Μπάτσος βίαζε ανήλικο κορίτσι

Κοινωνικά θέματα και προβληματισμοί
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Προσοχή: Σύμφωνα με το νόμο απαγορεύεται η δημοσιοποίηση ονομαστικά η φωτογραφικά ποινικών καταδικών οποιουδήποτε βαθμού & αιτιολογίας καθώς εμπίπτουν στα ευαίσθητα προσωπικά δεδομένα του ατόμου. Τυχόν δημοσιοποίηση τέτοιων δεδομένων ενδέχεται να επιφέρει ποινικές κυρώσεις στο συντάκτη. Επιτρέπεται μόνο αν έχει δοθεί εισαγγελική εντολή και μόνο για το χρονικό διάστημα που αυτή ισχύει. Οφείλετε σε κάθε περίπτωση να ζητήσετε με αναφορά τη διαγραφή της ανάρτησης πριν παρέλθει το χρονικό διάστημα της νόμιμης δημοσιοποίησης. Η διαχείριση αποποιείται κάθε ευθύνη για τυχόν ποινικές ευθύνες αν παραβιάσετε τα παραπάνω.
3f3k
Δημοσιεύσεις: 1433
Εγγραφή: 17 Ιαν 2019, 23:09
Phorum.gr user: letryf

Re: Μπάτσος βίαζε ανήλικο κορίτσι

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από 3f3k » 06 Αύγ 2022, 12:51

Η θέση 108 ειναι πολύ τιμητική για τα σκουπιδια της δημοσιογραφίας στην Ελλάδα.

Εικόνα

Άβαταρ μέλους
Juno
Δημοσιεύσεις: 16762
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 01:46
Phorum.gr user: ΝΕΜΕΣΙΣ, Juno

Re: Μπάτσος βίαζε ανήλικο κορίτσι

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Juno » 06 Αύγ 2022, 22:25

Sid Vicious έγραψε:
04 Αύγ 2022, 19:15
Juno έγραψε:
02 Αύγ 2022, 09:53
Κάποια στιγμή που σχολίασα πως η μεγάλη διαφορά ηλικίας στο ζευγάρι δείχνει παθογένεια
Γιατι να δειχνει κατι τετοιο; Για ενηλικους ανθρωπους μιλαμε, η μεγαλη διαφορα ποση ειναι και πως κρινεται ως τετοια;
Πχ, τα 20 χρόνια της ΓΑΛΗΣ από τον ... "σύντροφο" είναι μεγάλη διαφορά.
Leporello έγραψε:
24 Ιαν 2019, 18:07
Nέα τζουνιά! Ο Αβέρωφ με αυτά που δήλωνε το ... 1962 θα διαψεύσει ΕΜΕΝΑ που μιλάω την γλώσσα.
Leporello: γιατί ο Αβέρωφ δεν ήξερε τι έλεγε!

Άβαταρ μέλους
Τζιτζιμιτζιχότζιρας
Δημοσιεύσεις: 11459
Εγγραφή: 10 Απρ 2020, 15:13
Phorum.gr user: 2.Χόρχε ντελ Σάλτο 1.Brainstorm
Τοποθεσία: Δημοκρατία του Καμπαρτίνο Μπαλκάρια

Re: Μπάτσος βίαζε ανήλικο κορίτσι

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Τζιτζιμιτζιχότζιρας » 06 Αύγ 2022, 22:34

Juno έγραψε:
06 Αύγ 2022, 22:25
Sid Vicious έγραψε:
04 Αύγ 2022, 19:15
Juno έγραψε:
02 Αύγ 2022, 09:53
Κάποια στιγμή που σχολίασα πως η μεγάλη διαφορά ηλικίας στο ζευγάρι δείχνει παθογένεια
Γιατι να δειχνει κατι τετοιο; Για ενηλικους ανθρωπους μιλαμε, η μεγαλη διαφορα ποση ειναι και πως κρινεται ως τετοια;
Πχ, τα 20 χρόνια της ΓΑΛΗΣ από τον ... "σύντροφο" είναι μεγάλη διαφορά.
Τεκνατζου η Γαλη; :smt017
Για σας τα κάνω όλα- Θα μπορούσα να 'μουνα στο χωριό να διαλογιζόμουνα τώρα ρε.

ΑΙΝΕΙΑΝ06
Δημοσιεύσεις: 19092
Εγγραφή: 30 Σεπ 2018, 00:23

Re: Μπάτσος βίαζε ανήλικο κορίτσι

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΑΙΝΕΙΑΝ06 » 06 Αύγ 2022, 22:45

Εάν ο Άνδρας είναι ετών 60 και έχει γκομενες ετων 30 ; :smt017

Άβαταρ μέλους
Juno
Δημοσιεύσεις: 16762
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 01:46
Phorum.gr user: ΝΕΜΕΣΙΣ, Juno

Re: Μπάτσος βίαζε ανήλικο κορίτσι

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Juno » 06 Αύγ 2022, 22:53

Τζιτζιμιτζιχότζιρας έγραψε:
06 Αύγ 2022, 22:34
Juno έγραψε:
06 Αύγ 2022, 22:25
Sid Vicious έγραψε:
04 Αύγ 2022, 19:15

Γιατι να δειχνει κατι τετοιο; Για ενηλικους ανθρωπους μιλαμε, η μεγαλη διαφορα ποση ειναι και πως κρινεται ως τετοια;
Πχ, τα 20 χρόνια της ΓΑΛΗΣ από τον ... "σύντροφο" είναι μεγάλη διαφορά.
Τεκνατζου η Γαλη; :smt017
Αρχίζει από εδώ και συνεχίζει για κανα-δυό σελίδες
Juno @ Μπάτσος βίαζε ανήλικο κορίτσι

Άρχισε να τα διαγράφει και έκανα μερικά screenshots.
Leporello έγραψε:
24 Ιαν 2019, 18:07
Nέα τζουνιά! Ο Αβέρωφ με αυτά που δήλωνε το ... 1962 θα διαψεύσει ΕΜΕΝΑ που μιλάω την γλώσσα.
Leporello: γιατί ο Αβέρωφ δεν ήξερε τι έλεγε!

Άβαταρ μέλους
Sid Vicious
Δημοσιεύσεις: 11813
Εγγραφή: 13 Σεπ 2018, 19:43

Re: Μπάτσος βίαζε ανήλικο κορίτσι

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Sid Vicious » 06 Αύγ 2022, 22:56

Juno έγραψε:
06 Αύγ 2022, 22:25
Sid Vicious έγραψε:
04 Αύγ 2022, 19:15
Juno έγραψε:
02 Αύγ 2022, 09:53
Κάποια στιγμή που σχολίασα πως η μεγάλη διαφορά ηλικίας στο ζευγάρι δείχνει παθογένεια
Γιατι να δειχνει κατι τετοιο; Για ενηλικους ανθρωπους μιλαμε, η μεγαλη διαφορα ποση ειναι και πως κρινεται ως τετοια;
Πχ, τα 20 χρόνια της ΓΑΛΗΣ από τον ... "σύντροφο" είναι μεγάλη διαφορά.
Σε παρακαλω μην χρησιμοποιεις το σχολιο μου για να την πεις αλλου, δεν ειναι ωραιο αυτο. Και δεν αφορα και κανεναν.
Ρωτησα συγκεκριμενα κυριως γιατι θεωρεις πως δειχνει παθογενεια, επισης συμπληρωματικα ποια ειναι τα ορια διαφορας και πως κρινεται οτι οντως υπαρχει μεγαλη διαφορα;
yet say this to the Possum: a bang, not a whimper,
with a bang not with a whimper,
To build the city of Dioce whose terraces are the colour of stars

Άβαταρ μέλους
Juno
Δημοσιεύσεις: 16762
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 01:46
Phorum.gr user: ΝΕΜΕΣΙΣ, Juno

Re: Μπάτσος βίαζε ανήλικο κορίτσι

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Juno » 06 Αύγ 2022, 22:58

nowhere έγραψε:
03 Αύγ 2022, 09:44
nemo έγραψε:
03 Αύγ 2022, 09:27
σε αυτην την φραση με μπερδεψε και εμενα αλλα μετα το σκεφτηκα καλυτερα -ενας γερος ειναι καλυτερος εραστης
αναγκαστικα γιατι δεν εχει την περρισευουμενη ενεργεια ενος νεου που η πρωταρχικη του αναγκη ειναι να ευχαριστηθει
πρωτα ο ιδιος

ολοσωστη
έτσι.τι να κλάσουν οι πιτσιρικάδες που τους νοιάζει μόνο να ρίξουν 5-6 πούτσους δίπλα σε έναν τρυφερό 80αρη
:p3::p3::p3::p3::p3:


ΑΙΝΕΙΑΝ06 έγραψε:
06 Αύγ 2022, 22:45
Εάν ο Άνδρας είναι ετών 60 και έχει γκομενες ετων 30 ; :smt017
Είναι πορνόγερος γερομπισμπίκης.
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Juno την 06 Αύγ 2022, 23:06, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Leporello έγραψε:
24 Ιαν 2019, 18:07
Nέα τζουνιά! Ο Αβέρωφ με αυτά που δήλωνε το ... 1962 θα διαψεύσει ΕΜΕΝΑ που μιλάω την γλώσσα.
Leporello: γιατί ο Αβέρωφ δεν ήξερε τι έλεγε!

Άβαταρ μέλους
Juno
Δημοσιεύσεις: 16762
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 01:46
Phorum.gr user: ΝΕΜΕΣΙΣ, Juno

Re: Μπάτσος βίαζε ανήλικο κορίτσι

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Juno » 06 Αύγ 2022, 23:01

Sid Vicious έγραψε:
06 Αύγ 2022, 22:56
Juno έγραψε:
06 Αύγ 2022, 22:25
Sid Vicious έγραψε:
04 Αύγ 2022, 19:15

Γιατι να δειχνει κατι τετοιο; Για ενηλικους ανθρωπους μιλαμε, η μεγαλη διαφορα ποση ειναι και πως κρινεται ως τετοια;
Πχ, τα 20 χρόνια της ΓΑΛΗΣ από τον ... "σύντροφο" είναι μεγάλη διαφορά.
Σε παρακαλω μην χρησιμοποιεις το σχολιο μου για να την πεις αλλου, δεν ειναι ωραιο αυτο. Και δεν αφορα και κανεναν.
Ρωτησα συγκεκριμενα κυριως γιατι θεωρεις πως δειχνει παθογενεια, επισης συμπληρωματικα ποια ειναι τα ορια διαφορας και πως κρινεται οτι οντως υπαρχει μεγαλη διαφορα;
Το έχουμε ξανασυζητήσει.
Sid Vicious έγραψε:
07 Φεβ 2021, 13:12
Juno έγραψε:
07 Φεβ 2021, 13:06
Σοβαρά τώρα, μέχρι 6-7 χρόνια είναι μια χαρά, διαφορά πάνω από 10 χρόνια αρχίζει να γίνεται προβληματική. Και τα 10 είναι ήδη πολύ.

Άλλες αναμνήσεις, άλλη φάση στη γειτονιά, στο σχολείο, στην κατασκήνωση, άλλα μουσικά ακούσματα ... τι θα έχουν να πουν όταν περάσει το αχαλίνωτο πάθος και έχουν μεγαλώσει πολύ για να κουτουπώνονται παντού, σε όλο το σπίτι;
Άλλοι φίλοι, αν έχουν κοινές παρέες, σίγουρα ένας από τους δύο έχει υποχωρήσει. Δεν γίνεται να έχουν ίδιες παρέες που κάνουν τα ίδια πράγματα εκτός αν η μοναδική κραιπάλη τους είναι να πηγαίνουν σε ταβέρνες την Κυριακή και να συζητούν οι άντρες για ποδόσφαιρο και οι γυναίκες για μαγειρική και τα παιδιά. Συμβιβασμός δηλαδή.

Μεγάλη διαφορά ηλικίας, δεκαετία και πάνω, θα μπορούσε να κρατήσει περισσότερο αν το ζευγάρι έχει κοινό, ιερό σκοπό, πχ ερευνητές, ακτιβιστές, πολιτικοί κτλ. Και πάλι όμως θα έρθει η στιγμή που θα κοιτάζονται και θα είναι δυο ξένοι. Και εκεί θα αποφασίσουν αν χωρίσουν ή αν συμβιβαστούν, ζωντανοί-νεκροί δηλαδή.
Διαφωνω, εμπειρικα οχι θεωρητικα. Με την μακροβιοτερη σχεση μου ειχα διαφορα 10 χρονια και ειχα εξαιρετικοτατες και πολυ ταιριαστες σχεσεις και με γυναικες 20-25 χρονια μικροτερες μου.
Leporello έγραψε:
24 Ιαν 2019, 18:07
Nέα τζουνιά! Ο Αβέρωφ με αυτά που δήλωνε το ... 1962 θα διαψεύσει ΕΜΕΝΑ που μιλάω την γλώσσα.
Leporello: γιατί ο Αβέρωφ δεν ήξερε τι έλεγε!

Άβαταρ μέλους
Sid Vicious
Δημοσιεύσεις: 11813
Εγγραφή: 13 Σεπ 2018, 19:43

Re: Μπάτσος βίαζε ανήλικο κορίτσι

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Sid Vicious » 06 Αύγ 2022, 23:11

Juno έγραψε:
06 Αύγ 2022, 23:01
Sid Vicious έγραψε:
06 Αύγ 2022, 22:56
Juno έγραψε:
06 Αύγ 2022, 22:25


Πχ, τα 20 χρόνια της ΓΑΛΗΣ από τον ... "σύντροφο" είναι μεγάλη διαφορά.
Σε παρακαλω μην χρησιμοποιεις το σχολιο μου για να την πεις αλλου, δεν ειναι ωραιο αυτο. Και δεν αφορα και κανεναν.
Ρωτησα συγκεκριμενα κυριως γιατι θεωρεις πως δειχνει παθογενεια, επισης συμπληρωματικα ποια ειναι τα ορια διαφορας και πως κρινεται οτι οντως υπαρχει μεγαλη διαφορα;
Το έχουμε ξανασυζητήσει.
Sid Vicious έγραψε:
07 Φεβ 2021, 13:12
Juno έγραψε:
07 Φεβ 2021, 13:06
Σοβαρά τώρα, μέχρι 6-7 χρόνια είναι μια χαρά, διαφορά πάνω από 10 χρόνια αρχίζει να γίνεται προβληματική. Και τα 10 είναι ήδη πολύ.

Άλλες αναμνήσεις, άλλη φάση στη γειτονιά, στο σχολείο, στην κατασκήνωση, άλλα μουσικά ακούσματα ... τι θα έχουν να πουν όταν περάσει το αχαλίνωτο πάθος και έχουν μεγαλώσει πολύ για να κουτουπώνονται παντού, σε όλο το σπίτι;
Άλλοι φίλοι, αν έχουν κοινές παρέες, σίγουρα ένας από τους δύο έχει υποχωρήσει. Δεν γίνεται να έχουν ίδιες παρέες που κάνουν τα ίδια πράγματα εκτός αν η μοναδική κραιπάλη τους είναι να πηγαίνουν σε ταβέρνες την Κυριακή και να συζητούν οι άντρες για ποδόσφαιρο και οι γυναίκες για μαγειρική και τα παιδιά. Συμβιβασμός δηλαδή.

Μεγάλη διαφορά ηλικίας, δεκαετία και πάνω, θα μπορούσε να κρατήσει περισσότερο αν το ζευγάρι έχει κοινό, ιερό σκοπό, πχ ερευνητές, ακτιβιστές, πολιτικοί κτλ. Και πάλι όμως θα έρθει η στιγμή που θα κοιτάζονται και θα είναι δυο ξένοι. Και εκεί θα αποφασίσουν αν χωρίσουν ή αν συμβιβαστούν, ζωντανοί-νεκροί δηλαδή.
Διαφωνω, εμπειρικα οχι θεωρητικα. Με την μακροβιοτερη σχεση μου ειχα διαφορα 10 χρονια και ειχα εξαιρετικοτατες και πολυ ταιριαστες σχεσεις και με γυναικες 20-25 χρονια μικροτερες μου.
Α δε το θυμομουν καν αυτο.
Λοιπον συνεχιζω και διαφωνω. Χθες ετυχε ημουν και με μια κοπελα με 26 χρονια διαφορα και ειχαμε μια χαρα ταιριασμα, μιλουσαμε και με παθος για πανκ και το μεγαλειο των Exploited.
Βασικα πιστευω οτι δεν υπαρχουν κανονες σε αυτα ουτε χρυσες συνταγες. Ειναι πολυ σχετικα ολα ακομα και το ηλικιακο (μεταξυ ενηλικων λεμε)
yet say this to the Possum: a bang, not a whimper,
with a bang not with a whimper,
To build the city of Dioce whose terraces are the colour of stars

ΑΙΝΕΙΑΝ06
Δημοσιεύσεις: 19092
Εγγραφή: 30 Σεπ 2018, 00:23

Re: Μπάτσος βίαζε ανήλικο κορίτσι

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΑΙΝΕΙΑΝ06 » 06 Αύγ 2022, 23:16

Juno έγραψε:
06 Αύγ 2022, 22:58
ΑΙΝΕΙΑΝ06 έγραψε:
06 Αύγ 2022, 22:45
Εάν ο Άνδρας είναι ετών 60 και έχει γκομενες ετων 30 ; :smt017
Είναι πορνόγερος γερομπισμπίκης.
Και γιατί αυτό είναι κακό ;
Σοβαρά μιλάω

Κάποτε στην ελληνική χριστιανική κοινωνία ένας πενηντάρης παντρεύονταν με παπά και με κουμπάρο μία ανήλικη με την σύμφωνη γνώμη των γονιών της (και χώρις να ρωτήσουν την μέλλουσα νύφη )

Άβαταρ μέλους
Juno
Δημοσιεύσεις: 16762
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 01:46
Phorum.gr user: ΝΕΜΕΣΙΣ, Juno

Re: Μπάτσος βίαζε ανήλικο κορίτσι

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Juno » 07 Αύγ 2022, 19:19

Sid Vicious έγραψε:
06 Αύγ 2022, 23:11
...
Α δε το θυμομουν καν αυτο.
Λοιπον συνεχιζω και διαφωνω. Χθες ετυχε ημουν και με μια κοπελα με 26 χρονια διαφορα και ειχαμε μια χαρα ταιριασμα, μιλουσαμε και με παθος για πανκ και το μεγαλειο των Exploited.
Βασικα πιστευω οτι δεν υπαρχουν κανονες σε αυτα ουτε χρυσες συνταγες. Ειναι πολυ σχετικα ολα ακομα και το ηλικιακο (μεταξυ ενηλικων λεμε)
Για μουσική μπορώ να μιλάω για ώρες με άντρες και γυναίκες από 15 έως 105.
Εδώ λέμε για σχέση.
Leporello έγραψε:
24 Ιαν 2019, 18:07
Nέα τζουνιά! Ο Αβέρωφ με αυτά που δήλωνε το ... 1962 θα διαψεύσει ΕΜΕΝΑ που μιλάω την γλώσσα.
Leporello: γιατί ο Αβέρωφ δεν ήξερε τι έλεγε!

Άβαταρ μέλους
Sid Vicious
Δημοσιεύσεις: 11813
Εγγραφή: 13 Σεπ 2018, 19:43

Re: Μπάτσος βίαζε ανήλικο κορίτσι

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Sid Vicious » 07 Αύγ 2022, 20:22

Juno έγραψε:
07 Αύγ 2022, 19:19
Sid Vicious έγραψε:
06 Αύγ 2022, 23:11
...
Α δε το θυμομουν καν αυτο.
Λοιπον συνεχιζω και διαφωνω. Χθες ετυχε ημουν και με μια κοπελα με 26 χρονια διαφορα και ειχαμε μια χαρα ταιριασμα, μιλουσαμε και με παθος για πανκ και το μεγαλειο των Exploited.
Βασικα πιστευω οτι δεν υπαρχουν κανονες σε αυτα ουτε χρυσες συνταγες. Ειναι πολυ σχετικα ολα ακομα και το ηλικιακο (μεταξυ ενηλικων λεμε)
Για μουσική μπορώ να μιλάω για ώρες με άντρες και γυναίκες από 15 έως 105.
Εδώ λέμε για σχέση.
Απο την μουσικη ξεκινανε ολα.
yet say this to the Possum: a bang, not a whimper,
with a bang not with a whimper,
To build the city of Dioce whose terraces are the colour of stars

Άβαταρ μέλους
Πασιφάη
Δημοσιεύσεις: 12704
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 13:32

Re: Μπάτσος βίαζε ανήλικο κορίτσι

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Πασιφάη » 08 Αύγ 2022, 15:55

Οργισμένος έγραψε:
06 Αύγ 2022, 12:48
Πασιφάη έγραψε:
06 Αύγ 2022, 11:19
Οργισμένος έγραψε:
06 Αύγ 2022, 00:51

Σύμφωνα με το νόμο 15ετης άνθρωπος έχει το δικαίωμα να κάνει σεξ. Τώρα, το τι εσύ θεωρείς παιδεραστία στο μυαλό σου ή καλό-κακό-μεμπτό-αφύσικο-φυσικό δεν μας απασχολεί. Μιλά με τον ιμάμη σου ή τον πνευματικό σου.
Και προσεχε τι λες μην αρχίσω κι εγώ τους συκοφαντικους χαρακτηρισμόυς.
Πώς ακριβώς σε συκοφάντησα; Για πες μου κι εμένα. Έχεις βάλει μια κασέτα και παίζει τον ίδιο σκοπό εδώ και κάμποσες σελίδες. Προφανώς και μ'ενοχλεί τα μάλα η άποψή σου. Θεωρώ πως στερείται ηθικής και πίστεψέ με, ΔΕΝ χρειάζεται να είμαι μουσλίμι ή χριστιανόπληκτη για να έχω καταδικάσει εκ των προτέρων τέτοιες άρρωστες πρακτικές. Ξεκάθαρα.
Εσύ μπορείς κάλλιστα να συνεχίσεις το ''ποιηματάκι'', μαζί με άλλους να σε σιγοντάρουν.
Άρρωστη πρακτική η ελευθερία στο σεξ από τα 15;
Μηπως είσαι εσύ άρρωστη;
Σαφέστατα και είναι άρρωστη πρακτική. Είναι ας πούμε για σένα τέρμα φυσιολογικό, να βλέπεις ένα 15χρονο με έναν 80άρη, ( να στο κάνω πιο ''μπελαλίδικο''..), να θωπεύει το πιτσιρίκι; Θεωρείς οτι η συγκεκριμένη νομοθετική ρύθμιση του 15+, είναι το καλλίτερο δυνατό που έχει να επιδείξει η Δημοκρατία; Σου ανέφερα παραπάνω σε άλλη μου δημοσίευση, πως η ελευθερία είναι καλή, αρκεί να μην είναι ασύδοτη. Και σαφέστατα αυτό θεωρείται υγιές πλάνο για μια εύρυθμη κοινωνία. Να οριοθετούνται όλα όσα υπερβαίνουν το λογικό, για να υπάρχει μια στοιχειώδης ισορροπία.
Αν το λοιπόν η δική μου προσέγγιση σου μοιάζει με φλύκταινα ή με τοξική υποπαραλλαγή, δεν μπορώ να βοηθήσω στο δικό σου τρόπο σκέψης.
Και πίστεψέ με, ομιλώ ευγενικά. Δεν ξέρω ποιός θεούλης, σας έχει φυλάξει μέχρι τώρα και δεν εχω κατεβάσει Ευαγγέλια. :romance-hearteyes:
''Μου αρέσουν οι άνθρωποι που φορούν την ψυχή στο πρόσωπό τους'' Jim Morrison

Άβαταρ μέλους
Αγις
Δημοσιεύσεις: 25881
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:09

Re: Μπάτσος βίαζε ανήλικο κορίτσι

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Αγις » 08 Αύγ 2022, 17:22

Πασιφάη έγραψε:
08 Αύγ 2022, 15:55
Οργισμένος έγραψε:
06 Αύγ 2022, 12:48
Πασιφάη έγραψε:
06 Αύγ 2022, 11:19


Πώς ακριβώς σε συκοφάντησα; Για πες μου κι εμένα. Έχεις βάλει μια κασέτα και παίζει τον ίδιο σκοπό εδώ και κάμποσες σελίδες. Προφανώς και μ'ενοχλεί τα μάλα η άποψή σου. Θεωρώ πως στερείται ηθικής και πίστεψέ με, ΔΕΝ χρειάζεται να είμαι μουσλίμι ή χριστιανόπληκτη για να έχω καταδικάσει εκ των προτέρων τέτοιες άρρωστες πρακτικές. Ξεκάθαρα.
Εσύ μπορείς κάλλιστα να συνεχίσεις το ''ποιηματάκι'', μαζί με άλλους να σε σιγοντάρουν.
Άρρωστη πρακτική η ελευθερία στο σεξ από τα 15;
Μηπως είσαι εσύ άρρωστη;
Σαφέστατα και είναι άρρωστη πρακτική. Είναι ας πούμε για σένα τέρμα φυσιολογικό, να βλέπεις ένα 15χρονο με έναν 80άρη, ( να στο κάνω πιο ''μπελαλίδικο''..), να θωπεύει το πιτσιρίκι; Θεωρείς οτι η συγκεκριμένη νομοθετική ρύθμιση του 15+, είναι το καλλίτερο δυνατό που έχει να επιδείξει η Δημοκρατία; Σου ανέφερα παραπάνω σε άλλη μου δημοσίευση, πως η ελευθερία είναι καλή, αρκεί να μην είναι ασύδοτη. Και σαφέστατα αυτό θεωρείται υγιές πλάνο για μια εύρυθμη κοινωνία. Να οριοθετούνται όλα όσα υπερβαίνουν το λογικό, για να υπάρχει μια στοιχειώδης ισορροπία.
Αν το λοιπόν η δική μου προσέγγιση σου μοιάζει με φλύκταινα ή με τοξική υποπαραλλαγή, δεν μπορώ να βοηθήσω στο δικό σου τρόπο σκέψης.
Και πίστεψέ με, ομιλώ ευγενικά. Δεν ξέρω ποιός θεούλης, σας έχει φυλάξει μέχρι τώρα και δεν εχω κατεβάσει Ευαγγέλια. :romance-hearteyes:
δεδομενο νο 1 - ο Νομος οριζει την ηλικια συναινεσης στα 15 + 1 δευτερολεπτο (για αγορια κ κοριτσια + πσραλλαγες )
δεδομενο νο2 - δεν εχει καμια απολυτως σημασια τι κεφαρει ο καθενας κ η καθεμια
δεδομενο νο 3 - κλαστε τους τα αρχιδια (για να μιλησω σε γλωσσα που καταλαβαινεις )
δεδομενο νο 4 - θα ηιθελα η ηλικια συναινεσης να ιναι τα 18 το λιγοτερο - καντε κινηση να νομοθετηθει
ΖΗΝΗΔΕΩΣ

Άβαταρ μέλους
Πασιφάη
Δημοσιεύσεις: 12704
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 13:32

Re: Μπάτσος βίαζε ανήλικο κορίτσι

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Πασιφάη » 08 Αύγ 2022, 19:59

Αγις έγραψε:
08 Αύγ 2022, 17:22
Πασιφάη έγραψε:
08 Αύγ 2022, 15:55
Οργισμένος έγραψε:
06 Αύγ 2022, 12:48


Άρρωστη πρακτική η ελευθερία στο σεξ από τα 15;
Μηπως είσαι εσύ άρρωστη;
Σαφέστατα και είναι άρρωστη πρακτική. Είναι ας πούμε για σένα τέρμα φυσιολογικό, να βλέπεις ένα 15χρονο με έναν 80άρη, ( να στο κάνω πιο ''μπελαλίδικο''..), να θωπεύει το πιτσιρίκι; Θεωρείς οτι η συγκεκριμένη νομοθετική ρύθμιση του 15+, είναι το καλλίτερο δυνατό που έχει να επιδείξει η Δημοκρατία; Σου ανέφερα παραπάνω σε άλλη μου δημοσίευση, πως η ελευθερία είναι καλή, αρκεί να μην είναι ασύδοτη. Και σαφέστατα αυτό θεωρείται υγιές πλάνο για μια εύρυθμη κοινωνία. Να οριοθετούνται όλα όσα υπερβαίνουν το λογικό, για να υπάρχει μια στοιχειώδης ισορροπία.
Αν το λοιπόν η δική μου προσέγγιση σου μοιάζει με φλύκταινα ή με τοξική υποπαραλλαγή, δεν μπορώ να βοηθήσω στο δικό σου τρόπο σκέψης.
Και πίστεψέ με, ομιλώ ευγενικά. Δεν ξέρω ποιός θεούλης, σας έχει φυλάξει μέχρι τώρα και δεν εχω κατεβάσει Ευαγγέλια. :romance-hearteyes:
δεδομενο νο 1 - ο Νομος οριζει την ηλικια συναινεσης στα 15 + 1 δευτερολεπτο (για αγορια κ κοριτσια + πσραλλαγες )
δεδομενο νο2 - δεν εχει καμια απολυτως σημασια τι κεφαρει ο καθενας κ η καθεμια
δεδομενο νο 3 - κλαστε τους τα αρχιδια (για να μιλησω σε γλωσσα που καταλαβαινεις )
δεδομενο νο 4 - θα ηιθελα η ηλικια συναινεσης να ιναι τα 18 το λιγοτερο - καντε κινηση να νομοθετηθει
Το μοναδικό δεδομένο που βλέπω εγώ στην παρούσα συζήτηση με την πάρτη σου, είναι να σου μιλήσω στην γλώσσα που κι εσύ καταλαβαίνεις. Απλά θα έχουμε μέγιστο πρόβλημα.
''Μου αρέσουν οι άνθρωποι που φορούν την ψυχή στο πρόσωπό τους'' Jim Morrison

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Κοινωνικά θέματα”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών