Αληθεύει ότι απαγορεύεται να αφήνεις το σκύλο να βγαίνει από το σπίτι μόνος του;

Φιλοζωικό αίσθημα, συζητήσεις, προβληματισμοί. Εκπαίδευση, φροντίδα & συμβουλές.
Άβαταρ μέλους
Πασιφάη
Δημοσιεύσεις: 12728
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 13:32

Re: Αληθεύει ότι απαγορεύεται να αφήνεις το σκύλο να βγαίνει από το σπίτι μόνος του;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Πασιφάη » 11 Μάιος 2022, 14:26

Μπίστης έγραψε:
11 Μάιος 2022, 14:19
Πασιφάη έγραψε:
11 Μάιος 2022, 14:16

Είναι μαλάκας όποιος θεωρεί πως τα αδέσποτα, ''ζουν'' την ελευθερία τους. Στους δρόμους.
Μαλάκας είναι όποιος πιστεύει το αντίθετο
Ειλικρινά, τί θες ρε Μπίστη; Να γίνουμε κώλος εδώ μέσα; Μαζέψου. Δεν είναι όλα τρολλάρισμα. Δες λίγο γύρω σου την κοινωνία. Αλλά τι λέω. Εσύ με έλεγες ''μουντρούχω'' και μαζί με άλλους ,μου την πέφτατε για τον φίλο σου τον οχτάρχιδο που είχε ''δίκιο'' και κακώς εμπαναρίσθη όταν έλεγε τα ''ωραία'' περί πολτοποίησης κεφαλιών σκύλων.
Συζήτηση κομμένη ρε μάγκα.
''Μου αρέσουν οι άνθρωποι που φορούν την ψυχή στο πρόσωπό τους'' Jim Morrison

Άβαταρ μέλους
Αλιόσα
Δημοσιεύσεις: 7147
Εγγραφή: 23 Ιουν 2021, 15:43
Phorum.gr user: Αλιόσα
Τοποθεσία: Βλαδιβοστόκ

Re: Αληθεύει ότι απαγορεύεται να αφήνεις το σκύλο να βγαίνει από το σπίτι μόνος του;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Αλιόσα » 11 Μάιος 2022, 14:34

Εκτωρ έγραψε:
08 Μάιος 2022, 19:07
Έτσι μου είπε κάποιος. Είναι αλήθεια;
Οπως απαγορεύεται και να τον βγάζεις βολτα λυμένο χωρίς λουρί εκτος και αν εισαι σε κάποιους συγκεκριμένους χώρους με περιφραξη. Υπάρχει σχετική νομοθεσία.

zteo
Δημοσιεύσεις: 9854
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 02:36

Re: Αληθεύει ότι απαγορεύεται να αφήνεις το σκύλο να βγαίνει από το σπίτι μόνος του;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από zteo » 11 Μάιος 2022, 14:49

EKPLIKTIKOS έγραψε:
11 Μάιος 2022, 14:17
zteo έγραψε:
08 Μάιος 2022, 19:36
Όταν είχα σκύλο δεν τον έβγαζα πότε από το σπίτι.Τον είχα στην αυλή(2 στρέμματα) να κόβει βόλτες.
Κ πώς τον κοινωνικοποιουσες ρε δικέ μου?
Δεν κοινωνικοποιημένη ποτέ.Ηταν ποιμενικός Καυκάσου και τον είχαμε για φύλακα.Οταν έρχονταν επισκέψεις τον περιοριζαμε για να μην επιτεθεί.Μαζι είχαμε και ένα θηλυκό κολει.
Όποιος σπέρνει Τσιπρες και ραντίζει Ανδρουλακηδες θερίζει Μητσοτακιδες και μια γκέισα Παναγία.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Ζώα & άνθρωπος”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών