Εδώ πεθαίνουν ανθρΏποι...

Φιλοζωικό αίσθημα, συζητήσεις, προβληματισμοί. Εκπαίδευση, φροντίδα & συμβουλές.
Άβαταρ μέλους
Χαοτικός
Δημοσιεύσεις: 22707
Εγγραφή: 09 Απρ 2018, 16:48
Phorum.gr user: Χαοτικός

Re: Εδώ πεθαίνουν ανθρΏποι...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Χαοτικός » 30 Αύγ 2023, 02:03

nemo έγραψε:
29 Αύγ 2023, 23:18

δεν ξερω αν εχω δικιο ή οχι αλλα συλλυπητήρια για γατα σκυλο σε μεγαλο ανθρωπο δεν δινω
να ηταν κανενα παιδακι ο μπουμπης θα το εκανα γιατι τα συναισθηματα ειναι πιο μεγαλα σε ενα παιδι
αλλα στον μαντραχαλα δεν δινω γιατι δεν παιζουμε σε φανταζι σαπουνοπερα
Έτσι μπράβο. Έτσι να διατηρείς τη ζωή σου. Με σκριπτάκια και ενίοτε κάνα πατσάκι. Καταλαβαίνεις ποια νοσολογική κατηγορία προσελκύει ο φασιμός; ή γιατί υπάρχει ο φασισμός;
Σαν σκουπίδια τυχαία χυμένα ο πιο όμορφος κόσμος.

Άβαταρ μέλους
Isildur
Δημοσιεύσεις: 9357
Εγγραφή: 31 Ιαν 2023, 14:41
Phorum.gr user: Isildur

Re: Εδώ πεθαίνουν ανθρΏποι...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Isildur » 30 Αύγ 2023, 07:18

student έγραψε:
29 Αύγ 2023, 20:48
Isildur έγραψε:
29 Αύγ 2023, 19:52
Naranjita έγραψε:
29 Αύγ 2023, 19:32


και γω έβαλα καρυδια και σταφίδες, αλλά η συνταγή της αργυρούς έλεγε να τα βουτήξω στο νάμα για αυτό λάσπωσε.
Αστείο περιστατικό. Κόβει ένα κομμάτι η γυναίκα μου και το πάει στη μάνα μου την Κυριακή. Της λέει εκείνη
- Είναι διαβασμένη;.
- Εννοείται, έτσι θα σου την έφερνα;
- Πήγες στην εκκλησία;
- Όχι, είχε λειτουργία το πρωί στην ΕΡΤ (ή ξέρω 'γω που) και την έβαλα μπροστά στην τηλεόραση.

Κάγκελο η γιαγιά... :smt005:
Τη συμπάθησα τη γυναίκα σου να ξες :)
Σου την δίνω αν θες, με 30 χιλιάρικα.
Βαριέμαι λίγο λιγότερο τώρα...

Άβαταρ μέλους
Πασιφάη
Δημοσιεύσεις: 13358
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 13:32

Re: Εδώ πεθαίνουν ανθρΏποι...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Πασιφάη » 30 Αύγ 2023, 09:46

ΑΧΑΡΙΣΤΟΣ έγραψε:
30 Αύγ 2023, 00:40
Πασιφάη έγραψε:
29 Αύγ 2023, 21:05
nemo έγραψε:
29 Αύγ 2023, 20:04
βαρια συλλυπητήρια βρε μπουμπη για την μεγαλη και ανεκπλήρωτη απώλεια σου

να την πενθησεις οπως πρεπει -να μην φας για σαραντα μερες
Ντροπή ρε. Εσύ μπορεί να μην γουστάρεις τα ζώα, αλλά αυτό δεν σημαίνει πως πρέπει να γίνεσαι κάφρος.
Ναι, τωρα εγινε καφρος.
Καλά, αυτο είναι γνωστό. Του τα έχω σούρει αλλού. Δεν ήθελα κι εδώ, γιατί θα γινόμασταν μαλλιά - κουβάρια. Τεσπα.
''Μου αρέσουν οι άνθρωποι που φορούν την ψυχή στο πρόσωπό τους'' Jim Morrison

Άβαταρ μέλους
Yochanan
Δημοσιεύσεις: 16327
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 13:44
Phorum.gr user: Yochanan

Re: Εδώ πεθαίνουν ανθρΏποι...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Yochanan » 30 Αύγ 2023, 10:07

enaon έγραψε:
30 Αύγ 2023, 00:29
Yochanan έγραψε:
30 Αύγ 2023, 00:17
Συλληπητήρια βαντόνο, σε νιώθω. Ναι παιδιά, δεν είναι ανθρώποι αλλά τα αγαπάς, δένεσαι και επενδύεις (και τα επενδύεις) συναισθηματικά. Και αυτά νιώθουνε κι εκείνα, εγώ το πιστεύω. Όσοι λενε οτι δεν βλέπουν τον άνθρωπο σα κατι ξεχωριστό και αλλη παστα, σε ενα συνεχες ειναι με τα αλλα ζωα.
κάθε δεσμός συναισθηματικος που χάνεται μοιαζει καπως, και σίγουρα με τα υπόλοιπα ζώα φτιάχνουμε δεσμούς. Αλλα τι σχέση έχει αυτό; Λες τον νοιωθεις, νομιζω ειναι αδυνατον. Δεν είναι κατασταση συμπονιας αυτο νομιζω, πολλα μονοπρακτα ειναι.
Οχι, εχει σχέση γιατί εξηγεί για ποιό λόγο μπορείς πραγματικά να στεναχωρηθείς αμα χάσεις ένα κατοικίδιο παρά το γεγονός οτι δεν είναι άνθρωπος. Για το αν τον νιώθω, αυτό που λες είναι τετριμμένο, ναι κανείς δεν μπορεί πραγματικά να καταλάβει τον άλλο και δεν είναι παράλογο γιατί κανείς δεν μπορεί πραγματικά να καταλάβει τον ίδιο του τον εαυτό τις περισσότερες φορές - πόσο μάλλον να τον καταλάβει ένας τρίτος ή να τον καταλάβει αυτός. Αν ήταν απλό δε θα έγραφε: τότε δε επιγνώσομαι καθώς και επεγνώσθην.
Κυριάκος ο Χρυσογέννητος, του Οίκου των Μητσοτακιδών, Πρώτος του Ονόματός του, Κύριος των Κρητών και των Πρώτων Ελλήνων, Προστάτης της Ελλάδος, Μπαμπάς της Δρακογενιάς, ο Κούλης του Οίνοπα Πόντου, ο Ατσαλάκωτος, ο Απελευθερωτής από τα Δεσμά των Μνημονίων.

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 70079
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Εδώ πεθαίνουν ανθρΏποι...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 30 Αύγ 2023, 10:27

Yochanan έγραψε:
30 Αύγ 2023, 10:07
enaon έγραψε:
30 Αύγ 2023, 00:29
Yochanan έγραψε:
30 Αύγ 2023, 00:17
Συλληπητήρια βαντόνο, σε νιώθω. Ναι παιδιά, δεν είναι ανθρώποι αλλά τα αγαπάς, δένεσαι και επενδύεις (και τα επενδύεις) συναισθηματικά. Και αυτά νιώθουνε κι εκείνα, εγώ το πιστεύω. Όσοι λενε οτι δεν βλέπουν τον άνθρωπο σα κατι ξεχωριστό και αλλη παστα, σε ενα συνεχες ειναι με τα αλλα ζωα.
κάθε δεσμός συναισθηματικος που χάνεται μοιαζει καπως, και σίγουρα με τα υπόλοιπα ζώα φτιάχνουμε δεσμούς. Αλλα τι σχέση έχει αυτό; Λες τον νοιωθεις, νομιζω ειναι αδυνατον. Δεν είναι κατασταση συμπονιας αυτο νομιζω, πολλα μονοπρακτα ειναι.
Οχι, εχει σχέση γιατί εξηγεί για ποιό λόγο μπορείς πραγματικά να στεναχωρηθείς αμα χάσεις ένα κατοικίδιο παρά το γεγονός οτι δεν είναι άνθρωπος. Για το αν τον νιώθω, αυτό που λες είναι τετριμμένο, ναι κανείς δεν μπορεί πραγματικά να καταλάβει τον άλλο και δεν είναι παράλογο γιατί κανείς δεν μπορεί πραγματικά να καταλάβει τον ίδιο του τον εαυτό τις περισσότερες φορές - πόσο μάλλον να τον καταλάβει ένας τρίτος ή να τον καταλάβει αυτός. Αν ήταν απλό δε θα έγραφε: τότε δε επιγνώσομαι καθώς και επεγνώσθην.
Ναι, κανείς δεν μπορεί να καταλάβει πραγματικά το πως σκέφτεται και τι ακριβώς νοιώθει ο άλλος. Γιατί στην τελική, αν ένοιωθαν όλοι το ίδιο φορτισμένο συναίσθημα με τον "άλλο" που βιώνει μια απώλεια, θα ήταν καταστροφικό. Αν δεν ένοιωθαν το παραμικρό επειδή δεν είναι ο "άλλος", επίσης. Οι "προσομοιώσεις" ή "προβολές" εαυτού, σε μικρό ή μεγάλο βαθμό, είναι αυτό που συνδέει/αποσυνδέει τις κοινωνίες.
Το γαρ πολύ της κατανόησης γεννά αδιαφορία.

Άβαταρ μέλους
ΣΑΤΑΝΙΚΟΣ ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ
Δημοσιεύσεις: 27173
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 21:47

Re: Εδώ πεθαίνουν ανθρΏποι...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΣΑΤΑΝΙΚΟΣ ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ » 30 Αύγ 2023, 10:46

vantono έγραψε:
29 Αύγ 2023, 00:27
Αλλά το "εδώ πεθαίνουν ανθρΏποι κι εσύ ασχολ..." είναι επιτόπου για μπάτσα σαν το μιμίδιο με τον Μπάτμαν και το Ρόμπιν.
:smt023

συλληπητηρς
Ο χρήστης που γκρέμισε τον εθνολαϊκισμό

Άβαταρ μέλους
enaon
Δημοσιεύσεις: 22671
Εγγραφή: 04 Απρ 2018, 14:48

Re: Εδώ πεθαίνουν ανθρΏποι...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από enaon » 30 Αύγ 2023, 14:44

Yochanan έγραψε:
30 Αύγ 2023, 10:07
enaon έγραψε:
30 Αύγ 2023, 00:29
Yochanan έγραψε:
30 Αύγ 2023, 00:17
Συλληπητήρια βαντόνο, σε νιώθω. Ναι παιδιά, δεν είναι ανθρώποι αλλά τα αγαπάς, δένεσαι και επενδύεις (και τα επενδύεις) συναισθηματικά. Και αυτά νιώθουνε κι εκείνα, εγώ το πιστεύω. Όσοι λενε οτι δεν βλέπουν τον άνθρωπο σα κατι ξεχωριστό και αλλη παστα, σε ενα συνεχες ειναι με τα αλλα ζωα.
κάθε δεσμός συναισθηματικος που χάνεται μοιαζει καπως, και σίγουρα με τα υπόλοιπα ζώα φτιάχνουμε δεσμούς. Αλλα τι σχέση έχει αυτό; Λες τον νοιωθεις, νομιζω ειναι αδυνατον. Δεν είναι κατασταση συμπονιας αυτο νομιζω, πολλα μονοπρακτα ειναι.
Οχι, εχει σχέση γιατί εξηγεί για ποιό λόγο μπορείς πραγματικά να στεναχωρηθείς αμα χάσεις ένα κατοικίδιο παρά το γεγονός οτι δεν είναι άνθρωπος. Για το αν τον νιώθω, αυτό που λες είναι τετριμμένο, ναι κανείς δεν μπορεί πραγματικά να καταλάβει τον άλλο και δεν είναι παράλογο γιατί κανείς δεν μπορεί πραγματικά να καταλάβει τον ίδιο του τον εαυτό τις περισσότερες φορές - πόσο μάλλον να τον καταλάβει ένας τρίτος ή να τον καταλάβει αυτός. Αν ήταν απλό δε θα έγραφε: τότε δε επιγνώσομαι καθώς και επεγνώσθην.
συμφωνουμε οτι ειναι αυτονοητο πως μπορείς να στεναχωρηθείς, δεν είπα κάτι για κατανοηση, να συλλυπηθουμε όμως δεν γίνεται αν δεν νοιαζόμαστε αλήθεια για τον βαντονο, δεν ξέρω και ποιον κοροϊδεύουμε. Πάντως το νήμα δεν είναι για μοιραστεί λύπη, είναι να μοιραστεί νευρα κατηγορίες και απαξίωση, άλλο πράγμα.

Άβαταρ μέλους
Dwarven Blacksmith
Δημοσιεύσεις: 42984
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:08
Τοποθεσία: Maiore Patria

Re: Εδώ πεθαίνουν ανθρΏποι...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Dwarven Blacksmith » 30 Αύγ 2023, 14:48

enaon έγραψε:
30 Αύγ 2023, 14:44
Yochanan έγραψε:
30 Αύγ 2023, 10:07
enaon έγραψε:
30 Αύγ 2023, 00:29


κάθε δεσμός συναισθηματικος που χάνεται μοιαζει καπως, και σίγουρα με τα υπόλοιπα ζώα φτιάχνουμε δεσμούς. Αλλα τι σχέση έχει αυτό; Λες τον νοιωθεις, νομιζω ειναι αδυνατον. Δεν είναι κατασταση συμπονιας αυτο νομιζω, πολλα μονοπρακτα ειναι.
Οχι, εχει σχέση γιατί εξηγεί για ποιό λόγο μπορείς πραγματικά να στεναχωρηθείς αμα χάσεις ένα κατοικίδιο παρά το γεγονός οτι δεν είναι άνθρωπος. Για το αν τον νιώθω, αυτό που λες είναι τετριμμένο, ναι κανείς δεν μπορεί πραγματικά να καταλάβει τον άλλο και δεν είναι παράλογο γιατί κανείς δεν μπορεί πραγματικά να καταλάβει τον ίδιο του τον εαυτό τις περισσότερες φορές - πόσο μάλλον να τον καταλάβει ένας τρίτος ή να τον καταλάβει αυτός. Αν ήταν απλό δε θα έγραφε: τότε δε επιγνώσομαι καθώς και επεγνώσθην.
συμφωνουμε οτι ειναι αυτονοητο πως μπορείς να στεναχωρηθείς, δεν είπα κάτι για κατανοηση, να συλλυπηθουμε όμως δεν γίνεται αν δεν νοιαζόμαστε αλήθεια για τον βαντονο, δεν ξέρω και ποιον κοροϊδεύουμε. Πάντως το νήμα δεν είναι για μοιραστεί λύπη, είναι να μοιραστεί νευρα κατηγορίες και απαξίωση, άλλο πράγμα.
Σε άλλα pedantic νέα, το να λες καλημέρα δεν βελτιώνει τη μέρα, λένε οι επιστήμονες. Περισσότερα για τη σοκαριστική ανακάλυψη στο δελτίο των 8.
🔻I would have lived in peace. But my enemies brought me war.🔻

Άβαταρ μέλους
enaon
Δημοσιεύσεις: 22671
Εγγραφή: 04 Απρ 2018, 14:48

Re: Εδώ πεθαίνουν ανθρΏποι...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από enaon » 30 Αύγ 2023, 14:50

ε δεν είναι όπως το λες νομίζω, άλλο να γράψουμε ένα συλλυπητηρια για το καλό και ας ξέρουν ολοι οτι δουλευομαστε, αλλο να κάνουμε ότι δεν βλέπουμε πως το νήμα δεν είναι λύπης, κακιας ειναι. θα μου πεις, φόρουμ ειμαστε.

Άβαταρ μέλους
vantono
Δημοσιεύσεις: 23374
Εγγραφή: 14 Απρ 2018, 13:22
Phorum.gr user: vantono
Τοποθεσία: κεντρικά γραφεία George Soros

Re: Εδώ πεθαίνουν ανθρΏποι...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από vantono » 30 Αύγ 2023, 18:27

enaon έγραψε:
30 Αύγ 2023, 14:50
ε δεν είναι όπως το λες νομίζω, άλλο να γράψουμε ένα συλλυπητηρια για το καλό και ας ξέρουν ολοι οτι δουλευομαστε, αλλο να κάνουμε ότι δεν βλέπουμε πως το νήμα δεν είναι λύπης, κακιας ειναι. θα μου πεις, φόρουμ ειμαστε.
Ακριβώς :smt023 Νήμα κατάδειξης της κακίας των άλλων.
Και δεν εννοώ πχορουμιτών που εγραψαν εδω μεσα, εννοώ τους ιεδουώ μπιεθιένουνε ανθρΏποι, όπως εξηγω στο op.
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος vantono την 30 Αύγ 2023, 18:29, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.

Άβαταρ μέλους
enaon
Δημοσιεύσεις: 22671
Εγγραφή: 04 Απρ 2018, 14:48

Re: Εδώ πεθαίνουν ανθρΏποι...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από enaon » 30 Αύγ 2023, 18:29

ε αυτό σου λέω, κανε ένα διάλλειμα λίγο για το σκυλάκι και μετά εδω ειμαστε.

nemo
Δημοσιεύσεις: 7229
Εγγραφή: 04 Ιούλ 2018, 11:08

Re: Εδώ πεθαίνουν ανθρΏποι...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από nemo » 31 Αύγ 2023, 12:48

Πασιφάη έγραψε:
30 Αύγ 2023, 09:46
ΑΧΑΡΙΣΤΟΣ έγραψε:
30 Αύγ 2023, 00:40
Πασιφάη έγραψε:
29 Αύγ 2023, 21:05


Ντροπή ρε. Εσύ μπορεί να μην γουστάρεις τα ζώα, αλλά αυτό δεν σημαίνει πως πρέπει να γίνεσαι κάφρος.
Ναι, τωρα εγινε καφρος.
Καλά, αυτο είναι γνωστό. Του τα έχω σούρει αλλού. Δεν ήθελα κι εδώ, γιατί θα γινόμασταν μαλλιά - κουβάρια. Τεσπα.
σιγα που θα δωσω παραπανω σημασια απο οσο πρεπει δηλαδη καθολου

δεν θα με απασχολουσε αν δεν ηταν η υποκρισια σας και αυτη η χαζοφορεμενη ταχα ευγενεια
και το ζητημα εχει να κανει με τις προτεραιοτητες σε μια κλιμακα αξιων
και οχι οπως βλακωδες λετε σε σκατοψυχια ή ο αλλος ο παλαβος σε φασισμο
δεν θα ανοιξω νημα γιατι ψοφησε η γατα ή ο σκυλος -ισως να ανοιξω νημα γιατι πεθανε ενας δικος
μου ανθρωπος αλλα θα ειναι για εναν ανθρωπο που ζησαμε μαζι ...και με ενα ζωο ζεις μαζι
αλλα δεν μοιραζομαστε τιποτα στην ουσια ουτε καν το φαγητο οσο για για συναισθηματα
που αναφερθηκε και ο μπουφος ουτε μια στο εκατομμυριο ενα ζωο ειναι ενα ζωο και τιποτα παραπανω
θα στεναχωρηθουμε για λιγες μερες και αυτο μονο -αντε βρειτε τα με ενα ανθρωπο
και αφηστε τα ζωα στην κατηγορια τους

Άβαταρ μέλους
vantono
Δημοσιεύσεις: 23374
Εγγραφή: 14 Απρ 2018, 13:22
Phorum.gr user: vantono
Τοποθεσία: κεντρικά γραφεία George Soros

Re: Εδώ πεθαίνουν ανθρΏποι...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από vantono » 31 Αύγ 2023, 12:54

nemo έγραψε:
31 Αύγ 2023, 12:48
Πασιφάη έγραψε:
30 Αύγ 2023, 09:46
ΑΧΑΡΙΣΤΟΣ έγραψε:
30 Αύγ 2023, 00:40


Ναι, τωρα εγινε καφρος.
Καλά, αυτο είναι γνωστό. Του τα έχω σούρει αλλού. Δεν ήθελα κι εδώ, γιατί θα γινόμασταν μαλλιά - κουβάρια. Τεσπα.
σιγα που θα δωσω παραπανω σημασια απο οσο πρεπει δηλαδη καθολου

δεν θα με απασχολουσε αν δεν ηταν η υποκρισια σας και αυτη η χαζοφορεμενη ταχα ευγενεια
και το ζητημα εχει να κανει με τις προτεραιοτητες σε μια κλιμακα αξιων
και οχι οπως βλακωδες λετε σε σκατοψυχια ή ο αλλος ο παλαβος σε φασισμο
δεν θα ανοιξω νημα γιατι ψοφησε η γατα ή ο σκυλος -ισως να ανοιξω νημα γιατι πεθανε ενας δικος
μου ανθρωπος αλλα θα ειναι για εναν ανθρωπο που ζησαμε μαζι ...και με ενα ζωο ζεις μαζι
αλλα δεν μοιραζομαστε τιποτα στην ουσια ουτε καν το φαγητο οσο για για συναισθηματα
που αναφερθηκε και ο μπουφος ουτε μια στο εκατομμυριο ενα ζωο ειναι ενα ζωο και τιποτα παραπανω
θα στεναχωρηθουμε για λιγες μερες και αυτο μονο -αντε βρειτε τα με ενα ανθρωπο
και αφηστε τα ζωα στην κατηγορια τους
Δεν ξέρεις τι χάνεις. Τίγκα στην πρωτεΐνη ειναι όλα τα σκυλικά.

Άβαταρ μέλους
Πασιφάη
Δημοσιεύσεις: 13358
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 13:32

Re: Εδώ πεθαίνουν ανθρΏποι...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Πασιφάη » 31 Αύγ 2023, 13:02

nemo έγραψε:
31 Αύγ 2023, 12:48
Πασιφάη έγραψε:
30 Αύγ 2023, 09:46
ΑΧΑΡΙΣΤΟΣ έγραψε:
30 Αύγ 2023, 00:40


Ναι, τωρα εγινε καφρος.
Καλά, αυτο είναι γνωστό. Του τα έχω σούρει αλλού. Δεν ήθελα κι εδώ, γιατί θα γινόμασταν μαλλιά - κουβάρια. Τεσπα.
σιγα που θα δωσω παραπανω σημασια απο οσο πρεπει δηλαδη καθολου

δεν θα με απασχολουσε αν δεν ηταν η υποκρισια σας και αυτη η χαζοφορεμενη ταχα ευγενεια
και το ζητημα εχει να κανει με τις προτεραιοτητες σε μια κλιμακα αξιων
και οχι οπως βλακωδες λετε σε σκατοψυχια ή ο αλλος ο παλαβος σε φασισμο
δεν θα ανοιξω νημα γιατι ψοφησε η γατα ή ο σκυλος -ισως να ανοιξω νημα γιατι πεθανε ενας δικος
μου ανθρωπος αλλα θα ειναι για εναν ανθρωπο που ζησαμε μαζι ...και με ενα ζωο ζεις μαζι
αλλα δεν μοιραζομαστε τιποτα στην ουσια ουτε καν το φαγητο οσο για για συναισθηματα
που αναφερθηκε και ο μπουφος ουτε μια στο εκατομμυριο ενα ζωο ειναι ενα ζωο και τιποτα παραπανω
θα στεναχωρηθουμε για λιγες μερες και αυτο μονο -αντε βρειτε τα με ενα ανθρωπο
και αφηστε τα ζωα στην κατηγορια τους
Αν σε πω μαλάκα, θα παρεξηγηθείς Νεμούλη;
''Μου αρέσουν οι άνθρωποι που φορούν την ψυχή στο πρόσωπό τους'' Jim Morrison

Άβαταρ μέλους
EKPLIKTIKOS
Δημοσιεύσεις: 12884
Εγγραφή: 18 Οκτ 2019, 00:15

Re: Εδώ πεθαίνουν ανθρΏποι...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από EKPLIKTIKOS » 31 Αύγ 2023, 13:16

Μαλακιες

Συλλυπητήρια είπαν ρε τυπε

Δηλαδή ότι λυπάσαι κ εσύ για τη λύπη τους. Απλό είναι.

Πέρα από ενσυναισθηση, είναι και δείγμα καλών τρόπων, ανθρώπου που δεν είναι ψυχοπαθής/κοινωνιοπαθης

αυτή η συζήτηση κ μόνο είναι μαλακια βασικά :102:

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Ζώα & άνθρωπος”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών