Οι άχρηστοι αργοσχολοι μπάτσοι του Κούλη τα κατάφεραν παλι

Κοινωνικά θέματα και προβληματισμοί
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Προσοχή: Σύμφωνα με το νόμο απαγορεύεται η δημοσιοποίηση ονομαστικά η φωτογραφικά ποινικών καταδικών οποιουδήποτε βαθμού & αιτιολογίας καθώς εμπίπτουν στα ευαίσθητα προσωπικά δεδομένα του ατόμου. Τυχόν δημοσιοποίηση τέτοιων δεδομένων ενδέχεται να επιφέρει ποινικές κυρώσεις στο συντάκτη. Επιτρέπεται μόνο αν έχει δοθεί εισαγγελική εντολή και μόνο για το χρονικό διάστημα που αυτή ισχύει. Οφείλετε σε κάθε περίπτωση να ζητήσετε με αναφορά τη διαγραφή της ανάρτησης πριν παρέλθει το χρονικό διάστημα της νόμιμης δημοσιοποίησης. Η διαχείριση αποποιείται κάθε ευθύνη για τυχόν ποινικές ευθύνες αν παραβιάσετε τα παραπάνω.
Άβαταρ μέλους
vantono
Δημοσιεύσεις: 24398
Εγγραφή: 14 Απρ 2018, 13:22
Phorum.gr user: vantono
Τοποθεσία: κεντρικά γραφεία George Soros

Re: Οι άχρηστοι αργοσχολοι μπάτσοι του Κούλη τα κατάφεραν παλι

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από vantono » 04 Απρ 2024, 11:47

georgebi έγραψε:
04 Απρ 2024, 11:40
Εικόνα
https://marketnews.gr/2879127/logika-er ... ogo-kosmo/

Προσοχή.... θα πω κάτι αντιδημοφιλές.

Η άτυχη κοπέλα είχε μηνύσει τον σύντροφό της το 2020, για βιασμό και βιαιοπραγία. Μετά, όχι μόνο απέσυρε τη μήνυση, αλλά ανέβαζε στο προφίλ της εικόνες έρωτα και ευτυχίας, με αγκαλιές και φιλιά, από τα ταξίδια τους σε όλη την Ελλάδα. Σε μια από αυτές άφηνε να εννοηθεί ότι ετοιμάζονται για γάμο και οι φίλοι τής ευχόντουσαν “καλά στέφανα”.

Ας πούμε, λοιπόν, ότι είσαι εσύ αστυνομικός και ξέρεις το παρελθόν αυτής της σχέσης.
Και βλέπεις την κοπέλα που είχες δει και πριν 4 χρόνια, να σου λέει ότι ο (πρώην; νυν; δεν μπορείς να ξέρεις…) σύντροφός της, αυτός που μηνύθηκε αλλά τα ξαναβρήκαν, την απειλεί. Πόσο σοβαρά θα πάρεις την καταγγελία;

Θα το πω, αλλά θα πέσει στο κενό, διότι ο έρωτας (και η αυταπάτη που τον συνοδεύει) δεν ξέρει από λογική: κάποιος που έχει προδιαγραφές για κακοποιητική συμπεριφορά, φαίνεται πριν την εκδηλώσει χτυπώντας ή μαχαιρώνοντας. Συνήθως αυτοί οι άνθρωποι είναι διεκδικητικοί, κτητικοί, αυταρχικοί, χειριστικοί, ζηλιάρηδες, εγωπαθείς, νάρκισσοι.

Όχι, κοπέλα μου δεν το κάνει γιατί σε “θέλει πολύ”. Να μην σε γοητεύει η επιμονή του. (Πόσες φορές δεν το έχουμε ακούσει αυτό, ε;) Το κάνει επειδή είναι συμπλεγματικός και ανασφαλής. Κι εσύ το ανέχεσαι επειδή είσαι το ίδιο. Λυπάμαι που το λέω, αλλά έτσι είναι. Μακριά από τέτοιες σχέσεις. Φύγε τρέχοντας, πριν καν σηκώσει χέρι. Διότι το χέρι από το μαχαίρι απέχουν μια συλλαβή.
Ας πούμε ότι είμαι υπάλληλος της ΔΕΗ και εχει ωραίο καιρό σήμερα.
Γουατιφιές με εσάνς ινσελισμού, απο τον γνωστό τύπο που ειπε να ασχοληθει με την πολιτικη και δεν πήρε ουτε την ψήφο της μητέρας του.

Στις δυο τελευταίες παραγράφους βεβαια, σωστός.

Άβαταρ μέλους
vantono
Δημοσιεύσεις: 24398
Εγγραφή: 14 Απρ 2018, 13:22
Phorum.gr user: vantono
Τοποθεσία: κεντρικά γραφεία George Soros

Re: Οι άχρηστοι αργοσχολοι μπάτσοι του Κούλη τα κατάφεραν παλι

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από vantono » 04 Απρ 2024, 11:49

ΓΑΛΗ έγραψε:
04 Απρ 2024, 11:45
vantono έγραψε:
04 Απρ 2024, 11:40
foscilis έγραψε:
04 Απρ 2024, 10:47


Η συζήτηση είναι ηλίθια γιατί ο αστυνομικός δεν έκανε ΑΠΟΛΥΤΩΣ ΤΙΠΟΤΑ.
Ακριβώς. Και εκεί τελειώνει η όποια συζήτηση.
Το επιχειρημα "επειδη δεν με αφηνουν να πυροβολάω γυφτους και πάκηδες, τότε κι εγω θα βλεπω σφαγή μπροστά μου και δεν θα κανω τιποτα", εχει αναλωθεί τελείως πια.
Και επαναλαμβάνω οτι παίζει να μην το εχει σκεφτεί ούτε ο χειρότερος μπάτσος αυτο. Ακομα και ο εγκληματίας μπατσος του συγκεκριμένου σκηνικου, δεν παίζει να σκέφτεται έτσι. Μονο οι καθε λογής ακροδεξιοί μη μπάτσοι, δεν σταματουν να το σκεφτονται αυτο.
Ακόμη ένας μαδουρίζων. Βρε κακομοίρικα και χυδαία δαπεργολάκια, βρε κολλημένα εμμονικά τυπάκια, βρε ριαλιτάδες της συφοράς, ακόμη και σε τέτοιες φάσεις βρίσκετε την ευκαιρία να αποδίδετε τα πάντα στην ακροδεξιά; :e045:
Ναι, μη σου την πληγώσουμε την καημένη την ακροδεξιά. Θα της πέσει ο βλήμμενος κώλος :102:

Άβαταρ μέλους
Ασέβαστος
Δημοσιεύσεις: 33285
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 12:05

Re: Οι άχρηστοι αργοσχολοι μπάτσοι του Κούλη τα κατάφεραν παλι

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ασέβαστος » 04 Απρ 2024, 11:49

vantono έγραψε:
04 Απρ 2024, 11:40
foscilis έγραψε:
04 Απρ 2024, 10:47
ΓΑΛΗ έγραψε:
04 Απρ 2024, 10:04


Πάμε πάλι. Ο πυροβολισμός εξουδετέρωσης από αστυνομικό απαγορεύεται
Η συζήτηση είναι ηλίθια γιατί ο αστυνομικός δεν έκανε ΑΠΟΛΥΤΩΣ ΤΙΠΟΤΑ.
Ακριβώς. Και εκεί τελειώνει η όποια συζήτηση.
Το επιχειρημα "επειδη δεν με αφηνουν να πυροβολάω γυφτους και πάκηδες, τότε κι εγω θα βλεπω σφαγή μπροστά μου και δεν θα κανω τιποτα", εχει αναλωθεί τελείως πια.
Και επαναλαμβάνω οτι παίζει να μην το εχει σκεφτεί ούτε ο χειρότερος μπάτσος αυτο. Ακομα και ο εγκληματίας μπατσος του συγκεκριμένου σκηνικου, δεν παίζει να σκέφτεται έτσι. Μονο οι καθε λογής ακροδεξιοί μη μπάτσοι, δεν σταματουν να το σκεφτονται αυτο.
δεν προλαβαινε να κανει τιποτα. :102:

δες την περιγραφη του φιλου, που ηταν διπλα. η μαχαιριες επεσαν πριν αυτος καταλαβει τι γινεται, και ηταν διπλα. λεει μαλιστα οτι καποιος μπατσος κλωτσησε το μαχαιρι απο το χερι του δραστη αρα καποιος κατι εκανε, κατοπιν εορτης βεβαιως.
To be old and wise, you must first be young and stupid.

https://www.talcmag.gr/apopseis/ante-gamisou/ αντε και γαμησου.

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 71665
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Οι άχρηστοι αργοσχολοι μπάτσοι του Κούλη τα κατάφεραν παλι

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 04 Απρ 2024, 11:52

vantono έγραψε:
04 Απρ 2024, 11:49
ΓΑΛΗ έγραψε:
04 Απρ 2024, 11:45
vantono έγραψε:
04 Απρ 2024, 11:40

Ακριβώς. Και εκεί τελειώνει η όποια συζήτηση.
Το επιχειρημα "επειδη δεν με αφηνουν να πυροβολάω γυφτους και πάκηδες, τότε κι εγω θα βλεπω σφαγή μπροστά μου και δεν θα κανω τιποτα", εχει αναλωθεί τελείως πια.
Και επαναλαμβάνω οτι παίζει να μην το εχει σκεφτεί ούτε ο χειρότερος μπάτσος αυτο. Ακομα και ο εγκληματίας μπατσος του συγκεκριμένου σκηνικου, δεν παίζει να σκέφτεται έτσι. Μονο οι καθε λογής ακροδεξιοί μη μπάτσοι, δεν σταματουν να το σκεφτονται αυτο.
Ακόμη ένας μαδουρίζων. Βρε κακομοίρικα και χυδαία δαπεργολάκια, βρε κολλημένα εμμονικά τυπάκια, βρε ριαλιτάδες της συφοράς, ακόμη και σε τέτοιες φάσεις βρίσκετε την ευκαιρία να αποδίδετε τα πάντα στην ακροδεξιά; :e045:
Ναι, μη σου την πληγώσουμε την καημένη την ακροδεξιά. Θα της πέσει ο βλήμμενος κώλος :102:
Στην καημένη τη ακροδεξιά, τη λέω κι εγώ.

Πράγμα που δεν κάνει κανένας πιαρίστας κηδεμόνας της ακροαριστεράς και αριστεράς από την κατηγορία σου στους ιδεολογικούς ομοϊδεάτες του, φλούφλη άντρα. :e045:
Gavalas for President! :grfl:

Άβαταρ μέλους
georgebi
Δημοσιεύσεις: 21510
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 14:17

Re: Οι άχρηστοι αργοσχολοι μπάτσοι του Κούλη τα κατάφεραν παλι

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από georgebi » 04 Απρ 2024, 11:57

Frappezitis έγραψε:
04 Απρ 2024, 06:39
Εμ τί θα'τανε;;;

Εικόνα

Εικόνα
看起来和闻起来像狗屎的东西,您无需舔以确保它是狗屎..... :102:
SpoilerShow
Ότι φαίνεται σκατά και μυρίζει σαν σκατά δεν χρειάζεται να το γλείψεις για να βεβαιωθείς ότι είναι σκατά..

Άβαταρ μέλους
vantono
Δημοσιεύσεις: 24398
Εγγραφή: 14 Απρ 2018, 13:22
Phorum.gr user: vantono
Τοποθεσία: κεντρικά γραφεία George Soros

Re: Οι άχρηστοι αργοσχολοι μπάτσοι του Κούλη τα κατάφεραν παλι

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από vantono » 04 Απρ 2024, 12:01

ΓΑΛΗ έγραψε:
04 Απρ 2024, 11:52
vantono έγραψε:
04 Απρ 2024, 11:49
ΓΑΛΗ έγραψε:
04 Απρ 2024, 11:45


Ακόμη ένας μαδουρίζων. Βρε κακομοίρικα και χυδαία δαπεργολάκια, βρε κολλημένα εμμονικά τυπάκια, βρε ριαλιτάδες της συφοράς, ακόμη και σε τέτοιες φάσεις βρίσκετε την ευκαιρία να αποδίδετε τα πάντα στην ακροδεξιά; :e045:
Ναι, μη σου την πληγώσουμε την καημένη την ακροδεξιά. Θα της πέσει ο βλήμμενος κώλος :102:
Στην καημένη τη ακροδεξιά, τη λέω κι εγώ.

Πράγμα που δεν κάνει κανένας πιαρίστας κηδεμόνας της ακροαριστεράς και αριστεράς από την κατηγορία σου στους ιδεολογικούς ομοϊδεάτες του, φλούφλη άντρα. :e045:
:xena::smt017
Πότε συνέβη αυτό?
Φαντάζομαι θα της τη λες επειδη εχει παραγίνει φλούφλικη/προχωκαγκούρικη ακροδεξιά κι αυτη τωρα τελευταία, εχει παρεκκλίνει και δεν ειναι η ορίτζιναλ ακροδεξιά που ολος ο κοζμος ηξερε και σέβονταν :102:

Ένοπλος σοσιαλμπαχαλάκης
Δημοσιεύσεις: 23342
Εγγραφή: 19 Σεπ 2018, 10:47

Re: Οι άχρηστοι αργοσχολοι μπάτσοι του Κούλη τα κατάφεραν παλι

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ένοπλος σοσιαλμπαχαλάκης » 04 Απρ 2024, 12:04

georgebi έγραψε:
04 Απρ 2024, 11:57
Frappezitis έγραψε:
04 Απρ 2024, 06:39
Εμ τί θα'τανε;;;

[img]https://i.postimg.cc/65Z14Yw8/4339 ... .jpg[/img]

Εικόνα
Μοιάζει, αλλά έχει κι ένα άλλο Περιστέρι πιο πίσω, μπορεί να είναι έτσι όπως πετάει υποτίθεται. Το σίγουρο είναι πως έχει σταυρό κοσμποσκοινι, άρα αποκλείεται να είναι αναρχικών πεποιθήσεων. Εγώ εξ αρχής τον έκοψα πρεζακια, πιθανόν από το πολύ κάψιμο να είναι του χριστιανόψεκ, χωρίς να είναι σημαντικό αυτό βέβαια για την υπόθεση.

Άβαταρ μέλους
foscilis
Δημοσιεύσεις: 24774
Εγγραφή: 21 Ιουν 2018, 11:42

Re: Οι άχρηστοι αργοσχολοι μπάτσοι του Κούλη τα κατάφεραν παλι

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από foscilis » 04 Απρ 2024, 12:05

talaipwros έγραψε:
04 Απρ 2024, 11:29
Δεν ξέρεις τα πραγματικά περιστατικά. Ξέρεις τι γράφει ένα κωλοάρθρο.


Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 71665
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Οι άχρηστοι αργοσχολοι μπάτσοι του Κούλη τα κατάφεραν παλι

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 04 Απρ 2024, 12:07

vantono έγραψε:
04 Απρ 2024, 12:01
ΓΑΛΗ έγραψε:
04 Απρ 2024, 11:52
vantono έγραψε:
04 Απρ 2024, 11:49

Ναι, μη σου την πληγώσουμε την καημένη την ακροδεξιά. Θα της πέσει ο βλήμμενος κώλος :102:
Στην καημένη τη ακροδεξιά, τη λέω κι εγώ.

Πράγμα που δεν κάνει κανένας πιαρίστας κηδεμόνας της ακροαριστεράς και αριστεράς από την κατηγορία σου στους ιδεολογικούς ομοϊδεάτες του, φλούφλη άντρα. :e045:
:xena::smt017
Πότε συνέβη αυτό?
Φαντάζομαι θα της τη λες επειδη εχει παραγίνει φλούφλικη/προχωκαγκούρικη ακροδεξιά κι αυτη τωρα τελευταία, εχει παρεκκλίνει και δεν ειναι η ορίτζιναλ ακροδεξιά που ολος ο κοζμος ηξερε και σέβονταν :102:
Ψάξε και βρες.

Το μπολντ πάντως ισχύει. Οπότε, συνεχίστε να το παίζετε προσωπική φρουρά για τα μαδουροτοξοβόλια, στο πλαίσιο της πχορουμικής αντίστασης στη μισαλλοδοξία. Καρακαημένα. :e045:
Gavalas for President! :grfl:

Ένοπλος σοσιαλμπαχαλάκης
Δημοσιεύσεις: 23342
Εγγραφή: 19 Σεπ 2018, 10:47

Re: Οι άχρηστοι αργοσχολοι μπάτσοι του Κούλη τα κατάφεραν παλι

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ένοπλος σοσιαλμπαχαλάκης » 04 Απρ 2024, 12:08

Όλα στη φόρα για τα αργοσχολα γίδια. Κατά τα λοιπά η κυβέρνηση έχει δείξει ιδιαίτερο ενδιαφέρον για τις γυναικοκτονιες και την βία κατά των γυναικών. Για να φυλάνε λαμαρίνες η να κάνουν μαγκιες σε κάνα φοιτητή η κάνα πιτσιρικά που πίνει μπάφους, καλοί είναι. Αν θες καμία οργάνωση της προκοπής, μπα.
«Πριν δύο χρόνια βίωσα ενδοοικογενειακή βία. Πήγα στο Α.Τ των Αγίων Αναργύρων να το καταγγείλω. Ο αστυνομικός στο φυλάκιο δεν με αντιμετώπισε σωστά. Ήμουν άγρια χτυπημένη, με μώλωπες και μου είπε πως δεν μπορώ να ανέβω γιατί υπάρχει πάνω μία άλλη διαδικασία αυτοφώρου. Με ρώτησε εάν με χτύπησε, και ήμουν μαυρισμένη, και μου είπε καλύτερα να φύγω. Γύρισα σπίτι και προσπάθησα ξανά την επόμενη ημέρα. Είχε βάρδια κάποιος άλλος αστυνομικός και έγινε το ίδιο σκηνικό» κατήγγειλε στο Mega.

«Μου είπαν πως θα περιμένω πολλές ώρες γιατί υπάρχει πάνω αυτόφωρο και πάλι. Δεν μπήκα μέσα ποτέ. Το θέμα είναι να αλλάξει και η νομοθετική ρύθμιση για να μη ρυθμίσουμε άλλα θύματα. Εγώ μετά κινήθηκα νομικά. Είναι πολύ δύσκολο. Ακόμα και τώρα μου είναι δύσκολο να μιλήσω. Θυμήθηκα ξανά το περιστατικό όταν το είδα. Πως πήγα να ζητήσω βοήθεια και δεν με άκουσαν».

Άβαταρ μέλους
Λίνο Βεντούρα
Δημοσιεύσεις: 10476
Εγγραφή: 05 Δεκ 2018, 18:51

Re: Οι άχρηστοι αργοσχολοι μπάτσοι του Κούλη τα κατάφεραν παλι

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Λίνο Βεντούρα » 04 Απρ 2024, 12:10

Ληστοσυμμορίτης έγραψε:
04 Απρ 2024, 12:07
ώπα!
σταματήστε όλοι την κουβέντα να παρακολουθήσουμε όλοι αυτο το πολύ σημαντικό βίντεο που ανάρτησε κάποιο έμμισθο κομματόσκυλο στο τουίτερ όπου εκφράζει άποψη ένας άσχετος μαλάκας!
Fluffy έγραψε:
25 Αύγ 2021, 12:22
Στον καπιταλισμό κυριαρχεί η αντίληψη της κυρίαρχης τάξης, γιαυτό είναι και κυρίαρχη.

Άβαταρ μέλους
Σέλευκας
Δημοσιεύσεις: 9299
Εγγραφή: 04 Αύγ 2018, 01:00
Phorum.gr user: Seleykos
Τοποθεσία: Sapan

Re: Οι άχρηστοι αργοσχολοι μπάτσοι του Κούλη τα κατάφεραν παλι

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Σέλευκας » 04 Απρ 2024, 12:19

Χ'ανουμε 103 στο Μάτι για να πάνε σαββατοκύριακο οι αστυνομικοί, μετά χάνουμε 57 για να πάνε Αποκριές οι υπάλληλοι του ΟΣΕ και τώρα χάνουμε με τραγικό τρόπο μια γυναίκα έξω απο το τμήμα επειδή δεν θα μας πεις εσύ τι να κάνουμε μωρή χαρχάλω σε λίγο σχολάμε άντε μη σου γαμήσω τίποτα μεσσημεριάτικα. Συμπέρασμα , φταίει ο γκαμπινταλιζμός.
Ιδιωτικές δομές παιδιών. Πως είναι δυνατόν;
Κοινοβουλευτισμός είναι η εκπροσώπηση των φεουδαρχών απέναντι στον βασιλιά.
Azzurra Carnelos

nemo
Δημοσιεύσεις: 7580
Εγγραφή: 04 Ιούλ 2018, 11:08

Re: Οι άχρηστοι αργοσχολοι μπάτσοι του Κούλη τα κατάφεραν παλι

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από nemo » 04 Απρ 2024, 12:20

vantono έγραψε:
04 Απρ 2024, 12:01
ΓΑΛΗ έγραψε:
04 Απρ 2024, 11:52
vantono έγραψε:
04 Απρ 2024, 11:49

Ναι, μη σου την πληγώσουμε την καημένη την ακροδεξιά. Θα της πέσει ο βλήμμενος κώλος :102:
Στην καημένη τη ακροδεξιά, τη λέω κι εγώ.

Πράγμα που δεν κάνει κανένας πιαρίστας κηδεμόνας της ακροαριστεράς και αριστεράς από την κατηγορία σου στους ιδεολογικούς ομοϊδεάτες του, φλούφλη άντρα. :e045:
:xena::smt017
Πότε συνέβη αυτό?
Φαντάζομαι θα της τη λες επειδη εχει παραγίνει φλούφλικη/προχωκαγκούρικη ακροδεξιά κι αυτη τωρα τελευταία, εχει παρεκκλίνει και δεν ειναι η ορίτζιναλ ακροδεξιά που ολος ο κοζμος ηξερε και σέβονταν :102:
βρε συ μπουμπη ! αναρωτιεμαι μηπως τα αιτια που δειχνετε τοσο βλακες ειναι ψυχολογικα
ή ειναι λογω ιδεοληψιας; που και αυτο να ειναι, ειναι το ιδιο
εχει αναλυθει τοσες φορες οτι ενας σκοπος σε πολυσυχναστο δρομο ειτε εκπαιδευμενος ειτε ανεκπαιδευτος ειναι ευαλωτος ακομη και για τον ιδιο του εαυτο
το πολυ που μπορει να κανει ειναι να σταματησει ενα καυγα και αυτο με αντιπαλους χαμηλων δυνατοτητων- τι απο ολα δεν μπορειτε να καταλαβετε !!

Άβαταρ μέλους
Ληστοσυμμορίτης
Δημοσιεύσεις: 4653
Εγγραφή: 17 Σεπ 2023, 17:16

Re: Οι άχρηστοι αργοσχολοι μπάτσοι του Κούλη τα κατάφεραν παλι

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ληστοσυμμορίτης » 04 Απρ 2024, 12:25

για να δούμε σε άλλες περιπτώσεις τις ικανότητες και δεξιότητες του κατασταλτικού μηχανισμού

Εικόνα

στην καταστολή είναι πρώτοι, να προστατεύσουν από ποινικούς δεν προφταίνουν.
Καπιταλισμός ένα σύστημα που σαπίζει

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Κοινωνικά θέματα”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών