Ο Μούκης - Ο Δραπέτης

Φιλοζωικό αίσθημα, συζητήσεις, προβληματισμοί. Εκπαίδευση, φροντίδα & συμβουλές.
Casp
Δημοσιεύσεις: 3021
Εγγραφή: 31 Οκτ 2022, 22:46
Phorum.gr user: Casper

Re: Ο Μούκης - Ο Δραπέτης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Casp » 30 Απρ 2024, 15:25

GoBack έγραψε:
30 Απρ 2024, 15:23
Casp έγραψε:
30 Απρ 2024, 15:20
GoBack έγραψε:
30 Απρ 2024, 15:12


Ο Αγις το λεγε απο την αρχη
Εσείς οι 2 βρείτε μου λύση για το πώς να βγάλουμε τον μήνα.

Περιμένω.

Γιατί από κριτική, άλλο τίποτα.
Αν δεν δω τα βιβλια εσόδων εξόδων δεν μπορώ να βοηθήσω.
Θα στα στείλω απόψε με πμ αναλυτικά :wink
Αν μοιάζει με την αίσθηση του "είμαι σπίτι" τότε να μείνεις. Όλοι έχουν ένα σπίτι, μωρό μου. Και αυτά τα σπίτια, αξίζουν πάντα τον κόπο ακόμη και αν κάποια στιγμή γκρεμιστούν.

Άβαταρ μέλους
aLiCat
Δημοσιεύσεις: 15981
Εγγραφή: 10 Σεπ 2018, 22:00

Re: Ο Μούκης - Ο Δραπέτης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από aLiCat » 30 Απρ 2024, 15:30

Casp έγραψε:
30 Απρ 2024, 10:45
Δεν θα ασχοληθω με τις κακιες και τις χολες καποιων που δεν εχουν ιδεα.

Μπηκα απλα για να γραψω πως δεν αντεχουμε μακρια του. Σημερα ηρθα δουλεια κλαμενη, η λατρεια ηταν χαλια και θα εφευγε απο το σπιτι επειδη δεν αντεχε να το βλεπει αδειο και απλα αποφασισαμε να παρουμε το μωρο πισω και δεν θα ξαναφυγει. Λυση για την βεραντα θα βρουμε. Χθες το βραδυ εκλαιγε και το μωρο και μας εψαχνε.

Αυτη την στιγμη κοιμαται πανω του :romance-hearteyes:


Εικόνα
Πολύ καλά κάνατε που τον φέρατε πίσω.
Μόνο βρες τρόπο να περιφράξεις το μπαλκόνι άμεσα, γιατί έτσι έχασα τον πρώτο μου γάτο που μάλλον έκανε το σάλτο μορτάλε στην προσπάθειά του να πιάσει κάποιο περιστέρι. :c040:
Και στειρωμένος που ήταν, όταν το γατί έχει την τάση να θέλει να βγει έξω, θα προσπαθήσει με κάθε τρόπο. Και δεν μπορείς να το έχεις και διαρκώς κλεισμένο στους 4 τοίχους. :102: Κάθε ζωάκι έχει τον χαρακτήρα του. Τη γάτα που έχω τώρα λ.χ., το έξω την αφήνει παγερά αδιάφορη, όταν ο άλλος ορμούσε με το που άνοιγα την μπαλκονόπορτα.
Πάρτε ένα πλέγμα διάφανο (ώστε να μη χαλάει και την εικόνα της πρόσοψης του διαμερίσματος), μπορεί να σας δυσκολέψει λίγο στο να το στήσετε, αλλά θα σας φύγει το άγχος.

Υ.Γ. Ο γατούλης είναι πανέμορφος!! :g094:
Κι όσο περνά ο χρόνος θα διαπιστώνετε ότι η αγάπη σας γι αυτόν, όλο και θα μεγαλώνει. :)
ᓚᕠᗢ ᗢᕡᓗ

Aitwlos
Δημοσιεύσεις: 2912
Εγγραφή: 13 Ιαν 2024, 12:01

Re: Ο Μούκης - Ο Δραπέτης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Aitwlos » 30 Απρ 2024, 15:30

Casp έγραψε:
30 Απρ 2024, 15:24
Επίσης δεν ήταν δική μου ιδέα. Του δικού μου ήταν που έβγαλε λεφτά και παλιά και τα παρακολουθεί συνεχώς.
Ο συναδελφος του έχει δική του ομάδα σαν καθηγητής και σκέφτεται να παραιτηθεί γιατί αυτά που βγάζει από κρύπτο είναι x3 του μισθού του.
Ε για αυτό, δεν ήθελαν την λατρεία οι άνθρωποι.


Ο δικός σου τι δουλειά κάνει και τι καθηγητής είναι ο άλλος; Αν εκεί στην Κύπρο, έχετε ανακαλύψει τρόπο να βγαζετε λεφτά από κρυπτο να το πείτε και σε εμάς τους μαλακές που δουλευουμε
Juno έγραψε:
15 Μάιος 2024, 23:50
Τελικά όλο δεξιούς πολιτικούς δολοφονούν παγκοσμίως. Έχουν δολοφονήσει κανέναν αριστερό;

Άβαταρ μέλους
sys3x
Δημοσιεύσεις: 38040
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 21:40
Τοποθεσία: m lagou

Re: Ο Μούκης - Ο Δραπέτης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από sys3x » 30 Απρ 2024, 15:30

Casp έγραψε:
30 Απρ 2024, 15:22
Aitwlos έγραψε:
30 Απρ 2024, 15:21
Casp έγραψε:
30 Απρ 2024, 15:19


Αν ξέρεις ΣΙΓΟΥΡΑ ότι δεν θα βγάλεις τον μήνα, ναι θα ρισκάρεις και θα συμβουλευτείς κάποιον που η δουλειά του είναι τα κρυπτο και βγάζει λεφτά από αυτά. Δεν έχουμε να χάσουμε τίποτα. Άντε να χάσουμε κάνα 30ρι. Αν πετύχει όμως, θα βγάλουμε πάνω από 300, οπότε θα βγει και ο μήνας.

Αν πιστεύεις ότι τρολλάρω, μην χάνεις τον χρόνο σου μαζί μου πετώντας χολές.

Αν δεν βγαίνει ο μήνας και έχεις άλλη λύση εσύ, πες την και σε μένα. Να είναι λύση όμως, όχι μαλακίες.
Δουλειά 2η πάντως ψάχνω. Και μαθητές, που ήδη έχω και ξανακάνω και νέες αγγελίες συνεχώς. Να ληστέψουμε καμιά τράπεζα λες; (ναι, η τελευταία πρόταση ήταν ειρωνική, το λέω μην είσαι κανας εντελώς μαλάκας και μπλέξω με την δίωξη)
Γιατί τι κάνουμε οταν δεν βγαίνει ο μήνας; ΤΖΟΓΑΡΟΥΜΕ ένα χιλιάρικο.
Λύση περιμένω να ακούσω! Έχεις;!
https://onlyfans.com/
:011:
ΛΕΥΤΕΡΙΑ ΣΤΟΝ ΛΑΟ ΤΗΣ ΠΑΛΑΙΣΤΙΝΗΣ

.

Casp
Δημοσιεύσεις: 3021
Εγγραφή: 31 Οκτ 2022, 22:46
Phorum.gr user: Casper

Re: Ο Μούκης - Ο Δραπέτης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Casp » 30 Απρ 2024, 15:32

Ακριβώς αυτό "όταν το γατί έχει την τάση να θέλει να βγει έξω, θα προσπαθήσει με κάθε τρόπο". Γι' αυτό απελπιστήκαμε χθες...
Η βεράντα είναι μεγάλη, σίγουρα θα είναι ανοιχτά για να βγαίνει, απλά πρώτα επιβάλλεται η περίφραξη.

Θα με πείτε ακόμα παραπάνω ηλίθια τώρα, αλλά σκέφτηκα μέχρι και να του βάλω λουρί για να τον βγάλω έξω για να του περνάει. Αλλά δεν ρισκάρω. Αν τον πιάσει η τρέλα θα μας φύγει.

Θα το ψάξω για το πλέγμα απόψε κιόλας για να δω που έχουμε και αν δεν έχει θα παραγγείλω online.
Αν μοιάζει με την αίσθηση του "είμαι σπίτι" τότε να μείνεις. Όλοι έχουν ένα σπίτι, μωρό μου. Και αυτά τα σπίτια, αξίζουν πάντα τον κόπο ακόμη και αν κάποια στιγμή γκρεμιστούν.

Casp
Δημοσιεύσεις: 3021
Εγγραφή: 31 Οκτ 2022, 22:46
Phorum.gr user: Casper

Re: Ο Μούκης - Ο Δραπέτης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Casp » 30 Απρ 2024, 15:33

Aitwlos έγραψε:
30 Απρ 2024, 15:30
Casp έγραψε:
30 Απρ 2024, 15:24
Επίσης δεν ήταν δική μου ιδέα. Του δικού μου ήταν που έβγαλε λεφτά και παλιά και τα παρακολουθεί συνεχώς.
Ο συναδελφος του έχει δική του ομάδα σαν καθηγητής και σκέφτεται να παραιτηθεί γιατί αυτά που βγάζει από κρύπτο είναι x3 του μισθού του.
Ε για αυτό, δεν ήθελαν την λατρεία οι άνθρωποι.


Ο δικός σου τι δουλειά κάνει και τι καθηγητής είναι ο άλλος; Αν εκεί στην Κύπρο, έχετε ανακαλύψει τρόπο να βγαζετε λεφτά από κρυπτο να το πείτε και σε εμάς τους μαλακές που δουλευουμε
ΛΥΣΗ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΝΑ ΑΚΟΥΣΩ.

ΑΠΟ ΚΡΙΤΙΚΗ, ΑΛΛΟ ΤΙΠΟΤΑ ΛΕΜΕ.
Αν μοιάζει με την αίσθηση του "είμαι σπίτι" τότε να μείνεις. Όλοι έχουν ένα σπίτι, μωρό μου. Και αυτά τα σπίτια, αξίζουν πάντα τον κόπο ακόμη και αν κάποια στιγμή γκρεμιστούν.

Άβαταρ μέλους
Αγις
Δημοσιεύσεις: 25968
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:09

Re: Ο Μούκης - Ο Δραπέτης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Αγις » 30 Απρ 2024, 15:33

Εικόνα
ΖΗΝΗΔΕΩΣ

Casp
Δημοσιεύσεις: 3021
Εγγραφή: 31 Οκτ 2022, 22:46
Phorum.gr user: Casper

Re: Ο Μούκης - Ο Δραπέτης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Casp » 30 Απρ 2024, 15:35

500 ευρώ τζογάρισμα, 1800 σε 3 μέρες. Ένας μαθητής του καθηγητή.

Μην ζηλεύετε τόσο πολύ όμως ε;
Αν μοιάζει με την αίσθηση του "είμαι σπίτι" τότε να μείνεις. Όλοι έχουν ένα σπίτι, μωρό μου. Και αυτά τα σπίτια, αξίζουν πάντα τον κόπο ακόμη και αν κάποια στιγμή γκρεμιστούν.

Casp
Δημοσιεύσεις: 3021
Εγγραφή: 31 Οκτ 2022, 22:46
Phorum.gr user: Casper

Re: Ο Μούκης - Ο Δραπέτης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Casp » 30 Απρ 2024, 15:37

Θα του πω να τζογάρει 500 και να περιμένουμε 2-3 μέρες, μόλις ανέβει αρκετά πάνω (επειδή μετά από μελέτη και καθοδήγηση του καθηγητή θα επιλέξει το νόμισμα) να τα τραβήξουμε πίσω (του είπα να του πει ότι θέλουμε τουλάχιστον 300 ευρώ κέρδος).
Αν μοιάζει με την αίσθηση του "είμαι σπίτι" τότε να μείνεις. Όλοι έχουν ένα σπίτι, μωρό μου. Και αυτά τα σπίτια, αξίζουν πάντα τον κόπο ακόμη και αν κάποια στιγμή γκρεμιστούν.

Casp
Δημοσιεύσεις: 3021
Εγγραφή: 31 Οκτ 2022, 22:46
Phorum.gr user: Casper

Re: Ο Μούκης - Ο Δραπέτης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Casp » 30 Απρ 2024, 15:38

Αχ Αλικατ άσε. Τόσο χάλια ήμουν ξανά όταν χώρισα. Ρεζίλι έγινα σήμερα στο γραφείο. Τον αγαπήσαμε ήδη.
Αν μοιάζει με την αίσθηση του "είμαι σπίτι" τότε να μείνεις. Όλοι έχουν ένα σπίτι, μωρό μου. Και αυτά τα σπίτια, αξίζουν πάντα τον κόπο ακόμη και αν κάποια στιγμή γκρεμιστούν.

Άβαταρ μέλους
enaon
Δημοσιεύσεις: 23481
Εγγραφή: 04 Απρ 2018, 14:48

Re: Ο Μούκης - Ο Δραπέτης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από enaon » 30 Απρ 2024, 15:39

:lol:

Άβαταρ μέλους
aLiCat
Δημοσιεύσεις: 15981
Εγγραφή: 10 Σεπ 2018, 22:00

Re: Ο Μούκης - Ο Δραπέτης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από aLiCat » 30 Απρ 2024, 15:43

Casp έγραψε:
30 Απρ 2024, 15:32


Θα με πείτε ακόμα παραπάνω ηλίθια τώρα, αλλά σκέφτηκα μέχρι και να του βάλω λουρί για να τον βγάλω έξω για να του περνάει. Αλλά δεν ρισκάρω. Αν τον πιάσει η τρέλα θα μας φύγει.
Δύσκολο το λουρί. Οι περισσότερες γάτες δεν το ανέχονται, κανονικά τις εκπαιδεύεις από μωρά σχεδόν, για να τις βγάζεις βόλτα.
Μια γάτα που είχα και που την έβγαζα για λίγο εκεί γύρω από το εξοχικό μου όταν πηγαίναμε για διακοπές, το απολάμβανε πάντως. Τόσο, που όταν ερχόταν ή ώρα για τις βόλτες μας (λες κι ήταν σκύλος), καθόταν μπροστά στην πόρτα και νιαούριζε με χαρακτηριστικό τρόπο, για να βγούμε τσάρκα. :D


Θα το ψάξω για το πλέγμα απόψε κιόλας για να δω που έχουμε και αν δεν έχει θα παραγγείλω online.
:smt023
ᓚᕠᗢ ᗢᕡᓗ

Άβαταρ μέλους
Στύξ
Δημοσιεύσεις: 858
Εγγραφή: 27 Μαρ 2024, 16:59
Phorum.gr user: Πάλαι ποτέ Στύγιος
Τοποθεσία: Ζαχαρίας

Re: Ο Μούκης - Ο Δραπέτης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Στύξ » 30 Απρ 2024, 15:43

Aitwlos έγραψε:
30 Απρ 2024, 15:30
Casp έγραψε:
30 Απρ 2024, 15:24
Επίσης δεν ήταν δική μου ιδέα. Του δικού μου ήταν που έβγαλε λεφτά και παλιά και τα παρακολουθεί συνεχώς.
Ο συναδελφος του έχει δική του ομάδα σαν καθηγητής και σκέφτεται να παραιτηθεί γιατί αυτά που βγάζει από κρύπτο είναι x3 του μισθού του.
Ε για αυτό, δεν ήθελαν την λατρεία οι άνθρωποι.


Ο δικός σου τι δουλειά κάνει και τι καθηγητής είναι ο άλλος;Αν εκεί στην Κύπρο, έχετε ανακαλύψει τρόπο να βγαζετε λεφτά από κρυπτο να το πείτε και σε εμάς τους μαλακές που δουλευουμε
:popc::vp15:
Ποινικό αδίκημα οι προπηλακισμοί σε βάρος εκπαιδευτικών.

Άβαταρ μέλους
GoBack
Δημοσιεύσεις: 28478
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 23:37

Re: Ο Μούκης - Ο Δραπέτης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από GoBack » 30 Απρ 2024, 15:44

Casp έγραψε:
30 Απρ 2024, 15:35
500 ευρώ τζογάρισμα, 1800 σε 3 μέρες. Ένας μαθητής του καθηγητή.

Μην ζηλεύετε τόσο πολύ όμως ε;
Ούτε η Ναιδα στο στοιχιμαν δεν έχει κάνει τέτοια πετυχεσια
Philip Mortimer έγραψε:
14 Μαρ 2023, 22:40
Όσον αφορά το 2019 προσωπικά ψήφισα τον Μητσοτάκη γιατί πίστεψα στο όραμα μη πολιτικά χρωματισμένου εκσυγχρονισμού που παρουσίασε.

Άβαταρ μέλους
aLiCat
Δημοσιεύσεις: 15981
Εγγραφή: 10 Σεπ 2018, 22:00

Re: Ο Μούκης - Ο Δραπέτης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από aLiCat » 30 Απρ 2024, 15:45

Casp έγραψε:
30 Απρ 2024, 15:38
Αχ Αλικατ άσε. Τόσο χάλια ήμουν ξανά όταν χώρισα. Ρεζίλι έγινα σήμερα στο γραφείο. Τον αγαπήσαμε ήδη.
Εγώ σε καταλαβαίνω. :g094::e045:

(Κι άσε τον έναον να γελάει. :P )
ᓚᕠᗢ ᗢᕡᓗ

Απάντηση

Επιστροφή στο “Ζώα & άνθρωπος”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών