Αγάπη Γιά Τά Ζώα

Φιλοζωικό αίσθημα, συζητήσεις, προβληματισμοί. Εκπαίδευση, φροντίδα & συμβουλές.
Άβαταρ μέλους
Πάνας
Δημοσιεύσεις: 13769
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 21:08

Re: Αγάπη Γιά Τά Ζώα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Πάνας » 25 Δεκ 2020, 20:28

Zappa έγραψε:
25 Δεκ 2020, 20:16
:102: ε σιγά καλέ αυτά είναι γνωστά. Είπα κι εγώ θα πεις κάτι χοντρό,

...η Πιτσα θα πει βλαχα και γύφτισσα τη Κίτσα, ο άλλος θα στολίσει πλύστρα την καρακατινα που του τα χώνει, ο Σούλης θα πει βλαχαραπα φτωχομπινε τον Μάκη, ο άλλος με τη ροζιασμενη χουφτα βλέπει βυζα και μούνια παντού, ο παρακει βγάζει καραπουταναριο οποία τον μουτζωσε....
ο άλλος ο γνωστός ξυπνά πετά ένα τσουλα, καληνυχτιζει ρίχνει ένα δουλα, και ούτω καθεξής,

(....αν και μερικοί πλακωθηκαν στο ξύλο στο παρελθόν και το ξύλο το φοβούνται είναι γεγονός, και δεν θέλουνε τη γυναίκα τη μάνα τη κορακλα να την πούνε κάπως, οπότε το ξύλο είναι μία φοβέρα...)

ε και χέστηκε η φοράδα στ αλώνι

Γι αυτά λες Πάνα ή για άλλα χειρότερα; :lol:
Ένας μικρόκοσμος δηλαδή... σίγουρα σε μια μικρή απεικόνιση ( όπως εδώ) του πραγματικού κόσμου θα κρύβονται και πολύ χειρότερα.

Εσύ τι λες;
the end

Άβαταρ μέλους
Zappa
Δημοσιεύσεις: 171
Εγγραφή: 18 Δεκ 2020, 20:28

Re: Αγάπη Γιά Τά Ζώα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Zappa » 25 Δεκ 2020, 20:32

:smt005:

Δεν ξέρω τι κάνει ο υπόκοσμος, δεν μ ενδιαφέρει να σου πω, τις αρχές πρέπει να ενδιαφέρει.

Όταν όμως τυχαία μαθαίνω, άλλοτε γελάω άλλοτε κλαίω, δηλαδή κυρίως γελάω μετά δακρύων. Έχει τύχει απ' το νευρικό γέλιο να με πιάσει άσχημη κρίση μερικές φορές.
Βραχύς αιών.

Red
_προειδοποιητικες λυχνίες_

Άβαταρ μέλους
Πάνας
Δημοσιεύσεις: 13769
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 21:08

Re: Αγάπη Γιά Τά Ζώα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Πάνας » 25 Δεκ 2020, 20:47

Δεν αναφέρθηκα συγκεκριμένα σε κάποια μερίδα ανθρώπων αλλά και ο υπόκοσμος είναι μέσα στο παιχνίδι, δεν διαφωνώ.

Κάποτε εδώ μέσα έγραφε ένα παιδί με σύνδρομο ντάουν, όλοι νομίζανε ότι τρολλάριζε και του έκαναν πλάκα.
Μέχρι ενός βαθμού για αυτόν ήταν αποδεκτό και επιθυμητό γιατί τον ενέτασσε στο σύνολο χωρίς να ξεχωρίζει. Δυστυχώς όμως η εξέλιξη δεν ήταν η επιθυμητή... στο τέλος ένοιωσε άσχημα και αποχώρησε.
Κάποιοι κουλ τύποι έκαναν την πλάκα τους, ένοιωσαν γαμάτοι, υπερπροσωπικότητες κλπ.. χωρίς να γνωρίζουν.
the end

Άβαταρ μέλους
vagabondo
Δημοσιεύσεις: 9903
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 01:24

Re: Αγάπη Γιά Τά Ζώα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από vagabondo » 25 Δεκ 2020, 21:01

Πάνας έγραψε:
25 Δεκ 2020, 20:47
Δεν αναφέρθηκα συγκεκριμένα σε κάποια μερίδα ανθρώπων αλλά και ο υπόκοσμος είναι μέσα στο παιχνίδι, δεν διαφωνώ.

Κάποτε εδώ μέσα έγραφε ένα παιδί με σύνδρομο ντάουν, όλοι νομίζανε ότι τρολλάριζε και του έκαναν πλάκα.
Μέχρι ενός βαθμού για αυτόν ήταν αποδεκτό και επιθυμητό γιατί τον ενέτασσε στο σύνολο χωρίς να ξεχωρίζει. Δυστυχώς όμως η εξέλιξη δεν ήταν η επιθυμητή... στο τέλος ένοιωσε άσχημα και αποχώρησε.
Κάποιοι κουλ τύποι έκαναν την πλάκα τους, ένοιωσαν γαμάτοι, υπερπροσωπικότητες κλπ.. χωρίς να γνωρίζουν.
Εδώ στο καινούργιο;
Occasio facit furem
Εγώ δεν είμαι χριστιανός, για να μην πω πως είμαι και άθεος!
Ο κόσμον ασοί γραμματισμέντς θα διαβαίν.

Άβαταρ μέλους
Πάνας
Δημοσιεύσεις: 13769
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 21:08

Re: Αγάπη Γιά Τά Ζώα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Πάνας » 25 Δεκ 2020, 21:09

vagabondo έγραψε:
25 Δεκ 2020, 21:01
Πάνας έγραψε:
25 Δεκ 2020, 20:47
Δεν αναφέρθηκα συγκεκριμένα σε κάποια μερίδα ανθρώπων αλλά και ο υπόκοσμος είναι μέσα στο παιχνίδι, δεν διαφωνώ.

Κάποτε εδώ μέσα έγραφε ένα παιδί με σύνδρομο ντάουν, όλοι νομίζανε ότι τρολλάριζε και του έκαναν πλάκα.
Μέχρι ενός βαθμού για αυτόν ήταν αποδεκτό και επιθυμητό γιατί τον ενέτασσε στο σύνολο χωρίς να ξεχωρίζει. Δυστυχώς όμως η εξέλιξη δεν ήταν η επιθυμητή... στο τέλος ένοιωσε άσχημα και αποχώρησε.
Κάποιοι κουλ τύποι έκαναν την πλάκα τους, ένοιωσαν γαμάτοι, υπερπροσωπικότητες κλπ.. χωρίς να γνωρίζουν.
Εδώ στο καινούργιο;
Και στο καινούργιο και στο παλιό... εσένα αλήθεια πως σου ξέφυγε;
the end

Άβαταρ μέλους
Zappa
Δημοσιεύσεις: 171
Εγγραφή: 18 Δεκ 2020, 20:28

Re: Αγάπη Γιά Τά Ζώα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Zappa » 25 Δεκ 2020, 21:19

Ποιοί κουλ ρε, κάτι συνταξιούχοι παππούδες και από νεότερους καμενοι παλαιοφλιπεραδες με αμέτρητες περσόνες ο καθένας είναι η πλειοψηφία μέσα εδώ, τυχαία το έβγαλαν απ' όσα άκουσα βόθρο το προηγούμενο μαγαζί;; Να μην συζητησουμε για τους ποινικοί με τη βούλα που αν δεν έπεφτε το άλλο θα τους μπουτζουριαζανε;

Αυτές ειν οι φήμες εγώ το μικρό και αδαες τι να πω :102:
Δε λέω παίζει να ναι και νορμάλ παιδιά μέσα σιχτιριζουν όμως και φεύγουν. Τις μεγάλες μούρες στην πολιτική στα οικονομικά στην κοινωνία και αλλού τους διώξανε ήδη από το παλιό, δεν γράφουν πια οι άνθρωποι. Επικράτησε η χαβούζα :roll:
Βραχύς αιών.

Red
_προειδοποιητικες λυχνίες_

Άβαταρ μέλους
vagabondo
Δημοσιεύσεις: 9903
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 01:24

Re: Αγάπη Γιά Τά Ζώα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από vagabondo » 25 Δεκ 2020, 21:24

Πάνας έγραψε:
25 Δεκ 2020, 21:09
vagabondo έγραψε:
25 Δεκ 2020, 21:01
Πάνας έγραψε:
25 Δεκ 2020, 20:47
Δεν αναφέρθηκα συγκεκριμένα σε κάποια μερίδα ανθρώπων αλλά και ο υπόκοσμος είναι μέσα στο παιχνίδι, δεν διαφωνώ.

Κάποτε εδώ μέσα έγραφε ένα παιδί με σύνδρομο ντάουν, όλοι νομίζανε ότι τρολλάριζε και του έκαναν πλάκα.
Μέχρι ενός βαθμού για αυτόν ήταν αποδεκτό και επιθυμητό γιατί τον ενέτασσε στο σύνολο χωρίς να ξεχωρίζει. Δυστυχώς όμως η εξέλιξη δεν ήταν η επιθυμητή... στο τέλος ένοιωσε άσχημα και αποχώρησε.
Κάποιοι κουλ τύποι έκαναν την πλάκα τους, ένοιωσαν γαμάτοι, υπερπροσωπικότητες κλπ.. χωρίς να γνωρίζουν.
Εδώ στο καινούργιο;
Και στο καινούργιο και στο παλιό... εσένα αλήθεια πως σου ξέφυγε;
:102:
Εσύ πως έμαθες ότι έμαθες ότι έχει σύνδρομο ντάουν;
Occasio facit furem
Εγώ δεν είμαι χριστιανός, για να μην πω πως είμαι και άθεος!
Ο κόσμον ασοί γραμματισμέντς θα διαβαίν.

Άβαταρ μέλους
Πάνας
Δημοσιεύσεις: 13769
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 21:08

Re: Αγάπη Γιά Τά Ζώα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Πάνας » 25 Δεκ 2020, 21:27

vagabondo έγραψε:
25 Δεκ 2020, 21:24
Πάνας έγραψε:
25 Δεκ 2020, 21:09
vagabondo έγραψε:
25 Δεκ 2020, 21:01

Εδώ στο καινούργιο;
Και στο καινούργιο και στο παλιό... εσένα αλήθεια πως σου ξέφυγε;
:102:
Εσύ πως έμαθες ότι έμαθες ότι έχει σύνδρομο ντάουν;
Το κατάλαβα, αλλά μπορεί να το επιβεβαιώσει και χρήστης που τον συνάντησε.
the end

Άβαταρ μέλους
Πάνας
Δημοσιεύσεις: 13769
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 21:08

Re: Αγάπη Γιά Τά Ζώα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Πάνας » 25 Δεκ 2020, 21:29

Zappa έγραψε:
25 Δεκ 2020, 21:19
Ποιοί κουλ ρε, κάτι συνταξιούχοι παππούδες και από νεότερους καμενοι παλαιοφλιπεραδες με αμέτρητες περσόνες ο καθένας είναι η πλειοψηφία μέσα εδώ, τυχαία το έβγαλαν απ' όσα άκουσα βόθρο το προηγούμενο μαγαζί;; Να μην συζητησουμε για τους ποινικοί με τη βούλα που αν δεν έπεφτε το άλλο θα τους μπουτζουριαζανε;

Αυτές ειν οι φήμες εγώ το μικρό και αδαες τι να πω :102:
Δε λέω παίζει να ναι και νορμάλ παιδιά μέσα σιχτιριζουν όμως και φεύγουν. Τις μεγάλες μούρες στην πολιτική στα οικονομικά στην κοινωνία και αλλού τους διώξανε ήδη από το παλιό, δεν γράφουν πια οι άνθρωποι. Επικράτησε η χαβούζα :roll:
Ναι το έβγαλαν βόθρο αυτοί που τους επέβαλαν μόνιμο μπαν και έφτιαξαν δικό τους φόρουμ και συζητάνε 5 άτομα μεταξύ τους.. απορώ γιατί δεν μιλάνε στο μέσεντζερ. :smt005:
Μαθαίνεις γρήγορα, αλλά να μαθαίνεις σωστά ε;
the end

Άβαταρ μέλους
Zappa
Δημοσιεύσεις: 171
Εγγραφή: 18 Δεκ 2020, 20:28

Re: Αγάπη Γιά Τά Ζώα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Zappa » 25 Δεκ 2020, 21:34

Είμαι λίγο πάστα Φλώρα, είναι γεγονός :roll:
Βραχύς αιών.

Red
_προειδοποιητικες λυχνίες_

Άβαταρ μέλους
vagabondo
Δημοσιεύσεις: 9903
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 01:24

Re: Αγάπη Γιά Τά Ζώα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από vagabondo » 25 Δεκ 2020, 21:39

Πάνας έγραψε:
25 Δεκ 2020, 21:27
vagabondo έγραψε:
25 Δεκ 2020, 21:24
Πάνας έγραψε:
25 Δεκ 2020, 21:09

Και στο καινούργιο και στο παλιό... εσένα αλήθεια πως σου ξέφυγε;
:102:
Εσύ πως έμαθες ότι έμαθες ότι έχει σύνδρομο ντάουν;
Το κατάλαβα, αλλά μπορεί να το επιβεβαιώσει και χρήστης που τον συνάντησε.
Εντάξει, δεν υπάρχει λόγος.
Κατάλαβα μάλλον ποιός είναι.
Occasio facit furem
Εγώ δεν είμαι χριστιανός, για να μην πω πως είμαι και άθεος!
Ο κόσμον ασοί γραμματισμέντς θα διαβαίν.

Άβαταρ μέλους
Πάνας
Δημοσιεύσεις: 13769
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 21:08

Re: Αγάπη Γιά Τά Ζώα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Πάνας » 25 Δεκ 2020, 21:45

Zappa έγραψε:
25 Δεκ 2020, 21:34
Είμαι λίγο πάστα Φλώρα, είναι γεγονός :roll:

Δεν είπα κάτι τέτοιο, είπα πως όλα τα πράγματα έχουν διαφορετική οπτική. Είδες την μια πλευρά, την άλλη την είδες; Την από πάνω; Την από κάτω; στο πλάι; :102:

Τες πα δεν με ενδιαφέρει να υποστηρίξω το συγκεκριμένο φόρουμ ούτε μου καίγεται καρφάκι για την εικόνα του. Συμμετέχω σε αυτά που θέλω, κάνω την πλάκα μου, ενίοτε μιλάω σοβαρά. Και περνάει η ώρα μου.. που αφιερώνω εδώ. Άλλοι βλέπουν ποδόσφαιρο, άλλοι βιντεογκέιμς κλπ.. επιλέγω την συναναστροφή έστω και με αυτόν τον τρόπο.
the end

Άβαταρ μέλους
Πάνας
Δημοσιεύσεις: 13769
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 21:08

Re: Αγάπη Γιά Τά Ζώα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Πάνας » 25 Δεκ 2020, 23:08

the end

Άβαταρ μέλους
Νon4me
Δημοσιεύσεις: 10157
Εγγραφή: 14 Ιαν 2019, 12:20
Phorum.gr user: Νon4me

Re: Αγάπη Γιά Τά Ζώα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Νon4me » 28 Δεκ 2020, 00:15


Άβαταρ μέλους
Πάνας
Δημοσιεύσεις: 13769
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 21:08

Re: Αγάπη Γιά Τά Ζώα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Πάνας » 04 Ιαν 2021, 18:04

Εικόνα
the end

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Ζώα & άνθρωπος”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών