Κωλόγατο... με δουλεύει κανονικά.

Φιλοζωικό αίσθημα, συζητήσεις, προβληματισμοί. Εκπαίδευση, φροντίδα & συμβουλές.
Γιάννης

Κωλόγατο... με δουλεύει κανονικά.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Γιάννης » 03 Αύγ 2020, 11:28

Είκοσι εκατοστά σκατουλάκι, και με κάνει ό,τι θέλει.

Μόλις πέσει ο ήλιος, πιάνει πόστο έξω στο δρομάκι έξω από το σπίτι, και αρχίζει το κλαψιάρικο νιαούρισμα σαν να ζητάει βοήθεια. Βγαίνω έξω, πάω να το πλησιάζω, τρέχει μέχρι τη γωνία, εξαφανίζεται, κάνει πάυση δέκα δευτερόλεπτα, ξαναρχίζει. Πάω μέχρι τη γωνία, με βλέπει και συνεχίζει να νιαουρίζει κοιτώντας με στα μάτια.

Πάω να το πλησιάζω, τρέχει μέχρι την επόμενη γωνία, εξαφανίζεται, κάνει πάυση δέκα δευτερόλεπτα, ξαναρχίζει. Πάω μέχρι τη γωνία, με βλέπει και συνεχίζει να νιαουρίζει κοιτώντας με στα μάτια.

Πάω να το πλησιάζω, τρέχει μέχρι την επόμενη γωνία, εξαφανίζεται, κάνει πάυση δέκα δευτερόλεπτα, ξαναρχίζει. Πάω μέχρι τη γωνία, με βλέπει και συνεχίζει να νιαουρίζει κοιτώντας με στα μάτια.

Πάω να το πλησιάζω, τρέχει μέχρι την επόμενη γωνία, εξαφανίζεται, κάνει πάυση δέκα δευτερόλεπτα, ξαναρχίζει. Πάω μέχρι τη γωνία, με βλέπει και συνεχίζει να νιαουρίζει κοιτώντας με στα μάτια.

Πάω να το πλησιάζω, τρέχει μέχρι την επόμενη γωνία, εξαφανίζεται, κάνει πάυση δέκα δευτερόλεπτα, ξαναρχίζει. Πάω μέχρι τη γωνία, με βλέπει και συνεχίζει να νιαουρίζει κοιτώντας με στα μάτια.

Πριν το καταλάβω, έχω φτάσει στην άλλη άκρη του χωριού.

Δεν είναι αποχωρισμένο από τη μαμά του, δεν πεινάει, έχει δικό του (άλλον) κατοικίδιο άνθρωπο που το ταΐζει. Εμένα με έχει μόνο για παιχνίδι και δούλεμα.

Στύγιος
Δημοσιεύσεις: 22168
Εγγραφή: 09 Μαρ 2019, 22:58
Phorum.gr user: C'est fini

Re: Κωλόγατο... με δουλεύει κανονικά.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Στύγιος » 03 Αύγ 2020, 11:45

Μένα το παλιό γατί, η Μίτσα τεντώνονταν και πήδαγε να κατεβάσει το χερούλι της πόρτας :o Τόσο έξυπνο πλάσμα.

Άβαταρ μέλους
Τσίτσος
Δημοσιεύσεις: 6
Εγγραφή: 23 Αύγ 2020, 13:56
Phorum.gr user: Τσίτσος
Επικοινωνία:

Re: Κωλόγατο... με δουλεύει κανονικά.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Τσίτσος » 23 Αύγ 2020, 14:12

Φίλε Γιάννη καλώς ήρθες στον θαυμαστό κόσμο των γάτων!

Τσίτσος η Γάτα
Σε ένα κόσμο γεμάτο ανθρώπους οι γάτες φαίνονται τα κατοικίδιά τους
Σε ένα κόσμο με γάτες οι άνθρωποι είναι τα κατοικίδια των γατιών.
Έχω και επιχειρήματα!

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 69803
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Κωλόγατο... με δουλεύει κανονικά.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 23 Αύγ 2020, 14:32

Στύγιος έγραψε:
03 Αύγ 2020, 11:45
Μένα το παλιό γατί, η Μίτσα τεντώνονταν και πήδαγε να κατεβάσει το χερούλι της πόρτας :o Τόσο έξυπνο πλάσμα.
Πάλι καλά, ο δικός μου ανοίγει ακόμα το ψυγείο. Παλιά το έκανε για να κλέβει ζαμπονικά και να τα κρύβει (νόμιζα ότι τα ξέχασα στο σ/μ) και τώρα το ανοίγει διάπλατα και ξαπλώνει μπροστά για να δροσίζεται.
Το γαρ πολύ της κατανόησης γεννά αδιαφορία.

Άβαταρ μέλους
aLiCat
Δημοσιεύσεις: 15345
Εγγραφή: 10 Σεπ 2018, 22:00

Re: Κωλόγατο... με δουλεύει κανονικά.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από aLiCat » 07 Σεπ 2020, 22:30

ΓΑΛΗ έγραψε:
23 Αύγ 2020, 14:32
Στύγιος έγραψε:
03 Αύγ 2020, 11:45
Μένα το παλιό γατί, η Μίτσα τεντώνονταν και πήδαγε να κατεβάσει το χερούλι της πόρτας :o Τόσο έξυπνο πλάσμα.
Πάλι καλά, ο δικός μου ανοίγει ακόμα το ψυγείο. Παλιά το έκανε για να κλέβει ζαμπονικά και να τα κρύβει (νόμιζα ότι τα ξέχασα στο σ/μ) και τώρα το ανοίγει διάπλατα και ξαπλώνει μπροστά για να δροσίζεται.
:D:g094:

Εικόνα
ᓚᕠᗢ ᗢᕡᓗ

Άβαταρ μέλους
Γενιά της Αμαρτίας
Δημοσιεύσεις: 9229
Εγγραφή: 09 Μαρ 2019, 23:03
Phorum.gr user: Γενιά των 700
Τοποθεσία: Εμπροσθοφυλακή.

Re: Κωλόγατο... με δουλεύει κανονικά.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Γενιά της Αμαρτίας » 07 Σεπ 2020, 22:33

Τσίτσος έγραψε:
23 Αύγ 2020, 14:12
Φίλε Γιάννη καλώς ήρθες στον θαυμαστό κόσμο των γάτων!

Τσίτσος η Γάτα
Κόψτε τα ναρκωτικά. Σοβαρά.
Έτσι πρέπει να γίνει, έτσι θα γίνει.

Άβαταρ μέλους
Naida
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 60843
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 12:12

Re: Κωλόγατο... με δουλεύει κανονικά.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Naida » 07 Σεπ 2020, 22:34

ΓΑΛΗ έγραψε:
23 Αύγ 2020, 14:32
Στύγιος έγραψε:
03 Αύγ 2020, 11:45
Μένα το παλιό γατί, η Μίτσα τεντώνονταν και πήδαγε να κατεβάσει το χερούλι της πόρτας :o Τόσο έξυπνο πλάσμα.
Πάλι καλά, ο δικός μου ανοίγει ακόμα το ψυγείο. Παλιά το έκανε για να κλέβει ζαμπονικά και να τα κρύβει (νόμιζα ότι τα ξέχασα στο σ/μ) και τώρα το ανοίγει διάπλατα και ξαπλώνει μπροστά για να δροσίζεται.
:smt005:
Η απάντηση σε όλα είναι νιάου...

I didn't do it, but If I did, I was drunk.

Que Sera, Sera...

Άβαταρ μέλους
perseus
Δημοσιεύσεις: 15265
Εγγραφή: 01 Μάιος 2018, 08:58
Phorum.gr user: Perseus
Τοποθεσία: Ιωαννινα

Re: Κωλόγατο... με δουλεύει κανονικά.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από perseus » 07 Σεπ 2020, 22:40

ΓΑΛΗ έγραψε:
23 Αύγ 2020, 14:32
Στύγιος έγραψε:
03 Αύγ 2020, 11:45
Μένα το παλιό γατί, η Μίτσα τεντώνονταν και πήδαγε να κατεβάσει το χερούλι της πόρτας :o Τόσο έξυπνο πλάσμα.
Πάλι καλά, ο δικός μου ανοίγει ακόμα το ψυγείο. Παλιά το έκανε για να κλέβει ζαμπονικά και να τα κρύβει (νόμιζα ότι τα ξέχασα στο σ/μ) και τώρα το ανοίγει διάπλατα και ξαπλώνει μπροστά για να δροσίζεται.
ο δικος μου ο μπαγλαμας μπηκε μεσα χωρις να τον παρω χαμπαρι ,κασατος θα γινοταν

Εικόνα

Άβαταρ μέλους
Κόκκορας
Δημοσιεύσεις: 18289
Εγγραφή: 03 Ιουν 2018, 17:20
Phorum.gr user: Κόκορας
Τοποθεσία: Συμβασιλεύουσα Πόλις

Re: Κωλόγατο... με δουλεύει κανονικά.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Κόκκορας » 07 Σεπ 2020, 22:45

:lol:

the comet the course the tail

Re: Κωλόγατο... με δουλεύει κανονικά.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από the comet the course the tail » 07 Σεπ 2020, 23:42

χτες βράδυ που κοιμήθηκα με το τρικουτσέλι έβλεπα εφιάλτες ότι με μαχαιρώνουν και μου μπήγουν καρφιά. και τελικά ήταν το βλαμμένο το γατί που με δάγκωνε και μου έβγαζε νύχια, ενώ κοιμόμουν. πιστεύω ότι μου παίρνει μέτρα να με φάει.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Ζώα & άνθρωπος”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών