Tηλεργασια. Να τη συνεχίσουμε και στη μετα-Covid εποχη?

Κοινωνικά θέματα και προβληματισμοί
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Προσοχή: Σύμφωνα με το νόμο απαγορεύεται η δημοσιοποίηση ονομαστικά η φωτογραφικά ποινικών καταδικών οποιουδήποτε βαθμού & αιτιολογίας καθώς εμπίπτουν στα ευαίσθητα προσωπικά δεδομένα του ατόμου. Τυχόν δημοσιοποίηση τέτοιων δεδομένων ενδέχεται να επιφέρει ποινικές κυρώσεις στο συντάκτη. Επιτρέπεται μόνο αν έχει δοθεί εισαγγελική εντολή και μόνο για το χρονικό διάστημα που αυτή ισχύει. Οφείλετε σε κάθε περίπτωση να ζητήσετε με αναφορά τη διαγραφή της ανάρτησης πριν παρέλθει το χρονικό διάστημα της νόμιμης δημοσιοποίησης. Η διαχείριση αποποιείται κάθε ευθύνη για τυχόν ποινικές ευθύνες αν παραβιάσετε τα παραπάνω.

Τηλεργασια

Ναι θελω τηλεργασια συνεχεια
23
42%
Οχι θελω να πηγαινω στο γραφειο μου
19
35%
Δεν με πιανει το μετρο. Εχω μαγαζι/δεν γινεται να δουλευω απο το ιντερνετ
7
13%
Ειμαι ανεργος
3
5%
Δεν ξερω/Δεν απαντω
3
5%
 
Σύνολο ψήφων: 55

Άβαταρ μέλους
Dwarven Blacksmith
Δημοσιεύσεις: 44003
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:08
Τοποθεσία: Maiore Patria

Re: Tηλεργασια. Να τη συνεχίσουμε και στη μετα-Covid εποχη?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Dwarven Blacksmith » 05 Απρ 2021, 16:21

Το λουλακι το ξερω εγώ. Το θυμάμαι γιατί έτσι έλεγε το πρώτο βιβλίο ΧΠ ότι ήταν ο μανδύας του Νταμπλντορ. Οπότε το έψαξα να καταλάβω ακριβώς τι είναι. Βεβαία τελικά ήταν ο Νταμπλντορ γκει αλλά δεν ξέρω τι αποδείχθηκε από αυτή την ιστορία.
🔻I would have lived in peace. But my enemies brought me war.🔻

Άβαταρ μέλους
Cecily Anne
Δημοσιεύσεις: 20433
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 23:39

Re: Tηλεργασια. Να τη συνεχίσουμε και στη μετα-Covid εποχη?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Cecily Anne » 05 Απρ 2021, 16:46

Dwarven Blacksmith έγραψε:
05 Απρ 2021, 16:21
Το λουλακι το ξερω εγώ. Το θυμάμαι γιατί έτσι έλεγε το πρώτο βιβλίο ΧΠ ότι ήταν ο μανδύας του Νταμπλντορ. Οπότε το έψαξα να καταλάβω ακριβώς τι είναι. Βεβαία τελικά ήταν ο Νταμπλντορ γκει αλλά δεν ξέρω τι αποδείχθηκε από αυτή την ιστορία.
Eσύ ρε μεγάλε ακούς τύπο να τον λένε ντάμπλ ντορ που φοράει λουλακί μανδύα και απορείς που τελικά είναι γκέυ;
“I ought to of shot that dog myself, George. I shouldn't ought to of let no stranger shoot my dog.”

Μοντερνας Ζενεκος
Δημοσιεύσεις: 48
Εγγραφή: 03 Απρ 2021, 23:24

Re: Tηλεργασια. Να τη συνεχίσουμε και στη μετα-Covid εποχη?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Μοντερνας Ζενεκος » 05 Απρ 2021, 21:59

Κάποιες εταιρείες έχουν βγάλει θετικά συμπεράσματα από την εφαρμογή της τηλεεργασιας.
Αλλά αυτά τα συμπεράσματα ειναι αχρηστα καθώς μιλάμε τηλε-εργασια σε περίοδο παγκοσμίου lock down
Aν βασιστούν στην καλή λειτουργιά και παραγωγικότητα της τηλε-εργασιας που έχει παρατηρηθεί το διάστημα της πανδημίας θα φάνε τα μούτρα τους μόλις επιστρεψουμε στην κανονικότητα.
Η απόδοση θα πέσει στα τάρταρα.


the comet the course the tail

Re: Tηλεργασια. Να τη συνεχίσουμε και στη μετα-Covid εποχη?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από the comet the course the tail » 07 Απρ 2021, 21:49

το παράλληλο σύμπαν της "εργασίας" σε γραφείο... :e040:

Άβαταρ μέλους
Antares
Δημοσιεύσεις: 7977
Εγγραφή: 11 Απρ 2018, 10:46
Phorum.gr user: Ακταία

Re: Tηλεργασια. Να τη συνεχίσουμε και στη μετα-Covid εποχη?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Antares » 07 Απρ 2021, 21:52

Είναι αρκετά τοξικός χώρος, λόγω του υπερπληθυσμού και μάλιστα εχθρικού πληθυσμού, κλικών.
Όπως και η κοινωνία όταν υπάρχουν ετερόκλητες ομάδες, εχθρικές μεταξύ τους και υπερπληθυσμός.

the comet the course the tail

Re: Tηλεργασια. Να τη συνεχίσουμε και στη μετα-Covid εποχη?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από the comet the course the tail » 07 Απρ 2021, 21:56

Antares έγραψε:
07 Απρ 2021, 21:52
Είναι αρκετά τοξικός χώρος, λόγω του υπερπληθυσμού και μάλιστα εχθρικού πληθυσμού, κλικών.
Όπως και η κοινωνία όταν υπάρχουν ετερόκλητες ομάδες, εχθρικές μεταξύ τους και υπερπληθυσμός.
μπα, αυτά γίνονται και σε άλλες δουλειές. λίγο ψυχιατρείο να 'ναι η εργοδοσία, λίγο λούμπεν το προσωπικό και έχεις μια... ωραία ατμόσφαιρα... άσε ξέρω τι σου λέω... :bored:

Άβαταρ μέλους
Antares
Δημοσιεύσεις: 7977
Εγγραφή: 11 Απρ 2018, 10:46
Phorum.gr user: Ακταία

Re: Tηλεργασια. Να τη συνεχίσουμε και στη μετα-Covid εποχη?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Antares » 07 Απρ 2021, 21:59

the comet the course the tail έγραψε:
07 Απρ 2021, 21:56
μπα, αυτά γίνονται και σε άλλες δουλειές. λίγο ψυχιατρείο να 'ναι η εργοδοσία, λίγο λούμπεν το προσωπικό και έχεις μια... ωραία ατμόσφαιρα... άσε ξέρω τι σου λέω... :bored:
Σίγουρα, έχω δουλέψει και εκτός γραφείου. Αλλά δεν ήταν ψυχιατρείο η εργοδοσία. :)
Αν ήταν, θα σε σκότωναν εκεί μέσα.
Αυτή την εβδομάδα έχω εργασία στο γραφείο. Καταλήγω ότι τρεις μέρες γραφείου και δύο τηλεργασία είναι καλά. Μέχρι και την Τετάρτη αντέχω. :lol:

the comet the course the tail

Re: Tηλεργασια. Να τη συνεχίσουμε και στη μετα-Covid εποχη?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από the comet the course the tail » 07 Απρ 2021, 22:06

Antares έγραψε:
07 Απρ 2021, 21:59
the comet the course the tail έγραψε:
07 Απρ 2021, 21:56
μπα, αυτά γίνονται και σε άλλες δουλειές. λίγο ψυχιατρείο να 'ναι η εργοδοσία, λίγο λούμπεν το προσωπικό και έχεις μια... ωραία ατμόσφαιρα... άσε ξέρω τι σου λέω... :bored:
Σίγουρα, έχω δουλέψει και εκτός γραφείου. Αλλά δεν ήταν ψυχιατρείο η εργοδοσία. :)
Αν ήταν, θα σε σκότωναν εκεί μέσα.
σου έτυχε καλή περίπτωσις. :102:
πάω στοίχημα ότι δεν είχες άμεση επαφή και τριβή με αφεντικά/διοικητικό προσωπικό :102:

Άβαταρ μέλους
Antares
Δημοσιεύσεις: 7977
Εγγραφή: 11 Απρ 2018, 10:46
Phorum.gr user: Ακταία

Re: Tηλεργασια. Να τη συνεχίσουμε και στη μετα-Covid εποχη?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Antares » 07 Απρ 2021, 22:11

the comet the course the tail έγραψε:
07 Απρ 2021, 22:06
σου έτυχε καλή περίπτωσις. :102:
πάω στοίχημα ότι δεν είχες άμεση επαφή και τριβή με αφεντικά/διοικητικό προσωπικό :102:
Στο εξωτερικό, σε φοιτητικές δουλειές. Πιστεύω όμως και με τα αφεντικά ή το διοικητικό προσωπικό δεν θα είχα θέμα. Αν κρίνω από το πανεπιστήμιο και την ποιότητα των ανθρώπων εκεί. Υπάρχει ευγένεια και αξιοκρατία σε μεγάλο βαθμό.

the comet the course the tail

Re: Tηλεργασια. Να τη συνεχίσουμε και στη μετα-Covid εποχη?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από the comet the course the tail » 07 Απρ 2021, 22:18

Antares έγραψε:
07 Απρ 2021, 22:11
the comet the course the tail έγραψε:
07 Απρ 2021, 22:06
σου έτυχε καλή περίπτωσις. :102:
πάω στοίχημα ότι δεν είχες άμεση επαφή και τριβή με αφεντικά/διοικητικό προσωπικό :102:
Στο εξωτερικό, σε φοιτητικές δουλειές. Πιστεύω όμως και με τα αφεντικά ή το διοικητικό προσωπικό δεν θα είχα θέμα. Αν κρίνω από το πανεπιστήμιο και την ποιότητα των ανθρώπων εκεί. Υπάρχει ευγένεια και αξιοκρατία σε μεγάλο βαθμό.
δυστυχώς στην ελλάδα έχουμε δρόμο ακόμα. η ευγένεια και ο επαγγελματισμός είναι ξένα πράγματα για πολλές (συνήθως μικρομεσαίες) επιχειρήσεις. πάει η χριστοπαναγία σύννεφο. παράλληλα έχεις και τους μουλωχτούς, ρουφιάνους κλπ. δράμα. :102:

Μονοδοσικος
Δημοσιεύσεις: 28
Εγγραφή: 08 Απρ 2021, 01:34

Re: Tηλεργασια. Να τη συνεχίσουμε και στη μετα-Covid εποχη?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Μονοδοσικος » 08 Απρ 2021, 02:23

hellegennes έγραψε:
04 Απρ 2021, 21:51
vantono έγραψε:
04 Απρ 2021, 13:37
Δεν σας βαζω να βγάζετε παπούτσα στην εξωπορτα, δεν ειμαι μουσουλμάνος.
ΓΙΑΝΝΗΣ ΓΙΑΝΝΟΠΟΥΛΟΣ

Α, ναι, έχει φάει πέρμαμπαν. Κρίμα.
vantono έγραψε:
04 Απρ 2021, 13:37
Τώρα χειμώνα μόνο, που εχω μπουχάρες χάμω
Ξέρουμε τον τόπο που μένεις, δεν χρειάζεται να πληγώνεις τα μάτια μας.

Αφου ρε βρωμυλοι τωρα με τον κοβιντ και οι ιδιοι βγαζετε τα παπουτσια σας πριν μπειτε σπιτι
Δικαιωση

Άβαταρ μέλους
Antares
Δημοσιεύσεις: 7977
Εγγραφή: 11 Απρ 2018, 10:46
Phorum.gr user: Ακταία

Re: Tηλεργασια. Να τη συνεχίσουμε και στη μετα-Covid εποχη?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Antares » 08 Απρ 2021, 18:00

the comet the course the tail έγραψε:
07 Απρ 2021, 22:18
δυστυχώς στην ελλάδα έχουμε δρόμο ακόμα. η ευγένεια και ο επαγγελματισμός είναι ξένα πράγματα για πολλές (συνήθως μικρομεσαίες) επιχειρήσεις. πάει η χριστοπαναγία σύννεφο. παράλληλα έχεις και τους μουλωχτούς, ρουφιάνους κλπ. δράμα. :102:
Περιμένω να έρθει ο στρατηγικός επενδυτής. Καναδοί, Γάλλοι, Αμερικανοί, Αυστραλοί, έχουν δηλώσει ενδιαφέρον. :003: Οι Κινέζοι έχουν άλλη θυγατρική. Αν μη τι άλλο να μην πλήττουμε, τα ίδια και τα ίδια με τις ίδιες κλίκες.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Κοινωνικά θέματα”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών