Ζώα και αυλές

Φιλοζωικό αίσθημα, συζητήσεις, προβληματισμοί. Εκπαίδευση, φροντίδα & συμβουλές.
Menios_mikroulis
Δημοσιεύσεις: 1320
Εγγραφή: 16 Ιαν 2022, 23:45

Re: Ζώα και αυλές

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Menios_mikroulis » 27 Φεβ 2022, 13:52

Feindflug έγραψε:
27 Φεβ 2022, 13:50
Και τι ψάχνεις ρε τύπε; Νομικό παραθυράκι για να πατάει ο δικός σου; Δηλαδή δεν είναι πρόβλημα για την γειτονιά και για όποιον περνάει έξω από την συγκεκριμένη αυλή, ένας σκύλος που γαβγίζει και ορμάει στα κάγκελα;

Πρέπει να ψηφιστεί κανένα καινούριο νομοθετικό πλαίσιο 7.000.000.000 σελίδων, που να καλύπτει όλες τις υποπεριπτώσεις, για να μάθετε να συμβιώνετε ομαλά σε μια κοινωνία;
Κάποιος ξύπνησε σήμερα με πολλές αυλες :sal13:

Άβαταρ μέλους
Ερμής
Δημοσιεύσεις: 23237
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 11:00
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: Ζώα και αυλές

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ερμής » 27 Φεβ 2022, 14:00

Δε γαβγίζει γενικά και αόριστα. Επειδή είναι πρώην αδέσποτο που το υιοθέτησε μάλλον έχει φοβία προς τους ανθρώπους και γαβγίζει μόνο σε όποιον περνάει απέξω, ειδικά σε καρότσια, . Εγώ του το είπα πως αν μια στις χίλιες βγει -γιατί ο φράχτης είναι κ σχετικά χαμηλός- και την πεσει έστω και γαβγιζοντας σε κανέναν τότε θα τον πάρουν νουμεραδα όλοι και θα πονέσει ο πάτος του.
Ο ίδιος λέει ότι είναι καλυμμένος και από το νόμο που βλέπω και εγώ μάλλον δε μπορούν να του κάνουν τπτ. Γνώμη μου που του την είπα κιόλας είναι να το εκπαιδεύσει γιατί ακόμη και δίκιο να έχει δεν είναι ωραίο να γαβγίζει σε παιδιά και σε καροτσάκι με ΑμεΑ. Αυτός το βαράει κόντρα και πάει λέει με το νόμο, τι να πω. Η αλήθεια και το δίκαιο πιστεύω είναι κάπου στη μέση.

Βρε φιντφλαγκ δε ψάχνω παραθυράκι, Απλά επειδή είναι καλό παιδί- αν κ λίγο κεφαλας- δε θέλω να βρεθεί κάνεις και να τον βάλει να πληρώσει ένα σκασμό λεφτά που δεν έχει.
"Chiedi a un bambino di disegnare una macchina e sicuramente la farà rossa"

Άβαταρ μέλους
Naida
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 60843
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 12:12

Re: Ζώα και αυλές

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Naida » 27 Φεβ 2022, 14:08

Πρώτα θα πρέπει να διασφαλίσει ότι δεν μπορεί να βλάψει άνθρωπο και μετά να σκεφτεί μη του κάνουν καταγγελία. Γιατί για να του κάνουν σύσταση 2-3 φορές σημαίνει ότι οι άνθρωποι που περνούν φοβούνται. Ε για κάποιο λόγο φοβούνται και όχι επειδή απλά γαβγίζει.
Η απάντηση σε όλα είναι νιάου...

I didn't do it, but If I did, I was drunk.

Que Sera, Sera...

Άβαταρ μέλους
Feindflug
Δημοσιεύσεις: 14668
Εγγραφή: 08 Φεβ 2019, 21:00
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: Ζώα και αυλές

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Feindflug » 27 Φεβ 2022, 14:08

Ερμής έγραψε:
27 Φεβ 2022, 14:00
Δε γαβγίζει γενικά και αόριστα. Επειδή είναι πρώην αδέσποτο που το υιοθέτησε μάλλον έχει φοβία προς τους ανθρώπους και γαβγίζει μόνο σε όποιον περνάει απέξω, ειδικά σε καρότσια, . Εγώ του το είπα πως αν μια στις χίλιες βγει -γιατί ο φράχτης είναι κ σχετικά χαμηλός- και την πεσει έστω και γαβγιζοντας σε κανέναν τότε θα τον πάρουν νουμεραδα όλοι και θα πονέσει ο πάτος του.
Ο ίδιος λέει ότι είναι καλυμμένος και από το νόμο που βλέπω και εγώ μάλλον δε μπορούν να του κάνουν τπτ. Γνώμη μου που του την είπα κιόλας είναι να το εκπαιδεύσει γιατί ακόμη και δίκιο να έχει δεν είναι ωραίο να γαβγίζει σε παιδιά και σε καροτσάκι με ΑμεΑ. Αυτός το βαράει κόντρα και πάει λέει με το νόμο, τι να πω. Η αλήθεια και το δίκαιο πιστεύω είναι κάπου στη μέση.

Βρε φιντφλαγκ δε ψάχνω παραθυράκι, Απλά επειδή είναι καλό παιδί- αν κ λίγο κεφαλας- δε θέλω να βρεθεί κάνεις και να τον βάλει να πληρώσει ένα σκασμό λεφτά που δεν έχει.
Ε αν είναι από τους τύπους που ξεψειρίζουν τους νόμους για να γίνονται σπαστικοί, φρόντισε να τον συνετίσεις πριν βρεθεί κανένας που δεν χαμπαριάζει νόμους και παραγράφους.
Dein Herz, meine Gier
Ab jetzt gehörst du nur mir

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 69748
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Ζώα και αυλές

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 27 Φεβ 2022, 14:14

Ερμής έγραψε:
27 Φεβ 2022, 14:00
Δε γαβγίζει γενικά και αόριστα. Επειδή είναι πρώην αδέσποτο που το υιοθέτησε μάλλον έχει φοβία προς τους ανθρώπους και γαβγίζει μόνο σε όποιον περνάει απέξω, ειδικά σε καρότσια, . Εγώ του το είπα πως αν μια στις χίλιες βγει -γιατί ο φράχτης είναι κ σχετικά χαμηλός- και την πεσει έστω και γαβγιζοντας σε κανέναν τότε θα τον πάρουν νουμεραδα όλοι και θα πονέσει ο πάτος του.
Ο ίδιος λέει ότι είναι καλυμμένος και από το νόμο που βλέπω και εγώ μάλλον δε μπορούν να του κάνουν τπτ. Γνώμη μου που του την είπα κιόλας είναι να το εκπαιδεύσει γιατί ακόμη και δίκιο να έχει δεν είναι ωραίο να γαβγίζει σε παιδιά και σε καροτσάκι με ΑμεΑ. Αυτός το βαράει κόντρα και πάει λέει με το νόμο, τι να πω. Η αλήθεια και το δίκαιο πιστεύω είναι κάπου στη μέση.

Βρε φιντφλαγκ δε ψάχνω παραθυράκι, Απλά επειδή είναι καλό παιδί- αν κ λίγο κεφαλας- δε θέλω να βρεθεί κάνεις και να τον βάλει να πληρώσει ένα σκασμό λεφτά που δεν έχει.
Ok, αν αυτός ψάχνει απλώς νομικό παράθυρο για να πουλήσει μαγκιά, είναι ένας ακόμη λεβεντομαλάκας και αν γίνει η στραβή, σαφώς και θα είναι αργά τόσο για τον πάτο και τη τσέπη του όσο και για το σκυλί.
Το γαρ πολύ της κατανόησης γεννά αδιαφορία.

Άβαταρ μέλους
Ερμής
Δημοσιεύσεις: 23237
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 11:00
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: Ζώα και αυλές

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ερμής » 27 Φεβ 2022, 14:15

Feindflug έγραψε:
27 Φεβ 2022, 14:08
Ερμής έγραψε:
27 Φεβ 2022, 14:00
Δε γαβγίζει γενικά και αόριστα. Επειδή είναι πρώην αδέσποτο που το υιοθέτησε μάλλον έχει φοβία προς τους ανθρώπους και γαβγίζει μόνο σε όποιον περνάει απέξω, ειδικά σε καρότσια, . Εγώ του το είπα πως αν μια στις χίλιες βγει -γιατί ο φράχτης είναι κ σχετικά χαμηλός- και την πεσει έστω και γαβγιζοντας σε κανέναν τότε θα τον πάρουν νουμεραδα όλοι και θα πονέσει ο πάτος του.
Ο ίδιος λέει ότι είναι καλυμμένος και από το νόμο που βλέπω και εγώ μάλλον δε μπορούν να του κάνουν τπτ. Γνώμη μου που του την είπα κιόλας είναι να το εκπαιδεύσει γιατί ακόμη και δίκιο να έχει δεν είναι ωραίο να γαβγίζει σε παιδιά και σε καροτσάκι με ΑμεΑ. Αυτός το βαράει κόντρα και πάει λέει με το νόμο, τι να πω. Η αλήθεια και το δίκαιο πιστεύω είναι κάπου στη μέση.

Βρε φιντφλαγκ δε ψάχνω παραθυράκι, Απλά επειδή είναι καλό παιδί- αν κ λίγο κεφαλας- δε θέλω να βρεθεί κάνεις και να τον βάλει να πληρώσει ένα σκασμό λεφτά που δεν έχει.
Ε αν είναι από τους τύπους που ξεψειρίζουν τους νόμους για να γίνονται σπαστικοί, φρόντισε να τον συνετίσεις πριν βρεθεί κανένας που δεν χαμπαριάζει νόμους και παραγράφους.
Αυτό που πρέπει να κάνει είναι να το εκπαιδεύσει να μη γαβγίζει σε κόσμο στα κάγκελα. Γιατί και το νόμο να έχεις μαζί σου δε θες να σε βρίζει ο κόσμος. Δε σας κρύβω πως όταν είδα με τα μάτια μου να γαβγίζει σε καροτσάκι ΑμεΑ και εμένα με χάλασε, όπως με χαλάει που ένας καμμένος γείτονας τον βρίζει όλη την ώρα για το σκυλί ακόμη και όταν δε δημιουργεί πρόβλημα. Για έναν καμμενο την πληρώνουν όλοι οι υπόλοιποι. Εγώ του τα είπα πως αν μια στο εκατομμύριο βγει και την πέσει σε κανέναν τότε τη πουτσισε, θα του την πέσει μέχρι και ο τελευταίος που του γαβγιζε το σκυλί.

ΓΑΛΗ δεν είναι λεβεντομαλακας, Απλά του την έχει βαρέσει που του τη λένε όλοι.
"Chiedi a un bambino di disegnare una macchina e sicuramente la farà rossa"

Άβαταρ μέλους
foscilis
Δημοσιεύσεις: 24530
Εγγραφή: 21 Ιουν 2018, 11:42

Re: Ζώα και αυλές

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από foscilis » 27 Φεβ 2022, 14:20

ksk έγραψε:
27 Φεβ 2022, 12:04
Ερμής έγραψε:
27 Φεβ 2022, 11:41
Μια ερώτηση για όποιον ξέρει το νόμο.

Φιλαράκι έχει το σκυλί του στην αυλή μονοκατοικίας.
Αυτό γενικά γαβγιζει σε όποιον περνάει από το πεζοδρόμιο. Μπορεί κανείς να κινηθεί νομικά εναντίον του; τον απείλησαν 2 3 αλλά δε βλέπω πουθενά να υπάρχει παράβαση του νόμου οπότε του λέω να τους γράψει στα τρυφερά του.

Παίζει να του κάνουν καταγγελια;
Σημείωση, τις ώρες κοινής ησυχίας το βάζει μεσα
https://www.lawspot.gr/nomika-nea/nomot ... idioktiton

Οποιοσδήποτε μπορεί να τον τρέξει από σύσταση έως δικαστήριο... :102:
Για ποιο λόγο; Δεν απαγορεύεται να γαβγίζει ο σκύλος αν δεν είναι ώρες κοινής ησυχίας και ο Ερμής λέει ότι τον βάζει μέσα όταν είναι.

Απλώς πρέπει κι αυτός να μεριμνήσει πχ να βάλει καλαμωτές για να μη μπορεί το προβληματικό κωλοσκυλο να ξεπροβάλλει κεφαλι ανάμεσα στα κάγκελα (τότε αυτομάτως είναι εκτός σπιτιού και ισχύουν αλλά πράγματα) καθώς και να το κράζει και όταν γαβγίζει σε περαστικούς μέχρι που κι αυτό θα μάθει. Δε βλάπτει να καθησυχάσει και κανέναν περαστικό παύλα γειτονα "ξέρετε είναι καινούριος έχει περάσει άσχημα μην του δίνετε σημασία, ασχολουμαι"

stergiosbik
Δημοσιεύσεις: 16955
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 13:22
Τοποθεσία: Λαρισα-Ορεινη Καλαμπακα

Re: Ζώα και αυλές

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από stergiosbik » 27 Φεβ 2022, 14:23

Ερμής έγραψε:
27 Φεβ 2022, 14:00
Δε γαβγίζει γενικά και αόριστα. Επειδή είναι πρώην αδέσποτο που το υιοθέτησε μάλλον έχει φοβία προς τους ανθρώπους και γαβγίζει μόνο σε όποιον περνάει απέξω, ειδικά σε καρότσια, . Εγώ του το είπα πως αν μια στις χίλιες βγει -γιατί ο φράχτης είναι κ σχετικά χαμηλός- και την πεσει έστω και γαβγιζοντας σε κανέναν τότε θα τον πάρουν νουμεραδα όλοι και θα πονέσει ο πάτος του.
Ο ίδιος λέει ότι είναι καλυμμένος και από το νόμο που βλέπω και εγώ μάλλον δε μπορούν να του κάνουν τπτ. Γνώμη μου που του την είπα κιόλας είναι να το εκπαιδεύσει γιατί ακόμη και δίκιο να έχει δεν είναι ωραίο να γαβγίζει σε παιδιά και σε καροτσάκι με ΑμεΑ. Αυτός το βαράει κόντρα και πάει λέει με το νόμο, τι να πω. Η αλήθεια και το δίκαιο πιστεύω είναι κάπου στη μέση.

Βρε φιντφλαγκ δε ψάχνω παραθυράκι, Απλά επειδή είναι καλό παιδί- αν κ λίγο κεφαλας- δε θέλω να βρεθεί κάνεις και να τον βάλει να πληρώσει ένα σκασμό λεφτά που δεν έχει.
Πές του και από μένα,γιατί είμαι βέβαιος ότι το έκανες κι εσύ,ότι είναι πολύ μαλακας.
Το ότι είναι καλυμμένος από τον νόμο δεν σημαίνει ότι πρέπει να είναι αδιάφορος προς τον φόβο και την ηρεμία των συνανθρώπων του.
Γιατί είναι πολύ πιθανό να τα πάρει κρανίο κανένας και να πάρει ο διάολος και αυτόν και το σκυλί του.
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος stergiosbik την 27 Φεβ 2022, 14:35, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 69748
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Ζώα και αυλές

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 27 Φεβ 2022, 14:32

Ερμής έγραψε:
27 Φεβ 2022, 14:15

ΓΑΛΗ δεν είναι λεβεντομαλακας, Απλά του την έχει βαρέσει που του τη λένε όλοι.
Ερμή, αν του τη λένε όλοι, κάποιος λόγος θα υπάρχει. Σαφώς και αυτό που έχει προτεραιότητα είναι η ασφάλεια των περαστικών και καλό θα είναι να τη διασφαλίσει αλλά τα σκυλιά που είναι απομονωμένα (ειδικώς αν έχουν υποστεί κακοποίηση) είναι λογικό να αντιμετωπίζουν εχθρικά τον οποιονδήποτε περνάει έξω από το χώρο τους.

Και ακριβώς γι' αυτό, καλό θα ήταν να έβγαζε το σκυλί για περίπατο, ώστε να το κοινωνικοποιήσει. Αν το έχει ήδη κάνει και δεν έχει ηρεμήσει το σκυλί ας κοιτάξει για κάποιον εκπαιδευτή. Αλλά έχω την εντύπωση, ότι εξαντλεί το ενδιαφέρον του για το ζωντανό, κρατώντας το εγκλωβισμένο σε ένα χώρο.
Το γαρ πολύ της κατανόησης γεννά αδιαφορία.

Άβαταρ μέλους
Ερμής
Δημοσιεύσεις: 23237
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 11:00
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: Ζώα και αυλές

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ερμής » 27 Φεβ 2022, 14:58

Σε αυτό που λέτε και οι δύο έχετε δίκιο. Και εγώ του τα έχω πει ότι μπορεί με το νόμο να είναι οκ αλλά ηθικά έχει ένα άδικο.τωρα τι θα κάνει είναι άλλο θέμα. Απλά ρωτάω μη του σκάσει κανένα εξώδικο και τρέχει κ δε φτάνει Γτ δεν έχει κ λεφτά για πέταμα.
"Chiedi a un bambino di disegnare una macchina e sicuramente la farà rossa"

Άβαταρ μέλους
ksk
Δημοσιεύσεις: 10256
Εγγραφή: 15 Απρ 2018, 12:10
Phorum.gr user: ksk
Τοποθεσία: Στην ομορφοτερη χωρα του κοσμου, στην Ελλαδα μας

Re: Ζώα και αυλές

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ksk » 27 Φεβ 2022, 15:33

ΓΑΛΗ έγραψε:
27 Φεβ 2022, 12:50
ksk έγραψε:
27 Φεβ 2022, 12:43
ΓΑΛΗ έγραψε:
27 Φεβ 2022, 12:07


Mε ποια κατηγορία;
Με οποία του κατέβει...Έχει το δικαίωμα της καταγγελίας...

http://www.odigostoupoliti.eu/prostasia ... tangelies/
Ξερεις πόσοι ταλαιπωρούνται από μη γνωστες του νόμου για τα ζώα;
Αν δεν μπορείς να διευκρινήσεις την κατηγορία, ούτε κι εσύ είσαι γνώστης του νόμου. :lol:
Τι να κατάλαβες κι εσυ...
Φυσικά και θα υπάρχει κατηγορία... Φυσικά και οι ιδιοκτήτες κατοικίδιων υφίστανται πολλά ( και οι φιλόζωοι). Δεν θα μιλήσω δημόσια για πράγματα που δεν εγκρίνω ούτε θα ανοίξω τα μάτια κάποιων.
Παρατηρητής...

Άβαταρ μέλους
ksk
Δημοσιεύσεις: 10256
Εγγραφή: 15 Απρ 2018, 12:10
Phorum.gr user: ksk
Τοποθεσία: Στην ομορφοτερη χωρα του κοσμου, στην Ελλαδα μας

Re: Ζώα και αυλές

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ksk » 27 Φεβ 2022, 15:35

foscilis έγραψε:
27 Φεβ 2022, 14:20
ksk έγραψε:
27 Φεβ 2022, 12:04
Ερμής έγραψε:
27 Φεβ 2022, 11:41
Μια ερώτηση για όποιον ξέρει το νόμο.

Φιλαράκι έχει το σκυλί του στην αυλή μονοκατοικίας.
Αυτό γενικά γαβγιζει σε όποιον περνάει από το πεζοδρόμιο. Μπορεί κανείς να κινηθεί νομικά εναντίον του; τον απείλησαν 2 3 αλλά δε βλέπω πουθενά να υπάρχει παράβαση του νόμου οπότε του λέω να τους γράψει στα τρυφερά του.

Παίζει να του κάνουν καταγγελια;
Σημείωση, τις ώρες κοινής ησυχίας το βάζει μεσα
https://www.lawspot.gr/nomika-nea/nomot ... idioktiton

Οποιοσδήποτε μπορεί να τον τρέξει από σύσταση έως δικαστήριο... :102:
Για ποιο λόγο; Δεν απαγορεύεται να γαβγίζει ο σκύλος αν δεν είναι ώρες κοινής ησυχίας και ο Ερμής λέει ότι τον βάζει μέσα όταν είναι.

Απλώς πρέπει κι αυτός να μεριμνήσει πχ να βάλει καλαμωτές για να μη μπορεί το προβληματικό κωλοσκυλο να ξεπροβάλλει κεφαλι ανάμεσα στα κάγκελα (τότε αυτομάτως είναι εκτός σπιτιού και ισχύουν αλλά πράγματα) καθώς και να το κράζει και όταν γαβγίζει σε περαστικούς μέχρι που κι αυτό θα μάθει. Δε βλάπτει να καθησυχάσει και κανέναν περαστικό παύλα γειτονα "ξέρετε είναι καινούριος έχει περάσει άσχημα μην του δίνετε σημασία, ασχολουμαι"
Κι όμως...
Παρατηρητής...

Menios_mikroulis
Δημοσιεύσεις: 1320
Εγγραφή: 16 Ιαν 2022, 23:45

Re: Ζώα και αυλές

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Menios_mikroulis » 27 Φεβ 2022, 16:55

Naida έγραψε:
27 Φεβ 2022, 14:08
Πρώτα θα πρέπει να διασφαλίσει ότι δεν μπορεί να βλάψει άνθρωπο και μετά να σκεφτεί μη του κάνουν καταγγελία. Γιατί για να του κάνουν σύσταση 2-3 φορές σημαίνει ότι οι άνθρωποι που περνούν φοβούνται. Ε για κάποιο λόγο φοβούνται και όχι επειδή απλά γαβγίζει.

:+1::+1::+1::bravo:

Άβαταρ μέλους
sys3x
Δημοσιεύσεις: 37780
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 21:40
Τοποθεσία: m lagou

Re: Ζώα και αυλές

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από sys3x » 27 Φεβ 2022, 17:12

Daje έγραψε:
27 Φεβ 2022, 12:00
Γαυγιζει και σε αντρες ή μονο σε γυναικες ΜΟΥΝΑΡΕΣ?
Εχει σημασια.
Για κάποιον λόγο τα σκυλιά στο χωριό, παλιά, γαυγίζαν αποκλειστικά και μόνον σε αλβανούς.
Α-πο-κλει-στι-κά.
Μου έκανε τρομερή εντύπωση αυτό καθώς συνέβαινε στο 100% των περιπτώσεων.
Ε μια μέρα λοιπόν περνάει ένα παιδί, ελληνάκι, και του γαυγίζαν τα σκυλιά. Λέω ωπ τι παίχτηκε εδώ;
Τελικά μόνο εγώ δεν το ήξερα, το παιδί είχε, μισή, βορειοηπειρώτικη καταγωγή.
:)
Τρου στόρυ.

Αλήθεια παιδιά, όσοι από εσάς έχετε κάνει την ίδια παρατήρηση με εμένα, πως το εξηγείτε;
ΛΕΥΤΕΡΙΑ ΣΤΟΝ ΛΑΟ ΤΗΣ ΠΑΛΑΙΣΤΙΝΗΣ

.

Άβαταρ μέλους
Yochanan
Δημοσιεύσεις: 16287
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 13:44
Phorum.gr user: Yochanan

Re: Ζώα και αυλές

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Yochanan » 27 Φεβ 2022, 17:14

sys3x έγραψε:
27 Φεβ 2022, 17:12
Daje έγραψε:
27 Φεβ 2022, 12:00
Γαυγιζει και σε αντρες ή μονο σε γυναικες ΜΟΥΝΑΡΕΣ?
Εχει σημασια.
Για κάποιον λόγο τα σκυλιά στο χωριό, παλιά, γαυγίζαν αποκλειστικά και μόνον σε αλβανούς.
Α-πο-κλει-στι-κά.
Μου έκανε τρομερή εντύπωση αυτό καθώς συνέβαινε στο 100% των περιπτώσεων.
Ε μια μέρα λοιπόν περνάει ένα παιδί, ελληνάκι, και του γαυγίζαν τα σκυλιά. Λέω ωπ τι παίχτηκε εδώ;
Τελικά μόνο εγώ δεν το ήξερα, το παιδί είχε, μισή, βορειοηπειρώτικη καταγωγή.
:)
Τρου στόρυ.

Αλήθεια παιδιά, όσοι από εσάς έχετε κάνει την ίδια παρατήρηση με εμένα, πως το εξηγείτε;
Εικόνα
Κυριάκος ο Χρυσογέννητος, του Οίκου των Μητσοτακιδών, Πρώτος του Ονόματός του, Κύριος των Κρητών και των Πρώτων Ελλήνων, Προστάτης της Ελλάδος, Μπαμπάς της Δρακογενιάς, ο Κούλης του Οίνοπα Πόντου, ο Ατσαλάκωτος, ο Απελευθερωτής από τα Δεσμά των Μνημονίων.

Απάντηση

Επιστροφή στο “Ζώα & άνθρωπος”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών