Ζωόφιλοι - αυτή η μάστιγα

Φιλοζωικό αίσθημα, συζητήσεις, προβληματισμοί. Εκπαίδευση, φροντίδα & συμβουλές.
bizeli
Δημοσιεύσεις: 1095
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 18:26

Re: Ζωόφιλοι - αυτή η μάστιγα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από bizeli » 26 Αύγ 2018, 01:15

ST48410 έγραψε:
26 Αύγ 2018, 01:02
bizeli έγραψε:
26 Αύγ 2018, 00:59
ST48410 έγραψε:
26 Αύγ 2018, 00:51
Ίσως επειδή μπορεί να είναι συναισθηματικά αποστασιοποιημένος και μάλλον πιο αντικειμενικός;
Εσύ αυτό κατάλαβες να ρωτάει ο eanon;
enaon έγραψε:
26 Αύγ 2018, 00:45
Ο κύκλος σου σε αγαπάει, συμπάσχει με τον πόνο σου, και 5 κιλα να είχες πάρει ή να σου είχε πάει χάλια η βαφη, αν ήσουν χάλια, θα σε στήριζαν.

προσπαθώ πάλι μπας και. Νομίζω υπάρχει μία μεγάλη διαφορά, ένας τρίτος που δεν έχει επενδύσει συναισθηματικά πάνω σου, νομίζω δεν θα σε δικαιολογήσει, δεν θα μπορέσει να συνδεθεί.
Δεν προκύπτει από πουθενά αυτό που λες.
Έτσι όπως το γράφει θα μπορούσε να ερμηνευθεί ότι ένας τρίτος που δεν θα με δικαιολογήσει και δεν θα μπορέσει να συνδεθεί με αυτό που βιώνω, δεν θα μπορεί να με καταλάβει, να μπει στη θέση μου και πιθανώς να σχηματίσει μια άποψη για μένα.
Άρα γιατί να με νοιάζει να μπω σε αυτή τη διαδικασία ειδικά όταν προέρχεται από ένα άτομο που δεν σημαίνει κάτι για μένα κι εγώ για αυτόν;

Επίσης, όταν κάποιος βιώνει μια περίοδο πένθους πρέπει να τον αφήσεις να πενθήσει όπως το νιώθει και να βγάλει ό,τι έχει από μέσα του.
Η αντικειμενική κρίση και η αποστασιοποιημένη άποψη τον πρώτο καιρό δεν βοηθάει. Οπότε είναι άχρηστη.

Τέλος, δεν έχω θέμα με τις αντικειμενικές και αποστασιοποιημένες απόψεις γενικότερα. Αρκεί αυτός που τις εκφράζει να θέλει το καλό μου.
Ένας τρίτος γιατί να θέλει το καλό μου ή να τον νοιάζει έστω να ασχοληθεί με το πρόβλημά μου, όπως θα έκανε κάποιος που με αγαπάει που και αυτός μπορεί να μιλήσει αποστασιοποιημένα και αντικειμενικά.

Άβαταρ μέλους
ST48410
Δημοσιεύσεις: 24398
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 20:21

Re: Ζωόφιλοι - αυτή η μάστιγα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ST48410 » 26 Αύγ 2018, 01:19

Με άλλα λόγια αυτό που προσπαθώ να πω είναι ότι σε κάποιον τρίτο το να λείψεις από την δουλειά για να κηδέψεις σκύλο θα φάνταζε υπερβολικό.

ΥΓ. Την καλημέρα μου

bizeli
Δημοσιεύσεις: 1095
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 18:26

Re: Ζωόφιλοι - αυτή η μάστιγα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από bizeli » 26 Αύγ 2018, 01:20

enaon έγραψε:
26 Αύγ 2018, 01:03


κατάλαβε τι ρωτάω και προσπαθεί να δώσει και μία αιτιολόγηση, που δεν βοηθάει γιατί θα μπούμε σε άμυνα νομίζω. :e040:

τεσπα, εσένα δεν σε νοιάζει, οπότε σιγά.
Εσύ καταλαβαίνεις ποτέ τι ρωτάς ή τι γράφεις γενικότερα;

Άβαταρ μέλους
foscilis
Δημοσιεύσεις: 24503
Εγγραφή: 21 Ιουν 2018, 11:42

Re: Ζωόφιλοι - αυτή η μάστιγα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από foscilis » 26 Αύγ 2018, 01:22

bizeli έγραψε:
26 Αύγ 2018, 00:57
foscilis έγραψε:
26 Αύγ 2018, 00:52


συγνώμη έχεις γύρω στα 100 ποστ σε αυτό το τόπικ όπου όλοι είμαστε τρίτοι (και θεωρητικά δεν έχεις τρόπο να ξέρεις καν ότι υπάρχουμε)
Ναι και πού θέλεις να καταλήξεις;
Οτι προφανως και σε νοιαζει η γνωμη των τριτων. Εστω και λιγο. :)

bizeli
Δημοσιεύσεις: 1095
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 18:26

Re: Ζωόφιλοι - αυτή η μάστιγα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από bizeli » 26 Αύγ 2018, 01:26

ST48410 έγραψε:
26 Αύγ 2018, 01:19
Με άλλα λόγια αυτό που προσπαθώ να πω είναι ότι σε κάποιον τρίτο το να λείψεις από την δουλειά για να κηδέψεις σκύλο θα φάνταζε υπερβολικό.

ΥΓ. Την καλημέρα μου
Ξέρεις δεν υπάρχουν νεκροτομεία για σκυλιά και ο σκύλος έπρεπε να ταφεί άμεσα. Δε γινόταν να περιμένει το ΣΚ που θα μπορούσα εγώ να πάω.
Υπήρχαν αντικειμενικές δυσκολίες τότε που έπρεπε να το αναλάβω εγώ αυτό γιατί κανείς άλλος δεν μπορούσε και δεν ήταν υποχρεωμένος κιόλας.
Δικός μου ήταν ο σκύλος.
Αλλά εγώ ήμουν μακριά.

bizeli
Δημοσιεύσεις: 1095
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 18:26

Re: Ζωόφιλοι - αυτή η μάστιγα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από bizeli » 26 Αύγ 2018, 01:31

foscilis έγραψε:
26 Αύγ 2018, 01:22
Οτι προφανως και σε νοιαζει η γνωμη των τριτων. Εστω και λιγο. :)
Αν με ένοιαζε η γνώμη τρίτων δεν θα έγραφα 100 ποστ.
Αυτά πες τα σε αυτούς που ντρέπονται να πουν ότι αγαπούν τα ζώα μην τους κρεμάσετε κουδούνια.
Εγώ δεν ντρέπομαι για τις απόψεις μου και για τις επιλογές μου.
Συνεπώς, γραμμένη την έχω τη γνώμη σας.
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος bizeli την 26 Αύγ 2018, 01:34, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.

stergiosbik
Δημοσιεύσεις: 16949
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 13:22
Τοποθεσία: Λαρισα-Ορεινη Καλαμπακα

Re: Ζωόφιλοι - αυτή η μάστιγα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από stergiosbik » 26 Αύγ 2018, 01:31

bizeli έγραψε:
26 Αύγ 2018, 01:26
ST48410 έγραψε:
26 Αύγ 2018, 01:19
Με άλλα λόγια αυτό που προσπαθώ να πω είναι ότι σε κάποιον τρίτο το να λείψεις από την δουλειά για να κηδέψεις σκύλο θα φάνταζε υπερβολικό.

ΥΓ. Την καλημέρα μου
Ξέρεις δεν υπάρχουν νεκροτομεία για σκυλιά και ο σκύλος έπρεπε να ταφεί άμεσα. Δε γινόταν να περιμένει το ΣΚ που θα μπορούσα εγώ να πάω.
Υπήρχαν αντικειμενικές δυσκολίες τότε που έπρεπε να το αναλάβω εγώ αυτό γιατί κανείς άλλος δεν μπορούσε και δεν ήταν υποχρεωμένος κιόλας.
Δικός μου ήταν ο σκύλος.
Αλλά εγώ ήμουν μακριά.
Να τον εβαζαν στον καταψυκτη! :003:
Τι το περασαμε εδω;
Αμερικαν μπαρ να παιρνει ο καθενας αδεια για να θαψει το κατοικιδιο του;

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 69623
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Ζωόφιλοι - αυτή η μάστιγα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 26 Αύγ 2018, 01:45

Ο φόσι έχει ανεξήγητο οίστρο.

Μάλλον κάποιο θύμα των ζωόφιλων στην περιοχή του πήρε το μηχάνημα και οι υπέρηχοι επέδρασαν στον φόσι και όχι στον σκύλο.
Το γαρ πολύ της κατανόησης γεννά αδιαφορία.

Άβαταρ μέλους
Αγις
Δημοσιεύσεις: 25890
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:09

Re: Ζωόφιλοι - αυτή η μάστιγα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Αγις » 26 Αύγ 2018, 01:51

enaon έγραψε:
26 Αύγ 2018, 01:03
bizeli έγραψε:
26 Αύγ 2018, 00:59
ST48410 έγραψε:
26 Αύγ 2018, 00:51
Ίσως επειδή μπορεί να είναι συναισθηματικά αποστασιοποιημένος και μάλλον πιο αντικειμενικός;
Εσύ αυτό κατάλαβες να ρωτάει ο eanon;
κατάλαβε τι ρωτάω και προσπαθεί να δώσει και μία αιτιολόγηση, που δεν βοηθάει γιατί θα μπούμε σε άμυνα νομίζω. :e040:

τεσπα, εσένα δεν σε νοιάζει, οπότε σιγά.
Κατέκτησες την Αταραξία - είσαι Ζεν Μάστερ. :g030:
ΖΗΝΗΔΕΩΣ

Άβαταρ μέλους
Πάνας
Δημοσιεύσεις: 13769
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 21:08

Re: Ζωόφιλοι - αυτή η μάστιγα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Πάνας » 26 Αύγ 2018, 01:51

bizeli έγραψε:
26 Αύγ 2018, 01:31
foscilis έγραψε:
26 Αύγ 2018, 01:22
Οτι προφανως και σε νοιαζει η γνωμη των τριτων. Εστω και λιγο. :)
Αν με ένοιαζε η γνώμη τρίτων δεν θα έγραφα 100 ποστ.
Αυτά πες τα σε αυτούς που ντρέπονται να πουν ότι αγαπούν τα ζώα μην τους κρεμάσετε κουδούνια.
Εγώ δεν ντρέπομαι για τις απόψεις μου και για τις επιλογές μου.
Συνεπώς, γραμμένη την έχω τη γνώμη σας.
Κανένας δεν ντρέπεται αλλά σιγά μην κάτσω να χαλαστώ με τις απόψεις του καθένα. Έχω το σκύλο μου περνάμε καλά και τέλος.
the end

User_601

Re: Ζωόφιλοι - αυτή η μάστιγα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από User_601 » 26 Αύγ 2018, 02:04

Και μετα απο οοοοολα αυτα τα ωραια μηνυματακια απο enaon φοσιλακο,αγις και κατι και σια....ωραιοτατα διαπιστωνουμε οτι το προβλημα ΔΕΝ ειναι τα σκατα του ΜΗ φιλοζωου που χεζουν εξω απο την πορτα σας...ΑΛΛΑ Ο ΜΙΣΑΝΘΡΩΠΙΣΜΟΣ ΚΑΠΟΙΩΝ ΑΝΕΓΚΕΦΑΛΩΝ...ΠΟΥ ΚΑΤΑΚΡΙΝΟΥΝ ΚΑΙ ΜΙΣΟΥΝ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ...ΕΠΕΙΔΗ ΕΧΟΥΝ ΑΛΛΗ ΣΤΑΣΗ ΖΩΗΣ....στην ΑΞΙΑ ΤΗΣ ΖΩΗΣ...ΕΚΤΟς ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΦΕΝΤΟΜΟΥΤΣΟΥΝΑΡΑ ΤΟΥΣ.!!Καμαρια μου εσεις!!!Ποσο ωραια ξεσπεπαζετε την μισανθρωπια σας;;; :g018:

ritzeri

Re: Ζωόφιλοι - αυτή η μάστιγα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ritzeri » 26 Αύγ 2018, 02:42

foscilis έγραψε:
25 Αύγ 2018, 23:54
bizeli έγραψε:
25 Αύγ 2018, 23:50
enaon έγραψε:
25 Αύγ 2018, 23:42
θα το θέσω πιο καλά παιδιά για όσους θέλουν να το σκεφτούν, εγώ το σκέφτηκα πρίν λίγο καιρό που έφυγε το σκυλάκι που είχα απο μικρό παιδί.

πόσοι όσοι έχασαν ένα ζωάκι που αγαπούσαν αλήθεια όπως το καταλαβαίνουν, που είχαν αναμνήσεις πολλές, μία ζωή ολόκληρη κλπ, θεώρησαν αυτονόητο να πούνε οτι δεν πάνε στην δουλεία μία μέρα γιατί ήταν στεναχωρημένοι, ζήτησαν άδεια κλπ, όπως θα έκαναν με έναν παιδικό φίλο κλπ ίσως;

αν κανείς, γιατί;
Εγώ.
Όταν πέθανε ο σκύλος μου, που ζήσαμε μαζί 17 χρόνια, ζήτησα μια μέρα άδεια για να πάμε να τον θάψουμε.
Και κάθε μέρα για αρκετό καιρό μετά λίγο πριν μπω στην τάξη σκούπιζα τα δάκρυά μου τα οποία δεν σταματούσαν με τίποτα και δεν ήθελα να γίνω ρεζίλι.
Δεν ήταν κάτι που μπορούσα να ελέγξω, όμως.
Τα δάκρυα δεν σταματούσαν κάθε φορά που τον έφερνα στη σκέψη μου.
Συγγνώμη.
Το ότι φοβόσουν μη γίνεις ρεζίλι αποδεικνύει ότι δεν το θεωρούσες αυτονόητο.

ΥΓ αν αντί για ΚΑ κατάφερες και πήρες ειδική άδεια για κηδεία σκύλου αυτό σίγουρα αξίζει κάποιου είδους Νόμπελ δημοσιοϋπαλληλίας.
Εδώ αξίζει όντως να σημειώσουμε κάτι.

Στο παλιό φόρουμ, σε κάποιο θέμα προφανώς σχετικό με το δημοσιουπαλληλικι ή το ξύσιμο αρχιδιων , είχα αναφέρει την προσωπικη μας περιπέτεια με την δασκάλα της 1ης δημοτικού που είχε ο γιος μου.
Η συγκεκριμένη παλαβή είχε ένα σκύλο με τον οποίο ήταν πολύ δεμένη.
Αλλά ήταν άρρωστος και μέχρι να τελειώσει η σχολικη χρονιά μάλιστα πέθανε.

Το αποτέλεσμα ήταν να λείπει συνεχώς από το σχολείο, είτε γιατί έτρεχε να κάνει καλά το σκυλί της είτε γιατί είχε τα ψυχολογικά της.

Έλεγε τη μια ότι ο άνδρας της ήταν στην εντατική , ενώ δεν είχε καν άνδρα- ήταν χωρισμενη ή ανυπαντρη, την άλλη ότι ήταν άρρωστη η ίδια, την άλλη κάτι έπαθε ο 25χρονος γιος της κλπ. Στο τέλος τον πέθανε κιολας τον φανταστικό της τον ανδρα.

Χωρίς υπερβολη, έλλειψε από τα μαθήματα στη διάρκεια όλης της περιόδου περισσότερες από 20 μέρες, ίσως και 30.
Συνυπολογίζοντας το γνωστό κωλοβαρεμα των Χριστουγέννων, του Πάσχα, τις εθνικές εορτές, τις εκδρομές κλπ κλπ τα παιδιά έχασαν σχεδόν το μισό χρόνο.
Μοιράζονταν από εδώ και από εκεί σε μεγαλύτερες ταξεις με αποτέλεσμα πολλά να καθυστερήσουν να ενταχθούν στο σχολικό πνεύμα και άλλα να τελειώσουν τη χρονιά χωρίς να είναι σε θέση να γράψουν ή να διαβάσουν σύμφωνα με το σχολικό πρόγραμμα.

Κερασάκι στην τούρτα, όταν πέθανε ο σκύλος της- άνοιξη πρέπει να ηταν- ήταν τόσο χάλια ψυχολογικα που δεν μπορούσε να ανεχθεί τον οποιοδήποτε θορυβο, την οποιαδήποτε απειθαρχία. Γι αυτό, εισηγήθηκε ώστε τα 21 από τα 25 παιδάκια να περάσουν από ειδική επιτροπή σαν υπερκινητικά ή παιδιά με άλλες δυσκολιες κλπ.


Τότε φυσικά το Μπιζέλι, ως συνάδελφος, είχε αρνηθεί πως μπορεί να γίνονται τέτοια πράγματα. Με κατηγόρησε για ψεύτη.
Έλεγε ότι δεν θα μπορούσε η δασκάλα του γιου μου να πάρει άδεια για το σκυλί της και ότι είναι πολύ αυστηρά τα πράγματα. Ούτε θα μπορούσε να ξεγελάσει τον διευθυντή με φανταστικές ιστορίες για δήθεν άντρα κλπ
Κι ότι αν ένας δάσκαλος χάσει κάποιον δικό του ανθρωπο, τότε πρέπει να το αποδείξει γραπτώς στον διευθυντή του σχολείου προκειμένου να αιτηθεί άδεια για να τον πενθήσει.


Κρίμα ρε πουστη μου που χαθηκε το αρχειο.
Ίσως όμως κάποιοι θυμούνται την συγκεκριμένη συζήτηση.
Θα εξηγούσε πολλα

User_601

Re: Ζωόφιλοι - αυτή η μάστιγα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από User_601 » 26 Αύγ 2018, 02:56

Τραγουδα οσο θες,Δεν λες βεβαια τις αδειΕς που παιρνουν καποιοι για να πανε διακοπουλες,να ξυσουν τα αρχιδακια τους κλπ.Επισης οταν δικαιουσε αδεια...ΤΗΝ ΔΙΚΑΙΟΥΣΕ ΚΑΙ ΤΕΛΕΙΩΣΕ Η ΥΠΟΘΕΣΗ.ΓΙΑ ΟΠΟΙΟΝΔΗΠΟΤΕ ΛΟΓΟ.
ΟΜΩΣ..........Την καθε μια ξεχωριστη περιπτωση την κανετε σημαια.ΓΙΑ ΝΑ ΚΡΥΨΕΤΕ ΤΗΝ ΜΙΣΑΝΘΡΩΠΙΑ ΣΑΣ,Η ουσια ειναι μια: ΤΟ ΖΗΤΟΥΜΕΝΟ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΠΛΕΟΝ ΞΕΚΑΘΑΡΑ ΟΤΙ ΣΑΣ ΕΝΟΧΛΟΥΝ ΤΑ ΣΚΑΤΑ ΤΟΥ ΣΚΥΛΟΥ ΕΞω ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΟΡΤΑ ΣΑΣ...αλλα οτι καποιοι ανθρωποι εχουν ΑΛΛΗ ΣΤΑΣΗ ΖΩΗΣ ΑΠΟ ΕΣΑΣ.Δινουν αξια σε κατι περα απο την αφεντομουτσουναρα σας.Παγαινε στον Αρη και ζησε μονο σου λεμε! Κοτας;ΜΠΟΡΕΙΣΣ;;;;;;;;;;;;;ΜΠΑ...δεν κοτας! ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΣ!!!!ΧΩΡΙΣ ΤΑ ΖΩΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΕΝΑ ΤΙΠΟΤΑ.Απλα ο εγωκεντρισμος καποιων ηλιθιων ανεγκεφαλων με υπεραυξημενο ΥΠΕΡΕΓΩ...,λογω κομπλεξ,.νομιζει οτι μονο αυτος εχει δικαιωμα στην ζωη και ολα τα αλλα ειδη οχι.ΚΑΤΟΥΡΑ ΣΤΟ ΚΕΦΑΛΙ ΣΟΥ ΑΓΑΠΟΥΛΑ..
ΕΙΣΑΙ ΕΝΑ ΤΙΠΟΤΑ ΧΩΡΙΣ ΤΑ ΖΩΑ.ΤΟΥΣ ΟΦΕΙΛΕΙΣ ΣΕΒΑΣΜΟ.ΤΑ ΑΛΛΑ ΕΙΝΑΙ ΜΙΣΑΝΘΡΩΠΙΑ.Διοτι δεν διαννοησαι καποιος να αγαπα και να φροντιζει κατι αλλο εκτος απο το ειδος του.Αυτο προυποθετει πολυ ανωτερη σκεψη .ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΔΕΝ ΔΙΑΘΕΤΕΙΣ.ΝΕΑΝΤΕΡΝΤΑΛΑΚΙ ΜΟΥ ΕΣΥ! :003: Αχ μωρε το καημενο.,ακομα στα σπαργανα ειναι..ΤΙΠΟΤΑ ΔΕΝ ΞΕΡΕΙ ,οχου το μωρε...καλα..θα τα μαθεις μην μου αγχωνεσαι.ΑΝ ΕΧΕΙΣ ΜΑΤΙΑ ΝΑ ΒΛΕΠΕΙΣ ΚΑΙ ΜΥΑΛΟ ΝΑ ΣΚΕΦΤΕΙΣ ΒΕΒΑΙΑ.Γλυκουλακι μου εσυ! :g018:

ritzeri

Re: Ζωόφιλοι - αυτή η μάστιγα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ritzeri » 26 Αύγ 2018, 03:17

Εσθήρ, είσαι η καλύτερη απόδειξη πως το κίνημα της φιλοζωίας έχει γεμίσει σαικο

bizeli
Δημοσιεύσεις: 1095
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 18:26

Re: Ζωόφιλοι - αυτή η μάστιγα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από bizeli » 26 Αύγ 2018, 03:21

ritzeri έγραψε:
26 Αύγ 2018, 02:42
Τότε φυσικά το Μπιζέλι, ως συνάδελφος, είχε αρνηθεί πως μπορεί να γίνονται τέτοια πράγματα. Με κατηγόρησε για ψεύτη.
Έλεγε ότι δεν θα μπορούσε η δασκάλα του γιου μου να πάρει άδεια για το σκυλί της και ότι είναι πολύ αυστηρά τα πράγματα. Ούτε θα μπορούσε να ξεγελάσει τον διευθυντή με φανταστικές ιστορίες για δήθεν άντρα κλπ
Κι ότι αν ένας δάσκαλος χάσει κάποιον δικό του ανθρωπο, τότε πρέπει να το αποδείξει γραπτώς στον διευθυντή του σχολείου προκειμένου να αιτηθεί άδεια για να τον πενθήσει.


Κρίμα ρε πουστη μου που χαθηκε το αρχειο.
Ίσως όμως κάποιοι θυμούνται την συγκεκριμένη συζήτηση.
Θα εξηγούσε πολλα
Πραγματικά κρίμα που χάθηκε γιατί μεταφέρεις λεγόμενά μου χωρίς να υπάρχει αυτούσιος ολόκληρος ο διάλογος για να καταλάβω κι εγώ σε τι σου απαντούσα ακριβώς.
Το να μεταφέρεις περιληπτικά τον διάλογο που είχαμε δεν βγάζουμε άκρη.

Γενικά θυμάμαι πάντως όσες φορές μιλούσαμε να προσπαθώ να σου αποδείξω ότι όσα μας μεταφέρεις μπορεί και να μην ισχύουν.
Δεν θυμάμαι καν τη συγκεκριμένη συζήτηση, αλλά οκ πες ότι τα είπα, πραγματικά δεν θυμάμαι, δεν βλέπω να είπα κάτι που δεν ισχύει.
Ναι, δεν μπορείς να παίρνεις συνέχεια άδεια με αιτιολογία τον σκύλο σου, ναι δεν μπορείς να παρουσιάζεις πλαστά στοιχεία, ναι άμα χάσεις δικό σου άνθρωπο πρέπει να το αποδείξεις γραπτώς.
Τι σχέση έχει με εμένα όλη αυτή η ιστορία που περιγράφεις πιο πάνω;

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Ζώα & άνθρωπος”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών