ερχονται παρα μεταναστες τους δεχεται η ελλαδα

Κοινωνικά θέματα και προβληματισμοί
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Προσοχή: Σύμφωνα με το νόμο απαγορεύεται η δημοσιοποίηση ονομαστικά η φωτογραφικά ποινικών καταδικών οποιουδήποτε βαθμού & αιτιολογίας καθώς εμπίπτουν στα ευαίσθητα προσωπικά δεδομένα του ατόμου. Τυχόν δημοσιοποίηση τέτοιων δεδομένων ενδέχεται να επιφέρει ποινικές κυρώσεις στο συντάκτη. Επιτρέπεται μόνο αν έχει δοθεί εισαγγελική εντολή και μόνο για το χρονικό διάστημα που αυτή ισχύει. Οφείλετε σε κάθε περίπτωση να ζητήσετε με αναφορά τη διαγραφή της ανάρτησης πριν παρέλθει το χρονικό διάστημα της νόμιμης δημοσιοποίησης. Η διαχείριση αποποιείται κάθε ευθύνη για τυχόν ποινικές ευθύνες αν παραβιάσετε τα παραπάνω.

Άβαταρ μέλους
Bokolis
Δημοσιεύσεις: 714
Εγγραφή: 14 Νοέμ 2019, 18:29

Re: ερχονται παρα μεταναστες τους δεχεται η ελλαδα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Bokolis » 16 Δεκ 2019, 11:23

Η πραγματικότητα.

Eiμαι o Rashaad από την εμπόλεμη Αλγερία και θέλω να σας πω ότι εγώ όχι μόνο δεν πληρώνω ενοίκιο στο σπίτι που μας παρέχει το Ελληνικό κράτος, αλλά μας πληρώνει ΔΕΗ και το νερό, μας δίνει και 800 ευρώ τον μήνα (400 εμένα 400 την γυναίκα μου την Aϊσέ) 175 ευρώ τροφεία για κάθε παιδί μου και οι ΜΚΟ μας έδωσαν δωρεάν κάρτες SΙΜ για τα iPhone μας. Αν τηρήσει την υπόσχεση του ο κύριος Κούλης και δώσει 2.000 ευρώ για κάθε παιδί που γεννιέται στην Ελλάδα τότε θα κάνω άλλα 4-5 παιδιά και όταν με κάνει Έλληνα η ΝΔ, τότε θα δικαιούμαι και δωρεάν ΤΑΧΙ σαν πολύτεκνος... oπότε θα επεvδύσω βάζovτας 2 'Eλλnvες οδηγούς να το δoυλεύουν και να μου τα φέρvoυν

Athos
Δημοσιεύσεις: 4044
Εγγραφή: 20 Μάιος 2018, 17:30
Phorum.gr user: Athos

Re: ερχονται παρα μεταναστες τους δεχεται η ελλαδα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Athos » 16 Δεκ 2019, 22:58

Κάτι ωραίο που διάβασα στην Καθημερινή εδώ
https://www.kathimerini.gr/1056220/arti ... metanastwn
άμα κάνουμε τις διαρέσεις βγαίνει ότι η διατροφή κάθε λαθραίου κοστίζει 5 ευρώ την ημέρα !!
Εκ των οποίων το μεγαλύτερο μέρος πληρώνεται από τον προυπολογισμό !!
Και τα γαιδούρια έχουν παράπονα με τη συνδρομή των αριστερών ότι τα ταίζουμε σκουπίδια κλπ
Όταν το κατά κεφαλή κόστος για τον ελληνικό στρατό είναι 1,5 ευρώ !!
θα το δουλεύετε σκληρά το εξηνταράκι σας

run
Δημοσιεύσεις: 9314
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 14:02
Phorum.gr user: ran
Τοποθεσία: sterea ellada

Re: ερχονται παρα μεταναστες τους δεχεται η ελλαδα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από run » 30 Δεκ 2019, 15:33

https://www.defence-point.gr/news/allo- ... -sta-nisia

Τουλάχιστον 412 μετανάστες και πρόσφυγες, αποβιβάστηκαν με λέμβους το τελευταίο τριήμερο σε διάφορα νησιά του ανατολικού Αιγαίου.

Σύμφωνα με το Λιμενικό Σώμα Ελληνική Ακτοφυλακή από το πρωί της Παρασκευής 27/12 έως σήμερα το πρωί Δευτέρα 30/12, τουλάχιστον 162 μετανάστες και πρόσφυγες αποβιβάστηκαν στη Λέσβο, 27 στη Χίο, 96 στη Σάμο, 109 στο Φαρμακονήσι 10 στην Ψέριμο και 8 στην Κω.
Στο μεταξύ, το ίδιο διάστημα ένα περιστατικό έρευνας και διάσωσης σημειώθηκε το πρωί του Σαββάτου 28/12 στην Αλεξανδρούπολη με τη διάσωση και περισυλλογή 39 μεταναστών και προσφύγων από το λιμενικό σώμα


στειλνει η τουρκια δεχεται η ελλαδα της μεταπολιτευτικης ταξης
αθάνατος καραίσκος" ρωτηκσα τον μπουτζον μου πασά και μουπε να μη σε προσκυνησω"

Άβαταρ μέλους
relativer777
Δημοσιεύσεις: 4145
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 17:11
Phorum.gr user: relativer777
Τοποθεσία: Χαλκηδόνα

Re: ερχονται παρα μεταναστες τους δεχεται η ελλαδα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από relativer777 » 30 Δεκ 2019, 22:43

Και τι θα έπρεπε να κάνει η Ελλάδα ?
Να τους αφήσει να πνιγούν ?
Ρέ σίγουρα είμαστε Χριστιανοί, ή απλά κατ' ευφημισμόν ?
Η ζωή είναι ωραία γι'αυτούς που ξέρουν να την ομορφαίνουν

ouranio toxo
Δημοσιεύσεις: 253
Εγγραφή: 03 Δεκ 2019, 22:30

Re: ερχονται παρα μεταναστες τους δεχεται η ελλαδα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ouranio toxo » 30 Δεκ 2019, 22:47

relativer777 έγραψε:
30 Δεκ 2019, 22:43
Και τι θα έπρεπε να κάνει η Ελλάδα ?
Να τους αφήσει να πνιγούν ?
Ρέ σίγουρα είμαστε Χριστιανοί, ή απλά κατ' ευφημισμόν ?
να ξεκαθαρίσει το θέμα χρόνια πριν

ότι θέλουν να κάνουν μακριά από εδώ

Άβαταρ μέλους
Kauldron
Δημοσιεύσεις: 49575
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 18:53

Re: ερχονται παρα μεταναστες τους δεχεται η ελλαδα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Kauldron » 30 Δεκ 2019, 22:48

run έγραψε:
30 Δεκ 2019, 15:33
https://www.defence-point.gr/news/allo- ... -sta-nisia

Τουλάχιστον 412 μετανάστες και πρόσφυγες, αποβιβάστηκαν με λέμβους το τελευταίο τριήμερο σε διάφορα νησιά του ανατολικού Αιγαίου.

Σύμφωνα με το Λιμενικό Σώμα Ελληνική Ακτοφυλακή από το πρωί της Παρασκευής 27/12 έως σήμερα το πρωί Δευτέρα 30/12, τουλάχιστον 162 μετανάστες και πρόσφυγες αποβιβάστηκαν στη Λέσβο, 27 στη Χίο, 96 στη Σάμο, 109 στο Φαρμακονήσι 10 στην Ψέριμο και 8 στην Κω.
Στο μεταξύ, το ίδιο διάστημα ένα περιστατικό έρευνας και διάσωσης σημειώθηκε το πρωί του Σαββάτου 28/12 στην Αλεξανδρούπολη με τη διάσωση και περισυλλογή 39 μεταναστών και προσφύγων από το λιμενικό σώμα


στειλνει η τουρκια δεχεται η ελλαδα της μεταπολιτευτικης ταξης
Ρε τρεχάλα, εσύ τους ψήφισες αυτούς που τους δέχονται. Δεν ήξερες τί ψήφιζες?
Αλιόσα έγραψε:
14 Μάιος 2024, 14:52
Μια φορά ριξαμε για πλάκα και αβολιδωτο, τοσο αρχιδια ειχαμε.

ξέχασα ποιος ήμουν στο παλιό
Δημοσιεύσεις: 154
Εγγραφή: 07 Δεκ 2019, 07:15

Re: ερχονται παρα μεταναστες τους δεχεται η ελλαδα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ξέχασα ποιος ήμουν στο παλιό » 30 Δεκ 2019, 22:56

relativer777 έγραψε:
30 Δεκ 2019, 22:43
Και τι θα έπρεπε να κάνει η Ελλάδα ?
Να τους αφήσει να πνιγούν ?
Ρέ σίγουρα είμαστε Χριστιανοί, ή απλά κατ' ευφημισμόν ?
Και γιατί είναι κακό να πνιγεί κάποιος που προδίδει και εγκαταλείπει την πατρίδα του; Αυτός είναι ο θάνατος που ταιριάζει στους προδότες και όποιος τους βοηθάει, μοιράζεται την καταραμένη μοίρα τους, το "κάρμα" τους.

Πάντες γὰρ οἱ λαβόντες μάχαιραν ἐν μαχαίρᾳ ἀποθανοῦνται.

...

Μὴ πλανᾶσθε, Θεὸς οὐ μυκτηρίζεται· ὃ γὰρ ἐὰν σπείρῃ ἄνθρωπος, τοῦτο καὶ θερίσει.

...

Λάκκον ὤρυξε καὶ ἀνέσκαψεν αὐτόν, καὶ ἐμπεσεῖται εἰς βόθρον, ὃν εἰργάσατο· 17 ἐπιστρέψει ὁ πόνος αὐτοῦ εἰς κεφαλὴν αὐτοῦ, καὶ ἐπὶ κορυφὴν αὐτοῦ ἡ ἀδικία αὐτοῦ καταβήσεται.

...

δὸς αὐτοῖς, Κύριε, κατὰ τὰ ἔργα αὐτῶν καὶ κατὰ τὴν πονηρίαν τῶν ἐπιτηδευμάτων αὐτῶν· κατὰ τὰ ἔργα τῶν χειρῶν αὐτῶν δὸς αὐτοῖς, ἀπόδος τὸ ἀνταπόδομα αὐτῶν αὐτοῖς.

Άβαταρ μέλους
relativer777
Δημοσιεύσεις: 4145
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 17:11
Phorum.gr user: relativer777
Τοποθεσία: Χαλκηδόνα

Re: ερχονται παρα μεταναστες τους δεχεται η ελλαδα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από relativer777 » 30 Δεκ 2019, 23:31

ξέχασα ποιος ήμουν στο παλιό έγραψε:
30 Δεκ 2019, 22:56
relativer777 έγραψε:
30 Δεκ 2019, 22:43
Και τι θα έπρεπε να κάνει η Ελλάδα ?
Να τους αφήσει να πνιγούν ?
Ρέ σίγουρα είμαστε Χριστιανοί, ή απλά κατ' ευφημισμόν ?
Και γιατί είναι κακό να πνιγεί κάποιος που προδίδει και εγκαταλείπει την πατρίδα του; Αυτός είναι ο θάνατος που ταιριάζει στους προδότες και όποιος τους βοηθάει, μοιράζεται την καταραμένη μοίρα τους, το "κάρμα" τους.

Πάντες γὰρ οἱ λαβόντες μάχαιραν ἐν μαχαίρᾳ ἀποθανοῦνται.

...

Μὴ πλανᾶσθε, Θεὸς οὐ μυκτηρίζεται· ὃ γὰρ ἐὰν σπείρῃ ἄνθρωπος, τοῦτο καὶ θερίσει.

...

Λάκκον ὤρυξε καὶ ἀνέσκαψεν αὐτόν, καὶ ἐμπεσεῖται εἰς βόθρον, ὃν εἰργάσατο· 17 ἐπιστρέψει ὁ πόνος αὐτοῦ εἰς κεφαλὴν αὐτοῦ, καὶ ἐπὶ κορυφὴν αὐτοῦ ἡ ἀδικία αὐτοῦ καταβήσεται.

...

δὸς αὐτοῖς, Κύριε, κατὰ τὰ ἔργα αὐτῶν καὶ κατὰ τὴν πονηρίαν τῶν ἐπιτηδευμάτων αὐτῶν· κατὰ τὰ ἔργα τῶν χειρῶν αὐτῶν δὸς αὐτοῖς, ἀπόδος τὸ ἀνταπόδομα αὐτῶν αὐτοῖς.
Εσύ μπορεί να ξέχασες ποιός ήσουν στο παλιό, αλλά εμείς κοντεύουμε να σε θυμηθούμε από τα γραπτά σου. Θυμάσαι πολύ καλά ποιός ήσουν στο παλιό.
Απλά το κρύβεις.
Άν έπνιγαν τους Έλληνες μετανάστες τα άλλα έθνη,
Θα είχαν πνίξει εκατομμύρια. Γιατί οι Έλληνες μετανάστες είταν και είναι Εκατομμύρια ανά τον κόσμο.
Η ζωή είναι ωραία γι'αυτούς που ξέρουν να την ομορφαίνουν

ξέχασα ποιος ήμουν στο παλιό
Δημοσιεύσεις: 154
Εγγραφή: 07 Δεκ 2019, 07:15

Re: ερχονται παρα μεταναστες τους δεχεται η ελλαδα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ξέχασα ποιος ήμουν στο παλιό » 31 Δεκ 2019, 00:07

Να πάνε στη Γερμανία θέλουν τα μουσλιμουνάκια; Ε ας πάνε, μέσω της συμμάχου της Βουλγαρίας και Ρουμανίας.

Οι Έλληνες πέρασαν διά πυρός και σιδήρου, έσφαξαν το Ισλάμ και τον Άξονα ψάλλοντας ύμνους στην Παναγία, δηλ. την πατρίδα, την Ελλάδα. Δεν θα γίνουν θεράποντες γουρουνιών και σκυλιών.

Άβαταρ μέλους
ΓΕΣΑΡ
Δημοσιεύσεις: 1175
Εγγραφή: 09 Φεβ 2019, 11:30

Re: ερχονται παρα μεταναστες τους δεχεται η ελλαδα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΕΣΑΡ » 31 Δεκ 2019, 00:08

relativer777 έγραψε:
30 Δεκ 2019, 23:31
ξέχασα ποιος ήμουν στο παλιό έγραψε:
30 Δεκ 2019, 22:56
relativer777 έγραψε:
30 Δεκ 2019, 22:43
Και τι θα έπρεπε να κάνει η Ελλάδα ?
Να τους αφήσει να πνιγούν ?
Ρέ σίγουρα είμαστε Χριστιανοί, ή απλά κατ' ευφημισμόν ?
Και γιατί είναι κακό να πνιγεί κάποιος που προδίδει και εγκαταλείπει την πατρίδα του; Αυτός είναι ο θάνατος που ταιριάζει στους προδότες και όποιος τους βοηθάει, μοιράζεται την καταραμένη μοίρα τους, το "κάρμα" τους.

Πάντες γὰρ οἱ λαβόντες μάχαιραν ἐν μαχαίρᾳ ἀποθανοῦνται.

...

Μὴ πλανᾶσθε, Θεὸς οὐ μυκτηρίζεται· ὃ γὰρ ἐὰν σπείρῃ ἄνθρωπος, τοῦτο καὶ θερίσει.

...

Λάκκον ὤρυξε καὶ ἀνέσκαψεν αὐτόν, καὶ ἐμπεσεῖται εἰς βόθρον, ὃν εἰργάσατο· 17 ἐπιστρέψει ὁ πόνος αὐτοῦ εἰς κεφαλὴν αὐτοῦ, καὶ ἐπὶ κορυφὴν αὐτοῦ ἡ ἀδικία αὐτοῦ καταβήσεται.

...

δὸς αὐτοῖς, Κύριε, κατὰ τὰ ἔργα αὐτῶν καὶ κατὰ τὴν πονηρίαν τῶν ἐπιτηδευμάτων αὐτῶν· κατὰ τὰ ἔργα τῶν χειρῶν αὐτῶν δὸς αὐτοῖς, ἀπόδος τὸ ἀνταπόδομα αὐτῶν αὐτοῖς.
Εσύ μπορεί να ξέχασες ποιός ήσουν στο παλιό, αλλά εμείς κοντεύουμε να σε θυμηθούμε από τα γραπτά σου. Θυμάσαι πολύ καλά ποιός ήσουν στο παλιό.
Απλά το κρύβεις.
Άν έπνιγαν τους Έλληνες μετανάστες τα άλλα έθνη,
Θα είχαν πνίξει εκατομμύρια. Γιατί οι Έλληνες μετανάστες είταν και είναι Εκατομμύρια ανά τον κόσμο.
Οι Έλληνες ΛΑΘΡΟμεταναστες πόσοι ήταν;

Άβαταρ μέλους
ΓΕΣΑΡ
Δημοσιεύσεις: 1175
Εγγραφή: 09 Φεβ 2019, 11:30

Re: ερχονται παρα μεταναστες τους δεχεται η ελλαδα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΕΣΑΡ » 31 Δεκ 2019, 00:09

ξέχασα ποιος ήμουν στο παλιό έγραψε:
30 Δεκ 2019, 22:56


Και γιατί είναι κακό να πνιγεί κάποιος που προδίδει και εγκαταλείπει την πατρίδα του; Αυτός είναι ο θάνατος που ταιριάζει στους προδότες και όποιος τους βοηθάει, μοιράζεται την καταραμένη μοίρα τους, το "κάρμα" τους.
:+1::goodpost::bravo:

Άβαταρ μέλους
Γενιά της Αμαρτίας
Δημοσιεύσεις: 9229
Εγγραφή: 09 Μαρ 2019, 23:03
Phorum.gr user: Γενιά των 700
Τοποθεσία: Εμπροσθοφυλακή.

Re: ερχονται παρα μεταναστες τους δεχεται η ελλαδα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Γενιά της Αμαρτίας » 31 Δεκ 2019, 00:10

ξέχασα ποιος ήμουν στο παλιό έγραψε:
31 Δεκ 2019, 00:07
Να πάνε στη Γερμανία θέλουν τα μουσλιμουνάκια; Ε ας πάνε, μέσω της συμμάχου της Βουλγαρίας και Ρουμανίας.

Οι Έλληνες πέρασαν διά πυρός και σιδήρου, έσφαξαν το Ισλάμ και τον Άξονα ψάλλοντας ύμνους στην Παναγία, δηλ. την πατρίδα, την Ελλάδα. Δεν θα γίνουν θεράποντες γουρουνιών και σκυλιών.
Να μαθουν οι Έλληνες να σκύβουν κεφάλι και όχι να ανοίγουν ρατσιστικά μέτωπα
Η πατρίδα μας είναι πατρίδα των προσφύγων
Η Ελλάδα ανήκει στη νέα Γενιά
Έτσι πρέπει να γίνει, έτσι θα γίνει.

Άβαταρ μέλους
Μπίστης
Δημοσιεύσεις: 15053
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 19:39
Τοποθεσία: Helsingør

Re: ερχονται παρα μεταναστες τους δεχεται η ελλαδα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Μπίστης » 31 Δεκ 2019, 00:18

relativer777 έγραψε:
30 Δεκ 2019, 22:43
Και τι θα έπρεπε να κάνει η Ελλάδα ?
Να τους αφήσει να πνιγούν ?
Να τους γράψει στα αρχίδια της.
Ειρήνη και ψωμί έχει και στην Τουρκία. Δεν υπάρχει λόγος να πνιγούν
"I beseech you, in the bowels of Christ, think it possible you may be mistaken".

Άβαταρ μέλους
Kauldron
Δημοσιεύσεις: 49575
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 18:53

Re: ερχονται παρα μεταναστες τους δεχεται η ελλαδα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Kauldron » 31 Δεκ 2019, 00:52

Bokolis έγραψε:
16 Δεκ 2019, 11:23
Η πραγματικότητα.

Eiμαι o Rashaad από την εμπόλεμη Αλγερία και θέλω να σας πω ότι εγώ όχι μόνο δεν πληρώνω ενοίκιο στο σπίτι που μας παρέχει το Ελληνικό κράτος, αλλά μας πληρώνει ΔΕΗ και το νερό, μας δίνει και 800 ευρώ τον μήνα (400 εμένα 400 την γυναίκα μου την Aϊσέ) 175 ευρώ τροφεία για κάθε παιδί μου και οι ΜΚΟ μας έδωσαν δωρεάν κάρτες SΙΜ για τα iPhone μας. Αν τηρήσει την υπόσχεση του ο κύριος Κούλης και δώσει 2.000 ευρώ για κάθε παιδί που γεννιέται στην Ελλάδα τότε θα κάνω άλλα 4-5 παιδιά και όταν με κάνει Έλληνα η ΝΔ, τότε θα δικαιούμαι και δωρεάν ΤΑΧΙ σαν πολύτεκνος... oπότε θα επεvδύσω βάζovτας 2 'Eλλnvες οδηγούς να το δoυλεύουν και να μου τα φέρvoυν
Ζαίοι και Δαίοι, λατρεύουν τους πάντες εκτός απ' τους Έλληνες.
Αλιόσα έγραψε:
14 Μάιος 2024, 14:52
Μια φορά ριξαμε για πλάκα και αβολιδωτο, τοσο αρχιδια ειχαμε.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Κοινωνικά θέματα”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών