Ο Μούκης - Ο Δραπέτης

Φιλοζωικό αίσθημα, συζητήσεις, προβληματισμοί. Εκπαίδευση, φροντίδα & συμβουλές.
Άβαταρ μέλους
omg kai 3 lol
Δημοσιεύσεις: 5311
Εγγραφή: 03 Απρ 2018, 14:03

Re: Ο Μούκης - Ο Δραπέτης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από omg kai 3 lol » 01 Μάιος 2024, 01:26

Casp έγραψε:
01 Μάιος 2024, 01:24
Aitwlos έγραψε:
01 Μάιος 2024, 01:21
Casp έγραψε:
01 Μάιος 2024, 01:16


11 και 12 του μηνα εχουμε 2 συγγενικους γαμους, στον ενα ειναι κουμπαρος αρα εχει κ εξτρα εξοδα, πλας βενζινη, πλας λογαριασμοι, πλας σουπερμαρκετ, πλας τροφη και εξοδα για Μουκη. Και ειμαι σιγουρη πως ξεχναω και αλλα.

Εγω παντως αναρώτιεμαι. Οσοι γραφετε εδω ισχυριζεστε πως παθαινετε σοκ για τα εξοδα που εχω και πως γινεται και μπλα μπλα μπλα. ΠΟΥ ΖΕΙΤΕ και πως ζειτε εσεις;! Ή τα βρισκετε ολα ετοιμα ή εχετε περιουσια; Αναρωτιεται πως λεει ο αλλος… πραγματικα σε ζηλευω.

Έτοιμα δεν βρήκα τίποτα. Απλα δεν απλώνω πάνω από εκεί που με παίρνει και κάτι μάζεψα. Ακόμα το κάνω. Σίγουρα όταν ζοριστικα οικονομικά, δεν τα έπαιξα χρηματιστήρια, κρυπτο, στοίχημα, ιππόδρομο μπας και βγάλω το νήμα. Ξέρεις άμα πεινας, δεν είναι υποχρεωτικό να γίνεις κουμπάρος. Ούτε να κάνεις φιγούρα τι δώρο θα πάρεις σε συγγενικό γαμο
Την αδερφη του παντρευει ξερεις. Δεν εχουν αλλους φιλους. Ας ελεγες εσυ οχι στην αδερφη σου.

Οπως παντα να τα κρινετε ολα χωρις να γνωριζετε.

Δεν μου ειπες ομως ακομα. Θα βγαλουμε τον μηνα με το να γινω ινφλουενσερ ετσι;

ΓΕΛΑΩ.
αμα παρεις ως φολοουερς τους επισκεπτες του παροντος πχορουμ και βαλει ενα χερακι και ο πανθερ και καλεσει αυτους που κανουν ντιντιος ατακ ανετα!
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος omg kai 3 lol την 01 Μάιος 2024, 01:27, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.

Άβαταρ μέλους
enaon
Δημοσιεύσεις: 23437
Εγγραφή: 04 Απρ 2018, 14:48

Re: Ο Μούκης - Ο Δραπέτης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από enaon » 01 Μάιος 2024, 01:26

μην στειλες σκρεενστ κασπ, δεν θα αντεξουμε τοση χαρά αν τα καταφερεις. Την ιδεα παντως του ονλυφανς, γιατι δεν την βλεπεις λιγο πιο σοβαρα, ασχετα με τα χρηματα, σαν χομπι.

Άβαταρ μέλους
SpAcE_PaNtHeR
Δημοσιεύσεις: 1386
Εγγραφή: 18 Μάιος 2018, 21:12

Re: Ο Μούκης - Ο Δραπέτης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από SpAcE_PaNtHeR » 01 Μάιος 2024, 01:43

Casp σε συμπαθώ πολύ..δλδ είμαι ερωτευμένος μαζί σου..ισως κάποτε...

nowhere
Δημοσιεύσεις: 14694
Εγγραφή: 26 Νοέμ 2019, 08:56

Re: Ο Μούκης - Ο Δραπέτης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από nowhere » 01 Μάιος 2024, 05:28

προσωπικά αν με κλείναν σε μια γκαρσονιέρα μου κόβαν τα μπαλάκια και με ταίζαν αποξηραμένες κουράδες 2 μυστήριοι τύποι που ζουζουνίζαν όλη μέρα στα κυπριακά θα το σκαγα στο δάσος να με φάνε οι αρκούδες :102:

Άβαταρ μέλους
Feindflug
Δημοσιεύσεις: 14725
Εγγραφή: 08 Φεβ 2019, 21:00
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: Ο Μούκης - Ο Δραπέτης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Feindflug » 01 Μάιος 2024, 08:28

Casp έγραψε:
30 Απρ 2024, 23:22
Ασέβαστος έγραψε:
30 Απρ 2024, 22:41
Feindflug έγραψε:
30 Απρ 2024, 22:18

Το να μην έχεις να φας, να υιοθετείς ζωάκια και να αγοράζεις ένα σωρό αξεσουάρ για αυτά, πώς το κρίνεις, δικέ μου;
παλι, απο το να νομιζεις οτι με 500 η χιλια, θα βγαζεις 300 η 1800 η οσα θες σε λιγες μερες, λιγοτερο ανοητο το λες.
Δεν το νομιζω, εχει γινει και μαλιστα στη δουλεια του ειναι συχνο.

Ισα ισα που λεω οτι ο ενας (αυτος που διδασκει αλλους) βγαζει τριπλασια καθε μηνα απο τον μισθο του και θελει να παραιτηθει.

Εγω δεν θα το εκανα ποτε, και μαλιστα θα ενιωθα αχρηστη αν δεν δουλευα. Μολις μου ειπε τι ειχε σκοπο να κανει, ως μια λυση στην κατασταση που βρισκομαστε, του θυμωσα και του ειπα οτι εγω δεν ρισκαρω. Εκατσε και μου τα ειπε αυτα, πριν ενα διμηνο κιολας τραβηξε 100 ευρω απο κρυπτο που ειχε παλια (αν τα αφηνε μακρυπροθεσμα θα ειχε πολυ μεγαλυτερο κερδος) και πριν κανα μηνα επειδη τον επεισε ο συναδελφος, ηθελε να παρει ενα συγκεκριμενο νομισμα αλλα δεν ειχαμε λεφτα και θυμωνα οτι δεν ρισκαρω. Αν ειχαμε και αν το εκανε θα εβγαζε τα 3πλασια αυτη τη στιγμη που μιλαμε. Οποτε εδω που ειμαστε, ναι θα ρισκαρω να χασω 30 ευρω (δεν τα χανεις ολα, και αν δεις οτι πεφτει δεν τα τραβας, περιμενεις να ανεβει και μετα για να σου συμφερει εκτος κ αν εισαι τοσο ατυχος ή δεν το παρακολουθεις ή επελεξες χαλια νομισμα που θα μεινει για καιρο κατω) ξεροντας οτι μπορει να κερδισουμε το λιγοτερο 300 ευρω.

Αποψε εχει δουλεια, ακομα τρεχει και μαλλον δεν θα προλαβει, αλλα ηδη του ειπα να βαλει 500 και οχι παραπανω και να τα αφησουμε μεχρι να ανεβει σε σημειο που μας συμφερει, μαξ 3 μερες. Ε αν ειμαστε τοσο ατυχοι και πεφτει και ο συναδελφος δεν υπολογισε σωστα (αν και παντα πεφτει μεσα επειδη ειναι μες τα πραγματα) θα τα αφησουμε μεχρι την μερα του γαμου για να εχουμε πολυ μεγαλυτερες πιθανοτητες κερδους.

Το οτι καποιοι κρινουνε που δινουμε τα λεφτα μας (ακομα και σε ζωακι) ειναι πραγματικα ασχολιαστο. Ο καθενας να κοιταει την τσεπη του. Δεν ηρθα να σας ζητησω λεφτα. Ο φιν μαλιστα ηταν απο εκεινους που εβαζαν «χερι» σε οσους εκριναν απο ενα πληκτρολογιο και τωρα κανει ακριβως αυτο που κατηγορουσε.
Δικιά μου, γράφεις σε φόρουμ, δηλαδή εκφράζεις δημόσια τον λόγο σου. Φυσικά και θα κριθείς, όπως και κρινόμαστε όλοι και συ κρίνεις εμάς. Αυτές οι ευαισθητούλικες μπούρδες που γράφεις όταν κάποιος δεν πάει με τα νερά σου και δεν συμφωνεί με τις πράξεις και τις απόψεις σου, σε οδηγούν σε νεύρα και υστερίες.

Καλό θα είναι να αντιληφθείς σύντομα ότι ο κόσμος δεν είναι φτιαγμένος για να σου χαϊδεύει τα αυτιά και να συμφωνεί μαζί σου.

Για τις κριτικές εναντίον σου έγραφα όταν αφορούσαν πολύ προσωπικά θέματα. Εσύ νευριάζεις και τρελαίνεσαι όταν κάποιου δεν του αρέσει το χρώμα των νυχιών σου ή μπορεί να σου κάνει και πλάκα, έτσι για το χαβαλέ. Μπορώ να δικαιολογήσω την συναισθηματική σου ανωριμότητα, που εξέφραζες παλαιότερα με ίσως έναν αθώο και ρομαντικό τρόπο, αλλά όχι την κοινωνική και την επικοινωνιακή ανωριμότητα που σε χαρακτηρίζει και την ξεδιπλώνεις κάθε φορά που κάποιος γράφει κάτι που δεν σου αρέσει.

Χαλάρωσε λίγο και δες τα πράγματα αλλιώς. Είτε πιο cool, είτε πιο σκληρά.
Dein Herz, meine Gier
Ab jetzt gehörst du nur mir

Άβαταρ μέλους
Ασέβαστος
Δημοσιεύσεις: 32882
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 12:05

Re: Ο Μούκης - Ο Δραπέτης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ασέβαστος » 01 Μάιος 2024, 08:44

Casp έγραψε:
01 Μάιος 2024, 01:16
Aitwlos έγραψε:
01 Μάιος 2024, 01:13
Casp έγραψε:
01 Μάιος 2024, 01:10


Θα τα αφησουμε 2-3 μερες λεω. Τι δεν καταλαβες ακριβως;

Επισης 7 το πρωι σχολαει. Οταν κανει διαλειμμα γυρω στις 3 και ειναι και οι 2 free, θα το δουνε μαζι.

Ουτως ή αλλως ειπα οτι θα ενημερωσω. Πολυ βιαστικος εισαι και με αυτα τα πραγματα δεν θελει τοοοοση βιασυνη :wink

Είπε η έμπειρη που είναι είναι μειων από την αρχή του μήνα. Αναρωτιέμαι πώς... :lol:


Αν δεν πιάσει το κόλπο με τον καθηγητή φίλο της λατρείας, σου έχω άλλη λύση. Θα μου δώσεις εμένα 2.000 και σε μια εβδομάδα θα στα έχω να κάνει 3.000. ( αλλά θέλω προμήθεια 100 ευρώ για τον κόπο μου)
11 και 12 του μηνα εχουμε 2 συγγενικους γαμους, στον ενα ειναι κουμπαρος αρα εχει κ εξτρα εξοδα, πλας βενζινη, πλας λογαριασμοι, πλας σουπερμαρκετ, πλας τροφη και εξοδα για Μουκη. Και ειμαι σιγουρη πως ξεχναω και αλλα.

Εγω παντως αναρώτιεμαι. Οσοι γραφετε εδω ισχυριζεστε πως παθαινετε σοκ για τα εξοδα που εχω και πως γινεται και μπλα μπλα μπλα. ΠΟΥ ΖΕΙΤΕ και πως ζειτε εσεις;! Ή τα βρισκετε ολα ετοιμα ή εχετε περιουσια; Αναρωτιεται πως λεει ο αλλος… πραγματικα σε ζηλευω.
ζουμε σε εναν κοσμο που για καθε εναν που κονομαει απο τον τζογο, χιλιαδες αλλοι χανουν.
To be old and wise, you must first be young and stupid.

https://www.talcmag.gr/apopseis/ante-gamisou/ αντε και γαμησου.

Άβαταρ μέλους
Ασέβαστος
Δημοσιεύσεις: 32882
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 12:05

Re: Ο Μούκης - Ο Δραπέτης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ασέβαστος » 01 Μάιος 2024, 08:50

nowhere έγραψε:
01 Μάιος 2024, 05:28
προσωπικά αν με κλείναν σε μια γκαρσονιέρα μου κόβαν τα μπαλάκια και με ταίζαν αποξηραμένες κουράδες 2 μυστήριοι τύποι που ζουζουνίζαν όλη μέρα στα κυπριακά θα το σκαγα στο δάσος να με φάνε οι αρκούδες :102:
εκλαψα :smt005::smt005:
To be old and wise, you must first be young and stupid.

https://www.talcmag.gr/apopseis/ante-gamisou/ αντε και γαμησου.

Άβαταρ μέλους
omg kai 3 lol
Δημοσιεύσεις: 5311
Εγγραφή: 03 Απρ 2018, 14:03

Re: Ο Μούκης - Ο Δραπέτης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από omg kai 3 lol » 01 Μάιος 2024, 08:53

Casp έγραψε:
01 Μάιος 2024, 01:08
omg kai 3 lol έγραψε:
01 Μάιος 2024, 01:01
Ασέβαστος έγραψε:
30 Απρ 2024, 22:03


λιγοτερο μαλακιες απο τον τζογο παντως.

δεν ειναι τζογος, ειπαν στον καθηγητη να τα υπολογισει και να τραβηχτει την καταλληλη στιγμη ωστε να τους βγαλει 300 ευρω, ειναι σημαντικο στη ζωη να ξερεις να "τραβιεσαι" την καταλληλη στιγμη, πατανε στερεα στη γη δεν θελουν να πλουτισουν ξαφνικα και να παρουν τα μυαλα τους αερα
Αν ξερεις οτι μεχρι το τελος του μηνα θα πεινας, αυτα τα 300 ευρω θα σε σωσουν.

Περιμενω λοιπον και απο σενα να μου πεις αλλη λυση. :wink

σου τα εχουν μεταφερει λαθος και οτι αναφερεις εδω ειναι σπασμενο τηλεφωνο που χαθηκε στη μεταφραση, -αν δε τρολαρεις- φυσικα-

κανεις δεν μπορει να βγαλει "ευκολα" 300 ευρω με 500 και 1000 μεσα σε λιγες μερες
για να βγαλεις 300 ευρω σε λιγοτερο απο εβδομαδα πρεπει να επενδυσεις πενταψηφιο νουμερο
ο καθηγητης που εβγαλε ...οσα εβγαλε δεν τα εβγαλε σε λιγες μερες αλλα σε μηνες ή και χρονια


ΥΓ. ασχετο: μηπως σου ειπε καποια στιγμη η μανα σου ή καποια μακρινη συγγενης αν τυχον εμπαινε ποτε σε καποιο φορουμ με νικ bluerose?

zteo
Δημοσιεύσεις: 10352
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 02:36

Re: Ο Μούκης - Ο Δραπέτης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από zteo » 01 Μάιος 2024, 08:55

nowhere έγραψε:
01 Μάιος 2024, 05:28
προσωπικά αν με κλείναν σε μια γκαρσονιέρα μου κόβαν τα μπαλάκια και με ταίζαν αποξηραμένες κουράδες 2 μυστήριοι τύποι που ζουζουνίζαν όλη μέρα στα κυπριακά θα το σκαγα στο δάσος να με φάνε οι αρκούδες :102:
Υπάρχει και χειρότερο να σε ονόμαζαν Καστρατο και να παίρναν ακόμα μια γάτα που θα την ονόμαζαν Λουκρητια
Όποιος σπέρνει Τσιπρες και ραντίζει Ανδρουλακηδες θερίζει Μητσοτακιδες και μια γκέισα Παναγία.

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 70481
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Ο Μούκης - Ο Δραπέτης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 01 Μάιος 2024, 11:24

Casp έγραψε:
29 Απρ 2024, 23:28
Πηραμε πολυ ψηλα ξυλα, καταφερε και σκαρφαλωσε πανω πανω απο 5 φορες. Καναμε διαφορα κολπα για να φοβηθει, πεισμωνε συνεχως, δεν σταματουσε. Εκλαιγε και η μοναδικη του εγνοια ηταν να φυγει. Βιδωσε ο δικος μου, τον λυπηθηκαμε και ηρθε η κοπελα να τον παρει.
Πετύχατε ζόρικο γατί. Σε κάθε περίπτωση, από τη στιγμή που τον ξαναπήρατε (αναμενόμενο), δίνω κάποιες περαιτέρω πληροφορίες.

Αυτό που πρότεινε ο Λοξίας, δεν είναι σωτήριο αλλά μπορεί να καταστεί λειτουργικό στην καλή περίπτωση. Αυτό που πρέπει να προσέξετε, είναι να βάλετε το οτιδήποτε από την ΕΞΩ πλευρά των κάγκελων.
Αν το πρόβλημα σας είναι να μην πέσει, μπορείτε να βάλετε ζαρντινιέρες στα κάγκελα με μικρή απόσταση μεταξύ τους. Στις γάτες αρέσει να αράζουν πάνω στα κάγκελα και να κοιτάνε κάτω.
Το γαρ πολύ της κατανόησης γεννά αδιαφορία ή θυμηδία.

Άβαταρ μέλους
student
Δημοσιεύσεις: 3239
Εγγραφή: 22 Μαρ 2023, 13:04

Re: Ο Μούκης - Ο Δραπέτης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από student » 01 Μάιος 2024, 15:48

https://www.newsit.gr/oikonomia/agores/ ... 0/4072957/

14:15 01/05/2024
Βitcoin: Σε ελεύθερη πτώση τα κρυπτονομίσματα – Γιατί καταγράφεται πτώση 10%
Perception is reality...

Άβαταρ μέλους
Bazoomba
Δημοσιεύσεις: 9501
Εγγραφή: 22 Σεπ 2019, 09:33
Phorum.gr user: Bazoomba

Re: Ο Μούκης - Ο Δραπέτης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Bazoomba » 01 Μάιος 2024, 15:58

Casp έγραψε:
30 Απρ 2024, 23:29
Bazoomba έγραψε:
30 Απρ 2024, 16:08
Αν το γατακι θελει να φυγει αστο να φυγει. Μην το βασανιζεις.
Εεεεμ, αυτο καναμε χθες.
Εκλαιγε και μας εψαχνε. Δεν αναγνωριζε καν το παλιο του «σπιτι», ουτε καν την κοπελα που τον φροντιζε και φοβοταν τους παντες.

Τον φεραμε ξανα σπιτι, η λατρεια μου εστειλε βιντεο που φοβοταν να πιει ακομα και νερο. 2 ωρες μετα, ηταν ξανα ο παλιος καλος μας Μουκι :g094:
Εκλαιγε και ηθελε να φυγει οσο ηταν κρατουμενος. Εκλαιγε καο ηθελε να φυγει οσο ηταν κρατουμενος σε αλλο σπιτι. Αυτο μου λες; :102:

Το γατι θελει την ελευθερια του θελει ομως καιβτα ωφελη της συναναστροφης με τους ανθρωπους. Η γατολα μου εχει την τυχη να τα απολαμβανει και τα δυο. Εχει επισης την απαιτηση να καλυπτονται και οι δυο επιθυμιες. Ουτως ωστε, οταν την κρατω μεσα παρατεταμενα χτυπαει επιμονα το τζαμακι της μπαλκονοπορτας για να βγει, κι οταν την κρατω παρατεταμενα εξω πραττει το ιδιο.
ΓΑΛΗ έγραψε:
09 Φεβ 2021, 16:09
Προσωπικώς, βρίσκω πολύ πιο γελοία -και σε κάποιο βαθμό επίσης γραφική- τη μεταξωτή θολούρα του σοβαροφανούς λόγου.

Casp
Δημοσιεύσεις: 3021
Εγγραφή: 31 Οκτ 2022, 22:46
Phorum.gr user: Casper

Re: Ο Μούκης - Ο Δραπέτης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Casp » 02 Μάιος 2024, 23:37

Θα σας γραψω αυριο τα νεοτερα που θα ειμαι μονη μου.

Πολυ περιληπτικα τωρα: δεν ειναι ηλιθιοι. Ο καθηγητης του ειπε να περιμενει λιγο ακομα επειδη πηγαινουν κατω κατω. Ο δικος μου ηθελε να δοκιμασει ενα 5ευρω σε καποια που του ειπε να δει επειδη ανεβοκατεβαινουν και οταν πηγε να τα αγορασει 3 φορες, του εκαναν cancel!

Γραφτηκε σε αλλο site με 0.10 σεντ, μεχρι και εκει του εκαναν revert τα λεφτα! Δεν μας θελει :smt005:

Τεσπα περιμενει να πεσει πολυ ενα νομισμα που το μοτιβο το δειχνει να ανεβοκατεβαινει και να παιξει ετσι. Δηλαδη αν βγαλει κανα 10ευρω, να τα τραβαει πισω, να τα παιζει σε αλλο κτλ. Για να ειμαστε safe.

Θα κοψουμε απο αλλα για να βγει ο μηνας, αναγκαστηκα. Θα σας τα γραψω αυριο.


Μου εχει πει να δωσει καποια λεφτα για να τα παιξει ο καθηγητης επειδη εμας δεν μας αφηνει ή να δωσει 10 ευρω συνδρομη (τα δινεις μια φορα) για να εχει προσβαση σε discort συζητησεις κλπ, ο ανθρωπος ξερει ακομα και ποιοι ειναι πισω απο καθε εταιρια και πώς δουλευουν. Ετσι δεν θα χρειαζεται να τον ρωταει συνεχως ή να περιμενει απο αυτον, επειδη την Τριτη δεν μπορουσε να κανει κινηση επειδη επεφταν και γι αυτο του ειπε να περιμενει λιγο, μιας και εμεις θελουμε αμεσα αποτελεσματα.

Βρηκαμε και λυση με τον γατουλη νομιζω.

Αυριο θα σας βαλω κ φωτο.
Αν μοιάζει με την αίσθηση του "είμαι σπίτι" τότε να μείνεις. Όλοι έχουν ένα σπίτι, μωρό μου. Και αυτά τα σπίτια, αξίζουν πάντα τον κόπο ακόμη και αν κάποια στιγμή γκρεμιστούν.

nowhere
Δημοσιεύσεις: 14694
Εγγραφή: 26 Νοέμ 2019, 08:56

Re: Ο Μούκης - Ο Δραπέτης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από nowhere » 02 Μάιος 2024, 23:46

άντε να δω πως θα κοιμηθώ.δεν την παλεύω την αναμονή

Άβαταρ μέλους
Τζιτζιμιτζιχότζιρας
Δημοσιεύσεις: 11604
Εγγραφή: 10 Απρ 2020, 15:13
Phorum.gr user: 2.Χόρχε ντελ Σάλτο 1.Brainstorm
Τοποθεσία: Δημοκρατία του Καμπαρτίνο Μπαλκάρια

Re: Ο Μούκης - Ο Δραπέτης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Τζιτζιμιτζιχότζιρας » 03 Μάιος 2024, 01:38

Casp έγραψε:
02 Μάιος 2024, 23:37

Βρηκαμε και λυση με τον γατουλη νομιζω.

Αυριο θα σας βαλω κ φωτο.
Pussy pic
Για σας τα κάνω όλα- Θα μπορούσα να 'μουνα στο χωριό να διαλογιζόμουνα τώρα ρε.

Απάντηση

Επιστροφή στο “Ζώα & άνθρωπος”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών