Stop Donkey Abuse in Hydra & Santorini

Φιλοζωικό αίσθημα, συζητήσεις, προβληματισμοί. Εκπαίδευση, φροντίδα & συμβουλές.
- Casper -

Stop Donkey Abuse in Hydra & Santorini

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από - Casper - » 23 Αύγ 2020, 11:58

https://www.petitions.net/stop_donkey_a ... qR7m84VAN8


Δεν ξέρω αν γίνεται κάτι μ' αυτές τις υπογραφές αλλά το είδα στο instagram που το ανέβασε μια κοπέλα σε φιλοζωική.

Εντομεταξύ όντως, τα βλέπω και πιάνεται η ψυχή μου.

Άβαταρ μέλους
Ομελέτιος Δανιμαρκίας
Δημοσιεύσεις: 214
Εγγραφή: 18 Ιούλ 2020, 17:04

Re: Stop Donkey Abuse in Hydra & Santorini

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ομελέτιος Δανιμαρκίας » 23 Αύγ 2020, 13:11

:e040: Σκατίλα. Είχε τύχει να δω μια φορά από κοντά, βγάζουν πληγές απ' τα σαμάρια και τους κωλόχοντρους που κουβαλάνε.
Εν τω μεταξύ για κάποιο λόγο, τα γαϊδουρομουλαράκια μου είναι πολύ συμπαθή ζώα , :003: θα μ' αρεσε να 'χω ένα να βόσκει και να του δίνω καρότα.
Though this be madness, yet there is method in 't

Άβαταρ μέλους
klg
Δημοσιεύσεις: 3284
Εγγραφή: 15 Οκτ 2018, 12:14
Phorum.gr user: klg

Re: Stop Donkey Abuse in Hydra & Santorini

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από klg » 23 Αύγ 2020, 13:55

The people in those islands still in 2020 tend to believe that donkeys are made to be working for mankind.
Εν τω μεταξύ τα mules που αναφέρει αυτή η πίπα πιο πάνω, κυριολεκτικά έγιναν bred χιλιετίες πριν, για αυτόν ακριβώς το λόγο. Ενδιαφέρον ότι σε αυτή την πρόταση δεν αναφέρονται καθόλου.
Ενπηρειά και σθένος σου πήρε 6 σελίδες να κάνεις άρνηση απαιτούμενος. Είμαι νεαρή γυναίκα, είμαι νεαρή γυναίκα, είμαι νεαρή γυναίκα, είμαι νεαρή γυναίκα. Ακόμα και οι Ζαίοι δεν χρειάζονται τα δύο χρώματα σαν κυρίες.

Thank you Google Translate.

- Casper -

Re: Stop Donkey Abuse in Hydra & Santorini

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από - Casper - » 23 Αύγ 2020, 14:32

Ομελέτιος Δανιμαρκίας έγραψε:
23 Αύγ 2020, 13:11
:e040: Σκατίλα. Είχε τύχει να δω μια φορά από κοντά, βγάζουν πληγές απ' τα σαμάρια και τους κωλόχοντρους που κουβαλάνε.
Εν τω μεταξύ για κάποιο λόγο, τα γαϊδουρομουλαράκια μου είναι πολύ συμπαθή ζώα , :003: θα μ' αρεσε να 'χω ένα να βόσκει και να του δίνω καρότα.

Το ξέρω μωρέ. Δες εδώ. Όλη μέρα να κουβαλάνε και να στέκονται κάτω από τον καυτό ήλιο.

Εικόνα

Και όντως είναι πολύ χαριτωμένα.

Άβαταρ μέλους
Fluffy
Δημοσιεύσεις: 21735
Εγγραφή: 12 Ιούλ 2019, 08:54

Re: Stop Donkey Abuse in Hydra & Santorini

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Fluffy » 23 Αύγ 2020, 14:55

εχουν πολυ καλο γαλα οι γαϊδούρες

Άβαταρ μέλους
ΣΚΕΠΤΙΚΟΣ
Δημοσιεύσεις: 8172
Εγγραφή: 12 Μάιος 2018, 23:44
Phorum.gr user: ΣΚΕΠΤΙΚΟΣ

Re: Stop Donkey Abuse in Hydra & Santorini

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΣΚΕΠΤΙΚΟΣ » 24 Αύγ 2020, 00:22

.
Πρίν τον πόλεμο υπήρχαν στή χώρα 1.500.000 γαιδούρες και αλογομούλαρα....

Απο τότε αφού δεν τα χρησιμοποιούμε....εμειναν καμμιά 30.000.....

Οτι δεν χρησιμοποιούμε σταματά να υπάρχει.....

Υπάρχουν καί χώρες σαν Αμέρικα η Ολλανδία πού συντηρουν ακόμα

μεγαλους πληθυσμούς.....

Γαιδούρια λεμε οι αθρωποι.....

.
Ταφόπλακα τού Μέλλοντος τών Παιδιών μας η Γραφειοκρατεία καί οί Συντάξεις άνω τών 400 € ....

Δουλειά δέν έχει ό Διάολος γαμάει τά Παιδιά του .... Έλληνική Λαική Σοφία

Δέν ξέρεις κάν τό Λόγο ..........γιά νά μάς Ύποτάξης .........Σαδιστάκο ...

- Casper -

Re: Stop Donkey Abuse in Hydra & Santorini

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από - Casper - » 24 Αύγ 2020, 00:56

klg έγραψε:
23 Αύγ 2020, 13:55
The people in those islands still in 2020 tend to believe that donkeys are made to be working for mankind.
Εν τω μεταξύ τα mules που αναφέρει αυτή η πίπα πιο πάνω, κυριολεκτικά έγιναν bred χιλιετίες πριν, για αυτόν ακριβώς το λόγο. Ενδιαφέρον ότι σε αυτή την πρόταση δεν αναφέρονται καθόλου.
Τουλάχιστον να μην ήταν απάνθρωπες οι συνθήκες.

Άβαταρ μέλους
klg
Δημοσιεύσεις: 3284
Εγγραφή: 15 Οκτ 2018, 12:14
Phorum.gr user: klg

Re: Stop Donkey Abuse in Hydra & Santorini

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από klg » 25 Αύγ 2020, 17:23

- Casper - έγραψε:
24 Αύγ 2020, 00:56
klg έγραψε:
23 Αύγ 2020, 13:55
The people in those islands still in 2020 tend to believe that donkeys are made to be working for mankind.
Εν τω μεταξύ τα mules που αναφέρει αυτή η πίπα πιο πάνω, κυριολεκτικά έγιναν bred χιλιετίες πριν, για αυτόν ακριβώς το λόγο. Ενδιαφέρον ότι σε αυτή την πρόταση δεν αναφέρονται καθόλου.
Τουλάχιστον να μην ήταν απάνθρωπες οι συνθήκες.
Είναι ένα καλό ερώτημα αν υπάρχει νομικό πλαίσιο που διέπει τη χρήση των συγκεκριμένων ζώων, δεδομένου ότι στην Ύδρα πχ, είναι παντελώς απαραίτητα (χρησιμοποιούνται ακόμα και σε οικοδομές για μεταφορά). Αν ξεπερεράσουμε τον γελοίο new age αντισπισιμό του petition, είμαι και εγώ κατά στο ότι ο κάθε μαλάκας μπαστουνόβλαχος Υδραίος κουβαλάει χοντρές νεόπλουτες καργιόλες τριγύρω για $$$ πάνω σε καημένα γαϊδουράκια που σίγουρα έχουν x10 το IQ του said Υδραίου.
Ενπηρειά και σθένος σου πήρε 6 σελίδες να κάνεις άρνηση απαιτούμενος. Είμαι νεαρή γυναίκα, είμαι νεαρή γυναίκα, είμαι νεαρή γυναίκα, είμαι νεαρή γυναίκα. Ακόμα και οι Ζαίοι δεν χρειάζονται τα δύο χρώματα σαν κυρίες.

Thank you Google Translate.

Άβαταρ μέλους
Hector Buas
Δημοσιεύσεις: 5640
Εγγραφή: 07 Απρ 2018, 00:53

Re: Stop Donkey Abuse in Hydra & Santorini

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Hector Buas » 25 Αύγ 2020, 17:27

klg έγραψε:
25 Αύγ 2020, 17:23
...
Είναι ένα καλό ερώτημα αν υπάρχει νομικό πλαίσιο που διέπει τη χρήση των συγκεκριμένων ζώων, δεδομένου ότι στην Ύδρα πχ, είναι παντελώς απαραίτητα (χρησιμοποιούνται ακόμα και σε οικοδομές για μεταφορά). Αν ξεπερεράσουμε τον γελοίο new age αντισπισιμό του petition, είμαι και εγώ κατά στο ότι ο κάθε μαλάκας μπαστουνόβλαχος Υδραίος κουβαλάει χοντρές νεόπλουτες καργιόλες τριγύρω για $$$ πάνω σε καημένα γαϊδουράκια που σίγουρα έχουν x10 το IQ του said Υδραίου.
Το γεγονός πως εδώ και χιλιετηρίδες τα συγκεκριμένα ζωντανά χρησιμοποιούνται για να μεταφέρουν ανθρώπους και πως για αυτόν ακριβώς τον λόγο εξημερώθηκαν πότε θα τον συζητήσουμε? Η θα συζητάμε μόνο τον ισχυρισμό του κάθε γελοίου?

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Ζώα & άνθρωπος”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών