Παραδέχθηκε στο Instagram τον βιασμό 24χρονης σε πάρτι που διοργάνωσε με φίλους του

Κοινωνικά θέματα και προβληματισμοί
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Προσοχή: Σύμφωνα με το νόμο απαγορεύεται η δημοσιοποίηση ονομαστικά η φωτογραφικά ποινικών καταδικών οποιουδήποτε βαθμού & αιτιολογίας καθώς εμπίπτουν στα ευαίσθητα προσωπικά δεδομένα του ατόμου. Τυχόν δημοσιοποίηση τέτοιων δεδομένων ενδέχεται να επιφέρει ποινικές κυρώσεις στο συντάκτη. Επιτρέπεται μόνο αν έχει δοθεί εισαγγελική εντολή και μόνο για το χρονικό διάστημα που αυτή ισχύει. Οφείλετε σε κάθε περίπτωση να ζητήσετε με αναφορά τη διαγραφή της ανάρτησης πριν παρέλθει το χρονικό διάστημα της νόμιμης δημοσιοποίησης. Η διαχείριση αποποιείται κάθε ευθύνη για τυχόν ποινικές ευθύνες αν παραβιάσετε τα παραπάνω.
Άβαταρ μέλους
ΜπλεΜπουμπυς
Δημοσιεύσεις: 20369
Εγγραφή: 17 Μάιος 2018, 07:28
Τοποθεσία: Πανταχου παρων

Re: Παραδέχθηκε στο Instagram τον βιασμό 24χρονης σε πάρτι που διοργάνωσε με φίλους του

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΜπλεΜπουμπυς » 15 Ιαν 2022, 20:59

Ελεύθερος με περιοριστικους όρους ο αριστος.
Μέτρησε πολύ κατά την ανάκριση ότι δεν είχε πλαστογραφησει το απολυτήριο του Δημοτικού
Οι ΗΠΑ θα πολεμανε την Ρωσια μεχρι τον ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ Ουκρανο !

Άβαταρ μέλους
Feindflug
Δημοσιεύσεις: 14856
Εγγραφή: 08 Φεβ 2019, 21:00
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: Παραδέχθηκε στο Instagram τον βιασμό 24χρονης σε πάρτι που διοργάνωσε με φίλους του

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Feindflug » 15 Ιαν 2022, 21:00

στραβοξυπνημενο χιονοπανο έγραψε:
15 Ιαν 2022, 20:56
Feindflug έγραψε:
15 Ιαν 2022, 20:54
Ισλαμαμπάντ νο.2
δεν πιστεύω να λες την Χαβούζα δικέ μου
διότι κάποιος θα μπορούσε να υποθέσει ότι έχεις ανάλογη πίκρα με αυτήν που υποθέτεις
Σοβαρά τώρα ρε τύπε;

Εικόνα
Dein Herz, meine Gier
Ab jetzt gehörst du nur mir

Άβαταρ μέλους
στραβοξυπνημενο χιονοπανο
Δημοσιεύσεις: 681
Εγγραφή: 18 Δεκ 2021, 16:12

Re: Παραδέχθηκε στο Instagram τον βιασμό 24χρονης σε πάρτι που διοργάνωσε με φίλους του

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από στραβοξυπνημενο χιονοπανο » 15 Ιαν 2022, 21:01

Feindflug έγραψε:
15 Ιαν 2022, 21:00
στραβοξυπνημενο χιονοπανο έγραψε:
15 Ιαν 2022, 20:56
Feindflug έγραψε:
15 Ιαν 2022, 20:54
Ισλαμαμπάντ νο.2
δεν πιστεύω να λες την Χαβούζα δικέ μου
διότι κάποιος θα μπορούσε να υποθέσει ότι έχεις ανάλογη πίκρα με αυτήν που υποθέτεις
Σοβαρά τώρα ρε τύπε;

Εικόνα
είσαι λαθροφοβικός τύπε;
Feindflug έγραψε:
06 Ιαν 2022, 17:49
Τύπε, λονγκ όμικρον = ο μέγα.

Άβαταρ μέλους
Lord Brum
Δημοσιεύσεις: 15577
Εγγραφή: 08 Δεκ 2018, 00:27
Phorum.gr user: coriander

Re: Παραδέχθηκε στο Instagram τον βιασμό 24χρονης σε πάρτι που διοργάνωσε με φίλους του

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Lord Brum » 15 Ιαν 2022, 21:01

ΑΧΑΡΙΣΤΟΣ έγραψε:
15 Ιαν 2022, 20:54
Lord Brum έγραψε:
15 Ιαν 2022, 20:52
ΑΧΑΡΙΣΤΟΣ έγραψε:
15 Ιαν 2022, 20:50
Μου ειχε τυχει αρκετες φορες να μου την πεσουν μεθυσμενες και δεν εκανα τιποτα μονο και μονο επειδη μπορει να μη το ηθελαν. Το θεωρω απαραδεκτο αυτο που εκαναν τα κωλοπαιδα αλλα αλλο πραγμα να σου ριξουν κατι στο ποτο και να χασεις τη μπαλα και αλλο να πιεις του σκασμου. Κανεις δε σε υποχρεωνει να πιεις του σκασμου.

Και το λεω εγω που οταν ξεκινησω δε μπορω να σταματησω...
Μονο που ο κίνδυνος να σε πηδήξουν αρα τη θεληση σου είναι αισθητά μικρότερος από ότι αν ήσουν γυναίκα.
Εννοειται.
Τι σχεση εχει αυτο που εγραψα με αυτο που λες?
Τιποτα. Απλα οι κοπελες εχουν εναν παραπανω λογο να μην πινουν του σκασμου ειδικα αν δεν συνοδεύονται. Το ότι ένας άντρας μπορεί να πάει και να πιει με ένα φίλο του 2 μπουκάλια και να γινεί κωλς σε ένα μπαρ χωρίς να ξέρει κανέναν δε σημαίνει ότι είναι καλή ιδέα να το κάνει και μια κοπέλα. Περα από τις ναιδιες περί πατριαρχίας κλπ το να μην υιοθετεί μια γυναίκα (κακες) αντρικές συνήθειες είναι ε πολλες περιπτωσεις θέμα αυτοπροστασίας. Παρομοίως και το να πήγαινες σε πάρτυ αγνώστων. Μου έχει τύχει να νε καλέσουν σε πάρτυ από το μπαλκόνι κάτι Μεθυσμένες τυπισες που μας είδαν να περνάμε. Ήμουν με δύο φίλους και πήγαμε. Δεν κινδυνεψαμε να μας βιάσουν αν και μας την έπεσαν κάτι σαύρες που ήταν κρυμμένες αλλά οκ δεν κινδυνεψαμε. Αν μια κοπέλα έκανε το ίδιο πρακτικά θα πηγαινε γυρεύοντας
Σκότωσε τον ζαίο που κρύβεις μέσα σου!

Άβαταρ μέλους
Feindflug
Δημοσιεύσεις: 14856
Εγγραφή: 08 Φεβ 2019, 21:00
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: Παραδέχθηκε στο Instagram τον βιασμό 24χρονης σε πάρτι που διοργάνωσε με φίλους του

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Feindflug » 15 Ιαν 2022, 21:04

στραβοξυπνημενο χιονοπανο έγραψε:
15 Ιαν 2022, 21:01
Feindflug έγραψε:
15 Ιαν 2022, 21:00
στραβοξυπνημενο χιονοπανο έγραψε:
15 Ιαν 2022, 20:56


δεν πιστεύω να λες την Χαβούζα δικέ μου
διότι κάποιος θα μπορούσε να υποθέσει ότι έχεις ανάλογη πίκρα με αυτήν που υποθέτεις
Σοβαρά τώρα ρε τύπε;

Εικόνα
είσαι λαθροφοβικός τύπε;
Δεν σου πάει η γλίτσα ρε δικέ μου.

Ξέρεις τι θέλω να πάω με τα Ισλαμαμπάντ και αυτά. Τις Τατιανιές αλλού.
Dein Herz, meine Gier
Ab jetzt gehörst du nur mir

Άβαταρ μέλους
στραβοξυπνημενο χιονοπανο
Δημοσιεύσεις: 681
Εγγραφή: 18 Δεκ 2021, 16:12

Re: Παραδέχθηκε στο Instagram τον βιασμό 24χρονης σε πάρτι που διοργάνωσε με φίλους του

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από στραβοξυπνημενο χιονοπανο » 15 Ιαν 2022, 21:05

Feindflug έγραψε:
15 Ιαν 2022, 21:04
στραβοξυπνημενο χιονοπανο έγραψε:
15 Ιαν 2022, 21:01
Feindflug έγραψε:
15 Ιαν 2022, 21:00

Σοβαρά τώρα ρε τύπε;

Εικόνα
είσαι λαθροφοβικός τύπε;
Δεν σου πάει η γλίτσα ρε δικέ μου.

Ξέρεις τι θέλω να πάω με τα Ισλαμαμπάντ και αυτά. Τις Τατιανιές αλλού.
όχι δεν ξέρω
για συναυλίες κατεβαίνεις δικέ μου;
Feindflug έγραψε:
06 Ιαν 2022, 17:49
Τύπε, λονγκ όμικρον = ο μέγα.

Άβαταρ μέλους
John Brown Gun Club
Δημοσιεύσεις: 9178
Εγγραφή: 28 Ιουν 2020, 15:15

Re: Παραδέχθηκε στο Instagram τον βιασμό 24χρονης σε πάρτι που διοργάνωσε με φίλους του

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από John Brown Gun Club » 15 Ιαν 2022, 21:07

ΓΑΛΗ έγραψε:
15 Ιαν 2022, 20:18
John Brown Gun Club έγραψε:
15 Ιαν 2022, 19:55
Naida έγραψε:
15 Ιαν 2022, 19:45


Σώπα καλέ. Γιατί το λες αυτό;
Οι πολιτικες και πολιτιστικες παραβιασεις του γυναικειου σωματος υποκινουν τις σωματικες παραβιασεις. Οι πολιτισμικες αφηγησεις οτι οι γυναικες "κολαζουν" τους αντρες και ουσιαστικα ειναι συνυπευθυνες επειδη shit happens καταληγουν στις αντιστοιχες νομικες αφηγησεις και εκλογικευουν το εγκλημα του βιασμου. Ειδικα οι παραινεσεις στην σεμνοτητα κανονικοποιουν ως αναποφευκτη τη διαχυτη απειλη της σεξουαλικης επιθεσης και ουσιαστικα χρησιμοποιουνται για να περιοριστει η ελευθερια των γυναικων και να δικαιολογηθει η ιδια η σεξουαλικη επιθεση.
Αν θεωρείς ελευθερία των γυναικών την συνειδητή επιλογή συμμετοχής ως συνοδού ή διακοσμητικού σε ένα πριβέ παρτάκι μεταξύ αγνώστων, χωρίς να παίζει καν ως πιθανότητα η παρεκτροπή της φάσης, έχεις δίκιο.
μπραβο ΓΑΛΗ, και σημερα κερδισες πατριαρχικο μπισκοτακι.
wooded glade έγραψε: Είπαμε ότι είμαστε υπέρ του πολυφυλετικού καθεστώτος - εσύ μας έβαλες και επί Ντάτσουν να πουλάμε καρπούζια.

Άβαταρ μέλους
Feindflug
Δημοσιεύσεις: 14856
Εγγραφή: 08 Φεβ 2019, 21:00
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: Παραδέχθηκε στο Instagram τον βιασμό 24χρονης σε πάρτι που διοργάνωσε με φίλους του

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Feindflug » 15 Ιαν 2022, 21:08

στραβοξυπνημενο χιονοπανο έγραψε:
15 Ιαν 2022, 21:05
Feindflug έγραψε:
15 Ιαν 2022, 21:04
στραβοξυπνημενο χιονοπανο έγραψε:
15 Ιαν 2022, 21:01


είσαι λαθροφοβικός τύπε;
Δεν σου πάει η γλίτσα ρε δικέ μου.

Ξέρεις τι θέλω να πάω με τα Ισλαμαμπάντ και αυτά. Τις Τατιανιές αλλού.
όχι δεν ξέρω
για συναυλίες κατεβαίνεις δικέ μου;
Όχι, δικέ μου. Είμαι αυστηρά τοπικιστής.

Μην απασχολείς το νήμα με τις απορίες σου για το ποιόν μου.
Dein Herz, meine Gier
Ab jetzt gehörst du nur mir

Άβαταρ μέλους
foscilis
Δημοσιεύσεις: 24773
Εγγραφή: 21 Ιουν 2018, 11:42

Re: Παραδέχθηκε στο Instagram τον βιασμό 24χρονης σε πάρτι που διοργάνωσε με φίλους του

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από foscilis » 15 Ιαν 2022, 21:13

John Brown Gun Club έγραψε:
15 Ιαν 2022, 21:07
ΓΑΛΗ έγραψε:
15 Ιαν 2022, 20:18
John Brown Gun Club έγραψε:
15 Ιαν 2022, 19:55

Οι πολιτικες και πολιτιστικες παραβιασεις του γυναικειου σωματος υποκινουν τις σωματικες παραβιασεις. Οι πολιτισμικες αφηγησεις οτι οι γυναικες "κολαζουν" τους αντρες και ουσιαστικα ειναι συνυπευθυνες επειδη shit happens καταληγουν στις αντιστοιχες νομικες αφηγησεις και εκλογικευουν το εγκλημα του βιασμου. Ειδικα οι παραινεσεις στην σεμνοτητα κανονικοποιουν ως αναποφευκτη τη διαχυτη απειλη της σεξουαλικης επιθεσης και ουσιαστικα χρησιμοποιουνται για να περιοριστει η ελευθερια των γυναικων και να δικαιολογηθει η ιδια η σεξουαλικη επιθεση.
Αν θεωρείς ελευθερία των γυναικών την συνειδητή επιλογή συμμετοχής ως συνοδού ή διακοσμητικού σε ένα πριβέ παρτάκι μεταξύ αγνώστων, χωρίς να παίζει καν ως πιθανότητα η παρεκτροπή της φάσης, έχεις δίκιο.
μπραβο ΓΑΛΗ, και σημερα κερδισες πατριαρχικο μπισκοτακι.
ΑΚΡΙΒΩΣ επειδή έχουμε πατριαρχία (και καπιταλισμό) η πόρνη και ιδιαίτερα αυτή που πουλιέται σε πλούσιους γόνους είναι το ίδιο κατάπτυστη (και πάει το ίδιο γυρεύοντας) με εκείνη που γαμιόταν με τους κατακτητές όταν είχαμε Κατοχή.

Φαντάζεσαι κανέναν να λέει "αχ μωρέ την κακομοίρα εκεί που γλένταγε αθώα αφηνίασε ο αρχιβασανιστής της κομαντατούρ και της έχωσε ένα αυτόματο στη μούνα ενώ όλοι οι άλλοι γκεσταπίτες γελάγανε"; Όλοι λέγανε καλά να πάθει η πουτάνα αλλά μη νομίζει ότι θα τη γλιτώσει με κάτι τόσο απλό όταν φύγουν οι Γερμανοί.

Άβαταρ μέλους
Naida
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 60843
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 12:12

Re: Παραδέχθηκε στο Instagram τον βιασμό 24χρονης σε πάρτι που διοργάνωσε με φίλους του

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Naida » 15 Ιαν 2022, 21:15

John Brown Gun Club έγραψε:
15 Ιαν 2022, 21:07

μπραβο ΓΑΛΗ, και σημερα κερδισες πατριαρχικο μπισκοτακι.
:lol:
Η απάντηση σε όλα είναι νιάου...

I didn't do it, but If I did, I was drunk.

Que Sera, Sera...

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 71647
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Παραδέχθηκε στο Instagram τον βιασμό 24χρονης σε πάρτι που διοργάνωσε με φίλους του

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 15 Ιαν 2022, 21:17

Παίδες, ξαναδιαβάστε προσεκτικά την κατάθεση και πείτε τι καταλάβατε.
Τι επιβεβαιώνει η καταγγελία της 24χρονης

Η «Κ» μίλησε με τον δικηγόρο της 24χρονης, Αθανάσιο Ζιώγα, ο οποίος επιβεβαιώνει πολλά από αυτά που κυκλοφορούν στα μέσα κοινωνικής δικτύωσης. Σύμφωνα με τον κ. Ζιώγα, η νεαρή γυναίκα καταγγέλλει βιασμό από πρόσωπα που δεν τα γνώριζε.

Όπως περιγράφει ο δικηγόρος, η κοπέλα αναφέρει ότι κλήθηκε σε ένα πάρτι σε επώνυμο ξενοδοχείο της δυτικής Θεσσαλονίκης, όπου πήγε με μια φίλη και συνάντησε και μια άλλη γνωστή της εκεί. Στο πάρτι ήταν περίπου 10 άτομα μεταξύ των οποίων επιχειρηματίες από τις δύο πόλεις. Οι κοπέλες, κατά την περιγραφή της 24χρονης, παρέμειναν περίπου μιάμιση ώρα και έπειτα αναχώρησαν. Οι δύο από τις τρεις έφυγαν με δικό τους όχημα, αλλά επειδή η 24χρονη έμενε σε τελείως διαφορετική κατεύθυνση αποφάσισε να πάρει το δικό της αυτοκίνητο.

«Καθώς έφυγε και έψαχνε το αυτοκίνητό της, ήταν ζαλισμένη και τηλεφώνησε στον κύριο που διοργάνωσε το πάρτι για λογαριασμό των Αθηναίων πελατών του ξενοδοχείου», σημείωσε ο κ. Ζιώγας. Σύμφωνα με τα λεγόμενα, ο άνδρας αυτός της είπε να γυρίσει πίσω [στο ξενοδοχείο] και της είπε πως θα την βοηθήσει. Το τελευταίο που θυμάται πριν το black out που έπαθε ήταν ότι είδε τρεις αδύνατους άνδρες που την πλησίασαν στο ασανσέρ και άρχισαν να της πιάνουν κουβέντα. Η κοπέλα, σύμφωνα με τον δικηγόρο, δηλώνει ότι της έριξαν υπνωτικό χάπι στο ποτό της ή μεγάλη δόση ποτού και χωρίς τη συναίνεσή της έγινε η σεξουαλική πράξη.

Το επόμενο πρωί ξύπνησε μόνη σε δωμάτιο του ξενοδοχείου χωρίς εσώρουχα ενώ είδε δίπλα της ανδρικά ρούχα. Κάλεσε ξανά στο τηλέφωνο τον άνδρα που διοργάνωσε το πάρτι ρωτώντας πώς βρέθηκε εκεί και ο ίδιος φέρεται να της απάντησε: «Ζεις; Έλα γρήγορα στο σπίτι να σε βοηθήσω».

Σύμφωνα με τον δικηγόρο, η κοπέλα δεν πήγε σπίτι αλλά στο αστυνομικό τμήμα για να καταγγείλει τον βιασμό της. Όπως αναφέρει ο κ. Ζιώγας, η 24χρονη γυναίκα είναι σε πολύ κακή ψυχολογική κατάσταση ενώ της έρχονται συνεχώς εφιαλτικές μνήμες από τη νύχτα εκείνη.

Σημειώνεται πως η κοπέλα ήταν θαμώνας του μαγαζιού στη Θεσσαλονίκη, ιδιοκτήτης του οποίου φέρεται να εμπλέκεται στο πάρτι και έτσι έλαβε την πρόσκληση για να πάει στο ξενοδοχείο. Η ίδια εργάζεται ως ιδιωτική υπάλληλος στη Θεσσαλονίκη.
Δεν είναι λίγο περίεργο που δεν αναφέρεται καν αν οι τρεις αδύνατοι άντρες που την πλησίασαν στο ασανσέρ και της έπιασαν κουβέντα ήταν γνωστές φυσιογνωμίες από το πάρτυ; Και ότι οι αναμνήσεις της λόγω μπλακάουτ κόβονται στο ασανσέρ;
Gavalas for President! :grfl:

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 71647
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Παραδέχθηκε στο Instagram τον βιασμό 24χρονης σε πάρτι που διοργάνωσε με φίλους του

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 15 Ιαν 2022, 21:21

Naida έγραψε:
15 Ιαν 2022, 21:15
John Brown Gun Club έγραψε:
15 Ιαν 2022, 21:07

μπραβο ΓΑΛΗ, και σημερα κερδισες πατριαρχικο μπισκοτακι.
:lol:
Ευχαριστώ παιδιά.

Το προτιμώ από τα μιτού βίγκαν φρίσκις.
Gavalas for President! :grfl:

Άβαταρ μέλους
Gherschaagk
Συντονίστρια
Δημοσιεύσεις: 29765
Εγγραφή: 04 Ιουν 2018, 05:51

Re: Παραδέχθηκε στο Instagram τον βιασμό 24χρονης σε πάρτι που διοργάνωσε με φίλους του

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Gherschaagk » 15 Ιαν 2022, 21:23

ΓΑΛΗ έγραψε:
15 Ιαν 2022, 21:17

Δεν είναι λίγο περίεργο που δεν αναφέρεται καν αν οι τρεις αδύνατοι άντρες που την πλησίασαν στο ασανσέρ και της έπιασαν κουβέντα ήταν γνωστές φυσιογνωμίες από το πάρτυ; Και ότι οι αναμνήσεις της λόγω μπλακάουτ κόβονται στο ασανσέρ;
Sid Vicious έγραψε:
15 Ιαν 2022, 19:07
ST48410 έγραψε:
15 Ιαν 2022, 18:48
alekhine έγραψε:
15 Ιαν 2022, 18:44
δεν νομιζω οτι υπαρχει δικηγορος που θα αφηνε πελατη του να γραψει σε σοσιαλ οτι πιεσε βλακωδος καποια που μαλλον κακοποιηθηκε :102::102:
Αυτό σκέφτομαι κι εγώ. Ωστόσο αυτή η ανάρτηση πότε έγινε; Δεν έγινε αφού είχε κληθεί στην αστυνομία; Δεν είχε ήδη δικηγόρο; Πήρε από μόνος του ενώ είναι ήδη εμπλεκόμενος τέτοια πρωτοβουλία; Δεν βγάζει νόημα;
Μπορει να υπηρχε η πιθανοτητα να θυσιαστει το μικροτερο ψαρι για να γλιτωσουν το τηγανι τα υπολοιπα μεγαλυτερα; Αγνωστο
Εγώ αυτό κατάλαβα.
Στες τρεις πήρα κι αράχνιασα, εις τες εννιά μυρίζω,
κι απʼ τες σαράντα κʼ ύστερα αρμούς αρμούς χωρίζω.

Άβαταρ μέλους
στραβοξυπνημενο χιονοπανο
Δημοσιεύσεις: 681
Εγγραφή: 18 Δεκ 2021, 16:12

Re: Παραδέχθηκε στο Instagram τον βιασμό 24χρονης σε πάρτι που διοργάνωσε με φίλους του

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από στραβοξυπνημενο χιονοπανο » 15 Ιαν 2022, 21:25

Feindflug έγραψε:
15 Ιαν 2022, 21:08
στραβοξυπνημενο χιονοπανο έγραψε:
15 Ιαν 2022, 21:05
Feindflug έγραψε:
15 Ιαν 2022, 21:04

Δεν σου πάει η γλίτσα ρε δικέ μου.

Ξέρεις τι θέλω να πάω με τα Ισλαμαμπάντ και αυτά. Τις Τατιανιές αλλού.
όχι δεν ξέρω
για συναυλίες κατεβαίνεις δικέ μου;
Όχι, δικέ μου. Είμαι αυστηρά τοπικιστής.

Μην απασχολείς το νήμα με τις απορίες σου για το ποιόν μου.
κρίμα, τέτοιο μυαλό να χαραμίζεται με τοπικιστικές χαζομάρες :e040:
Feindflug έγραψε:
06 Ιαν 2022, 17:49
Τύπε, λονγκ όμικρον = ο μέγα.

Άβαταρ μέλους
Dwarven Blacksmith
Δημοσιεύσεις: 43999
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:08
Τοποθεσία: Maiore Patria

Re: Παραδέχθηκε στο Instagram τον βιασμό 24χρονης σε πάρτι που διοργάνωσε με φίλους του

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Dwarven Blacksmith » 15 Ιαν 2022, 21:25

ΓΑΛΗ έγραψε:
15 Ιαν 2022, 21:17
Παίδες, ξαναδιαβάστε προσεκτικά την κατάθεση και πείτε τι καταλάβατε.
Τι επιβεβαιώνει η καταγγελία της 24χρονης

Η «Κ» μίλησε με τον δικηγόρο της 24χρονης, Αθανάσιο Ζιώγα, ο οποίος επιβεβαιώνει πολλά από αυτά που κυκλοφορούν στα μέσα κοινωνικής δικτύωσης. Σύμφωνα με τον κ. Ζιώγα, η νεαρή γυναίκα καταγγέλλει βιασμό από πρόσωπα που δεν τα γνώριζε.

Όπως περιγράφει ο δικηγόρος, η κοπέλα αναφέρει ότι κλήθηκε σε ένα πάρτι σε επώνυμο ξενοδοχείο της δυτικής Θεσσαλονίκης, όπου πήγε με μια φίλη και συνάντησε και μια άλλη γνωστή της εκεί. Στο πάρτι ήταν περίπου 10 άτομα μεταξύ των οποίων επιχειρηματίες από τις δύο πόλεις. Οι κοπέλες, κατά την περιγραφή της 24χρονης, παρέμειναν περίπου μιάμιση ώρα και έπειτα αναχώρησαν. Οι δύο από τις τρεις έφυγαν με δικό τους όχημα, αλλά επειδή η 24χρονη έμενε σε τελείως διαφορετική κατεύθυνση αποφάσισε να πάρει το δικό της αυτοκίνητο.

«Καθώς έφυγε και έψαχνε το αυτοκίνητό της, ήταν ζαλισμένη και τηλεφώνησε στον κύριο που διοργάνωσε το πάρτι για λογαριασμό των Αθηναίων πελατών του ξενοδοχείου», σημείωσε ο κ. Ζιώγας. Σύμφωνα με τα λεγόμενα, ο άνδρας αυτός της είπε να γυρίσει πίσω [στο ξενοδοχείο] και της είπε πως θα την βοηθήσει. Το τελευταίο που θυμάται πριν το black out που έπαθε ήταν ότι είδε τρεις αδύνατους άνδρες που την πλησίασαν στο ασανσέρ και άρχισαν να της πιάνουν κουβέντα. Η κοπέλα, σύμφωνα με τον δικηγόρο, δηλώνει ότι της έριξαν υπνωτικό χάπι στο ποτό της ή μεγάλη δόση ποτού και χωρίς τη συναίνεσή της έγινε η σεξουαλική πράξη.

Το επόμενο πρωί ξύπνησε μόνη σε δωμάτιο του ξενοδοχείου χωρίς εσώρουχα ενώ είδε δίπλα της ανδρικά ρούχα. Κάλεσε ξανά στο τηλέφωνο τον άνδρα που διοργάνωσε το πάρτι ρωτώντας πώς βρέθηκε εκεί και ο ίδιος φέρεται να της απάντησε: «Ζεις; Έλα γρήγορα στο σπίτι να σε βοηθήσω».

Σύμφωνα με τον δικηγόρο, η κοπέλα δεν πήγε σπίτι αλλά στο αστυνομικό τμήμα για να καταγγείλει τον βιασμό της. Όπως αναφέρει ο κ. Ζιώγας, η 24χρονη γυναίκα είναι σε πολύ κακή ψυχολογική κατάσταση ενώ της έρχονται συνεχώς εφιαλτικές μνήμες από τη νύχτα εκείνη.

Σημειώνεται πως η κοπέλα ήταν θαμώνας του μαγαζιού στη Θεσσαλονίκη, ιδιοκτήτης του οποίου φέρεται να εμπλέκεται στο πάρτι και έτσι έλαβε την πρόσκληση για να πάει στο ξενοδοχείο. Η ίδια εργάζεται ως ιδιωτική υπάλληλος στη Θεσσαλονίκη.
Δεν είναι λίγο περίεργο που δεν αναφέρεται καν αν οι τρεις αδύνατοι άντρες που την πλησίασαν στο ασανσέρ και της έπιασαν κουβέντα ήταν γνωστές φυσιογνωμίες από το πάρτυ; Και ότι οι αναμνήσεις της λόγω μπλακάουτ κόβονται στο ασανσέρ;
Τι στιγμή που πήγε κατευθείαν στο αστυνομικό τμήμα, δεν βγάζει πολύ νόημα να αυτολογοκρίθηκε.
🔻I would have lived in peace. But my enemies brought me war.🔻

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Κοινωνικά θέματα”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών