Και ξαφνικά...μαζική εμφάνιση αδέσποτων

Φιλοζωικό αίσθημα, συζητήσεις, προβληματισμοί. Εκπαίδευση, φροντίδα & συμβουλές.
Άβαταρ μέλους
Golden Age
Δημοσιεύσεις: 29223
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 01:24

Και ξαφνικά...μαζική εμφάνιση αδέσποτων

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Golden Age » 17 Αύγ 2023, 00:10

Μέσα στο καλοκαίρι έχω δει στη συνοικία μου και στους γύρω δρόμμους να κάνουν την εμφάνισή τους νέα αδέσποτα σκυλιά. Μέχρι και αγέλη είχε κάνει την εφάνισή της μια φορά. Σχετικά κοντά στη συνοικία μου είναι κι ένας δρόμμος μεγάλης κυκλοφορίας κι έχω δει κι εκεί να εμφανίζονται. Όσο περνά ο καιρός και πληθαίνουν. Τί συμβαίνει; Τα άφησαν απο τα καταφύγια του δήμου στο δρόμμο; Ή την έχει δώσει σε διάφορους ασυνείδητους και τα εγκαταλείπουν;
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Golden Age την 17 Αύγ 2023, 00:12, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.

Άβαταρ μέλους
Εκτωρ
Δημοσιεύσεις: 2395
Εγγραφή: 20 Φεβ 2022, 01:30
Phorum.gr user: Έκτωρ

Re: Και ξαφνικά...μαζική εμφάνιση αδέσποτων

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Εκτωρ » 17 Αύγ 2023, 00:11

Golden Age έγραψε:
17 Αύγ 2023, 00:10
Μέσα στο καλοκαίρι έχω δει στη συνοικία μου και στους γύρω δρόμμους να κάνουν την εμφάνισή τους νέα αδέσποτα σκυλιά. Μέχρι και αγέλη είχε κάνει την εφάνισή της μια φορά. Σχετικά κοντά στη συνοικία μου είναι κι ένας δρόμμος μεγάλης κυκλοφορίας κι έχω δει κι εκεί να εμφανίζονται. Όσο περνά ο καιρός και πληθαίνουν. Τί συμβαίνει; Τα άφησαν απο τα καταφύγια του δήμου στους δρόμμο; Ή την έχει δώσει σε διάφορους ασυνείδητους και τα εγκαταλείπουν;
Και τα δύο.

Άβαταρ μέλους
Golden Age
Δημοσιεύσεις: 29223
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 01:24

Re: Και ξαφνικά...μαζική εμφάνιση αδέσποτων

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Golden Age » 17 Αύγ 2023, 00:16

Απ' ότι φαίνεται υπάρχει γενικότερα πρόβλημα στην πόλη:

https://www.onlarissa.gr/2023/08/16/kat ... sekare-to/

Το κέντρο βέβαια το 'χουν καθαρό.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Ζώα & άνθρωπος”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών