το πίτμπουλ του ισογείου

Φιλοζωικό αίσθημα, συζητήσεις, προβληματισμοί. Εκπαίδευση, φροντίδα & συμβουλές.
Άβαταρ μέλους
ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ
Δημοσιεύσεις: 21306
Εγγραφή: 28 Ιουν 2018, 23:56
Phorum.gr user: ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ

Re: το πίτμπουλ του ισογείου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ » 15 Ιούλ 2020, 00:32

foscilis έγραψε:
15 Ιούλ 2020, 00:26
ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ έγραψε:
15 Ιούλ 2020, 00:19
foscilis έγραψε:
14 Ιούλ 2020, 11:35
Λοιπόν η εξέλιξη είναι ότι το πρωί η χοντρή το έχει πλέον δεμένο. Το απόγευμα γυρνάει ο παρακμιακός (με τη γουρούνα που έχει κομμένη εξάτμιση), το βγάζει την καθιερωμένη δίλεπτη βόλτα χωρίς λουρί και στη συνέχεια το αφήνει λυτό στο μπαλκόνι.

Νομίζω τώρα ξέρουμε πoιανού είναι το ζώο.
τύποι που βγάζουν βόλτα το πιτμπουλ τους χωρίς λουρί
έπρεπε να υπάρχει νόμος που να προβλέπει αυτόφωρο
Κοίτα οφείλω να αναγνωρίσω ότι η επιθετικότητα του κατά τη διάρκεια της σύντομης βόλτας είναι μείον άπειρο. Το μόνο που κάνει είναι να μυρίζει με ενθουσιασμό όλη τη διαδρομή κουνώντας την ουρά του με πάθος σε ο,τι και όποιον βλέπει.
και πάλι, ποτέ δε ξέρεις
αν γίνει κάτι, το σκυλί είναι ανεξέλεγκτο
δεν μπορείς να προβλέψεις πως θα συμπεριφερθεί ένα ζώο και να είσαι 100% σίγουρος ότι δεν πρόκειται να επιτεθεί σε κάτι ή κάποιον

πάντως η συμπεριφορά αυτή δείχνει -φαντάζομαι- ότι το κακόμοιρο το σκυλί βασανίζεται κλεισμένο και δεμένο όλη μέρα και αυτή η σύντομη βόλτα του δίνει άπειρη χαρά και το ηρεμεί
πραγματικά τραγικό, κάποιος θα πρέπει να μεριμνήσει για τη τύχη του κακόμοιρου ζωντανού
"Ο φασισμός δεν είναι ιδεολογία, είναι νοοτροπία."
Τζίμης Πανούσης

Άβαταρ μέλους
gassim
Δημοσιεύσεις: 7701
Εγγραφή: 06 Απρ 2018, 00:59

Re: το πίτμπουλ του ισογείου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από gassim » 15 Ιούλ 2020, 00:33

stergiosbik έγραψε:
14 Ιούλ 2020, 21:02
Nandros έγραψε:
14 Ιούλ 2020, 19:30
foscilis έγραψε:
08 Ιούλ 2020, 21:56
Πάντως εξοργίζεται ιδιαίτερα με τα σκυλιά και τα μικρά παιδιά. Εμένα μου είχε επιτεθεί πέρυσι εκτός του χώρου του, δεμένος στο γκαράζ επειδή είχε κυριολεκτικά αφηνιάσει που δε μπορούσε να χιμήξει στα κοριτσάκια του 3ου (4 και 3 χρονών) που φορτώνανε το αυτοκίνητο για διακοπές λίγο πιο δίπλα. Πέρασα δίπλα του χωρίς να έχω καταλάβει πόσο περιθώριο είχε η αλυσίδα (και χωρίς να περιμένω επίθεση είναι η αλήθεια) και παραλίγο να βρεθώ χωρίς πόδι. Κανονικά με φοβάται και με υπακούει (έχω καταλάβει ότι με βλέπει σαν το αφεντικό της πολυκατοικίας) αλλά εκείνη τη μέρα είχε ξεφύγει. Το ίδιο και σήμερα.
foscilis έγραψε:
08 Ιούλ 2020, 22:01
Τους έχω πει βέβαια ότι αυτήν την επίθεση που μου έκανε, αν την κάνει στα παιδιά μου θα του λιώσω το κεφάλι με σιδερολοστό.
1/ Πήδηξε την περίφραξη και δάγκωσε άλλο σκυλί. Δάγκωσε και σένα.
2/ Γαβγίζει/απειλεί παιδιά που την γλυτώνουν επειδή είναι δεμένος.
3/ Τα παιδιά σου είναι κάποιου ανώτερου θεού; ΑΝ την κάνει στα παιδιά σου, ο υπεύθυνος θα είσαι ΕΣΥ!

ΕΥΘΑΝΑΣΙΑ ΧΤΕΣ (κατά προτίμηση μαζί με το αφεντικό του)!
.
Θες να σε πουνε καθαρμα και σενα;
Η ευθανασία ενός επικίνδυνου σκύλου είναι μια διαδικασία εντελώς διαφορετική απο το χτύπημα στο κεφάλι με σιδηρολοστό που φέρει ένας τυχαίος μαλάκας.

Άβαταρ μέλους
Νon4me
Δημοσιεύσεις: 10157
Εγγραφή: 14 Ιαν 2019, 12:20
Phorum.gr user: Νon4me

Re: το πίτμπουλ του ισογείου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Νon4me » 15 Ιούλ 2020, 00:44

ΣΚΕΠΤΙΚΟΣ έγραψε:
14 Ιούλ 2020, 19:08

Οι Τριμάλακες γύρω κοιτάνε..... :fp:

Αντί νά τό πλακώσουν στα κλωτσίδια στή μάπα .....κοιτάνε...... :fp:

.


Η γυναικα που ειναι διπλα στο θυμα και της κρατα το ποδι αν ηταν ενα ψυχραιμο ατομο και μαλλον και ανδρας με τον τροπο που ειπα κατι σελιδες πισω ( καρφωμα με αιχμηρο αντικειμενο = κλειδι = στο ματι του σκυλου θα εληγε το συμβαν πολυ γρηγορα . )

Εικόνα

Άβαταρ μέλους
Γάταρος
Δημοσιεύσεις: 7761
Εγγραφή: 05 Σεπ 2018, 03:12
Phorum.gr user: Φορουμίτης ο Δίκαιος

Re: το πίτμπουλ του ισογείου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Γάταρος » 15 Ιούλ 2020, 01:00

Εικόνα
Η αλήθεια είναι μίσος γι' αυτούς που μισούν την αλήθεια.

Άβαταρ μέλους
ΣΚΕΠΤΙΚΟΣ
Δημοσιεύσεις: 8147
Εγγραφή: 12 Μάιος 2018, 23:44
Phorum.gr user: ΣΚΕΠΤΙΚΟΣ

Re: το πίτμπουλ του ισογείου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΣΚΕΠΤΙΚΟΣ » 15 Ιούλ 2020, 01:06

gassim έγραψε:
15 Ιούλ 2020, 00:33
stergiosbik έγραψε:
14 Ιούλ 2020, 21:02
Nandros έγραψε:
14 Ιούλ 2020, 19:30

1/ Πήδηξε την περίφραξη και δάγκωσε άλλο σκυλί. Δάγκωσε και σένα.
2/ Γαβγίζει/απειλεί παιδιά που την γλυτώνουν επειδή είναι δεμένος.
3/ Τα παιδιά σου είναι κάποιου ανώτερου θεού; ΑΝ την κάνει στα παιδιά σου, ο υπεύθυνος θα είσαι ΕΣΥ!

ΕΥΘΑΝΑΣΙΑ ΧΤΕΣ (κατά προτίμηση μαζί με το αφεντικό του)!
.
Θες να σε πουνε καθαρμα και σενα;
Η ευθανασία ενός επικίνδυνου σκύλου είναι μια διαδικασία εντελώς διαφορετική απο το χτύπημα στο κεφάλι με σιδηρολοστό που φέρει ένας τυχαίος μαλάκας.
.

Τι εννοεί ο Ποιητής ;;;

Φοβάται μήπως λερώσει τά χέρια του μέ αίμα ;;;

.
Ταφόπλακα τού Μέλλοντος τών Παιδιών μας η Γραφειοκρατεία καί οί Συντάξεις άνω τών 400 € ....

Δουλειά δέν έχει ό Διάολος γαμάει τά Παιδιά του .... Έλληνική Λαική Σοφία

Δέν ξέρεις κάν τό Λόγο ..........γιά νά μάς Ύποτάξης .........Σαδιστάκο ...

Άβαταρ μέλους
Γάταρος
Δημοσιεύσεις: 7761
Εγγραφή: 05 Σεπ 2018, 03:12
Phorum.gr user: Φορουμίτης ο Δίκαιος

Re: το πίτμπουλ του ισογείου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Γάταρος » 15 Ιούλ 2020, 01:10

Νon4me έγραψε:
15 Ιούλ 2020, 00:44
Η γυναικα που ειναι διπλα στο θυμα και της κρατα το ποδι αν ηταν ενα ψυχραιμο ατομο και μαλλον και ανδρας με τον τροπο που ειπα κατι σελιδες πισω ( καρφωμα με αιχμηρο αντικειμενο = κλειδι = στο ματι του σκυλου θα εληγε το συμβαν πολυ γρηγορα . )
Αν το χτυπήσεις στο μάτι πιθανότατα είναι αρκετό. Δε νομίζω ότι χρειάζεται να του βγάλεις το μάτι με το κλειδί. Πάντως στο βίντεο επιβεβαιώνουμε γι' άλλη μια φορά ότι οι δημοσιογράφοι είναι ικανοί να μας λένε ψέματα γι' αυτά που βλέπουμε με τα ίδια μας τα μάτια, αφού ο ιδιοκτήτης δεν πέταξε το παπούτσι στο θύμα, αλλά στο κωλόζωο που αντί να βοηθήσει τράβαγε με το κινητό του και ούρλιαζε μαλακίες.
Η αλήθεια είναι μίσος γι' αυτούς που μισούν την αλήθεια.

Άβαταρ μέλους
Πτολεμαίος
Δημοσιεύσεις: 4413
Εγγραφή: 08 Ιουν 2020, 01:07
Phorum.gr user: Last Veteran

Re: το πίτμπουλ του ισογείου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Πτολεμαίος » 15 Ιούλ 2020, 01:12

gassim έγραψε:
14 Ιούλ 2020, 13:15
stergiosbik έγραψε:
14 Ιούλ 2020, 13:15
gassim έγραψε:
14 Ιούλ 2020, 13:11


μου φάνηκε οτι το υπονόησες εδώ:



Επίσης πριν απο λίγο συμβούλεψες τον fosilis να σκοτώσει τον "κόπρο" και είπες οτι αυτό θα έκανες εσυ στην θέση του. Το ξέχασες;

Φαίνεται σαν να είναι κάτι που συνηθίζεις.
Το μυαλο σου καταλαβαινει αυτα που θελει.
Φυσικα ουτε προκειται να σε επιβεβαιωσω αλλα ουτε και να σε διαψευσω.
η αλήθεια είναι οτι η έλλειψη αρχιδιών χαρακτηρίζει όσους σκοτώνουν σκυλιά με σιδηρολοστούς.
Ναι βρε, θα μου επιτεθεί σκύλος και θα τον κεράσω γαλακτομπουρεκο. Παρότι αγαπάω τα ζώα γενικά, σακατευω ότι μου επιτίθεται. Μόνο ένα χασκι μου γλύτωσε κάποτε γιατί είχε μπει ανάμεσα μας ο ιδιοκτήτης του (και κολλητός μου) και δεν ήθελα να το σακατεψω.
Μου έχει επιτεθεί ένας σκυλαρος (σε μια αυλή, στον χώρο του), λίαν επιεικώς 50 κιλά και τον έκανα να κλαψουριζει χωρίς να τον αγγίξω.
Τα αυτιά είναι ένα πολύ αδύνατο σημείο στα σκυλιά.
Γενικά όσοι έχετε πρόβλημα με σκυλιά και δεν είστε γυναίκες, είστε για τον μπεος
Αξία αν είχαν τα σκατά, χαρά, που θα'χαν όλοι
Μα στων φτωχών τα σώματα, δεν θα υπήρχαν κώλοι

Άβαταρ μέλους
ΣΚΕΠΤΙΚΟΣ
Δημοσιεύσεις: 8147
Εγγραφή: 12 Μάιος 2018, 23:44
Phorum.gr user: ΣΚΕΠΤΙΚΟΣ

Re: το πίτμπουλ του ισογείου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΣΚΕΠΤΙΚΟΣ » 15 Ιούλ 2020, 01:23

Πτολεμαίος έγραψε:
15 Ιούλ 2020, 01:12
gassim έγραψε:
14 Ιούλ 2020, 13:15
stergiosbik έγραψε:
14 Ιούλ 2020, 13:15


Το μυαλο σου καταλαβαινει αυτα που θελει.
Φυσικα ουτε προκειται να σε επιβεβαιωσω αλλα ουτε και να σε διαψευσω.
η αλήθεια είναι οτι η έλλειψη αρχιδιών χαρακτηρίζει όσους σκοτώνουν σκυλιά με σιδηρολοστούς.
Ναι βρε, θα μου επιτεθεί σκύλος και θα τον κεράσω γαλακτομπουρεκο. Παρότι αγαπάω τα ζώα γενικά, σακατευω ότι μου επιτίθεται. Μόνο ένα χασκι μου γλύτωσε κάποτε γιατί είχε μπει ανάμεσα μας ο ιδιοκτήτης του (και κολλητός μου) και δεν ήθελα να το σακατεψω.
Μου έχει επιτεθεί ένας σκυλαρος (σε μια αυλή, στον χώρο του), λίαν επιεικώς 50 κιλά και τον έκανα να κλαψουριζει χωρίς να τον αγγίξω.
Τα αυτιά είναι ένα πολύ αδύνατο σημείο στα σκυλιά.
Γενικά όσοι έχετε πρόβλημα με σκυλιά και δεν είστε γυναίκες, είστε για τον μπεος
.

Χωρίς να τόν αγγίξεις ;;;..... :smt017

Γιά μάθε μας τα κόλπα ρε Πτολεμαίδα..... :102:

.
Ταφόπλακα τού Μέλλοντος τών Παιδιών μας η Γραφειοκρατεία καί οί Συντάξεις άνω τών 400 € ....

Δουλειά δέν έχει ό Διάολος γαμάει τά Παιδιά του .... Έλληνική Λαική Σοφία

Δέν ξέρεις κάν τό Λόγο ..........γιά νά μάς Ύποτάξης .........Σαδιστάκο ...

Άβαταρ μέλους
gassim
Δημοσιεύσεις: 7701
Εγγραφή: 06 Απρ 2018, 00:59

Re: το πίτμπουλ του ισογείου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από gassim » 15 Ιούλ 2020, 01:26

Πτολεμαίος έγραψε:
15 Ιούλ 2020, 01:12
gassim έγραψε:
14 Ιούλ 2020, 13:15
stergiosbik έγραψε:
14 Ιούλ 2020, 13:15


Το μυαλο σου καταλαβαινει αυτα που θελει.
Φυσικα ουτε προκειται να σε επιβεβαιωσω αλλα ουτε και να σε διαψευσω.
η αλήθεια είναι οτι η έλλειψη αρχιδιών χαρακτηρίζει όσους σκοτώνουν σκυλιά με σιδηρολοστούς.
Ναι βρε, θα μου επιτεθεί σκύλος και θα τον κεράσω γαλακτομπουρεκο. Παρότι αγαπάω τα ζώα γενικά, σακατευω ότι μου επιτίθεται. Μόνο ένα χασκι μου γλύτωσε κάποτε γιατί είχε μπει ανάμεσα μας ο ιδιοκτήτης του (και κολλητός μου) και δεν ήθελα να το σακατεψω.
Μου έχει επιτεθεί ένας σκυλαρος (σε μια αυλή, στον χώρο του), λίαν επιεικώς 50 κιλά και τον έκανα να κλαψουριζει χωρίς να τον αγγίξω.
Τα αυτιά είναι ένα πολύ αδύνατο σημείο στα σκυλιά.
Γενικά όσοι έχετε πρόβλημα με σκυλιά και δεν είστε γυναίκες, είστε για τον μπεος
Κοίτα υπάρχει διαφορά ανάμεσα σε αυτόν που δέχεται επίθεση και φυσικά θα αμυνθεί όπως μπορεί και σε αυτόν που με αφορμή ένα πόστ για ένα παραμελημένο και πιθανώς επικίνδυνο σκυλί, καμαρωνει δημοσίως οτι σκοτώνει σκυλιά με σιδηρολοστό στο κεφάλι επειδή κρίνει απο μόνος του οτι ειναι επικίνδυνα.
Γενικά αρκετός κόσμος δεν έχει καταλάβει οτι πίσω απο κάθε κατοικίδιο μπορεί να υπάρχει ένας άνθρωπος που έχει πολύ βαθύ δέσιμο μαζί του, χωρίς απαραίτητα να είναι ψυχοπαθής.

Άβαταρ μέλους
gassim
Δημοσιεύσεις: 7701
Εγγραφή: 06 Απρ 2018, 00:59

Re: το πίτμπουλ του ισογείου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από gassim » 15 Ιούλ 2020, 01:32

ΣΚΕΠΤΙΚΟΣ έγραψε:
15 Ιούλ 2020, 01:06
gassim έγραψε:
15 Ιούλ 2020, 00:33
stergiosbik έγραψε:
14 Ιούλ 2020, 21:02


Θες να σε πουνε καθαρμα και σενα;
Η ευθανασία ενός επικίνδυνου σκύλου είναι μια διαδικασία εντελώς διαφορετική απο το χτύπημα στο κεφάλι με σιδηρολοστό που φέρει ένας τυχαίος μαλάκας.
.

Τι εννοεί ο Ποιητής ;;;

Φοβάται μήπως λερώσει τά χέρια του μέ αίμα ;;;

.

οχι, υπάρχει σχετική νομοθεσία.

Άβαταρ μέλους
ΣΚΕΠΤΙΚΟΣ
Δημοσιεύσεις: 8147
Εγγραφή: 12 Μάιος 2018, 23:44
Phorum.gr user: ΣΚΕΠΤΙΚΟΣ

Re: το πίτμπουλ του ισογείου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΣΚΕΠΤΙΚΟΣ » 15 Ιούλ 2020, 01:37

gassim έγραψε:
15 Ιούλ 2020, 01:32
ΣΚΕΠΤΙΚΟΣ έγραψε:
15 Ιούλ 2020, 01:06
gassim έγραψε:
15 Ιούλ 2020, 00:33


Η ευθανασία ενός επικίνδυνου σκύλου είναι μια διαδικασία εντελώς διαφορετική απο το χτύπημα στο κεφάλι με σιδηρολοστό που φέρει ένας τυχαίος μαλάκας.
.

Τι εννοεί ο Ποιητής ;;;

Φοβάται μήπως λερώσει τά χέρια του μέ αίμα ;;;

.

οχι, υπάρχει σχετική νομοθεσία.


Θα επιτεθεί τό σκυλί στά παιδιά τού Φώς.....

Θά πάρει τό λοστό καί θα το σκοτώσει.....

Καί θά καταδικαστεί από δικαστήριο εννοείς ;;;

.
Ταφόπλακα τού Μέλλοντος τών Παιδιών μας η Γραφειοκρατεία καί οί Συντάξεις άνω τών 400 € ....

Δουλειά δέν έχει ό Διάολος γαμάει τά Παιδιά του .... Έλληνική Λαική Σοφία

Δέν ξέρεις κάν τό Λόγο ..........γιά νά μάς Ύποτάξης .........Σαδιστάκο ...

Άβαταρ μέλους
gassim
Δημοσιεύσεις: 7701
Εγγραφή: 06 Απρ 2018, 00:59

Re: το πίτμπουλ του ισογείου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από gassim » 15 Ιούλ 2020, 01:43

ΣΚΕΠΤΙΚΟΣ έγραψε:
15 Ιούλ 2020, 01:37
gassim έγραψε:
15 Ιούλ 2020, 01:32
ΣΚΕΠΤΙΚΟΣ έγραψε:
15 Ιούλ 2020, 01:06


.

Τι εννοεί ο Ποιητής ;;;

Φοβάται μήπως λερώσει τά χέρια του μέ αίμα ;;;

.

οχι, υπάρχει σχετική νομοθεσία.


Θα επιτεθεί τό σκυλί στά παιδιά τού Φώς.....

Θά πάρει τό λοστό καί θα το σκοτώσει.....

Καί θά καταδικαστεί από δικαστήριο εννοείς ;;;

.
Οχι δεν εννοω αυτό.
Εννοώ οτι το αν ένας σκύλος είναι επικίνδυνος ή όχι το αποφασίζει επιτροπή που αποτελείται απο κτηνιάτρους και γίνεται ευθανασία απο κτηνίατρο. Το έγραψα δε σε χρήστη που συμβούλεψε τον Φος να πάρει τον λοστό χωρίς να υπάρξει επίθεση στα παιδιά του ενώ ταυτόχρονα κρυφοκαμάρωνε οτι το έχει κάνει πολλές φορές ο ίδιος.

Άβαταρ μέλους
Πτολεμαίος
Δημοσιεύσεις: 4413
Εγγραφή: 08 Ιουν 2020, 01:07
Phorum.gr user: Last Veteran

Re: το πίτμπουλ του ισογείου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Πτολεμαίος » 15 Ιούλ 2020, 02:18

ΣΚΕΠΤΙΚΟΣ έγραψε:
15 Ιούλ 2020, 01:23
Πτολεμαίος έγραψε:
15 Ιούλ 2020, 01:12
gassim έγραψε:
14 Ιούλ 2020, 13:15


η αλήθεια είναι οτι η έλλειψη αρχιδιών χαρακτηρίζει όσους σκοτώνουν σκυλιά με σιδηρολοστούς.
Ναι βρε, θα μου επιτεθεί σκύλος και θα τον κεράσω γαλακτομπουρεκο. Παρότι αγαπάω τα ζώα γενικά, σακατευω ότι μου επιτίθεται. Μόνο ένα χασκι μου γλύτωσε κάποτε γιατί είχε μπει ανάμεσα μας ο ιδιοκτήτης του (και κολλητός μου) και δεν ήθελα να το σακατεψω.
Μου έχει επιτεθεί ένας σκυλαρος (σε μια αυλή, στον χώρο του), λίαν επιεικώς 50 κιλά και τον έκανα να κλαψουριζει χωρίς να τον αγγίξω.
Τα αυτιά είναι ένα πολύ αδύνατο σημείο στα σκυλιά.
Γενικά όσοι έχετε πρόβλημα με σκυλιά και δεν είστε γυναίκες, είστε για τον μπεος
.

Χωρίς να τόν αγγίξεις ;;;..... :smt017

Γιά μάθε μας τα κόλπα ρε Πτολεμαίδα..... :102:

.
Είχα πάει στο σπίτι ενός γνωστού (γνώριζα τον τύπο αλλά δεν είχα πάει ποτέ σπίτι του αλλη φορά πριν) για να δανειστώ ένα αναβατωριο. Σαλταρα ένα φράχτη και βρέθηκα σε μια μικρή αυλή. Ψάχνοντας, δεν βρήκα κατι και αποφάσισα να κατέβω μια σκάλα 7-8 μέτρων που ήταν σαν τούνελ (περνούσε μέσα από το κτήριο) και οδηγούσε σε μια άλλη αυλή.
Μόλις έφτασα στην άλλη αυλή αντίκρυσα να λιαζεται ένας υπερσκυλαρος (ο ιδιοκτήτης του σπιτιού και του αναβατωριου ήταν παλιός κάτοικος Γερμανίας οπότε μπορώ να υποθέσω ότι αυτό το θηρίο ήταν κάτι σε γερμανικό σκυλί).
Παγωνοντας στη θέα του άκουσα ένας μπάσο "γουφ" από το σκύλο σε όλες τις οκταβες. Ξεχυθηκα επιτόπου ανεβαίνοντας τη σκάλα με το σκύλο στο κατόπι μου.
Καθώς ανέβαινα όμως προς την πάνω μικρή αυλή σκέφτηκα ότι δεν θα προλάβω να σαλτάρω το φράχτη και ότι θα προλαβει να με αρπάξει. Γνωρίζοντας ότι την είχα πουτσισει έτσι και με έκλεινε στις μοσχαροσιαγονες του αποφάσισα αστραπιαία να κάνω το εξής:
Μολις έφτασα στο τελευταίο σκαλοπάτι δεν έτρεξα προς τον φράχτη αλλά κρυφτηκα κατευθείαν δεξιά στον τοίχο. Μόλις υπολόγισα ότι ο σκύλος ήταν στα 2 μέτρα (ανέβαινε την σκάλα ακόμα, δεν με έβλεπε) του πεταχτηκα ξαφνικά μπροστά του ουρλιαζοντας και κυνηγώντας το.
Για τα επόμενα 5 λεπτά το σκυλί κλαψουριζε στην κάτω αυλή όσο εγώ έψαχνα μπας και βρω εκείνο το γαμημενο αναβατωριο το οποίο ποτέ δεν βρήκα.
Ένιωσα περήφανος όχι για το ότι τρόμαξα το σκύλο αλλά για το ότι είχα αστραπιαία αντίδραση χωρίς να μασησω εχοντας μόνο 4-5 δευτερόλεπτα να δράσω.
Αξία αν είχαν τα σκατά, χαρά, που θα'χαν όλοι
Μα στων φτωχών τα σώματα, δεν θα υπήρχαν κώλοι

Άβαταρ μέλους
Πτολεμαίος
Δημοσιεύσεις: 4413
Εγγραφή: 08 Ιουν 2020, 01:07
Phorum.gr user: Last Veteran

Re: το πίτμπουλ του ισογείου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Πτολεμαίος » 15 Ιούλ 2020, 02:23

gassim έγραψε:
15 Ιούλ 2020, 01:26
Πτολεμαίος έγραψε:
15 Ιούλ 2020, 01:12
gassim έγραψε:
14 Ιούλ 2020, 13:15


η αλήθεια είναι οτι η έλλειψη αρχιδιών χαρακτηρίζει όσους σκοτώνουν σκυλιά με σιδηρολοστούς.
Ναι βρε, θα μου επιτεθεί σκύλος και θα τον κεράσω γαλακτομπουρεκο. Παρότι αγαπάω τα ζώα γενικά, σακατευω ότι μου επιτίθεται. Μόνο ένα χασκι μου γλύτωσε κάποτε γιατί είχε μπει ανάμεσα μας ο ιδιοκτήτης του (και κολλητός μου) και δεν ήθελα να το σακατεψω.
Μου έχει επιτεθεί ένας σκυλαρος (σε μια αυλή, στον χώρο του), λίαν επιεικώς 50 κιλά και τον έκανα να κλαψουριζει χωρίς να τον αγγίξω.
Τα αυτιά είναι ένα πολύ αδύνατο σημείο στα σκυλιά.
Γενικά όσοι έχετε πρόβλημα με σκυλιά και δεν είστε γυναίκες, είστε για τον μπεος
Κοίτα υπάρχει διαφορά ανάμεσα σε αυτόν που δέχεται επίθεση και φυσικά θα αμυνθεί όπως μπορεί και σε αυτόν που με αφορμή ένα πόστ για ένα παραμελημένο και πιθανώς επικίνδυνο σκυλί, καμαρωνει δημοσίως οτι σκοτώνει σκυλιά με σιδηρολοστό στο κεφάλι επειδή κρίνει απο μόνος του οτι ειναι επικίνδυνα.
Γενικά αρκετός κόσμος δεν έχει καταλάβει οτι πίσω απο κάθε κατοικίδιο μπορεί να υπάρχει ένας άνθρωπος που έχει πολύ βαθύ δέσιμο μαζί του, χωρίς απαραίτητα να είναι ψυχοπαθής.
Ναι ρε εννοείται. Ρώτα με να σου λέω για την μάνα μου. Το σκυλάκι που έχει (κοκονι 7 κιλών) δεν το θεωρώ σαν ζώο, σαν συντροφιά για τη γριά μου αλλά σαν επένδυση. Δεν τολμω να σκεφτώ τι θα γίνει αν πεθάνει ο σκύλος πρώτα από αυτήν.
Αξία αν είχαν τα σκατά, χαρά, που θα'χαν όλοι
Μα στων φτωχών τα σώματα, δεν θα υπήρχαν κώλοι

Άβαταρ μέλους
gassim
Δημοσιεύσεις: 7701
Εγγραφή: 06 Απρ 2018, 00:59

Re: το πίτμπουλ του ισογείου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από gassim » 15 Ιούλ 2020, 02:25

Πτολεμαίος έγραψε:
15 Ιούλ 2020, 02:23
gassim έγραψε:
15 Ιούλ 2020, 01:26
Πτολεμαίος έγραψε:
15 Ιούλ 2020, 01:12


Ναι βρε, θα μου επιτεθεί σκύλος και θα τον κεράσω γαλακτομπουρεκο. Παρότι αγαπάω τα ζώα γενικά, σακατευω ότι μου επιτίθεται. Μόνο ένα χασκι μου γλύτωσε κάποτε γιατί είχε μπει ανάμεσα μας ο ιδιοκτήτης του (και κολλητός μου) και δεν ήθελα να το σακατεψω.
Μου έχει επιτεθεί ένας σκυλαρος (σε μια αυλή, στον χώρο του), λίαν επιεικώς 50 κιλά και τον έκανα να κλαψουριζει χωρίς να τον αγγίξω.
Τα αυτιά είναι ένα πολύ αδύνατο σημείο στα σκυλιά.
Γενικά όσοι έχετε πρόβλημα με σκυλιά και δεν είστε γυναίκες, είστε για τον μπεος
Κοίτα υπάρχει διαφορά ανάμεσα σε αυτόν που δέχεται επίθεση και φυσικά θα αμυνθεί όπως μπορεί και σε αυτόν που με αφορμή ένα πόστ για ένα παραμελημένο και πιθανώς επικίνδυνο σκυλί, καμαρωνει δημοσίως οτι σκοτώνει σκυλιά με σιδηρολοστό στο κεφάλι επειδή κρίνει απο μόνος του οτι ειναι επικίνδυνα.
Γενικά αρκετός κόσμος δεν έχει καταλάβει οτι πίσω απο κάθε κατοικίδιο μπορεί να υπάρχει ένας άνθρωπος που έχει πολύ βαθύ δέσιμο μαζί του, χωρίς απαραίτητα να είναι ψυχοπαθής.
Ναι ρε εννοείται. Ρώτα με να σου λέω για την μάνα μου. Το σκυλάκι που έχει (κοκονι 7 κιλών) δεν το θεωρώ σαν ζώο, σαν συντροφιά για τη γριά μου αλλά σαν επένδυση. Δεν τολμω να σκεφτώ τι θα γίνει αν πεθάνει ο σκύλος πρώτα από αυτήν.
7 κιλά είναι η γάτα μου :)

Απάντηση

Επιστροφή στο “Ζώα & άνθρωπος”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών