Κακοποίηση Ζώων

Φιλοζωικό αίσθημα, συζητήσεις, προβληματισμοί. Εκπαίδευση, φροντίδα & συμβουλές.
Αρρηνmax41postspermonth
Δημοσιεύσεις: 445
Εγγραφή: 30 Μάιος 2018, 18:31
Phorum.gr user: Μητσάκος

Re: Κακοποίηση Ζώων

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Αρρηνmax41postspermonth » 07 Ιούλ 2019, 00:01

vagabondo έγραψε:
06 Ιούλ 2019, 23:38
vantono έγραψε:
05 Ιούλ 2019, 21:40
Ο παπάρας εδώ το 'χει ψοφήσει στο βρωμόξυλο το ζωντανό, και μετά τα βάζουμε με το σκυλί που γαβγίζει στο μπαλκόνι ή γίνεται επιθετικό.
Δηλαδή τα σκυλιά γαβγίζουν στα μπαλκόνια, επειδή κάποιος τα δέρνει; :xena:
δεν ξέρω πολλά από σκυλιά αλλά ένας σίγουρος λόγος είναι η πλήξη ,ενας άλλος λόγος βεβαιωμένος και αυτός από την εμπειρία μου: γυρνάς με την παρέα σου ή περπατάς μόνος στη νύχτα περνάς κάτω από μπαλκόνι που μένει ένας σκύλος και αρχίζει να γαβγίζει ,μέχρι να απομακρυνθείς θα χαλάει τον κόσμο ,μετά; μετά θα αρχίσουν να ανταποκρίνονται και άλλα σκυλιά και θα γίνει συναυλία, θα μου πεις γιατί περνάς από κάτω ;εάν ο άλλος κάνει βόλτα να μην περάσει ;βέβαια ς φυλάμε και τα σπίτια έτσι,απλά αναφέρω τα γεγονότα ...
επίσης θεωρώντας τα πράγματα απολύτως ορθολογικά εάν δεχτούμε αυτό που λέει ο κύριος Παναγιώτης μηλας ότι τον να έχεις σκυλί είναι μια ευθύνη παρόμοια με τον έχεις παιδί
εάν σκεφθούμε πως πριν από 2-3 δεκαετίες όταν έφτανες τον γονιό στα όριά του έβγαζε τη ζωστήρα και σε περιλάβαινε και εγώ το έχω ζήσει αυτό και νομίζω ότι και εγώ αν με είχα παιδί θα με κοπάναγα, οδηγούμαστε στο εξής συμπέρασμα ο τύπος στο video πήρε ένα σκυλί χωρίς να έχει συνειδητοποιήσει τις ευθύνες,
ήταν κατώτερος των περιστάσεων ή
δεν ξέρω τι συνέβαινε με τη ψυχολογία του
το θέμα είναι γιατί να μην υπάρχει μια πρόληψη και μια συμβουλευτική αλλά τι λέω; στην κρίση είμαστε φτερό στον άνεμο άλλος κοπανάει το παιδί του ,άλλος το σκυλί του άλλος κακοποιεί ζώα, άλλος βάζει χέρι στα εγγόνια του άλλος βρίζει άλλος κάνει δεν ξέρω τι
έχουμε καταντήσει ο σώζων εαυτόν σωθήτω
έχει χαθεί κάθε αλληλεγγύη θα μου πεις για αυτή τη
την αλληλεγγύη παλεύει ο κύριος Παναγιώτης μηλας και γι'αυτό του βγάζω το καπέλο .
Aράζω ξάπλα oλημερίς
και κάνω μαύρες σκέψεις:
Mην πεις για τoν Mελιγαλά,
Aρ(ρ)η(ν) (!!!!), γιατί θα μπλέξεις...

Άβαταρ μέλους
vagabondo
Δημοσιεύσεις: 9963
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 01:24

Re: Κακοποίηση Ζώων

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από vagabondo » 07 Ιούλ 2019, 00:08

Αρρηνmax41postspermonth έγραψε:
07 Ιούλ 2019, 00:01
vagabondo έγραψε:
06 Ιούλ 2019, 23:38
vantono έγραψε:
05 Ιούλ 2019, 21:40
Ο παπάρας εδώ το 'χει ψοφήσει στο βρωμόξυλο το ζωντανό, και μετά τα βάζουμε με το σκυλί που γαβγίζει στο μπαλκόνι ή γίνεται επιθετικό.
Δηλαδή τα σκυλιά γαβγίζουν στα μπαλκόνια, επειδή κάποιος τα δέρνει; :xena:
δεν ξέρω πολλά από σκυλιά αλλά ένας σίγουρος λόγος είναι η πλήξη ,ενας άλλος λόγος βεβαιωμένος και αυτός από την εμπειρία μου: γυρνάς με την παρέα σου ή περπατάς μόνος στη νύχτα περνάς κάτω από μπαλκόνι που μένει ένας σκύλος και αρχίζει να γαβγίζει ,μέχρι να απομακρυνθείς θα χαλάει τον κόσμο ,μετά; μετά θα αρχίσουν να ανταποκρίνονται και άλλα σκυλιά και θα γίνει συναυλία
Γαβγίζουν επίσης, όταν βλέπουν να περνάει αδέσποτο σκυλί ή γατί.
Occasio facit furem
Εγώ δεν είμαι χριστιανός, για να μην πω πως είμαι και άθεος!
Ο κόσμον ασοί γραμματισμέντς θα διαβαίν.

Αρρηνmax41postspermonth
Δημοσιεύσεις: 445
Εγγραφή: 30 Μάιος 2018, 18:31
Phorum.gr user: Μητσάκος

Re: Κακοποίηση Ζώων

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Αρρηνmax41postspermonth » 07 Ιούλ 2019, 01:08

vagabondo έγραψε:
07 Ιούλ 2019, 00:08
Αρρηνmax41postspermonth έγραψε:
07 Ιούλ 2019, 00:01
vagabondo έγραψε:
06 Ιούλ 2019, 23:38

Δηλαδή τα σκυλιά γαβγίζουν στα μπαλκόνια, επειδή κάποιος τα δέρνει; :xena:
δεν ξέρω πολλά από σκυλιά αλλά ένας σίγουρος λόγος είναι η πλήξη ,ενας άλλος λόγος βεβαιωμένος και αυτός από την εμπειρία μου: γυρνάς με την παρέα σου ή περπατάς μόνος στη νύχτα περνάς κάτω από μπαλκόνι που μένει ένας σκύλος και αρχίζει να γαβγίζει ,μέχρι να απομακρυνθείς θα χαλάει τον κόσμο ,μετά; μετά θα αρχίσουν να ανταποκρίνονται και άλλα σκυλιά και θα γίνει συναυλία
Γαβγίζουν επίσης, όταν βλέπουν να περνάει αδέσποτο σκυλί ή γατί.
Η ακόμα και συνοδευομενο με τον ιδιοκτήτη του
Aράζω ξάπλα oλημερίς
και κάνω μαύρες σκέψεις:
Mην πεις για τoν Mελιγαλά,
Aρ(ρ)η(ν) (!!!!), γιατί θα μπλέξεις...

Άβαταρ μέλους
The Rebel
Δημοσιεύσεις: 29095
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:18
Phorum.gr user: Wild Rebel

Re: Κακοποίηση Ζώων

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από The Rebel » 13 Ιούλ 2019, 21:00

11/07/2019
Η ανοικτή επιστολή που υπογράφουν άνθρωποι από όλο τον κόσμο.
Η έκκληση προς τις Αρχές της Ιαπωνίας για τους ελέφαντες.


Εικόνα

Μια καμπάνια για την προστασία των ελεφάντων, που έχει ως επίκεντρο την Ιαπωνία, ξεκίνησε το παγκόσμιο διαδικτυακό κίνημα ακτιβιστών Avaaz. Όπως τονίζεται σε σχετική ανακοίνωση στην ιστοσελίδα του, «το «φιλέτο» του ελεφαντόδοντου βρίσκεται στη μέση του χαυλιόδοντα, εκεί που είναι σκληρός και αψεγάδιαστος. Οι λαθροκυνηγοί σφάζουν πρώτα τους μεγαλύτερους ελέφαντες συχνά τις μάνες, αφήνοντας τα μωρά απροστάτευτα».

Όπως τονίζεται, το χειρότερο είναι «πως τη στιγμή που δεκάδες χιλιάδες ελέφαντες κατακρεουργούνται με αυτόν τον τρόπο, το εμπόριο ελεφαντόδοντου συνεχίζει να ανθεί στην Ιαπωνία με τις πλάτες της κυβέρνησης».

Το Avaaz (https://www.newsbeast.gr/environment/ar ... -ton-kosmo) σημειώνει ότι «η Ιαπωνία ετοιμάζεται να φιλοξενήσει τους Ολυμπιακούς του 2020 και στοχεύει να προσελκύσει εκατομμύρια τουρίστες! Αυτή είναι η ευκαιρία μας: Πολλοί από εμάς ζούμε σε χώρες απ’ τις οποίες οι Ιαπωνία ελπίζει να ελκύσει τουρίστες. Αν εκατομμύρια κόσμος υπογράψουμε τώρα, και βάλουμε μπρος μια παγκόσμια ενημερωτική καμπάνια για να ξεσκεπάσουμε το μακάβριο μυστικό της Ιαπωνίας ενόψει των Ολυμπιακών, μπορούμε να την πιέσουμε να απαγορέψει αυτό το αρρωστημένο εμπόριο!».

Και στο τέλος καλεί τον κόσμο που θέλει να δραστηριοποιηθεί σχετικά, να υπογράψει ώστε να σταματήσει μια «από τις μεγαλύτερες αγορές ελεφαντόδοντου που έχουν απομείνει στον κόσμο».

Εικόνα

«Προς τον πρωθυπουργό Σίνζο Άμπε, την κυβερνήτη Γιουρίκο Κόικε και την κυβέρνηση της Ιαπωνίας:

Σας καλούμε να βάλετε τέλος στο Ιαπωνικό εμπόριο ελεφαντόδοντου και να στηρίξετε τις προσπάθειες για την παγκόσμια απαγόρευσή του. Καθώς ετοιμάζεστε να καλωσορίσετε ολόκληρο τον κόσμο στους Ολυμπιακούς του Τόκυο 2020, η Ιαπωνία πρέπει να κάνει ό,τι μπορεί για να αφήσει μια παρακαταθήκη για τον πλανήτη και να προστατέψει τους ελέφαντες που οδηγούνται στην εξαφάνιση», τονίζεται στο σχετικό κείμενο-κάλεσμα του Avaaz.

Η συγκεκριμένη ανάρτηση έγινε στις 5 Ιουλίου και από τότε έχει συγκεντρώσει πάνω από 232 χιλιάδες υπογραφές από ανθρώπους από όλον τον κόσμο, με τον στόχο να οριοθετείται στις 250.000 και όπως φαίνεται -βάσει ρυθμού- κάτι τέτοιο αναμένεται να συμβεί σύντομα.

Εικόνα
https://www.newsbeast.gr/environment/ar ... -ton-kosmo

alamo

Re: Κακοποίηση Ζώων

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από alamo » 13 Ιούλ 2019, 21:36

vantono έγραψε:
05 Ιούλ 2019, 21:40
Ο παπάρας εδώ το 'χει ψοφήσει στο βρωμόξυλο το ζωντανό, και μετά τα βάζουμε με το σκυλί που γαβγίζει στο μπαλκόνι ή γίνεται επιθετικό.
Δε με λέ ρε στριόπιο ; Που ακριβώς βλέπει το χαλασμένο μυαλό σου ξύλο; Ο ηλίθιος απειλεί με ξύλο μαστιγώνοντας τα πλακάκια της βερ´αντας, και δεν ξέρει ότι η εξουσία είναι κατηφόρα και από τις δυο κατευθύνσεις

Άβαταρ μέλους
vantono
Δημοσιεύσεις: 23173
Εγγραφή: 14 Απρ 2018, 13:22
Phorum.gr user: vantono
Τοποθεσία: κεντρικά γραφεία George Soros

Re: Κακοποίηση Ζώων

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από vantono » 13 Ιούλ 2019, 22:02

alamo έγραψε:
13 Ιούλ 2019, 21:36
vantono έγραψε:
05 Ιούλ 2019, 21:40
Ο παπάρας εδώ το 'χει ψοφήσει στο βρωμόξυλο το ζωντανό, και μετά τα βάζουμε με το σκυλί που γαβγίζει στο μπαλκόνι ή γίνεται επιθετικό.
Δε με λέ ρε στριόπιο ; Που ακριβώς βλέπει το χαλασμένο μυαλό σου ξύλο; Ο ηλίθιος απειλεί με ξύλο μαστιγώνοντας τα πλακάκια της βερ´αντας, και δεν ξέρει ότι η εξουσία είναι κατηφόρα και από τις δυο κατευθύνσεις
τα παραπονάκια σου σε αυτούς που εκαναν την καταγγελία, στριόπιο (wtf?)

Άβαταρ μέλους
vagabondo
Δημοσιεύσεις: 9963
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 01:24

Re: Κακοποίηση Ζώων

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από vagabondo » 13 Ιούλ 2019, 22:22

Occasio facit furem
Εγώ δεν είμαι χριστιανός, για να μην πω πως είμαι και άθεος!
Ο κόσμον ασοί γραμματισμέντς θα διαβαίν.

Άβαταρ μέλους
vantono
Δημοσιεύσεις: 23173
Εγγραφή: 14 Απρ 2018, 13:22
Phorum.gr user: vantono
Τοποθεσία: κεντρικά γραφεία George Soros

Re: Κακοποίηση Ζώων

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από vantono » 13 Ιούλ 2019, 22:38

vagabondo έγραψε:
13 Ιούλ 2019, 22:22
σωστός!

Άβαταρ μέλους
vagabondo
Δημοσιεύσεις: 9963
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 01:24

Re: Κακοποίηση Ζώων

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από vagabondo » 13 Ιούλ 2019, 22:50

vantono έγραψε:
13 Ιούλ 2019, 22:38
vagabondo έγραψε:
13 Ιούλ 2019, 22:22
σωστός!
Περιμένω και την ενημέρωση από τη δίκη της Δευτέρας.
Occasio facit furem
Εγώ δεν είμαι χριστιανός, για να μην πω πως είμαι και άθεος!
Ο κόσμον ασοί γραμματισμέντς θα διαβαίν.

alamo

Re: Κακοποίηση Ζώων

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από alamo » 14 Ιούλ 2019, 13:42

εφταμηνιτικο = στροπιο= αποβολή happy?

Άβαταρ μέλους
The Rebel
Δημοσιεύσεις: 29095
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:18
Phorum.gr user: Wild Rebel

Re: Κακοποίηση Ζώων

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από The Rebel » 14 Ιούλ 2019, 19:48

Κυριακή, 14 Ιουλίου 2019
Λαμία: Λυκειάρχης καταδικάστηκε γιατί πυροβόλησε αδέσποτο γάτο.

Εικόνα

Διαβάστε την καταγγελία του Φιλοζωικού Συλλόγου Φθιώτιδας…
Υπόθεση κακοποίηση ζώου το οποίο κινδυνεύει να μείνει παράλυτο, έφτασε το πρωί της Παρασκευής 12 Ιουλίου στο Αυτόφωρο Μονομελές με κατηγορούμενο έναν εκπαιδευτικό, ο οποίος φέρεται να πυροβόλησε και να τραυμάτισε σοβαρά στη σπονδυλική στήλη, αδέσποτο γάτο.

Εικόνα

Σύμφωνα με τα όσα κατατέθηκαν ενώπιον των αστυνομικών και δικαστικών αρχών, ο εκπαιδευτικός που είναι και Λυκειάρχης σε σχολείο του δήμου Λαμιέων, πυροβόλησε το άτυχο ζώο με αεροβόλο, με τη βολίδα να σφηνώνεται στη σπονδυλική του στήλη και να μένει παράλυτο.

Εικόνα

Ο ίδιος αρνείται τις κατηγορίες, ωστόσο το Δικαστήριο του επέβαλλε ποινή φυλάκισης 16 μηνών και χρηματικό πρόστιμο 3.600 ευρώ.

Ο εκπαιδευτικός άσκησε έφεση για την εξαφάνιση της καταδικαστικής απόφασης που διαφορετικά εγείρει θέμα πειθαρχικών κυρώσεων στην υπηρεσία του.

Διαβάστε και το σχετικό δελτίο τύπου του Φιλοζωικού Συλλόγου Φθιώτιδας που παραβρέθηκε στο Δικαστήριο.

"Σε 16 μήνες φυλάκιση καταδικάστηκε σήμερα 12 Ιουλίου 2019 εκπαιδευτικός, διευθυντής σε Λύκειο της Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης του Δήμου Λαμιέων, ο οποίος εν ψυχρώ πυροβόλησε και άφησε παράλυτο από την μέση και κάτω έναν αδέσποτο γάτο. Το άτυχο ζώο πυροβολήθηκε από τον δράστη με αεροβόλο όπλο την ώρα που ζευγάρωνε.

Εικόνα

Ο Φιλοζωικός Σύλλογος Φθιώτιδας παρέστη ως Πολιτική Αγωγή ενώ συγκινητική ήταν η δραματική κατάθεση του αυτόπτη μάρτυρα που εξιστόρησε με λεπτομέρειες όσα διαδραματίστηκαν το πρωί της 10ης Ιουλίου.

Θεωρούμε πως το δικαστήριο έκρινε δίκαια καθώς τέτοια περιστατικά προσβάλουν τον πολιτισμό και την περιοχή μας, πολύ περισσότερο όταν προέρχονται από έναν εκπαιδευτικό-δάσκαλο των παιδιών μας.

Πιστεύουμε πως τέτοιες τιμωρίες λειτουργούν παραδειγματικά και αποτρεπτικά σε όσους καταφέρονται αναίτια σε βάρος ανυπεράσπιστων πλασμάτων.

Εικόνα

Να σημειωθεί πως, σύμφωνα με την απόφαση, στην ποινή φυλάκισης προστίθεται και χρηματικό πρόστιμο (σύμφωνα με τον νέο Κώδικα) 360 μονάδες x 10 ευρώ ημερησίως(3.600 ευρώ που διπλασιάζονται).
Σε περίπτωση μη καταβολής, ο εκπαιδευτικός θα εκτίσει ποινή φυλάκισης αντιστοίχων 360 ημερών.

Επιπρόσθετα η απόφαση του δικαστηρίου θα διαβιβαστεί στην Εισαγγελία η οποία με την σειρά της θα τη διαβιβάσει για λήψη πειθαρχικών κυρώσεων στην υπηρεσία του."
http://www.lamiareport.gr/index.php/top ... olise-gato

Άβαταρ μέλους
The Rebel
Δημοσιεύσεις: 29095
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:18
Phorum.gr user: Wild Rebel

Re: Κακοποίηση Ζώων

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από The Rebel » 15 Ιούλ 2019, 19:37

12/07/2019
Λιθοβόλησαν μέχρι θανάτου ξιφία που βγήκε να γεννήσει σε παραλία της Χαλκίδας.
Αντιδράσεις για την αποτρόπαια πράξη.


Εικόνα

Ένα περιστατικό που προξένησε πολλές αντιδράσεις συνέβη πριν λίγες μέρες σε παραλία της Χαλκίδας, Ξιφίας βγήκε στα ρηχά και λουόμενοι τον σκότωσαν.

Εικόνα

Οι λουόμενοι εντόπισαν ανάμεσά τους έναν ξιφία ο οποίος είχε βγει στα ρηχά ώστε να γεννήσει. Σύμφωνα με το eviazoom.gr (https://www.eviazoom.gr/2019/07/xalkida ... -rixa.html) προκλήθηκε αναστάτωση στους παρευρισκόμενους και σύμφωνα με καταγγελίες το άτυχο ψάρι θανατώθηκε δια λιθοβολισμού.



Το αποτρόπαιο περιστατικό σχολιάστηκε με πάρα πολύ αρνητικό τρόπο στα social media με χρήστες να κάνουν αναφέρουν μεταξύ άλλων ότι η θανάτωση έγινε και μπροστά στα στελέχη του Λιμενικού Σώματος.

Σύμφωνα με όσα ανέφερε το τοπικό site κάποιοι άρχισαν να κυνηγούν το ψάρι ενώ κάποιοι το είχαν περάσει για καρχαρία.
https://www.newsbeast.gr/environment/ar ... -chalkidas
https://www.thebest.gr/article/544908-c ... n-skotosan

Εικόνα
Εικόνα

Άβαταρ μέλους
The Rebel
Δημοσιεύσεις: 29095
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:18
Phorum.gr user: Wild Rebel

Re: Κακοποίηση Ζώων

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από The Rebel » 21 Ιούλ 2019, 21:15

20/07/2019
Πιάστηκε να κακοποιεί μια δεμένη αγελάδα και τον έβαλαν να παρακαλέσει το ζώο για συγχώρεση.

Εικόνα

Ο δράστης πιάστηκε επ’ αυτοφώρω, με το βίντεο των παράνομων πράξεων με θύμα ένα δεμένο μοσχάρι να γίνεται viral στα μέσα κοινωνικής δικτύωσης.

Μια ομάδα ανήσυχων πολιτών στην περιοχή του Μάνγκαλορ της Ινδίας κατάφερε να συλλάβει έναν άνδρα που κακοποιούσε μια αγελάδα, σύμφωνα με αναφορές τοπικών ΜΜΕ.

Ο δράστης, Μοχάμαντ Ανσάρι, πιάστηκε στα πράσα την ώρα που είχε δέσει το άτυχο ζώο και είχε προχωρήσει στην ικανοποίηση των περίεργων ορέξεων του.

Ένα άλλο βίντεο, το οποίο απεικονίζει τον Ανσάρι να ανακρίνεται από τους ακτιβιστές που τον συνέλαβαν, δείχνει τον δράστη να ομολογεί το έγκλημα, με έναν από τους ανήσυχους πολίτες να επιδεικνύει ένα δοχείο λαδιού που ο Ανσάρι φέρεται να χρησιμοποίησε ως λιπαντικό κατά τη διάρκεια της πράξης.

​«Λατρεύουμε την αγελάδα σαν μητέρα μας και εσύ την κακοποιείς» δήλωσε ένας από τους ακτιβιστές, σύμφωνα με μετάφραση της Opindia.

Οι ακτιβιστές ήθελαν επίσης να κάνουν τον Ανσάρι να ικετεύσει για συγχώρεση το πλάσμα που είχε παραβιάσει, αλλά η αγελάδα έφυγε από το φόβο της όταν ο δράστης προσπάθησε να την προσεγγίσει.


https://www.pronews.gr/kosmos/790508_pi ... ei-zoo-gia

Άβαταρ μέλους
The Rebel
Δημοσιεύσεις: 29095
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:18
Phorum.gr user: Wild Rebel

Re: Κακοποίηση Ζώων

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από The Rebel » 21 Ιούλ 2019, 21:27

21/07/2019
Οργή:Ιδιοκτήτης μπαρ έβαψε με μπογιά γαϊδουράκια για να μοιάζουν με ζέβρες.
Όπως φαίνεται δύο άτυχα ζώα βάφτηκαν με μπογιά προκειμένου να αποτελέσουν ατραξιόν σε μπαρ στο οποίο γινόταν γαμήλια δεξίωση με θέμα το σαφάρι.


Εικόνα

Οργή έχει προκαλέσει στο κοινό στους ακτιβιστές για τα δικαιώματα των ζώων η κίνηση ενός ζευγαριού να βάψουν δύο γαϊδούρια με ρίγες για να μοιάζουν με ζέβρες για μια γαμήλια δεξίωση με θέμα το σαφάρι στην Ισπανία.

Τα δύο άτυχα ζώα φωτογραφήθηκαν να τριγυρνούν έξω από ένα μπαρ από έναν ντόπιο στο Ελ Παλμάρ, μια πόλη στο Καντίζ, που ενημέρωσε φυσικά τους αγωνιστές για τα δικαιώματα των ζώων. Μάλιστα χαρακτήρισε την κίνηση αυτή «ντροπιαστική» και ζήτησε να αποδοθεί δικαιοσύνη.

Τι κατήγγειλε ο ντόπιος – Τα γαϊδούρια έμειναν κάτω από τον καυτό ήλιο όλη την ημέρα:
Ο Ανγκέλ Τομάς Χερέρα Πελέζ έγραψε στον λογαριασμό του στο Facebook, αναρτώντας το βίντεο:
«Τα γαϊδούρια, ζώα υπό προστασία, χρησιμοποιούνται για λόγους τουριστικής εκμετάλλευσης».


Άβαταρ μέλους
enterprise-psi
Υπερσυντονιστής
Δημοσιεύσεις: 12525
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 07:29
Phorum.gr user: enterprise-psi
Τοποθεσία: Sector 001
Επικοινωνία:

Re: Κακοποίηση Ζώων

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από enterprise-psi » 23 Ιούλ 2019, 15:13

People blow their minds ,They choose to resign
This deformed society is part of a design
It'll never go away , It's in the cards that way
The masses of humanity have always had to suffer

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Ζώα & άνθρωπος”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών