Corporate culture

Κοινωνικά θέματα και προβληματισμοί
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Προσοχή: Σύμφωνα με το νόμο απαγορεύεται η δημοσιοποίηση ονομαστικά η φωτογραφικά ποινικών καταδικών οποιουδήποτε βαθμού & αιτιολογίας καθώς εμπίπτουν στα ευαίσθητα προσωπικά δεδομένα του ατόμου. Τυχόν δημοσιοποίηση τέτοιων δεδομένων ενδέχεται να επιφέρει ποινικές κυρώσεις στο συντάκτη. Επιτρέπεται μόνο αν έχει δοθεί εισαγγελική εντολή και μόνο για το χρονικό διάστημα που αυτή ισχύει. Οφείλετε σε κάθε περίπτωση να ζητήσετε με αναφορά τη διαγραφή της ανάρτησης πριν παρέλθει το χρονικό διάστημα της νόμιμης δημοσιοποίησης. Η διαχείριση αποποιείται κάθε ευθύνη για τυχόν ποινικές ευθύνες αν παραβιάσετε τα παραπάνω.
Άβαταρ μέλους
taxalata xalasa
Δημοσιεύσεις: 16780
Εγγραφή: 27 Αύγ 2021, 20:52

Re: Corporate culture

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από taxalata xalasa » 16 Ιουν 2022, 01:04

ΓΑΛΗ έγραψε:
16 Ιουν 2022, 01:00
taxalata xalasa έγραψε:
16 Ιουν 2022, 00:49
έργο_μακέτο έγραψε:
16 Ιουν 2022, 00:37

Το έχω ακούσει κι από άλλους αυτό.
το corporation εχει κανονες και πρεπει να πας με τους κανονες.

να ξεχασεις τα δημοκρατικα σου δικαιωματα μεσα στο corporation... δεν υπαρχουν τετοια οπως δεν υπαρχουν και στον στρατο.

same case....
Μα και η δημοκρατία έχει κανόνες.

Εσύ ξέρεις έστω και ένα εργασιακό πλαίσιο χωρίς κανόνες;
η δημοκρατια εχει κανονες a la cart... τα ψωνια που παριστανουν τους πρωτεργατες στο γκοβιερνο ειναι εκτος κανονων...

την σκαφη, σκαφη...
𐀲𐀏𐀨𐀲𐀏𐀨𐀭 𐀀𐀗𐀨:𐀣𐀬𐀔:𐀓𐀫:𐀀𐀗𐀨:𐀏𐀬:𐀣𐀦

Μέσα στα πλαίσια μιας σχέσης πολιτικής πελατείας, διαφθοράς, εξαγοράς και εξευτελισμού της έννοιας της ίδιας της πολιτικής.

Με πρᾰ́σῐνους, κῠᾰνέους και ἐρῠθρούς Κοκούς...

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 70742
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Corporate culture

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 16 Ιουν 2022, 01:15

taxalata xalasa έγραψε:
16 Ιουν 2022, 01:04
ΓΑΛΗ έγραψε:
16 Ιουν 2022, 01:00
taxalata xalasa έγραψε:
16 Ιουν 2022, 00:49

το corporation εχει κανονες και πρεπει να πας με τους κανονες.

να ξεχασεις τα δημοκρατικα σου δικαιωματα μεσα στο corporation... δεν υπαρχουν τετοια οπως δεν υπαρχουν και στον στρατο.

same case....
Μα και η δημοκρατία έχει κανόνες.

Εσύ ξέρεις έστω και ένα εργασιακό πλαίσιο χωρίς κανόνες;
η δημοκρατια εχει κανονες a la cart... τα ψωνια που παριστανουν τους πρωτεργατες στο γκοβιερνο ειναι εκτος κανονων...

την σκαφη, σκαφη...
Έλα, κάπου το έχεις κουράσει με τη θεωρητική αποστασιοποίηση.

Γιατί δεν προτείνεις κάτι πιο πρακτικό στο νηματοθέτη;
Gavalas for President! :grfl:

Άβαταρ μέλους
taxalata xalasa
Δημοσιεύσεις: 16780
Εγγραφή: 27 Αύγ 2021, 20:52

Re: Corporate culture

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από taxalata xalasa » 16 Ιουν 2022, 01:23

ΓΑΛΗ έγραψε:
16 Ιουν 2022, 01:15
taxalata xalasa έγραψε:
16 Ιουν 2022, 01:04
ΓΑΛΗ έγραψε:
16 Ιουν 2022, 01:00


Μα και η δημοκρατία έχει κανόνες.

Εσύ ξέρεις έστω και ένα εργασιακό πλαίσιο χωρίς κανόνες;
η δημοκρατια εχει κανονες a la cart... τα ψωνια που παριστανουν τους πρωτεργατες στο γκοβιερνο ειναι εκτος κανονων...

την σκαφη, σκαφη...
Έλα, κάπου το έχεις κουράσει με τη θεωρητική αποστασιοποίηση.

Γιατί δεν προτείνεις κάτι πιο πρακτικό στο νηματοθέτη;
το εχω κανει ηδη αυτο που λες, πρωτου το πεις..

ειπα, στο corporation εχει κανονες...
SpoilerShow
πας με τους κανονες... εισαι καλος... σκαρφαλωνεις αναλογα τις δυνατοτητες σου σε σχεση με αλλους διπλα σου διχως να εισαι ο γιος του ταδε και «ξες ποιος ειμαι εγω ρε;»...

με τα τσαρουχια μεσα στο corp αν εισαι οκ με το να δεχεσαι και να εκτελεις εντολες ανευ διαλογου και «κατσε να σου πω εγω»...

αν εισαι καλος θα σε δω και θα σε ανεβασω εγω στην θεση να εισαι ο «κατσε να σου πω εγω»...

μεσα στους corpιτες, εξω οι coprιτες...

τηλεγραφικα...
𐀲𐀏𐀨𐀲𐀏𐀨𐀭 𐀀𐀗𐀨:𐀣𐀬𐀔:𐀓𐀫:𐀀𐀗𐀨:𐀏𐀬:𐀣𐀦

Μέσα στα πλαίσια μιας σχέσης πολιτικής πελατείας, διαφθοράς, εξαγοράς και εξευτελισμού της έννοιας της ίδιας της πολιτικής.

Με πρᾰ́σῐνους, κῠᾰνέους και ἐρῠθρούς Κοκούς...

Άβαταρ μέλους
nyxtovios
Δημοσιεύσεις: 13048
Εγγραφή: 15 Ιουν 2018, 19:14

Re: Corporate culture

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από nyxtovios » 16 Ιουν 2022, 01:46

Το δημοσιουπαλληλίκι που έχω δει πάντως σε πολυεθνικές δεν το έχω δει ούτε στο ΙΚΑ.
Αν είσαι και σε καμιά ομάδα με 20-30 άτομα και δεν έχεις το ρόλο του μαλάκα, δηλαδή 2-3 στους 30, θα βαρεθείς να κάθεσαι.
Έχει τύχει να παρακαλάω για δουλειά. Στο εξωτερικό βέβαια αυτά. Ελλάδα δεν ξέρω.

Άβαταρ μέλους
nick
Δημοσιεύσεις: 5221
Εγγραφή: 25 Μάιος 2018, 22:21

Re: Corporate culture

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από nick » 16 Ιουν 2022, 02:26

Από δικιά εμπειρία: αν σε δουν εργατικό σε φορτώνουν με tasks, αν είσαι τεμπέλης σε αφήνουν ήσυχο.

Άβαταρ μέλους
Unique
Δημοσιεύσεις: 7502
Εγγραφή: 07 Νοέμ 2020, 01:26

Re: Corporate culture

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Unique » 16 Ιουν 2022, 05:53

nick έγραψε:
16 Ιουν 2022, 02:26
Από δικιά εμπειρία: αν σε δουν εργατικό σε φορτώνουν με tasks, αν είσαι τεμπέλης σε αφήνουν ήσυχο.
Mεχρι την επομενη αξιολογηση. Μετα θα δεις την πορτα της εξοδου. Σε πολυεθνικες δεν υπαρχουν Καταραχιαδες με ντουντουκες.

Κακα τα ψεματα. Πρεπει να εισαι δυνατος σαν ανθρωπος για να δουλεψεις σε πολυεθνικη. Οι τεμπεληδες και οι αδυναμοι γινονται δημοσιοι υπαλληλοι
Κάθε λαός έχει τους ηγέτες που του αξίζουν. Οι πολίτες δεν θέλουν εξάλειψη της διαφθοράς, θέλουν περισσότερες ευκαιρίες να συμμετέχουν σ΄ αυτή. Δεν θέλουν ευνομία, θέλουν ανοχή της δικής τους ανομίας.

Θάνος Τζήμερος.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Κοινωνικά θέματα”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών