60 χρονος εφαγε 4 μήνες φυλάκιση με αναστολή γιατί έκλεψε μπουγάτσες

Κοινωνικά θέματα και προβληματισμοί
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Προσοχή: Σύμφωνα με το νόμο απαγορεύεται η δημοσιοποίηση ονομαστικά η φωτογραφικά ποινικών καταδικών οποιουδήποτε βαθμού & αιτιολογίας καθώς εμπίπτουν στα ευαίσθητα προσωπικά δεδομένα του ατόμου. Τυχόν δημοσιοποίηση τέτοιων δεδομένων ενδέχεται να επιφέρει ποινικές κυρώσεις στο συντάκτη. Επιτρέπεται μόνο αν έχει δοθεί εισαγγελική εντολή και μόνο για το χρονικό διάστημα που αυτή ισχύει. Οφείλετε σε κάθε περίπτωση να ζητήσετε με αναφορά τη διαγραφή της ανάρτησης πριν παρέλθει το χρονικό διάστημα της νόμιμης δημοσιοποίησης. Η διαχείριση αποποιείται κάθε ευθύνη για τυχόν ποινικές ευθύνες αν παραβιάσετε τα παραπάνω.
Dorian
Δημοσιεύσεις: 2925
Εγγραφή: 09 Απρ 2018, 22:13

Re: 60 χρονος εφαγε 4 μήνες φυλάκιση με αναστολή γιατί έκλεψε μπουγάτσες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Dorian » 15 Ιούλ 2022, 02:53

δικαστές εισαγγελείς, αστυνομία, τρέχουν σαν τρελοί αν κάποιος κλέψει 10 ευρώ μπογάτσες από εταιρία, καίνε βενζίνες, τυπώνουν χαρτούρα. Αν η γειτονι'α σου η περιοχή σου γίνεται βόθρος στα παπάρια τους.
https://youtu.be/-VhIL6Ld9qI?t=1166 Πράξη ΑΝΑΘΕΜΑΤΙΣΜΟΥ ΤΩΝ ΒΟΥΛΕΥΤΩΝ Κατσαφάδου Κωνσταντίνου, Μιχαηλίδου Δόμνας, Βλαχάκου Νικολάου http://tinyurl.com/4hwb2kra

Άβαταρ μέλους
Σέλευκας
Δημοσιεύσεις: 9377
Εγγραφή: 04 Αύγ 2018, 01:00
Phorum.gr user: Seleykos
Τοποθεσία: Sapan

Re: 60 χρονος εφαγε 4 μήνες φυλάκιση με αναστολή γιατί έκλεψε μπουγάτσες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Σέλευκας » 15 Ιούλ 2022, 05:08

Ξέρουμε με τι ήταν η μπουγάτσα;
Ιδιωτικές δομές παιδιών. Πως είναι δυνατόν;
Κοινοβουλευτισμός είναι η εκπροσώπηση των φεουδαρχών απέναντι στον βασιλιά.
Azzurra Carnelos

Άβαταρ μέλους
vag_el
Δημοσιεύσεις: 3185
Εγγραφή: 12 Ιαν 2021, 01:00
Phorum.gr user: vag_el

Re: 60 χρονος έκλεψε μπουγάτσες και θα φυλακιστεί για 4 μήνες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από vag_el » 15 Ιούλ 2022, 05:23

Πτολεμαίος έγραψε:
15 Ιούλ 2022, 00:44
vag_el έγραψε:
15 Ιούλ 2022, 00:18
Πτολεμαίος έγραψε:
15 Ιούλ 2022, 00:03


Κοίτα, η αλήθεια είναι ότι έχει περάσει κάμποσος καιρός για να δούμε κάποιο δακρυβρεχτο άρθρο με καποιον/α που έκλεψε γιατί πειναγε και που το Ελ κράτος τον έφερε σ'αυτη τη θεση και που δεν υπάρχει πρόνοια και που φυσικά με αριστερά δεν θα ήταν έτσι τα πράγματα και τι σκληρή που είναι η Ελ κοινωνία και τι ψηφίσατε ρε μαλακες.
Κοίτα,δε σε ξέρω οπότε δεν είμαι υπεύθυνος εγώ για τ α γραφόμενά σου,Η ΑΛΗΘΕΙΑ είναι ότι σήμερα είναι απλώς Πέμπτη για σένα και τους ομοίους σου.Καταλαβαίνω πόσο πολύ θα στενοχωρεθείς και θα κλάψεις που υπάρχουν άνθρωποι στην Ελλάδα που τα βγάζουν δύσκολα πέρα και έχουν και παιδιά.Η ΑΛΗΘΕΙΑ είναι πως η Δεξιά δε νοιάζεται και πολύ για όλους αυτούς ,ΤΙΜΙΟ θα ήταν να έλεγε ''ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΥΒΕΡΝΗΣΩ '' να γίνει πρωθυπουργός κάποιος που ενδιαφέρεται.Η ΑΛΗΘΕΙΑ είναι πως ανεβήκατε στην Κυβέρνηση για την κουτάλα και για το ποιος θα φάει τα περισσότερα. :bored::102:
Αφού "δεν με ξερεις" πως ξέρεις τους ομοίους μου;
Δεν είμαι Δεξιος, δεν ψηφίζω ΝΔ, είμαι αντιαριστερος αν μπορείς να καταλάβεις την διαφορά.
Επίσης, δεν έχω ευαισθησίες για όλους όσους πεινάνε. Στα 33 χρόνια που δουλεύω μεροκάματο, είχα πάνω από 20 εργοδότες. Αν ήταν στο χέρι μου να σπάσω κάποια κεφάλια να αλλάξω κάποια πράγματα, αυτό θα ήταν σίγουρα οι υπαλληλοι/συνάδελφοι μου.

Ναι, μιλώ γι'αυτους που λουφαρουν ρίχνοντας το βάρος της δικιάς τους δουλειάς σε άλλους (και μένα), σε αυτούς που με το παραμικρό παίρνουν αναρρωτική διότι πονάει το στόμαχακί τους, ο κωλος τους, το ποδαράκι τους, σε αυτούς που δεν έρχονται για δουλειά επειδή έχουν δεκατα τους έτυχε μια δουλειά, μια αναποδιά και γαμανε τα ρεπό των άλλων, σε αυτούς που πήραν τη γαμημενη άδεια τους και στο καπάκι κολλάνε και μια γαμημενη αναρρωτική ένα μήνα έξτρα γαμωντας αυτούς που ήδη φαγαν πουτσα εξαρχής για να πάρουν τα λαμογια άδεια in the first place.
Μουωφταιει ο κουλης/Τσιπρας; Μιλώ γι' αυτούς που τα γράφουν στ' αρχιδια τους και τρέχουν σε συναυλίες χωρίς μάσκα και έρχονται στη δουλειά με Κοβιντ και γαμανε κι άλλους συναδέλφους με αποτέλεσμα τα ρεπό να έχουν την ίδια σπανιότητα με τη φιλοσοφική λίθο. Μου φταίει ο Κούλης/Τσιπρας;
Θα μπορούσα να γράφω για ώρες και ξέρεις γιατί τα λέω αυτά;
Επειδή όταν ακούω κάποιον να είναι στον άσσο, μέσα μου ελπίζω κι εύχομαι να είναι κάποιος καργιολης σαν κι αυτά τα κωλόπαιδα που σου ανέφερα, αυτά που γκρινιάζουν για τα "εργασιακά" όταν είναι τα μεγαλύτερα λαμογια και τεμπέληδες και βαριούνται να κάνουν ακόμα και την καθιστική δουλειά που τους έχουν αναθέσει.
Το ποσοστό αυτών είναι τουλάχιστον 50% σε μια δουλειά.

Στα αρχιδια μου λοιπόν αυτοί που πεινάνε .

Ας κοιτάξουμε πρώτα τι πάει στραβά με εμάς κι ας αφήσουμε τις "κακές κυβερνήσεις".
Sto είπα,δε σε ξέρω
καταλαβαίνω όμως απο τις τοποθετήσεις σου και τα γραφόμενά σου.
¨Ολοι δουλεύουμε στην Ελλάδα,ή δουλέψαμε.Το να βλέπεις τον άλλον να πεινάει και να έχει και οικογένεια νομίζω είναι βαρύ.Αν είσαι τσατισμένος με αυτά που σου έχουν τύχει ,δε θα διαφωνήσω ,αλλά δεν είσαι ο μόνος.Αναποδιές έχουμε όλοι στη δουλειά μας.¨ολο και κάποιος μας έχει ''χώσει'' γερμανικό 2-4 .Σε καταλαβαίνω αλλά νομίζω ότι δεν είναι η σωστή αντίδραση εκ μέρους σου.Κι αν ο άλλος είναι 60 χρονών και πεινάει ,σκέψου τουλάχιστον κάποιες γιαγιάδες 70+ που παίρνουν σύνταξη 270 ευρώ.Θές δε θές θα μιλήσεις και για κλεψιά.Φαντάσου να ήταν η μάνα σου ή ο πατέρας σου σ΄αυτήν την θέση.
Πως θα το χειριζόσουν το θέμα?
όλοι μαζί γινήκαμε συρφετός,
γυρεύοντας ομοιοκαταληξία
μια τόσο ευγενικιά φιλοδοξία
έγινε της ζωής μας ο σκοπός

Κ.Καρυωτάκης

Άβαταρ μέλους
Σπανακιας
Δημοσιεύσεις: 3512
Εγγραφή: 09 Μάιος 2022, 23:18
Phorum.gr user: ΓΙΑΝΝΗΣ ΓΙΑΝΝΟΠΟΥΛΟΣ

Re: 60 χρονος εφαγε 4 μήνες φυλάκιση με αναστολή γιατί έκλεψε μπουγάτσες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Σπανακιας » 15 Ιούλ 2022, 06:30

4 μηνες φυλακιση πρεπει να επιβαλλεται σε οσους αγοραζουν μπουγατσα απο σουπερ μαρκετ
12 μηνες φυλακιση σε αυτους που αγοραζουν γυρο

stergiosbik
Δημοσιεύσεις: 17360
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 13:22
Τοποθεσία: Λαρισα-Ορεινη Καλαμπακα

Re: 60 χρονος εφαγε 4 μήνες φυλάκιση με αναστολή γιατί έκλεψε μπουγάτσες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από stergiosbik » 15 Ιούλ 2022, 07:20

Όλα οδηγούν στον Γιαννόπουλο.
Μπουγατσουπολη,60χρονος με μειωμένο IQ,κλοπή σε super market.
Ε,σαλταρισε εντελώς και μπουκαρε στο μάρκετ του Χελι!

Άβαταρ μέλους
Σπανακιας
Δημοσιεύσεις: 3512
Εγγραφή: 09 Μάιος 2022, 23:18
Phorum.gr user: ΓΙΑΝΝΗΣ ΓΙΑΝΝΟΠΟΥΛΟΣ

Re: 60 χρονος εφαγε 4 μήνες φυλάκιση με αναστολή γιατί έκλεψε μπουγάτσες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Σπανακιας » 15 Ιούλ 2022, 07:23

Στου Χελι ειναι τοσο φτηνες που ειναι σαν κλεβεις να εκκλησια
Απορω γιατι εχει ταμειο αφου σχεδον τζαμπα πουλαει

Άβαταρ μέλους
Rakomelofronas
Δημοσιεύσεις: 4769
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 19:00
Phorum.gr user: Pegasus - erkebrad

Re: 60 χρονος εφαγε 4 μήνες φυλάκιση με αναστολή γιατί έκλεψε μπουγάτσες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Rakomelofronas » 15 Ιούλ 2022, 07:34

Σέλευκας έγραψε:
15 Ιούλ 2022, 05:08
Ξέρουμε με τι ήταν η μπουγάτσα;
Δεδομένου ότι το άρθρο απευθύνεται σε ξένους, η λογική λέει ότι ήταν με γέμιση κρέμα. :102:

Το περιστατικό δεν προσφέρεται για καπηλεία από τον ΣΥΡΙΖΑ. Είναι εξηντάχρονος, άρα λιγότερο πιθανό να είναι αριστερός, Θεσσαλονικιός, άρα πιθανότατα συντηρητικός - δεξιός κτλ, και Έλληνας εργαζόμενος, άρα φορολογικό υποζύγιο που του "τον ακουμπάει" ο Πολάκης. Η υπόνοια ότι μπορεί να είναι ολίγον ΑΜΕΑ δεν δίνει αρκετούς πόντους. Για τη ΝΔ δεν το συζητάω καν: ζήσει - πέθανε το ίδιο είναι, αρκεί να μην πάρει κακή δημοσιότητα το θέμα.
Ο κόσμος που θυμάσαι δεν υπάρχει πια.

Άβαταρ μέλους
Πορφύριος Εξαρχίδης
Δημοσιεύσεις: 9911
Εγγραφή: 17 Μάιος 2018, 10:03
Phorum.gr user: Πορφύριος Εξαρχίδης

Re: 60 χρονος εφαγε 4 μήνες φυλάκιση με αναστολή γιατί έκλεψε μπουγάτσες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Πορφύριος Εξαρχίδης » 15 Ιούλ 2022, 07:43

Θα θελα να ξερα πως αισθάνθηκαν οι μπάτσοι όταν πήγαν να τον μπουζουριάσουν. Πως αισθάνθηκαν αυτοί που κάλεσαν τους μπάτσους και πως αισθάνθηκε το δικαστήριο που κάθεται και ασχολείται με 3-4 μπουγάτσες. Οι πόροι που δαπανήθηκαν για να πάνε τον φουκαρά στο δικαστήριο και να τον καταδικάσουν θα του εξασφάλιζαν τουλάχιστον μια μπουγάτσα κάθε μέρα για την υπόλοιπη ζωή του. Δηλαδή δεν μπορούσε να του γίνει απλά μια σύσταση έπρεπε να τον μπουζουριάσουν. Πολύ σκατοψυχιά ρε πούστη μου. Πολλοί σκατόψυχοι κυκλοφορούν. Πάρτες πες του ρε μπάρμπα τις κπουγάτσες και πεινάς; Έλα να σπυ δώσω κι αλλα καλούδια που έτσι κι αλλιώς πάνε να λήξουν.

Άβαταρ μέλους
Rakomelofronas
Δημοσιεύσεις: 4769
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 19:00
Phorum.gr user: Pegasus - erkebrad

Re: 60 χρονος εφαγε 4 μήνες φυλάκιση με αναστολή γιατί έκλεψε μπουγάτσες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Rakomelofronas » 15 Ιούλ 2022, 07:46

Πορφύριος Εξαρχίδης έγραψε:
15 Ιούλ 2022, 07:43
Θα θελα να ξερα πως αισθάνθηκαν οι μπάτσοι όταν πήγαν να τον μπουζουριάσουν. Πως αισθάνθηκαν αυτοί που κάλεσαν τους μπάτσους και πως αισθάνθηκε το δικαστήριο που κάθεται και ασχολείται με 3-4 μπουγάτσες. Οι πόροι που δαπανήθηκαν για να πάνε τον φουκαρά στο δικαστήριο και να τον καταδικάσουν θα του εξασφάλιζαν τουλάχιστον μια μπουγάτσα κάθε μέρα για την υπόλοιπη ζωή του. Δηλαδή δεν μπορούσε να του γίνει απλά μια σύσταση έπρεπε να τον μπουζουριάσουν. Πολύ σκατοψυχιά ρε πούστη μου. Πολλοί σκατόψυχοι κυκλοφορούν. Πάρτες πες του ρε μπάρμπα τις κπουγάτσες και πεινάς; Έλα να σπυ δώσω κι αλλα καλούδια που έτσι κι αλλιώς πάνε να λήξουν.
Αυτά τα περιστατικά, με ακίνδυνους αδικτύωτους ταλαίπωρους ανθρώπους, είναι ο λόγος ύπαρξής τους αλλά και μια κάποια ψυχολογική διέξοδος: αν τρως πίεση και τραμπούκο συνέχεια και ακολουθάς επίσημες και ανεπίσημες οδηγίες όλη την ώρα, κάποιος δεν πρέπει να την πληρώσει;
Ο κόσμος που θυμάσαι δεν υπάρχει πια.

Άβαταρ μέλους
Ασέβαστος
Δημοσιεύσεις: 33332
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 12:05

Re: 60 χρονος έκλεψε μπουγάτσες και θα φυλακιστεί για 4 μήνες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ασέβαστος » 15 Ιούλ 2022, 08:02

Πτολεμαίος έγραψε:
15 Ιούλ 2022, 00:44
vag_el έγραψε:
15 Ιούλ 2022, 00:18
Πτολεμαίος έγραψε:
15 Ιούλ 2022, 00:03


Κοίτα, η αλήθεια είναι ότι έχει περάσει κάμποσος καιρός για να δούμε κάποιο δακρυβρεχτο άρθρο με καποιον/α που έκλεψε γιατί πειναγε και που το Ελ κράτος τον έφερε σ'αυτη τη θεση και που δεν υπάρχει πρόνοια και που φυσικά με αριστερά δεν θα ήταν έτσι τα πράγματα και τι σκληρή που είναι η Ελ κοινωνία και τι ψηφίσατε ρε μαλακες.
Κοίτα,δε σε ξέρω οπότε δεν είμαι υπεύθυνος εγώ για τ α γραφόμενά σου,Η ΑΛΗΘΕΙΑ είναι ότι σήμερα είναι απλώς Πέμπτη για σένα και τους ομοίους σου.Καταλαβαίνω πόσο πολύ θα στενοχωρεθείς και θα κλάψεις που υπάρχουν άνθρωποι στην Ελλάδα που τα βγάζουν δύσκολα πέρα και έχουν και παιδιά.Η ΑΛΗΘΕΙΑ είναι πως η Δεξιά δε νοιάζεται και πολύ για όλους αυτούς ,ΤΙΜΙΟ θα ήταν να έλεγε ''ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΥΒΕΡΝΗΣΩ '' να γίνει πρωθυπουργός κάποιος που ενδιαφέρεται.Η ΑΛΗΘΕΙΑ είναι πως ανεβήκατε στην Κυβέρνηση για την κουτάλα και για το ποιος θα φάει τα περισσότερα. :bored::102:
Αφού "δεν με ξερεις" πως ξέρεις τους ομοίους μου;
Δεν είμαι Δεξιος, δεν ψηφίζω ΝΔ, είμαι αντιαριστερος αν μπορείς να καταλάβεις την διαφορά.
Επίσης, δεν έχω ευαισθησίες για όλους όσους πεινάνε. Στα 33 χρόνια που δουλεύω μεροκάματο, είχα πάνω από 20 εργοδότες. Αν ήταν στο χέρι μου να σπάσω κάποια κεφάλια να αλλάξω κάποια πράγματα, αυτό θα ήταν σίγουρα οι υπαλληλοι/συνάδελφοι μου.

Ναι, μιλώ γι'αυτους που λουφαρουν ρίχνοντας το βάρος της δικιάς τους δουλειάς σε άλλους (και μένα), σε αυτούς που με το παραμικρό παίρνουν αναρρωτική διότι πονάει το στόμαχακί τους, ο κωλος τους, το ποδαράκι τους, σε αυτούς που δεν έρχονται για δουλειά επειδή έχουν δεκατα τους έτυχε μια δουλειά, μια αναποδιά και γαμανε τα ρεπό των άλλων, σε αυτούς που πήραν τη γαμημενη άδεια τους και στο καπάκι κολλάνε και μια γαμημενη αναρρωτική ένα μήνα έξτρα γαμωντας αυτούς που ήδη φαγαν πουτσα εξαρχής για να πάρουν τα λαμογια άδεια in the first place.
Μουωφταιει ο κουλης/Τσιπρας; Μιλώ γι' αυτούς που τα γράφουν στ' αρχιδια τους και τρέχουν σε συναυλίες χωρίς μάσκα και έρχονται στη δουλειά με Κοβιντ και γαμανε κι άλλους συναδέλφους με αποτέλεσμα τα ρεπό να έχουν την ίδια σπανιότητα με τη φιλοσοφική λίθο. Μου φταίει ο Κούλης/Τσιπρας;
Θα μπορούσα να γράφω για ώρες και ξέρεις γιατί τα λέω αυτά;
Επειδή όταν ακούω κάποιον να είναι στον άσσο, μέσα μου ελπίζω κι εύχομαι να είναι κάποιος καργιολης σαν κι αυτά τα κωλόπαιδα που σου ανέφερα, αυτά που γκρινιάζουν για τα "εργασιακά" όταν είναι τα μεγαλύτερα λαμογια και τεμπέληδες και βαριούνται να κάνουν ακόμα και την καθιστική δουλειά που τους έχουν αναθέσει.
Το ποσοστό αυτών είναι τουλάχιστον 50% σε μια δουλειά.

Στα αρχιδια μου λοιπόν αυτοί που πεινάνε .

Ας κοιτάξουμε πρώτα τι πάει στραβά με εμάς κι ας αφήσουμε τις "κακές κυβερνήσεις".
ν αγιας το στομας.
To be old and wise, you must first be young and stupid.

https://www.talcmag.gr/apopseis/ante-gamisou/ αντε και γαμησου.

Ένοπλος σοσιαλμπαχαλάκης
Δημοσιεύσεις: 23381
Εγγραφή: 19 Σεπ 2018, 10:47

Re: 60 χρονος εφαγε 4 μήνες φυλάκιση με αναστολή γιατί έκλεψε μπουγάτσες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ένοπλος σοσιαλμπαχαλάκης » 15 Ιούλ 2022, 08:12

Πορφύριος Εξαρχίδης έγραψε:
15 Ιούλ 2022, 07:43
Θα θελα να ξερα πως αισθάνθηκαν οι μπάτσοι όταν πήγαν να τον μπουζουριάσουν. Πως αισθάνθηκαν αυτοί που κάλεσαν τους μπάτσους και πως αισθάνθηκε το δικαστήριο που κάθεται και ασχολείται με 3-4 μπουγάτσες. Οι πόροι που δαπανήθηκαν για να πάνε τον φουκαρά στο δικαστήριο και να τον καταδικάσουν θα του εξασφάλιζαν τουλάχιστον μια μπουγάτσα κάθε μέρα για την υπόλοιπη ζωή του. Δηλαδή δεν μπορούσε να του γίνει απλά μια σύσταση έπρεπε να τον μπουζουριάσουν. Πολύ σκατοψυχιά ρε πούστη μου. Πολλοί σκατόψυχοι κυκλοφορούν. Πάρτες πες του ρε μπάρμπα τις κπουγάτσες και πεινάς; Έλα να σπυ δώσω κι αλλα καλούδια που έτσι κι αλλιώς πάνε να λήξουν.
Αν πεινούσε και τον πιανανε, δε θα έπαιρνε τόσες μπουγάτσες για αρχή, ούτε θα έκανε τόση φασαρία αν τον έπιαναν. Ο άνθρωπος έχει ψυχολογικά προβλήματα και χρειάζεται νοσηλεία.

stavmanr
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 31881
Εγγραφή: 14 Δεκ 2018, 11:41

Re: 60 χρονος εφαγε 4 μήνες φυλάκιση με αναστολή γιατί έκλεψε μπουγάτσες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από stavmanr » 15 Ιούλ 2022, 08:30

Σέλευκας έγραψε:
15 Ιούλ 2022, 05:08
Ξέρουμε με τι ήταν η μπουγάτσα;
"Δεν ήταν μπουγάτσα κύρια πρόεδρε. Τυρόπιτα ήταν. Έλεος με εσάς του βόρειους. Αιτούμαι απαλλαγής λόγω ψευδούς κατηγορητηρίου".

Άβαταρ μέλους
Πτολεμαίος
Δημοσιεύσεις: 4606
Εγγραφή: 08 Ιουν 2020, 01:07
Phorum.gr user: Last Veteran

Re: 60 χρονος έκλεψε μπουγάτσες και θα φυλακιστεί για 4 μήνες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Πτολεμαίος » 15 Ιούλ 2022, 08:48

Ασέβαστος έγραψε:
15 Ιούλ 2022, 08:02
Πτολεμαίος έγραψε:
15 Ιούλ 2022, 00:44
vag_el έγραψε:
15 Ιούλ 2022, 00:18


Κοίτα,δε σε ξέρω οπότε δεν είμαι υπεύθυνος εγώ για τ α γραφόμενά σου,Η ΑΛΗΘΕΙΑ είναι ότι σήμερα είναι απλώς Πέμπτη για σένα και τους ομοίους σου.Καταλαβαίνω πόσο πολύ θα στενοχωρεθείς και θα κλάψεις που υπάρχουν άνθρωποι στην Ελλάδα που τα βγάζουν δύσκολα πέρα και έχουν και παιδιά.Η ΑΛΗΘΕΙΑ είναι πως η Δεξιά δε νοιάζεται και πολύ για όλους αυτούς ,ΤΙΜΙΟ θα ήταν να έλεγε ''ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΥΒΕΡΝΗΣΩ '' να γίνει πρωθυπουργός κάποιος που ενδιαφέρεται.Η ΑΛΗΘΕΙΑ είναι πως ανεβήκατε στην Κυβέρνηση για την κουτάλα και για το ποιος θα φάει τα περισσότερα. :bored::102:
Αφού "δεν με ξερεις" πως ξέρεις τους ομοίους μου;
Δεν είμαι Δεξιος, δεν ψηφίζω ΝΔ, είμαι αντιαριστερος αν μπορείς να καταλάβεις την διαφορά.
Επίσης, δεν έχω ευαισθησίες για όλους όσους πεινάνε. Στα 33 χρόνια που δουλεύω μεροκάματο, είχα πάνω από 20 εργοδότες. Αν ήταν στο χέρι μου να σπάσω κάποια κεφάλια να αλλάξω κάποια πράγματα, αυτό θα ήταν σίγουρα οι υπαλληλοι/συνάδελφοι μου.

Ναι, μιλώ γι'αυτους που λουφαρουν ρίχνοντας το βάρος της δικιάς τους δουλειάς σε άλλους (και μένα), σε αυτούς που με το παραμικρό παίρνουν αναρρωτική διότι πονάει το στόμαχακί τους, ο κωλος τους, το ποδαράκι τους, σε αυτούς που δεν έρχονται για δουλειά επειδή έχουν δεκατα τους έτυχε μια δουλειά, μια αναποδιά και γαμανε τα ρεπό των άλλων, σε αυτούς που πήραν τη γαμημενη άδεια τους και στο καπάκι κολλάνε και μια γαμημενη αναρρωτική ένα μήνα έξτρα γαμωντας αυτούς που ήδη φαγαν πουτσα εξαρχής για να πάρουν τα λαμογια άδεια in the first place.
Μουωφταιει ο κουλης/Τσιπρας; Μιλώ γι' αυτούς που τα γράφουν στ' αρχιδια τους και τρέχουν σε συναυλίες χωρίς μάσκα και έρχονται στη δουλειά με Κοβιντ και γαμανε κι άλλους συναδέλφους με αποτέλεσμα τα ρεπό να έχουν την ίδια σπανιότητα με τη φιλοσοφική λίθο. Μου φταίει ο Κούλης/Τσιπρας;
Θα μπορούσα να γράφω για ώρες και ξέρεις γιατί τα λέω αυτά;
Επειδή όταν ακούω κάποιον να είναι στον άσσο, μέσα μου ελπίζω κι εύχομαι να είναι κάποιος καργιολης σαν κι αυτά τα κωλόπαιδα που σου ανέφερα, αυτά που γκρινιάζουν για τα "εργασιακά" όταν είναι τα μεγαλύτερα λαμογια και τεμπέληδες και βαριούνται να κάνουν ακόμα και την καθιστική δουλειά που τους έχουν αναθέσει.
Το ποσοστό αυτών είναι τουλάχιστον 50% σε μια δουλειά.

Στα αρχιδια μου λοιπόν αυτοί που πεινάνε .

Ας κοιτάξουμε πρώτα τι πάει στραβά με εμάς κι ας αφήσουμε τις "κακές κυβερνήσεις".
ν αγιας το στομας.
Ρε μλκ 33 χρόνια έχω σκάσει. Μα ειδικά τον τελευταίο μήνα έχει γαμηθει το σύμπαν.
Άτομα ανίκανα να δουλέψουν μια από τις πιο εύκολες δουλειές του σύμπαντος. Σεκιουριτι ρε πστ μου. 30 χρόνων άντρες.
Και δούλευα κατεργα οικοδομές σε φαραωνικό έργα μέσα στις λάσπες μόνο με αλβανούς και δεν έλειπε ποτέ κανένας.
Ε αι στο διαολο. Ας πεινάσουν γτχ τους κιόλας.
Αξία αν είχαν τα σκατά, χαρά, που θα'χαν όλοι
Μα στων φτωχών τα σώματα, δεν θα υπήρχαν κώλοι

Άβαταρ μέλους
ΣΑΤΑΝΙΚΟΣ ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ
Δημοσιεύσεις: 27371
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 21:47

Re: 60 χρονος εφαγε 4 μήνες φυλάκιση με αναστολή γιατί έκλεψε μπουγάτσες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΣΑΤΑΝΙΚΟΣ ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ » 15 Ιούλ 2022, 08:53

vag_el έγραψε:
14 Ιούλ 2022, 23:52
Τριμελές Πλημμελειοδικείο Θεσσαλονίκης
Τα εγκλήματα κατά μπουγάτσας έχουν μεγαλύτερη βαρύτητα εκεί
Ο χρήστης που γκρέμισε τον εθνολαϊκισμό

Άβαταρ μέλους
Nandros
Δημοσιεύσεις: 27446
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:41
Phorum.gr user: Nandros
Τοποθεσία: Όπου συχνάζουν ναυτικοί και λοιπά κακοποιά στοιχεία

Re: 60 χρονος εφαγε 4 μήνες φυλάκιση με αναστολή γιατί έκλεψε μπουγάτσες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Nandros » 15 Ιούλ 2022, 10:11

vag_el έγραψε:
14 Ιούλ 2022, 23:52
Σίγουρα ήταν μπουγάτσες και όχι πίτες;
ΚΚΕ 6η Ολομέλεια: Κάναμε το διεθνιστικό μας καθήκον (εννοεί τον Συμμοριτοπόλεμο)
ΧΑ: Είμαστε η σπορά των ηττημένων του '45. Οι εθνικοσοσιαλιστές, οι φασίστες!

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Κοινωνικά θέματα”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών