Δικαίωση Έθνι. Σκληρός ρεντπιλιαστικός αντιφεμινιΖμός από την Πρωτοβουλία.

Η πολιτική στην Ελλάδα. Νέα, προτάσεις, κριτικές και σχόλια.
Άβαταρ μέλους
georgebi
Δημοσιεύσεις: 20918
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 14:17

Re: Τι έχω κάνει λάθος;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από georgebi » 15 Ιουν 2021, 13:05

Κεχαγιάδες στις ωοθήκες μας, δεν θα μπείτε!

Κι όσες θέλουμε να γεννήσουμε, δεν θα γεννήσουμε Έλληνες αλλά ανθρώπους

https://www.koutipandoras.gr/article/ke ... tha-mpeite

Ζωή Χαλιδιά


Εικόνα

Η κυβέρνηση με το ακροδεξιό πρόσημο, μας ενημερώνει ότι πρέπει να γεννοβολήσουμε Έλληνες. Κι εμείς τους απαντάμε ότι εδώ και δεκαετίες «οι γυναίκες δεν κρατάνε τα στόματα κλειστά και τα σκέλια ανοιχτά».

Η προσωπική μυθολογία με τα «βιολογικά ρολόγια» έχει επιστημονικά ξεκουρδιστεί.

Ο άνθρωπος είναι πάνω απ’ όλα ένα ολότελα μοναδικό είδος, κι αυτό επιτρέπει σε εμάς τις γυναίκες να μην πορευόμαστε με βάση τη βιολογική μας δόμηση. Σημαίνει δηλαδή ότι δεν ισχύει για όλες η ίδια ιεράρχηση κι η ίδια επιθυμία, στο όνομα κάποιου φυσικού ή κοινωνικού νόμου.

Τούτων δοθέντων, κουμάντο στα σώματά μας όχι εσείς!

Κι όσες θέλουμε να γεννήσουμε, δεν θα γεννήσουμε Έλληνες αλλά ανθρώπους.

Ντροπή της μεγάλη λοιπόν, της Προέδρου της Δημοκρατίας που αντί να βοηθήσει τις γυναίκες να σπάσουν την αλυσίδα που τις κρατά δέσμιες ψευδών αντιλήψεων, άπλωσε τις φτερούγες της να αγκαλιάσει το «Συνέδριο αναπαραγωγής με εξήντα οχτώ παππάδες, με αγιαστούρες και σταυρούς, καντήλια και λαμπάδες…».

Εκ της θέσεως της όφειλε να αναγνωρίζει ότι η μητρότητα δεν αποτελεί την ανώτατη εκπλήρωση της γυναικείας φύσης.

Γι΄ αυτό δεν της αξίζει ούτε γάτα να έχει

Εικόνα


μετά την διάθεσή της να συμβάλλει σε αυτή την πανούργα αντιδραστική εκδήλωση, από την οποία αποχώρησε επειδή έφαγε το ξύλο της αρκούδας μέσα από τα social media. Και θα μπορούσε να επιδιορθώσει τρόπον τινά το λάθος της, αν έβγαινε απέναντι στις δηλώσεις του ακροδεξιού εκπροσώπου της κυβέρνησης που θέλει να γεννάμε Έλληνες λες και οι μήτρες είναι εκκολαπτήρια μηχανήματα κι οι κοιλιές µηχανές επώασης.

Όσο για τον Άδωνι τον ενημερώνουμε ότι τον έχουμε ούτως ή άλλως γραμμένο κανονικά.

Στις ωοθήκες μας.

Εικόνα
看起来和闻起来像狗屎的东西,您无需舔以确保它是狗屎..... :102:
SpoilerShow
Ότι φαίνεται σκατά και μυρίζει σαν σκατά δεν χρειάζεται να το γλείψεις για να βεβαιωθείς ότι είναι σκατά..

Άβαταρ μέλους
Ναύτης
Δημοσιεύσεις: 13456
Εγγραφή: 12 Φεβ 2021, 10:50

Re: Τι έχω κάνει λάθος;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ναύτης » 15 Ιουν 2021, 13:08

Επειδή δεν παρακολούθησα επισταμένως την εξέλιξη του νήματος, υπάρχουν φορουμίτες που υποστηρίζουν ότι το παπαδαριό, οι καλογέροι, οι διοικητές των μοναστηριακών κοινοτήτων (και, γιατί όχι, οι χαρτορίχτρες, οι αστρολόγοι, η ομάδα "Ε" κλπ) έχουν θέση σ' ένα επιστημονικό συνέδριο περί γονιμότητας και αναπαραγωγής;

Άβαταρ μέλους
nik_killthemall
Δημοσιεύσεις: 6657
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 19:35

Re: Τι έχω κάνει λάθος;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από nik_killthemall » 15 Ιουν 2021, 13:14

Σε φιλοσοφικό πλαίσιο έχει ένα ποιντ ο εξωγήινος, από την άλλη η ανθρωπότητα στο σύνολο της ψιλοχεσμένη έχει και την 40αρα και το σποτ, και το δημογραφικό της Ελλάδας. Η ανθρωπότητα αναπαράγεται ασυνείδητα για χιλιετίες και χέστηκε για τις κραυγές από μύγες της στιγμής που νιώθουν πως συνεχίζουν κατ'εργολαβία κάτι διαφορετικό ...
Η πραγματική ανάγκη για το δημογραφικό μιας χώρας είναι αρκετά πιο πεζή και λέγεται ασφαλιστικό : Αν δεν γεννιούνται νέοι άνθρωποι τότε ποιοι μλκες θα πληρώσουν τις συντάξεις των μεγαλύτερων ? Ποιοι μλκες θα σταλούν στα σύνορα για να φυλάξουν τον βησματία στο Ψυχικό ? Αυτά είναι τα φλέγοντα ερωτήματα.

Όπως είχε πει κι ο Τούρκος αξιωματικός στα Ορλωφικά "αν σκοτώσουμε όλους τους ραγιάδες τότε ποιος θα πληρώνει τα χαράτσια ? "

Η κατεστημένη "τάξη" της "στιγμής" διαταράσσεται ...

Και το ερώτημα εγείρεται : Το κείμενο στο παρακατω το έχει γράψει οντως η Συνατσάκη ?

https://mikropragmata.lifo.gr/zoi/i-syn ... nimotitas/
ΕΙΜΑΙ μαζί με το Ισραηλ ! Mπραβο στην γενοκτονία - εθνοκαθαρση που κάνει στους Παλαιστίνιους !
ΖΗΤΩ ΤΟ ΙΣΡΑΗΛ, θανατος στα ισλαμοπιθηκια του πλανητη, ουτε ενας παλαιστινιος να μην μεινει ζωντανος !

Άβαταρ μέλους
AlienWay
Δημοσιεύσεις: 23167
Εγγραφή: 08 Οκτ 2019, 13:15
Phorum.gr user: AlienWay

Re: Τι έχω κάνει λάθος;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από AlienWay » 15 Ιουν 2021, 13:23

nik_killthemall έγραψε:
15 Ιουν 2021, 13:14
Σε φιλοσοφικό πλαίσιο έχει ένα ποιντ ο εξωγήινος, από την άλλη η ανθρωπότητα στο σύνολο της ψιλοχεσμένη έχει και την 40αρα και το σποτ, και το δημογραφικό της Ελλάδας. Η ανθρωπότητα αναπαράγεται ασυνείδητα για χιλιετίες και χέστηκε για τις κραυγές από μύγες της στιγμής που νιώθουν πως συνεχίζουν κατ'εργολαβία κάτι διαφορετικό ...
Η πραγματική ανάγκη για το δημογραφικό μιας χώρας είναι αρκετά πιο πεζή και λέγεται ασφαλιστικό : Αν δεν γεννιούνται νέοι άνθρωποι τότε ποιοι μλκες θα πληρώσουν τις συντάξεις των μεγαλύτερων ? Ποιοι μλκες θα σταλούν στα σύνορα για να φυλάξουν τον βησματία στο Ψυχικό ? Αυτά είναι τα φλέγοντα ερωτήματα.

Όπως είχε πει κι ο Τούρκος αξιωματικός στα Ορλωφικά "αν σκοτώσουμε όλους τους ραγιάδες τότε ποιος θα πληρώνει τα χαράτσια ? "

Η κατεστημένη "τάξη" της "στιγμής" διαταράσσεται ...

Και το ερώτημα εγείρεται : Το κείμενο στο παρακατω το έχει γράψει οντως η Συνατσάκη ?

https://mikropragmata.lifo.gr/zoi/i-syn ... nimotitas/
Και στις δυτικές χώρες του πρώτου κόσμου υπάρχουν σαραντάρηδες/σαραντάρες που αναρωτιούνται "τι έχουν κάνει λάθος", απλώς εκεί το κάνουν περισσότερο σε ατομικό επίπεδο και όχι σε εθνικό (δεν συντρέχουν σε μεγάλο βαθμό οι εθνικοί λόγοι).

Η βιολογία είναι μια φασίστρια/σεξίστρια καριόλα που δεν συναύδει με το lifestyle του σύγχρονου δυτικού. Και κακώς έχει θηλυκή ονομασία ως επιστήμη, διότι συμπεριφέρεται αμιγώς πατριαρχικά.
Ζούμε σε μια οικονομία.

Άβαταρ μέλους
Beria
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 25168
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:37

Re: Τι έχω κάνει λάθος;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Beria » 15 Ιουν 2021, 13:27

Εικόνα

Βαρυσήμαντη δήλωση από τον πνευματικό κόσμο
gassim έγραψε:
07 Σεπ 2021, 14:12
Ωρες είναι τώρα να οικειοποιηθεί η αριστερά και την Γαλλική επανάσταση.

Άβαταρ μέλους
AlienWay
Δημοσιεύσεις: 23167
Εγγραφή: 08 Οκτ 2019, 13:15
Phorum.gr user: AlienWay

Re: Τι έχω κάνει λάθος;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από AlienWay » 15 Ιουν 2021, 13:30

Beria έγραψε:
15 Ιουν 2021, 13:27
Εικόνα

Βαρυσήμαντη δήλωση από τον πνευματικό κόσμο
Αυτή δεν ήταν που την έκραξε το twitter γιατί άργησε μισή μέρα να καταδικάσει το συνέδριο;
Ζούμε σε μια οικονομία.

Άβαταρ μέλους
Ναύτης
Δημοσιεύσεις: 13456
Εγγραφή: 12 Φεβ 2021, 10:50

Re: Τι έχω κάνει λάθος;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ναύτης » 15 Ιουν 2021, 14:12

Beria έγραψε:
15 Ιουν 2021, 13:27
Εικόνα

Βαρυσήμαντη δήλωση από τον πνευματικό κόσμο
Δεν μάς είπε, όμως, ποιος προσκυνούσε πίσω της και της ξηγήθηκε τον κρίνο :smt047

talaipwros
Δημοσιεύσεις: 25230
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 18:54

Re: Τι έχω κάνει λάθος;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από talaipwros » 15 Ιουν 2021, 15:20

https://isostistigmi.gr/

Στο πνεύμα της διαφήμισης.
Οπότε κινητρο ήταν ο μεζές τελικά

stergiosbik
Δημοσιεύσεις: 16964
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 13:22
Τοποθεσία: Λαρισα-Ορεινη Καλαμπακα

Re: Τι έχω κάνει λάθος;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από stergiosbik » 15 Ιουν 2021, 15:24

Καλά κάνει και διαλέγει την καριέρα της.
Δικαίωμα της και δεν θα μας βάλει δερβεναγες στην μήτρα της.
Μόνο που η φύση έχει το δικό της ρολόι και κανόνες.
Οπότε μετά μην μυξοκλαιγεται που δυσκολεύεται να πιάσει παιδί,που αποβάλλει,που έχει περισσότερες πιθανότητες να κάνει παιδί με σύνδρομο ντάουν κλπ κλπ.

Άβαταρ μέλους
nostromos
Δημοσιεύσεις: 23434
Εγγραφή: 12 Ιούλ 2018, 22:06
Phorum.gr user: nostromos

Re: Τι έχω κάνει λάθος;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από nostromos » 15 Ιουν 2021, 15:28




μια χαρα βιντεο ... αφορα φυσικα αυτους που θελουνε να γινουνε γονεις αλλα το αναβαλλουνε .... οι υπολοιποι δεν εχουνε λογο να το κρινουνε ουτε μπορουνε
η προσοχη μας στο Καστελοριζο

Άβαταρ μέλους
georgebi
Δημοσιεύσεις: 20918
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 14:17

Re: Τι έχω κάνει λάθος;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από georgebi » 15 Ιουν 2021, 17:46

Εικόνα


看起来和闻起来像狗屎的东西,您无需舔以确保它是狗屎..... :102:
SpoilerShow
Ότι φαίνεται σκατά και μυρίζει σαν σκατά δεν χρειάζεται να το γλείψεις για να βεβαιωθείς ότι είναι σκατά..

Άβαταρ μέλους
Τζιτζιμιτζιχότζιρας
Δημοσιεύσεις: 11542
Εγγραφή: 10 Απρ 2020, 15:13
Phorum.gr user: 2.Χόρχε ντελ Σάλτο 1.Brainstorm
Τοποθεσία: Δημοκρατία του Καμπαρτίνο Μπαλκάρια

Re: Τι έχω κάνει λάθος;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Τζιτζιμιτζιχότζιρας » 15 Ιουν 2021, 17:59

Έπιασε τα 30.
Αντί να χαζολογαει στα τουιτερ θα πρεπε να είναι με τα πόδια ανοιχτά μέρα νύχτα , μπας και βοηθήσει το έρμο το έθνος με την υπογεννητικότητα.
Για σας τα κάνω όλα- Θα μπορούσα να 'μουνα στο χωριό να διαλογιζόμουνα τώρα ρε.

Άβαταρ μέλους
nik_killthemall
Δημοσιεύσεις: 6657
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 19:35

Re: Τι έχω κάνει λάθος;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από nik_killthemall » 15 Ιουν 2021, 17:59

talaipwros έγραψε:
15 Ιουν 2021, 15:20
https://isostistigmi.gr/

Στο πνεύμα της διαφήμισης.
Οπότε κινητρο ήταν ο μεζές τελικά
Πέφτουμε όλοι απτα σύννεφα ...
ΕΙΜΑΙ μαζί με το Ισραηλ ! Mπραβο στην γενοκτονία - εθνοκαθαρση που κάνει στους Παλαιστίνιους !
ΖΗΤΩ ΤΟ ΙΣΡΑΗΛ, θανατος στα ισλαμοπιθηκια του πλανητη, ουτε ενας παλαιστινιος να μην μεινει ζωντανος !

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 69991
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Δικαίωση Έθνι. Σκληρός ρεντπιλιαστικός αντιφεμινιΖμός από την Πρωτοβουλία.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 15 Ιουν 2021, 20:02

Kauldron έγραψε:
14 Ιουν 2021, 17:53
Πάνας έγραψε:
14 Ιουν 2021, 16:56
Kauldron έγραψε:
14 Ιουν 2021, 16:49
Να τις προσθέσω, αλλά με τις εκτρώσεις τί θα γίνει? Ξέρεις πόσα παιδιά χάνονται κάθε χρόνο? Αν δεν θέλει το παιδί ας το δώσει σε ορφανοτροφείο, και ας πάρει χρήματα γι' αυτό.
Ποιος κάνει παιδί για να το παρατήσει και ποιος θα βρεθεί να το υιοθετήσει; τα ορφανοτροφεία είναι γεμάτα με χειρότερες προϋποθέσεις για το μέλλον αυτών των παιδιών.
Ποια κάνει σέξ χωρίς προφυλάξεις για να φτάσει σε σημείο να μείνει έγκυος και να κάνει έκτρωση?
Δεν είναι πιο λογικό εφόσον έμεινες που έμεινες έγκυος (οχι εσύ), να πάρεις χρήματα για να κάνεις το παιδί και τουλάχιστον κάπου να μεγαλώσει?
Γιατί πάντα απουσιάζει από τις "λογικές" λύσεις ο πατέρας;
Το γαρ πολύ της κατανόησης γεννά αδιαφορία.

Άβαταρ μέλους
Kauldron
Δημοσιεύσεις: 48595
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 18:53

Re: Δικαίωση Έθνι. Σκληρός ρεντπιλιαστικός αντιφεμινιΖμός από την Πρωτοβουλία.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Kauldron » 15 Ιουν 2021, 20:04

ΓΑΛΗ έγραψε:
15 Ιουν 2021, 20:02
Kauldron έγραψε:
14 Ιουν 2021, 17:53
Πάνας έγραψε:
14 Ιουν 2021, 16:56


Ποιος κάνει παιδί για να το παρατήσει και ποιος θα βρεθεί να το υιοθετήσει; τα ορφανοτροφεία είναι γεμάτα με χειρότερες προϋποθέσεις για το μέλλον αυτών των παιδιών.
Ποια κάνει σέξ χωρίς προφυλάξεις για να φτάσει σε σημείο να μείνει έγκυος και να κάνει έκτρωση?
Δεν είναι πιο λογικό εφόσον έμεινες που έμεινες έγκυος (οχι εσύ), να πάρεις χρήματα για να κάνεις το παιδί και τουλάχιστον κάπου να μεγαλώσει?
Γιατί πάντα απουσιάζει από τις "λογικές" λύσεις ο πατέρας;
Ας εξαναγκαστεί δια νόμου να καταβάλλει αυτός μέρος των χρημάτων που θα πάρει η κοπέλλα.
Kappa έγραψε:
04 Φεβ 2024, 15:56
Κάποιες φορές, τα κρύα απογεύματα του χειμώνα, σκέφτομαι μήπως όλα είχαν εξελιχθεί αλλιώς αν της είχα στείλει dickpick.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Εσωτερική Πολιτική”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών