Βανδαλισμος εκκλησίας στη Λάρισα από λοατκι ακτιβιστες

Κοινωνικά θέματα και προβληματισμοί
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Προσοχή: Σύμφωνα με το νόμο απαγορεύεται η δημοσιοποίηση ονομαστικά η φωτογραφικά ποινικών καταδικών οποιουδήποτε βαθμού & αιτιολογίας καθώς εμπίπτουν στα ευαίσθητα προσωπικά δεδομένα του ατόμου. Τυχόν δημοσιοποίηση τέτοιων δεδομένων ενδέχεται να επιφέρει ποινικές κυρώσεις στο συντάκτη. Επιτρέπεται μόνο αν έχει δοθεί εισαγγελική εντολή και μόνο για το χρονικό διάστημα που αυτή ισχύει. Οφείλετε σε κάθε περίπτωση να ζητήσετε με αναφορά τη διαγραφή της ανάρτησης πριν παρέλθει το χρονικό διάστημα της νόμιμης δημοσιοποίησης. Η διαχείριση αποποιείται κάθε ευθύνη για τυχόν ποινικές ευθύνες αν παραβιάσετε τα παραπάνω.
Άβαταρ μέλους
lonelyrider
Δημοσιεύσεις: 3775
Εγγραφή: 28 Ιούλ 2018, 00:12
Phorum.gr user: lonelyrider
Τοποθεσία: Τόπος ζώντων

Re: Βανδαλισμος εκκλησίας στη Λάρισα από λοατκι ακτιβιστες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από lonelyrider » 06 Φεβ 2024, 13:03

George_V έγραψε:
06 Φεβ 2024, 09:19
lonelyrider έγραψε:
04 Φεβ 2024, 12:55
Εδώ στη Λάρισα η εκκλησία ασκεί τεράστιο φιλανθρωπικό έργο. Βοήθησε και τους πλημμυροπαθεις με αρκετά χρήματα και αγαθά.
Κάποια μαλακισμενα όμως πηγαν και την βανδαλισαν.
Κανονικά πρέπει να μαζευτούμε οι χριστιανοί εδω στη Λάρισα, να τα βρούμε και να τα γαμησουμε στο ξύλο.
Πρόπερσι πάλι στον αγιο αχιλλειο βαραγανε παρομοια μαλακισμενα, αστυνομικό με κλωτσιές στο κεφάλι. Η ανεκτικότητα οδηγεί σε τέτοιες καταστάσεις. Πρέπει να επικράτησει το δογμα νομος και ταξη. Αλλα αμα η νομοθετική εξουσία παράγει ανωμαλους νομους πως να επιβληθεί αυτό το δογμα?
Αναβίωση των Παραβολανων?
Να και ο επιδειξιας γνωσεων. Ξαναχτυπησε παλι.
Εγω δεν ειμαι υπερ της βιας. Και οι παραβολανοι σκοτωναν κοσμο. Ειπα εγω κατι τετοιο?
Εγω λεω οτι η ανεκτικοτητα μας ως χριστιανοι εχει προ πολλου καταστει υπερβολικη.
Ειναι η πολλοστη φορα που βανδαλιζουν τον μητροπολιτικο ναο εδω στη Λαρισα. Αυτο δεν μπορει να συνεχισει να ειναι ανεκτο. Στο ναο τελουνται τα αγια μυστηρια. Κι αυτο που εγραψα για ξυλο απλα εδωσα εναν υπερβολικο τονο για να δειξω την αγανακτηση μου. Η αστυνομια πρεπει να επιληφθει του θεματος και να σχηματιστουν δικογραφιες για πλακα.
Οι νεολαιοι της Λαρισας εχουν βαψει με σπρει ολη τη πολη. Εκλλησιες,την ιατρικη σχολη, δημοσιες υπηρεσιες κ.ο.κ.
Θα ρθει κανας τουριστας και θα λεει που ηρθα εδω? Πηγαινε στη γερμανια να βαψεις με συνθηματα κτιριο να δεις τι θα σε κανει ο νομος.
Οταν δε οι φοιτητες κανουν καταληψη σε πανεπιστημιο τραβα μετα μεσα να δεις τι γινεται.
Η ανεκτικοτητα οδηγει σε παραβατικοτητα.
"Οἶδά σου τὰ ἔργα, ὅτι οὔτε ψυχρὸς εἶ οὔτε ζεστός· ὄφελον ψυχρὸς ἦς ἢ ζεστός, οὕτως ὅτι χλιαρὸς εἶ, καὶ οὔτε ζεστὸς οὔτε ψυχρός, μέλλω σε ἐμέσαι ἐκ τοῦ στόματός μου." (Αποκάλυψη 3,15-16)

Άβαταρ μέλους
Πασιφάη
Δημοσιεύσεις: 13588
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 13:32

Re: Βανδαλισμος εκκλησίας στη Λάρισα από λοατκι ακτιβιστες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Πασιφάη » 06 Φεβ 2024, 13:57

lonelyrider έγραψε:
06 Φεβ 2024, 13:03
George_V έγραψε:
06 Φεβ 2024, 09:19
lonelyrider έγραψε:
04 Φεβ 2024, 12:55
Εδώ στη Λάρισα η εκκλησία ασκεί τεράστιο φιλανθρωπικό έργο. Βοήθησε και τους πλημμυροπαθεις με αρκετά χρήματα και αγαθά.
Κάποια μαλακισμενα όμως πηγαν και την βανδαλισαν.
Κανονικά πρέπει να μαζευτούμε οι χριστιανοί εδω στη Λάρισα, να τα βρούμε και να τα γαμησουμε στο ξύλο.
Πρόπερσι πάλι στον αγιο αχιλλειο βαραγανε παρομοια μαλακισμενα, αστυνομικό με κλωτσιές στο κεφάλι. Η ανεκτικότητα οδηγεί σε τέτοιες καταστάσεις. Πρέπει να επικράτησει το δογμα νομος και ταξη. Αλλα αμα η νομοθετική εξουσία παράγει ανωμαλους νομους πως να επιβληθεί αυτό το δογμα?
Αναβίωση των Παραβολανων?
Να και ο επιδειξιας γνωσεων. Ξαναχτυπησε παλι.
Εγω δεν ειμαι υπερ της βιας. Και οι παραβολανοι σκοτωναν κοσμο. Ειπα εγω κατι τετοιο?
Εγω λεω οτι η ανεκτικοτητα μας ως χριστιανοι εχει προ πολλου καταστει υπερβολικη.
Ειναι η πολλοστη φορα που βανδαλιζουν τον μητροπολιτικο ναο εδω στη Λαρισα. Αυτο δεν μπορει να συνεχισει να ειναι ανεκτο. Στο ναο τελουνται τα αγια μυστηρια. Κι αυτο που εγραψα για ξυλο απλα εδωσα εναν υπερβολικο τονο για να δειξω την αγανακτηση μου. Η αστυνομια πρεπει να επιληφθει του θεματος και να σχηματιστουν δικογραφιες για πλακα.
Οι νεολαιοι της Λαρισας εχουν βαψει με σπρει ολη τη πολη. Εκλλησιες,την ιατρικη σχολη, δημοσιες υπηρεσιες κ.ο.κ.
Θα ρθει κανας τουριστας και θα λεει που ηρθα εδω? Πηγαινε στη γερμανια να βαψεις με συνθηματα κτιριο να δεις τι θα σε κανει ο νομος.
Οταν δε οι φοιτητες κανουν καταληψη σε πανεπιστημιο τραβα μετα μεσα να δεις τι γινεται.
Η ανεκτικοτητα οδηγει σε παραβατικοτητα.
Κι εσύ, θα καθαρίσεις, το ''σκουπιδαριό''. Μη γαμας πολύ. Το λέω διότι διατυμπανίζεις την ''χριστιανικότητά '' σου, αγαπημένε.
Η ουσία είναι πως η μέριμνα της πολιτείας δυστυχώς, δεν ακουμπάει τόσο, στα αυτονόητα. Σεβασμός στην ανεξιθρησκεία και κατά συνέπεια, ΔΕΝ βανδαλίζουμε θρησκευτικούς χώρους ανθρώπων που έχουν διαφορετικές πεποιθήσεις.
Όχι κατά το δοκούν. Έλα τώρα. Να'ταν τρόπος, να τα γκρεμίσεις όλα.
Δεν σε κάνει καλλίτερο απ'τους Ισλαμιστές.
''Μου αρέσουν οι άνθρωποι που φορούν την ψυχή στο πρόσωπό τους'' Jim Morrison

Dorian
Δημοσιεύσεις: 2846
Εγγραφή: 09 Απρ 2018, 22:13

Re: Βανδαλισμος εκκλησίας στη Λάρισα από λοατκι ακτιβιστες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Dorian » 08 Φεβ 2024, 10:42

lonelyrider έγραψε:
05 Φεβ 2024, 22:57
Dorian έγραψε:
05 Φεβ 2024, 22:32
lonelyrider έγραψε:
04 Φεβ 2024, 12:55
Εδώ στη Λάρισα η εκκλησία ασκεί τεράστιο φιλανθρωπικό έργο. Βοήθησε και τους πλημμυροπαθεις με αρκετά χρήματα και αγαθά.
Κάποια μαλακισμενα όμως πηγαν και την βανδαλισαν.
Κανονικά πρέπει να μαζευτούμε οι χριστιανοί εδω στη Λάρισα, να τα βρούμε και να τα γαμησουμε στο ξύλο.
Πρόπερσι πάλι στον αγιο αχιλλειο βαραγανε παρομοια μαλακισμενα, αστυνομικό με κλωτσιές στο κεφάλι. Η ανεκτικότητα οδηγεί σε τέτοιες καταστάσεις. Πρέπει να επικράτησει το δογμα νομος και ταξη. Αλλα αμα η νομοθετική εξουσία παράγει ανωμαλους νομους πως να επιβληθεί αυτό το δογμα?
Μην ξεχάσεις να ξαναψηφίσει ΝΔ.
Έχεις δίκιο που μου τη λες.
Ο κουτοπονηρος πρωθυπουργός περίμενε να κερδίσει πρώτα τις εκλογές που τις ειχε στο τσεπάκι δημοσκοπικα και μετά φέρνει το νομοσχέδιο έκτρωμα για την τεκνοθεσια στους ανωμαλους. Γιατί για το γάμο δε με ενδιαφέρει. Ας πανε στο δημαρχείο και ας γλύφουν και τα πόμολα. Στην εκκλησία ομοφυλόφιλος δε πατας για γαμο ουτε για πλακα. Ο κουτοπονηρος πρωθυπουργός λοιπον φερνει μετα τις εκλογές αυτο το νομοσχέδιο γιατί αν το φερνε πριν θα χανε ψηφαλακια επειδη μεγαλο μερος των ψηφοφορων του ειναι δεξιοι συντηρητικοι που δεν δέχονται τετοιες ανωμαλίες. Ενω τώρα που οι εκλογες θα είναι σε 3.5 χρόνια θα χει ψιλοξεχαστει το θέμα.
Έτσι δουλεύουν στα βρωμικα κομματικα επιτελεία.
Τα σημεία (και τέρατα) υπήρχαν παντα. Και σίγουρα δεν είναι κουτοπονηριά είναι δαιμονική μανία και χρεη. Δεν χρειάζεται να κάνεις εκχωρήσεις πχ ναι υπερ του γάμου. ΑΠλώς θα το προχωρουν συνεχώς. Και στο συγκεκριμένο νομικά πως θα διαχωρίσεις το γάμο από την υιοθεσία; θα στο πουν διάκριση. Το επόμενο που θα προχωρήσουν μετά από αυτό είναι να ζητάνε να ανοίξουν τις υιοθεσίες αβέρτα από φτωχές τριτοκοσμικές χώρες.
https://youtu.be/-VhIL6Ld9qI?t=1166 Πράξη ΑΝΑΘΕΜΑΤΙΣΜΟΥ ΤΩΝ ΒΟΥΛΕΥΤΩΝ Κατσαφάδου Κωνσταντίνου, Μιχαηλίδου Δόμνας, Βλαχάκου Νικολάου http://tinyurl.com/4hwb2kra

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Κοινωνικά θέματα”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών