Κιμούλης - μπούλινκ

Κοινωνικά θέματα και προβληματισμοί
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Προσοχή: Σύμφωνα με το νόμο απαγορεύεται η δημοσιοποίηση ονομαστικά η φωτογραφικά ποινικών καταδικών οποιουδήποτε βαθμού & αιτιολογίας καθώς εμπίπτουν στα ευαίσθητα προσωπικά δεδομένα του ατόμου. Τυχόν δημοσιοποίηση τέτοιων δεδομένων ενδέχεται να επιφέρει ποινικές κυρώσεις στο συντάκτη. Επιτρέπεται μόνο αν έχει δοθεί εισαγγελική εντολή και μόνο για το χρονικό διάστημα που αυτή ισχύει. Οφείλετε σε κάθε περίπτωση να ζητήσετε με αναφορά τη διαγραφή της ανάρτησης πριν παρέλθει το χρονικό διάστημα της νόμιμης δημοσιοποίησης. Η διαχείριση αποποιείται κάθε ευθύνη για τυχόν ποινικές ευθύνες αν παραβιάσετε τα παραπάνω.
Άβαταρ μέλους
Lord Brum
Δημοσιεύσεις: 15441
Εγγραφή: 08 Δεκ 2018, 00:27
Phorum.gr user: coriander

Re: Κιμούλης - μπούλινκ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Lord Brum » 30 Ιαν 2021, 03:39

vagabondo έγραψε:
29 Ιαν 2021, 14:37
Naida έγραψε:
29 Ιαν 2021, 09:23
Νομίζω θα βγουν ΠΟΛΛΟΊ να μιλήσουν και για Σεφερλή. Εγώ το περίμενα.
Σαν τι να πουν;
Τώρα περιμένω να βγουν οι τριτοδεύτεροι τζομπερς που έπαιζαν με τον John Cena ή τον Brock Lesnar και να παραπονεθούν ότι έφαγαν ξύλο εν ωρα εργασίας
Σκότωσε τον ζαίο που κρύβεις μέσα σου!

Άβαταρ μέλους
Naida
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 60843
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 12:12

Re: Κιμούλης - μπούλινκ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Naida » 30 Ιαν 2021, 05:25

georgebi έγραψε:
29 Ιαν 2021, 20:49
Άντζελα Μπρούσκου : «Έχω πέσει κι εγώ θύμα σεξουαλικής παρενόχλησης και κακοποίησης»

Εικόνα

https://sputniknews.gr/ellada/202101299 ... kopoiisis/

Η γνωστή σκηνοθέτιδα, ηθοποιός και δασκάλα υποκριτικής Άντζελα Μπρούσκου μας περιγράφει το χρονικό της σεξουαλικής παρενόχλησης και του bullying που έχει υποστεί ως σπουδάστρια δραματικής σχολής και ηθοποιός, καθώς και τις έμφυλες διακρίσεις που έχει υποστεί ως σκηνοθέτιδα.

«Έχω πέσει κι εγώ θύμα σεξουαλικής παρενόχλησης και κακοποίησης. Είναι καθεστώς! Και γίνεται χαμός γενικώς και σήμερα από αυτά που μου μεταφέρουν οι μαθητές μου. Είναι άγρια η κατάσταση» μας αποκαλύπτει η γνωστή σκηνοθέτιδα, ηθοποιός και δασκάλα υποκριτικής Άντζελα Μπρούσκου, στον απόηχο των αποκαλύψεων των Τζένης Μπότση, Αγγελικής Λάμπρη και Λουκίας Μιχαλά, για πράξεις γενετήσιου χαρακτήρα σε βάρος τους, από τον πρωταγωνιστή και θιασάρχη Κώστα Σπυρόπουλο.

Εικόνα

Στον σεξισμό και την πατριαρχεία που επικρατούν στην Ελλάδα ανιχνεύει και τη ρίζα του κακού για τα προβλήματα που έζησε από πρώτο χέρι κι η ίδια.

«Έπρεπε πολύ απλά να ενδώσω σε κάποιες περιστάσεις σε πολύ γνωστούς κι επώνυμους σκηνοθέτες και σκηνογράφους, κάτι το οποίο δεν έκανα. Και μου κλείσανε πόρτες. Μου το είχε πει επώνυμος και καταξιωμένος σκηνογράφος του θεάτρου, που με υποδέχτηκε φορώντας ρόμπα, έτοιμος για σεξ, κι εγώ του αρνήθηκα, ότι δεν θα έχω μέλλον στον χώρο. Τα πράγματα γίνονται πιο εύκολα, και βρίσκεις δουλειές και μπαίνεις σε χώρους, είσαι μέσα στο παιχνίδι αν ενδώσεις. Διαφορετικά, βγαίνεις από το παιχνίδι. Είσαι η δύσκολη, είσαι η περίεργη, είσαι η ιδιότροπη, είσαι η υστερική και είσαι και ατάλαντη. Αποδομείσαι πλήρως ως προσωπικότητα, αν δεν "καθίσεις". Κι επειδή αξιοκρατία δεν υπάρχει στο θέατρο κι όλοι είναι εξαιρετικά ευάλωτοι στην κριτική, μπορεί ο άλλος να σε πείσει ότι δεν αξίζεις τίποτα! Και νομίζω εκεί παίζεται το παιχνίδι» προσθέτει η κα Μπρούσκου, η οποία έχει ασχοληθεί ως δασκάλα, ηθοποιός και σκηνοθέτιδα με την έρευνα στην αρχαία τραγωδία και μαζί με την Παρθενόπη Μπουζούρη έχει ιδρύσει το «Θέατρο Δωματίου» και το ομώνυμο Studio υποκριτικής.


Εικόνα
Ωραία τύπισσα.
Η απάντηση σε όλα είναι νιάου...

I didn't do it, but If I did, I was drunk.

Que Sera, Sera...

Άβαταρ μέλους
hellegennes
Δημοσιεύσεις: 40859
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:17

Re: Κιμούλης - μπούλινκ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hellegennes » 30 Ιαν 2021, 05:42

Γυναίκα είναι; Νόμιζα είναι ο πρωταγωνιστής του The Room:

Ξημέρωσε.
Α, τι ωραία που είναι!
Ήρθε η ώρα να κοιμηθώ.
Κι αν είμαι τυχερός,
θα με ξυπνήσουν μια Δευτέρα παρουσία κατά την θρησκεία.
Μα δεν ξέρω αν και τότε να σηκωθώ θελήσω.

Άβαταρ μέλους
Naida
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 60843
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 12:12

Re: Κιμούλης - μπούλινκ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Naida » 30 Ιαν 2021, 05:52

Ναι δεν έχει αρκετά θηλυκά χαρακτηριστικά αλλά δεν αναιρεί το γεγονός πως μοιάζει ωραία τύπισσα.
Η απάντηση σε όλα είναι νιάου...

I didn't do it, but If I did, I was drunk.

Que Sera, Sera...

Στύγιος
Δημοσιεύσεις: 22168
Εγγραφή: 09 Μαρ 2019, 22:58
Phorum.gr user: C'est fini

Re: Κιμούλης - μπούλινκ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Στύγιος » 30 Ιαν 2021, 06:49

Μάλλον εννοεί το τρίμπαζο ,του την έπεσα ,αλλά δε μου έκατσε .Κι αυτό γι' αυτήν ήταν ...παρενόχληση :smt005:

Άβαταρ μέλους
ΚΛΙΝΟΣΟΦΙΣΤΗΣ
Ὁ ἴδιος ἀρνεῖται κάθε τίτλο
Δημοσιεύσεις: 772
Εγγραφή: 04 Απρ 2018, 07:37

Re: Κιμούλης - μπούλινκ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΚΛΙΝΟΣΟΦΙΣΤΗΣ » 30 Ιαν 2021, 07:59

Ἔμαθα πὼς ζεῖ ἀκόμη
ὁ σκηνοθέτης ποὺ μοῦ εἶπε, στὰ πρῶτα μου βήματα, < - Καλός εἶσαι, ἀλλὰ δὲν θὰ σὲ πάρω,
γιατί δὲν μοῦ ἔδειξες τὸν ποῦτσο σου καὶ τὸν κῶλο σου>.
Μία μέρα ἔκανα πὼς δὲν κατάλαβα.
Τὴν ἄλλη μέρα μὲ κάλεσε νὰ μοῦ κάνει τὸ τραπέζι, στὴν Ἠλιούπολη, κοντὰ στὸ σπίτι μου, νὰ
μπορῶ νὰ πάω στὴν ἄρρωστη μάννα μου, ἄν χρειαζόταν. Ἄρχισε νὰ μὲ ὑποτιμᾶ. Κάποια στιγ-
μὴ σηκώθηκα καὶ πῆγα στὴν τουαλέτα. Πλένοντας τὰ χέρια μου καὶ κοιτῶντας στὸν καθρέφτη,
εἶπα, ὁμιλητά:
- Βρέ, Ἰάνη, ἀξίζει τὸν κόπο νὰ ξευτιλίζεσαι μόνο καὶ μόνο γιὰ νὰ παίξεις στὸ θέατρο;
Βγῆκα.
- Κᾶτσε, μοῦ εἶπε.
- Ὄχι, φεύγω. Ἔπρεπε νὰ ἤμασταν κάπου ἀλλοῦ γιὰ νὰ σοῦ γαμοῦσα καὶ τὴν Παναγία.
--------
Ἀλλὰ καὶ ἡ ἄλλη, [αὐτὴ ἔχει ψοφήσει ἀπὸ χρόνια] στὴν ἐπιτροπὴ τῶν ἐξετάσεων τῆς Δραματικῆς
Σχολῆς, ἀπὸ τὸ Ὑπουργεῖο Πολιτισμοῦ, ποὺ μὲ κυνηγοῦσε τρία χρόνια καὶ εἶχε ὁρκιστεῖ νὰ μοῦ
βάλει μονάδα, ὅπου μὲ πετύχει... Καὶ τελικά, μετὰ ἀπὸ 40 τόσες ἐρωτήσεις (ἀντὶ γιὰ δύο ἤ τρεῖς)
ποὺ μοῦ ἔκανε στὰ θεωρητικά, ἔγινε μπαροῦτι ἐπειδὴ <δὲν θυμήθηκα ὅτι στὴν Κέρκυρα ἔμεινε
πάνω ἀπὸ 4 χρόνια ὁ Ἀνδρέας Κᾶλβος, ποὺ δὲν ἦταν Κερκυραῖος...- εἶχα πεῖ μόνο τὸν Διονύσιο
Σολωμό> καὶ εἶπε:
- Σᾶς βάζω βαθμὸ 3.
Πετάχτηκαν καὶ οἱ ἆλλες δύο, ἀπὸ τὸ Ὑπουργεῖο:
- Κι' ἐγὼ 3.
- Κι' ἐγὼ 3.
Πετάχτηκα ὄρθιος καὶ φώναξα:
- Κι' ἐγὼ χέστηκα.
Βρόντηξα τὴν πόρτα κι' ἔφυγα.
Ὁ Γρηγόρης Βαφιᾶς ἔδωσε μάχη, πάνω ἀπὸ μία ὥρα, γιὰ μένα. Ὁ ἀριστοῦχος μὲ τὰ τρία 3άρια.
Ἡ σεξουαλικὴ καὶ ἡ ἐρωτικὴ ζωή μου (πλουσιώτατες καὶ οἱ δύο) ἀφοροῦν ἐμένα καὶ ἐκπτώσεις
δὲν ἔχω κάνει ποτέ, οὔτε μισὴ φορά.
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος ΚΛΙΝΟΣΟΦΙΣΤΗΣ την 30 Ιαν 2021, 08:20, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
* images/smilies/old-valid-code/klinoi.gif
Ὁ ἴδιος ἀρνοῦμαι κάθε τίτλο.

Άβαταρ μέλους
Πορφύριος Εξαρχίδης
Δημοσιεύσεις: 9754
Εγγραφή: 17 Μάιος 2018, 10:03
Phorum.gr user: Πορφύριος Εξαρχίδης

Re: Κιμούλης - μπούλινκ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Πορφύριος Εξαρχίδης » 30 Ιαν 2021, 08:12

hellegennes έγραψε:
30 Ιαν 2021, 05:42
Γυναίκα είναι; Νόμιζα είναι ο πρωταγωνιστής του The Room:

:smt005:

Άβαταρ μέλους
Πορφύριος Εξαρχίδης
Δημοσιεύσεις: 9754
Εγγραφή: 17 Μάιος 2018, 10:03
Phorum.gr user: Πορφύριος Εξαρχίδης

Re: Κιμούλης - μπούλινκ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Πορφύριος Εξαρχίδης » 30 Ιαν 2021, 08:15

Χωρίς πλάκα τώρα. Μια φορά είδα τον Κιμούλη να βάζει μαθήτρια της σχολής του να κάνει την σκυλίτσα. Όταν γάβγιζε λάθος έτρωγε κλωτσίδια. Όταν γάβγιζε σωστά της έδινε ένα μπισκότο. Αυτή με δάκρυα στα μάτια το έτρωγε μπροστά στην υπόλοιπη τάξη ενώ ο Κιμούλης την κοιτούσε έντονα κι επαναλάμβανε ξανά και ξανά: ναι, ναι, φάε το μπισκότο.

parafrwn
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 2590
Εγγραφή: 07 Απρ 2018, 07:52

Re: Κιμούλης - μπούλινκ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από parafrwn » 30 Ιαν 2021, 08:16

Πορφύριος Εξαρχίδης έγραψε:
30 Ιαν 2021, 08:15
Χωρίς πλάκα τώρα. Μια φορά είδα τον Κιμούλη να βάζει μαθήτρια της σχολής του να κάνει την σκυλίτσα. Όταν γάβγιζε λάθος έτρωγε κλωτσίδια. Όταν γάβγιζε σωστά της έδινε ένα μπισκότο. Αυτή με δάκρυα στα μάτια το έτρωγε μπροστά στην υπόλοιπη τάξη ενώ ο Κιμούλης την κοιτούσε έντονα κι επαναλάμβανε ξανά και ξανά: ναι, ναι, φάε το μπισκότο.
Η κλωτσιά σε αυτή την περίπτωση ήταν μέρος του ρόλου. Δεν βλέπω τίποτε το προβληματικό.

Τα μπισκότα τουλάχιστον ήταν πτι μπερ;
Σας σιχάθηκε η ψυχή μου.

Άβαταρ μέλους
Πορφύριος Εξαρχίδης
Δημοσιεύσεις: 9754
Εγγραφή: 17 Μάιος 2018, 10:03
Phorum.gr user: Πορφύριος Εξαρχίδης

Re: Κιμούλης - μπούλινκ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Πορφύριος Εξαρχίδης » 30 Ιαν 2021, 08:18

Χωρίς πλάκα τώρα. Ο τύπος είναι άρρωστος. Το ξέρετε ότι έχει βιάσει την πεθερά του έτσι;

parafrwn
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 2590
Εγγραφή: 07 Απρ 2018, 07:52

Re: Κιμούλης - μπούλινκ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από parafrwn » 30 Ιαν 2021, 08:19

Πορφύριος Εξαρχίδης έγραψε:
30 Ιαν 2021, 08:18
Χωρίς πλάκα τώρα. Ο τύπος είναι άρρωστος. Το ξέρετε ότι έχει βιάσει την πεθερά του έτσι;
Μήπως υποδυόταν τον Οιδίποδα;
Σας σιχάθηκε η ψυχή μου.

Άβαταρ μέλους
ΚΛΙΝΟΣΟΦΙΣΤΗΣ
Ὁ ἴδιος ἀρνεῖται κάθε τίτλο
Δημοσιεύσεις: 772
Εγγραφή: 04 Απρ 2018, 07:37

Re: Κιμούλης - μπούλινκ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΚΛΙΝΟΣΟΦΙΣΤΗΣ » 30 Ιαν 2021, 08:24

parafrwn έγραψε:
30 Ιαν 2021, 08:19
Πορφύριος Εξαρχίδης έγραψε:
30 Ιαν 2021, 08:18
Χωρίς πλάκα τώρα. Ο τύπος είναι άρρωστος. Το ξέρετε ότι έχει βιάσει την πεθερά του έτσι;
Μήπως υποδυόταν τον Οιδίποδα;
Ἀπὸ τὴν μάννα, μεταπήδησε στὴν πεθερά; Τέτοιο ψυχικό, πιά;!....

Μιὰ φορὰ πῆγα νὰ τοῦ πῶ ὅτι μοῦ ἄρεσε στὸν "Πατέρα" τοῦ Στρίντμπεργκ (ποὺ εἶναι ὁ συγγραφέας μου) καὶ μἐ ἀγριοκοίταξε ὑποτιμητικά.
- Ἄ, καλά, λάθος, τοῦ εἶπα κι' ἔφυγα.
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος ΚΛΙΝΟΣΟΦΙΣΤΗΣ την 30 Ιαν 2021, 08:26, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
* images/smilies/old-valid-code/klinoi.gif
Ὁ ἴδιος ἀρνοῦμαι κάθε τίτλο.

Άβαταρ μέλους
Πορφύριος Εξαρχίδης
Δημοσιεύσεις: 9754
Εγγραφή: 17 Μάιος 2018, 10:03
Phorum.gr user: Πορφύριος Εξαρχίδης

Re: Κιμούλης - μπούλινκ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Πορφύριος Εξαρχίδης » 30 Ιαν 2021, 08:25

parafrwn έγραψε:
30 Ιαν 2021, 08:19
Πορφύριος Εξαρχίδης έγραψε:
30 Ιαν 2021, 08:18
Χωρίς πλάκα τώρα. Ο τύπος είναι άρρωστος. Το ξέρετε ότι έχει βιάσει την πεθερά του έτσι;
Μήπως υποδυόταν τον Οιδίποδα;
Θα έπρεπε να πλαγιάσει με τη μάνα του γι αυτό. Επίσης έχει βιάσει και την Ελένη

Άβαταρ μέλους
ΚΛΙΝΟΣΟΦΙΣΤΗΣ
Ὁ ἴδιος ἀρνεῖται κάθε τίτλο
Δημοσιεύσεις: 772
Εγγραφή: 04 Απρ 2018, 07:37

Re: Κιμούλης - μπούλινκ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΚΛΙΝΟΣΟΦΙΣΤΗΣ » 30 Ιαν 2021, 08:28

Πορφύριος Εξαρχίδης έγραψε:
30 Ιαν 2021, 08:25
parafrwn έγραψε:
30 Ιαν 2021, 08:19
Πορφύριος Εξαρχίδης έγραψε:
30 Ιαν 2021, 08:18
Χωρίς πλάκα τώρα. Ο τύπος είναι άρρωστος. Το ξέρετε ότι έχει βιάσει την πεθερά του έτσι;
Μήπως υποδυόταν τον Οιδίποδα;
Θα έπρεπε να πλαγιάσει με τη μάνα του γι αυτό. Επίσης έχει βιάσει και την Ελένη
Ἅμα βιάζεις γυναῖκες, δὲν εἶσαι ἀνώμαλος: πῆγες μὲ γυναίκα. Νὰ τὸ ξέρεις καὶ νὰ....συμμορφώνεσαι.
* images/smilies/old-valid-code/klinoi.gif
Ὁ ἴδιος ἀρνοῦμαι κάθε τίτλο.

Άβαταρ μέλους
Πορφύριος Εξαρχίδης
Δημοσιεύσεις: 9754
Εγγραφή: 17 Μάιος 2018, 10:03
Phorum.gr user: Πορφύριος Εξαρχίδης

Re: Κιμούλης - μπούλινκ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Πορφύριος Εξαρχίδης » 30 Ιαν 2021, 08:33

Παρδόν; Δεν κατάλαβα.

Απάντηση

Επιστροφή στο “Κοινωνικά θέματα”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών