Πυρκαγιες στην Αττική

Κοινωνικά θέματα και προβληματισμοί
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Προσοχή: Σύμφωνα με το νόμο απαγορεύεται η δημοσιοποίηση ονομαστικά η φωτογραφικά ποινικών καταδικών οποιουδήποτε βαθμού & αιτιολογίας καθώς εμπίπτουν στα ευαίσθητα προσωπικά δεδομένα του ατόμου. Τυχόν δημοσιοποίηση τέτοιων δεδομένων ενδέχεται να επιφέρει ποινικές κυρώσεις στο συντάκτη. Επιτρέπεται μόνο αν έχει δοθεί εισαγγελική εντολή και μόνο για το χρονικό διάστημα που αυτή ισχύει. Οφείλετε σε κάθε περίπτωση να ζητήσετε με αναφορά τη διαγραφή της ανάρτησης πριν παρέλθει το χρονικό διάστημα της νόμιμης δημοσιοποίησης. Η διαχείριση αποποιείται κάθε ευθύνη για τυχόν ποινικές ευθύνες αν παραβιάσετε τα παραπάνω.
Άβαταρ μέλους
ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ
Δημοσιεύσεις: 21782
Εγγραφή: 28 Ιουν 2018, 23:56
Phorum.gr user: ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ

Re: Πυρκαγιες στην Αττική

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ » 30 Ιούλ 2018, 12:41

Heritage86 έγραψε:
30 Ιούλ 2018, 11:57


Αυθαιρετάκιας παλιάς εποχής.Προδόθηκε.
γεια σου αστυνόμε σαϊνη
πρώτον δεν έχω τίποτα στο όνομά μου πέραν μιας μηχανής,
δεύτερον κανείς κοντινός συγγενής μου δεν έχει εξοχικό/οικόπεδο/οτιδήποτε πέραν από κάποια πρώτη (και μοναδική) κατοικία στο κέντρο της πόλης όπου κατοικούμε
τρίτον το αναφέρω γιατί μου τη σπάει να βγάζουν τέτοια αυθαίρετα συμπεράσματα κάποιοι εξυπνάκηδες για να μου την πουν επειδή δεν τους αρέσει το ποστ μου
"Ο φασισμός δεν είναι ιδεολογία, είναι νοοτροπία."
Τζίμης Πανούσης

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 71608
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Πυρκαγιες στην Αττική

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 30 Ιούλ 2018, 12:42

nik_killthemall έγραψε:
30 Ιούλ 2018, 12:30
ΓΑΛΗ έγραψε:
30 Ιούλ 2018, 12:12
nik_killthemall έγραψε:
30 Ιούλ 2018, 11:53


κα ποιο ακριβώς είναι το ποιντ ? Πως η πολιτική προστασία επί "ποιος θα δει τη κομμένη γράνα πολύδωρα καραμανλη του εργασιομανη" φόραγε ενα στριγκάκι κωλοχωρίστρα ενώ η πολιτική προστασία επί τσιπροτόσκα-πολέμαρχου είναι οπως τη γέννησε η μάνα της ? Φοβερή διαφορά, αξίζει 300 σελίδες νήματος ακόμα ...

Αυτό το ποιντ ενδιαφέρει μόνο τα κομματόσκυλα στα οποία κάθε σε κάθε νεκρό από πυρκαγιά αναγνωρίζουν μια τρίχα απταρχίδια τους.

Για εναν ευσυνείδητο πολίτη (άρα για κανέναν) η πολιτική προστασία τότε με τώρα δεν έχει καμιά διαφορά και δεν έχει και κανένα απόλυτως στοιχείο για να υποθέσει πως και την επόμενη 10ετια θα αλλάξει κατι.
Νομίζω ότι το θέμα ξεπερνά την ευσυνειδησία και αφορά το καθαρό πεδίο της ανθρωπιάς.

Πιστεύω ότι ο οποιοσδήποτε είδε τα βίντεο όπου οι ισλαμιστές έκαιγαν ζωντανούς ανθρώπους μέσα σε κλουβιά, δημιουργούσε ένα συναίσθημα φρίκης, που υπερέβαινε το αίσθημα της πολιτικής ευθύνης και παρέπεμπε αυτόματα σε μεσαιωνικές μεθόδους τιμωρίας. Δηλαδή, κάτι "απίστευτο" για τις σημερινές κοινωνίες.

Και σήμερα είμαστε θεατές μιας κατάστασης όπου ο τρόμος, η αγωνία και ο πόνος που συνοδεύει έναν τέτοιο θάνατο (σε ένα ειρηνικό πλαίσιο) αφαιρούνται ή υποβαθμίζονται από την εικόνα και οι νεκροί προβάλλονται κυρίως ως κάποιοι που τιμωρήθηκαν επειδή απλώς ήταν υπεύθυνοι, προσδίδοντας έτσι στους θανάτους τη δηλητηριώδη υπόνοια ή βεβαιότητα μιας άτυπης δικαιοσύνης.

Σε μια εποχή που γίνονται συγκεντρώσεις και διαμαρτυρίες επειδή δεν έχουν το σωστό ορθοπεδικό στρώμα ή την απαραίτητη ψυχολογική στήριξη κάποιοι σειριακοί δολοφόνοι, 10, 20 ή 90 καμμένοι άνθρωποι είναι μια ενοχλητική λεπτομέρεια, που δεν πρέπει να υπερτονίζεται γιατί αμαυρώνει την εικόνα των άμωμων της κυβέρνησης, καλλιεργώντας και παγιώνοντας μια οπλατζίδικη νοοτροπία.
Σ'αυτό καμιά αντίρρηση, η ξεκάθαρη κομματική εκμετάλλευση από την πρώτη στιγμή της σημερινής κυβέρνησης, είναι μακράν και ιστορικώς απεχθέστερη από κάθε πολιτική εκμεταλλευση σε όλη την ιστορία του νεοελ κρατιδίου.

Στην ουσία όμως, και για μένα η ουσία είναι το αν είχες - έχεις ή προκειται να έχεις στο μέλλον πολιτικη προστασία στοιχειωδώς άνω τριτοσκοσμικής, εκεί δυστηχώς είναι όπως τα λέω. Για μένα το αν ως κυβέρνηση θα κάνεις κομματική εκμετάλλευση επί πτωμάτων (ΣΥΡΙΖΑΝΕΛ) ή ΔΕΝ θα κάνεις κομματική εκμετάλλευση επί πτωμάτων (ΚΑΡΑΜΑΝΛΙΚΟΣ ΘΙΑΣΟΣ) είναι δευτερεύον όταν αμφότεροι συντηρούν την ίδια ανύπαρκτη πολιτική προστασία που θα αιματοκυλά πολίτες.

Ας είχαμε 2 νέκρους αντί για 91 και θα ήμουν διατεθιμένος να ανεχτώ και να ευλογήσω κάθε κομματική εκμετάλλευση από όποιο κομματόσκυλο.
nik, δεν διαφωνώ αναφορικά με την κομματική εκμετάλλευση, που -δυστυχώς- είναι πάγιο δεδομένο για την οποιαδήποτε κυβέρνηση/αντιπολίτευση.

Πιστεύω όμως ότι είναι η πρώτη φορά, που έχω δει τόσο συσωρευμένη μιζέρια, αδιαφορία και ναι, ένα σχεδόν σαδιστικό μίσος για τους νεκρούς.

Αν είμαι η μόνη που το βλέπω, αν αυτή η αίσθηση προκύπτει από μια προσωπική μου εμμονή και ασυνείδητη διαστρέβλωση της πραγματικότητας, ζητώ συγγνώμη και την εννοώ.
Gavalas for President! :grfl:

Άβαταρ μέλους
Juno
Δημοσιεύσεις: 17524
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 01:46

Re: Πυρκαγιες στην Αττική

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Juno » 30 Ιούλ 2018, 12:43

nik_killthemall έγραψε:
30 Ιούλ 2018, 12:38
Juno έγραψε:
30 Ιούλ 2018, 12:27

Ήθελα να πως, πως άλλον αριθμό θυμάτων περιμένεις όταν καίγονται 268.834 εκτάρια επί μία εβδομάδα σε 9 Νομούς στην επαρχία και πρέπει να στείλεις και να μοιράσεις βοήθεια σε 9 Νομούς και άλλον όταν καίγονται 6.000 εκτάρια επί μία ημέρα, ακριβώς δίπλα στην πρωτεύουσα με 4.000.000 πληθυσμό και άρα μεγάλες δυνάμεις πολιτικής προστασίας που είναι ήδη εκεί.
Λάθος αυτό που λες ως προς την έκταση και τον χρόνο, σωστό ως προς την απόσταση από το "διοικητικό κέντρο".
Η κοινή λογική υπαγορεύει πως οι νεκροί σε μια πυρκαγιά είναι ανάλογη της κατοικίσιμης πυκνότητας, της απόστασης από το "διοικητικό κέντρο" και του πλήθους των πυρκαγιων και αντιστρόφως ανάλογοι του χρόνου της πυρκαγιάς.

Λαμβανομένων αυτών, πολύ λεπτη η διαφορά μεταξύ 2007 και 2018 η ενασχόληση με την οποία δείχνει υποκειμενισμό.

Να μου πεις για κυβερνητική κομματική εκμετάλλευση μεταξυ 2007 και 2018 να σου πω ναι, η σημερινή κυβερνητική κομματική εκμετάλλευση επί πτωμάτων δεν έχει προηγούμενο, αλλά αμφότερες για το ίδιο ακριβώς επίπεδο ανύπαρκτης πολιτικής προστασίας.
Σίγουρα η κατοικήσιμη πυκνότητα ήταν μικρότερη το 2007, αλλά έπρεπε να καταστείλουν πυρκαγιές σε 9 Νομούς. Σχεδόν αδύνατον. Θα είχαμε θύματα και με την πιο δυναμική πολιτική προστασία, ενώ την περασμένη εβδομάδα, θα μπορούσαν να σταματήσουν εγκαίρως τη φωτιά.


Πάντως φονικές πυρκαγιές σε 9 Νομούς, αυτό και αν ήταν στημένο για πολιτικούς λόγους και όχι το φετινό που λέει ο Σκουρλέτης.
How are Albanians distorting history
Leporello έγραψε:
24 Ιαν 2019, 18:07
Nέα τζουνιά! Ο Αβέρωφ με αυτά που δήλωνε το ... 1962 θα διαψεύσει ΕΜΕΝΑ που μιλάω την γλώσσα.
Leporello: γιατί ο Αβέρωφ δεν ήξερε τι έλεγε!

Heritage86
Δημοσιεύσεις: 309
Εγγραφή: 02 Ιούλ 2018, 23:24

Re: Πυρκαγιες στην Αττική

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Heritage86 » 30 Ιούλ 2018, 12:43

ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ έγραψε:
30 Ιούλ 2018, 12:41
Heritage86 έγραψε:
30 Ιούλ 2018, 11:57


Αυθαιρετάκιας παλιάς εποχής.Προδόθηκε.
γεια σου αστυνόμε σαϊνη
πρώτον δεν έχω τίποτα στο όνομά μου πέραν μιας μηχανής,
δεύτερον κανείς κοντινός συγγενής μου δεν έχει εξοχικό/οικόπεδο/οτιδήποτε πέραν από κάποια πρώτη (και μοναδική) κατοικία στο κέντρο της πόλης όπου κατοικούμε
τρίτον το αναφέρω γιατί μου τη σπάει να βγάζουν τέτοια αυθαίρετα συμπεράσματα κάποιοι εξυπνάκηδες για να μου την πουν επειδή δεν τους αρέσει το ποστ μου
Στα @@ μου για όλα τα παραπάνω,είναι προσωπικά σου δεδομένα και δε με αφορούν.

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 71608
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Πυρκαγιες στην Αττική

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 30 Ιούλ 2018, 12:48

Heritage86 έγραψε:
30 Ιούλ 2018, 12:43

Στα @@ μου για όλα τα παραπάνω,είναι προσωπικά σου δεδομένα και δε με αφορούν.
Τί έγινε μπόις;

Σας έκαναν ταχύρρυθμα σεμινάρια CDRC;

:lol:
Gavalas for President! :grfl:

Άβαταρ μέλους
Juno
Δημοσιεύσεις: 17524
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 01:46

Re: Πυρκαγιες στην Αττική

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Juno » 30 Ιούλ 2018, 12:50

Heritage86 έγραψε:
30 Ιούλ 2018, 12:43
ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ έγραψε:
30 Ιούλ 2018, 12:41
Heritage86 έγραψε:
30 Ιούλ 2018, 11:57


Αυθαιρετάκιας παλιάς εποχής.Προδόθηκε.
γεια σου αστυνόμε σαϊνη
πρώτον δεν έχω τίποτα στο όνομά μου πέραν μιας μηχανής,
δεύτερον κανείς κοντινός συγγενής μου δεν έχει εξοχικό/οικόπεδο/οτιδήποτε πέραν από κάποια πρώτη (και μοναδική) κατοικία στο κέντρο της πόλης όπου κατοικούμε
τρίτον το αναφέρω γιατί μου τη σπάει να βγάζουν τέτοια αυθαίρετα συμπεράσματα κάποιοι εξυπνάκηδες για να μου την πουν επειδή δεν τους αρέσει το ποστ μου
Στα @@ μου για όλα τα παραπάνω,είναι προσωπικά σου δεδομένα και δε με αφορούν.
Δηλαδή παραμένεις στην αρχική σου εκτίμηση πως είναι αυθαιρετάκιας; Γιατί όλα αυτά σου τα είπε για να σου εξηγήσει ότι δεν είναι.
How are Albanians distorting history
Leporello έγραψε:
24 Ιαν 2019, 18:07
Nέα τζουνιά! Ο Αβέρωφ με αυτά που δήλωνε το ... 1962 θα διαψεύσει ΕΜΕΝΑ που μιλάω την γλώσσα.
Leporello: γιατί ο Αβέρωφ δεν ήξερε τι έλεγε!

Άβαταρ μέλους
Northern Spirit
Δημοσιεύσεις: 10759
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 22:19

Re: Πυρκαγιες στην Αττική

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Northern Spirit » 30 Ιούλ 2018, 12:51

George_V έγραψε:
30 Ιούλ 2018, 00:17


Ανεφερα πουθενα οτι εφταιγε? Ομως οταν εισαι σε μια ενωση η οποια ευαγγελίζεται την συνεργασια και την αλληλοβοηθεια των μελών της δεν μπορεις να λες "δικο σου προβλημα φτιαξτο" πρεπει να δινεις και χειρα βοηθειας.

Αλλιως κλειστο το ρημαδι και να κοιταξουμε ο καθενας τα δικα μας γραφοντας στα @@ μας τους υπολοιπους και χεστηκαμε για τα προβληματα τους. Αστους να καιγονται/πνιγονται/γκρεμιζονται κτλ.
Ποτε ζητησαμε βοηθεια απο την ΕΕ και δεν μας την εδωσε;
"Έκαστος τόπος έχει την πληγήν του: Η Αγγλία την ομίχλην, η Αίγυπτος τας οφθαλμίας, η Βλαχία τας ακρίδας και η Ελλάς τους Έλληνας".

Heritage86
Δημοσιεύσεις: 309
Εγγραφή: 02 Ιούλ 2018, 23:24

Re: Πυρκαγιες στην Αττική

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Heritage86 » 30 Ιούλ 2018, 12:58

ΓΑΛΗ έγραψε:
30 Ιούλ 2018, 12:48
Heritage86 έγραψε:
30 Ιούλ 2018, 12:43

Στα @@ μου για όλα τα παραπάνω,είναι προσωπικά σου δεδομένα και δε με αφορούν.
Τί έγινε μπόις;

Σας έκαναν ταχύρρυθμα σεμινάρια CDRC;

:lol:
Όχι,στα @@ μου ανέκαθεν.Είμαι ένας και όχι πολλοί,ο πληθυντικός είναι για τους γάλλους.

Άβαταρ μέλους
nik_killthemall
Δημοσιεύσεις: 6676
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 19:35

Re: Πυρκαγιες στην Αττική

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από nik_killthemall » 30 Ιούλ 2018, 13:02

ΓΑΛΗ έγραψε:
30 Ιούλ 2018, 12:42

Πιστεύω όμως ότι είναι η πρώτη φορά, που έχω δει τόσο συσωρευμένη μιζέρια, αδιαφορία και ναι, ένα σχεδόν σαδιστικό μίσος για τους νεκρούς.

Αν είμαι η μόνη που το βλέπω, αν αυτή η αίσθηση προκύπτει από μια προσωπική μου εμμονή και ασυνείδητη διαστρέβλωση της πραγματικότητας, ζητώ συγγνώμη και την εννοώ.
καμία σχέση προφανώς ΚΑΙ ΕΓΩ ΤΟ ΒΛΕΠΩ ! Καθεστωτική κομματική εκμετάλλευση επι πτωματων από τον συριζα διχως προηγουμενο, απλά λέω πως θα ήμουν διατεθιμενος όχι απλα να την προσπεράσω αλλά και να την υπερασπιστω αν είχε φτιάξει αυτα τα 3,5 χρόνια πολιτικη προστασία που 1 βδομαδα πριν θα ειχαμε 2-3 νεκρους αντι για 91.
ΕΙΜΑΙ μαζί με το Ισραηλ ! Mπραβο στην γενοκτονία - εθνοκαθαρση που κάνει στους Παλαιστίνιους !
ΖΗΤΩ ΤΟ ΙΣΡΑΗΛ, θανατος στα ισλαμοπιθηκια του πλανητη, ουτε ενας παλαιστινιος να μην μεινει ζωντανος !

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 71608
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Πυρκαγιες στην Αττική

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 30 Ιούλ 2018, 13:02

George_V έγραψε:
30 Ιούλ 2018, 00:17


Ανεφερα πουθενα οτι εφταιγε? Ομως οταν εισαι σε μια ενωση η οποια ευαγγελίζεται την συνεργασια και την αλληλοβοηθεια των μελών της δεν μπορεις να λες "δικο σου προβλημα φτιαξτο" πρεπει να δινεις και χειρα βοηθειας.

Αλλιως κλειστο το ρημαδι και να κοιταξουμε ο καθενας τα δικα μας γραφοντας στα @@ μας τους υπολοιπους και χεστηκαμε για τα προβληματα τους. Αστους να καιγονται/πνιγονται/γκρεμιζονται κτλ.
Όταν η χείρα βοηθείας δίνεται και συγκεκριμένα είναι απολύτως στοχευμένη στο θέμα πλήρους εικόνας των σημείων όπου συντελείται το καταστροφικό γεγονός/συντονισμού/επικοινωνίας των αρμόδιων φορέων/ενημέρωσης του κοινού κλπ κι εσύ την αγνοείς, την αφήνεις στην άκρη και διαθέτεις το ποσό σε άσχετους τομείς, τί κάνεις;

Παραγγέλνεις την ίδια μερίδα δωρεάν;

Το ερώτημα δεν αφορά μόνον στη σημερινή κυβέρνηση αλλά ΚΑΙ στη σημερινή κυβέρνηση.
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος ΓΑΛΗ την 30 Ιούλ 2018, 13:14, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Gavalas for President! :grfl:

Άβαταρ μέλους
metaxoskolikas
Δημοσιεύσεις: 3718
Εγγραφή: 05 Ιούλ 2018, 17:38

Re: Πυρκαγιες στην Αττική

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από metaxoskolikas » 30 Ιούλ 2018, 13:05

Spiros252 έγραψε:
30 Ιούλ 2018, 09:18
metaxoskolikas έγραψε:
30 Ιούλ 2018, 03:40
Εικόνα
Για το 2 μάλλον έχουν δίκιο τα επιτελεία που δεν έδωσαν εντολή εκκένωσης. Είδαμε εκατοντάδες αυτοκίνητα μποτιλιαρισμενα και καμένα στους στενούς δρόμους. Φανταστείτε να έφευγαν όλοι μαζί σε κάποιο μικρό χρονικό διάστημα.. Πιθανόν να είχαμε τους διπλάσιους νεκρούς.

Εικόνα

Η απόφαση εντολής εκκένωσης εκδίδεται από τον περιφερειάρχη κατόπιν πρότασης της πυροσβεστικής και της πολιτικής προστασίας. Πιστεύετε ότι τα επιτελεία το πρότειναν και η Δούρου αρνήθηκε την έκδοση της απόφασης;
υπήρχε θεωρώ χρόνος για να πραγματοποιηθεί ασφαλής εκκένωση
η φωτιά άργησε μέχρι να κατέβει, επεκτάθηκε και διαδόθηκε πάρα πολύ γρήγορα μόνο αφού είχε πλέον φτάσει εκεί στον ν βουτζά και μάτι.

Άβαταρ μέλους
metaxoskolikas
Δημοσιεύσεις: 3718
Εγγραφή: 05 Ιούλ 2018, 17:38

Re: Πυρκαγιες στην Αττική

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από metaxoskolikas » 30 Ιούλ 2018, 13:08

ΓΑΛΗ έγραψε:
30 Ιούλ 2018, 09:39
Spiros252 έγραψε:
30 Ιούλ 2018, 09:09
Ποιος προτείνει να γκρεμιστούν τα αυθαίρετα στο Μάτι και αντίστοιχες περιοχές; Όποιος το έκανε (πολιτικός) θα είχε τεράστιο πολιτικό κόστος. Και μη μου πείτε ότι θα το είχε κάνει ο Σαμαράς ή ο Κούλης!
Παίδες, νομίζω ότι αυτό είναι ένα τεράστιο ψέμα, στο οποίο αδίκως πιστέψαμε για πολλά χρόνια.

Αν κρίνω από τις αντιδράσεις των Ελλήνων, τόσο στον σεπτό αυτό χώρο όσο και στη διαδικτυακή επικράτεια για την εγκληματική αυθαιρεσία στο Μάτι, πιστεύω πλέον ακράδαντα, ότι ο πολιτικός που θα γκρέμιζε τα αυθαίρετα όλης της Ελλάδας, θα είχε τεράστιο πολιτικό κέρδος.
:+1:

Άβαταρ μέλους
Walker
Δημοσιεύσεις: 104
Εγγραφή: 29 Ιούλ 2018, 13:19

Re: Πυρκαγιες στην Αττική

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Walker » 30 Ιούλ 2018, 13:14

sharp έγραψε:
29 Ιούλ 2018, 22:36
Walker έγραψε:
29 Ιούλ 2018, 21:25
Όποιος θέλει ας δει αυτό το βίντεο από το 42:20. Είναι η τοποθέτηση του καθηγητή Σκαλτσογιάννη. Δεν μπορώ να κόψω και να ανεβάσω το βίντεο

https://www.hellenicparliament.gr/userf ... 180418.mp4
Ειδα 5 λεπτά παραπάνω δεν άντεξα. Πες πού το πας, ότι τα ΑΕΙ ζητούσαν επανασχεδιασμό των Δασών κλπ κλπ ή κατι πιο συγκεκριμένο;
Το πρώτο. Συν τον εμπλουτισμό των γνώσεών μας. Έχω την εντύπωση ότι θα είχαμε λιγότερες τραγωδίες έως και καθόλου αν είμασταν όλοι πιο ευαισθητοποιημένοι.

Κατάφερα να το βρω.


Άβαταρ μέλους
omg kai 3 lol
Δημοσιεύσεις: 6032
Εγγραφή: 03 Απρ 2018, 14:03

Re: Πυρκαγιες στην Αττική

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από omg kai 3 lol » 30 Ιούλ 2018, 13:14

Athina__P έγραψε:
29 Ιούλ 2018, 15:02

Πλάκα πλάκα , με όλες αυτές τις αεροφωτογραφίες και τα ντροουνς φάνηκε ότι στην περιοχή έχει ωραίες παραλίες εκεί που δεν ήταν γνωστές ούτε σε άλλους που είχαν εκεί κοντά στέκια :o:o Ήταν κρυμμένες επίτηδες για όσους ήξεραν. Πρόσφατα είχαμε κάνει με τον άντρα μου όλο τον παραλιακό, ακριβώς γιατί θέλαμε να ανακαλύψουμε νέες παραλίες, βλέπαμε ταυτόχρονα το γκουγκλ μαπς και αυτές μας διέφυγαν. Δεν είχε και να παρκάρεις... άρα έπρεπε να τις ξέρεις. Τώρα έγιναν πιο γνωστές. Τι λένε ακόμα και η κακή διαφήμιση είναι διαφήμιση; Δεν είναι λίγο να έχεις μια ωραία παραλία με τα πόδια, μέσα στο πράσινο. Τώρα όσο για το πράσινο από δω και πέρα, παίζεται, αλλά παραμένουν οι ωραίες αμμουδερές παραλίες.


οι παραλιες της περιοχη στο Ματι ειναι εκτρωμα, 1 μετρο ακτη που για να περπατησεις ποδοπατας κοσμο, ενω δεν εχει αμμο αλλα λασπη, οι παραλιες εκει δεν εχουν αυτη την ηπια κλιμακα που κατηφοριζει και χανεται σιγα σιγα το εδαφος μεσα στη θαλλασα, ειναι κυριολεκτικα γκρεμος με χωμα και πετρα που σκαφτηκε απο τη μερια της θαλασσας

αν ειχα σπιτι σε εκεινη τη περιοχη ουτε για βολτα το σκυλο δε θα πηγαινα εκει,
απο Ζουμπερι και περα βελτιωνονται τα πραγματα
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος omg kai 3 lol την 30 Ιούλ 2018, 13:15, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.

Heritage86
Δημοσιεύσεις: 309
Εγγραφή: 02 Ιούλ 2018, 23:24

Re: Πυρκαγιες στην Αττική

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Heritage86 » 30 Ιούλ 2018, 13:15

Το "μέτωπο λογικής" δημοσίευσε επιστολή φίλης ,δίχως ονοματεπώνυμο (αλλά όνομα και σύμφωνο του ελληνικού αλφαβήτου συνοδευόμενο από σημείο στίξης) κάποιας/ου από τους άτυχους που πέθαναν και πρόσφατα πήγε στην κηδεία τους.Το προφίλ που περιγράφει είναι και καλά απογοητευμένου που είναι από οικογένεια κομμουνιστών ανταρτών στον εμφύλιο,αλλά τώρα έντεχνα αφήνεται να εννοηθεί ότι θα ψηφίσει απόγονο ατόμου που έδρασε αντικομμουνιστικά και έφερε τη χούντα.Κλαυσίγελος.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Κοινωνικά θέματα”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών