“Μασούτης Α.Ε.” – Θα δουλεύετε όποτε, όσο, όπως, όπου γουστάρω και θα σας πληρώνω όσο θέλω

Κοινωνικά θέματα και προβληματισμοί
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Προσοχή: Σύμφωνα με το νόμο απαγορεύεται η δημοσιοποίηση ονομαστικά η φωτογραφικά ποινικών καταδικών οποιουδήποτε βαθμού & αιτιολογίας καθώς εμπίπτουν στα ευαίσθητα προσωπικά δεδομένα του ατόμου. Τυχόν δημοσιοποίηση τέτοιων δεδομένων ενδέχεται να επιφέρει ποινικές κυρώσεις στο συντάκτη. Επιτρέπεται μόνο αν έχει δοθεί εισαγγελική εντολή και μόνο για το χρονικό διάστημα που αυτή ισχύει. Οφείλετε σε κάθε περίπτωση να ζητήσετε με αναφορά τη διαγραφή της ανάρτησης πριν παρέλθει το χρονικό διάστημα της νόμιμης δημοσιοποίησης. Η διαχείριση αποποιείται κάθε ευθύνη για τυχόν ποινικές ευθύνες αν παραβιάσετε τα παραπάνω.
Άβαταρ μέλους
La Bourgeoisie
Δημοσιεύσεις: 826
Εγγραφή: 17 Μαρ 2021, 09:43

Re: “Μασούτης Α.Ε.” – Θα δουλεύετε όποτε, όσο, όπως, όπου γουστάρω και θα σας πληρώνω όσο θέλω

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από La Bourgeoisie » 09 Φεβ 2023, 13:03

Sol έγραψε:
09 Φεβ 2023, 12:52
La Bourgeoisie έγραψε:
09 Φεβ 2023, 12:29
Φιλη επιασε δουλεια περσυ σε καταστημα του Μασουτη στο ευρυτερο κεντρο της Αθηνας.Μετα απο 5 μηνες παραιτηθηκε.Οταν την ρωτησα τον λογο μου ειπε "Δεν αντεχεται ".
αποκλύεται, το λεει ο ασεβαστος
Κοιτα μετεφερα την μαρτυρια μιας φιλης μου.Δεν εχω εικονα απο αλλους.
Αλλα απο την αλλη εχουμε την καταγγελια του σωματειου των εργαζομενων ,που εχει ονομα-διευθυνση-τηλεφωνο σε αντιδιαστολη με τα λεγομενα ενος ανωνυμου χρηστη οπως ο Ασεβαστος οπου δεν παρουσιαζει και κανενα στοιχειο να στηριξει τα λεγομενα του.Οποτε προσωπικα,και μιας και μεχρι στιγμης δεν εχει υπαρξει εστω καποια διαψευση για οσα καταγγελονται απο τον Μασουτη,η πραγματικοτητα μαλλον ειναι πολυ κοντα σε οσα καταγγελονται απο το σωματειο των εργαζομενων.

Άβαταρ μέλους
Νon4me
Δημοσιεύσεις: 10210
Εγγραφή: 14 Ιαν 2019, 12:20
Phorum.gr user: Νon4me

Re: “Μασούτης Α.Ε.” – Θα δουλεύετε όποτε, όσο, όπως, όπου γουστάρω και θα σας πληρώνω όσο θέλω

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Νon4me » 09 Φεβ 2023, 13:08

La Bourgeoisie έγραψε:
09 Φεβ 2023, 13:03

Κοιτα μετεφερα την μαρτυρια μιας φιλης μου
Βεβαια ειναι πολυ σχετικο και το Δεν αντεχεται ...

Άβαταρ μέλους
EKPLIKTIKOS
Δημοσιεύσεις: 12884
Εγγραφή: 18 Οκτ 2019, 00:15

Re: “Μασούτης Α.Ε.” – Θα δουλεύετε όποτε, όσο, όπως, όπου γουστάρω και θα σας πληρώνω όσο θέλω

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από EKPLIKTIKOS » 09 Φεβ 2023, 13:11

Νon4me έγραψε:
09 Φεβ 2023, 13:08
La Bourgeoisie έγραψε:
09 Φεβ 2023, 13:03

Κοιτα μετεφερα την μαρτυρια μιας φιλης μου
Βεβαια ειναι πολυ σχετικο και το Δεν αντεχεται ...
Εντελώς ειρωνικά δεν αντέχεται ακούς μόνο από πονεμενους wagies σε dead-end δουλειές. Δεν άκουσα ποτε κανέναν οικοδομο να πει "δεν αντέχεται" :102:

Άβαταρ μέλους
La Bourgeoisie
Δημοσιεύσεις: 826
Εγγραφή: 17 Μαρ 2021, 09:43

Re: “Μασούτης Α.Ε.” – Θα δουλεύετε όποτε, όσο, όπως, όπου γουστάρω και θα σας πληρώνω όσο θέλω

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από La Bourgeoisie » 09 Φεβ 2023, 13:12

Νon4me έγραψε:
09 Φεβ 2023, 13:08
La Bourgeoisie έγραψε:
09 Φεβ 2023, 13:03

Κοιτα μετεφερα την μαρτυρια μιας φιλης μου
Βεβαια ειναι πολυ σχετικο και το Δεν αντεχεται ...
Εαν εχεις καποιο γνωστο/η που δουλευει στον Μασουτη μπορεις να μας μεταφερεις την δικια του/ης μαρτυρια.Εκτος εαν δουλευεις εσυ και μπορεις να μας ενημερωσεις.

Άβαταρ μέλους
hellegennes
Δημοσιεύσεις: 41261
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:17

Re: “Μασούτης Α.Ε.” – Θα δουλεύετε όποτε, όσο, όπως, όπου γουστάρω και θα σας πληρώνω όσο θέλω

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hellegennes » 09 Φεβ 2023, 13:24

Green Dragon έγραψε:
09 Φεβ 2023, 11:49
Αυτό που ξέρω εγώ για τον Μασούτη είναι πως είναι πρακτικά χρεωκοπημένος και διατηρείται στην ζωή με τεχνητή αναπνοή και πολιτικά κριτήρια.
Από πού το ξέρεις αυτό; Υγιής κερδοφόρα επιχείρηση φαίνεται σύμφωνα με τα οικονομικά της στοιχεία.
Ξημέρωσε.
Α, τι ωραία που είναι!
Ήρθε η ώρα να κοιμηθώ.
Κι αν είμαι τυχερός,
θα με ξυπνήσουν μια Δευτέρα παρουσία κατά την θρησκεία.
Μα δεν ξέρω αν και τότε να σηκωθώ θελήσω.

Άβαταρ μέλους
hellegennes
Δημοσιεύσεις: 41261
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:17

Re: “Μασούτης Α.Ε.” – Θα δουλεύετε όποτε, όσο, όπως, όπου γουστάρω και θα σας πληρώνω όσο θέλω

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hellegennes » 09 Φεβ 2023, 13:27

EKPLIKTIKOS έγραψε:
09 Φεβ 2023, 13:11
Νon4me έγραψε:
09 Φεβ 2023, 13:08
La Bourgeoisie έγραψε:
09 Φεβ 2023, 13:03

Κοιτα μετεφερα την μαρτυρια μιας φιλης μου
Βεβαια ειναι πολυ σχετικο και το Δεν αντεχεται ...
Εντελώς ειρωνικά δεν αντέχεται ακούς μόνο από πονεμενους wagies σε dead-end δουλειές. Δεν άκουσα ποτε κανέναν οικοδομο να πει "δεν αντέχεται" :102:
Εγώ πάντως έχω δύο πελάτες που δουλεύουν στον Μασούτη και μία πρώην υπάλληλό του. Υπάρχουν πράγματα που μπορείς να πεις, όπως για τις περισσότερες επιχειρήσεις, αλλά δεν άκουσα ποτέ κάτι στο ύφος του νήματος.
Ξημέρωσε.
Α, τι ωραία που είναι!
Ήρθε η ώρα να κοιμηθώ.
Κι αν είμαι τυχερός,
θα με ξυπνήσουν μια Δευτέρα παρουσία κατά την θρησκεία.
Μα δεν ξέρω αν και τότε να σηκωθώ θελήσω.

Άβαταρ μέλους
Νon4me
Δημοσιεύσεις: 10210
Εγγραφή: 14 Ιαν 2019, 12:20
Phorum.gr user: Νon4me

Re: “Μασούτης Α.Ε.” – Θα δουλεύετε όποτε, όσο, όπως, όπου γουστάρω και θα σας πληρώνω όσο θέλω

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Νon4me » 09 Φεβ 2023, 14:41

La Bourgeoisie έγραψε:
09 Φεβ 2023, 13:12
Νon4me έγραψε:
09 Φεβ 2023, 13:08
La Bourgeoisie έγραψε:
09 Φεβ 2023, 13:03

Κοιτα μετεφερα την μαρτυρια μιας φιλης μου
Βεβαια ειναι πολυ σχετικο και το Δεν αντεχεται ...
Εαν εχεις καποιο γνωστο/η που δουλευει στον Μασουτη μπορεις να μας μεταφερεις την δικια του/ης μαρτυρια.Εκτος εαν δουλευεις εσυ και μπορεις να μας ενημερωσεις.
Oχι δεν έχω στον Μασούτη , σε άλλα ναι . Γενικότερα δε θα περνούσα ούτε απ' έξω από σούπερ για δουλειά. Άπειροι κωδικοί κλπ όπου και να σαι ( αποθήκη ράφια ταμείο) τρέχεις.


Γκρινιάζει γνωστός μου που πήγε αποθήκη σε Σκλαβενίτη και είναι αλουμινας ....

Άβαταρ μέλους
hades
Δημοσιεύσεις: 6830
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 15:47
Phorum.gr user: hades

Re: “Μασούτης Α.Ε.” – Θα δουλεύετε όποτε, όσο, όπως, όπου γουστάρω και θα σας πληρώνω όσο θέλω

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hades » 09 Φεβ 2023, 14:58

hellegennes έγραψε:
09 Φεβ 2023, 13:24
Green Dragon έγραψε:
09 Φεβ 2023, 11:49
Αυτό που ξέρω εγώ για τον Μασούτη είναι πως είναι πρακτικά χρεωκοπημένος και διατηρείται στην ζωή με τεχνητή αναπνοή και πολιτικά κριτήρια.
Από πού το ξέρεις αυτό; Υγιής κερδοφόρα επιχείρηση φαίνεται σύμφωνα με τα οικονομικά της στοιχεία.
Την ίδια απορία έχω. Μάλιστα επεκτείνεται Μάλλον μπερδεύεται με άλλη αλυσίδα
"Υπάρχουν στιγμές στις οποίες ένας λαός οφείλει ,αν θέλει να μείνει μεγάλος ,να είναι ικανός να πολεμήσει ...Έστω και χωρίς ελπίδα νίκης. Μόνο διότι πρέπει "

Άβαταρ μέλους
Green Dragon
Δημοσιεύσεις: 20884
Εγγραφή: 17 Απρ 2020, 12:02
Phorum.gr user: Green Dragon

Re: “Μασούτης Α.Ε.” – Θα δουλεύετε όποτε, όσο, όπως, όπου γουστάρω και θα σας πληρώνω όσο θέλω

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Green Dragon » 09 Φεβ 2023, 15:17

hellegennes έγραψε:
09 Φεβ 2023, 13:24
Green Dragon έγραψε:
09 Φεβ 2023, 11:49
Αυτό που ξέρω εγώ για τον Μασούτη είναι πως είναι πρακτικά χρεωκοπημένος και διατηρείται στην ζωή με τεχνητή αναπνοή και πολιτικά κριτήρια.
Από πού το ξέρεις αυτό; Υγιής κερδοφόρα επιχείρηση φαίνεται σύμφωνα με τα οικονομικά της στοιχεία.
Μέσα από τον κύκλο των σουπερμαρκετάδων.

Άβαταρ μέλους
hellegennes
Δημοσιεύσεις: 41261
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:17

Re: “Μασούτης Α.Ε.” – Θα δουλεύετε όποτε, όσο, όπως, όπου γουστάρω και θα σας πληρώνω όσο θέλω

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hellegennes » 09 Φεβ 2023, 15:21

Δηλαδή ράδιο αρβύλα;
Ξημέρωσε.
Α, τι ωραία που είναι!
Ήρθε η ώρα να κοιμηθώ.
Κι αν είμαι τυχερός,
θα με ξυπνήσουν μια Δευτέρα παρουσία κατά την θρησκεία.
Μα δεν ξέρω αν και τότε να σηκωθώ θελήσω.

Άβαταρ μέλους
Green Dragon
Δημοσιεύσεις: 20884
Εγγραφή: 17 Απρ 2020, 12:02
Phorum.gr user: Green Dragon

Re: “Μασούτης Α.Ε.” – Θα δουλεύετε όποτε, όσο, όπως, όπου γουστάρω και θα σας πληρώνω όσο θέλω

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Green Dragon » 09 Φεβ 2023, 15:22

hades έγραψε:
09 Φεβ 2023, 14:58
hellegennes έγραψε:
09 Φεβ 2023, 13:24
Green Dragon έγραψε:
09 Φεβ 2023, 11:49
Αυτό που ξέρω εγώ για τον Μασούτη είναι πως είναι πρακτικά χρεωκοπημένος και διατηρείται στην ζωή με τεχνητή αναπνοή και πολιτικά κριτήρια.
Από πού το ξέρεις αυτό; Υγιής κερδοφόρα επιχείρηση φαίνεται σύμφωνα με τα οικονομικά της στοιχεία.
Την ίδια απορία έχω. Μάλιστα επεκτείνεται Μάλλον μπερδεύεται με άλλη αλυσίδα
Η εξαγορά των καταστημάτων της Προμηθευτικής έγινε εν μέρει για να δικαιολογηθούν ζωογόνα δάνεια χωρίς τα οποία θα τίναζε τα πέταλα η επιχείρηση.

Άβαταρ μέλους
Green Dragon
Δημοσιεύσεις: 20884
Εγγραφή: 17 Απρ 2020, 12:02
Phorum.gr user: Green Dragon

Re: “Μασούτης Α.Ε.” – Θα δουλεύετε όποτε, όσο, όπως, όπου γουστάρω και θα σας πληρώνω όσο θέλω

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Green Dragon » 09 Φεβ 2023, 15:23

hellegennes έγραψε:
09 Φεβ 2023, 15:21
Δηλαδή ράδιο αρβύλα;
Φίλε ξέρω τους πρώην ιδιοκτήτες της Προμηθευτικής και μου τα έχουν πει όλα χαρτί και καλαμάρι. Πιο 'μέσα' δεν γίνεται, τσέκαραν τα πάντα πριν προχωρήσουν στην πώληση μην βρεθούν προ απροόπτου.

Άβαταρ μέλους
Cecily Anne
Δημοσιεύσεις: 20433
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 23:39

Re: “Μασούτης Α.Ε.” – Θα δουλεύετε όποτε, όσο, όπως, όπου γουστάρω και θα σας πληρώνω όσο θέλω

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Cecily Anne » 09 Φεβ 2023, 15:23

Ασέβαστος έγραψε:
09 Φεβ 2023, 09:08
Υδράργυρος έγραψε:
09 Φεβ 2023, 08:44
Αδηλωτα 12ωρα μια τοσο μεγαλη επιχειρηση; ελλαδα παραμυθια του κκε.
fixed.
Μπα, τις μεγαλύτερες απάτες και εκμετάλλευση τις έχω δει σε "ελληνικές εταιρίες". Πιο απάτη από το "στηρίζω ελληνική εταιρία" δεν υπάρχει. Είναι οι χειρότεροι εργοδότες όλων.
“I ought to of shot that dog myself, George. I shouldn't ought to of let no stranger shoot my dog.”

Άβαταρ μέλους
hellegennes
Δημοσιεύσεις: 41261
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:17

Re: “Μασούτης Α.Ε.” – Θα δουλεύετε όποτε, όσο, όπως, όπου γουστάρω και θα σας πληρώνω όσο θέλω

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hellegennes » 09 Φεβ 2023, 15:25

Green Dragon έγραψε:
09 Φεβ 2023, 15:22
hades έγραψε:
09 Φεβ 2023, 14:58
hellegennes έγραψε:
09 Φεβ 2023, 13:24


Από πού το ξέρεις αυτό; Υγιής κερδοφόρα επιχείρηση φαίνεται σύμφωνα με τα οικονομικά της στοιχεία.
Την ίδια απορία έχω. Μάλιστα επεκτείνεται Μάλλον μπερδεύεται με άλλη αλυσίδα
Η εξαγορά των καταστημάτων της Προμηθευτικής έγινε εν μέρει για να δικαιολογηθούν ζωογόνα δάνεια χωρίς τα οποία θα τίναζε τα πέταλα η επιχείρηση.
Και πάλι δεν το βλέπω αυτό να προκύπτει από τα οικονομικά τους στοιχεία. Δεν έχει σημασία τι λέει ο καθένας, ας είναι και ο πρωθυπουργός. Βασικά και ο πρωθυπουργός μπούρδες λέει, οπότε γιατί να πιαστώ από το τι λέει ο καθένας επιχειρηματίας για τις επιχειρήσεις των άλλων;

Εδώ η Yahoo γελούσε με την Google όταν αγόρασε το Youtube και όλο το Χόλιγουντ έλεγε ότι η Ντίσνεϋ πάει για φούντο όταν έβγαλε την πιο εμπορική ταινία όλων των εποχών.
Ξημέρωσε.
Α, τι ωραία που είναι!
Ήρθε η ώρα να κοιμηθώ.
Κι αν είμαι τυχερός,
θα με ξυπνήσουν μια Δευτέρα παρουσία κατά την θρησκεία.
Μα δεν ξέρω αν και τότε να σηκωθώ θελήσω.

Άβαταρ μέλους
Green Dragon
Δημοσιεύσεις: 20884
Εγγραφή: 17 Απρ 2020, 12:02
Phorum.gr user: Green Dragon

Re: “Μασούτης Α.Ε.” – Θα δουλεύετε όποτε, όσο, όπως, όπου γουστάρω και θα σας πληρώνω όσο θέλω

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Green Dragon » 09 Φεβ 2023, 15:28

hellegennes έγραψε:
09 Φεβ 2023, 15:25
Και πάλι δεν το βλέπω αυτό να προκύπτει από τα οικονομικά τους στοιχεία. Δεν έχει σημασία τι λέει ο καθένας, ας είναι και ο πρωθυπουργός. Βασικά και ο πρωθυπουργός μπούρδες λέει, οπότε γιατί να πιαστώ από το τι λέει ο καθένας επιχειρηματίας για τις επιχειρήσεις των άλλων;

Εδώ η Yahoo γελούσε με την Google όταν αγόρασε το Youtube και όλο το Χόλιγουντ έλεγε ότι η Ντίσνεϋ πάει για φούντο όταν έβγαλε την πιο εμπορική ταινία όλων των εποχών.
Αυτά είναι και σόου, καμία σχέση με το τι λέγεται πίσω από κλειστές πόρτες.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Κοινωνικά θέματα”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών