κόσμος υπέροχος μου φαίνεται. Ένα παιδί είμαι να με χαιδεψεις να μου πεις είσαι καλό παιδί. Μπράβο Κική . Δεν κάνει να στρεσαρομαι έχω πρόβλημα υγείας. Ούτε μαλλώνω. Συστήνω. Επανελαβε : η Κικη ε χ ει και αυτισμό . Ή Κικη είναι ένας δραστήριος άνθρωπος που συνεχώς προσβάλλεται από γυναίκες. Ή Κική είναι ένας αξιέπαινος άνθρωπος με αναπηρία. Η Κικη αντεπεξελχετε στη καθημερινότητά της και έχει κάνει αλματικη πρόοδο με την δυσλεξία της. Η Κικη είναι ώριμος άνθρωπος. Ή Κικη πρέπει γυμνάζεται τρεις ώρες την ημέρα . Ή Κικη έχει υπερευλυγισια και υπερκινητικότητα των αρθρώσεων με εξαρθρώσεις. Ή Κικη μπόρεσε σηκώθηκε ενώ είχε παραλύσει. Ή Κικη έχει λόγο να γλεντα την ζωής της. . Ή Κικη είναι ΠΑΙΔΙ.
Ή Κικη διαχωρίζει το χιούμορ από την κακία. Ή Κικη μπορεί να προστατεύσει τον εαυτό της μόνη της . Ή Κικη παίζει με κακά παιδιά . Εσθηρ είσαι γυναίκα να προσέχεις πως μιλάς σε ένα παιδί.

Άβαταρ μέλους
Νon4me
Δημοσιεύσεις: 10157
Εγγραφή: 14 Ιαν 2019, 12:20
Phorum.gr user: Νon4me

Re: Λύκος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Νon4me » 18 Δεκ 2019, 11:53

Σοβαρευτειτε , θα μεινετε ανυπαντρες . :lol:

Άβαταρ μέλους
vantono
Δημοσιεύσεις: 22905
Εγγραφή: 14 Απρ 2018, 13:22
Phorum.gr user: vantono
Τοποθεσία: κεντρικά γραφεία George Soros

Re: Λύκος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από vantono » 18 Δεκ 2019, 12:07

Εικόνα

Άβαταρ μέλους
Gherschaagk
Συντονίστρια
Δημοσιεύσεις: 29637
Εγγραφή: 04 Ιουν 2018, 05:51

Re: Λύκος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Gherschaagk » 18 Δεκ 2019, 12:09

Btw, είναι παμφάγα και τρελαίνονται για σταφύλια.
Maspoli έγραψε:
18 Δεκ 2019, 09:51
.... είμαι στους αντιπάλους των λεγόμενων οικολογων. Δε θα βιάσω όμως και τη λογική.
Έτσι προκλητική που είναι, μήπως να το ξανασκεφτείς;;
Στες τρεις πήρα κι αράχνιασα, εις τες εννιά μυρίζω,
κι απʼ τες σαράντα κʼ ύστερα αρμούς αρμούς χωρίζω.

Kiki mat
Δημοσιεύσεις: 1849
Εγγραφή: 18 Οκτ 2019, 08:20
Phorum.gr user: Dela

Re: Λύκος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Kiki mat » 18 Δεκ 2019, 12:59

Νon4me έγραψε:
18 Δεκ 2019, 11:53
Σοβαρευτειτε , θα μεινετε ανυπαντρες . :lol:
Eγω έχω αποκατασταθεί . Οπως κάθε σωστός με ψυχαναγκαστική συμπεριφορά. Είμαι πολύ καλή νοικοκυρά. ΆΑααα έχω και ποινικό μητρώο,κοινωνικη λειτουργό . Γενικά όλα του κόσμου τα καλά έχω. Παντρεμένη είμαι . Ξέρεις με την απορία του κόσμου πως την παντρεύτηκε αυτή . Να την λύσω την απορία του κόσμου ο άντρας μου είναι μικροβιοφοβικος και εγώ υπέρ της αποστειρωσης. Τώρα είμαι σε θεραπεία,απολυμαινα με χλωρίνη μέχρι και τους τοίχους . Μετοχές στην detol και στην χλωρίνη. Έτσι παντρεύονται τα κορίτσια . Να με βάλεις να διαλεξω μέσα από σεξ ,φαϊ ή απολύμανση . Απολύμανση θα διαλεξω.

Άβαταρ μέλους
taliban
Δημοσιεύσεις: 11643
Εγγραφή: 26 Ιουν 2018, 13:28
Phorum.gr user: Πνεύμα Αντιλογίας
Τοποθεσία: Καραβλαχία

Re: Λύκος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από taliban » 18 Δεκ 2019, 13:01

Εικόνα

Άβαταρ μέλους
Naranjita
Δημοσιεύσεις: 4326
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 10:18

Re: Λύκος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Naranjita » 18 Δεκ 2019, 13:05

Εικόνα
ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΝΙΚΑΝΟΙ....
ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΗΛΙΘΙΟΙ.....
ΓΝΩΡΙΖΟΥΝ ΤΙ ΚΑΝΟΥΝ....
ΕΙΝΑΙ: ΠΡΟΔΟΤΕΣ

Who is The 4th man
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 4465
Εγγραφή: 11 Απρ 2018, 17:44

Re: Λύκος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Who is The 4th man » 03 Ιαν 2020, 17:17

αφού τόν εξοντώνουμε συνέχεια περιορίζοντας τόν χώρο του,καταστρέφοντας τά δάση....
σάν καταστροφικο-αυτοκαταστροφικός ιός πού είμαστε.......στή δεκ30 ό ρούσβελτ είχε
διατάξει τήν εξόντωση τών λύκων μέ αποτέλεσμα νά κινδυνέψει νά καταστραφεί τό οικοσύστημα
στό Γελοστόουν,χρειάστηκε νά περάσουν κάποιες δεκαετίες γιά νά καταλάβουν οί βιολόγοι τήν
επερχόμενη καταστροφή όταν αποφάσισαν νά μεταφέρουν λύκους στό γελοστόουν απ'τό Καναδά γιά
νά αρχίσει τελικά νά επανέρχεται ή οικολογική ισοροπία.

Αυτομπαναρισμενος επ αόριστον

Άβαταρ μέλους
Gherschaagk
Συντονίστρια
Δημοσιεύσεις: 29637
Εγγραφή: 04 Ιουν 2018, 05:51

Re: Λύκος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Gherschaagk » 03 Ιαν 2020, 17:29

Kiki mat έγραψε:
18 Δεκ 2019, 12:59
Να με βάλεις να διαλεξω μέσα από σεξ ,φαϊ ή απολύμανση . Απολύμανση θα διαλεξω.
Πφφφ, τι να μας πεις κι εσύ; Σιγά την απολύμανση.

Είμαι σίγουρη πως τις ντομάτες δεν τις απολυμαίνεις σε διάλυμα χλωρίνης.
Στες τρεις πήρα κι αράχνιασα, εις τες εννιά μυρίζω,
κι απʼ τες σαράντα κʼ ύστερα αρμούς αρμούς χωρίζω.

Απάντηση

Επιστροφή στο “Ζώα & άνθρωπος”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών