Δικαιολογίες για επαγγελματίες άνεργους.

Κοινωνικά θέματα και προβληματισμοί
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Προσοχή: Σύμφωνα με το νόμο απαγορεύεται η δημοσιοποίηση ονομαστικά η φωτογραφικά ποινικών καταδικών οποιουδήποτε βαθμού & αιτιολογίας καθώς εμπίπτουν στα ευαίσθητα προσωπικά δεδομένα του ατόμου. Τυχόν δημοσιοποίηση τέτοιων δεδομένων ενδέχεται να επιφέρει ποινικές κυρώσεις στο συντάκτη. Επιτρέπεται μόνο αν έχει δοθεί εισαγγελική εντολή και μόνο για το χρονικό διάστημα που αυτή ισχύει. Οφείλετε σε κάθε περίπτωση να ζητήσετε με αναφορά τη διαγραφή της ανάρτησης πριν παρέλθει το χρονικό διάστημα της νόμιμης δημοσιοποίησης. Η διαχείριση αποποιείται κάθε ευθύνη για τυχόν ποινικές ευθύνες αν παραβιάσετε τα παραπάνω.
independent44
Δημοσιεύσεις: 1890
Εγγραφή: 09 Φεβ 2021, 23:36
Phorum.gr user: independent_44

Re: Δικαιολογίες για επαγγελματίες άνεργους.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από independent44 » 16 Ιαν 2023, 00:39

Όσοι τυχαίνει να παίρνουν κάποια φάρμακα λένε ότι φταίνε οι παρενέργειες των φαρμάκων

Άβαταρ μέλους
Ασέβαστος
Δημοσιεύσεις: 33114
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 12:05

Re: Δικαιολογίες για επαγγελματίες άνεργους.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ασέβαστος » 16 Ιαν 2023, 13:41

EKPLIKTIKOS έγραψε:
15 Ιαν 2023, 11:44
Hector Buas έγραψε:
15 Ιαν 2023, 11:22


Το "ξεβούλωμα" μιας "χέστρας" είναι μια έντιμη, σοβαρή και σεβαστή τεχνική δουλειά που απαιτεί κάποιες γνώσεις και κάποια εξειδίκευση...

Η απασχόληση σε αυτή και άλλες δουλειές συνεπάγεται απόκτηση εμπειρίας και σταδιακή αύξηση των απολάβών...

Τα "ντελίβερι" και τα "σερβιτοριλίκια" δεν είναι ούτε σοβαρή, ούτε "σεβαστή" δουλειά και δεν απαιτούν ούτε γνώσεις, ούτε εξειδίκευση...

Η απασχόληση σε αυτές τις δουλειές ούτε απόκτηση εμπειρίας συνεπάγεται ούτε και αύξηση των απολάβών...
Και όλα αυτά δεν έχουν καμία σημασία. Ελεύθερη αγορά έχουμε δόξα τω Θεώ, κ ο καθένας επιλεγει ελεύθερα να γίνει ντελιβερας ή υδραυλικός. Κ απ ότι φαίνεται, επιλέγουν ελεύθερα να γίνουν ντελιβεραδες. Δικαίωμα τους.
ξερω οτι δε θα με πιστεψει κανεις, αλλα προχτες ειδα πληρωμη σε ντελιβερα efood, 3500 για ενα μηνα. και απο οτι λεει ο ιδιος, δεν εχει πεσει ποτε κατω απο 1500.

πολυ λιγοι απο τους υδραυλικους που ξερω κονομανε τοσα, τη σημερον.
To be old and wise, you must first be young and stupid.

https://www.talcmag.gr/apopseis/ante-gamisou/ αντε και γαμησου.

Άβαταρ μέλους
Exodus
Δημοσιεύσεις: 2100
Εγγραφή: 22 Νοέμ 2022, 12:59

Re: Δικαιολογίες για επαγγελματίες άνεργους.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Exodus » 16 Ιαν 2023, 13:45

Στην Ελλάδα ο κόσμος βγάζει πάρα πολλά λεφτά. Εγώ αντέχω δύο εβδομάδες διακοπές το καλοκαίρι, αυτοί πάνε έναν μήνα. Πρέπει κάποια στιγμή να ζητήσουμε ένα Marshall από την Ελλάδα, για εμάς τις χώρες των φτωχών μεταναστών εργατών. Να σηκωθούμε κι εμείς λίγο.
ΕΙΔΟΝ ΕΓΩ ΤΑΣ ΠΑΓΙΔΑΣ ΤΟΥ ΔΙΑΒΟΛΟΥ HΠΛΩΜΕΝΑΣ ΕΠΙ ΠΑΣΑΝ ΤΗΝ ΓΗΝ ΚΑΙ ΗΡΩΤΗΘΗΝ : ΑΡΑ ΤΙΣ ΔΥΝΑΤΑΙ ΕΚΦΥΓΕΙΝ ΤΑΥΤΑΣ; ΚΑΙ ΗΚΟΥΣΑ ΦΩΝΗΝ ΛΕΓΟΥΣΑΝ ΜΟΙ : "Ο ΤΑΠΕΙΝΟΣ".

Zelda
Δημοσιεύσεις: 5926
Εγγραφή: 08 Ιούλ 2019, 03:13

Re: Δικαιολογίες για επαγγελματίες άνεργους.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Zelda » 16 Ιαν 2023, 13:46

Ασέβαστος έγραψε:
16 Ιαν 2023, 13:41

ξερω οτι δε θα με πιστεψει κανεις, αλλα προχτες ειδα πληρωμη σε ντελιβερα efood, 3500 για ενα μηνα. και απο οτι λεει ο ιδιος, δεν εχει πεσει ποτε κατω απο 1500.

πολυ λιγοι απο τους υδραυλικους που ξερω κονομανε τοσα, τη σημερον.
Στην Αθηνα δεν ξερω τι κανουν οι υδραυλικοι
Στην επαρχια σε πολλα μερη τους ψαχνεις με το τουφεκι, οπως τα περισσοτερα τεχνικα επαγγελματα πλεον
Οποιος θελει να δουλεψει βγαζει πολλα κι εκει

Άβαταρ μέλους
Ασέβαστος
Δημοσιεύσεις: 33114
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 12:05

Re: Δικαιολογίες για επαγγελματίες άνεργους.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ασέβαστος » 16 Ιαν 2023, 13:54

Zelda έγραψε:
16 Ιαν 2023, 13:46
Ασέβαστος έγραψε:
16 Ιαν 2023, 13:41

ξερω οτι δε θα με πιστεψει κανεις, αλλα προχτες ειδα πληρωμη σε ντελιβερα efood, 3500 για ενα μηνα. και απο οτι λεει ο ιδιος, δεν εχει πεσει ποτε κατω απο 1500.

πολυ λιγοι απο τους υδραυλικους που ξερω κονομανε τοσα, τη σημερον.
Στην Αθηνα δεν ξερω τι κανουν οι υδραυλικοι
Στην επαρχια σε πολλα μερη τους ψαχνεις με το τουφεκι, οπως τα περισσοτερα τεχνικα επαγγελματα πλεον
Οποιος θελει να δουλεψει βγαζει πολλα κι εκει
δεν ειμαι στην αθηνα, ειμαι στην πατρα, και εχω καταστημα με υδραυλικα.

εχω ανετα 10 τηλεφωνα υδραυλικων, που βαρανε μυγες ανα πασα στιγμη. καποτε τους εψαχνες. οχι πια.
To be old and wise, you must first be young and stupid.

https://www.talcmag.gr/apopseis/ante-gamisou/ αντε και γαμησου.

talaipwros
Δημοσιεύσεις: 25724
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 18:54

Re: Δικαιολογίες για επαγγελματίες άνεργους.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από talaipwros » 16 Ιαν 2023, 13:56

Ασέβαστος έγραψε:
16 Ιαν 2023, 13:54
Zelda έγραψε:
16 Ιαν 2023, 13:46
Ασέβαστος έγραψε:
16 Ιαν 2023, 13:41

ξερω οτι δε θα με πιστεψει κανεις, αλλα προχτες ειδα πληρωμη σε ντελιβερα efood, 3500 για ενα μηνα. και απο οτι λεει ο ιδιος, δεν εχει πεσει ποτε κατω απο 1500.

πολυ λιγοι απο τους υδραυλικους που ξερω κονομανε τοσα, τη σημερον.
Στην Αθηνα δεν ξερω τι κανουν οι υδραυλικοι
Στην επαρχια σε πολλα μερη τους ψαχνεις με το τουφεκι, οπως τα περισσοτερα τεχνικα επαγγελματα πλεον
Οποιος θελει να δουλεψει βγαζει πολλα κι εκει
δεν ειμαι στην αθηνα, ειμαι στην πατρα, και εχω καταστημα με υδραυλικα.

εχω ανετα 10 τηλεφωνα υδραυλικων, που βαρανε μυγες ανα πασα στιγμη. καποτε τους εψαχνες. οχι πια.
Η Πατρα οντως εχει πρόβλημα απο οτι μου εχουν πει.

Αλλα με κουμουνιστή δήμαρχο τί περιμένεις;

Άβαταρ μέλους
GoBzi
Δημοσιεύσεις: 5664
Εγγραφή: 10 Απρ 2022, 23:02

Re: Δικαιολογίες για επαγγελματίες άνεργους.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από GoBzi » 16 Ιαν 2023, 14:05

talaipwros έγραψε:
16 Ιαν 2023, 13:56
Ασέβαστος έγραψε:
16 Ιαν 2023, 13:54
Zelda έγραψε:
16 Ιαν 2023, 13:46


Στην Αθηνα δεν ξερω τι κανουν οι υδραυλικοι
Στην επαρχια σε πολλα μερη τους ψαχνεις με το τουφεκι, οπως τα περισσοτερα τεχνικα επαγγελματα πλεον
Οποιος θελει να δουλεψει βγαζει πολλα κι εκει
δεν ειμαι στην αθηνα, ειμαι στην πατρα, και εχω καταστημα με υδραυλικα.

εχω ανετα 10 τηλεφωνα υδραυλικων, που βαρανε μυγες ανα πασα στιγμη. καποτε τους εψαχνες. οχι πια.
Η Πατρα οντως εχει πρόβλημα απο οτι μου εχουν πει.

Αλλα με κουμουνιστή δήμαρχο τί περιμένεις;
Ζαλίστηκα. Ο δήμαρχος με τα υδραυλικά πως σχετίζεται;
Ψευτοανρθωπιστές όλων των χωρών, ενωθείτε! https://www.youtube.com/shorts/tyOHY83IBoc
PHORUM Discord: https://discord.com/invite/GaNbtqYD

Άβαταρ μέλους
vantono
Δημοσιεύσεις: 24038
Εγγραφή: 14 Απρ 2018, 13:22
Phorum.gr user: vantono
Τοποθεσία: κεντρικά γραφεία George Soros

Re: Δικαιολογίες για επαγγελματίες άνεργους.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από vantono » 16 Ιαν 2023, 14:11

GoBzi έγραψε:
16 Ιαν 2023, 14:05
talaipwros έγραψε:
16 Ιαν 2023, 13:56
Ασέβαστος έγραψε:
16 Ιαν 2023, 13:54


δεν ειμαι στην αθηνα, ειμαι στην πατρα, και εχω καταστημα με υδραυλικα.

εχω ανετα 10 τηλεφωνα υδραυλικων, που βαρανε μυγες ανα πασα στιγμη. καποτε τους εψαχνες. οχι πια.
Η Πατρα οντως εχει πρόβλημα απο οτι μου εχουν πει.

Αλλα με κουμουνιστή δήμαρχο τί περιμένεις;
Ζαλίστηκα. Ο δήμαρχος με τα υδραυλικά πως σχετίζεται;
Δουλεύουν ρολόι όλα τα υδραυλικά και αποχετευτικά συστήματα, και για αυτό δεν εχουν δουλειά οι υδραυλικοί. Δεν χρειαζονται πουθενά τετοιου τύπου επισκευές. Μονο ετσι μπορώ να το εκλάβω, απο τη στιγμή που τονίζεται και το "κομμουνιστης" για το δήμαρχο.

Άβαταρ μέλους
Dwarven Blacksmith
Δημοσιεύσεις: 43789
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:08
Τοποθεσία: Maiore Patria

Re: Δικαιολογίες για επαγγελματίες άνεργους.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Dwarven Blacksmith » 16 Ιαν 2023, 14:26

Karambabas έγραψε:
16 Ιαν 2023, 13:45
Στην Ελλάδα ο κόσμος βγάζει πάρα πολλά λεφτά. Εγώ αντέχω δύο εβδομάδες διακοπές το καλοκαίρι, αυτοί πάνε έναν μήνα. Πρέπει κάποια στιγμή να ζητήσουμε ένα Marshall από την Ελλάδα, για εμάς τις χώρες των φτωχών μεταναστών εργατών. Να σηκωθούμε κι εμείς λίγο.
Ένα μήνα πάνε μόνο στο εξοχικό του πεθερού στις Κροκεές, που τους ταΐζει κιόλας η πεθερά. Σκουριασες.
🔻I would have lived in peace. But my enemies brought me war.🔻

Άβαταρ μέλους
Exodus
Δημοσιεύσεις: 2100
Εγγραφή: 22 Νοέμ 2022, 12:59

Re: Δικαιολογίες για επαγγελματίες άνεργους.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Exodus » 16 Ιαν 2023, 14:28

Dwarven Blacksmith έγραψε:
16 Ιαν 2023, 14:26
Karambabas έγραψε:
16 Ιαν 2023, 13:45
Στην Ελλάδα ο κόσμος βγάζει πάρα πολλά λεφτά. Εγώ αντέχω δύο εβδομάδες διακοπές το καλοκαίρι, αυτοί πάνε έναν μήνα. Πρέπει κάποια στιγμή να ζητήσουμε ένα Marshall από την Ελλάδα, για εμάς τις χώρες των φτωχών μεταναστών εργατών. Να σηκωθούμε κι εμείς λίγο.
Ένα μήνα πάνε μόνο στο εξοχικό του πεθερού στις Κροκεές, που τους ταΐζει κιόλας η πεθερά. Σκουριασες.
Κι εγώ πάω δύο εβδμάδες στον πεθερό στις Κροκεές, και με βάζει να βάψω κάγκελα, να κλαδέψω, να ποτίσω, και να κάνω ηλεκτροκόλληση. Γιατί δηλαδή;
ΕΙΔΟΝ ΕΓΩ ΤΑΣ ΠΑΓΙΔΑΣ ΤΟΥ ΔΙΑΒΟΛΟΥ HΠΛΩΜΕΝΑΣ ΕΠΙ ΠΑΣΑΝ ΤΗΝ ΓΗΝ ΚΑΙ ΗΡΩΤΗΘΗΝ : ΑΡΑ ΤΙΣ ΔΥΝΑΤΑΙ ΕΚΦΥΓΕΙΝ ΤΑΥΤΑΣ; ΚΑΙ ΗΚΟΥΣΑ ΦΩΝΗΝ ΛΕΓΟΥΣΑΝ ΜΟΙ : "Ο ΤΑΠΕΙΝΟΣ".

Άβαταρ μέλους
Hector Buas
Δημοσιεύσεις: 5640
Εγγραφή: 07 Απρ 2018, 00:53

Re: Δικαιολογίες για επαγγελματίες άνεργους.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Hector Buas » 16 Ιαν 2023, 17:14

EKPLIKTIKOS έγραψε:
15 Ιαν 2023, 11:44
Hector Buas έγραψε:
15 Ιαν 2023, 11:22


Το "ξεβούλωμα" μιας "χέστρας" είναι μια έντιμη, σοβαρή και σεβαστή τεχνική δουλειά που απαιτεί κάποιες γνώσεις και κάποια εξειδίκευση...

Η απασχόληση σε αυτή και άλλες δουλειές συνεπάγεται απόκτηση εμπειρίας και σταδιακή αύξηση των απολάβών...

Τα "ντελίβερι" και τα "σερβιτοριλίκια" δεν είναι ούτε σοβαρή, ούτε "σεβαστή" δουλειά και δεν απαιτούν ούτε γνώσεις, ούτε εξειδίκευση...

Η απασχόληση σε αυτές τις δουλειές ούτε απόκτηση εμπειρίας συνεπάγεται ούτε και αύξηση των απολάβών...
Και όλα αυτά δεν έχουν καμία σημασία. Ελεύθερη αγορά έχουμε δόξα τω Θεώ, κ ο καθένας επιλεγει ελεύθερα να γίνει ντελιβερας ή υδραυλικός. Κ απ ότι φαίνεται, επιλέγουν ελεύθερα να γίνουν ντελιβεραδες. Δικαίωμα τους.
Περί ορέξεως κολοκυθόπιτα, πραγματικά ο καθένας επιλέγει το αντικείμενο με το οποίο θα ασχοληθεί...

Και πολλοί πραγματικά επιλέγουν ασχολίες χαμηλής ή μηδενικής εξειδίκευσης, με μόνιμα χαμηλές αποδοχές και με καμμία προοπτική εξέλιξης...

Όμως, από την άλλη, δεν έχει κανείς το δικαίωμα να κάνει κριτική σε αυτό που επιλέγει κάποιος άλλος, ειδικά όταν αυτός έχει επιλέξει κάποια "τέχνη" που και εξειδίκευση απαιτεί και προοπτικές οικονομικής ή άλλης εξέλιξης δίνει...

Άβαταρ μέλους
Hector Buas
Δημοσιεύσεις: 5640
Εγγραφή: 07 Απρ 2018, 00:53

Re: Δικαιολογίες για επαγγελματίες άνεργους.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Hector Buas » 16 Ιαν 2023, 17:17

OANNHSEA έγραψε:
15 Ιαν 2023, 12:31
Hector Buas έγραψε:
15 Ιαν 2023, 11:22
OANNHSEA έγραψε:
15 Ιαν 2023, 10:39

Θα 'ήθελα να ήξερα σε πόσες δουλειές έχεις δουλέψει!!!
Προφανώς σε καμία...

...
Έχω αλλάξει 4 (τέσσερεις) εργοδότες. Όλοι στον ιδωτικό τομέα...

Με δική μου επιλογή, δεν απολύθηκα ποτέ...

Αχαχα!!! Μόνο 4;;;; :smt005:
OANNHSEA έγραψε:
15 Ιαν 2023, 10:39


Εξαρτάται τι δουλειά κάνεις...
Εάν είσαι σεκιούριτι σε ηλεκτρικό σταθμό, είναι λογικά...
Εάν όμως είσαι υπεύθυνος σε μία επιχείρηση, είναι πολύ λίγα...
Για πες μου εσύ λοιπόν τι μισθό θα έδινες σε κάποιον που είναι σχεδιαστής μηχανημάτων, κάνει επίσης τον εργοδηγό, τον παραγγελιοδόχο, τον αποθηκάριο και εν μέρη και τον τεχνικό διευθυντή...

...
"Σεκιούριτι σε ηλεκτρικό σταθμό": αυτό θεωρείται πραγματική δουλειά?

Σε καμμία περίπτωση οι "υπεύθυνοι επιχειρήσεων", όπως τους ονομάζεις, και που πράγματικά κάνουν υπεύθυνη δουλειά, δεν είναι χαμηλόμισθοι...


Ο σεκιούριτι είναι δουλειά και πληρώνεται...
Και αυτό γιατί οι νόμοι της Ελλάδας είναι σκατά σαν τους πολιτικούς που έχει, και άρα ο σεκιούριτι είναι αναγκαίος...

Αλλά δεν μου απάντησες: πόσα θα έδινες στην πάνω περίπτωση που σου περιέγραψα;

OANNHSEA έγραψε:
15 Ιαν 2023, 10:39

...
Εάν σου πω ότι ο προηγούμενος εργοδότης μου έκλεψε 1500 ευρώ σε υπερωρίες και ήταν ένας από τους λόγους που έφυγα;;;
...
Θα σε μισο-πιστέψω, αλλά αυτός δεν είναι ο κανόνας...

Τι δεν είναι;;; :smt005:
Για να σου γράψω σε παρακάτω μήνυμα το πόσες δουλειές έχω αλλάξει...

OANNHSEA έγραψε:
15 Ιαν 2023, 10:39

Κανονικά δεν θα έπρεπε να υπάρχουν τόσες γελοίες σχολές στην Ελλάδα, όπως τόσα τμήματα μαθηματικών ή φιλολογίας...
Από την άλλη, ξέρεις ότι για να γίνεις αρχαιολόγος στην Ελλάδα πηγαίνεις στο φιλοσοφικό;
Με λίγα λόγια μία τεράστια διαστροφή στον μαθησιακό κύκλο, η οποία υπάρχει μόνο και μόνο για να εξυπηρετεί τα πολιτικά σκατά της Ελλάδας!!!
Οπότε, τι προτείνεις?

Σε άλλο μήνυμα αυτό...
EKPLIKTIKOS έγραψε:
15 Ιαν 2023, 10:47


Όταν η δουλειά σου είναι να πας να ξεβουλωσεις τη χεστρα με τα σκατα κυριολεκτικά, σκατοδουλεια είναι. Παρ όλα αυτά, αν πλήρωνε πολύ παραπάνω από κάτι τύπου ντελιβερι ή σερβιτοριλικι ίσως πολλοί να την προτιμούσαν.
Το "ξεβούλωμα" μιας "χέστρας" είναι μια έντιμη, σοβαρή και σεβαστή τεχνική δουλειά που απαιτεί κάποιες γνώσεις και κάποια εξειδίκευση...

Η απασχόληση σε αυτή και άλλες δουλειές συνεπάγεται απόκτηση εμπειρίας και σταδιακή αύξηση των απολάβών...

Τα "ντελίβερι" και τα "σερβιτοριλίκια" δεν είναι ούτε σοβαρή, ούτε "σεβαστή" δουλειά και δεν απαιτούν ούτε γνώσεις, ούτε εξειδίκευση...

Η απασχόληση σε αυτές τις δουλειές ούτε απόκτηση εμπειρίας συνεπάγεται ούτε και αύξηση των απολάβών...
Αυτά που περιγράφεις παραπάνω παραπέμπουν σε προβληματικές καταστάσεις...

Αλλά, αν γράψω ποιός πιστεύω πως έχει το πρόβλημα και γιατί, φοβάμαι πως θα παραξηγηθείς...

Άβαταρ μέλους
Hector Buas
Δημοσιεύσεις: 5640
Εγγραφή: 07 Απρ 2018, 00:53

Re: Δικαιολογίες για επαγγελματίες άνεργους.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Hector Buas » 16 Ιαν 2023, 17:21

Ερμής έγραψε:
15 Ιαν 2023, 12:34
Hector Buas έγραψε:
14 Ιαν 2023, 21:44
Ερμής έγραψε:
14 Ιαν 2023, 21:24
1. Δεν ισχύει; πολλοί δεν απαιτούν συνεπεία αλλά κωλο.

2. Ναι είναι μικρός για τον ελληνικο τιμαριθμο και πολλοί απατεώνες το εκμεταλλεύονται

3. Δε κατάλαβα, γιατί να πρέπει να δουλεύει κάποιος χωρίς να πληρώνεται;

4. Η μόνη πραγματική δικαιολογία.
1. Όχι δεν ισχύει, η δουλειά είναι δουλειά, απαιτεί συνέπεια και πειθαρχία...

2. Όχι ο μισθός δεν είναι μικρός...

3. Οι απλήρωτες υπερωρίες είναι ακόμη ένας μύθος από αυτούς που ακούς από αριστερούς στα τυριά του Σκλαβενίτη...

4. Δυστυχώς, δεν μπορούν πάντα να βρεθούν δουλειές σχετικές με το αντικείμενο των σπουδών... Και έχουμε και την αριστερά να θέλει να διώξει την ιδωτική πρωτοβουλία από τα πανεπιστήμια... "Εξω οι εταιρείες από τις σχολές" σκούζουν εδώ και χρόνια οι κομμουνιστές...
Δεν έχεις ιδέα από την αγορά ή που ζεις σε Καναδα/βόρεια Ευρώπη
Για να καταλάβω: υπάρχουν πολλοί εδώ μέσα που θέλουν να πληρώνονται "καλά λεφτά" χωρίς να έχουν επενδύσει σε γνώσεις, εξειδίκευση, εμπειρίες και πειθαρχημενη συμπεριφορά...

Αν κάποιος δεν έχει ιδέα από την αγορά, αυτός μάλλον δεν είμαι εγώ...

Άβαταρ μέλους
Hector Buas
Δημοσιεύσεις: 5640
Εγγραφή: 07 Απρ 2018, 00:53

Re: Δικαιολογίες για επαγγελματίες άνεργους.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Hector Buas » 16 Ιαν 2023, 17:33

John Dear έγραψε:
15 Ιαν 2023, 19:04
...
Σε κράζουν όλοι καθυστερημένε και χαμπάρι δεν παίρνεις.
Καταλαβαίνω πως αυτά που γράφω πραγματικά δεν αρέσουν ούτε στα ορφανά του Στάλιν, ούτε στα ορφανά του Χίτλερ...

Αλλά τι να κάνουμε? Όραση έχουν όλοι για να τα διαβάζουν, αντίληψη όμως λίγοι...

Άβαταρ μέλους
taliban
Δημοσιεύσεις: 12134
Εγγραφή: 26 Ιουν 2018, 13:28
Phorum.gr user: Πνεύμα Αντιλογίας
Τοποθεσία: Καραβλαχία

Re: Δικαιολογίες για επαγγελματίες άνεργους.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από taliban » 16 Ιαν 2023, 17:36

Hector Buas έγραψε:
16 Ιαν 2023, 17:21
Ερμής έγραψε:
15 Ιαν 2023, 12:34
Hector Buas έγραψε:
14 Ιαν 2023, 21:44


1. Όχι δεν ισχύει, η δουλειά είναι δουλειά, απαιτεί συνέπεια και πειθαρχία...

2. Όχι ο μισθός δεν είναι μικρός...

3. Οι απλήρωτες υπερωρίες είναι ακόμη ένας μύθος από αυτούς που ακούς από αριστερούς στα τυριά του Σκλαβενίτη...

4. Δυστυχώς, δεν μπορούν πάντα να βρεθούν δουλειές σχετικές με το αντικείμενο των σπουδών... Και έχουμε και την αριστερά να θέλει να διώξει την ιδωτική πρωτοβουλία από τα πανεπιστήμια... "Εξω οι εταιρείες από τις σχολές" σκούζουν εδώ και χρόνια οι κομμουνιστές...
Δεν έχεις ιδέα από την αγορά ή που ζεις σε Καναδα/βόρεια Ευρώπη
Για να καταλάβω: υπάρχουν πολλοί εδώ μέσα που θέλουν να πληρώνονται "καλά λεφτά" χωρίς να έχουν επενδύσει σε γνώσεις, εξειδίκευση, εμπειρίες και πειθαρχημενη συμπεριφορά...

Αν κάποιος δεν έχει ιδέα από την αγορά, αυτός μάλλον δεν είμαι εγώ...
Αυτό υποτίθεται πως πάει να σταματήσει η Ν.Δ και να το αλλάξει ;

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Κοινωνικά θέματα”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών