Αρχιμανδρίτης χειροκροτούμενος είπε τον Άδωνι βδέλυγμα και βουλευτίνα της ΝΔ έφαγε χαστούκι μέσα σε εκκλησία

Κοινωνικά θέματα και προβληματισμοί
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Προσοχή: Σύμφωνα με το νόμο απαγορεύεται η δημοσιοποίηση ονομαστικά η φωτογραφικά ποινικών καταδικών οποιουδήποτε βαθμού & αιτιολογίας καθώς εμπίπτουν στα ευαίσθητα προσωπικά δεδομένα του ατόμου. Τυχόν δημοσιοποίηση τέτοιων δεδομένων ενδέχεται να επιφέρει ποινικές κυρώσεις στο συντάκτη. Επιτρέπεται μόνο αν έχει δοθεί εισαγγελική εντολή και μόνο για το χρονικό διάστημα που αυτή ισχύει. Οφείλετε σε κάθε περίπτωση να ζητήσετε με αναφορά τη διαγραφή της ανάρτησης πριν παρέλθει το χρονικό διάστημα της νόμιμης δημοσιοποίησης. Η διαχείριση αποποιείται κάθε ευθύνη για τυχόν ποινικές ευθύνες αν παραβιάσετε τα παραπάνω.
Άβαταρ μέλους
Αρίστος
Δημοσιεύσεις: 40606
Εγγραφή: 13 Ιαν 2019, 16:44

Re: Αρχιμανδρίτης χειροκροτούμενος είπε τον Άδωνι βδέλυγμα και βουλευτίνα της ΝΔ έφαγε χαστούκι μέσα σε εκκλησία

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Αρίστος » 21 Απρ 2024, 16:00

Οργισμένος έγραψε:
21 Απρ 2024, 15:54
Αρίστος έγραψε:
21 Απρ 2024, 15:52
Σενέκας έγραψε:
21 Απρ 2024, 15:50


Αρίστο, είσαι χριστιανός;


Απλα στηριζω τη θρησκεια του τοπου μου σαν σημειο της ταυτοτητας μας που μας βοηθησε να μην γινουμε Μουσουλμανοι επι Τουρκοκρατιας και να μην λεγομαστε σημερα Χασαν.

.
ΑΛλα λατρευετε τους Χασαν και τις επανστατικες ισλαμικες δημοκρατιες τους. Οργια


Σε αντιθεση με τους Σουνιτες που θελουν να εγκαθιδρυσουν παγκοσμιο Χαλιφατο, οι Σιιτες απλα θελουν κυριαρχια στις χωρες τους που ειναι δικαιωμα τους.

Και δεν καταλαβαινω γιτι η Δυση εκανε πλατες στο σουνιτικο και τουρκοφιλο Πακισταν να αποκτησει πυρηνικα.

.
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Αρίστος την 21 Απρ 2024, 16:07, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 70780
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Αρχιμανδρίτης χειροκροτούμενος είπε τον Άδωνι βδέλυγμα και βουλευτίνα της ΝΔ έφαγε χαστούκι μέσα σε εκκλησία

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 21 Απρ 2024, 16:01

Αρίστος έγραψε:
21 Απρ 2024, 15:57
Σενέκας έγραψε:
21 Απρ 2024, 15:55
Αρίστος έγραψε:
21 Απρ 2024, 15:52




Απλα στηριζω τη θρησκεια του τοπου μου σαν σημειο της ταυτοτητας μας που μας βοηθησε να μην γινουμε Μουσουλμανοι επι Τουρκοκρατιας και να μην λεγομαστε σημερα Χασαν.

.
Α οκ, τότε μάλλον δεν είσαι, γιατί δε νοείται να υπάρχει χριστιανός που δεν ξέρει ότι η βάπτιση δεν έχει καμιά σχέση με την ονοματοδοσία και ότι η ονοματοδοσία είναι μια τυπική διαδικασία που στην πραγματικότητα δεν έχει σχέση με κάποιο μυστήριο
Μιλαμε για ονοματοδοσια σαν υποκατασταση της βαπτισης.
.
Ονοματοδοσία: Γιατί την επιλέγουν οι νέοι γονείς, οι διαφορές από τη βάπτιση και όλα τα απαραίτητα δικαιολογητικά

https://www.yes-i-do.gr/epangelmaties/v ... n-vaptisi/
Gavalas for President! :grfl:

Άβαταρ μέλους
Αρίστος
Δημοσιεύσεις: 40606
Εγγραφή: 13 Ιαν 2019, 16:44

Re: Αρχιμανδρίτης χειροκροτούμενος είπε τον Άδωνι βδέλυγμα και βουλευτίνα της ΝΔ έφαγε χαστούκι μέσα σε εκκλησία

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Αρίστος » 21 Απρ 2024, 16:06

ΓΑΛΗ έγραψε:
21 Απρ 2024, 16:01
Αρίστος έγραψε:
21 Απρ 2024, 15:57
Σενέκας έγραψε:
21 Απρ 2024, 15:55


Α οκ, τότε μάλλον δεν είσαι, γιατί δε νοείται να υπάρχει χριστιανός που δεν ξέρει ότι η βάπτιση δεν έχει καμιά σχέση με την ονοματοδοσία και ότι η ονοματοδοσία είναι μια τυπική διαδικασία που στην πραγματικότητα δεν έχει σχέση με κάποιο μυστήριο
Μιλαμε για ονοματοδοσια σαν υποκατασταση της βαπτισης.
.
Ονοματοδοσία: Γιατί την επιλέγουν οι νέοι γονείς, οι διαφορές από τη βάπτιση και όλα τα απαραίτητα δικαιολογητικά

https://www.yes-i-do.gr/epangelmaties/v ... n-vaptisi/



Υπαρχει πολυ μπλεξιμο και απο οτι φαινεται ο νομος που θα φερουν θα προκαλει πληρη αντιδιαστολη.

https://efotopoulou.gr/onomatodosia-ke-vaptisi/

.

Άβαταρ μέλους
O I
Δημοσιεύσεις: 4318
Εγγραφή: 17 Νοέμ 2018, 22:11
Phorum.gr user: Ο.Ι.
Τοποθεσία: Χαλκιδική

Re: Αρχιμανδρίτης χειροκροτούμενος είπε τον Άδωνι βδέλυγμα και βουλευτίνα της ΝΔ έφαγε χαστούκι μέσα σε εκκλησία

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από O I » 21 Απρ 2024, 16:07

Αρίστος έγραψε:
21 Απρ 2024, 15:54
O I έγραψε:
21 Απρ 2024, 15:52
Αρίστος έγραψε:
21 Απρ 2024, 15:35
Δεν ηθελα να το πω αλλα θα το πω.

Ο Σκερτσος αν η ΝΔ κρατησει το 30%+ εχει προτεινει απλη ονοματοδοσια αντι για βαφτιση, πολιτικη κηδεια και πολλα ακομη που προετοιμαζουν χωρισμο Εκκλησιας και Κρατους.

Και εννοειται στην Εκκλησια γνωριζουν οτι ο γαμος των ομοφυλοφιλων ειναι μονο η αρχη.

.
Αμήν και πότε

Αρκεί η πολιτεία να τηρήσει τα υποσχεθέντα - και τα εθνικά και τα κτηματικά και τα οικονομικά χρέη που της οφείλει


Δεν παει ετσι γιατι τοτε θα χαθει και το Πατριαρχειο Κωνσταντινουπολης και αυτα της Αντιοχειας και Ιεροσολυμων.

Και ταυτοχρονα θα δεις να ξεπηδανε σε ολη την Ελλαδα δεκαδες τζαμια και ναοι καθε εθνικοτητας και σεκτας.

.
Έχεις δίκαιο αλλά αν το θέλουν τα τσιράκια που θέλουν να χαθεί αυτή η εθνότητα των μετοχίων του Ελληνισμού, ας είναι υπεύθυνοι κι όταν χαθούν, υπόλογοι - αν και ξέρω ότι στ @@ τους για τα Ελληνικά συμφέροντα χάριν του κόμματος.
Το λέω Αρίστο, επειδή ποτέ δε θα γίνει με δική ΜΑΣ βούληση. Των ΕΛΛΗΝΩΝ!!
Η μεγάλη ιδέα που έχουμε για τον εαυτό μας, είναι το μεγάλο κενό που θα πέσουμε μέσα.

Άβαταρ μέλους
Αρίστος
Δημοσιεύσεις: 40606
Εγγραφή: 13 Ιαν 2019, 16:44

Re: Αρχιμανδρίτης χειροκροτούμενος είπε τον Άδωνι βδέλυγμα και βουλευτίνα της ΝΔ έφαγε χαστούκι μέσα σε εκκλησία

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Αρίστος » 21 Απρ 2024, 16:10

O I έγραψε:
21 Απρ 2024, 16:07

Έχεις δίκαιο αλλά αν το θέλουν τα τσιράκια που θέλουν να χαθεί αυτή η εθνότητα των μετοχίων του Ελληνισμού, ας είναι υπεύθυνοι κι όταν χαθούν, υπόλογοι - αν και ξέρω ότι στ @@ τους για τα Ελληνικά συμφέροντα χάριν του κόμματος.
Το λέω Αρίστο, επειδή ποτέ δε θα γίνει με δική ΜΑΣ βούληση. Των ΕΛΛΗΝΩΝ!!


Αν παμε σε διαχωρισμο Εκκλησιας και Κρατους μεσα σε μια γενια θα δεις το 30% των Ελληνων να κυκλοφορουν με ξενικα ονοματα.

Πιχι Τζεισον, Αχμετ, Τζερονυμο κλπ.

.

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 70780
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Αρχιμανδρίτης χειροκροτούμενος είπε τον Άδωνι βδέλυγμα και βουλευτίνα της ΝΔ έφαγε χαστούκι μέσα σε εκκλησία

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 21 Απρ 2024, 16:13

Αρίστος έγραψε:
21 Απρ 2024, 16:06
ΓΑΛΗ έγραψε:
21 Απρ 2024, 16:01
Αρίστος έγραψε:
21 Απρ 2024, 15:57

Μιλαμε για ονοματοδοσια σαν υποκατασταση της βαπτισης.
.
Ονοματοδοσία: Γιατί την επιλέγουν οι νέοι γονείς, οι διαφορές από τη βάπτιση και όλα τα απαραίτητα δικαιολογητικά

https://www.yes-i-do.gr/epangelmaties/v ... n-vaptisi/
Υπαρχει πολυ μπλεξιμο και απο οτι φαινεται ο νομος που θα φερουν θα προκαλει πληρη αντιδιαστολη.

https://efotopoulou.gr/onomatodosia-ke-vaptisi/
.
Και ποια είναι η διαφορά από αυτό που ανέβασα εγώ και ήδη ισχύει εδώ και πολύ καιρό; Όποιος θέλει να βαφτίσει το παιδί του, το βαφτίζει. Το ίδιο ισχύει και για τις πολιτικές κηδείες. Έχω πάει σε δύο και η τελευταία ήταν πριν τουλάχιστον 8-10 χρόνια.
Gavalas for President! :grfl:

Άβαταρ μέλους
Σενέκας
Δημοσιεύσεις: 15370
Εγγραφή: 24 Απρ 2020, 08:57

Re: Αρχιμανδρίτης χειροκροτούμενος είπε τον Άδωνι βδέλυγμα και βουλευτίνα της ΝΔ έφαγε χαστούκι μέσα σε εκκλησία

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Σενέκας » 21 Απρ 2024, 16:14

Αρίστος έγραψε:
21 Απρ 2024, 15:57
Σενέκας έγραψε:
21 Απρ 2024, 15:55
Αρίστος έγραψε:
21 Απρ 2024, 15:52




Απλα στηριζω τη θρησκεια του τοπου μου σαν σημειο της ταυτοτητας μας που μας βοηθησε να μην γινουμε Μουσουλμανοι επι Τουρκοκρατιας και να μην λεγομαστε σημερα Χασαν.

.
Α οκ, τότε μάλλον δεν είσαι, γιατί δε νοείται να υπάρχει χριστιανός που δεν ξέρει ότι η βάπτιση δεν έχει καμιά σχέση με την ονοματοδοσία και ότι η ονοματοδοσία είναι μια τυπική διαδικασία που στην πραγματικότητα δεν έχει σχέση με κάποιο μυστήριο


Μιλαμε για ονοματοδοσια σαν υποκατασταση της βαπτισης.

.
ποια υποκατάσταση άνθρωπέ μου? Δεν υπάρχει κάτι να υποκαταστήσει. Δε γίνεται στη βάπτιση η ονοματοδοσία, δεν έχει καμιά σχέση το μυστήριο της βάπτισης με την ονοματοδοσία
ΣΑΤΑΝΙΚΟΣ ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ έγραψε:
05 Ιούλ 2020, 12:19
Η διάρροια του μπακογιάννη μετά από οξεία τροφική δηλητηρίαση είναι νέκταρ και αμβροσία

Άβαταρ μέλους
Αρίστος
Δημοσιεύσεις: 40606
Εγγραφή: 13 Ιαν 2019, 16:44

Re: Αρχιμανδρίτης χειροκροτούμενος είπε τον Άδωνι βδέλυγμα και βουλευτίνα της ΝΔ έφαγε χαστούκι μέσα σε εκκλησία

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Αρίστος » 21 Απρ 2024, 16:15

ΓΑΛΗ έγραψε:
21 Απρ 2024, 16:13


Και ποια είναι η διαφορά από αυτό που ανέβασα εγώ και ήδη ισχύει εδώ και πολύ καιρό; Όποιος θέλει να βαφτίσει το παιδί του, το βαφτίζει. Το ίδιο ισχύει και για τις πολιτικές κηδείες. Έχω πάει σε δύο και η τελευταία ήταν πριν τουλάχιστον 8-10 χρόνια.


Η διαφορα ειναι οτι η ονοματοδοσια συχνοτατα συμπληρωνει τη βαπτιση ενω εδω θα μιλαμε για κατι διαφορετικο.

Δεν ξερω ομως λεπτομερειες, αυτο που λεει το ρεπορταζ ειναι οτι ετοιμαζουν κατι εντελως νεο.

.

Άβαταρ μέλους
Αρίστος
Δημοσιεύσεις: 40606
Εγγραφή: 13 Ιαν 2019, 16:44

Re: Αρχιμανδρίτης χειροκροτούμενος είπε τον Άδωνι βδέλυγμα και βουλευτίνα της ΝΔ έφαγε χαστούκι μέσα σε εκκλησία

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Αρίστος » 21 Απρ 2024, 16:16

Σενέκας έγραψε:
21 Απρ 2024, 16:14


ποια υποκατάσταση άνθρωπέ μου? Δεν υπάρχει κάτι να υποκαταστήσει. Δε γίνεται στη βάπτιση η ονοματοδοσία, δεν έχει καμιά σχέση το μυστήριο της βάπτισης με την ονοματοδοσία



Δεν ειπα οτι γινεται στη βαπτιση, ειπα οτι συχνα ειναι συμπληρωματικη.

.

Άβαταρ μέλους
Σενέκας
Δημοσιεύσεις: 15370
Εγγραφή: 24 Απρ 2020, 08:57

Re: Αρχιμανδρίτης χειροκροτούμενος είπε τον Άδωνι βδέλυγμα και βουλευτίνα της ΝΔ έφαγε χαστούκι μέσα σε εκκλησία

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Σενέκας » 21 Απρ 2024, 16:18

Αρίστος έγραψε:
21 Απρ 2024, 16:16
Σενέκας έγραψε:
21 Απρ 2024, 16:14


ποια υποκατάσταση άνθρωπέ μου? Δεν υπάρχει κάτι να υποκαταστήσει. Δε γίνεται στη βάπτιση η ονοματοδοσία, δεν έχει καμιά σχέση το μυστήριο της βάπτισης με την ονοματοδοσία



Δεν ειπα οτι γινεται στη βαπτιση, ειπα οτι συχνα ειναι συμπληρωματικη.

.
ούτε συμπληρωματική είναι ούτε τίποτα. Το όνομα του παιδιού το δηλώνεις στον ληξίαρχο όταν κάνει τα χαρτιά, είτε είναι ο παπάς είτε κάποιος άλλος υπάλληλος. Η βάπτιση είναι εντελώς άσχετη με την ονοματοδοσία, κανείς δε χρειάζεται να βαπτιστεί για να πάρει όνομα
ΣΑΤΑΝΙΚΟΣ ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ έγραψε:
05 Ιούλ 2020, 12:19
Η διάρροια του μπακογιάννη μετά από οξεία τροφική δηλητηρίαση είναι νέκταρ και αμβροσία

Άβαταρ μέλους
Αρίστος
Δημοσιεύσεις: 40606
Εγγραφή: 13 Ιαν 2019, 16:44

Re: Αρχιμανδρίτης χειροκροτούμενος είπε τον Άδωνι βδέλυγμα και βουλευτίνα της ΝΔ έφαγε χαστούκι μέσα σε εκκλησία

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Αρίστος » 21 Απρ 2024, 16:19

Σενέκας έγραψε:
21 Απρ 2024, 16:18
Αρίστος έγραψε:
21 Απρ 2024, 16:16
Σενέκας έγραψε:
21 Απρ 2024, 16:14


ποια υποκατάσταση άνθρωπέ μου? Δεν υπάρχει κάτι να υποκαταστήσει. Δε γίνεται στη βάπτιση η ονοματοδοσία, δεν έχει καμιά σχέση το μυστήριο της βάπτισης με την ονοματοδοσία



Δεν ειπα οτι γινεται στη βαπτιση, ειπα οτι συχνα ειναι συμπληρωματικη.

.
ούτε συμπληρωματική είναι ούτε τίποτα. Το όνομα του παιδιού το δηλώνεις στον ληξίαρχο όταν κάνει τα χαρτιά, είτε είναι ο παπάς είτε κάποιος άλλος υπάλληλος. Η βάπτιση είναι εντελώς άσχετη με την ονοματοδοσία, κανείς δε χρειάζεται να βαπτιστεί για να πάρει όνομα


https://efotopoulou.gr/onomatodosia-ke-vaptisi/


.

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 70780
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Αρχιμανδρίτης χειροκροτούμενος είπε τον Άδωνι βδέλυγμα και βουλευτίνα της ΝΔ έφαγε χαστούκι μέσα σε εκκλησία

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 21 Απρ 2024, 16:20

Αρίστος έγραψε:
21 Απρ 2024, 16:15
ΓΑΛΗ έγραψε:
21 Απρ 2024, 16:13

Και ποια είναι η διαφορά από αυτό που ανέβασα εγώ και ήδη ισχύει εδώ και πολύ καιρό; Όποιος θέλει να βαφτίσει το παιδί του, το βαφτίζει. Το ίδιο ισχύει και για τις πολιτικές κηδείες. Έχω πάει σε δύο και η τελευταία ήταν πριν τουλάχιστον 8-10 χρόνια.
Η διαφορα ειναι οτι η ονοματοδοσια συχνοτατα συμπληρωνει τη βαπτιση ενω εδω θα μιλαμε για κατι διαφορετικο.

Δεν ξερω ομως λεπτομερειες, αυτο που λεει το ρεπορταζ ειναι οτι ετοιμαζουν κατι εντελως νεο.
.
Ε ναι, εδώ έγραψες ότι ο Σκέρτσος θα προτείνει κάτι που λειτουργεί, πριν καν παίξει το σύμφωνο συμβίωσης.

Γενικώς, εμπλέκεις πράγματα, τελείως άσχετα μεταξύ τους.
Gavalas for President! :grfl:

Άβαταρ μέλους
Αρίστος
Δημοσιεύσεις: 40606
Εγγραφή: 13 Ιαν 2019, 16:44

Re: Αρχιμανδρίτης χειροκροτούμενος είπε τον Άδωνι βδέλυγμα και βουλευτίνα της ΝΔ έφαγε χαστούκι μέσα σε εκκλησία

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Αρίστος » 21 Απρ 2024, 16:26

ΓΑΛΗ έγραψε:
21 Απρ 2024, 16:20
Αρίστος έγραψε:
21 Απρ 2024, 16:15
ΓΑΛΗ έγραψε:
21 Απρ 2024, 16:13

Και ποια είναι η διαφορά από αυτό που ανέβασα εγώ και ήδη ισχύει εδώ και πολύ καιρό; Όποιος θέλει να βαφτίσει το παιδί του, το βαφτίζει. Το ίδιο ισχύει και για τις πολιτικές κηδείες. Έχω πάει σε δύο και η τελευταία ήταν πριν τουλάχιστον 8-10 χρόνια.
Η διαφορα ειναι οτι η ονοματοδοσια συχνοτατα συμπληρωνει τη βαπτιση ενω εδω θα μιλαμε για κατι διαφορετικο.

Δεν ξερω ομως λεπτομερειες, αυτο που λεει το ρεπορταζ ειναι οτι ετοιμαζουν κατι εντελως νεο.
.
Ε ναι, εδώ έγραψες ότι ο Σκέρτσος θα προτείνει κάτι που λειτουργεί, πριν καν παίξει το σύμφωνο συμβίωσης.

Γενικώς, εμπλέκεις πράγματα, τελείως άσχετα μεταξύ τους.


Δεν το ειπα εγω, γραφτηκε στον ημερησιο τυπο χτες και σημερα το αναπαραγουν δεκαδες σαιτ.

Και προφανως θα εινσι διαφορετικοι οι νεοι νομοι που σκεφτονται να περασουν σε σχεση με τους ισχυοντες...

οπως διαφορετικος ηταν ο γαμος ομοφυλοφιλων σε σχεση με το συμφωνο συμβιωσης.


.
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Αρίστος την 21 Απρ 2024, 16:27, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.

Άβαταρ μέλους
O I
Δημοσιεύσεις: 4318
Εγγραφή: 17 Νοέμ 2018, 22:11
Phorum.gr user: Ο.Ι.
Τοποθεσία: Χαλκιδική

Re: Αρχιμανδρίτης χειροκροτούμενος είπε τον Άδωνι βδέλυγμα και βουλευτίνα της ΝΔ έφαγε χαστούκι μέσα σε εκκλησία

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από O I » 21 Απρ 2024, 16:27

Αρίστος έγραψε:
21 Απρ 2024, 16:10
O I έγραψε:
21 Απρ 2024, 16:07

Έχεις δίκαιο αλλά αν το θέλουν τα τσιράκια που θέλουν να χαθεί αυτή η εθνότητα των μετοχίων του Ελληνισμού, ας είναι υπεύθυνοι κι όταν χαθούν, υπόλογοι - αν και ξέρω ότι στ @@ τους για τα Ελληνικά συμφέροντα χάριν του κόμματος.
Το λέω Αρίστο, επειδή ποτέ δε θα γίνει με δική ΜΑΣ βούληση. Των ΕΛΛΗΝΩΝ!!


Αν παμε σε διαχωρισμο Εκκλησιας και Κρατους μεσα σε μια γενια θα δεις το 30% των Ελληνων να κυκλοφορουν με ξενικα ονοματα.

Πιχι Τζεισον, Αχμετ, Τζερονυμο κλπ.

.
Ήδη συμβαίνει (τον ένα ανεψιό μου τον λένε Αλέξανδρο χάριν του Μ. Αλεξάνδρου και τον άλλο Ιάσωνα επειδή το επέλεξε ο ένας μου αδελφός. του άλλου έχουν τα ονόματα των πεθερικών).

Γω κόμμα δεν προτείνω επειδή δεν ψηφίζω εκ πεποιθήσεως, από τότε που άρχισα να αντιλαμβάνομαι τι παίζει μέσα στη μεταπολίτευση που μεγάλωσα και εκ πείρας αντιλήφθηκα και βλέπουμε ότι τα κόμματα αν δεν είναι συστημικά δεν "προκόπτουν" αλλά μάλλον εκλείπουν.




τελικά, υπάρχει πρόταση;
Η μεγάλη ιδέα που έχουμε για τον εαυτό μας, είναι το μεγάλο κενό που θα πέσουμε μέσα.

Άβαταρ μέλους
ik_90
Δημοσιεύσεις: 1124
Εγγραφή: 20 Οκτ 2022, 18:45

Re: Αρχιμανδρίτης χειροκροτούμενος είπε τον Άδωνι βδέλυγμα και βουλευτίνα της ΝΔ έφαγε χαστούκι μέσα σε εκκλησία

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ik_90 » 21 Απρ 2024, 16:28

Μακάρι να είχαμε έναν Χριστόδουλο τώρα και όχι το συστημικό ανδρείκελο που έχουμε για αρχιεπίσκοπο. Θα είχε ξεσηκώσει τον κόσμο και θα ήμασταν στα κάγκελα για την βλασφημία και την επίθεση που υφίσταται ο Χριστιανισμός.
«Το πεπρωμένο ενός ανθρώπου είναι ο χαρακτήρας του»
Ηράκλειτος

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Κοινωνικά θέματα”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών