student debt(greek edition)

Κοινωνικά θέματα και προβληματισμοί
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Προσοχή: Σύμφωνα με το νόμο απαγορεύεται η δημοσιοποίηση ονομαστικά η φωτογραφικά ποινικών καταδικών οποιουδήποτε βαθμού & αιτιολογίας καθώς εμπίπτουν στα ευαίσθητα προσωπικά δεδομένα του ατόμου. Τυχόν δημοσιοποίηση τέτοιων δεδομένων ενδέχεται να επιφέρει ποινικές κυρώσεις στο συντάκτη. Επιτρέπεται μόνο αν έχει δοθεί εισαγγελική εντολή και μόνο για το χρονικό διάστημα που αυτή ισχύει. Οφείλετε σε κάθε περίπτωση να ζητήσετε με αναφορά τη διαγραφή της ανάρτησης πριν παρέλθει το χρονικό διάστημα της νόμιμης δημοσιοποίησης. Η διαχείριση αποποιείται κάθε ευθύνη για τυχόν ποινικές ευθύνες αν παραβιάσετε τα παραπάνω.
Άβαταρ μέλους
hellegennes
Δημοσιεύσεις: 40886
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:17

Re: student debt(greek edition)

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hellegennes » 11 Σεπ 2022, 23:48

GoBack έγραψε:
10 Σεπ 2022, 15:51
Πρόστιμο 5.000 ευρώ επιβλήθηκε σε 15χρονη μαθήτρια στο Ρέθυμνο, η οποία κλώτσησε γάτα και στη συνέχεια ανέβασε το βίντεο στα μέσα κοινωνικής δικτύωσης.

Ταυτοποίηθηκε από τις αρχές του Ρεθύμνου η δράστιδα, η οποία ανέβασε βίντεο στα social media, στο οποίο κλωτσά μια γάτα, ενώ της επιβλήθηκε και πρόστιμο ύψους 5.000 ευρώ.

Σύμφωνα με πληροφορίες του cretapost, ένα κορίτσι ηλικίας μόλις 15 ετών είναι η δράστιδα
https://www.sdna.gr/politiko-deltio/ell ... ai-anebase

stergiosbik

panos291

Πονατε;
Εγώ πάντως πόνεσα. Πρόστιμο για κακοποίηση της γλώσσας πότε θα επιβάλουμε;
Ξημέρωσε.
Α, τι ωραία που είναι!
Ήρθε η ώρα να κοιμηθώ.
Κι αν είμαι τυχερός,
θα με ξυπνήσουν μια Δευτέρα παρουσία κατά την θρησκεία.
Μα δεν ξέρω αν και τότε να σηκωθώ θελήσω.

Άβαταρ μέλους
foscilis
Δημοσιεύσεις: 24647
Εγγραφή: 21 Ιουν 2018, 11:42

Re: student debt(greek edition)

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από foscilis » 11 Σεπ 2022, 23:50

Otto Weininger έγραψε:
10 Σεπ 2022, 16:30
πέραν των 5.000, να εξεταστεί υποχρεωτικά από ψυχίατρο. Όποιος κλωτσάει για χαβαλέ ένα ζώο και μετά το ανεβάζει και στα social δεν ξέρομε μεγαλώνοντας που θα σταματήσει.
ναι μπορεί να φτάσει μπροστά στις κάμερες του πιο κεντρικού σταθμού της χώρας να κλωτσάει στο κεφάλι μαζί με τον αδερφό του εισπράκτορα του Μετρό, πράξη που καταλήγει με τον εισπράκτορα κατηγορούμενο.

Άβαταρ μέλους
GoBack
Δημοσιεύσεις: 28546
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 23:37

Re: student debt(greek edition)

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από GoBack » 12 Σεπ 2022, 13:17

hellegennes έγραψε:
11 Σεπ 2022, 23:48
GoBack έγραψε:
10 Σεπ 2022, 15:51
Πρόστιμο 5.000 ευρώ επιβλήθηκε σε 15χρονη μαθήτρια στο Ρέθυμνο, η οποία κλώτσησε γάτα και στη συνέχεια ανέβασε το βίντεο στα μέσα κοινωνικής δικτύωσης.

Ταυτοποίηθηκε από τις αρχές του Ρεθύμνου η δράστιδα, η οποία ανέβασε βίντεο στα social media, στο οποίο κλωτσά μια γάτα, ενώ της επιβλήθηκε και πρόστιμο ύψους 5.000 ευρώ.

Σύμφωνα με πληροφορίες του cretapost, ένα κορίτσι ηλικίας μόλις 15 ετών είναι η δράστιδα
https://www.sdna.gr/politiko-deltio/ell ... ai-anebase

stergiosbik

panos291

Πονατε;
Εγώ πάντως πόνεσα. Πρόστιμο για κακοποίηση της γλώσσας πότε θα επιβάλουμε;
Σωστο μου φαινεται,σαν το δικαστινα
Philip Mortimer έγραψε:
14 Μαρ 2023, 22:40
Όσον αφορά το 2019 προσωπικά ψήφισα τον Μητσοτάκη γιατί πίστεψα στο όραμα μη πολιτικά χρωματισμένου εκσυγχρονισμού που παρουσίασε.

Άβαταρ μέλους
hellegennes
Δημοσιεύσεις: 40886
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:17

Re: student debt(greek edition)

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hellegennes » 12 Σεπ 2022, 22:39

Γυμνάστρια, αγωνίστρια, εγωίστρια, φεμινίστρια, δράστρια, δικάστρια (αυτό το τελευταίο δεν είναι βέβαια στα λεξικά, αλλά από καθαρό λεκτικό κόμπλεξ).
Ξημέρωσε.
Α, τι ωραία που είναι!
Ήρθε η ώρα να κοιμηθώ.
Κι αν είμαι τυχερός,
θα με ξυπνήσουν μια Δευτέρα παρουσία κατά την θρησκεία.
Μα δεν ξέρω αν και τότε να σηκωθώ θελήσω.

Άβαταρ μέλους
Eθνικοκοινωνιστης
Δημοσιεύσεις: 39720
Εγγραφή: 05 Μάιος 2018, 12:13

Re: student debt(greek edition)

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Eθνικοκοινωνιστης » 12 Σεπ 2022, 22:40

southern έγραψε:
10 Σεπ 2022, 16:17
Το 'νοιάζομαι' πόσα λεφτά έχει διαθέσει για την βοήθεια φτωχών οικογενειών; κοιτάξτε πρώτα τους ανθρώπους και μετά τα ζώα
στανταρακι :giggle:
"Καλύτερα να φορέσω το κράνος του Κόκκινου Στρατού παρά να φάω χάμπουργκερ στα mc Donald's"

Αλαιν ντε Μπενουα

Εμπεδοκλής
Δημοσιεύσεις: 21285
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 13:13

Re: student debt(greek edition)

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Εμπεδοκλής » 12 Σεπ 2022, 22:47

Otto Weininger έγραψε:
10 Σεπ 2022, 16:30
πέραν των 5.000, να εξεταστεί υποχρεωτικά από ψυχίατρο. Όποιος κλωτσάει για χαβαλέ ένα ζώο και μετά το ανεβάζει και στα social δεν ξέρομε μεγαλώνοντας που θα σταματήσει.
Τί γνώμη έχεις για το κυνήγι τύπε;

Άβαταρ μέλους
Otto Weininger
Δημοσιεύσεις: 30024
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:29
Τοποθεσία: Schwarzspanierstraße 15

Re: student debt(greek edition)

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Otto Weininger » 12 Σεπ 2022, 22:53

Εμπεδοκλής έγραψε:
12 Σεπ 2022, 22:47
Otto Weininger έγραψε:
10 Σεπ 2022, 16:30
πέραν των 5.000, να εξεταστεί υποχρεωτικά από ψυχίατρο. Όποιος κλωτσάει για χαβαλέ ένα ζώο και μετά το ανεβάζει και στα social δεν ξέρομε μεγαλώνοντας που θα σταματήσει.
Τί γνώμη έχεις για το κυνήγι τύπε;
άσχετο εντελώς, αλλά μιας και ρωτάς να σου πω.
άμα είναι για να το φας, την ίδια με το ψάρεμα. αν είναι για να κρεμάς κεφάλια πάνω από το τζάκι, πούτσα και ξύλο. Άλλωστε έχω τοποθετηθεί αναλυτικά πριν κάτι χρόνια πάνω σε αυτό. Δεν θα πήγαινα για κυνήγι ποτέ.
Otto Weininger έγραψε:
04 Μάιος 2018, 01:18
Εγώ ως κρεατοφαγος φουλ, είμαι ταυτόχρονα και φοβερά υποκριτής. Προσπαθώ να βλέπω τον κιμά/κρεας/κλπ ως αυτούσιο, δηλαδή σαν να φύτρωσε έτσι. Αν μου έλεγαν να σφάξω ζώο δεν θα το έκανα με τίποτα, πέραν ακραίων περιπτώσεων. Δεν θα μπορούσα επίσης να είμαι κυνηγός ποτέ. Το τρως τον λαγό θα μου πεις ; Ναι. Αλλά αν τον δω στο δάσος και μου πουν ρίχτου, δεν παίζει. Πιο πιθανό να το πάρω για κατοικίδιο.

Εννοείται ότι αν δω πρωτα το ζώο ζωντανό και μετά στο πιάτο μου, δεν παίζει καν να το ακουμπησω ουτε για δοκιμή. Αν είχα κότες πχ, μόνο τα αυγά θα έπαιρνα και απλά θα τις τάιζα μέχρι να πεθάνουν από φυσικά αίτια. Και γουρουνι να μκυ δώσεις ή κατσίκι μικρό να το μεγαλώσω θα το έχω σαν σκυλί και δεν θα το σκοτώσω ποτέ.

Φουλ υποκρισία, το ξέρω.

αντιλαμβάνεσαι λοιπόν ότι δεν θα κλώτσαγα ζώο ποτέ, παρά μόνο για άμυνα.


"Beauty slept and angels wept
For Her immortal soul
In this response, all evil chose
To claim her for their very own"


Εμπεδοκλής
Δημοσιεύσεις: 21285
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 13:13

Re: student debt(greek edition)

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Εμπεδοκλής » 12 Σεπ 2022, 23:07

Otto Weininger έγραψε:
12 Σεπ 2022, 22:53
Εμπεδοκλής έγραψε:
12 Σεπ 2022, 22:47
Otto Weininger έγραψε:
10 Σεπ 2022, 16:30
πέραν των 5.000, να εξεταστεί υποχρεωτικά από ψυχίατρο. Όποιος κλωτσάει για χαβαλέ ένα ζώο και μετά το ανεβάζει και στα social δεν ξέρομε μεγαλώνοντας που θα σταματήσει.
Τί γνώμη έχεις για το κυνήγι τύπε;
άσχετο εντελώς, αλλά μιας και ρωτάς να σου πω.
άμα είναι για να το φας, την ίδια με το ψάρεμα. αν είναι για να κρεμάς κεφάλια πάνω από το τζάκι, πούτσα και ξύλο. Άλλωστε έχω τοποθετηθεί αναλυτικά πριν κάτι χρόνια πάνω σε αυτό. Δεν θα πήγαινα για κυνήγι ποτέ.
Otto Weininger έγραψε:
04 Μάιος 2018, 01:18
Εγώ ως κρεατοφαγος φουλ, είμαι ταυτόχρονα και φοβερά υποκριτής. Προσπαθώ να βλέπω τον κιμά/κρεας/κλπ ως αυτούσιο, δηλαδή σαν να φύτρωσε έτσι. Αν μου έλεγαν να σφάξω ζώο δεν θα το έκανα με τίποτα, πέραν ακραίων περιπτώσεων. Δεν θα μπορούσα επίσης να είμαι κυνηγός ποτέ. Το τρως τον λαγό θα μου πεις ; Ναι. Αλλά αν τον δω στο δάσος και μου πουν ρίχτου, δεν παίζει. Πιο πιθανό να το πάρω για κατοικίδιο.

Εννοείται ότι αν δω πρωτα το ζώο ζωντανό και μετά στο πιάτο μου, δεν παίζει καν να το ακουμπησω ουτε για δοκιμή. Αν είχα κότες πχ, μόνο τα αυγά θα έπαιρνα και απλά θα τις τάιζα μέχρι να πεθάνουν από φυσικά αίτια. Και γουρουνι να μκυ δώσεις ή κατσίκι μικρό να το μεγαλώσω θα το έχω σαν σκυλί και δεν θα το σκοτώσω ποτέ.

Φουλ υποκρισία, το ξέρω.

αντιλαμβάνεσαι λοιπόν ότι δεν θα κλώτσαγα ζώο ποτέ, παρά μόνο για άμυνα.
Τύπε. Δεν είμαστε Ζουλού να κυνηγάμε την τροφή μας. Το ψάρεμα και το κυνήγι είναι καθαρά χόμπυ. Τώρα αν θα το φας, θα το δώσεις στα σκυλιά, θα το πετάξεις ή θα το χώσεις κάπου στην κατάψυξη είναι άσχετο.

Άβαταρ μέλους
Σπύρος
Δημοσιεύσεις: 4466
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 19:50
Phorum.gr user: Σπυρος1
Τοποθεσία: έρημος
Επικοινωνία:

Re: student debt(greek edition)

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Σπύρος » 12 Σεπ 2022, 23:23

Εγώ αυτό που είδα είναι ότι δεν κλωτσάει την γάτα αλλά την σπρώγνει ή αν θέλεται την απογειώνει. Μία απογειωμένη γάτα το πιθανότερο είναι να προσγειωθεί ομαλά ή αν θέλετε να μην τραυματιστεί. Τώρα αν το πάμε στα ψυχολογικά προβλήματα που μπορεί να δημιουργηθούν στο ζώο τότε θα πάει μακρυά η βαλίτσα. Θα πρέπει να εξετάσουμε τις κότες που γεννάνε αυγά κλπ. Ξέρετε αυτές που δεν είναι ούτε ελευθέρας βοσκής ούτε αχυρώνας.
ΕΙΜΙ Η ΖΩΗ = ΙΗΣΟΥΣ = 888

Gewponos90
Δημοσιεύσεις: 9848
Εγγραφή: 17 Φεβ 2020, 16:18
Phorum.gr user: Gewponos90

Re: student debt(greek edition)

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Gewponos90 » 12 Σεπ 2022, 23:28

Σπύρος έγραψε:
12 Σεπ 2022, 23:23
Εγώ αυτό που είδα είναι ότι δεν κλωτσάει την γάτα αλλά την σπρώγνει ή αν θέλεται την απογειώνει. Μία απογειωμένη γάτα το πιθανότερο είναι να προσγειωθεί ομαλά ή αν θέλετε να μην τραυματιστεί. Τώρα αν το πάμε στα ψυχολογικά προβλήματα που μπορεί να δημιουργηθούν στο ζώο τότε θα πάει μακρυά η βαλίτσα. Θα πρέπει να εξετάσουμε τις κότες που γεννάνε αυγά κλπ. Ξέρετε αυτές που δεν είναι ούτε ελευθέρας βοσκής ούτε αχυρώνας.

Να πας να τις εξετάσεις. Και αν κάποιος τις
<<απογειώνει>>για να γελάσει εννοείται ισχύει το πρόστιμο.
dtri2020 έγραψε:
23 Οκτ 2021, 22:56
Ενώ, ας πούμε στα άλλα κόμματα αυτό σπανίζει.
Δήλωση για γνωστή υπόθεση παιδεραστίας

Άβαταρ μέλους
Σπύρος
Δημοσιεύσεις: 4466
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 19:50
Phorum.gr user: Σπυρος1
Τοποθεσία: έρημος
Επικοινωνία:

Re: student debt(greek edition)

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Σπύρος » 12 Σεπ 2022, 23:32

Gewponos90 έγραψε:
12 Σεπ 2022, 23:28
Να πας να τις εξετάσεις. Και αν κάποιος τις
<<απογειώνει>>για να γελάσει εννοείται ισχύει το πρόστιμο.
Το παίξιμο δηλαδή με κατοικίδιο τιμωρείταιμε χοντρό πρόστιμο. :lol: Γουστάρω! Εγώ δεν έχω κατοικίδιο πάντως ας τα βρούνε οι "ζωόφιλοι".
ΕΙΜΙ Η ΖΩΗ = ΙΗΣΟΥΣ = 888

Άβαταρ μέλους
vagabondo
Δημοσιεύσεις: 10094
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 01:24

Re: student debt(greek edition)

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από vagabondo » 12 Σεπ 2022, 23:34

Εμπεδοκλής έγραψε:
12 Σεπ 2022, 23:07
Τύπε. Δεν είμαστε Ζουλού να κυνηγάμε την τροφή μας. Το ψάρεμα και το κυνήγι είναι καθαρά χόμπυ. Τώρα αν θα το φας, θα το δώσεις στα σκυλιά, θα το πετάξεις ή θα το χώσεις κάπου στην κατάψυξη είναι άσχετο.
Δεν είμαστε Ζουλού, είμαστε πολιτισμένοι.
Εικόνα

Εικόνα

Πριν θανατώσουμε το ζωντανό, το κρατάμε φυλακισμένο όλη του την ζωή.
Occasio facit furem
Εγώ δεν είμαι χριστιανός, για να μην πω πως είμαι και άθεος!
Ο κόσμον ασοί γραμματισμέντς θα διαβαίν.

Gewponos90
Δημοσιεύσεις: 9848
Εγγραφή: 17 Φεβ 2020, 16:18
Phorum.gr user: Gewponos90

Re: student debt(greek edition)

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Gewponos90 » 12 Σεπ 2022, 23:38

Σπύρος έγραψε:
12 Σεπ 2022, 23:32
Gewponos90 έγραψε:
12 Σεπ 2022, 23:28
Να πας να τις εξετάσεις. Και αν κάποιος τις
<<απογειώνει>>για να γελάσει εννοείται ισχύει το πρόστιμο.
Το παίξιμο δηλαδή με κατοικίδιο τιμωρείταιμε χοντρό πρόστιμο. :lol: Γουστάρω! Εγώ δεν έχω κατοικίδιο πάντως ας τα βρούνε οι "ζωόφιλοι".
Από όσο ξέρουμε δεν είναι το κατοικίδιο της. Αδέσποτη γάτα είναι και την απογειωνουμε για πλάκα.
Και να δικαιολογήσεις την παρέα των ηλίθιων προσπάθησες να συγκρίνεις την γάτα που όλοι το βρίσκετε διασκεδαστικό να την σπρώχνουμε στο νερό, η να την <<απογειωνουμε>> με τις κότες αυγοπαραγωγης τρομάρα σου.
dtri2020 έγραψε:
23 Οκτ 2021, 22:56
Ενώ, ας πούμε στα άλλα κόμματα αυτό σπανίζει.
Δήλωση για γνωστή υπόθεση παιδεραστίας

Άβαταρ μέλους
Gherschaagk
Συντονίστρια
Δημοσιεύσεις: 29724
Εγγραφή: 04 Ιουν 2018, 05:51

Re: student debt(greek edition)

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Gherschaagk » 12 Σεπ 2022, 23:41

vagabondo έγραψε:
12 Σεπ 2022, 23:34
Εμπεδοκλής έγραψε:
12 Σεπ 2022, 23:07
Τύπε. Δεν είμαστε Ζουλού να κυνηγάμε την τροφή μας. Το ψάρεμα και το κυνήγι είναι καθαρά χόμπυ. Τώρα αν θα το φας, θα το δώσεις στα σκυλιά, θα το πετάξεις ή θα το χώσεις κάπου στην κατάψυξη είναι άσχετο.
Δεν είμαστε Ζουλού, είμαστε πολιτισμένοι.
Εικόνα

Εικόνα

Πριν θανατώσουμε το ζωντανό, το κρατάμε φυλακισμένο όλη του την ζωή.
Δλδ το βίντεο με το σφαγείο που ρίχνουν το γουρούνι ζωντανό στο βραστό νερό κι αυτό σκούζει και πριν το βουτήξουν και αφού το βγάλουν, μόνο εγώ το έχω δει;
Στες τρεις πήρα κι αράχνιασα, εις τες εννιά μυρίζω,
κι απʼ τες σαράντα κʼ ύστερα αρμούς αρμούς χωρίζω.

Gewponos90
Δημοσιεύσεις: 9848
Εγγραφή: 17 Φεβ 2020, 16:18
Phorum.gr user: Gewponos90

Re: student debt(greek edition)

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Gewponos90 » 12 Σεπ 2022, 23:46

Εμπεδοκλής έγραψε:
12 Σεπ 2022, 23:07
Otto Weininger έγραψε:
12 Σεπ 2022, 22:53
Εμπεδοκλής έγραψε:
12 Σεπ 2022, 22:47


Τί γνώμη έχεις για το κυνήγι τύπε;
άσχετο εντελώς, αλλά μιας και ρωτάς να σου πω.
άμα είναι για να το φας, την ίδια με το ψάρεμα. αν είναι για να κρεμάς κεφάλια πάνω από το τζάκι, πούτσα και ξύλο. Άλλωστε έχω τοποθετηθεί αναλυτικά πριν κάτι χρόνια πάνω σε αυτό. Δεν θα πήγαινα για κυνήγι ποτέ.
Otto Weininger έγραψε:
04 Μάιος 2018, 01:18
Εγώ ως κρεατοφαγος φουλ, είμαι ταυτόχρονα και φοβερά υποκριτής. Προσπαθώ να βλέπω τον κιμά/κρεας/κλπ ως αυτούσιο, δηλαδή σαν να φύτρωσε έτσι. Αν μου έλεγαν να σφάξω ζώο δεν θα το έκανα με τίποτα, πέραν ακραίων περιπτώσεων. Δεν θα μπορούσα επίσης να είμαι κυνηγός ποτέ. Το τρως τον λαγό θα μου πεις ; Ναι. Αλλά αν τον δω στο δάσος και μου πουν ρίχτου, δεν παίζει. Πιο πιθανό να το πάρω για κατοικίδιο.

Εννοείται ότι αν δω πρωτα το ζώο ζωντανό και μετά στο πιάτο μου, δεν παίζει καν να το ακουμπησω ουτε για δοκιμή. Αν είχα κότες πχ, μόνο τα αυγά θα έπαιρνα και απλά θα τις τάιζα μέχρι να πεθάνουν από φυσικά αίτια. Και γουρουνι να μκυ δώσεις ή κατσίκι μικρό να το μεγαλώσω θα το έχω σαν σκυλί και δεν θα το σκοτώσω ποτέ.

Φουλ υποκρισία, το ξέρω.

αντιλαμβάνεσαι λοιπόν ότι δεν θα κλώτσαγα ζώο ποτέ, παρά μόνο για άμυνα.
Τύπε. Δεν είμαστε Ζουλού να κυνηγάμε την τροφή μας. Το ψάρεμα και το κυνήγι είναι καθαρά χόμπυ. Τώρα αν θα το φας, θα το δώσεις στα σκυλιά, θα το πετάξεις ή θα το χώσεις κάπου στην κατάψυξη είναι άσχετο.
Ίσα ίσα που με αυτό που λες είμαστε χειρότερα από Ζουλού :P Ίσως πρέπει να βρεις άλλη λέξη
dtri2020 έγραψε:
23 Οκτ 2021, 22:56
Ενώ, ας πούμε στα άλλα κόμματα αυτό σπανίζει.
Δήλωση για γνωστή υπόθεση παιδεραστίας

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Κοινωνικά θέματα”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών