Ο Μούκης - Ο Δραπέτης

Φιλοζωικό αίσθημα, συζητήσεις, προβληματισμοί. Εκπαίδευση, φροντίδα & συμβουλές.
Casp
Δημοσιεύσεις: 3021
Εγγραφή: 31 Οκτ 2022, 22:46
Phorum.gr user: Casper

Re: Ο Μούκης - Ο Δραπέτης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Casp » 03 Μάιος 2024, 15:07

Aitwlos έγραψε:
03 Μάιος 2024, 15:06
Εντωμεταξυ εσύ μας έλεγες θα παίξετε ένα χιλιάρικο. Τώρα ψάχνετε αν έχει μείνει κάνα 10αρικο σε καμία πίσω τσέπη του παντελονιού;
Ηθελα να παιξουμε με λιγα για να δουμε πρωτα.
Ε, πολυ κακως. Αν εβαζε χιλιαρικο τωρα θα βγαζαμε τα διπλασια.
Γι αυτο του ειπα να ξαναρωτησει και αυτη τη φορα να παιξει με 200.
Αν μοιάζει με την αίσθηση του "είμαι σπίτι" τότε να μείνεις. Όλοι έχουν ένα σπίτι, μωρό μου. Και αυτά τα σπίτια, αξίζουν πάντα τον κόπο ακόμη και αν κάποια στιγμή γκρεμιστούν.

Aitwlos
Δημοσιεύσεις: 2926
Εγγραφή: 13 Ιαν 2024, 12:01

Re: Ο Μούκης - Ο Δραπέτης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Aitwlos » 03 Μάιος 2024, 15:09

Casp έγραψε:
03 Μάιος 2024, 15:05
Aitwlos έγραψε:
03 Μάιος 2024, 15:03
Casp έγραψε:
03 Μάιος 2024, 15:01


Παχυνε ηδη το μωρο :smt005:

Φοβαται παντως, δεν πηδαει. Επιχειρησε μονο εκει που το καναμε σαν σκαλακι, και μολις το κλεισαμε απο πανω δεν μπορει να ξεφυγει, φτανει μεχρι εκει και πηδαει κατω.

Θα δειξει ομως. Οπως σας ειπα, δεν του εχω εμπιστοσυνη.

Στο κατω κατω, αν δω οτι πηδαει και στα αλλα, τον αλλο μηνα θα παω να παρω αυτο με τα ανοιχτοχρωμα πρασινα φυλλα που εκει δεν επιχειρησε ποτε να πηδηξει επειδη βλεπει το υψος και φοβαται. Το αλλο το πιο σκουροχρωμο δεν ειναι τοσο καλης ποιοτητας και γερνει λιγο προς τα κατω, αν και ουτε εκει επιχειρησε μεχρι τωρα να σκαρφαλωσει.
Αν πάνε καλά τα πράγματα με τα κρυπτο και ζείτε ακομα
Μαλακια εκανε που με ακουσε
:+1:

Αλλά είναι δύσκολο για ορισμένους να αποφασίσουν ότι αν δεν βρίσκουν καμία που να έχει σωας τας φρένας , καλύτερα να μείνουν γεροντοπαλικαρα
Juno έγραψε:
15 Μάιος 2024, 23:50
Τελικά όλο δεξιούς πολιτικούς δολοφονούν παγκοσμίως. Έχουν δολοφονήσει κανέναν αριστερό;

Aitwlos
Δημοσιεύσεις: 2926
Εγγραφή: 13 Ιαν 2024, 12:01

Re: Ο Μούκης - Ο Δραπέτης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Aitwlos » 03 Μάιος 2024, 15:10

Casp έγραψε:
03 Μάιος 2024, 15:07
Aitwlos έγραψε:
03 Μάιος 2024, 15:06
Εντωμεταξυ εσύ μας έλεγες θα παίξετε ένα χιλιάρικο. Τώρα ψάχνετε αν έχει μείνει κάνα 10αρικο σε καμία πίσω τσέπη του παντελονιού;
Ηθελα να παιξουμε με λιγα για να δουμε πρωτα.
Ε, πολυ κακως. Αν εβαζε χιλιαρικο τωρα θα βγαζαμε τα διπλασια.
Γι αυτο του ειπα να ξαναρωτησει και αυτη τη φορα να παιξει με 200.

Τι διακόσια μωρη τσιγκουνα; Χιλιάρικο δεν λέγαμε;
Juno έγραψε:
15 Μάιος 2024, 23:50
Τελικά όλο δεξιούς πολιτικούς δολοφονούν παγκοσμίως. Έχουν δολοφονήσει κανέναν αριστερό;

Casp
Δημοσιεύσεις: 3021
Εγγραφή: 31 Οκτ 2022, 22:46
Phorum.gr user: Casper

Re: Ο Μούκης - Ο Δραπέτης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Casp » 03 Μάιος 2024, 15:10

Aitwlos έγραψε:
03 Μάιος 2024, 15:09
Casp έγραψε:
03 Μάιος 2024, 15:05
Aitwlos έγραψε:
03 Μάιος 2024, 15:03


Αν πάνε καλά τα πράγματα με τα κρυπτο και ζείτε ακομα
Μαλακια εκανε που με ακουσε
:+1:

Αλλά είναι δύσκολο για ορισμένους να αποφασίσουν ότι αν δεν βρίσκουν καμία που να έχει σωας τας φρένας , καλύτερα να μείνουν γεροντοπαλικαρα
Δικη του ιδεα ηταν το κρυπτο να σου θυμησω. Οπως και το να εβαζε 1000 κατευθειαν.

Οποτε ασε τις μαλακιες.
Αν μοιάζει με την αίσθηση του "είμαι σπίτι" τότε να μείνεις. Όλοι έχουν ένα σπίτι, μωρό μου. Και αυτά τα σπίτια, αξίζουν πάντα τον κόπο ακόμη και αν κάποια στιγμή γκρεμιστούν.

Casp
Δημοσιεύσεις: 3021
Εγγραφή: 31 Οκτ 2022, 22:46
Phorum.gr user: Casper

Re: Ο Μούκης - Ο Δραπέτης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Casp » 03 Μάιος 2024, 15:11

Aitwlos έγραψε:
03 Μάιος 2024, 15:10
Casp έγραψε:
03 Μάιος 2024, 15:07
Aitwlos έγραψε:
03 Μάιος 2024, 15:06
Εντωμεταξυ εσύ μας έλεγες θα παίξετε ένα χιλιάρικο. Τώρα ψάχνετε αν έχει μείνει κάνα 10αρικο σε καμία πίσω τσέπη του παντελονιού;
Ηθελα να παιξουμε με λιγα για να δουμε πρωτα.
Ε, πολυ κακως. Αν εβαζε χιλιαρικο τωρα θα βγαζαμε τα διπλασια.
Γι αυτο του ειπα να ξαναρωτησει και αυτη τη φορα να παιξει με 200.

Τι διακόσια μωρη τσιγκουνα; Χιλιάρικο δεν λέγαμε;
Αν εβαζε χιλιαρικο, αυτη τη στιγμη θα ειμασταν με 1000 ευρω κερδισμενοι, οποτε ναι μαλακια εκανε που με ακουσε. :lol:
Αν μοιάζει με την αίσθηση του "είμαι σπίτι" τότε να μείνεις. Όλοι έχουν ένα σπίτι, μωρό μου. Και αυτά τα σπίτια, αξίζουν πάντα τον κόπο ακόμη και αν κάποια στιγμή γκρεμιστούν.

Casp
Δημοσιεύσεις: 3021
Εγγραφή: 31 Οκτ 2022, 22:46
Phorum.gr user: Casper

Re: Ο Μούκης - Ο Δραπέτης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Casp » 03 Μάιος 2024, 15:12

Αιτωλε, στειλε μου 1000 ευρω να παιξουμε τα δικα σου και θα μοιρασουμε το κερδος :003:

Κερναω και φαγητο οταν ερθεις Κυπρο :smt005:
Αν μοιάζει με την αίσθηση του "είμαι σπίτι" τότε να μείνεις. Όλοι έχουν ένα σπίτι, μωρό μου. Και αυτά τα σπίτια, αξίζουν πάντα τον κόπο ακόμη και αν κάποια στιγμή γκρεμιστούν.

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 70558
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Ο Μούκης - Ο Δραπέτης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 03 Μάιος 2024, 15:18

Casp έγραψε:
03 Μάιος 2024, 14:47
Αυτο με τα ανοιχτα χρωματα (δευτερη φωτο δεξια) μας το εφερε η κοπελα που τον φροντιζε (επειδη καποιος το σχολιασε, δεν τον πηγε σπιτι της, εξω στην πολυκατοικια τον ειχε, οποτε οταν δεν ξερετε, μην πετατε εξυπναδες) και δεν βρηκαμε το ιδιο. Βασικα βρηκαμε, ηταν 38 ευρω το ενα, θα θελαμε τουλαχιστον αλλα 3 αλλα επειδη ειναι γιορτες, θα το ειχαμε (αααν το ειχαμε, οπως μας ειπαν) την αλλη Δευτερα, ε και δεν θελαμε να περιμενουμε τοσο και βρηκαμε αυτα με τα πιο σκουρα φυλλα σε αλλο καταστημα που ηταν ελαχιστα πιο φθηνο..

Εικόνα

Εικόνα

Εικόνα


Περιμενω την λατρεια να σχολασει για να φτιαξουμε την τρυπουλα στην τελευταια φωτο, επειδη θελει 2 χερια για να μετακινησουμε και τα 2.

Στην πρωτο φωτο το καναμε σαν σκαλακι επειδη ανεβαινε μονο σε εκεινο το σημειο μεχρι πανω και το εκλεισε χθες το βραδυ ουσιαστικα. Ειναι ωραιο ομως επειδη εβαλε και φωτακια και χθες τα αναψαμε :hebit:


Θα τον παρακολουθουμε βεβαια ολη την ωρα γιατι δεν του εχω εμπιστοσυνη. Δεν θα μεινει ποτε μονος εξω αν δεν βεβαιωθουμε οτι ειναι safe 100%.
Και τί ακριβώς εμποδίζει το γατί να σκαρφαλώσει και να αράξει μπροστά από το πλέγμα;

Ελπίζω να είστε τυχεροί και να τη δει αλλιώς. Διαφορετικά είναι πιο επικίνδυνο για πτώση.

Ακριβώς γι' αυτό σου έγραψα να βάλετε το οποιοδήποτε πλέγμα από την ΕΞΩ πλευρά.
Το γαρ πολύ της κατανόησης γεννά αδιαφορία ή θυμηδία.

Casp
Δημοσιεύσεις: 3021
Εγγραφή: 31 Οκτ 2022, 22:46
Phorum.gr user: Casper

Re: Ο Μούκης - Ο Δραπέτης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Casp » 03 Μάιος 2024, 15:23

ΓΑΛΗ έγραψε:
03 Μάιος 2024, 15:18
Casp έγραψε:
03 Μάιος 2024, 14:47
Αυτο με τα ανοιχτα χρωματα (δευτερη φωτο δεξια) μας το εφερε η κοπελα που τον φροντιζε (επειδη καποιος το σχολιασε, δεν τον πηγε σπιτι της, εξω στην πολυκατοικια τον ειχε, οποτε οταν δεν ξερετε, μην πετατε εξυπναδες) και δεν βρηκαμε το ιδιο. Βασικα βρηκαμε, ηταν 38 ευρω το ενα, θα θελαμε τουλαχιστον αλλα 3 αλλα επειδη ειναι γιορτες, θα το ειχαμε (αααν το ειχαμε, οπως μας ειπαν) την αλλη Δευτερα, ε και δεν θελαμε να περιμενουμε τοσο και βρηκαμε αυτα με τα πιο σκουρα φυλλα σε αλλο καταστημα που ηταν ελαχιστα πιο φθηνο..

Εικόνα

Εικόνα

Εικόνα


Περιμενω την λατρεια να σχολασει για να φτιαξουμε την τρυπουλα στην τελευταια φωτο, επειδη θελει 2 χερια για να μετακινησουμε και τα 2.

Στην πρωτο φωτο το καναμε σαν σκαλακι επειδη ανεβαινε μονο σε εκεινο το σημειο μεχρι πανω και το εκλεισε χθες το βραδυ ουσιαστικα. Ειναι ωραιο ομως επειδη εβαλε και φωτακια και χθες τα αναψαμε :hebit:


Θα τον παρακολουθουμε βεβαια ολη την ωρα γιατι δεν του εχω εμπιστοσυνη. Δεν θα μεινει ποτε μονος εξω αν δεν βεβαιωθουμε οτι ειναι safe 100%.
Και τί ακριβώς εμποδίζει το γατί να σκαρφαλώσει και να αράξει μπροστά από το πλέγμα;

Ελπίζω να είστε τυχεροί και να τη δει αλλιώς. Διαφορετικά είναι πιο επικίνδυνο για πτώση.
Το υψος. Ή και τα φυλλα. Αλλα νομιζω ειναι το υψος. Το αλλο που ειναι πιο χαμηλο δεν τον εμποδιζει, γι αυτο το κλεισαμε απο πανω.

Τον παρακολουθω συνεχως και δεν το επιχειρησε ποτε, δεν ξερω αν απλα ειμαστε τυχεροι.
Μπροστα ουτως ή αλλως δεν τον χωραει να αραξει. Πηγαινει στο πλαι, εδω:

Εικόνα

Και χαζευει εξω.
Αν μοιάζει με την αίσθηση του "είμαι σπίτι" τότε να μείνεις. Όλοι έχουν ένα σπίτι, μωρό μου. Και αυτά τα σπίτια, αξίζουν πάντα τον κόπο ακόμη και αν κάποια στιγμή γκρεμιστούν.

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 70558
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Ο Μούκης - Ο Δραπέτης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 03 Μάιος 2024, 15:32

Casp έγραψε:
03 Μάιος 2024, 15:23
ΓΑΛΗ έγραψε:
03 Μάιος 2024, 15:18
Casp έγραψε:
03 Μάιος 2024, 14:47
Αυτο με τα ανοιχτα χρωματα (δευτερη φωτο δεξια) μας το εφερε η κοπελα που τον φροντιζε (επειδη καποιος το σχολιασε, δεν τον πηγε σπιτι της, εξω στην πολυκατοικια τον ειχε, οποτε οταν δεν ξερετε, μην πετατε εξυπναδες) και δεν βρηκαμε το ιδιο. Βασικα βρηκαμε, ηταν 38 ευρω το ενα, θα θελαμε τουλαχιστον αλλα 3 αλλα επειδη ειναι γιορτες, θα το ειχαμε (αααν το ειχαμε, οπως μας ειπαν) την αλλη Δευτερα, ε και δεν θελαμε να περιμενουμε τοσο και βρηκαμε αυτα με τα πιο σκουρα φυλλα σε αλλο καταστημα που ηταν ελαχιστα πιο φθηνο..

Εικόνα

Εικόνα

Εικόνα


Περιμενω την λατρεια να σχολασει για να φτιαξουμε την τρυπουλα στην τελευταια φωτο, επειδη θελει 2 χερια για να μετακινησουμε και τα 2.

Στην πρωτο φωτο το καναμε σαν σκαλακι επειδη ανεβαινε μονο σε εκεινο το σημειο μεχρι πανω και το εκλεισε χθες το βραδυ ουσιαστικα. Ειναι ωραιο ομως επειδη εβαλε και φωτακια και χθες τα αναψαμε :hebit:


Θα τον παρακολουθουμε βεβαια ολη την ωρα γιατι δεν του εχω εμπιστοσυνη. Δεν θα μεινει ποτε μονος εξω αν δεν βεβαιωθουμε οτι ειναι safe 100%.
Και τί ακριβώς εμποδίζει το γατί να σκαρφαλώσει και να αράξει μπροστά από το πλέγμα;

Ελπίζω να είστε τυχεροί και να τη δει αλλιώς. Διαφορετικά είναι πιο επικίνδυνο για πτώση.
Το υψος. Ή και τα φυλλα. Αλλα νομιζω ειναι το υψος. Το αλλο που ειναι πιο χαμηλο δεν τον εμποδιζει, γι αυτο το κλεισαμε απο πανω.

Τον παρακολουθω συνεχως και δεν το επιχειρησε ποτε, δεν ξερω αν απλα ειμαστε τυχεροι.
Μπροστα ουτως ή αλλως δεν τον χωραει να αραξει. Πηγαινει στο πλαι, εδω:

Εικόνα

Και χαζευει εξω.
Ακριβώς επειδή οι γάτες γουστάρουν να αράζουν και να χαζεύουν έξω και κάτω, σου πρότεινα να βάλετε το πλέγμα από την έξω πλευρά. Έτσι, που το φτιάξατε, το εγκλωβίζετε σε ένα συγκεκριμένο σημείο, κόβοντας του την πρόσβαση στο επιθεωρησιακό άραγμα. Αν είστε τυχεροί και αρκεστεί σε αυτό, όλα καλά. Αν δεν, καλή σας και καλή του τύχη.

Δεν θες να ξέρεις, πως και πού μπορεί να σκαρφαλώσει ή να πηδήξει μία γάτα. Ισχύει όχι μόνον για ανώμαλες προσγειώσεις αλλά και για τα διπλάνα μπαλκόνια.

Σε κάθε περίπτωση, υπάρχει ακόμη χρόνος να στερεώσετε από την έξω πλευρά τα πλέγματα και να καλύψετε τις τρύπες (αν δεν χωράει ήδη το γατί μέσα από τα κενά του πλέγματος). Αν θες, το παίρνεις στα σοβαρά.
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος ΓΑΛΗ την 03 Μάιος 2024, 15:37, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Το γαρ πολύ της κατανόησης γεννά αδιαφορία ή θυμηδία.

Άβαταρ μέλους
aLiCat
Δημοσιεύσεις: 16005
Εγγραφή: 10 Σεπ 2018, 22:00

Re: Ο Μούκης - Ο Δραπέτης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από aLiCat » 03 Μάιος 2024, 15:36

Στο κατω κατω, αν δω οτι πηδαει και στα αλλα, τον αλλο μηνα θα παω να παρω αυτο με τα ανοιχτοχρωμα πρασινα φυλλα που εκει δεν επιχειρησε ποτε να πηδηξει επειδη βλεπει το υψος και φοβαται. Το αλλο το πιο σκουροχρωμο δεν ειναι τοσο καλης ποιοτητας και γερνει λιγο προς τα κατω, αν και ουτε εκει επιχειρησε μεχρι τωρα να σκαρφαλωσει.

Φοβάται προσωρινά. Τίποτα δεν σου εγγυάται ότι "αύριο" δεν θα το επιχειρήσει.
Γι αυτό και, παρά την όμορφη εικόνα, θεωρώ αυτή τη λύση εξίσου προσωρινή.
Αν θες η προστασία να παρέχει και τη μεγαλύτερη ασφάλεια, για την περίπτωσή σας δεν βλέπω άλλη λύση περίφραξης πέρα από το δίχτυ. :102:

Εικόνα
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος aLiCat την 03 Μάιος 2024, 15:55, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
ᓚᕠᗢ ᗢᕡᓗ

Άβαταρ μέλους
Kauldron
Δημοσιεύσεις: 48998
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 18:53

Re: Ο Μούκης - Ο Δραπέτης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Kauldron » 03 Μάιος 2024, 15:39

Aitwlos έγραψε:
03 Μάιος 2024, 15:04
Casp έγραψε:
03 Μάιος 2024, 15:02
Aitwlos έγραψε:
03 Μάιος 2024, 15:00


Θα μισήσεις τον εαυτό σου. Τίποτα αλλο
Μπα. Ειχα απιστευτα νευρα οταν τα εγραφα.

Τωρα δεν σας δινω τοση σημασια.
Τι σημασια να δωσω σε τελειωμενους που ασχολουνται και κρινουν συνεχως τις ζωες των αλλων;
Για να καλυψετε τα δικα σας κενα το κανετε, οποτε χαρη σας κανω ουσιαστικα.
Ειμαι καλος ανθρωπος βρε :003:

Εσύ έχεις βγάλει την ζωή σου στην κυριολεξία στο πχορουμ, εμείς σου φταίμε.
Ακριβώς.
Αλιόσα έγραψε:
14 Μάιος 2024, 14:52
Μια φορά ριξαμε για πλάκα και αβολιδωτο, τοσο αρχιδια ειχαμε.

Casp
Δημοσιεύσεις: 3021
Εγγραφή: 31 Οκτ 2022, 22:46
Phorum.gr user: Casper

Re: Ο Μούκης - Ο Δραπέτης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Casp » 03 Μάιος 2024, 15:40

Εικόνα


Σε ολα τα παραθυρα υπαρχουν σιτες και χθες ειχα ανοικτο το παραθυρο και τον βρηκα να ρεμβαζει εδω.


Δεν ξερω ποσο safe ειναι αυτο που λες επειδη μιλαμε για ξυλα που ειναι στερεωμενα με πλαστικα καλωδιακια… αν βαλει δυναμη μπορει να τα ριξει και να πεσει κατω! Αυτος δεν θελει να ρεμβαζει απλα. Οσες φορες σκαρφαλωσε ειναι για να φυγει. Πηγε εδω:


Εικόνα

που ειναι η αποθηκη του γειτονα και κατω η βεραντα του. Αν πηγαινε στην βεραντα του μετα θα πηγαινε ακομα πιο κατω και θα τον ψαχναμε.

Απο την αλλη μερια ειναι αυτο:


Εικόνα

Παλι η βεραντα του γειτονια αλλα με πολυ μικροτερο περιθωριο. Αν γλυστρυσει ή πηδηξει, θα καταληξει στο κενο, οχι στην βεραντα του γειτονα. Αυτος να το σκασει ηθελε, οχι να ρεμβαζει.
Αν μοιάζει με την αίσθηση του "είμαι σπίτι" τότε να μείνεις. Όλοι έχουν ένα σπίτι, μωρό μου. Και αυτά τα σπίτια, αξίζουν πάντα τον κόπο ακόμη και αν κάποια στιγμή γκρεμιστούν.

Casp
Δημοσιεύσεις: 3021
Εγγραφή: 31 Οκτ 2022, 22:46
Phorum.gr user: Casper

Re: Ο Μούκης - Ο Δραπέτης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Casp » 03 Μάιος 2024, 15:40

aLiCat έγραψε:
03 Μάιος 2024, 15:36
Στο κατω κατω, αν δω οτι πηδαει και στα αλλα, τον αλλο μηνα θα παω να παρω αυτο με τα ανοιχτοχρωμα πρασινα φυλλα που εκει δεν επιχειρησε ποτε να πηδηξει επειδη βλεπει το υψος και φοβαται. Το αλλο το πιο σκουροχρωμο δεν ειναι τοσο καλης ποιοτητας και γερνει λιγο προς τα κατω, αν και ουτε εκει επιχειρησε μεχρι τωρα να σκαρφαλωσει.

Φοβάται προσωρινά. Τίποτα δεν σου εγγυάται ότι "αύριο" δεν θα το επιχειρήσει.
Γι αυτό και, παρά την όμορφη εικόνα, θεωρώ αυτή τη λύση εξίσου προσωρινή.

Αν θες η προστασία να παρέχει και τη μεγαλύτερη ασφάλεια, για την περίπτωσή σας δεν βλέπω άλλη λύση περίφραξης πέρα από το δίχτυ. :102:

Εικόνα

Πως να στερεωθει αυτο το πραγμα; Που;
Το εδειξα στον δικο μου και δεν βρηκε τροπο…
Αν μοιάζει με την αίσθηση του "είμαι σπίτι" τότε να μείνεις. Όλοι έχουν ένα σπίτι, μωρό μου. Και αυτά τα σπίτια, αξίζουν πάντα τον κόπο ακόμη και αν κάποια στιγμή γκρεμιστούν.

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 70558
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Ο Μούκης - Ο Δραπέτης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 03 Μάιος 2024, 15:42

aLiCat έγραψε:
03 Μάιος 2024, 15:36


Φοβάται προσωρινά. Τίποτα δεν σου εγγυάται ότι "αύριο" δεν θα το επιχειρήσει.
Γι αυτό και, παρά την όμορφη εικόνα, θεωρώ αυτή τη λύση εξίσου προσωρινή.

Αν θες η προστασία να παρέχει και τη μεγαλύτερη ασφάλεια, για την περίπτωσή σας δεν βλέπω άλλη λύση περίφραξης πέρα από το δίχτυ. :102:

Εικόνα
alicat, φτιάξε την παράθεση.

Στα υπόλοιπα, συμφωνούμε.

Το να χρησιμοποιεί μια γάτα τα πλέγματα παντός τύπου ως εύκολο τρόπο διακίνησης σε άλλα μέρη, είναι προς το παρόν κάτι αδιανόητο στους ανθρώπους. :lol:
Το γαρ πολύ της κατανόησης γεννά αδιαφορία ή θυμηδία.

Άβαταρ μέλους
aLiCat
Δημοσιεύσεις: 16005
Εγγραφή: 10 Σεπ 2018, 22:00

Re: Ο Μούκης - Ο Δραπέτης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από aLiCat » 03 Μάιος 2024, 15:53

Casp έγραψε:
03 Μάιος 2024, 15:40

Πως να στερεωθει αυτο το πραγμα; Που;
Το εδειξα στον δικο μου και δεν βρηκε τροπο…
Το κουτί με το δίχτυ περιέχει οδηγίες και εικόνες.
Θα στερεωθεί με τη βοήθεια κατάλληλων μεταλλικών στηριγμάτων που έχουν υποδοχές για να δέσει το νήμα και που θα τοποθετήσετε κάθετα και κατά διαστήματα. Τα πουλάνε ξεχωριστά, αλλά επειδή είναι κομμάτι ακριβά, είχαμε βρει άλλη, παρόμοια, λύση:


Εικόνα
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος aLiCat την 03 Μάιος 2024, 15:57, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
ᓚᕠᗢ ᗢᕡᓗ

Απάντηση

Επιστροφή στο “Ζώα & άνθρωπος”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών