Mαθήτρια στην Πάτρα είπε σε καθηγητή «μην μας σκοτίζεις τα @ρχ!δ!@» και έπεσε ξύλο

Κοινωνικά θέματα και προβληματισμοί
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Προσοχή: Σύμφωνα με το νόμο απαγορεύεται η δημοσιοποίηση ονομαστικά η φωτογραφικά ποινικών καταδικών οποιουδήποτε βαθμού & αιτιολογίας καθώς εμπίπτουν στα ευαίσθητα προσωπικά δεδομένα του ατόμου. Τυχόν δημοσιοποίηση τέτοιων δεδομένων ενδέχεται να επιφέρει ποινικές κυρώσεις στο συντάκτη. Επιτρέπεται μόνο αν έχει δοθεί εισαγγελική εντολή και μόνο για το χρονικό διάστημα που αυτή ισχύει. Οφείλετε σε κάθε περίπτωση να ζητήσετε με αναφορά τη διαγραφή της ανάρτησης πριν παρέλθει το χρονικό διάστημα της νόμιμης δημοσιοποίησης. Η διαχείριση αποποιείται κάθε ευθύνη για τυχόν ποινικές ευθύνες αν παραβιάσετε τα παραπάνω.
Άβαταρ μέλους
Naida
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 60843
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 12:12

Re: Mαθήτρια στην Πάτρα είπε σε καθηγητή «μην μας σκοτίζεις τα @ρχ!δ!@» και έπεσε ξύλο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Naida » 11 Φεβ 2019, 23:03

ΓΑΛΗ έγραψε:
11 Φεβ 2019, 22:57


Το πρόβλημα ξέρεις ποιο είναι ρε Νάιδα; Ότι αυτό το "όντας άνθρωπος" παίζει συνήθως σε πλαίσια που οι άνθρωποι επιτρέπεται να συμπεριφέρονται ως ζώα. Σε άλλο πλαίσιο, οι ίδιοι ακριβώς άνθρωποι (είτε είναι καθηγητές είτε μαθητές είτε οτιδήποτε) δεν θα είχαν την ίδια συμπεριφορά και θα είχαν τη δυνατότητα αυτοσυγκράτησης.
Όχι Γαλή, δεν μιλάμε για συμπεριφορές ζώων. Μη πιάνουμε τα άκρα. Μιλάμε για κάποια υπέρβαση στην καθημερινότητα σου. Το οποίο τυγχάνει να είναι μέσα στα όρια της ανθρώπινης ύπαρξης. Τόσο απλά.
Η απάντηση σε όλα είναι νιάου...

I didn't do it, but If I did, I was drunk.

Que Sera, Sera...

pussycat
Δημοσιεύσεις: 341
Εγγραφή: 07 Δεκ 2018, 18:29

Re: Mαθήτρια στην Πάτρα είπε σε καθηγητή «μην μας σκοτίζεις τα @ρχ!δ!@» και έπεσε ξύλο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από pussycat » 11 Φεβ 2019, 23:05

καλα του πε μωρε το κοριτσακι και λιγα ητανε
αει απο κει με τον καθε βλακα "καθηγητη" της δεκαρας
αφηστε τα παιδια να εκφραστουνε ελευθερα

Άβαταρ μέλους
Υδράργυρος
Δημοσιεύσεις: 25571
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 17:47

Re: Mαθήτρια στην Πάτρα είπε σε καθηγητή «μην μας σκοτίζεις τα @ρχ!δ!@» και έπεσε ξύλο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Υδράργυρος » 11 Φεβ 2019, 23:05

Η απαντηση του καθηγητη δειχνει οτι θα ειχε γενικα απρεπη συμπεριφορα, και για αυτο οι μαθητες δεν τον σεβονταν, και η μαθητρια του μιλησε ετσι και ο μαθητης τον πλακωσε στο ξυλο

Άβαταρ μέλους
Otto Weininger
Δημοσιεύσεις: 30661
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:29
Τοποθεσία: Schwarzspanierstraße 15

Re: Mαθήτρια στην Πάτρα είπε σε καθηγητή «μην μας σκοτίζεις τα @ρχ!δ!@» και έπεσε ξύλο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Otto Weininger » 11 Φεβ 2019, 23:06

Naida έγραψε:
11 Φεβ 2019, 23:00
Otto Weininger έγραψε:
11 Φεβ 2019, 22:59
Naida έγραψε:
11 Φεβ 2019, 22:56


Εσύ κι η Πόλη.
Και μετά ήρθαν οι Νάιδες.
Ψιτ μικρέ, οι Νάιδες ήταν πριν από σένα.
Θα σέβεσαι.
Σε ευχαριστώ για το "μικρέ". Μου αρέσει.
Επίσης, στα μέρη μου αλλά και στα πέριξ αυτών θα ήσουν απλά η απομονωμένη μειοψηφία με αυτά τα σκεπτικά που έχεις.


"Beauty slept and angels wept
For Her immortal soul
In this response, all evil chose
To claim her for their very own"


Άβαταρ μέλους
Eθνικοκοινωνιστης
Δημοσιεύσεις: 39720
Εγγραφή: 05 Μάιος 2018, 12:13

Re: Mαθήτρια στην Πάτρα είπε σε καθηγητή «μην μας σκοτίζεις τα @ρχ!δ!@» και έπεσε ξύλο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Eθνικοκοινωνιστης » 11 Φεβ 2019, 23:08

http://www.gazzetta.gr/plus/koinwnia/ar ... holeio-vid

μεμονωμενα περιστατικα

οι εκπαιδευτικοι φταινε,οχι η ανυπαρκτη παιδεια απο τα σπιτια τους που τα μεγαλωνουν σαν κανις

:lol:
"Καλύτερα να φορέσω το κράνος του Κόκκινου Στρατού παρά να φάω χάμπουργκερ στα mc Donald's"

Αλαιν ντε Μπενουα

Άβαταρ μέλους
Αγις
Δημοσιεύσεις: 26341
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:09

Re: Mαθήτρια στην Πάτρα είπε σε καθηγητή «μην μας σκοτίζεις τα @ρχ!δ!@» και έπεσε ξύλο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Αγις » 11 Φεβ 2019, 23:09

ποπκορνια - The Wall στο πικαπι + απολαυση του νηματος.
Αυτη ειναι ζωαρα
ΖΗΝΗΔΕΩΣ

Άβαταρ μέλους
Χαοτικός
Δημοσιεύσεις: 22707
Εγγραφή: 09 Απρ 2018, 16:48
Phorum.gr user: Χαοτικός

Re: Mαθήτρια στην Πάτρα είπε σε καθηγητή «μην μας σκοτίζεις τα @ρχ!δ!@» και έπεσε ξύλο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Χαοτικός » 11 Φεβ 2019, 23:09

Naida έγραψε:
11 Φεβ 2019, 22:59
Χαοτικός έγραψε:
11 Φεβ 2019, 22:56
Ρε Νάιδα, αμάν! Κάνε με τώρα να δικαιώσω τους δεξιούς. :011:


Τι αμάν μωρέ; Εσύ δεν αντιμίλησες ποτέ σε καθηγητή,δεν λογόφερες ποτέ ; όλοι Παναγίτσες καθοσασταν από σεβασμό;
Πως δεν αντιμίλησα. Δεν ήμουν ερειστικός, και δεν ανέφερα αρχίδια.

Ξέρεις κάτι; όταν βλέπω ότι ο άλλος θεωρεί ότι προστατεύεται από διάφορες δυνάμεις κι ότι δεν θα του κάνουν τίποτα και δεν θα έχει συνέπεια για όποια μαλακία του έρθει, τα παίρνω πιο πολύ. Θεώρησε το μαλακιστήρι ότι την προστατεύει ο όχλος, οι γονείς της, το σύστημα, όλα.
Να ξέρεις ότι τέτοια άτομα μένουν μια ζω θρασύδειλα και η ιδεολογία τους διαμορφώνεται ανάλογα. Κοινώς γίνονται δεξιοί, αντικοινωνικοί, φιλοτομαριστές. Αν νομίζεις ότι θα γίνουν επαναστάτες την πατάς.
Άκου τον παλιό!
Σαν σκουπίδια τυχαία χυμένα ο πιο όμορφος κόσμος.

Άβαταρ μέλους
Eθνικοκοινωνιστης
Δημοσιεύσεις: 39720
Εγγραφή: 05 Μάιος 2018, 12:13

Re: Mαθήτρια στην Πάτρα είπε σε καθηγητή «μην μας σκοτίζεις τα @ρχ!δ!@» και έπεσε ξύλο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Eθνικοκοινωνιστης » 11 Φεβ 2019, 23:09

Υδράργυρος έγραψε:
11 Φεβ 2019, 23:05
Η απαντηση του καθηγητη δειχνει οτι θα ειχε γενικα απρεπη συμπεριφορα, και για αυτο οι μαθητες δεν τον σεβονταν, και η μαθητρια του μιλησε ετσι και ο μαθητης τον πλακωσε στο ξυλο
αν το εκανε μαθητης σε καθηγητρια θα μιλουσατε για το μισογυνικο φασιστακι

σταματηστε να δικαιολογειτε αντικοινωνικες φασιστικες συμπεριφορες μονο και μονο επειδη η αλλη ειναι γυναικα
"Καλύτερα να φορέσω το κράνος του Κόκκινου Στρατού παρά να φάω χάμπουργκερ στα mc Donald's"

Αλαιν ντε Μπενουα

Άβαταρ μέλους
Σαμψών
Δημοσιεύσεις: 514
Εγγραφή: 09 Ιουν 2018, 15:24

Re: Mαθήτρια στην Πάτρα είπε σε καθηγητή «μην μας σκοτίζεις τα @ρχ!δ!@» και έπεσε ξύλο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Σαμψών » 11 Φεβ 2019, 23:11

Χαοτικός έγραψε:
11 Φεβ 2019, 23:02
Σαμψών έγραψε:
11 Φεβ 2019, 22:55
Για να απάντησε έτσι ο καθηγητής πιθανών να γνώριζε κάτι παραπάνω για την μαθήτρια. Είτε ότι βάζει γενικά διάφορα στο στόμα της, άμα ήταν γνωστή/είχε τη φήμη, ή και μεταξύ τους μπορεί να είχε συμβεί κάτι στο παρελθόν. Δεν το λες έτσι αυτό το πράγμα. Εκτός και αν έλεγε την ατάκα συνέχεια (πάλι αρχ*δια έχεις στο στόμα σου) και του είχε κολλήσει και πάνω στα νεύρα του του ξέφυγε.
Εννοείται ότι είχε νεύρα φίλε. Και πάνω στα νευρά δεν θα κάτσεις να τηρήσεις αντισεξιστικές κορεκτίλες. Επιθετικότητα θα βγάλεις και ίσως απειλή. Βεβαίως, το τελευταίο είναι κακούργημα. Αλλά είναι μαλακία να πιάνεις τι λέει ο νόμος ή τι λέει η πολιτική κορεκτίλα.
Αν ήμουν στη θέση του τα πρώτα που θα της έλεγα θα ήταν "Στον κώλο σου ρε αρχίδι" και θα ακολουθούσαν χειρότερα.
Δεν έχει να κάνει με υποτίμηση λόγω φύλου. Απλά τα έχεις πάρει με ένα αρχίδι που έχεις μπροστά σου είτε λέγεται μαθήτρια είτε λέγεται Αμβρόσιος.
Η συγκεκριμένη φράση είναι και κολλητική γιατί μαθαίνεις την λές όταν ακούς την λέξη αρχίδια. Οπότε άμα την λες συνέχεια και για πολύ καιρό μπορεί να σου ξεφύγει ανεπαίσθητα, σαν το σκυλί του Παβλώφ. Πόσο μάλλον αν έχεις και νεύρα.

Άβαταρ μέλους
Χαοτικός
Δημοσιεύσεις: 22707
Εγγραφή: 09 Απρ 2018, 16:48
Phorum.gr user: Χαοτικός

Re: Mαθήτρια στην Πάτρα είπε σε καθηγητή «μην μας σκοτίζεις τα @ρχ!δ!@» και έπεσε ξύλο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Χαοτικός » 11 Φεβ 2019, 23:12

Otto Weininger έγραψε:
11 Φεβ 2019, 23:06
Naida έγραψε:
11 Φεβ 2019, 23:00
Otto Weininger έγραψε:
11 Φεβ 2019, 22:59


Και μετά ήρθαν οι Νάιδες.
Ψιτ μικρέ, οι Νάιδες ήταν πριν από σένα.
Θα σέβεσαι.
Σε ευχαριστώ για το "μικρέ". Μου αρέσει.
Επίσης, στα μέρη μου αλλά και στα πέριξ αυτών θα ήσουν απλά η απομονωμένη μειοψηφία με αυτά τα σκεπτικά που έχεις.
Πέφτεις σε πλάνη. Αυτές οι μάνες που σου είπα πριν, νομίζεις ότι είναι λίγες σήμερα;
Σαν σκουπίδια τυχαία χυμένα ο πιο όμορφος κόσμος.

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 71663
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Mαθήτρια στην Πάτρα είπε σε καθηγητή «μην μας σκοτίζεις τα @ρχ!δ!@» και έπεσε ξύλο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 11 Φεβ 2019, 23:12

Otto Weininger έγραψε:
11 Φεβ 2019, 23:01
Ερμής έγραψε:
11 Φεβ 2019, 22:56

Αν δε, έπεφταν ανάποδες δίκαια από καθηγητές ακολουθούσαν άλλες τόσες στο σπίτι.
Εννοειται. Από κει ξεκινάει το θέμα.
Εδώ νομίζω ότι υπερβάλλετε. Αν και είμαι μεγαλύτερη από εσάς, δεν νομίζω ότι τα πράγματα έφταναν σε τέτοια άκρα. Απλώς ήταν σε ψηλότερη βαθμίδα οι καθηγητές και δάσκαλοι από τους γονείς.

Από τη στιγμή που μια μεγάλη μερίδα γονέων έκανε προβολή όλων των δικών της απωθημένων στην "αντιαυταρχική" εκπαίδευση, χάθηκε τελείως η μπάλα. Και δεν είναι καθόλου περίεργο το ότι αυτό που αποκαλούμε "σεβασμό" χάθηκε ταυτοχρόνως τόσο στις εκπαιδευτικές όσο και στις γονεϊκές σχέσεις.
Gavalas for President! :grfl:

Άβαταρ μέλους
Naida
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 60843
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 12:12

Re: Mαθήτρια στην Πάτρα είπε σε καθηγητή «μην μας σκοτίζεις τα @ρχ!δ!@» και έπεσε ξύλο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Naida » 11 Φεβ 2019, 23:13

Otto Weininger έγραψε:
11 Φεβ 2019, 23:06

Σε ευχαριστώ για το "μικρέ". Μου αρέσει.
Επίσης, στα μέρη μου αλλά και στα πέριξ αυτών θα ήσουν απλά η απομονωμένη μειοψηφία με αυτά τα σκεπτικά που έχεις.
Δε ξέρεις πόσο αδιάφορο μου είναι τι θα ήμουν στα μέρη σου. Δε με ακουμπάει η γνώμη ανθρώπων που έμαθαν να τρώνε μπάτσες για να ονομάζουν τον φόβο σεβασμό.
Η απάντηση σε όλα είναι νιάου...

I didn't do it, but If I did, I was drunk.

Que Sera, Sera...

Άβαταρ μέλους
Otto Weininger
Δημοσιεύσεις: 30661
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:29
Τοποθεσία: Schwarzspanierstraße 15

Re: Mαθήτρια στην Πάτρα είπε σε καθηγητή «μην μας σκοτίζεις τα @ρχ!δ!@» και έπεσε ξύλο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Otto Weininger » 11 Φεβ 2019, 23:15

Χαοτικός έγραψε:
11 Φεβ 2019, 23:12
Otto Weininger έγραψε:
11 Φεβ 2019, 23:06
Naida έγραψε:
11 Φεβ 2019, 23:00


Ψιτ μικρέ, οι Νάιδες ήταν πριν από σένα.
Θα σέβεσαι.
Σε ευχαριστώ για το "μικρέ". Μου αρέσει.
Επίσης, στα μέρη μου αλλά και στα πέριξ αυτών θα ήσουν απλά η απομονωμένη μειοψηφία με αυτά τα σκεπτικά που έχεις.
Πέφτεις σε πλάνη. Αυτές οι μάνες που σου είπα πριν, νομίζεις ότι είναι λίγες σήμερα;
Ίσως ήμουν τυχερός και εκεί που ήμουν ήταν μειοψηφία.


"Beauty slept and angels wept
For Her immortal soul
In this response, all evil chose
To claim her for their very own"


νύχτα

Re: Mαθήτρια στην Πάτρα είπε σε καθηγητή «μην μας σκοτίζεις τα @ρχ!δ!@» και έπεσε ξύλο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από νύχτα » 11 Φεβ 2019, 23:15

Naida έγραψε:
11 Φεβ 2019, 23:13
έμαθαν να τρώνε μπάτσες για να ονομάζουν τον φόβο σεβασμό.
+1

Άβαταρ μέλους
Papa John
Δημοσιεύσεις: 7868
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 23:08

Re: Mαθήτρια στην Πάτρα είπε σε καθηγητή «μην μας σκοτίζεις τα @ρχ!δ!@» και έπεσε ξύλο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Papa John » 11 Φεβ 2019, 23:15

stergiosbik έγραψε:
11 Φεβ 2019, 21:10
Aπο τη μια τα παιδια ειναι ωριμα να πιανουν τιμονι στα χερια απο τα 17 και ν' αποφασιζουν για αλλαγη φυλου απο τα 14 τους,αλλα εξακολουθουν να ειναι παιδια οταν βριζουν και χτυπανε καθηγητες!
Νταξ,συνεχιστε την λογικη συζητηση σας.
+1

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Κοινωνικά θέματα”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών