Σκύλος. Αυτό το υπέροχο πλάσμα!!! Να πάρω;

Φιλοζωικό αίσθημα, συζητήσεις, προβληματισμοί. Εκπαίδευση, φροντίδα & συμβουλές.
Άβαταρ μέλους
Φρούραρχος
Δημοσιεύσεις: 1829
Εγγραφή: 06 Σεπ 2018, 19:41
Phorum.gr user: Φρούραρχος Γατάκης

Re: Σκύλος. Αυτό το υπέροχο πλάσμα!!! Να πάρω;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Φρούραρχος » 14 Ιαν 2019, 03:53

Το αποφάσισες;
3 και 46 γράφει. Ξημερώματα. Μόλις επέστρεψα από έκτακτη βόλτα. Στο σπίτι όπως είπα δεν γαυγίζει πλην σπάνιων περιπτώσεων. Και εκεί που κατά τις 2 και μισή έπαιρνα τον τρίτο ύπνο, έφτασε στην πόρτα του δωματίου και γρύλιζε. Με τα πολλά σηκώθηκα και μόλις το είδε, κωλόκατσε στην πόρτα. Ήθελε το χοντρό, το οποίο δεν εύρισκε που να το κάνει και χορτάσαμε περπάτημα νυχτιάτικα. Πέσαμε και στον καταραμένο που του έτυχε ο σκύλος της ζώνης του Λυκόφωτος και που δεν τολμά να τον βγάλει άλλες ώρες. Από απέναντι και "Κρλατα τον να περάσω με τη δικιά μου"

Είσαι έτοιμος; Έχεις ένα μωρό που 3 τη νύχτα ήθελε χέσιμο. Και για να χέσει πρέπει να ψάξει που θα το κάνει. Και πρέπει να το μαζέψεις και να το πετάξεις.

Σκέψου το. ΔΕΝ είναι παιχνίδι.

Άβαταρ μέλους
ΓΙΑΝΝΗΣ ΓΙΑΝΝΟΠΟΥΛΟΣ
Δημοσιεύσεις: 17016
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:44

Re: Σκύλος. Αυτό το υπέροχο πλάσμα!!! Να πάρω;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΙΑΝΝΗΣ ΓΙΑΝΝΟΠΟΥΛΟΣ » 14 Ιαν 2019, 04:39

Φρούραρχος έγραψε:
12 Ιαν 2019, 16:03
- Μπορώ να ανταποκριθώ στις ανάγκες ενός κατοικίδιου και μάλιστα απαιτητικού; Από άποψη οικονομική, χρόνου, διάθεσης;
Αν έχεις χρόνο όχι για να τον βγάζεις βόλτα 10 λεπτά, αλλά να έχεις δύο ώρες την ημέρα που θα είσαι εσύ και ο σκύλος σου στο περιβάλλον του σκύλου, δηλαδή έξω στη φύση.
Προσαρμοσες το δικο σου προφιλ στο προφιλ του ιδανικου ιδιοκτητη σκυλου και ολα οκ
Βολικο

Εγω παλι που ειχα σκυλο και ηταν ολη ημερα χωρις δεσιμο σε 4 στρεμματα λεω οτι οι δυο ωρες δεν λενε κατι;
Ειδες πως προσαρμοσα τωρα το ιδανικο προφιλ ιδιοκτητη σκυλου στο δικο μου;

Ολα αυτα φυσικα γινονται για εναν απλο λογο
Για να νιωσετε καλα εσεις που εχετε σκυλια στο σπιτι,για να μην νιωθετε ενοχες

Ενταξει ο διωρος φορτωσε ενοχες στον δεκαλεπτο και ολα καλα.Συνεχιζουμε.


ΥΓ.Η εμπειρια μου με σκυλο ειναι πολυ μικρη καθως ποτε πριν δεν ειχα σκυλο και δεν ειμαι γενικα ζωοφιλος με την εννοια που εχει επικρατησει
Δεν παιρνω τηλ για αδεσποτα,δεν ταιζω αδεσποτα δεν με ενδιαφερουν γενικως τα σκυλια
Βρεθηκε στον χωρο εργασιας μου ενα ημιαιμο λυκοσκυλο με χασκι και διχρωμια στα ματια και το υιοθετησα
Το ταιζα και αφου επελεξε να ειναι καθημερινως εκει το περιορισα στα 4 στρεμματα και ανελαβα διατροφη και κτηνιατρο
Ο πανεμορφος αυτος σκυλος κλαπηκε δις
Την πρωτη φορα τον ειχαν παρει στο αμαξοστασιο του Δημου και τον ειχαν κλεισει σε ενα χωρο 2Χ1 με λουρι
Αυτος που το κανε ακομη με θυμαται και δεν θα με ξεχασει ποτε

Την δευτερη φορα ο σκυλος χαθηκε οριστικα
Που ηθελα να καταληξω...
Αυτο που γνωριζω γιατι το ειδα πολλες φορες με τα ματια μου ειναι πως ο ελευθερος καθημερινα σκυλος στα 4 στρεμματα εμοιαζε εξωγηινος μπροστα στα οικοσιτα σκυλια των διωρων και των δεκαλεπτων σε θεμα φυσικων δυναμεων,δυνατοτητων και συμπεριφορας
Οικοσιτοι σκυλοι=Γιωταδες
Αρίστος for Tsirpas
Eχουμε ΔΙΠΛΗ πολιτειακη εκτροπη
Μια γιατι ο πρωθυπουργος επραξε αντιθετα στο ΟΧΙ του δημοψηφισματος...
Και δευτερη γιατι μεσω του Ταμειου Ξεπουληματος Χωρας παρεδωσε την εθνικη κυριαρχια και τον εθνικο πλουτο στους δανειστες

stergiosbik
Δημοσιεύσεις: 16838
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 13:22
Τοποθεσία: Λαρισα-Ορεινη Καλαμπακα

Re: Σκύλος. Αυτό το υπέροχο πλάσμα!!! Να πάρω;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από stergiosbik » 14 Ιαν 2019, 13:36

Πεσ'τα ρε Γιαννοπουλε.

Άβαταρ μέλους
ΓΙΑΝΝΗΣ ΓΙΑΝΝΟΠΟΥΛΟΣ
Δημοσιεύσεις: 17016
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:44

Re: Σκύλος. Αυτό το υπέροχο πλάσμα!!! Να πάρω;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΙΑΝΝΗΣ ΓΙΑΝΝΟΠΟΥΛΟΣ » 14 Ιαν 2019, 13:43

Το τραβαω screenshot :003:
Αρίστος for Tsirpas
Eχουμε ΔΙΠΛΗ πολιτειακη εκτροπη
Μια γιατι ο πρωθυπουργος επραξε αντιθετα στο ΟΧΙ του δημοψηφισματος...
Και δευτερη γιατι μεσω του Ταμειου Ξεπουληματος Χωρας παρεδωσε την εθνικη κυριαρχια και τον εθνικο πλουτο στους δανειστες

Άβαταρ μέλους
nick
Δημοσιεύσεις: 5052
Εγγραφή: 25 Μάιος 2018, 22:21

Re: Σκύλος. Αυτό το υπέροχο πλάσμα!!! Να πάρω;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από nick » 14 Ιαν 2019, 13:52

Εχω ακούσει ότι ο σκύλος είναι τρομερή μ*νοπαγίδα.
Πάρε ένα μικρό και χαριτωμένο, αλλιώς θα καταλάβουν ότι είσαι χαυγίτης.

Άβαταρ μέλους
Cavaliere
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 15685
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 04:07
Τοποθεσία: HH

Re: Σκύλος. Αυτό το υπέροχο πλάσμα!!! Να πάρω;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Cavaliere » 14 Ιαν 2019, 13:54

Πάρε μικρό σκυλί αν έχεις σκοπό να ζει σε διαμέρισμα. Αν έχεις μάντρα, χώρο, πάρε μεγάλο. Να το πας για εκπαίδευση, αν είναι μεγάλο. Και να μην το εγκαταλείψεις ποτέ.
Ordem e Progresso.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Ζώα & άνθρωπος”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών