Βίντεο σοκ: Κυνηγός στέλνει σκυλιά να κυνηγήσουν ελάφι και πέφτουν στον γκρεμό

Φιλοζωικό αίσθημα, συζητήσεις, προβληματισμοί. Εκπαίδευση, φροντίδα & συμβουλές.
Άβαταρ μέλους
blackpaint
Δημοσιεύσεις: 9596
Εγγραφή: 09 Απρ 2018, 00:37

Re: Βίντεο σοκ: Κυνηγός στέλνει σκυλιά να κυνηγήσουν ελάφι και πέφτουν στον γκρεμό

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από blackpaint » 21 Νοέμ 2018, 05:16

Gordian Knot έγραψε:
21 Νοέμ 2018, 02:06
666Katanas έγραψε:
21 Νοέμ 2018, 01:05
Όταν τους λέω ότι τα σκυλιά είναι από τα πιο χαζά ζώα μου λένε για τις γάτες μου. Μόνο γάτες ρε.
:smt038
Για κάτι τέτοια posts ΠΡΕΠΕΙ να εισαχθεί rating, like/dislike κ.λπ.
1000 upvote και λίγα είναι.
Και γω αγαπαω τις γατες, ακομα περισοτερο, τις θαυμαζω. Εχω μεγαλωσει πολλες γεννιες γατιων, εχω μαζεψει πολλα αρρωστα γατακια, τα εχω περιθαλψει σα μωρα, τα χω σωσει απο τον ακαιρο θανατο. Εκεινο που θαυμαζω σε αυτες ειναι ποσο ταυτοχρονα ανθρωπινες και ζωωδεις ειναι. Την εμπιστοσυνη και την αγαπη που δειχνουν στον ανθρωπο που τις φροντιζει. Εχω μαθει πολλα για τους ανθρωπους, η μαλλον για την ζωωδη πλευρα τους απο τις γατες. Ποσο μας μοιαζουν και ποσο διαφερουν απο μας.

Ελπιζω εσεις που τα γραφετε αυτα να επεκτεινετε την αγαπη σας και στους ανθρωπους, ΟΛΟΥΣ τους ανθρωπους, οσο διαφορετικοι απο εσας και να ειναι.

Παρεμπιμπτοντως, αγαπαω και τα σκυλια. Ειχα μονο μια φορα σκυλο, σε μια φαση της ζωης μου που ειχα αναγκη απο σκυλο, αλλα οπως ζω τωρα, εαν ειχα σκυλο, θα ηταν πολυ ασχημα γι αυτον. Ελπιζω στο μελλον να μπορω να εχω τις προυποθεσεις και για τα δυο ειδη ζωων.

Άβαταρ μέλους
blackpaint
Δημοσιεύσεις: 9596
Εγγραφή: 09 Απρ 2018, 00:37

Re: Βίντεο σοκ: Κυνηγός στέλνει σκυλιά να κυνηγήσουν ελάφι και πέφτουν στον γκρεμό

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από blackpaint » 21 Νοέμ 2018, 05:25

Εχω επισης σεβασμο στην ιδεα και στην συλληψη του κυνηγιου. Το θεωρω τον προγονο ολων των επιστημων και βασικη ανθρωπινη δραστηριοτητα.
Αλλα δεν σεβομαι τους (περισοτερους) κυνηγους. Δεν σεβομαι αυτους τους μαλακες χωριατες που πινουν και μεθουν και πυροβολουν και σκοτωνουν οτι κινεται, μολυνουν το περιβαλλον με τα σκουπιδια και τα φυσσιγια τους. Ειναι απλα βαρβαρισμος. Το κυνηγι θα πρεπε να επιτρεπεται μονο σαν ενας περιορισμος των πληθυσμων των ειδων που μπορουν να γινουν βλαβερα σε μεγαλους αριθμους.
Αλλα και παλι, εαν μου πεις πως πας να ξυπνησεις 4 το πρωι για να οδηγησεις 100 χλμ για να πας να πυροβολησεις ενα ζαρκαδι που δε σου φταιξε σε τιποτα. θα σε θεωρησω μεγιστο μαλακα.
Δεν ειναι κουλ το κυνηγι.

Άβαταρ μέλους
Souvlatzis
Δημοσιεύσεις: 529
Εγγραφή: 01 Νοέμ 2018, 17:30
Phorum.gr user: Souvlatzis

Re: Βίντεο σοκ: Κυνηγός στέλνει σκυλιά να κυνηγήσουν ελάφι και πέφτουν στον γκρεμό

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Souvlatzis » 21 Νοέμ 2018, 05:59

Μουνόπανα Ισπανοί...μια ζωή μαλακίες κάνει αυτός ο κωλο λαος...χειρότεροι και από τους έλληνες είναι

Πάντως στο τέλος του βίντεο αμά δείτε, φαίνονται τα περισσότερα σκυλιά που έχουν πέσει, περπατάνε κανονικά

Άβαταρ μέλους
Naranjita
Δημοσιεύσεις: 4342
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 10:18

Re: Βίντεο σοκ: Κυνηγός στέλνει σκυλιά να κυνηγήσουν ελάφι και πέφτουν στον γκρεμό

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Naranjita » 21 Νοέμ 2018, 06:07

Chainis έγραψε:
21 Νοέμ 2018, 01:50
Υδράργυρος έγραψε:
20 Νοέμ 2018, 19:20
Μαλακες ισπανοι κυνηγοι ψηφοφοροι του λαικου κομματος και νοσταλγοι του φρανκο
Είναι βέβαιο πως κανένας αριστερός Ισπανός δεν είναι κυνηγός, όπως και στην Ελλάδα άλλωστε μόνο οι δεξιοί νοσταλγοί της χούντας κυνηγάνε.
είναι απασχολημένοι στο να κυνηγάνε ψηφαλάκια και μισθούληδες.
ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΝΙΚΑΝΟΙ....
ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΗΛΙΘΙΟΙ.....
ΓΝΩΡΙΖΟΥΝ ΤΙ ΚΑΝΟΥΝ....
ΕΙΝΑΙ: ΠΡΟΔΟΤΕΣ

Άβαταρ μέλους
perseus
Δημοσιεύσεις: 15265
Εγγραφή: 01 Μάιος 2018, 08:58
Phorum.gr user: Perseus
Τοποθεσία: Ιωαννινα

Re: Βίντεο σοκ: Κυνηγός στέλνει σκυλιά να κυνηγήσουν ελάφι και πέφτουν στον γκρεμό

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από perseus » 21 Νοέμ 2018, 06:55

Καλα ρε ειστε τοσο μαλακες ? το θυμα εκει ειναι το ελαφι ,βλεπετε τι του κανουν τα κωλοσκυλα κακως που δεν επεσαν να ψοφησουν ολα.
Δεν διαμαρτυρεται κανενας για το ελαφι που τους εχουν επιτεθει 20 κοπριτες και φωναζουν που επεσαν στον γκρεμο?


Άβαταρ μέλους
Chainis
Δημοσιεύσεις: 21282
Εγγραφή: 03 Απρ 2018, 19:39
Phorum.gr user: Chainis

Re: Βίντεο σοκ: Κυνηγός στέλνει σκυλιά να κυνηγήσουν ελάφι και πέφτουν στον γκρεμό

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Chainis » 21 Νοέμ 2018, 07:25

Naranjita έγραψε:
21 Νοέμ 2018, 06:07
Chainis έγραψε:
21 Νοέμ 2018, 01:50
Υδράργυρος έγραψε:
20 Νοέμ 2018, 19:20
Μαλακες ισπανοι κυνηγοι ψηφοφοροι του λαικου κομματος και νοσταλγοι του φρανκο
Είναι βέβαιο πως κανένας αριστερός Ισπανός δεν είναι κυνηγός, όπως και στην Ελλάδα άλλωστε μόνο οι δεξιοί νοσταλγοί της χούντας κυνηγάνε.
είναι απασχολημένοι στο να κυνηγάνε ψηφαλάκια και μισθούληδες.
:goodpost:
Όπου δεν κατάφερε να επικρατήσει ο ΕΛΑΣ εξοντωνοντας τις άλλες αντιστασιακες οργανώσεις δεν υπήρξαν και τάγματα ασφαλείας

Μάργκαρετ Θάτσερ:
Ο σοσιαλισμός είναι πολύ καλός μέχρι να τελειώσουν τα λεφτά των αλλων

Άβαταρ μέλους
Chainis
Δημοσιεύσεις: 21282
Εγγραφή: 03 Απρ 2018, 19:39
Phorum.gr user: Chainis

Re: Βίντεο σοκ: Κυνηγός στέλνει σκυλιά να κυνηγήσουν ελάφι και πέφτουν στον γκρεμό

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Chainis » 21 Νοέμ 2018, 07:28

perseus έγραψε:
21 Νοέμ 2018, 06:55
Καλα ρε ειστε τοσο μαλακες ? το θυμα εκει ειναι το ελαφι ,βλεπετε τι του κανουν τα κωλοσκυλα κακως που δεν επεσαν να ψοφησουν ολα.
Δεν διαμαρτυρεται κανενας για το ελαφι που τους εχουν επιτεθει 20 κοπριτες και φωναζουν που επεσαν στον γκρεμο?
Την γάμησες από τους σκυλόφιλους τώρα. :lol:
Όπου δεν κατάφερε να επικρατήσει ο ΕΛΑΣ εξοντωνοντας τις άλλες αντιστασιακες οργανώσεις δεν υπήρξαν και τάγματα ασφαλείας

Μάργκαρετ Θάτσερ:
Ο σοσιαλισμός είναι πολύ καλός μέχρι να τελειώσουν τα λεφτά των αλλων

Άβαταρ μέλους
perseus
Δημοσιεύσεις: 15265
Εγγραφή: 01 Μάιος 2018, 08:58
Phorum.gr user: Perseus
Τοποθεσία: Ιωαννινα

Re: Βίντεο σοκ: Κυνηγός στέλνει σκυλιά να κυνηγήσουν ελάφι και πέφτουν στον γκρεμό

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από perseus » 21 Νοέμ 2018, 07:29

οι σκυλοφιλοι την γαμησαν

Κυψέλη: Βρήκε τη σύντροφό του νεκρή, με δαγκωματιές από σκύλο

Άβαταρ μέλους
Naranjita
Δημοσιεύσεις: 4342
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 10:18

Re: Βίντεο σοκ: Κυνηγός στέλνει σκυλιά να κυνηγήσουν ελάφι και πέφτουν στον γκρεμό

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Naranjita » 21 Νοέμ 2018, 08:33

άλλο το να σαι φιλόζωος, άλλο να νομίζεις ότι τα ζωα δεν είναι ζωα.

να τα αγαπάς ναι, αλλά να ξέρουν ότι είσαι το αφεντικό και να μην τα αφήνεις να κάνουν μλκιες.
ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΝΙΚΑΝΟΙ....
ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΗΛΙΘΙΟΙ.....
ΓΝΩΡΙΖΟΥΝ ΤΙ ΚΑΝΟΥΝ....
ΕΙΝΑΙ: ΠΡΟΔΟΤΕΣ

Γραφικός

Re: Βίντεο σοκ: Κυνηγός στέλνει σκυλιά να κυνηγήσουν ελάφι και πέφτουν στον γκρεμό

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Γραφικός » 21 Νοέμ 2018, 10:23

blackpaint έγραψε:
21 Νοέμ 2018, 05:25
Το κυνηγι θα πρεπε να επιτρεπεται μονο σαν ενας περιορισμος των πληθυσμων των ειδων που μπορουν να γινουν βλαβερα σε μεγαλους αριθμους.
Αλλα και παλι, εαν μου πεις πως πας να ξυπνησεις 4 το πρωι για να οδηγησεις 100 χλμ για να πας να πυροβολησεις ενα ζαρκαδι που δε σου φταιξε σε τιποτα. θα σε θεωρησω μεγιστο μαλακα.
Δεν ειναι κουλ το κυνηγι.
Αν το κυνήγι είναι η μοναδική πηγή κρεατοφαγίας ενός ανθρώπου είναι πολύ πιο ηθικό από το να αγοράζει από το σούπερ μάρκετ το κρέας ενός ζώου που υπέφερε όλη του την ζωή.
Αν τώρα σκοτώνει λιοντάρια για να κρεμάσει τα ταριχευμένα κεφάλια τους πάνω από το τζάκι (ή αν θυσιάζει τόσους σκύλους για να φάει ένα ελάφι), συμφωνούμε.

Άβαταρ μέλους
Belisarius
Δημοσιεύσεις: 4945
Εγγραφή: 20 Μάιος 2018, 02:50
Phorum.gr user: Belisarius
Τοποθεσία: Στην ουρά του λύκου

Re: Βίντεο σοκ: Κυνηγός στέλνει σκυλιά να κυνηγήσουν ελάφι και πέφτουν στον γκρεμό

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Belisarius » 21 Νοέμ 2018, 10:30

blackpaint έγραψε:
21 Νοέμ 2018, 05:25
Εχω επισης σεβασμο στην ιδεα και στην συλληψη του κυνηγιου. Το θεωρω τον προγονο ολων των επιστημων και βασικη ανθρωπινη δραστηριοτητα.
Αλλα δεν σεβομαι τους (περισοτερους) κυνηγους. Δεν σεβομαι αυτους τους μαλακες χωριατες που πινουν και μεθουν και πυροβολουν και σκοτωνουν οτι κινεται, μολυνουν το περιβαλλον με τα σκουπιδια και τα φυσσιγια τους. Ειναι απλα βαρβαρισμος. Το κυνηγι θα πρεπε να επιτρεπεται μονο σαν ενας περιορισμος των πληθυσμων των ειδων που μπορουν να γινουν βλαβερα σε μεγαλους αριθμους.
Αλλα και παλι, εαν μου πεις πως πας να ξυπνησεις 4 το πρωι για να οδηγησεις 100 χλμ για να πας να πυροβολησεις ενα ζαρκαδι που δε σου φταιξε σε τιποτα. θα σε θεωρησω μεγιστο μαλακα.
Δεν ειναι κουλ το κυνηγι.
:+1:

nemo
Δημοσιεύσεις: 7135
Εγγραφή: 04 Ιούλ 2018, 11:08

Re: Βίντεο σοκ: Κυνηγός στέλνει σκυλιά να κυνηγήσουν ελάφι και πέφτουν στον γκρεμό

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από nemo » 21 Νοέμ 2018, 11:05

Ανοησίες απο ανόητους που κοπανούν τα πληκτρα χωρίς καν να εχουν την παραμικρή ιδέα απο κυνήγι και ζώα

Άβαταρ μέλους
Ασέβαστος
Δημοσιεύσεις: 32643
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 12:05

Re: Βίντεο σοκ: Κυνηγός στέλνει σκυλιά να κυνηγήσουν ελάφι και πέφτουν στον γκρεμό

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ασέβαστος » 21 Νοέμ 2018, 11:45

αγριο μεν, φυσιολογικο δε.

με τον ιδιο τροπο θα κυνηγουσαν το φαγητο τους τα σκυλια, ακομη κι αν δεν υπηρχε ανθρωπος. αυτη ειναι η φυση. δεν ειναι πρωτακουστο να εχει ακομη και θυματα μια αγελη που κυνηγα.
To be old and wise, you must first be young and stupid.

https://www.talcmag.gr/apopseis/ante-gamisou/ αντε και γαμησου.

Άβαταρ μέλους
Μπίστης
Δημοσιεύσεις: 14686
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 19:39
Τοποθεσία: Helsingør

Re: Βίντεο σοκ: Κυνηγός στέλνει σκυλιά να κυνηγήσουν ελάφι και πέφτουν στον γκρεμό

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Μπίστης » 25 Νοέμ 2018, 16:06

perseus έγραψε:
21 Νοέμ 2018, 06:55
Καλα ρε ειστε τοσο μαλακες ? το θυμα εκει ειναι το ελαφι ,βλεπετε τι του κανουν τα κωλοσκυλα κακως που δεν επεσαν να ψοφησουν ολα.
Δεν διαμαρτυρεται κανενας για το ελαφι που τους εχουν επιτεθει 20 κοπριτες και φωναζουν που επεσαν στον γκρεμο?
:g094:
"I beseech you, in the bowels of Christ, think it possible you may be mistaken".

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Ζώα & άνθρωπος”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών