Παρατημένα σκυλιά

Φιλοζωικό αίσθημα, συζητήσεις, προβληματισμοί. Εκπαίδευση, φροντίδα & συμβουλές.
Άβαταρ μέλους
Αγις
Δημοσιεύσεις: 25911
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:09

Re: Παρατημένα σκυλιά

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Αγις » 30 Δεκ 2018, 12:35

vagabondo έγραψε:
30 Δεκ 2018, 12:07
Γραφικός έγραψε:
30 Δεκ 2018, 11:51
lolek1 έγραψε:
30 Δεκ 2018, 11:50
δεν ξερω λεπτομερειες, παντως εαν μενουν στην ιδιοκτησια σου, θεωρητε οτι τα φροντιζεις εσυ και ετσι εαν δαγκωσουν καποιον μπλεκεις εφ οσων σου κανει μηνυση
Προφανώς! Το θέμα είναι ότι δεν θέλω να μείνουν στην ιδιοκτησία μου, ούτε θέλω να τα παρατήσω και να γίνουν αδέσποτα. Κάποιος νόμιμος τρόπος να μην μείνουν στην ιδιοκτησία μου υπάρχει;
Να το χαίρεσαι τον νομοθέτη σου.
Θα έρθει καιρός που θα περνάει κοπρόσκυλο από μπροστά σου και θα υποκλίνεσαι.
:g030:
ΖΗΝΗΔΕΩΣ

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 70064
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Παρατημένα σκυλιά

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 30 Δεκ 2018, 12:56

Γραφικός έγραψε:
30 Δεκ 2018, 11:36
Μου παρατήσανε δυο κουτάβια μέσα στο κτήμα και δεν φεύγουν με τίποτα. Τα διώχνω και ξαναέρχονται. Εγώ δεν έχω ούτε χρόνο ούτε φράγκα ούτε ψυχικό σθένος για σκυλοτροφές, εμβόλια, τσιπάκια και να προσέχω μη μου κουβαλήσουν κανένα παπούτσι από τους γείτονες, άσε που έχω και γάτες και δεν ξέρω πώς θα τα πάνε με αυτές.

Ποια είναι η νόμιμη διαδικασία να τα ξεφορτωθώ, ιδανικά χωρίς να πάθουν κάτι;
Τα βάζεις σε ένα χαρτόκουτο και τα πηγαίνεις στον δήμο της περιοχής σου. Αν σου αρχίσουν τα "δεν είμαστε αρμόδιοι κλπ", τους απαντάς ότι είναι περισσότερο αρμόδιοι από σένα, αφήνεις το χαρτόκουτο και φεύγεις.

Υποθέτω όμως ότι σε πιάνει κρίση πανικού απλώς και μόνον όταν σκέφτεσαι κάτι τέτοιο.
Το γαρ πολύ της κατανόησης γεννά αδιαφορία.

Άβαταρ μέλους
Υδράργυρος
Δημοσιεύσεις: 25527
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 17:47

Re: Παρατημένα σκυλιά

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Υδράργυρος » 30 Δεκ 2018, 14:32

Γραφικός έγραψε:
30 Δεκ 2018, 12:15
Αχ και να τον έπιανα αυτόν που μου τα άφησε ξύλο που θα έτρωγε! Και πάλι πρόστιμο θα έτρωγα, αλλά θα το ευχαριστιόμουν.
Δεν τα αφησε κανενας. Καποια αδεσποτη σκυλιτσα γεννησε και αυτα φυγανε για να βρουν να φανε.
Και μενα μου ηρθε στη δουλεια ενα τετοιο πριν κανα διμηνο. Ειναι μελος της ομαδας ηδη. :)
Κρατα τα και καντους στειρωση οταν ερθει η ωρα για να μη γεννοβολανε ανεξρλεγκτα

Άβαταρ μέλους
Juno
Δημοσιεύσεις: 17019
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 01:46

Re: Παρατημένα σκυλιά

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Juno » 30 Δεκ 2018, 14:35

Γραφικός έγραψε:
30 Δεκ 2018, 11:36
Μου παρατήσανε δυο κουτάβια μέσα στο κτήμα και δεν φεύγουν με τίποτα. Τα διώχνω και ξαναέρχονται. Εγώ δεν έχω ούτε χρόνο ούτε φράγκα ούτε ψυχικό σθένος για σκυλοτροφές, εμβόλια, τσιπάκια και να προσέχω μη μου κουβαλήσουν κανένα παπούτσι από τους γείτονες, άσε που έχω και γάτες και δεν ξέρω πώς θα τα πάνε με αυτές.

Ποια είναι η νόμιμη διαδικασία να τα ξεφορτωθώ, ιδανικά χωρίς να πάθουν κάτι;

Δοκίμασε εδώ ---> Κιβωτος, Μυτιληνη
Από Μυτιλήνη δεν είσαι; Αν όχι, πες μου από πού, να σου βρω άλλους.
Γενικώς θα προσπαθήσουν να σε πείσουν να τα κρατήσεις, δυστυχώς όλες οι φιλοζωικές είναι πηγμένες και δεν ξέρουν τι να κάνουν.
Αν νομίζεις ότι μπορείς να τα κρατήσεις, ή έστω το ένα με τη βοήθειά τους, ok. Αλλιώς να είσαι σταθερός στη γνώμη σου γιατί έχουν δει πάρα πάρα πολλούς που είπαν ναι και μετά άλλαξαν γνώμη και δεν είναι σωστό να σπάνε τα νεύρα τους.

Εγώ είχα βρει ένα γατάκι άρρωστο και κάλεσα τη φιλοζωική. Προσπάθησαν ευγενικά να μου πουν αν θέλω να το κρατήσω και θα με βοηθούσαν, ήμουν κάθετη όμως. Αλλά βοήθησα στα έξοδα για να γίνει καλά. Ο καθένας μέχρι εκεί που μπορεί.
Απλώς μην δώσεις υπόσχεση που δεν είσαι σίγουρος πως θα κρατήσεις, είναι κρίμα.



Γραφικός έγραψε:
30 Δεκ 2018, 11:42
Και τώρα τι θα κάνω; Αφού δεν την θέλω αυτή την ευθύνη. Αυτά πάνε και τρώνε από τις γατοτροφές. Χέζουν και συνέχεια. Δηλαδή εάν τα παρατήσω στην τύχη τους θα πρέπει να φοβάμαι ότι θα φάω πρόστιμα για κάτι για το οποίο δεν ευθύνομαι καθόλου;
Αν τα κρατήσεις στο κτήμα για καιρό, μπορεί να εμφανιστεί καμία μουρλέγκω και να στα χρεώσει δικά σου, και ατσιπάριστα και αστείρωτα κλπ.
Αν το πεις τώρα, πρώτα σε κτηνίατρο και μετά σε φιλοζωική, δεν έχεις κανένα θέμα. Παιδιά τους βάζω λίγο νερό και φαγητό γιατί τα λυπάμαι, αλλά δεν τα θέλω, δεν μπορώ.
Μετά κανείς δεν μπορεί να σου πει κάτι.
Τώρα τι άλλο να σου πω; Άντε και καμία ανάρτηση με φωτογραφία στα social media ότι βρέθηκαν και δεν μπορείς να τα κρατήσεις. Τα γραπτά μένουν. Άσε που μπορεί να ενδιαφερθεί κάποιος.
Και μπορείς να το βάλεις και σε σελίδες στο facebook για κουτάβια. Γενικώς αν βάλεις στην αναζήτηση κουτάβια ή puppies, έχει πολλές σελίδες και όσοι συμμετέχουν εκεί, κάνουν και share αλλού. Έχω σώσει δύο κουταβάκια έτσι, επειδή έκανα re-share παντού. :oops:
Μου το είπαν αυτοί που τα πήραν. Και δεν τα έχω δει καν από κοντά.
Μήπως είναι ποιμενικοί;
Leporello έγραψε:
24 Ιαν 2019, 18:07
Nέα τζουνιά! Ο Αβέρωφ με αυτά που δήλωνε το ... 1962 θα διαψεύσει ΕΜΕΝΑ που μιλάω την γλώσσα.
Leporello: γιατί ο Αβέρωφ δεν ήξερε τι έλεγε!

Γραφικός

Re: Παρατημένα σκυλιά

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Γραφικός » 30 Δεκ 2018, 15:30

Juno έγραψε:
30 Δεκ 2018, 14:35
Γραφικός έγραψε:
30 Δεκ 2018, 11:36
Μου παρατήσανε δυο κουτάβια μέσα στο κτήμα και δεν φεύγουν με τίποτα. Τα διώχνω και ξαναέρχονται. Εγώ δεν έχω ούτε χρόνο ούτε φράγκα ούτε ψυχικό σθένος για σκυλοτροφές, εμβόλια, τσιπάκια και να προσέχω μη μου κουβαλήσουν κανένα παπούτσι από τους γείτονες, άσε που έχω και γάτες και δεν ξέρω πώς θα τα πάνε με αυτές.

Ποια είναι η νόμιμη διαδικασία να τα ξεφορτωθώ, ιδανικά χωρίς να πάθουν κάτι;

Δοκίμασε εδώ ---> Κιβωτος, Μυτιληνη
Από Μυτιλήνη δεν είσαι; Αν όχι, πες μου από πού, να σου βρω άλλους.
Γενικώς θα προσπαθήσουν να σε πείσουν να τα κρατήσεις, δυστυχώς όλες οι φιλοζωικές είναι πηγμένες και δεν ξέρουν τι να κάνουν.
Αν νομίζεις ότι μπορείς να τα κρατήσεις, ή έστω το ένα με τη βοήθειά τους, ok. Αλλιώς να είσαι σταθερός στη γνώμη σου γιατί έχουν δει πάρα πάρα πολλούς που είπαν ναι και μετά άλλαξαν γνώμη και δεν είναι σωστό να σπάνε τα νεύρα τους.

Εγώ είχα βρει ένα γατάκι άρρωστο και κάλεσα τη φιλοζωική. Προσπάθησαν ευγενικά να μου πουν αν θέλω να το κρατήσω και θα με βοηθούσαν, ήμουν κάθετη όμως. Αλλά βοήθησα στα έξοδα για να γίνει καλά. Ο καθένας μέχρι εκεί που μπορεί.
Απλώς μην δώσεις υπόσχεση που δεν είσαι σίγουρος πως θα κρατήσεις, είναι κρίμα.



Γραφικός έγραψε:
30 Δεκ 2018, 11:42
Και τώρα τι θα κάνω; Αφού δεν την θέλω αυτή την ευθύνη. Αυτά πάνε και τρώνε από τις γατοτροφές. Χέζουν και συνέχεια. Δηλαδή εάν τα παρατήσω στην τύχη τους θα πρέπει να φοβάμαι ότι θα φάω πρόστιμα για κάτι για το οποίο δεν ευθύνομαι καθόλου;
Αν τα κρατήσεις στο κτήμα για καιρό, μπορεί να εμφανιστεί καμία μουρλέγκω και να στα χρεώσει δικά σου, και ατσιπάριστα και αστείρωτα κλπ.
Αν το πεις τώρα, πρώτα σε κτηνίατρο και μετά σε φιλοζωική, δεν έχεις κανένα θέμα. Παιδιά τους βάζω λίγο νερό και φαγητό γιατί τα λυπάμαι, αλλά δεν τα θέλω, δεν μπορώ.
Μετά κανείς δεν μπορεί να σου πει κάτι.
Τώρα τι άλλο να σου πω; Άντε και καμία ανάρτηση με φωτογραφία στα social media ότι βρέθηκαν και δεν μπορείς να τα κρατήσεις. Τα γραπτά μένουν. Άσε που μπορεί να ενδιαφερθεί κάποιος.
Και μπορείς να το βάλεις και σε σελίδες στο facebook για κουτάβια. Γενικώς αν βάλεις στην αναζήτηση κουτάβια ή puppies, έχει πολλές σελίδες και όσοι συμμετέχουν εκεί, κάνουν και share αλλού. Έχω σώσει δύο κουταβάκια έτσι, επειδή έκανα re-share παντού. :oops:
Μου το είπαν αυτοί που τα πήραν. Και δεν τα έχω δει καν από κοντά.
Μήπως είναι ποιμενικοί;
Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση. Πήρα την κιβωτό και μου έβγαζε μήνυμα "ο αριθμός που καλέσατε δεν αντιστοιχεί σε συνδρομητή"

θα δοκιμάσω αυτό
Αν το πεις τώρα, πρώτα σε κτηνίατρο και μετά σε φιλοζωική, δεν έχεις κανένα θέμα. Παιδιά τους βάζω λίγο νερό και φαγητό γιατί τα λυπάμαι, αλλά δεν τα θέλω, δεν μπορώ.
Μετά κανείς δεν μπορεί να σου πει κάτι.
Αν ήταν ποιμενικοί θα τους πουλούσα και θα χεζόμουν στο τάληρο.

Άβαταρ μέλους
Αγις
Δημοσιεύσεις: 25911
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:09

Re: Παρατημένα σκυλιά

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Αγις » 30 Δεκ 2018, 15:37

Οταν ηταν μεγάλη μόδα οι Μουργοι (Ελληνικοί Ποιμενικοί για τους γραμματιζούμενους :003: ) περισσότερο χρήμα κονομάγαμε από τα κουτάβια του Ζακίρ απ οτι απ ολες τις άλλες πηγες εισοδήματος του κτήματος. :003:
ΖΗΝΗΔΕΩΣ

Γραφικός

Re: Παρατημένα σκυλιά

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Γραφικός » 30 Δεκ 2018, 16:46

Υδράργυρος έγραψε:
30 Δεκ 2018, 14:32
Δεν τα αφησε κανενας. Καποια αδεσποτη σκυλιτσα γεννησε και αυτα φυγανε για να βρουν να φανε.
Και μενα μου ηρθε στη δουλεια ενα τετοιο πριν κανα διμηνο. Ειναι μελος της ομαδας ηδη. :)
Κρατα τα και καντους στειρωση οταν ερθει η ωρα για να μη γεννοβολανε ανεξρλεγκτα
Προτιμώ να πιστεύω ότι μου τα άφησε άνθρωπος για να έχω κάποιον να καταριέμαι. Δεν μπορώ να καταραστώ τα κουτάβια.

Dorian
Δημοσιεύσεις: 2757
Εγγραφή: 09 Απρ 2018, 22:13

Re: Παρατημένα σκυλιά

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Dorian » 30 Δεκ 2018, 17:45

Γραφικός έγραψε:
30 Δεκ 2018, 11:36
Μου παρατήσανε δυο κουτάβια μέσα στο κτήμα και δεν φεύγουν με τίποτα. Τα διώχνω και ξαναέρχονται. Εγώ δεν έχω ούτε χρόνο ούτε φράγκα ούτε ψυχικό σθένος για σκυλοτροφές, εμβόλια, τσιπάκια και να προσέχω μη μου κουβαλήσουν κανένα παπούτσι από τους γείτονες, άσε που έχω και γάτες και δεν ξέρω πώς θα τα πάνε με αυτές.

Ποια είναι η νόμιμη διαδικασία να τα ξεφορτωθώ, ιδανικά χωρίς να πάθουν κάτι;
Περιέφραξε το κτήμα, υποθέτω μέσα είναι και το σπίτι που ζεις και έρχονται, και βγάλε τα απ έξω. Αν θες τα λυπάσαι τάιζε τα από έξω, επιτρέπεται να ταίζεις αδέσποτα, δεν έχεις καμία απολύτως ευθύνη έτσι. Στην εποχή μας δεν λέει να έχεις πλέον απερίφρακτο κήπο, κτήμα, ειδικά με οικία μέσα. Και είναι ένα ψυχολογικό όριο για σουλατσαδόρους, αφήνεις το βράδυ το δικό σου σκύλο να γυρίζει μέσα, αν έχεις παιδιά δεν θα πεταχτούν στο δευτερόλεπτο στο δρόμο με τα αμάξια και δεν θα κινδυνεύουν τόσο από περίεργους, αν έχεις ερασιτεχνική αγροτική παραγωγή δεν θα σου την ρημάζουν διάφοροι κλπ.
Το ιδανικό βέβαια είναι να τα πάρει κάποιος για δικά του, ή ο δήμος, ή κάποια φιλοζωική.
https://youtu.be/-VhIL6Ld9qI?t=1166 Πράξη ΑΝΑΘΕΜΑΤΙΣΜΟΥ ΤΩΝ ΒΟΥΛΕΥΤΩΝ Κατσαφάδου Κωνσταντίνου, Μιχαηλίδου Δόμνας, Βλαχάκου Νικολάου http://tinyurl.com/4hwb2kra

Άβαταρ μέλους
enaon
Δημοσιεύσεις: 22573
Εγγραφή: 04 Απρ 2018, 14:48

Re: Παρατημένα σκυλιά

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από enaon » 30 Δεκ 2018, 18:05

Γραφικός έγραψε:
30 Δεκ 2018, 16:46
Προτιμώ να πιστεύω ότι μου τα άφησε άνθρωπος για να έχω κάποιον να καταριέμαι.
πέφτω απο τα σύννεφα :003:

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 70064
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Παρατημένα σκυλιά

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 30 Δεκ 2018, 18:38

Γραφικός έγραψε:
30 Δεκ 2018, 12:15
Αχ και να τον έπιανα αυτόν που μου τα άφησε ξύλο που θα έτρωγε! Και πάλι πρόστιμο θα έτρωγα, αλλά θα το ευχαριστιόμουν.
Για ποιο λόγο θα τον έδερνες Γραφικέ;

Επειδή έχει την ίδια ακριβώς νοοτροπία με σένα; :8)
Το γαρ πολύ της κατανόησης γεννά αδιαφορία.

Άβαταρ μέλους
vagabondo
Δημοσιεύσεις: 9986
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 01:24

Re: Παρατημένα σκυλιά

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από vagabondo » 30 Δεκ 2018, 18:48

ΓΑΛΗ έγραψε:
30 Δεκ 2018, 18:38
Γραφικός έγραψε:
30 Δεκ 2018, 12:15
Αχ και να τον έπιανα αυτόν που μου τα άφησε ξύλο που θα έτρωγε! Και πάλι πρόστιμο θα έτρωγα, αλλά θα το ευχαριστιόμουν.
Για ποιο λόγο θα τον έδερνες Γραφικέ;

Επειδή έχει την ίδια ακριβώς νοοτροπία με σένα; :8)
Γεννάει ο Γραφικός σκυλάκια και τα αφήνει σε ξένες αυλές;
Occasio facit furem
Εγώ δεν είμαι χριστιανός, για να μην πω πως είμαι και άθεος!
Ο κόσμον ασοί γραμματισμέντς θα διαβαίν.

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 70064
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Παρατημένα σκυλιά

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 30 Δεκ 2018, 19:00

vagabondo έγραψε:
30 Δεκ 2018, 18:48
ΓΑΛΗ έγραψε:
30 Δεκ 2018, 18:38
Γραφικός έγραψε:
30 Δεκ 2018, 12:15
Αχ και να τον έπιανα αυτόν που μου τα άφησε ξύλο που θα έτρωγε! Και πάλι πρόστιμο θα έτρωγα, αλλά θα το ευχαριστιόμουν.
Για ποιο λόγο θα τον έδερνες Γραφικέ;

Επειδή έχει την ίδια ακριβώς νοοτροπία με σένα; :8)
Γεννάει ο Γραφικός σκυλάκια και τα αφήνει σε ξένες αυλές;
Το να τα άφησε η μάνα, αν ήταν υγιής και όχι ετοιμοθάνατη, το βρίσκω χλωμό. Τα ζώα αφήνουν αλλού τα μικρά τους, μόνον όταν είναι άρρωστα.
Όταν δεν είναι άρρωστα και τα χάσουν, ψάχνουν να τα βρουν. Οπότε, το πιο πιθανό -κατά τη γνώμη μου πάντα- είναι να είχε κάποιος μια σκυλίτσα, να γέννησε κι επειδή αυτός δεν ήθελε τα μικρά να τα πήρε και να τα αμόλυσε κάπου μακριά από τη μάνα, ποντάροντας στο ότι θα τα φροντίσει κάποιος άλλος.

Αυτό ακριβώς κάνει και ο Γραφικός. Αφήνει δυο μωρά πεινασμένα και αναρωτιέται πότε για τις νομικές του ευθύνες, πότε για την τύχη των μικρών και πότε για το αν είναι ανάδρομος ο Ερμής. Δηλαδή μπαίνει σε μια χαώδη διαδικασία προβληματισμών τελείως άσχετων μεταξύ τους, επιζητώντας απλώς μετάθεση της ευθύνης, περιμένοντας τον από μηχανής θεό να δώσει λύση.

Ε, ας περιμένει.
Το γαρ πολύ της κατανόησης γεννά αδιαφορία.

Άβαταρ μέλους
vagabondo
Δημοσιεύσεις: 9986
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 01:24

Re: Παρατημένα σκυλιά

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από vagabondo » 30 Δεκ 2018, 19:16

ΓΑΛΗ έγραψε:
30 Δεκ 2018, 19:00


Το να τα άφησε η μάνα, αν ήταν υγιής και όχι ετοιμοθάνατη, το βρίσκω χλωμό. Τα ζώα αφήνουν αλλού τα μικρά τους, μόνον όταν είναι άρρωστα.
Όταν δεν είναι άρρωστα και τα χάσουν, ψάχνουν να τα βρουν. Οπότε, το πιο πιθανό -κατά τη γνώμη μου πάντα- είναι να είχε κάποιος μια σκυλίτσα, να γέννησε κι επειδή αυτός δεν ήθελε τα μικρά να τα πήρε και να τα αμόλυσε κάπου μακριά από τη μάνα, ποντάροντας στο ότι θα τα φροντίσει κάποιος άλλος.

Αυτό ακριβώς κάνει και ο Γραφικός. Αφήνει δυο μωρά πεινασμένα και αναρωτιέται πότε για τις νομικές του ευθύνες, πότε για την τύχη των μικρών και πότε για το αν είναι ανάδρομος ο Ερμής. Δηλαδή μπαίνει σε μια χαώδη διαδικασία προβληματισμών τελείως άσχετων μεταξύ τους, επιζητώντας απλώς μετάθεση της ευθύνης, περιμένοντας τον από μηχανής θεό να δώσει λύση.

Ε, ας περιμένει.
Για την ύπαρξη αυτόν των κουταβιών δεν ευθύνεται ο Γραφικός αλλά κάποιος φιλόζωος σαν κι εσένα.
Τα φιλοζωικά σου αισθήματα όμως, κάνουν γαργάρα για τον υπαίτιο και γεμίζουν με ενοχές τον Γραφικό
Occasio facit furem
Εγώ δεν είμαι χριστιανός, για να μην πω πως είμαι και άθεος!
Ο κόσμον ασοί γραμματισμέντς θα διαβαίν.

Άβαταρ μέλους
enaon
Δημοσιεύσεις: 22573
Εγγραφή: 04 Απρ 2018, 14:48

Re: Παρατημένα σκυλιά

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από enaon » 30 Δεκ 2018, 19:24

που το ξέρεις οτι ήταν φιλόζωος, μπορεί να ήταν εχθρόζωος σαν εσένα, απλα να τα πέταξε εκεί γιατί ο κάδος ήταν μακρυά. :003:

Άβαταρ μέλους
vagabondo
Δημοσιεύσεις: 9986
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 01:24

Re: Παρατημένα σκυλιά

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από vagabondo » 30 Δεκ 2018, 19:28

enaon έγραψε:
30 Δεκ 2018, 19:24
που το ξέρεις οτι ήταν φιλόζωος, μπορεί να ήταν εχθρόζωος σαν εσένα, απλα να τα πέταξε εκεί γιατί ο κάδος ήταν μακρυά. :003:
Οι εχθρόζωοι σαν κι εμένα, δεν πετάνε αδέσποτα σε ξένες αυλές.
Αν ο κάδος ήταν μακριά, σημαίνει πως τα κουτάβια είναι του γείτονα. :8)
Occasio facit furem
Εγώ δεν είμαι χριστιανός, για να μην πω πως είμαι και άθεος!
Ο κόσμον ασοί γραμματισμέντς θα διαβαίν.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Ζώα & άνθρωπος”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών