Ζωόφιλοι - αυτή η μάστιγα

Φιλοζωικό αίσθημα, συζητήσεις, προβληματισμοί. Εκπαίδευση, φροντίδα & συμβουλές.
Άβαταρ μέλους
nik_killthemall
Δημοσιεύσεις: 6605
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 19:35

Re: Ζωόφιλοι - αυτή η μάστιγα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από nik_killthemall » 13 Ιουν 2021, 12:58

vagabondo έγραψε:
13 Ιουν 2021, 12:48
nik_killthemall έγραψε:
13 Ιουν 2021, 12:46
Όχι και εγώ είμαι ενάντια στο να σκοτώνεις κουτάβια και σκυλιά, αλλά είμαι και ενάντια στη στείρωση των ζώων. Πάντα πρέπει να χτυπιέται η ρίζα του προβλήματος, οπότε στείρωση στους ανεύθυνους κατόχους ζώων που είναι εντελώς υπεύθυνοι για την αναπαραγωγή τους και το πρόβλημα των αδέσποτων, θα ήταν μια πολύ πιο δίκαιη και ουσιαστική λύση.
Α όχι, εδώ διαφωνούμε.
Εγώ είμαι φιλάνθρωπος.
Δεν έχει καμιά σχέση με φιλανθρωπία το εν λόγω θέμα μαν ! Δεν έχει κανένα νόημα να μιλάς για έλεγχο σε πληθυσμό σκυλιών (με στειρώσεις και δεν ξερω τι άλλες παρα φύσην ανωμαλίες), αν απαλλάσεις λόγω "φιλανθρωπίας" τον πληθυσμό σε ανεύθυνους μαλακες κάτοχους σκύλων, χωρίς να τους διαχωρίζεις από τους υπεύθυνους και ευσυνείδητους.
ΕΙΜΑΙ μαζί με το Ισραηλ ! Mπραβο στην γενοκτονία - εθνοκαθαρση που κάνει στους Παλαιστίνιους !
ΖΗΤΩ ΤΟ ΙΣΡΑΗΛ, θανατος στα ισλαμοπιθηκια του πλανητη, ουτε ενας παλαιστινιος να μην μεινει ζωντανος !

Άβαταρ μέλους
gassim
Δημοσιεύσεις: 7701
Εγγραφή: 06 Απρ 2018, 00:59

Re: Ζωόφιλοι - αυτή η μάστιγα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από gassim » 13 Ιουν 2021, 12:58

foscilis έγραψε:
13 Ιουν 2021, 12:53
nik_killthemall έγραψε:
13 Ιουν 2021, 12:46
Όχι και εγώ είμαι ενάντια στο να σκοτώνεις κουτάβια και σκυλιά, αλλά είμαι και ενάντια στη στείρωση των ζώων. Πάντα πρέπει να χτυπιέται η ρίζα του προβλήματος, οπότε στείρωση στους ανεύθυνους κατόχους ζώων που είναι εντελώς υπεύθυνοι για την αναπαραγωγή τους και το πρόβλημα των αδέσποτων, θα ήταν μια πολύ πιο δίκαιη και ουσιαστική λύση.
όταν ένα κουτάβι Μαλτέζ στοιχίζει 600 ευρώ καταλαβαίνεις ότι είναι πάρα πολύ δύσκολο ο Ελ να πειστεί να καταστρέψει ένα δυνητικό χρυσωρυχείο (άσχετο που τελικά θα καταλήξει με δεκάδες μπάσταρδα).

Αλλά το ακόμα χειρότερο είναι ότι οι hardcore ζωόφιλοι με τη διαστροφική ψευτοενσυναίσθηση που έχουν για τα ζώα, δεν τα στειρώνουν για τον ίδιο λόγο που θα απέφευγαν να στειρώσουν ένα παιδί: "έχει κι αυτό δικαίωμα να γνωρίσει την αγάπη" και παρόμοιες μαλακίες.
Ολα τα ζωοφιλικά σωματεία στειρώνουν συστηματικά αδέσποτα ζώα.

Άβαταρ μέλους
gassim
Δημοσιεύσεις: 7701
Εγγραφή: 06 Απρ 2018, 00:59

Re: Ζωόφιλοι - αυτή η μάστιγα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από gassim » 13 Ιουν 2021, 13:02

Όσοι είναι κατά των στειρώσεων συνήθως ανήκουν σε ζωοφιλική αίρεση που συνοδεύεται και απο άλλες λοξές απόψεις του τύπου αντιεμβολιασμός, ρέικι, αστρικά ταξίδια και τέτοια

Άβαταρ μέλους
nik_killthemall
Δημοσιεύσεις: 6605
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 19:35

Re: Ζωόφιλοι - αυτή η μάστιγα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από nik_killthemall » 13 Ιουν 2021, 13:07

foscilis έγραψε:
13 Ιουν 2021, 12:53
nik_killthemall έγραψε:
13 Ιουν 2021, 12:46
Όχι και εγώ είμαι ενάντια στο να σκοτώνεις κουτάβια και σκυλιά, αλλά είμαι και ενάντια στη στείρωση των ζώων. Πάντα πρέπει να χτυπιέται η ρίζα του προβλήματος, οπότε στείρωση στους ανεύθυνους κατόχους ζώων που είναι εντελώς υπεύθυνοι για την αναπαραγωγή τους και το πρόβλημα των αδέσποτων, θα ήταν μια πολύ πιο δίκαιη και ουσιαστική λύση.
όταν ένα κουτάβι Μαλτέζ στοιχίζει 600 ευρώ καταλαβαίνεις ότι είναι πάρα πολύ δύσκολο ο Ελ να πειστεί να καταστρέψει ένα δυνητικό χρυσωρυχείο (άσχετο που τελικά θα καταλήξει με δεκάδες μπάσταρδα).

Αλλά το ακόμα χειρότερο είναι ότι οι hardcore ζωόφιλοι με τη διαστροφική ψευτοενσυναίσθηση που έχουν για τα ζώα, δεν τα στειρώνουν για τον ίδιο λόγο που θα απέφευγαν να στειρώσουν ένα παιδί: "έχει κι αυτό δικαίωμα να γνωρίσει την αγάπη" και παρόμοιες μαλακίες.
Ακριβώς ! Κάτω από την "ζωοφιλία" βρίσκεται ένας πάκος με λεφτά !
ΕΙΜΑΙ μαζί με το Ισραηλ ! Mπραβο στην γενοκτονία - εθνοκαθαρση που κάνει στους Παλαιστίνιους !
ΖΗΤΩ ΤΟ ΙΣΡΑΗΛ, θανατος στα ισλαμοπιθηκια του πλανητη, ουτε ενας παλαιστινιος να μην μεινει ζωντανος !

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 68600
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Ζωόφιλοι - αυτή η μάστιγα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 13 Ιουν 2021, 13:18

foscilis έγραψε:
13 Ιουν 2021, 12:53
nik_killthemall έγραψε:
13 Ιουν 2021, 12:46
Όχι και εγώ είμαι ενάντια στο να σκοτώνεις κουτάβια και σκυλιά, αλλά είμαι και ενάντια στη στείρωση των ζώων. Πάντα πρέπει να χτυπιέται η ρίζα του προβλήματος, οπότε στείρωση στους ανεύθυνους κατόχους ζώων που είναι εντελώς υπεύθυνοι για την αναπαραγωγή τους και το πρόβλημα των αδέσποτων, θα ήταν μια πολύ πιο δίκαιη και ουσιαστική λύση.
όταν ένα κουτάβι Μαλτέζ στοιχίζει 600 ευρώ καταλαβαίνεις ότι είναι πάρα πολύ δύσκολο ο Ελ να πειστεί να καταστρέψει ένα δυνητικό χρυσωρυχείο (άσχετο που τελικά θα καταλήξει με δεκάδες μπάσταρδα).

Αλλά το ακόμα χειρότερο είναι ότι οι hardcore ζωόφιλοι με τη διαστροφική ψευτοενσυναίσθηση που έχουν για τα ζώα, δεν τα στειρώνουν για τον ίδιο λόγο που θα απέφευγαν να στειρώσουν ένα παιδί: "έχει κι αυτό δικαίωμα να γνωρίσει την αγάπη" και παρόμοιες μαλακίες.
Το μπολντ είναι όντως διαστροφικό.

Κατά τα άλλα φόσι, το κουτάβι που στοιχίζει 600 (άλλα κοστίζουν πολύ περισσότερο) είναι μάλλον ασύμμετρο παράδειγμα γιατί οι άνθρωποι δίνουν αυτά τα ποσά (και πολύ περισσότερα) για πολύ πιο γελοίους λόγους.
Το γαρ πολύ της κατανόησης γεννά αδιαφορία.

Άβαταρ μέλους
nik_killthemall
Δημοσιεύσεις: 6605
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 19:35

Re: Ζωόφιλοι - αυτή η μάστιγα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από nik_killthemall » 13 Ιουν 2021, 13:19

gassim έγραψε:
13 Ιουν 2021, 12:58

Ολα τα ζωοφιλικά σωματεία στειρώνουν συστηματικά αδέσποτα ζώα.
Ξέρεις ποιο είναι το πρόβλημα σε αυτό ? όλα τα σωματεία ζωόφιλων επικεντρώνονται στο να μαζέψουν τα σπασμένα των ανεύθυνων κατόχων σκύλων, και όχι τους ίδιους τους ανεύθυνους κατόχους σκύλων οι οποίοι απλά συντηρούνται από την βιομηχανία του πράγματος !
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος nik_killthemall την 13 Ιουν 2021, 13:23, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
ΕΙΜΑΙ μαζί με το Ισραηλ ! Mπραβο στην γενοκτονία - εθνοκαθαρση που κάνει στους Παλαιστίνιους !
ΖΗΤΩ ΤΟ ΙΣΡΑΗΛ, θανατος στα ισλαμοπιθηκια του πλανητη, ουτε ενας παλαιστινιος να μην μεινει ζωντανος !

Άβαταρ μέλους
nik_killthemall
Δημοσιεύσεις: 6605
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 19:35

Re: Ζωόφιλοι - αυτή η μάστιγα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από nik_killthemall » 13 Ιουν 2021, 13:22

ΓΑΛΗ έγραψε:
13 Ιουν 2021, 13:18
foscilis έγραψε:
13 Ιουν 2021, 12:53
nik_killthemall έγραψε:
13 Ιουν 2021, 12:46
Όχι και εγώ είμαι ενάντια στο να σκοτώνεις κουτάβια και σκυλιά, αλλά είμαι και ενάντια στη στείρωση των ζώων. Πάντα πρέπει να χτυπιέται η ρίζα του προβλήματος, οπότε στείρωση στους ανεύθυνους κατόχους ζώων που είναι εντελώς υπεύθυνοι για την αναπαραγωγή τους και το πρόβλημα των αδέσποτων, θα ήταν μια πολύ πιο δίκαιη και ουσιαστική λύση.
όταν ένα κουτάβι Μαλτέζ στοιχίζει 600 ευρώ καταλαβαίνεις ότι είναι πάρα πολύ δύσκολο ο Ελ να πειστεί να καταστρέψει ένα δυνητικό χρυσωρυχείο (άσχετο που τελικά θα καταλήξει με δεκάδες μπάσταρδα).

Αλλά το ακόμα χειρότερο είναι ότι οι hardcore ζωόφιλοι με τη διαστροφική ψευτοενσυναίσθηση που έχουν για τα ζώα, δεν τα στειρώνουν για τον ίδιο λόγο που θα απέφευγαν να στειρώσουν ένα παιδί: "έχει κι αυτό δικαίωμα να γνωρίσει την αγάπη" και παρόμοιες μαλακίες.
Το μπολντ είναι όντως διαστροφικό.

Κατά τα άλλα φόσι, το κουτάβι που στοιχίζει 600 (άλλα κοστίζουν πολύ περισσότερο) είναι μάλλον ασύμμετρο παράδειγμα γιατί οι άνθρωποι δίνουν αυτά τα ποσά (και πολύ περισσότερα) για πολύ πιο γελοίους λόγους.
καμιά αντίρρηση, η διαφορά είναι πως δεν στολίζουν αυτούς τους πολύ πιο γελοίους λόγους με υψηλά ιδανικά φιλοζωίας και ηθικής ... ούτε αρνιούνται πως συμμετέχουν σε μια ακόμη βιομηχανία.
ΕΙΜΑΙ μαζί με το Ισραηλ ! Mπραβο στην γενοκτονία - εθνοκαθαρση που κάνει στους Παλαιστίνιους !
ΖΗΤΩ ΤΟ ΙΣΡΑΗΛ, θανατος στα ισλαμοπιθηκια του πλανητη, ουτε ενας παλαιστινιος να μην μεινει ζωντανος !

Άβαταρ μέλους
vagabondo
Δημοσιεύσεις: 9903
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 01:24

Re: Ζωόφιλοι - αυτή η μάστιγα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από vagabondo » 13 Ιουν 2021, 13:23

ΓΑΛΗ έγραψε:
13 Ιουν 2021, 12:51
Για μοναχικές υπάρξεις, πιστεύω ότι εσύ είσαι καλή συντροφική περίπτωση γιατί ξέρεις να μαγειρεύεις.
Αυτό σου δίνει περισσότερα ανταγωνιστικά μόρια. :P
Τώρα τι να σου πω, μου κανες την καρδιά περιβόλι. :lol:
nik_killthemall έγραψε:
13 Ιουν 2021, 12:58
Δεν έχει καμιά σχέση με φιλανθρωπία το εν λόγω θέμα μαν ! Δεν έχει κανένα νόημα να μιλάς για έλεγχο σε πληθυσμό σκυλιών (με στειρώσεις και δεν ξερω τι άλλες παρα φύσην ανωμαλίες), αν απαλλάσεις λόγω "φιλανθρωπίας" τον πληθυσμό σε ανεύθυνους μαλακες κάτοχους σκύλων, χωρίς να τους διαχωρίζεις από τους υπεύθυνους και ευσυνείδητους.
Οι φιλόζωοι όμως του πχώρουμ δεν λένε τίποτα γι αυτούς.
Εγώ που δεν είχα ποτέ ζώο και δεν συνέβαλα στο παραμικρό στην αύξηση του πληθυσμού των αδέσποτων, είμαι ο κακός, ενώ αυτοί είναι οι καλοί. :lol:
Γεμίσαμε δικαστές. :e040:
Occasio facit furem
Εγώ δεν είμαι χριστιανός, για να μην πω πως είμαι και άθεος!
Ο κόσμον ασοί γραμματισμέντς θα διαβαίν.

Στύγιος
Δημοσιεύσεις: 22168
Εγγραφή: 09 Μαρ 2019, 22:58
Phorum.gr user: C'est fini

Re: Ζωόφιλοι - αυτή η μάστιγα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Στύγιος » 13 Ιουν 2021, 13:49

ΓΑΛΗ έγραψε:
13 Ιουν 2021, 12:38
vagabondo έγραψε:
13 Ιουν 2021, 12:34
Χάρηκες που δεν είσαι παλιοποιότητα ανθρώπου σαν κι εμένα;
Αυτός είναι ο λόγος που φροντίζετε γατόσκυλα.
Εδώ που τα λέμε, το να φροντίζεις παπάρες είναι πολύ πιο κουραστικό.

Εκτός αν θεωρείς ότι όσοι δεν γουστάρουν τα ζώα, είναι συναρπαστικοί τύποι. :lol:
Εμένα δε μ' αρέσουν γενικά τα σκυλιά ( αν και φρόντιζα τακτικά με τροφή 2 στο εξοχικό του μακαρίτη θείου) , είμαι πιο πολύ γατόφιλος . Όλα γίνονται και παιδιά και ζώα μπορείς να φροντίσεις ,αρκεί να υπάρχει χρόνος και προπάντων βούληση.

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 68600
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Ζωόφιλοι - αυτή η μάστιγα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 13 Ιουν 2021, 13:52

vagabondo έγραψε:
13 Ιουν 2021, 13:23
ΓΑΛΗ έγραψε:
13 Ιουν 2021, 12:51
Για μοναχικές υπάρξεις, πιστεύω ότι εσύ είσαι καλή συντροφική περίπτωση γιατί ξέρεις να μαγειρεύεις.
Αυτό σου δίνει περισσότερα ανταγωνιστικά μόρια. :P
Τώρα τι να σου πω, μου κανες την καρδιά περιβόλι. :lol:
nik_killthemall έγραψε:
13 Ιουν 2021, 12:58
Δεν έχει καμιά σχέση με φιλανθρωπία το εν λόγω θέμα μαν ! Δεν έχει κανένα νόημα να μιλάς για έλεγχο σε πληθυσμό σκυλιών (με στειρώσεις και δεν ξερω τι άλλες παρα φύσην ανωμαλίες), αν απαλλάσεις λόγω "φιλανθρωπίας" τον πληθυσμό σε ανεύθυνους μαλακες κάτοχους σκύλων, χωρίς να τους διαχωρίζεις από τους υπεύθυνους και ευσυνείδητους.
Οι φιλόζωοι όμως του πχώρουμ δεν λένε τίποτα γι αυτούς.
Εγώ που δεν είχα ποτέ ζώο και δεν συνέβαλα στο παραμικρό στην αύξηση του πληθυσμού των αδέσποτων, είμαι ο κακός, ενώ αυτοί είναι οι καλοί. :lol:
Γεμίσαμε δικαστές. :e040:
Πολλές φορές έχουμε πει γι' αυτούς.

Οι ανεύθυνοι ή υστερικοί "φιλόζωοι", είναι από τα πιο βασικά στοιχεία του προβλήματος.
Το γαρ πολύ της κατανόησης γεννά αδιαφορία.

Στύγιος
Δημοσιεύσεις: 22168
Εγγραφή: 09 Μαρ 2019, 22:58
Phorum.gr user: C'est fini

Re: Ζωόφιλοι - αυτή η μάστιγα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Στύγιος » 13 Ιουν 2021, 14:07

Ευτράπελο πρόπερσι ,τέλη Μαίου. Γυρίζοντας απ' το σχολείο, πάω Λεπτοκαρυά να δώσω φαγητό στα σκυλιά στο εξοχικό του θείου ( μετανάστης στη Σουηδία) Δεν κάνω κι ένα μπάνιο;
Μπαίνω στη θάλασσα και σε λίγο έρχονται και τα 2, μπαίνουν κι αυτά και με περικυκλώνουν : " Θα πνιγεί ο μαλάκας ο αφεντικός και πάει το φαί" :lol:

Άβαταρ μέλους
Πασιφάη
Δημοσιεύσεις: 12747
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 13:32

Re: Ζωόφιλοι - αυτή η μάστιγα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Πασιφάη » 13 Ιουν 2021, 14:15

ΓΑΛΗ έγραψε:
13 Ιουν 2021, 12:51
Αυτό που σας διαφεύγει είναι οι οικογένειες και τα ζευγάρια που έχουν σκυλιά και γατιά.
Εμείς έχουμε έναν σκυλάκο που βρήκαμε παρατημένο πριν 3 χρόνια, διότι κάποιος ''ευσυνείδητος'' ιδιοκτήτης, θεώρησε πρέπον, να τον πετάξει απ'το αμάξι του, διότι ''μεγάλωσε'' το ζωντανό και του έπιανε χώρο. Ή τέλος πάντων δεν έκανε για τη δουλειά που τον ήθελε. Προφανώς θα το είχε δεμένο με αλυσίδα σε κανα αγρόκτημα, με ένα πιάτο φαί και νερό, μέχρι που το έρμο δεν άντεξε την κακομεταχείριση.
Ζει μαζί μας από τότε, μαζί με δυο γάτες, συν 3-4 εξωσχολικά γατσούλια που σκάνε μύτη για να φάνε.
Τρέχει πέρα- δώθε στο σπίτι, πάει τις βόλτες του, 3 φορές την ημέρα, βγαίνει στην αυλή και γενική κουβέντα, σίγουρα περνάει καλλίτερα απ'το δρόμο.

Η παρόλα μερικών που θεωρούν εαυτούς ειδήμονες, για το ''πως πρέπει να είναι οι συνθήκες'', ενώ μοστράρουν τις διαστροφικές τους απόψεις περί θανάτωσης των αδέσποτων, είναι τουλάχιστον ειδεχθής.
Μπορώ να συζητήσω τα πάντα, σε τούτον εδώ τον καφενέ ανταλλαγής απόψεων. Αυτό, όχι. Θα σεβαστώ όποιον θα πει ευθαρσώς, πως δεν γουστάρει να συνδράμει σ'αυτές τις ψυχές, αλλά δεν έχει βλέψεις να τις αφανίσει.
Οτιδήποτε άλλο με βρίσκει αντίθετη και την επόμενη φορά που θα διαπιστώσω τέτοια βδελύγματα, θα τρώτε κάποιοι αναφορές μέχρι τον αιώνα τον άπαντα. Δεν θα βρίσκετε μέρος να κρυφτείτε.

Γαλή με συγχωρείς που παρέθεσα κομμάτι από δική σου δημοσίευση, για να μεταφέρω τις απόψεις μου,αλλά αν το έκαμα επί προσωπικού, θα έτρωγα πέρμα.
''Μου αρέσουν οι άνθρωποι που φορούν την ψυχή στο πρόσωπό τους'' Jim Morrison

Άβαταρ μέλους
gassim
Δημοσιεύσεις: 7701
Εγγραφή: 06 Απρ 2018, 00:59

Re: Ζωόφιλοι - αυτή η μάστιγα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από gassim » 13 Ιουν 2021, 14:20

nik_killthemall έγραψε:
13 Ιουν 2021, 13:19
gassim έγραψε:
13 Ιουν 2021, 12:58

Ολα τα ζωοφιλικά σωματεία στειρώνουν συστηματικά αδέσποτα ζώα.
Ξέρεις ποιο είναι το πρόβλημα σε αυτό ? όλα τα σωματεία ζωόφιλων επικεντρώνονται στο να μαζέψουν τα σπασμένα των ανεύθυνων κατόχων σκύλων, και όχι τους ίδιους τους ανεύθυνους κατόχους σκύλων οι οποίοι απλά συντηρούνται από την βιομηχανία του πράγματος !
Υπάρχει σχετική νομοθεσία και για την τήρηση της νομοθεσίας υπεύθυνη είναι η αστυνομία και όχι τα ζωοφιλικά σωματεία.

Άβαταρ μέλους
gassim
Δημοσιεύσεις: 7701
Εγγραφή: 06 Απρ 2018, 00:59

Re: Ζωόφιλοι - αυτή η μάστιγα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από gassim » 13 Ιουν 2021, 14:37

gassim έγραψε:
13 Ιουν 2021, 13:02
Όσοι είναι κατά των στειρώσεων συνήθως ανήκουν σε ζωοφιλική αίρεση που συνοδεύεται και απο άλλες λοξές απόψεις του τύπου αντιεμβολιασμός, ρέικι, αστρικά ταξίδια και τέτοια
Επίσης κατά των στειρώσεων είναι συχνά οι κυνηγοί και άλλοι υπέρμαχοι της διαβίωσης των ζώων στο "φυσικό τους περιβάλλον" εννοώντας συνήθως τα χωράφια τους ή την αυλή του εξοχικού τους που επισκέπτονται κάθε σαββατοκύριακο.

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 68600
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Ζωόφιλοι - αυτή η μάστιγα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 13 Ιουν 2021, 15:34

Στύγιος έγραψε:
13 Ιουν 2021, 14:07
Ευτράπελο πρόπερσι ,τέλη Μαίου. Γυρίζοντας απ' το σχολείο, πάω Λεπτοκαρυά να δώσω φαγητό στα σκυλιά στο εξοχικό του θείου ( μετανάστης στη Σουηδία) Δεν κάνω κι ένα μπάνιο;
Μπαίνω στη θάλασσα και σε λίγο έρχονται και τα 2, μπαίνουν κι αυτά και με περικυκλώνουν : " Θα πνιγεί ο μαλάκας ο αφεντικός και πάει το φαί" :lol:
Το γαρ πολύ της κατανόησης γεννά αδιαφορία.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Ζώα & άνθρωπος”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών