Παρατηρητήριο πολιτικής ορθότητας, SJW και Woke culture

Κοινωνικά θέματα και προβληματισμοί
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Προσοχή: Σύμφωνα με το νόμο απαγορεύεται η δημοσιοποίηση ονομαστικά η φωτογραφικά ποινικών καταδικών οποιουδήποτε βαθμού & αιτιολογίας καθώς εμπίπτουν στα ευαίσθητα προσωπικά δεδομένα του ατόμου. Τυχόν δημοσιοποίηση τέτοιων δεδομένων ενδέχεται να επιφέρει ποινικές κυρώσεις στο συντάκτη. Επιτρέπεται μόνο αν έχει δοθεί εισαγγελική εντολή και μόνο για το χρονικό διάστημα που αυτή ισχύει. Οφείλετε σε κάθε περίπτωση να ζητήσετε με αναφορά τη διαγραφή της ανάρτησης πριν παρέλθει το χρονικό διάστημα της νόμιμης δημοσιοποίησης. Η διαχείριση αποποιείται κάθε ευθύνη για τυχόν ποινικές ευθύνες αν παραβιάσετε τα παραπάνω.
Άβαταρ μέλους
Ασέβαστος
Δημοσιεύσεις: 33332
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 12:05

Re: Παρατηρητήριο πολιτικής ορθότητας, SJW και Woke culture

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ασέβαστος » 02 Μαρ 2023, 10:17

John Brown Gun Club έγραψε:
02 Μαρ 2023, 10:08
Ασέβαστος έγραψε:
02 Μαρ 2023, 09:41
John Brown Gun Club έγραψε:
02 Μαρ 2023, 09:35


Αφρικανοι εγραψα, σε αντιθεση με τους Ευρωπαιους. Σ αρεσει δεν σ αρεσει, ο Αφρικανικος πολιτισμος προηγειται του Ευρωπαικου κατα 3000 χρονια.
ισχυει, οπως και οτι ολοι ειμαστε απογονοι αφρικανων.και; :102:

η πλακα ομως ειναι αλλου, εκει που λενε για πολιτισμο στους υποσαχαριους, εκει που λενε οτι η κλεοπατρα ηταν μαυρη, εκει που καμαρωνουν οτι κατεκτησαν την ιβηρικη, αλλα σκουζουν γιατι τους κατεκτησαν οι ευρωπαιοι. :003:
και φυσικα οπου λενε για αφρικη λες και ηταν ποτε κατι ενιαιο, κατι ενωμενο, και οχι απο 18 χωρια χωριατες, και με τον ιδιο τροπο αναφερονται στους ευρωπαιους κατακτητες, λες και οι ευρωπαιοι δεν σφαζονταν αναμεταξυ τους.
Αντιστοιχα πραγματα λενε και οι της απεναντι πλευρας, βαζοντας στο ιδιο επιπεδο τον Ελληνικο πολιτισμο με αυτο των ...Βικινγκς, που καμαρωνουν για την αποικιοκρατια αλλα σκουζουν για τους μεταναστες, που τιμουν αυτους που γενοκτονησαν τους ιθαγενεις αμερικανους, που λενε πως ο Ιησους ηταν ξανθος γαλανοματης, και δεν εχουν καν την δικαιολογια οτι υπεστησαν 400 χρονια σκλαβιας, απαρτχαιντ και γενοκτονιας και οτι ακομα και σημερα αντιμετωπιζονται συχνα ως πολιτες β κατηγοριας, και πως καπως πρεπει να βρουν την ιστορικη ταυτοτητα που τους εχει στερηθει.
α γεια σου.

δε λεω κατι διαφορετικο, εξισου ρατσιστομουτρα ειναι ολοι. :102:
To be old and wise, you must first be young and stupid.

https://www.talcmag.gr/apopseis/ante-gamisou/ αντε και γαμησου.

Άβαταρ μέλους
John Brown Gun Club
Δημοσιεύσεις: 9178
Εγγραφή: 28 Ιουν 2020, 15:15

Re: Παρατηρητήριο πολιτικής ορθότητας, SJW και Woke culture

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από John Brown Gun Club » 02 Μαρ 2023, 10:24

ik_90 έγραψε:
02 Μαρ 2023, 10:05
Ναύτης έγραψε:
02 Μαρ 2023, 09:55
Φίλε μου, έχεις ακούσει διεμφυλικά άτομα (χρησιμοποιώ τον συμπεριληπτικό όρο για να μη μού ξαναβάλει τις φωνές ο John Brown Gun Club) να συνομιλούν χαλαρά μεταξύ τους; Νομίζω ότι θα εκπλαγείς από το πόσο "μη πολιτικά ορθός" είναι σε κάποιες περιπτώσεις ο λόγος και οι εκφράσεις τους.
Ναι, έχω ακούσει, έχω βρεθεί και σε παρέα μόνο με γκέι και μια χαρά τα λένε μη πολιτικώς ορθά. Ο αντίλογος είναι ότι αυτοί μπορούν να τα λένε μεταξύ τους, όπως πχ ο ρομά μπορεί να πει τον άλλον ρομά "γύφτο" χωρίς να υπάρχει θέμα.
Ειλικρινα τωρα, αυτη ειναι φτηνοδικαιολογια επιπεδου "ε αφου και οι μαυροι στην Αμερικη αποκαλουν ο ενας τον αλλον n****, δεν τρεχει μια να τους αποκαλω κι εγω ετσι"
Και ειναι τερμα υποκριτικο να το γραφεις αυτο μετα απο οσα εχεις γραψει στο νημα.
wooded glade έγραψε: Είπαμε ότι είμαστε υπέρ του πολυφυλετικού καθεστώτος - εσύ μας έβαλες και επί Ντάτσουν να πουλάμε καρπούζια.

Άβαταρ μέλους
Ναύτης
Δημοσιεύσεις: 13974
Εγγραφή: 12 Φεβ 2021, 10:50

Re: Παρατηρητήριο πολιτικής ορθότητας, SJW και Woke culture

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ναύτης » 02 Μαρ 2023, 10:25

ik_90 έγραψε:
02 Μαρ 2023, 10:05
Ναύτης έγραψε:
02 Μαρ 2023, 09:55
Φίλε μου, έχεις ακούσει διεμφυλικά άτομα (χρησιμοποιώ τον συμπεριληπτικό όρο για να μη μού ξαναβάλει τις φωνές ο John Brown Gun Club) να συνομιλούν χαλαρά μεταξύ τους; Νομίζω ότι θα εκπλαγείς από το πόσο "μη πολιτικά ορθός" είναι σε κάποιες περιπτώσεις ο λόγος και οι εκφράσεις τους.
Ναι, έχω ακούσει, έχω βρεθεί και σε παρέα μόνο με γκέι και μια χαρά τα λένε μη πολιτικώς ορθά. Ο αντίλογος είναι ότι αυτοί μπορούν να τα λένε μεταξύ τους, όπως πχ ο ρομά μπορεί να πει τον άλλον ρομά "γύφτο" χωρίς να υπάρχει θέμα.
Εγώ, απ' την άλλη, λέω ότι ο σεβασμός κερδίζεται, δεν απαιτείται, και κάθε δράση φέρνει αντίδραση.
Ομοφυλόφιλος, για παράδειγμα, ήταν αυτός:

Εικόνα

Αυτό:

Εικόνα

είναι τραβέλι.

Ένοπλος σοσιαλμπαχαλάκης
Δημοσιεύσεις: 23388
Εγγραφή: 19 Σεπ 2018, 10:47

Re: Παρατηρητήριο πολιτικής ορθότητας, SJW και Woke culture

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ένοπλος σοσιαλμπαχαλάκης » 02 Μαρ 2023, 10:28

John Brown Gun Club έγραψε:
02 Μαρ 2023, 10:16
Ένοπλος σοσιαλμπαχαλάκης έγραψε:
02 Μαρ 2023, 09:53
John Brown Gun Club έγραψε:
02 Μαρ 2023, 09:51


Σοβαρα; Για φερε αυτην την συγκεκριμενη καταδικη



Αλλα και παλι, το Αστρο του Δαβιδ ειναι συμβολο του Εβραισμου, οχι του κρατους του Ισραηλ και το
judensau ειναι κλασσικο συμβολο του αντισημιτισμου.

https://en.wikipedia.org/wiki/Judensau
καλά, όκ. είσαι πολύ ευαίσθητος αρκεί να μην είναι τίποτα "σκουροι" αραβομουσουλμανοι, εκεί ας ψοφάνε και ας τους καθαρίζουν, στα άρχιδια μας. καλημέρα σου.
Σε διαβεβαιω πως ειμαι σε τετοιο βαθμο αλληλεγγυος στους Παλαιστινιους, που ο ισραηλολαγνος Scouser με αποκαλει συστηματικα αντισημιτη, ακολουθωντας τη συνηθισμενη πια τακτικη της αμερικανικης ακροδεξιας. Αλλα να, το να καταδικαζεις μονο το Ισραηλ ενω επικροτεις την Ρωσσικη εισβολη στην Ουκρανια, και αδιαφορεις για οποιαδηποτε αλλη ιστορικη αδικια, ειναι συνηθως σημαδι πως εισαι αντισημιτης.
Ε και όταν το παίζεις ευαίσθητος αλλά επικροτεις τα φασισταρια που ψηφίζουν στον Ισραήλ και τις πολιτικές του, δεν μπορεί να σε πάρει κάνεις στα σοβαρά. μόνο που αμφισβητήσεις κατά πόσο κάνει εγκλήματα εδώ και σχεδόν 80 χρόνια καταλάβαμε.

επίσης πολλοί κάνουν την πάπια για αλλά εγκλήματα στον κόσμο, και κράζουν όλη μέρα τον Πούτιν. αυτό δεν τους κάνει ρατσιστές με τον ρωσικό λαό. πολιτικαντηδες είναι.

Άβαταρ μέλους
John Brown Gun Club
Δημοσιεύσεις: 9178
Εγγραφή: 28 Ιουν 2020, 15:15

Re: Παρατηρητήριο πολιτικής ορθότητας, SJW και Woke culture

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από John Brown Gun Club » 02 Μαρ 2023, 10:31

Ασέβαστος έγραψε:
02 Μαρ 2023, 10:17
John Brown Gun Club έγραψε:
02 Μαρ 2023, 10:08
Ασέβαστος έγραψε:
02 Μαρ 2023, 09:41


ισχυει, οπως και οτι ολοι ειμαστε απογονοι αφρικανων.και; :102:

η πλακα ομως ειναι αλλου, εκει που λενε για πολιτισμο στους υποσαχαριους, εκει που λενε οτι η κλεοπατρα ηταν μαυρη, εκει που καμαρωνουν οτι κατεκτησαν την ιβηρικη, αλλα σκουζουν γιατι τους κατεκτησαν οι ευρωπαιοι. :003:
και φυσικα οπου λενε για αφρικη λες και ηταν ποτε κατι ενιαιο, κατι ενωμενο, και οχι απο 18 χωρια χωριατες, και με τον ιδιο τροπο αναφερονται στους ευρωπαιους κατακτητες, λες και οι ευρωπαιοι δεν σφαζονταν αναμεταξυ τους.
Αντιστοιχα πραγματα λενε και οι της απεναντι πλευρας, βαζοντας στο ιδιο επιπεδο τον Ελληνικο πολιτισμο με αυτο των ...Βικινγκς, που καμαρωνουν για την αποικιοκρατια αλλα σκουζουν για τους μεταναστες, που τιμουν αυτους που γενοκτονησαν τους ιθαγενεις αμερικανους, που λενε πως ο Ιησους ηταν ξανθος γαλανοματης, και δεν εχουν καν την δικαιολογια οτι υπεστησαν 400 χρονια σκλαβιας, απαρτχαιντ και γενοκτονιας και οτι ακομα και σημερα αντιμετωπιζονται συχνα ως πολιτες β κατηγοριας, και πως καπως πρεπει να βρουν την ιστορικη ταυτοτητα που τους εχει στερηθει.
α γεια σου.

δε λεω κατι διαφορετικο, εξισου ρατσιστομουτρα ειναι ολοι. :102:
Οχι, δεν ειναι το ιδιο. Αλλο πραγμα η αναζητηση ταυτοτητας και αλλο η διεκδικηση κυριαρχιας και ηγεμονιας. Ακομα και οι πιο ακραιοι μαυροι εθνικιστες, ιστορικα ζητουσαν μοναχα ανεξαρτησια. Οι πιο ακραιοι λευκοι εθνικιστες ζητουν εθνοκαθαρση.
wooded glade έγραψε: Είπαμε ότι είμαστε υπέρ του πολυφυλετικού καθεστώτος - εσύ μας έβαλες και επί Ντάτσουν να πουλάμε καρπούζια.

Άβαταρ μέλους
Ασέβαστος
Δημοσιεύσεις: 33332
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 12:05

Re: Παρατηρητήριο πολιτικής ορθότητας, SJW και Woke culture

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ασέβαστος » 02 Μαρ 2023, 10:35

John Brown Gun Club έγραψε:
02 Μαρ 2023, 10:31


Οχι, δεν ειναι το ιδιο. Αλλο πραγμα η αναζητηση ταυτοτητας και αλλο η διεκδικηση κυριαρχιας και ηγεμονιας. Ακομα και οι πιο ακραιοι μαυροι εθνικιστες, ιστορικα ζητουσαν μοναχα ανεξαρτησια. Οι πιο ακραιοι λευκοι εθνικιστες ζητουν εθνοκαθαρση.
οχι, ειναι. οι πιο ακραιοι μαυροι, ιστορικα ζητουσαν να κατακτησουν τον κοσμο. σημερα ζητουν λιγο πολυ το ιδιο, αρχικα να εξαφανιστουν οι λευκοι.
To be old and wise, you must first be young and stupid.

https://www.talcmag.gr/apopseis/ante-gamisou/ αντε και γαμησου.

Άβαταρ μέλους
ik_90
Δημοσιεύσεις: 1128
Εγγραφή: 20 Οκτ 2022, 18:45

Re: Παρατηρητήριο πολιτικής ορθότητας, SJW και Woke culture

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ik_90 » 02 Μαρ 2023, 10:36

John Brown Gun Club έγραψε:
02 Μαρ 2023, 10:24


Ειλικρινά τωρα, αυτη ειναι φτηνοδικαιολογια επιπεδου "ε αφου και οι μαυροι στην Αμερικη αποκαλουν ο ενας τον αλλον n****, δεν τρεχει μια να τους αποκαλω κι εγω ετσι"
Και ειναι τερμα υποκριτικο να το γραφεις αυτο μετα απο οσα εχεις γραψει στο νημα.
Έχω πάμπολλες φορές δηλώσει το ποσό κατά της πολιτικής ορθότητας είμαι. Αν διάβασες τι γράφω μια σελίδα πριν, λέω ότι δεν είναι όλα τα πράγματα πολιτική ορθότητα, υπάρχουν όντως μειωτικοί χαρακτηρισμοί σε ομοφυλόφιλους κ.λπ.
Κατά τα άλλα, για χαλάρωσε που θα μας πεις και πως θα γράφουμε ρε μάγκα. Που τσουβαλιάζεις και χαρακτηρίζεις όσους διαφωνούν με την woke παράνοια ως alt right , τραμπικούς και δεν ξέρω'γω τι άλλο.
«Το πεπρωμένο ενός ανθρώπου είναι ο χαρακτήρας του»
Ηράκλειτος

Άβαταρ μέλους
John Brown Gun Club
Δημοσιεύσεις: 9178
Εγγραφή: 28 Ιουν 2020, 15:15

Re: Παρατηρητήριο πολιτικής ορθότητας, SJW και Woke culture

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από John Brown Gun Club » 02 Μαρ 2023, 10:38

Ναύτης έγραψε:
02 Μαρ 2023, 10:25
ik_90 έγραψε:
02 Μαρ 2023, 10:05
Ναύτης έγραψε:
02 Μαρ 2023, 09:55
Φίλε μου, έχεις ακούσει διεμφυλικά άτομα (χρησιμοποιώ τον συμπεριληπτικό όρο για να μη μού ξαναβάλει τις φωνές ο John Brown Gun Club) να συνομιλούν χαλαρά μεταξύ τους; Νομίζω ότι θα εκπλαγείς από το πόσο "μη πολιτικά ορθός" είναι σε κάποιες περιπτώσεις ο λόγος και οι εκφράσεις τους.
Ναι, έχω ακούσει, έχω βρεθεί και σε παρέα μόνο με γκέι και μια χαρά τα λένε μη πολιτικώς ορθά. Ο αντίλογος είναι ότι αυτοί μπορούν να τα λένε μεταξύ τους, όπως πχ ο ρομά μπορεί να πει τον άλλον ρομά "γύφτο" χωρίς να υπάρχει θέμα.
Εγώ, απ' την άλλη, λέω ότι ο σεβασμός κερδίζεται, δεν απαιτείται, και κάθε δράση φέρνει αντίδραση.
Ομοφυλόφιλος, για παράδειγμα, ήταν αυτός:

Εικόνα

Αυτό:

Εικόνα

είναι τραβέλι.
Μπα, τωρα ο "ντιγκινταγκας" και ο "φιφης" των προηγουμενων αναρτησεων σου εγινε ομοφυλοφιλος;
wooded glade έγραψε: Είπαμε ότι είμαστε υπέρ του πολυφυλετικού καθεστώτος - εσύ μας έβαλες και επί Ντάτσουν να πουλάμε καρπούζια.

Άβαταρ μέλους
John Brown Gun Club
Δημοσιεύσεις: 9178
Εγγραφή: 28 Ιουν 2020, 15:15

Re: Παρατηρητήριο πολιτικής ορθότητας, SJW και Woke culture

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από John Brown Gun Club » 02 Μαρ 2023, 10:38

διπλο ποστ
wooded glade έγραψε: Είπαμε ότι είμαστε υπέρ του πολυφυλετικού καθεστώτος - εσύ μας έβαλες και επί Ντάτσουν να πουλάμε καρπούζια.

Άβαταρ μέλους
John Brown Gun Club
Δημοσιεύσεις: 9178
Εγγραφή: 28 Ιουν 2020, 15:15

Re: Παρατηρητήριο πολιτικής ορθότητας, SJW και Woke culture

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από John Brown Gun Club » 02 Μαρ 2023, 10:40

ik_90 έγραψε:
02 Μαρ 2023, 10:36
John Brown Gun Club έγραψε:
02 Μαρ 2023, 10:24


Ειλικρινά τωρα, αυτη ειναι φτηνοδικαιολογια επιπεδου "ε αφου και οι μαυροι στην Αμερικη αποκαλουν ο ενας τον αλλον n****, δεν τρεχει μια να τους αποκαλω κι εγω ετσι"
Και ειναι τερμα υποκριτικο να το γραφεις αυτο μετα απο οσα εχεις γραψει στο νημα.
Έχω πάμπολλες φορές δηλώσει το ποσό κατά της πολιτικής ορθότητας είμαι. Αν διάβασες τι γράφω μια σελίδα πριν, λέω ότι δεν είναι όλα τα πράγματα πολιτική ορθότητα, υπάρχουν όντως μειωτικοί χαρακτηρισμοί σε ομοφυλόφιλους κ.λπ.
Κατά τα άλλα, για χαλάρωσε που θα μας πεις και πως θα γράφουμε ρε μάγκα. Που τσουβαλιάζεις και χαρακτηρίζεις όσους διαφωνούν με την woke παράνοια ως alt right , τραμπικούς και δεν ξέρω'γω τι άλλο.
Σορρυ, παρεξηγηση, δεν το γραψα για σενα, στο Ναυτη πηγαινε, εσυ σωστα απαντησες.
wooded glade έγραψε: Είπαμε ότι είμαστε υπέρ του πολυφυλετικού καθεστώτος - εσύ μας έβαλες και επί Ντάτσουν να πουλάμε καρπούζια.

Άβαταρ μέλους
John Brown Gun Club
Δημοσιεύσεις: 9178
Εγγραφή: 28 Ιουν 2020, 15:15

Re: Παρατηρητήριο πολιτικής ορθότητας, SJW και Woke culture

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από John Brown Gun Club » 02 Μαρ 2023, 10:44

Επισης, θα πω και θα γραψω οτι θελω και θα κανω κριτικη σε ολα οσα λεει οποιοσδηποτε, γιατι και αυτο ελευθερια λογου ειναι. Το να χρησιμοποιεις ομως ρατσιστικους, σεξιστικους και ομοφοβικους χαρακτηρισμους ΔΕΝ ειναι ελευθερια λογου, ειναι ρατσισμος, σεξισμος και ομοφοβια, δηλαδη επιθεση στην ελευθερια των μειονοτητων.
wooded glade έγραψε: Είπαμε ότι είμαστε υπέρ του πολυφυλετικού καθεστώτος - εσύ μας έβαλες και επί Ντάτσουν να πουλάμε καρπούζια.

Άβαταρ μέλους
Ναύτης
Δημοσιεύσεις: 13974
Εγγραφή: 12 Φεβ 2021, 10:50

Re: Παρατηρητήριο πολιτικής ορθότητας, SJW και Woke culture

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ναύτης » 02 Μαρ 2023, 10:45

John Brown Gun Club έγραψε:
02 Μαρ 2023, 10:38
Ναύτης έγραψε:
02 Μαρ 2023, 10:25
ik_90 έγραψε:
02 Μαρ 2023, 10:05


Ναι, έχω ακούσει, έχω βρεθεί και σε παρέα μόνο με γκέι και μια χαρά τα λένε μη πολιτικώς ορθά. Ο αντίλογος είναι ότι αυτοί μπορούν να τα λένε μεταξύ τους, όπως πχ ο ρομά μπορεί να πει τον άλλον ρομά "γύφτο" χωρίς να υπάρχει θέμα.
Εγώ, απ' την άλλη, λέω ότι ο σεβασμός κερδίζεται, δεν απαιτείται, και κάθε δράση φέρνει αντίδραση.
Ομοφυλόφιλος, για παράδειγμα, ήταν αυτός:

Εικόνα

Αυτό:

Εικόνα

είναι τραβέλι.
Μπα, τωρα ο "ντιγκινταγκας" και ο "φιφης" των προηγουμενων αναρτησεων σου εγινε ομοφυλοφιλος;
Αξιοπρεπής μπορεί και πρέπει να είναι ένας άνθρωπος ανεξάρτητα από την σεξουαλική του προτίμηση.Ο ομοφυλόφιλος είναι ομοφυλόφιλος και το τραβέλι, τραβέλι. Είπαμε, ο σεβασμός κερδίζεται.
btw "Φίφης" ήταν το όνομα του γνωστού ρόλου του Παράβα στις ταινίες τότε, χαλάρωσε λίγο.

Εικόνα

Άβαταρ μέλους
Jimmy81
Δημοσιεύσεις: 6558
Εγγραφή: 04 Ιαν 2019, 05:42
Phorum.gr user: Jimmy81
Τοποθεσία: Ουκρανικές στέπες

Re: Παρατηρητήριο πολιτικής ορθότητας, SJW και Woke culture

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Jimmy81 » 02 Μαρ 2023, 10:50

Μιας και αναφέρθηκαν τα βιβλία, θυμήθηκα μια πολύ γνωστή περίπτωση αλλαγής τίτλου βιβλίου αλλά και εσωτερικών αναφορών (δεν θυμάμαι αν αναφέρθηκε πιο πριν). Πρόκειται για το πασίγνωστο best seller της Agatha Christie, "And Then There Were None" (1939). Ο original τίτλος στην Μ. Βρετανία ήταν "Ten Little Niggers" (προέρχεται από παιδικό τραγούδι) αλλά στις ΗΠΑ επειδή ο όρος nigger ήταν υποτιμητικός το βιβλίο κυκλοφόρησε ως "And Then There Were None", σε κάποιες εκδόσεις και ως "Ten Little Indians". Στη Μ. Βρετανία ο original τίτλος διατηρήθηκε μέχρι το 1985.
Ροζάκης-Κοτζιάς-Δένδιας: Οι 3 σύγχρονοι Τιτάνες της ελληνικής εξωτερικής πολιτικής
Κράτη με Σύνθετη Ονομασία αλλά ιθαγένεια από τη μία λέξη της κρατικής ονομασίας

Άβαταρ μέλους
John Brown Gun Club
Δημοσιεύσεις: 9178
Εγγραφή: 28 Ιουν 2020, 15:15

Re: Παρατηρητήριο πολιτικής ορθότητας, SJW και Woke culture

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από John Brown Gun Club » 02 Μαρ 2023, 10:52

Ένοπλος σοσιαλμπαχαλάκης έγραψε:
02 Μαρ 2023, 10:28
John Brown Gun Club έγραψε:
02 Μαρ 2023, 10:16
Ένοπλος σοσιαλμπαχαλάκης έγραψε:
02 Μαρ 2023, 09:53

καλά, όκ. είσαι πολύ ευαίσθητος αρκεί να μην είναι τίποτα "σκουροι" αραβομουσουλμανοι, εκεί ας ψοφάνε και ας τους καθαρίζουν, στα άρχιδια μας. καλημέρα σου.
Σε διαβεβαιω πως ειμαι σε τετοιο βαθμο αλληλεγγυος στους Παλαιστινιους, που ο ισραηλολαγνος Scouser με αποκαλει συστηματικα αντισημιτη, ακολουθωντας τη συνηθισμενη πια τακτικη της αμερικανικης ακροδεξιας. Αλλα να, το να καταδικαζεις μονο το Ισραηλ ενω επικροτεις την Ρωσσικη εισβολη στην Ουκρανια, και αδιαφορεις για οποιαδηποτε αλλη ιστορικη αδικια, ειναι συνηθως σημαδι πως εισαι αντισημιτης.
Ε και όταν το παίζεις ευαίσθητος αλλά επικροτεις τα φασισταρια που ψηφίζουν στον Ισραήλ και τις πολιτικές του, δεν μπορεί να σε πάρει κάνεις στα σοβαρά. μόνο που αμφισβητήσεις κατά πόσο κάνει εγκλήματα εδώ και σχεδόν 80 χρόνια καταλάβαμε.

επίσης πολλοί κάνουν την πάπια για αλλά εγκλήματα στον κόσμο, και κράζουν όλη μέρα τον Πούτιν. αυτό δεν τους κάνει ρατσιστές με τον ρωσικό λαό. πολιτικαντηδες είναι.

Δεν αμφισβητησα σε καμια περιπτωση τα εγκληματα του Ισραηλινου κρατους, αμφισβητω ομως πολυ σοβαρα την εξομοιωση τους με το Ολοκαυτωμα και τον χαρακτηρισμο "εγκληματα κατα της ανθρωποτητας" οπως και τις ταχα μου αγνες προθεσεις ενος μερους της ελληνικης αριστερας που εξισωνει κρατος του Ισραηλ και Εβραισμο (και στηριζει Πουτιν)
wooded glade έγραψε: Είπαμε ότι είμαστε υπέρ του πολυφυλετικού καθεστώτος - εσύ μας έβαλες και επί Ντάτσουν να πουλάμε καρπούζια.

Άβαταρ μέλους
John Brown Gun Club
Δημοσιεύσεις: 9178
Εγγραφή: 28 Ιουν 2020, 15:15

Re: Παρατηρητήριο πολιτικής ορθότητας, SJW και Woke culture

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από John Brown Gun Club » 02 Μαρ 2023, 10:52

ξανα διπλο ποστ, χρειαζομαι καινουριο ποντικι
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος John Brown Gun Club την 02 Μαρ 2023, 10:53, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
wooded glade έγραψε: Είπαμε ότι είμαστε υπέρ του πολυφυλετικού καθεστώτος - εσύ μας έβαλες και επί Ντάτσουν να πουλάμε καρπούζια.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Κοινωνικά θέματα”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών