Σε λιγο θα μας συλλαμβανουν γιατι σκοτωσαμε κουνουπι

Φιλοζωικό αίσθημα, συζητήσεις, προβληματισμοί. Εκπαίδευση, φροντίδα & συμβουλές.
Άβαταρ μέλους
Nandros
Δημοσιεύσεις: 27013
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:41
Phorum.gr user: Nandros
Τοποθεσία: Όπου συχνάζουν ναυτικοί και λοιπά κακοποιά στοιχεία

Re: Σε λιγο θα μας συλλαμβανουν γιατι σκοτωσαμε κουνουπι

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Nandros » 08 Ιουν 2020, 15:10

sys3x έγραψε:
08 Ιουν 2020, 05:45
Η αλήθεια είναι ότι συμπαθώ τα τόξα περισσότερο 🙂
και δεν θα σκότωνα έτσι εύκολα ζώο, οποιοδήποτε, οι κάργιες είναι και αρκετά έξυπνα πλάσματα επίσης, τα ψιλογουστάρω, είναι πιο περίπλοκα ζωάκια από όσο μάλλον νομίζουμε
SpoilerShow
Έχω προσπαθήσει (και προσπαθώ) να τα απομακρύνω με διάφορους άλλους νον λήθαλ τρόπους αλλά συνήθως νικάνε κερδάνε=τα γαμάν τα μάτια τα νεογνά (κυριολεκτικά), πρόπερσι πάντως κατάφερα και έσωσα ένα που έπεσε από την φωλιά του στην πυλωτή, αυτή την φορά από τις γάτες, ευκολάκι*.

*κανένας άνθρωπος δεν κακοποιήθηκε για τις ανάγκες αυτού του ποστ.
Για πρώτη και μοναδική φορά στην ζωή μου συμμετείχα σε κυνήγι στην Βραζιλία. Εκεί είναι απολύτως απαγορευμένο, αλλά η παρέα με πήγε σε κάποιο τεράστιο και απομακρυσμένο κτήμα.
Όταν χτύπησα το πρώτο πουλί με την 2η τουφεκιά, βγήκα χαρούμενος για την επιτυχία από τον θάμνο/ κρυψώνα και το πλησίασα. Όταν το έπιασα στα χέρια μου, μετάνιωσα και ντράπηκα για το "κατόρθωμα".
Έκτοτε αποδέχομαι το κυνήγι για λόγους επιβίωσης, αλλά όχι για σπορ. Εξαιρώ κάποια ζώα που λόγω ανατροπής των νόμων της Φύσης έχουν γίνει μάστιγα για άλλα ή τις καλλιέργειες.

Στην γειτονιά μου (χωριό) φωλιάζουν κάμποσα κοτσύφια. Είναι χαρά θεού να τα ακούς.
Φίλοι ντόπιοι που είναι και κυνηγοί, μου υπέδειξαν κάποιες κίσσες που κυκλοφορούν και έμαθα ότι κυνηγούν τα αυγά και κλωσόπουλα των κοτσυφιών.
Έχω δει κοτσύφια να επιτίθενται για να διώξουν τις κίσσες από την περιοχή, αλλά μάταια.
Είμαι στα όρια, αν θα επέμβω ή μη, στην Φυσική Επιλογή.
.
ΚΚΕ 6η Ολομέλεια: Κάναμε το διεθνιστικό μας καθήκον (εννοεί τον Συμμοριτοπόλεμο)
ΧΑ: Είμαστε η σπορά των ηττημένων του '45. Οι εθνικοσοσιαλιστές, οι φασίστες!

Gewponos90
Δημοσιεύσεις: 9848
Εγγραφή: 17 Φεβ 2020, 16:18
Phorum.gr user: Gewponos90

Re: Σε λιγο θα μας συλλαμβανουν γιατι σκοτωσαμε κουνουπι

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Gewponos90 » 08 Ιουν 2020, 15:35

Antares έγραψε:
07 Ιουν 2020, 20:05
ΠΑΓΧΡΗΣΤΟΣ έγραψε:
07 Ιουν 2020, 19:45
Ε, τότε θα προτιμούσα τη διατύπωση: "Στη γειτονιά μου σπανίως κλπ κλπ"
Μα και στην γειτονιά μου σπανίως ακούγονταν.
Στην αστυνομία έγραψα ότι το κάνουν για εκφοβισμό και δημιουργία ανησυχίας σε ενοίκους ή σε κάποιον συγκεκριμένο ένοικο. Δεν έγραψα άλλα φυσικά. Τα άλλα εν καιρώ.
Όσο για την ευαισθητούλα που λυπήθηκε το χελινοδονάκι, αχ καλέ, τι μας λες. Όχι ότι εγκρίνω τέτοιες πράξεις.

Αν τους είπες ότι το κάνουν επίτηδες για δημιουργία ανησυχίας σε ενοικους και ασχοληθηκαν σοβαρά, μπράβο στην αστυνομια
dtri2020 έγραψε:
23 Οκτ 2021, 22:56
Ενώ, ας πούμε στα άλλα κόμματα αυτό σπανίζει.
Δήλωση για γνωστή υπόθεση παιδεραστίας

Gewponos90
Δημοσιεύσεις: 9848
Εγγραφή: 17 Φεβ 2020, 16:18
Phorum.gr user: Gewponos90

Re: Σε λιγο θα μας συλλαμβανουν γιατι σκοτωσαμε κουνουπι

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Gewponos90 » 08 Ιουν 2020, 15:37

ΠΑΓΧΡΗΣΤΟΣ έγραψε:
07 Ιουν 2020, 19:35
ΓΑΛΗ έγραψε:
07 Ιουν 2020, 12:41
Σε αστικές περιοχές, σπανίως θα ακούσεις γαυγίσματα σκύλων από μπαλκόνια εκτός από κάποιους ηλίθιους που έχουν μπλέξει τα σκυλιά με τα γεράνια.
Γεια σου ρε ΓΑΛΗ με το χιούμορ σου!
Ώστε " Σε αστικές περιοχές, σπανίως θα ακούσεις γαυγίσματα σκύλων από μπαλκόνια" ε;;;
Ώστε σε ενόρασή μου οφείλεται ο καθημερινός μπαλκονοεφιάλτης;;;
Έχεις μαλακά γείτονα. Η λύση είναι απλή. Κανείς καταγγελια. Λογικά την πρώτη φορά θα του γίνει απλη σύσταση. Αν συνεχιστεί αρχίζουν προστιμα
dtri2020 έγραψε:
23 Οκτ 2021, 22:56
Ενώ, ας πούμε στα άλλα κόμματα αυτό σπανίζει.
Δήλωση για γνωστή υπόθεση παιδεραστίας

Άβαταρ μέλους
sys3x
Δημοσιεύσεις: 37812
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 21:40
Τοποθεσία: m lagou

Re: Σε λιγο θα μας συλλαμβανουν γιατι σκοτωσαμε κουνουπι

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από sys3x » 08 Ιουν 2020, 15:48

Nandros έγραψε:
08 Ιουν 2020, 15:10
sys3x έγραψε:
08 Ιουν 2020, 05:45
Η αλήθεια είναι ότι συμπαθώ τα τόξα περισσότερο 🙂
και δεν θα σκότωνα έτσι εύκολα ζώο, οποιοδήποτε, οι κάργιες είναι και αρκετά έξυπνα πλάσματα επίσης, τα ψιλογουστάρω, είναι πιο περίπλοκα ζωάκια από όσο μάλλον νομίζουμε
SpoilerShow
Έχω προσπαθήσει (και προσπαθώ) να τα απομακρύνω με διάφορους άλλους νον λήθαλ τρόπους αλλά συνήθως νικάνε κερδάνε=τα γαμάν τα μάτια τα νεογνά (κυριολεκτικά), πρόπερσι πάντως κατάφερα και έσωσα ένα που έπεσε από την φωλιά του στην πυλωτή, αυτή την φορά από τις γάτες, ευκολάκι*.

*κανένας άνθρωπος δεν κακοποιήθηκε για τις ανάγκες αυτού του ποστ.
Για πρώτη και μοναδική φορά στην ζωή μου συμμετείχα σε κυνήγι στην Βραζιλία. Εκεί είναι απολύτως απαγορευμένο, αλλά η παρέα με πήγε σε κάποιο τεράστιο και απομακρυσμένο κτήμα.
Όταν χτύπησα το πρώτο πουλί με την 2η τουφεκιά, βγήκα χαρούμενος για την επιτυχία από τον θάμνο/ κρυψώνα και το πλησίασα. Όταν το έπιασα στα χέρια μου, μετάνιωσα και ντράπηκα για το "κατόρθωμα".
Έκτοτε αποδέχομαι το κυνήγι για λόγους επιβίωσης, αλλά όχι για σπορ. Εξαιρώ κάποια ζώα που λόγω ανατροπής των νόμων της Φύσης έχουν γίνει μάστιγα για άλλα ή τις καλλιέργειες.

Στην γειτονιά μου (χωριό) φωλιάζουν κάμποσα κοτσύφια. Είναι χαρά θεού να τα ακούς.
Φίλοι ντόπιοι που είναι και κυνηγοί, μου υπέδειξαν κάποιες κίσσες που κυκλοφορούν και έμαθα ότι κυνηγούν τα αυγά και κλωσόπουλα των κοτσυφιών.
Έχω δει κοτσύφια να επιτίθενται για να διώξουν τις κίσσες από την περιοχή, αλλά μάταια.
Είμαι στα όρια, αν θα επέμβω ή μη, στην Φυσική Επιλογή.
.
Γνώμη μου είναι ότι θα είσαι μέγας μάλαξ αν επέμβεις ειδικά με θανατηφόρο τρόπο σε κάτι το οποίο ΔΕΝ ΣΕ ΑΦΟΡΑ, γνώμη μου πάντα ε, μπορείς μπάη ολ μηνς να προσπαθήσεις να τις απομακρύνεις αν θέλεις αλλά όχι να τις σκοτώσεις.
ΛΕΥΤΕΡΙΑ ΣΤΟΝ ΛΑΟ ΤΗΣ ΠΑΛΑΙΣΤΙΝΗΣ

.

Άβαταρ μέλους
Nandros
Δημοσιεύσεις: 27013
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:41
Phorum.gr user: Nandros
Τοποθεσία: Όπου συχνάζουν ναυτικοί και λοιπά κακοποιά στοιχεία

Re: Σε λιγο θα μας συλλαμβανουν γιατι σκοτωσαμε κουνουπι

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Nandros » 08 Ιουν 2020, 16:13

sys3x έγραψε:
08 Ιουν 2020, 15:48
Nandros έγραψε:
08 Ιουν 2020, 15:10
sys3x έγραψε:
08 Ιουν 2020, 05:45
Η αλήθεια είναι ότι συμπαθώ τα τόξα περισσότερο 🙂
και δεν θα σκότωνα έτσι εύκολα ζώο, οποιοδήποτε, οι κάργιες είναι και αρκετά έξυπνα πλάσματα επίσης, τα ψιλογουστάρω, είναι πιο περίπλοκα ζωάκια από όσο μάλλον νομίζουμε
SpoilerShow
Έχω προσπαθήσει (και προσπαθώ) να τα απομακρύνω με διάφορους άλλους νον λήθαλ τρόπους αλλά συνήθως νικάνε κερδάνε=τα γαμάν τα μάτια τα νεογνά (κυριολεκτικά), πρόπερσι πάντως κατάφερα και έσωσα ένα που έπεσε από την φωλιά του στην πυλωτή, αυτή την φορά από τις γάτες, ευκολάκι*.

*κανένας άνθρωπος δεν κακοποιήθηκε για τις ανάγκες αυτού του ποστ.
Για πρώτη και μοναδική φορά στην ζωή μου συμμετείχα σε κυνήγι στην Βραζιλία. Εκεί είναι απολύτως απαγορευμένο, αλλά η παρέα με πήγε σε κάποιο τεράστιο και απομακρυσμένο κτήμα.
Όταν χτύπησα το πρώτο πουλί με την 2η τουφεκιά, βγήκα χαρούμενος για την επιτυχία από τον θάμνο/ κρυψώνα και το πλησίασα. Όταν το έπιασα στα χέρια μου, μετάνιωσα και ντράπηκα για το "κατόρθωμα".
Έκτοτε αποδέχομαι το κυνήγι για λόγους επιβίωσης, αλλά όχι για σπορ. Εξαιρώ κάποια ζώα που λόγω ανατροπής των νόμων της Φύσης έχουν γίνει μάστιγα για άλλα ή τις καλλιέργειες.

Στην γειτονιά μου (χωριό) φωλιάζουν κάμποσα κοτσύφια. Είναι χαρά θεού να τα ακούς.
Φίλοι ντόπιοι που είναι και κυνηγοί, μου υπέδειξαν κάποιες κίσσες που κυκλοφορούν και έμαθα ότι κυνηγούν τα αυγά και κλωσόπουλα των κοτσυφιών.
Έχω δει κοτσύφια να επιτίθενται για να διώξουν τις κίσσες από την περιοχή, αλλά μάταια.
Είμαι στα όρια, αν θα επέμβω ή μη, στην Φυσική Επιλογή.
Γνώμη μου είναι ότι θα είσαι μέγας μάλαξ αν επέμβεις ειδικά με θανατηφόρο τρόπο σε κάτι το οποίο ΔΕΝ ΣΕ ΑΦΟΡΑ, γνώμη μου πάντα ε, μπορείς μπάη ολ μηνς να προσπαθήσεις να τις απομακρύνεις αν θέλεις αλλά όχι να τις σκοτώσεις.
Ακούω προτάσεις.


Οι ποντικοί έκαναν μια μέρα συμβούλιο. Έπρεπε να βρουν κάποιο τρόπο για να προφυλαχτούν από μια γάτα που απειλούσε την κοινότητά τους. Ο καθένας έλεγε την ιδέα του, οι άλλοι διαφωνούσαν και έτσι άρχισαν τους καυγάδες αλλά δεν κατέληξαν πουθενά.
Στο τέλος ένας ποντικός είπε: «Γιατί να μην κρεμάσουμε ένα κουδούνι στο λαιμό της γάτας; Κάθε φορά που η γάτα θα πλησιάζει το κουδούνι θα χτυπάει από μακριά. Εμείς θα το ακούμε και θα τρέχουμε να κρυφτούμε. Έτσι πριν προλάβει να μας δει η γάτα , εμείς θα έχουμε κρυφτεί».
«Τι καλή ιδέα συμφώνησαν όλα τα άλλα ποντίκια με μια φωνή. Πάμε αμέσως να βρούμε ένα κουδούνι και να το δέσουμε στο λαιμό της γάτας».

«Περιμένετε μια στιγμή», είπε ένας γέρος και σοφός ποντικός. «Η ιδέα του κουδουνιού είναι πολύ καλή και κάθε φορά που θα πλησιάζει η γάτα θα την ακούμε από μακριά και θα κρυβόμαστε. Αλλά θέλω πρώτα να σας ρωτήσω κάτι:

Ποιος θα κρεμάσει το κουδούνι στο λαιμό της γάτας;».
.
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Nandros την 08 Ιουν 2020, 16:24, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
ΚΚΕ 6η Ολομέλεια: Κάναμε το διεθνιστικό μας καθήκον (εννοεί τον Συμμοριτοπόλεμο)
ΧΑ: Είμαστε η σπορά των ηττημένων του '45. Οι εθνικοσοσιαλιστές, οι φασίστες!

sharp
Δημοσιεύσεις: 21182
Εγγραφή: 01 Μάιος 2018, 21:47

Re: Σε λιγο θα μας συλλαμβανουν γιατι σκοτωσαμε κουνουπι

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από sharp » 08 Ιουν 2020, 16:21

Obi Wan Iakobi έγραψε:
07 Ιουν 2020, 12:07
Σερρες ε?αυτος ο φονιας γιατι δεν συνεληφθη?

:smt005::smt005:

Πολύ γέλιο το βίντεο! Κωμικός πρέπει να γίνει ο τύπος.

run
Δημοσιεύσεις: 9314
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 14:02
Phorum.gr user: ran
Τοποθεσία: sterea ellada

Re: Σε λιγο θα μας συλλαμβανουν γιατι σκοτωσαμε κουνουπι

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από run » 08 Ιουν 2020, 16:23

όλα τα νεοταξικα κατασκευάσματα μαζι και η μεταπολιτευτικη ταξη που τα εφαρμοζει

τσου ρε λακηδες
αθάνατος καραίσκος" ρωτηκσα τον μπουτζον μου πασά και μουπε να μη σε προσκυνησω"

Άβαταρ μέλους
ammophila
Δημοσιεύσεις: 349
Εγγραφή: 29 Μαρ 2020, 13:19
Phorum.gr user: Alamo

Re: Σε λιγο θα μας συλλαμβανουν γιατι σκοτωσαμε κουνουπι

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ammophila » 08 Ιουν 2020, 16:26

Καλά, άσε τους χαλασμένους. Ψάξε βρες τις φωλιές, με φακό και σκάλα. Το βράδυ, διώξε την κλώσα, σπάσε με το νύχι σου τα αυγά και άστα σπασμένα μέσα στη φωλιά.
Προσοχή ΔΕΝ ισχύει για νυκτόβια πετούμενα!
µυρµηκολέων ώλετο παρά το μη έχειν βοράν.

run
Δημοσιεύσεις: 9314
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 14:02
Phorum.gr user: ran
Τοποθεσία: sterea ellada

Re: Σε λιγο θα μας συλλαμβανουν γιατι σκοτωσαμε κουνουπι

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από run » 08 Ιουν 2020, 16:27

εκτος κατ επαγγελμα ανθρωπιστες φτιαχτηκαν και κατ επαγγελμα ζωοφιλοι
αθάνατος καραίσκος" ρωτηκσα τον μπουτζον μου πασά και μουπε να μη σε προσκυνησω"

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 70013
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Σε λιγο θα μας συλλαμβανουν γιατι σκοτωσαμε κουνουπι

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 08 Ιουν 2020, 16:29

Το γαρ πολύ της κατανόησης γεννά αδιαφορία.

Άβαταρ μέλους
sys3x
Δημοσιεύσεις: 37812
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 21:40
Τοποθεσία: m lagou

Re: Σε λιγο θα μας συλλαμβανουν γιατι σκοτωσαμε κουνουπι

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από sys3x » 08 Ιουν 2020, 16:31

Nandros έγραψε:
08 Ιουν 2020, 16:13
sys3x έγραψε:
08 Ιουν 2020, 15:48
Nandros έγραψε:
08 Ιουν 2020, 15:10

Για πρώτη και μοναδική φορά στην ζωή μου συμμετείχα σε κυνήγι στην Βραζιλία. Εκεί είναι απολύτως απαγορευμένο, αλλά η παρέα με πήγε σε κάποιο τεράστιο και απομακρυσμένο κτήμα.
Όταν χτύπησα το πρώτο πουλί με την 2η τουφεκιά, βγήκα χαρούμενος για την επιτυχία από τον θάμνο/ κρυψώνα και το πλησίασα. Όταν το έπιασα στα χέρια μου, μετάνιωσα και ντράπηκα για το "κατόρθωμα".
Έκτοτε αποδέχομαι το κυνήγι για λόγους επιβίωσης, αλλά όχι για σπορ. Εξαιρώ κάποια ζώα που λόγω ανατροπής των νόμων της Φύσης έχουν γίνει μάστιγα για άλλα ή τις καλλιέργειες.

Στην γειτονιά μου (χωριό) φωλιάζουν κάμποσα κοτσύφια. Είναι χαρά θεού να τα ακούς.
Φίλοι ντόπιοι που είναι και κυνηγοί, μου υπέδειξαν κάποιες κίσσες που κυκλοφορούν και έμαθα ότι κυνηγούν τα αυγά και κλωσόπουλα των κοτσυφιών.
Έχω δει κοτσύφια να επιτίθενται για να διώξουν τις κίσσες από την περιοχή, αλλά μάταια.
Είμαι στα όρια, αν θα επέμβω ή μη, στην Φυσική Επιλογή.
Γνώμη μου είναι ότι θα είσαι μέγας μάλαξ αν επέμβεις ειδικά με θανατηφόρο τρόπο σε κάτι το οποίο ΔΕΝ ΣΕ ΑΦΟΡΑ, γνώμη μου πάντα ε, μπορείς μπάη ολ μηνς να προσπαθήσεις να τις απομακρύνεις αν θέλεις αλλά όχι να τις σκοτώσεις.
Ακούω προτάσεις.


Οι ποντικοί έκαναν μια μέρα συμβούλιο. Έπρεπε να βρουν κάποιο τρόπο για να προφυλαχτούν από μια γάτα που απειλούσε την κοινότητά τους. Ο καθένας έλεγε την ιδέα του, οι άλλοι διαφωνούσαν και έτσι άρχισαν τους καυγάδες αλλά δεν κατέληξαν πουθενά.
Στο τέλος ένας ποντικός είπε: «Γιατί να μην κρεμάσουμε ένα κουδούνι στο λαιμό της γάτας; Κάθε φορά που η γάτα θα πλησιάζει το κουδούνι θα χτυπάει από μακριά. Εμείς θα το ακούμε και θα τρέχουμε να κρυφτούμε. Έτσι πριν προλάβει να μας δει η γάτα , εμείς θα έχουμε κρυφτεί».
«Τι καλή ιδέα συμφώνησαν όλα τα άλλα ποντίκια με μια φωνή. Πάμε αμέσως να βρούμε ένα κουδούνι και να το δέσουμε στο λαιμό της γάτας».

«Περιμένετε μια στιγμή», είπε ένας γέρος και σοφός ποντικός. «Η ιδέα του κουδουνιού είναι πολύ καλή και κάθε φορά που θα πλησιάζει η γάτα θα την ακούμε από μακριά και θα κρυβόμαστε. Αλλά θέλω πρώτα να σας ρωτήσω κάτι:

Ποιος θα κρεμάσει το κουδούνι στο λαιμό της γάτας;».
.

:D
SpoilerShow
σφεντόνα :102:, δε ξέρω φίλε μου, κι εγώ προσπάθησα να τις διώξω από την φωλίτσα απέναντι αλλά χωρίς επιτυχία :102:, η φύση, ολόκληρο το σύμπαν βασικά είναι ένα αφιλόξενο τρομακτικά βίαιο μέρος για εμάς τις ευαίστητες ψυχούλες.
ΛΕΥΤΕΡΙΑ ΣΤΟΝ ΛΑΟ ΤΗΣ ΠΑΛΑΙΣΤΙΝΗΣ

.

Άβαταρ μέλους
sys3x
Δημοσιεύσεις: 37812
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 21:40
Τοποθεσία: m lagou

Re: Σε λιγο θα μας συλλαμβανουν γιατι σκοτωσαμε κουνουπι

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από sys3x » 08 Ιουν 2020, 16:33

sharp έγραψε:
08 Ιουν 2020, 16:21
Obi Wan Iakobi έγραψε:
07 Ιουν 2020, 12:07
Σερρες ε?αυτος ο φονιας γιατι δεν συνεληφθη?

:smt005::smt005:

Πολύ γέλιο το βίντεο! Κωμικός πρέπει να γίνει ο τύπος.
:o
Δεν ήξερες τον φίδια;;;
Μα καλά που ζεις αδερφέ; σε καμία σπηλιά;
ΛΕΥΤΕΡΙΑ ΣΤΟΝ ΛΑΟ ΤΗΣ ΠΑΛΑΙΣΤΙΝΗΣ

.

sharp
Δημοσιεύσεις: 21182
Εγγραφή: 01 Μάιος 2018, 21:47

Re: Σε λιγο θα μας συλλαμβανουν γιατι σκοτωσαμε κουνουπι

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από sharp » 08 Ιουν 2020, 16:36

sys3x έγραψε:
08 Ιουν 2020, 16:33
sharp έγραψε:
08 Ιουν 2020, 16:21
Obi Wan Iakobi έγραψε:
07 Ιουν 2020, 12:07
Σερρες ε?αυτος ο φονιας γιατι δεν συνεληφθη?

:smt005::smt005:

Πολύ γέλιο το βίντεο! Κωμικός πρέπει να γίνει ο τύπος.
:o
Δεν ήξερες τον φίδια;;;
Μα καλά που ζεις αδερφέ; σε καμία σπηλιά;
Είναι επαγγελματίας; Νόμιζα ότι ήταν στο σπίτι του. Γραφικός πολύ.

Άβαταρ μέλους
Nandros
Δημοσιεύσεις: 27013
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:41
Phorum.gr user: Nandros
Τοποθεσία: Όπου συχνάζουν ναυτικοί και λοιπά κακοποιά στοιχεία

Re: Σε λιγο θα μας συλλαμβανουν γιατι σκοτωσαμε κουνουπι

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Nandros » 08 Ιουν 2020, 16:37

ammophila έγραψε:
08 Ιουν 2020, 16:26
Καλά, άσε τους χαλασμένους. Ψάξε βρες τις φωλιές, με φακό και σκάλα. Το βράδυ, διώξε την κλώσα, σπάσε με το νύχι σου τα αυγά και άστα σπασμένα μέσα στη φωλιά.
Προσοχή ΔΕΝ ισχύει για νυκτόβια πετούμενα!
Γεννημένος, μεγαλωμένος, γερασμένος στην πόλη, με κάποιες παιδικές/εφηβικές εμπειρίες από καλοκαίρια στο παππουδοχωριό μου, πάμπολλες εκδρομές και άρτι μετοικήσας στην επαρχία.
Με φαντάζομαι με μια μακρυά σκάλα στην πλάτη, να ανεβαίνω νυχτιάτικα σε όλα τα δέντρα της περιοχής - είναι πάρα πολλά παναθεμάτα - και να ψάχνω με φακό για φωλιές, τις οποίες όμως πρέπει να είμαι σίγουρος ότι είναι κίσσας. Μετά θα με πάνε στο Δαφνί.

Η λύση με το καμπανάκι στον λαιμό της γάτας είναι πιο εύκολη! :g030:
ΚΚΕ 6η Ολομέλεια: Κάναμε το διεθνιστικό μας καθήκον (εννοεί τον Συμμοριτοπόλεμο)
ΧΑ: Είμαστε η σπορά των ηττημένων του '45. Οι εθνικοσοσιαλιστές, οι φασίστες!

Άβαταρ μέλους
Sid Vicious
Δημοσιεύσεις: 11920
Εγγραφή: 13 Σεπ 2018, 19:43

Re: Σε λιγο θα μας συλλαμβανουν γιατι σκοτωσαμε κουνουπι

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Sid Vicious » 08 Ιουν 2020, 16:38

ΓΙΑΝΝΗΣ ΓΙΑΝΝΟΠΟΥΛΟΣ έγραψε:
07 Ιουν 2020, 11:31
Εχει αρχισει να ξεφευγει το πραγμα
Σε λιγο θα μας συλλαμβανουν γιατι σκοτωσαμε κουνουπι
Σέρρες: Συνελήφθη γιατί γκρέμισε φωλιά χελιδονιών και σκότωσε νεοσσό
Αυτόπτης μάρτυρας είδες τις πράξεις του 64χρονου και αμέσως τον κατήγγειλε
Ίχνος ανθρωπιάς δεν είχε ένας 64χρονος Έλληνας, ο οποίος ενοχλήθηκε από την παρουσία μιας οικογένειας χελιδονιών στο μπαλκόνι του σπιτιού του γιου του στις Σέρρες, όπου έκανε εργασίες και δεν δίστασε να την καταστρέψει θανατώνοντας ένα νεοσσό!

Μια γυναίκα που έτυχε να περνάει από το σημείο το απόγευμα της Παρασκευής, είδε τι έκανε ο 64χρονος και προσπάθησε να τον σταματήσει, όμως εκείνος άρχισε να την βρίζει και να την απειλεί! Μάλιστα, κατέβηκε στο πεζοδρόμιο έξω από το σπίτι κρατώντας μια σκούπα και φαράσι με τα οποία μάζεψε το νεκρό χελιδόνι και το πέταξε στα σκουπίδια!

Ωστόσο, η αυτόπτης μάρτυρας υπέβαλε καταγγελία στον Φιλοζωικό Όμιλο Σερρών και αμέσως ενημερώθηκαν οι άνδρες του τοπικού αστυνομικού τμήματος, οι οποίοι συνέλαβαν τον 64χρονο, τον οδήγησαν στον εισαγγελέα Πρωτοδικών Σερρών κατηγορούμενο για θανάτωση ζώου και του επέβαλαν το προβλεπόμενο διοικητικό πρόστιμο.
https://www.protothema.gr/greece/articl ... se-neosso/
Καλά να πάθει και θεωρώ την ποινή επιεικώς ελαστική.
yet say this to the Possum: a bang, not a whimper,
with a bang not with a whimper,
To build the city of Dioce whose terraces are the colour of stars

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Ζώα & άνθρωπος”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών