Άνθρωποι συντροφιάς

Φιλοζωικό αίσθημα, συζητήσεις, προβληματισμοί. Εκπαίδευση, φροντίδα & συμβουλές.
Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 69610
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Άνθρωποι συντροφιάς

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 10 Απρ 2021, 16:41

Naida έγραψε:
10 Απρ 2021, 16:35
ΓΑΛΗ έγραψε:
10 Απρ 2021, 16:29
Naida έγραψε:
10 Απρ 2021, 16:23


Μηοως επειδή το ένα είναι μεγαλύτερο;
Δεν είναι θέμα μεγέθους αλλά κάτι πολύ πιο απλό. Όσες γυναίκες βάζουν πάντα το μωρό από τη μία πλευρά όταν ξεκινά ο θηλασμός, ο συγκεκριμένος μαστός παράγει περισσότερο γάλα γιατί το μωρό είναι πιο πεινασμένο.
Εννοείς αν το βάζουν συνέχεια από το δεξί "ατροφει" σε γάλα το αριστερό και κάνει μεγαλύτερη παραγωγή το δεξί;
Εννοώ ότι όντως υπάρχουν γυναίκες με διαφορετικό μέγεθος στα στήθη ακόμη και πριν την εγκυμοσύνη. Ε, σ' αυτές ακόμη και μια μικρή διαφορά θα γίνει μεγαλύτερη και πιο ορατή την περίοδο του θηλασμού. Στις ισορροπημένες φάσεις και όταν υπάρχει εναλλαγή σε κάθε θηλασμό, το φαινόμενο δεν είναι σύνηθες αλλά σπάνιο.
Το γαρ πολύ της κατανόησης γεννά αδιαφορία.

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 69610
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Άνθρωποι συντροφιάς

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 10 Απρ 2021, 16:45

Niki έγραψε:
10 Απρ 2021, 16:37
Naida έγραψε:
10 Απρ 2021, 16:35
ΓΑΛΗ έγραψε:
10 Απρ 2021, 16:29


Δεν είναι θέμα μεγέθους αλλά κάτι πολύ πιο απλό. Όσες γυναίκες βάζουν πάντα το μωρό από τη μία πλευρά όταν ξεκινά ο θηλασμός, ο συγκεκριμένος μαστός παράγει περισσότερο γάλα γιατί το μωρό είναι πιο πεινασμένο.
Εννοείς αν το βάζουν συνέχεια από το δεξί "ατροφει" σε γάλα το αριστερό και κάνει μεγαλύτερη παραγωγή το δεξί;
Αυτό πάντως είναι για μένα ένα ενδιαφέρον θέμα.
Πάω γιατί βαράει η σειρήνα. :lol:
Μια και το έθιξες, σε μένα πρώτα μούδιαζε το στήθος και μετά από λίγα δευτερόλεπτα ακουγόταν η σειρήνα.

Κάτι σαν φυσική μαγεία. :lol:
Το γαρ πολύ της κατανόησης γεννά αδιαφορία.

Εμπεδοκλής
Δημοσιεύσεις: 21033
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 13:13

Re: Άνθρωποι συντροφιάς

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Εμπεδοκλής » 10 Απρ 2021, 16:46

Διάβασα τον τίτλο του νήματος και περίμενα να διαβάσω για call girls, βίζιτες, suger girls and boys, και ζιγκολό. Απογοητεύτηκα...

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 69610
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Άνθρωποι συντροφιάς

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 10 Απρ 2021, 16:52

Εμπεδοκλής έγραψε:
10 Απρ 2021, 16:46
Διάβασα τον τίτλο του νήματος και περίμενα να διαβάσω για call girls, βίζιτες, suger girls and boys, και ζιγκολό. Απογοητεύτηκα...
Ουδέν κακόν αμιγές καλού.

Οι πελάτες των εν λόγω, είναι ανθρωπολάτρες. Ή έτσι τουλάχιστον νομίζουν. :lol:
Το γαρ πολύ της κατανόησης γεννά αδιαφορία.

Άβαταρ μέλους
Niki
Δημοσιεύσεις: 5762
Εγγραφή: 04 Μαρ 2020, 08:33
Phorum.gr user: Niki

Re: Άνθρωποι συντροφιάς

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Niki » 10 Απρ 2021, 17:13

ΓΑΛΗ έγραψε:
10 Απρ 2021, 16:45
Niki έγραψε:
10 Απρ 2021, 16:37
Naida έγραψε:
10 Απρ 2021, 16:35


Εννοείς αν το βάζουν συνέχεια από το δεξί "ατροφει" σε γάλα το αριστερό και κάνει μεγαλύτερη παραγωγή το δεξί;
Αυτό πάντως είναι για μένα ένα ενδιαφέρον θέμα.
Πάω γιατί βαράει η σειρήνα. :lol:
Μια και το έθιξες, σε μένα πρώτα μούδιαζε το στήθος και μετά από λίγα δευτερόλεπτα ακουγόταν η σειρήνα.

Κάτι σαν φυσική μαγεία. :lol:
Tις πρώτες μέρες είχα το μπούκωμα όμως δεν τα αφήνει να μπουκώσουν καθόλου είναι φαγανός θα με φάει και μένα. :oops:
Μια ειλικρινή συγνώμη που στήριξα και ψήφισα ΝΔ.

Άβαταρ μέλους
Λοξίας
Δημοσιεύσεις: 6687
Εγγραφή: 07 Απρ 2018, 15:06
Phorum.gr user: Δέλτα / Δέλτα-Λοξ

Re: Άνθρωποι συντροφιάς

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Λοξίας » 10 Απρ 2021, 17:16

Paris έγραψε:
10 Απρ 2021, 16:20
Εχω '' λιστα '' διαμορφωμενη με τα χρονια κ δεν με απασχολει να ψειρισω αν γουσταρουν κ σε τι βαθμο ειναι φιλοζωοι
οσοι νοιαζονται - οπως δειχνουν τους συνανθρωπους τους - κατα την αποψη μου δεν γινεται να εχουν βαρβαροτητα απεναντι στα ζωα
πακετο ειναι
:+1:
Δεν είναι απλώς άποψή σου. Είναι δεδομένο.
Με την προϋπόθεση ότι νοιάζονται πραγματικά και όχι σε στυλ φιλανθρωπίας βορείων προαστείων...

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 69610
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Άνθρωποι συντροφιάς

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 10 Απρ 2021, 17:33

Λοξίας έγραψε:
10 Απρ 2021, 17:16
Paris έγραψε:
10 Απρ 2021, 16:20
Εχω '' λιστα '' διαμορφωμενη με τα χρονια κ δεν με απασχολει να ψειρισω αν γουσταρουν κ σε τι βαθμο ειναι φιλοζωοι
οσοι νοιαζονται - οπως δειχνουν τους συνανθρωπους τους - κατα την αποψη μου δεν γινεται να εχουν βαρβαροτητα απεναντι στα ζωα
πακετο ειναι
:+1:
Δεν είναι απλώς άποψή σου. Είναι δεδομένο.
Με την προϋπόθεση ότι νοιάζονται πραγματικά και όχι σε στυλ φιλανθρωπίας βορείων προαστείων...
Όσοι ενδιαφέρονται μόνον για τα δικά τους οικόσιτα, αδιαφορώντας ή θεωρώντας μιάσματα τα υπόλοιπα (αδέσποτα ή μη) παίζουν στην ίδια κατηγορία με τους αντι-τέτοιους.
Το γαρ πολύ της κατανόησης γεννά αδιαφορία.

Άβαταρ μέλους
vagabondo
Δημοσιεύσεις: 9964
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 01:24

Re: Άνθρωποι συντροφιάς

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από vagabondo » 10 Απρ 2021, 17:42

Paris έγραψε:
10 Απρ 2021, 15:58
ΓΑΛΗ έγραψε:
10 Απρ 2021, 15:09
Με αφορμή τους βαθιούς και πλέριους προβληματισμούς για τον χαμένο ανθρωπιζμό της εποχής μας, που ματαξανατέθηκαν στο θέμα

viewtopic.php?f=46&t=30449

προτείνω να αναφέρετε κάποιους φορουμίτες που θα γουστάρατε για ανθρωπολατρικού τύπου μόνιμη συντροφιά. :)

Έτσι, ως κόλαφο στους ζωολάτρες.
ανετα
θα γουσταρα (αλφαβητικα )
Ασεβαστο - Ερμη (+ ολους τους εχοντες - εχουσες Λακωνικο αιμα ) - Μενιο - Χαοτικο
Εσθηρω - Κουλουρω Σαλλλονικης - Σουβλιτσα (+ οσες εχουν Αρκαδικο αίμα )
Δεν έχεις καμιά δουλειά με το κουλούρι Θεσσαλονίκης, :xena:
Περιορίσου εκεί, στην χαβούζα των Αθηνών. :lol:
Occasio facit furem
Εγώ δεν είμαι χριστιανός, για να μην πω πως είμαι και άθεος!
Ο κόσμον ασοί γραμματισμέντς θα διαβαίν.

Άβαταρ μέλους
Awesomatic
Δημοσιεύσεις: 6511
Εγγραφή: 16 Μάιος 2018, 00:11
Phorum.gr user: Awesomatic

Re: Άνθρωποι συντροφιάς

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Awesomatic » 10 Απρ 2021, 17:46

Λοξίας έγραψε:
10 Απρ 2021, 17:16
Paris έγραψε:
10 Απρ 2021, 16:20
Εχω '' λιστα '' διαμορφωμενη με τα χρονια κ δεν με απασχολει να ψειρισω αν γουσταρουν κ σε τι βαθμο ειναι φιλοζωοι
οσοι νοιαζονται - οπως δειχνουν τους συνανθρωπους τους - κατα την αποψη μου δεν γινεται να εχουν βαρβαροτητα απεναντι στα ζωα
πακετο ειναι
:+1:
Δεν είναι απλώς άποψή σου. Είναι δεδομένο.
Με την προϋπόθεση ότι νοιάζονται πραγματικά και όχι σε στυλ φιλανθρωπίας βορείων προαστείων...
Κατά κανόνα όσοι έχω γνωρίσει που δεν αγαπάνε τα ζώα τείνουν να είναι τα μεγαλύτερα παρτακιστικά καθάρματα και σε σχέση με τους ανθρώπους γύρω τους. Βέβαια συνήθως ανήκουν και στο ίδιο ηλικιακό γκρουπ οπότε παίζει πάντα το ενδεχόμενο να φταίει ο εφαρμοσμένος μπουμερισμός και για τα δύο.
"Taxation is theft, purely and simply even though it is theft on a grand and colossal scale which no acknowledged criminals could hope to match. It is a compulsory seizure of the property of the State’s inhabitants, or subjects."

Άβαταρ μέλους
Λοξίας
Δημοσιεύσεις: 6687
Εγγραφή: 07 Απρ 2018, 15:06
Phorum.gr user: Δέλτα / Δέλτα-Λοξ

Re: Άνθρωποι συντροφιάς

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Λοξίας » 10 Απρ 2021, 18:09

ΓΑΛΗ έγραψε:
10 Απρ 2021, 17:33
Λοξίας έγραψε:
10 Απρ 2021, 17:16
Paris έγραψε:
10 Απρ 2021, 16:20
Εχω '' λιστα '' διαμορφωμενη με τα χρονια κ δεν με απασχολει να ψειρισω αν γουσταρουν κ σε τι βαθμο ειναι φιλοζωοι
οσοι νοιαζονται - οπως δειχνουν τους συνανθρωπους τους - κατα την αποψη μου δεν γινεται να εχουν βαρβαροτητα απεναντι στα ζωα
πακετο ειναι
:+1:
Δεν είναι απλώς άποψή σου. Είναι δεδομένο.
Με την προϋπόθεση ότι νοιάζονται πραγματικά και όχι σε στυλ φιλανθρωπίας βορείων προαστείων...
Όσοι ενδιαφέρονται μόνον για τα δικά τους οικόσιτα, αδιαφορώντας ή θεωρώντας μιάσματα τα υπόλοιπα (αδέσποτα ή μη) παίζουν στην ίδια κατηγορία με τους αντι-τέτοιους.
Δυστυχώς, υπάρχουν και αυτοί...

Άβαταρ μέλους
Λοξίας
Δημοσιεύσεις: 6687
Εγγραφή: 07 Απρ 2018, 15:06
Phorum.gr user: Δέλτα / Δέλτα-Λοξ

Re: Άνθρωποι συντροφιάς

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Λοξίας » 10 Απρ 2021, 18:12

Awesomatic έγραψε:
10 Απρ 2021, 17:46
Λοξίας έγραψε:
10 Απρ 2021, 17:16
Paris έγραψε:
10 Απρ 2021, 16:20
Εχω '' λιστα '' διαμορφωμενη με τα χρονια κ δεν με απασχολει να ψειρισω αν γουσταρουν κ σε τι βαθμο ειναι φιλοζωοι
οσοι νοιαζονται - οπως δειχνουν τους συνανθρωπους τους - κατα την αποψη μου δεν γινεται να εχουν βαρβαροτητα απεναντι στα ζωα
πακετο ειναι
:+1:
Δεν είναι απλώς άποψή σου. Είναι δεδομένο.
Με την προϋπόθεση ότι νοιάζονται πραγματικά και όχι σε στυλ φιλανθρωπίας βορείων προαστείων...
Κατά κανόνα όσοι έχω γνωρίσει που δεν αγαπάνε τα ζώα τείνουν να είναι τα μεγαλύτερα παρτακιστικά καθάρματα και σε σχέση με τους ανθρώπους γύρω τους. Βέβαια συνήθως ανήκουν και στο ίδιο ηλικιακό γκρουπ οπότε παίζει πάντα το ενδεχόμενο να φταίει ο εφαρμοσμένος μπουμερισμός και για τα δύο.
Συνήθως ναι. Έτσι συμπεριφέρονται.
Αλλά στην εξήγηση υπεισέρχονται πολλές παράμετροι και δεν είναι εύκολη.

Γιάννης

Re: Άνθρωποι συντροφιάς

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Γιάννης » 10 Απρ 2021, 22:27

ΓΑΛΗ έγραψε:
10 Απρ 2021, 16:21
Γιάννης έγραψε:
10 Απρ 2021, 16:18
ΓΑΛΗ έγραψε:
10 Απρ 2021, 15:15


Εγώ πάω πακέτο με τα κατώτερα είδη, χαρά μου. :)
Τότε θα δγιαλέξεις εμένανε.
Αν θες συμβίωση με γριά, αγάμητη και ψυχωσική, έχεις σαφώς μαζοχιστικές τάσεις.
Μου αρέσει που υπάρχουν σε αυτόν τον κόσμο άνθρωποι που με νιώθουν και με καταλαβαίνουν.

Είμαστε φτιαγμένοι ο ένας για τον άλλον λαίμαι!

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Ζώα & άνθρωπος”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών