Κολλησε το εκχιονιστικο επειδη δεν είχε αλυσίδες

Κοινωνικά θέματα και προβληματισμοί
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Προσοχή: Σύμφωνα με το νόμο απαγορεύεται η δημοσιοποίηση ονομαστικά η φωτογραφικά ποινικών καταδικών οποιουδήποτε βαθμού & αιτιολογίας καθώς εμπίπτουν στα ευαίσθητα προσωπικά δεδομένα του ατόμου. Τυχόν δημοσιοποίηση τέτοιων δεδομένων ενδέχεται να επιφέρει ποινικές κυρώσεις στο συντάκτη. Επιτρέπεται μόνο αν έχει δοθεί εισαγγελική εντολή και μόνο για το χρονικό διάστημα που αυτή ισχύει. Οφείλετε σε κάθε περίπτωση να ζητήσετε με αναφορά τη διαγραφή της ανάρτησης πριν παρέλθει το χρονικό διάστημα της νόμιμης δημοσιοποίησης. Η διαχείριση αποποιείται κάθε ευθύνη για τυχόν ποινικές ευθύνες αν παραβιάσετε τα παραπάνω.
Άβαταρ μέλους
Ερμής
Δημοσιεύσεις: 23973
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 11:00
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: Είναι τόσο ανίκανοι, κολλήσαμε 5 ώρες, σε 5 πόντους χιόνι (Video)

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ερμής » 30 Δεκ 2019, 21:57

Βγήκες και εσυ προβατινα μου με το χιλιαρακι χωρις αλυσιδες ενώ ήξερες ότι θα έχουμε κακοκαιρια και χιονι;
Όσο και σκατα να ειναι ο κρατικός μηχανισμός, όταν πας ξεβρακωτος στο λάκκο με τα κωλοδαχτυλα, η ευθύνη βαρύνει πρώτα εσένα
"Chiedi a un bambino di disegnare una macchina e sicuramente la farà rossa"


Άβαταρ μέλους
Nandros
Δημοσιεύσεις: 27414
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:41
Phorum.gr user: Nandros
Τοποθεσία: Όπου συχνάζουν ναυτικοί και λοιπά κακοποιά στοιχεία

Re: Είναι τόσο ανίκανοι, κολλήσαμε 5 ώρες, σε 5 πόντους χιόνι (Video)

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Nandros » 30 Δεκ 2019, 22:02

Ερμής έγραψε:
30 Δεκ 2019, 21:57
Βγήκες και εσυ προβατινα μου με το χιλιαρακι χωρις αλυσιδες ενώ ήξερες ότι θα έχουμε κακοκαιρια και χιονι;
Όσο και σκατα να ειναι ο κρατικός μηχανισμός, όταν πας ξεβρακωτος στο λάκκο με τα κωλοδαχτυλα, η ευθύνη βαρύνει πρώτα εσένα
Ρε βγήκαν κάποιοι αλήτες και δήλωναν στους μπάτσους ότι φοράνε χιονολάστιχα! Τί συζητάμε τώρα!
.
ΚΚΕ 6η Ολομέλεια: Κάναμε το διεθνιστικό μας καθήκον (εννοεί τον Συμμοριτοπόλεμο)
ΧΑ: Είμαστε η σπορά των ηττημένων του '45. Οι εθνικοσοσιαλιστές, οι φασίστες!

Άβαταρ μέλους
Northern Spirit
Δημοσιεύσεις: 10759
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 22:19

Re: Είναι τόσο ανίκανοι, κολλήσαμε 5 ώρες, σε 5 πόντους χιόνι (Video)

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Northern Spirit » 30 Δεκ 2019, 22:03

Ηράκλειτος έγραψε:
30 Δεκ 2019, 21:53
Northern Spirit έγραψε:
30 Δεκ 2019, 21:50
ελληνικο δημοσιο ειναι λεμε...Γι'αυτο πρεπει να προσλαβουμε και αλλους.. :roll:
Ο αυτοκινητόδρομος Αθηνών-Λαμίας είναι ιδιωτική οδός.
δεν υπαρχει ιδιωτικη οδος..Ιδιωτικη εκμεταλλευση υπαρχει. Για θεματα εκχιονισμου δεν ειμαι βεβαιος ποιος εχει την κυρια ευθυνη..Αυτος που εκμεταλλευεται τον δρομο η ο ιδιοκτητης του δηλαδη το κρατος;
"Έκαστος τόπος έχει την πληγήν του: Η Αγγλία την ομίχλην, η Αίγυπτος τας οφθαλμίας, η Βλαχία τας ακρίδας και η Ελλάς τους Έλληνας".

Άβαταρ μέλους
sys3x
Δημοσιεύσεις: 38289
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 21:40
Τοποθεσία: m lagou

Re: Κολλησε το εκχιονιστικο επειδη δεν είχε αλυσίδες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από sys3x » 30 Δεκ 2019, 22:03

Οθωμανέλλην έγραψε:
30 Δεκ 2019, 21:50
Μην είστε αυστηροί. Οι αραβικοι λαοί δεν ξέρουν το χιόνι ως στοιχείο. Λογικό είναι να τα χάνουν. Και εγώ άμα ερχόμουν από τις μακρινές στεπες της ανατολιας θα τα έχανα. Οπότε λίγο χαλαρώστε.
πες την αλήθεια ρε μλκ, παόκι;
ΛΕΥΤΕΡΙΑ ΣΤΟΝ ΛΑΟ ΤΗΣ ΠΑΛΑΙΣΤΙΝΗΣ

.

ξέχασα ποιος ήμουν στο παλιό
Δημοσιεύσεις: 154
Εγγραφή: 07 Δεκ 2019, 07:15

Re: Κολλησε το εκχιονιστικο επειδη δεν είχε αλυσίδες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ξέχασα ποιος ήμουν στο παλιό » 30 Δεκ 2019, 22:03

Μόνον επί ΕΑΜ-ΕΛΑΣ και αργότερα με τη ΜΟΜΑ λειτουργούσαν καλά οι δρόμοι κλπ. συγκοινωνίες στην Ελλάδα. Και φανταστείτε τότε τη μια δεχόμεθα επίθεση από παπικά, προτεσταντικά και εξαρχοβουργαρικά σκυλιά, και την άλλη δυστυχώς έπρεπε να εγκαθιδρυθεί δικτατορία για να εμποδισθεί το εξωνημένο πολιτικό σύστημα να χαρίσει την Κύπρο μας σε τούρκους και σιωνιστές...

Άβαταρ μέλους
Northern Spirit
Δημοσιεύσεις: 10759
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 22:19

Re: Κολλησε το εκχιονιστικο επειδη δεν είχε αλυσίδες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Northern Spirit » 30 Δεκ 2019, 22:07

ξέχασα ποιος ήμουν στο παλιό έγραψε:
30 Δεκ 2019, 22:03
Μόνον επί ΕΑΜ-ΕΛΑΣ και αργότερα με τη ΜΟΜΑ λειτουργούσαν καλά οι δρόμοι κλπ. συγκοινωνίες στην Ελλάδα.
Μιλας για την περιοδο που στα ορεινα χωρια καθε φθινοπωρο μαζευανε τροφιμα για να ξεχειμωνιασουνε επειδη αποκλειονταν απο τα χιονια για εβδομαδες ή μηνες; :lol:
"Έκαστος τόπος έχει την πληγήν του: Η Αγγλία την ομίχλην, η Αίγυπτος τας οφθαλμίας, η Βλαχία τας ακρίδας και η Ελλάς τους Έλληνας".

Άβαταρ μέλους
Ερμής
Δημοσιεύσεις: 23973
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 11:00
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: Είναι τόσο ανίκανοι, κολλήσαμε 5 ώρες, σε 5 πόντους χιόνι (Video)

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ερμής » 30 Δεκ 2019, 22:12

Nandros έγραψε:
30 Δεκ 2019, 22:02
Ερμής έγραψε:
30 Δεκ 2019, 21:57
Βγήκες και εσυ προβατινα μου με το χιλιαρακι χωρις αλυσιδες ενώ ήξερες ότι θα έχουμε κακοκαιρια και χιονι;
Όσο και σκατα να ειναι ο κρατικός μηχανισμός, όταν πας ξεβρακωτος στο λάκκο με τα κωλοδαχτυλα, η ευθύνη βαρύνει πρώτα εσένα
Ρε βγήκαν κάποιοι αλήτες και δήλωναν στους μπάτσους ότι φοράνε χιονολάστιχα! Τί συζητάμε τώρα!
.
Μη πας μακρυά. Είδα με τα μάτια μου live Στις ειδήσεις τύπο που εσκουζε και μόλις του είπε ο δημοσιογράφος πως δε φοράει αλυσίδες, παρεξηγήθηκε. Και αυτός τώρα ψηφίζει. Δεν εχει σημασία τι. Ψηφίζει.
"Chiedi a un bambino di disegnare una macchina e sicuramente la farà rossa"

ξέχασα ποιος ήμουν στο παλιό
Δημοσιεύσεις: 154
Εγγραφή: 07 Δεκ 2019, 07:15

Re: Κολλησε το εκχιονιστικο επειδη δεν είχε αλυσίδες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ξέχασα ποιος ήμουν στο παλιό » 30 Δεκ 2019, 22:16

Τότε τουλάχιστον δεν πέθαιναν οι Έλληνες μέσα στα χιόνια όπως με τις ανίκανες αντίχριστες κυβερνήσεις ΣΥΡΙΖΑ-ΝΔ. Τότε κάθε διμοιρία αντιστασιακών είχε τον ιερέα της, ποιμαίνονταν και λειτουργείτο τακτικότατα. Τι υπέροχες εποχές ομοφροσύνης, αγάπης και σύμπνοιας όταν όλοι μαζί οι Έλληνες σφάζαμε τους άπιστους κοκκινομούρηδες εισβολείς...

Άβαταρ μέλους
Gherschaagk
Συντονίστρια
Δημοσιεύσεις: 29765
Εγγραφή: 04 Ιουν 2018, 05:51

Re: Κολλησε το εκχιονιστικο επειδη δεν είχε αλυσίδες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Gherschaagk » 30 Δεκ 2019, 22:17

Δυνατό το τρολλ.
Στες τρεις πήρα κι αράχνιασα, εις τες εννιά μυρίζω,
κι απʼ τες σαράντα κʼ ύστερα αρμούς αρμούς χωρίζω.


Άβαταρ μέλους
Υδράργυρος
Δημοσιεύσεις: 25571
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 17:47

Re: Είναι τόσο ανίκανοι, κολλήσαμε 5 ώρες, σε 5 πόντους χιόνι (Video)

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Υδράργυρος » 31 Δεκ 2019, 10:09

Nandros έγραψε:
30 Δεκ 2019, 22:02
Ερμής έγραψε:
30 Δεκ 2019, 21:57
Βγήκες και εσυ προβατινα μου με το χιλιαρακι χωρις αλυσιδες ενώ ήξερες ότι θα έχουμε κακοκαιρια και χιονι;
Όσο και σκατα να ειναι ο κρατικός μηχανισμός, όταν πας ξεβρακωτος στο λάκκο με τα κωλοδαχτυλα, η ευθύνη βαρύνει πρώτα εσένα
Ρε βγήκαν κάποιοι αλήτες και δήλωναν στους μπάτσους ότι φοράνε χιονολάστιχα! Τί συζητάμε τώρα!
.
Τυπε, κλειστικα στο ρευμα προς αθηνα για 5 ωρες. 15 χιλιομετρα πριν το χιονισμενο ενω εβρεχε μου ειπε υπαλληλος της νεας οδου να βαλω αλυσιδες. Μα θα πηγαινα 15 χιλιομετρα σε βρεγμενο με αυσιδες για να παω να μποτιλιαριστω πισω απο τους αλλους που τους ειχε σταματησει η τροχσια;

Άβαταρ μέλους
Feindflug
Δημοσιεύσεις: 14856
Εγγραφή: 08 Φεβ 2019, 21:00
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: Είναι τόσο ανίκανοι, κολλήσαμε 5 ώρες, σε 5 πόντους χιόνι (Video)

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Feindflug » 31 Δεκ 2019, 10:13

Ερμής έγραψε:
30 Δεκ 2019, 21:57
Βγήκες και εσυ προβατινα μου με το χιλιαρακι χωρις αλυσιδες ενώ ήξερες ότι θα έχουμε κακοκαιρια και χιονι;
Όσο και σκατα να ειναι ο κρατικός μηχανισμός, όταν πας ξεβρακωτος στο λάκκο με τα κωλοδαχτυλα, η ευθύνη βαρύνει πρώτα εσένα
Ο χιονιστής είσαι εσύ, τύπε!
Dein Herz, meine Gier
Ab jetzt gehörst du nur mir

Άβαταρ μέλους
Ασέβαστος
Δημοσιεύσεις: 33276
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 12:05

Re: Κολλησε το εκχιονιστικο επειδη δεν είχε αλυσίδες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ασέβαστος » 31 Δεκ 2019, 10:44

ενα σινουκ με δαγκανα σαν αυτην που εχουν στις μαντρες που πανε για σκραπ τα αυτοκινητα, αρπαγμα και πεταμα διπλα, problem solved
To be old and wise, you must first be young and stupid.

https://www.talcmag.gr/apopseis/ante-gamisou/ αντε και γαμησου.

Άβαταρ μέλους
Ερμής
Δημοσιεύσεις: 23973
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 11:00
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: Είναι τόσο ανίκανοι, κολλήσαμε 5 ώρες, σε 5 πόντους χιόνι (Video)

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ερμής » 31 Δεκ 2019, 10:48

Feindflug έγραψε:
31 Δεκ 2019, 10:13
Ερμής έγραψε:
30 Δεκ 2019, 21:57
Βγήκες και εσυ προβατινα μου με το χιλιαρακι χωρις αλυσιδες ενώ ήξερες ότι θα έχουμε κακοκαιρια και χιονι;
Όσο και σκατα να ειναι ο κρατικός μηχανισμός, όταν πας ξεβρακωτος στο λάκκο με τα κωλοδαχτυλα, η ευθύνη βαρύνει πρώτα εσένα
Ο χιονιστής είσαι εσύ, τύπε!
Εδώ που είμαι τωρα δεν έχει πέσει νιφαδα χιονι για δεκαετίες, ίσως και ποτέ.
"Chiedi a un bambino di disegnare una macchina e sicuramente la farà rossa"

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Κοινωνικά θέματα”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών