Γιδότοπος

Κοινωνικά θέματα και προβληματισμοί
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Προσοχή: Σύμφωνα με το νόμο απαγορεύεται η δημοσιοποίηση ονομαστικά η φωτογραφικά ποινικών καταδικών οποιουδήποτε βαθμού & αιτιολογίας καθώς εμπίπτουν στα ευαίσθητα προσωπικά δεδομένα του ατόμου. Τυχόν δημοσιοποίηση τέτοιων δεδομένων ενδέχεται να επιφέρει ποινικές κυρώσεις στο συντάκτη. Επιτρέπεται μόνο αν έχει δοθεί εισαγγελική εντολή και μόνο για το χρονικό διάστημα που αυτή ισχύει. Οφείλετε σε κάθε περίπτωση να ζητήσετε με αναφορά τη διαγραφή της ανάρτησης πριν παρέλθει το χρονικό διάστημα της νόμιμης δημοσιοποίησης. Η διαχείριση αποποιείται κάθε ευθύνη για τυχόν ποινικές ευθύνες αν παραβιάσετε τα παραπάνω.
Άβαταρ μέλους
Lugozzi
Δημοσιεύσεις: 16372
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:31
Τοποθεσία: Βόρεια Περιοχή του Πρώτου Μέρους

Re: Γιδότοπος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Lugozzi » 04 Ιούλ 2023, 16:20

Χούτου
“Don't let a win get to your head or a loss to your heart.”

Άβαταρ μέλους
nostromos
Δημοσιεύσεις: 24137
Εγγραφή: 12 Ιούλ 2018, 22:06
Phorum.gr user: nostromos

Re: Γιδότοπος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από nostromos » 04 Ιούλ 2023, 16:21

όσοι έχουμε προλάβει κυκλοφοριακό στην προ του μετρό εποχή χαμογελάμε με τα σημερινά ...
η προσοχη μας στο Καστελοριζο

Άβαταρ μέλους
Dwarven Blacksmith
Δημοσιεύσεις: 43997
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:08
Τοποθεσία: Maiore Patria

Re: Γιδότοπος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Dwarven Blacksmith » 04 Ιούλ 2023, 16:21

Η πολιτισμένη λύση είναι να δείχνουν τους διπλοπαρκαριστες σε γιγαντοοθόνη με λεζάντα "είμαι γάιδαρος", με το που παρκάρουν.
🔻I would have lived in peace. But my enemies brought me war.🔻

Άβαταρ μέλους
nostromos
Δημοσιεύσεις: 24137
Εγγραφή: 12 Ιούλ 2018, 22:06
Phorum.gr user: nostromos

Re: Γιδότοπος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από nostromos » 04 Ιούλ 2023, 16:24

Dwarven Blacksmith έγραψε:
04 Ιούλ 2023, 16:21
Η πολιτισμένη λύση είναι να δείχνουν τους διπλοπαρκαριστες σε γιγαντοοθόνη με λεζάντα "είμαι γάιδαρος", με το που παρκάρουν.
με κάμερα σε κάθε περίπτερο αλλά όχι σε χρήση από την τροχαία είναι αστείο να ψάχνουμε λύσεις...
η προσοχη μας στο Καστελοριζο

Άβαταρ μέλους
Unique
Δημοσιεύσεις: 7768
Εγγραφή: 07 Νοέμ 2020, 01:26

Re: Γιδότοπος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Unique » 04 Ιούλ 2023, 16:27

Dwarven Blacksmith έγραψε:
04 Ιούλ 2023, 16:21
Η πολιτισμένη λύση είναι να δείχνουν τους διπλοπαρκαριστες σε γιγαντοοθόνη με λεζάντα "είμαι γάιδαρος", με το που παρκάρουν.
Δεν δουλεύει. Στα παπάρια τους οι κάμερες.. Πρέπει να πονέσουν στη τσέπη. Υπάρχουν λύσεις.
Κάθε λαός έχει τους ηγέτες που του αξίζουν. Οι πολίτες δεν θέλουν εξάλειψη της διαφθοράς, θέλουν περισσότερες ευκαιρίες να συμμετέχουν σ΄ αυτή. Δεν θέλουν ευνομία, θέλουν ανοχή της δικής τους ανομίας.

Θάνος Τζήμερος.

Dorian
Δημοσιεύσεις: 2918
Εγγραφή: 09 Απρ 2018, 22:13

Re: Γιδότοπος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Dorian » 04 Ιούλ 2023, 16:37

Chilloutbuddy έγραψε:
04 Ιούλ 2023, 16:01
Τζιτζιμιτζιχότζιρας έγραψε:
04 Ιούλ 2023, 15:45
nostromos έγραψε:
04 Ιούλ 2023, 15:25
για νη μην παρανομεις πρεπει να εχεις και την επιλογη της νομιμοτητας ... στην Αθηνα δεν την εχεις
Να παρκάρεις σε πάρκινγκ
Να πάρεις ΜΜΜ (η Αθήνα έχει πολλά)
εννοεί δεν έχεις την επιλογή να παρκάρεις τζάμπα απέξω από εκεί που πας.
μα το νοημα του αμαξιου είναι αυτό ακριβώς να μετακινήσε και να μπορείς να πηγαίνεις εδώ και κει και να σταματάς για λίγο να κάνεις καμία δουλειά, επισκεψη κοκ (εκτός από τα κέντρα ιστορικών πόλεων). Αυτοί που μένουν και δουλευουν μόνιμα κάπου θα έπρεπε να διασφαλίσουν που να παρκάρουν και πως να μετακινούνται στις δουλειες τους. δηλαδή το "φυσιολογικό" είναι να πηγαίνω σε ένα μέρος που εχω ένα κήπο να ποτίσω και ένα δυο δουλειε΄ς σε μία συνοικία μάλιστα και να βγαινει η άλλη έξω μη παρκάρεις εκεί παρκάρει ο άντρας μου μετά τη δουλεια, καλά σε επισκέψεις γινεται το έλα να δεις, σηκωμένοι υαλοκαθαριστήρες καφάσια γλάστρες σάπια μηχανακια στο δρόμο.
https://youtu.be/-VhIL6Ld9qI?t=1166 Πράξη ΑΝΑΘΕΜΑΤΙΣΜΟΥ ΤΩΝ ΒΟΥΛΕΥΤΩΝ Κατσαφάδου Κωνσταντίνου, Μιχαηλίδου Δόμνας, Βλαχάκου Νικολάου http://tinyurl.com/4hwb2kra

Άβαταρ μέλους
nostromos
Δημοσιεύσεις: 24137
Εγγραφή: 12 Ιούλ 2018, 22:06
Phorum.gr user: nostromos

Re: Γιδότοπος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από nostromos » 04 Ιούλ 2023, 16:44

δεν υπάρχει γειτονιά η προάστιο χωρίς πρόβλημα παρκαρίσματος...
η προσοχη μας στο Καστελοριζο

Άβαταρ μέλους
GoBzi
Δημοσιεύσεις: 5927
Εγγραφή: 10 Απρ 2022, 23:02

Re: Γιδότοπος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από GoBzi » 04 Ιούλ 2023, 16:51

Απ'οσο ξέρω η ασφάλεια δεν σε καλύπτει εάν έχεις διπλοπαρκάρει.
Πρώην εκμισθωτής του κυλικείου της Βουλής λάδωσε για παραμείνει ανοιχτός ενώ έπρεπε να έχει κλείσει απο το 2016, απο τότε που πηρε το κυλικείο δηλαδή.

Ψευτοανρθωπιστές όλων των χωρών, ενωθείτε! https://www.youtube.com/shorts/tyOHY83IBoc

Άβαταρ μέλους
Chilloutbuddy
Δημοσιεύσεις: 10530
Εγγραφή: 18 Απρ 2018, 16:09
Phorum.gr user: Chilloutbuddy

Re: Γιδότοπος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Chilloutbuddy » 04 Ιούλ 2023, 16:59

Dorian έγραψε:
04 Ιούλ 2023, 16:37
Chilloutbuddy έγραψε:
04 Ιούλ 2023, 16:01
Τζιτζιμιτζιχότζιρας έγραψε:
04 Ιούλ 2023, 15:45


Να παρκάρεις σε πάρκινγκ
Να πάρεις ΜΜΜ (η Αθήνα έχει πολλά)
εννοεί δεν έχεις την επιλογή να παρκάρεις τζάμπα απέξω από εκεί που πας.
μα το νοημα του αμαξιου είναι αυτό ακριβώς να μετακινήσε και να μπορείς να πηγαίνεις εδώ και κει και να σταματάς για λίγο να κάνεις καμία δουλειά, επισκεψη κοκ (εκτός από τα κέντρα ιστορικών πόλεων). Αυτοί που μένουν και δουλευουν μόνιμα κάπου θα έπρεπε να διασφαλίσουν που να παρκάρουν και πως να μετακινούνται στις δουλειες τους. δηλαδή το "φυσιολογικό" είναι να πηγαίνω σε ένα μέρος που εχω ένα κήπο να ποτίσω και ένα δυο δουλειε΄ς σε μία συνοικία μάλιστα και να βγαινει η άλλη έξω μη παρκάρεις εκεί παρκάρει ο άντρας μου μετά τη δουλεια, καλά σε επισκέψεις γινεται το έλα να δεις, σηκωμένοι υαλοκαθαριστήρες καφάσια γλάστρες σάπια μηχανακια στο δρόμο.
Δεν υπάρχει τίποτα "φυσιολογικό" στην Αθήνα, είναι μια πόλη που α) δε σχεδιάστηκε ποτέ από κανέναν, απλά προέκυψε και β) έχει διπλάσιο κόσμο απ'όσο μπορεί να εξυπηρετήσει.
Gamiosante sto vosporo gia mia xoufta iliosporo

Άβαταρ μέλους
Antares
Δημοσιεύσεις: 7977
Εγγραφή: 11 Απρ 2018, 10:46
Phorum.gr user: Ακταία

Re: Γιδότοπος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Antares » 04 Ιούλ 2023, 17:01

Είμαι σε επαρχιακή πόλη. Τις λίγες φορές που μπαίνω στο λεωφορείο και βλέπω τον οδηγό να κάνει ελιγμούς για να αποφύγει παράνομα παρκαρισμένα αυτοκίνητα εύχομαι να τα πάρει παραμάζωμα. Αλλά έχει και επιβάτες.

Άβαταρ μέλους
Nostalgia
Δημοσιεύσεις: 9551
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 13:24
Phorum.gr user: Nostalgia

Re: Γιδότοπος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Nostalgia » 04 Ιούλ 2023, 17:12

Otto Weininger έγραψε:
04 Ιούλ 2023, 15:36
Στον Πειραιά, στον κεντρικό δρόμο που περνάει μπροστά από την Αγία Τριάδα, βλέπεις τριπλοπαρκαρισμα με αποτέλεσμα να δημιουργείται θέμα σοβαρό στην κυκλοφορία, ειδικά τώρα που ήρθε συν τοις άλλοις και το τραμ.

Μου έλεγε ένας ταξιτζής, ότι πριν κάτι χρόνια ο τότε διοικητής της τροχαίας Πειραιά, τους είχε μουρλανει στα πρόστιμα. Έσκαγε μύτη ο ίδιος για να είναι παρόν στα πρόστιμα.
Τότε οι καταστηματάρχες εκεί, παραπονέθηκαν στον δήμαρχο που έκανε με την σειρά του παρέμβαση στον διοικητή να μην κόβονται πρόστιμα γιατί χάνουν πελατεία οι καταστηματάρχες μιας και ο περαστικός δεν μπορούσε να διπλό-τριπλοπαρκαρει για να μπει να ψωνίσει.

Ολοκληρη η Ελλαδα σε 6 σειρες.... :wave::wave:
"Εγώ Μανιάτα φυσικιά. Θα στεϊρωθού 'ς τα γόνατα. Και όλους τους φίλους θα δεχτού κατά που πρέπει καθενού...."

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Κοινωνικά θέματα”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών