μας λέει η τέτοια του καθαριστηρίου

Κοινωνικά θέματα και προβληματισμοί
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Προσοχή: Σύμφωνα με το νόμο απαγορεύεται η δημοσιοποίηση ονομαστικά η φωτογραφικά ποινικών καταδικών οποιουδήποτε βαθμού & αιτιολογίας καθώς εμπίπτουν στα ευαίσθητα προσωπικά δεδομένα του ατόμου. Τυχόν δημοσιοποίηση τέτοιων δεδομένων ενδέχεται να επιφέρει ποινικές κυρώσεις στο συντάκτη. Επιτρέπεται μόνο αν έχει δοθεί εισαγγελική εντολή και μόνο για το χρονικό διάστημα που αυτή ισχύει. Οφείλετε σε κάθε περίπτωση να ζητήσετε με αναφορά τη διαγραφή της ανάρτησης πριν παρέλθει το χρονικό διάστημα της νόμιμης δημοσιοποίησης. Η διαχείριση αποποιείται κάθε ευθύνη για τυχόν ποινικές ευθύνες αν παραβιάσετε τα παραπάνω.
ΑΙΝΕΙΑΝ06
Δημοσιεύσεις: 19450
Εγγραφή: 30 Σεπ 2018, 00:23

Re: μας λέει η τέτοια του καθαριστηρίου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΑΙΝΕΙΑΝ06 » 25 Ιουν 2019, 11:01

πατησιωτης έγραψε:
25 Ιουν 2019, 10:41
ΑΙΝΕΙΑΝ06 έγραψε:
25 Ιουν 2019, 09:54
Ο καθένας φροντίζει την επιβίωση του και το συμφέρον του με ποιον τρόπο μπορεί καλύτερα ..
Και πάντα πρέπει να ζητάς και να κλαιγεσαι αν θέλεις να πάρεις περισσότερα η και να μην χάσεις αυτά που παίρνεις ..

Mεγάλε Καιρίδη είπες κάτι για παιδιά των Οθωμανών και σε παρεξήγησαν. :D


...μα και οι Ευρωπαίοι ..το προσωπικό τους συμφέρον κοιτάζουν ..
σαν τους Οθωμανούς ...

Άβαταρ μέλους
sys3x
Δημοσιεύσεις: 38212
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 21:40
Τοποθεσία: m lagou

Re: μας λέει η τέτοια του καθαριστηρίου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από sys3x » 25 Ιουν 2019, 11:24

Χαοτικός έγραψε:
25 Ιουν 2019, 02:32
sys3x έγραψε:
24 Ιουν 2019, 14:06
Κάτσε να φύγει ο συριζας και βλέπουμε, αυτό είναι που επείγει.
61 πόντοι πονέσανε :c020:
Γουέλ δατ τζόουκ ήζεντ φάνυ ένη μορ, σε κάθε περίπτωση μην τα κάνεις χειρότερα, για σένα εννοώ, όχι δε με νοιάζει απλά θα αρχίσω τα βρισίδια πάλι.
:roll:
ΛΕΥΤΕΡΙΑ ΣΤΟΝ ΛΑΟ ΤΗΣ ΠΑΛΑΙΣΤΙΝΗΣ

.

Άβαταρ μέλους
Rakomelofronas
Δημοσιεύσεις: 4719
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 19:00
Phorum.gr user: Pegasus - erkebrad

Re: μας λέει η τέτοια του καθαριστηρίου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Rakomelofronas » 25 Ιουν 2019, 11:30

Η οικογένεια και η αδήλωτη οικονομία κράτησαν όρθιο πολύ κόσμο κατά τα χρόνια της κρίσης κι εξακολουθούν να το κάνουν. Ο συνδυασμός σχετικά περίπλοκου φορολογικού συστήματος και πολυδιάσπασης της πρόνοιας σε διάφορα επιδόματα (ΚΕΑ, πετρέλαιο, ενοίκιο κτλ) δημιουργεί εξαιρετικό αντικίνητρο δήλωσης συναλλαγών και εισοδημάτων.

Για το πρώτο δεν υπάρχει καμία σωτηρία: ακόμα και η ηλεκτρονικοποίηση και η άμεση διασύνδεση των ταμειακών μηχανών και των POS με την Εφορία είναι άχρηστες όταν υπάρχει αμοιβαία θέληση... εναλλακτικής διευθέτησης. Με τόσες μικρές επιχειρήσεις μάλιστα, δεν είναι δύσκολο να εκμεταλλευτεί κανείς και το γεγονός ότι οι συναλλαγές από ένα ύψος και κάτω δεν χρειάζεται να είναι ηλεκτρονικές.

Το ελάχιστο εγγυημένο εισόδημα υποτίθεται πως θεσπίζεται για να αντικαταστήσει τα υπόλοιπα επιδόματα αλλιώς χάνει το νόημά του.
Ο κόσμος που θυμάσαι δεν υπάρχει πια.

Άβαταρ μέλους
Γάταρος
Δημοσιεύσεις: 7969
Εγγραφή: 05 Σεπ 2018, 03:12
Phorum.gr user: Φορουμίτης ο Δίκαιος

Re: μας λέει η τέτοια του καθαριστηρίου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Γάταρος » 25 Ιουν 2019, 12:35

σύντροφος διαβάτης έγραψε:
25 Ιουν 2019, 01:04
Γάταρος έγραψε:
24 Ιουν 2019, 14:51
foscilis έγραψε:
24 Ιουν 2019, 14:38
Επίσης με τους ανασφάλιστους παρ' όλο που συμφωνώ επί της αρχής με την καθολική πρόσβαση στην υγεία βρίσκω εξωφρενικό ότι έχουν τα πάντα τζάμπα ενώ ο ασφαλισμένος έχει συμμετοχή (και πρέπει και να πληρώνει με το μήνα). Πρώτον από πού κι ως πού "ανασφάλιστος" σημαίνει και άπορος που δεν έχει να δώσει ούτε ένα εικοσάευρω για μια εξέταση.
Εγώ είμαι ανασφάλιστος. Όλοι γύρω μου μού λένε ότι πρέπει να κάνω μια ασφάλεια υγείας αλλά δεν καταλαβαίνω γιατί να πληρώσω για κάτι που έχω τσάμπα και δεν ξέρω γιατί πληρώνουν όσοι πληρώνουν. Πέρυσι είχα πυρετό και δεν έπεφτε μετά από μια εβδομάδα. Ανησύχησα. Λέω τι στον πούτσο, Η1Ν1 έχω; Πήγα στο εφημερεύον νοσοκομείο, έκανα τις εξετάσεις μου, πήρα τα φάρμακά μου και δεν πλήρωσα τίποτα. Δεν είχα πια πυρετό αλλά ο έντονος βήχας συνεχίστηκε με αποτέλεσμα να πάθω κάτι σαν θλάση και να έχω έντονο πόνο στα πλευρά. Πάλι ανησύχησα γιατί δεν ήξερα τι ήταν. Επέστρεψα στο νοσοκομείο, έκανα τις εξετάσεις μου τσάμπα και όλα καλά.
ισχύει για όλους τους ανασφάλιστους;
εμένα η καρτέλα ΕΦΚΑ γράφει ανασφάλιστος - συμμετοχή για φάρμακα 25%.
Δεν ξέρω, εγώ δεν έχω καν καρτέλα ΕΦΚΑ. Μου έγραψαν κάτι φάρμακα τα οποία έπαιρνα για έξι μήνες και για όλα αυτά πλήρωσα 20 λεπτά του €. Τελικά ο καπιταλισμός είναι υπέροχος.
Η αλήθεια είναι μίσος γι' αυτούς που μισούν την αλήθεια.

the_black_planet
Δημοσιεύσεις: 1170
Εγγραφή: 24 Μάιος 2018, 13:54
Phorum.gr user: the_black_planet

Re: μας λέει η τέτοια του καθαριστηρίου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από the_black_planet » 25 Ιουν 2019, 12:44

Ασέβαστος έγραψε:
25 Ιουν 2019, 09:07
Γραφικός έγραψε:
24 Ιουν 2019, 16:39

Προτιμώ να διατηρηθεί η οργή και να ξεσπάσει τώρα που το παρελθόν είναι ακόμα πολύ πρόσφατο για να ξεχαστεί. Αλλιώς θα λέμε στα εγγόνια μας "κάποτε τρώγαμε κρέας όποτε θέλαμε" και θα το ακούν σαν παραμύθι.
Να μην αποδεχθούμε τίποτα, να συνεχίσουμε να απαιτούμε ανθρώπινες συνθήκες εργασίας και διαβίωσης.
Οχτάωρο- πενθήμερο - αξιοπρεπής βασικός μισθός, αλλιώς στάχτη και μπούρμπερη.
Μη σώσει και μείνει "οικονομία" ούτε για δείγμα.
μια εναλλακτικη, αντι να απαιτουμε να μας δωκουνε, ειναι να παραγουμε. να τοχει σκεφτει κανεις;
Σώπα ρε μεγάλε, τι είπες τώρα, έχει και άλλα τόσο έξυπνα παιδιά η μάνα σου;;
Ζωγράφισε έναν ήλιο στο ταβάνι, μίλησε με τ’ αγέρι της νυχτιάς
και χόρεψε μαζί με τη σκιά σου στους ήχους μιας αδύναμης καρδιάς.
Πάρε τηλέφωνο τη μοναξιά σου ή βγες ξανά στον δρόμο της φωτιάς
πάρε τηλέφωνο τη μοναξιά σου ή βγες ξανά στον δρόμο της φωτιάς

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 71341
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: μας λέει η τέτοια του καθαριστηρίου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 25 Ιουν 2019, 12:45

Γάταρος έγραψε:
25 Ιουν 2019, 12:35

Δεν ξέρω, εγώ δεν έχω καν καρτέλα ΕΦΚΑ. Μου έγραψαν κάτι φάρμακα τα οποία έπαιρνα για έξι μήνες και για όλα αυτά πλήρωσα 20 λεπτά του €. Τελικά ο καπιταλισμός είναι υπέροχος.
Σε δέκα χρόνια περίπου θα καταλάβεις στ' αλήθεια πόσο υπέροχος ΗΤΑΝ. :lol:
Gavalas for President! :grfl:

ΛΑΔΩΜΑ, ΛΑΔΩΜΑ, ΛΑΔΩΜΑ (όχι το χριστιανικό, το άλλο)

the_black_planet
Δημοσιεύσεις: 1170
Εγγραφή: 24 Μάιος 2018, 13:54
Phorum.gr user: the_black_planet

Re: μας λέει η τέτοια του καθαριστηρίου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από the_black_planet » 25 Ιουν 2019, 12:48

Γάταρος έγραψε:
25 Ιουν 2019, 12:35
σύντροφος διαβάτης έγραψε:
25 Ιουν 2019, 01:04
Γάταρος έγραψε:
24 Ιουν 2019, 14:51

Εγώ είμαι ανασφάλιστος. Όλοι γύρω μου μού λένε ότι πρέπει να κάνω μια ασφάλεια υγείας αλλά δεν καταλαβαίνω γιατί να πληρώσω για κάτι που έχω τσάμπα και δεν ξέρω γιατί πληρώνουν όσοι πληρώνουν. Πέρυσι είχα πυρετό και δεν έπεφτε μετά από μια εβδομάδα. Ανησύχησα. Λέω τι στον πούτσο, Η1Ν1 έχω; Πήγα στο εφημερεύον νοσοκομείο, έκανα τις εξετάσεις μου, πήρα τα φάρμακά μου και δεν πλήρωσα τίποτα. Δεν είχα πια πυρετό αλλά ο έντονος βήχας συνεχίστηκε με αποτέλεσμα να πάθω κάτι σαν θλάση και να έχω έντονο πόνο στα πλευρά. Πάλι ανησύχησα γιατί δεν ήξερα τι ήταν. Επέστρεψα στο νοσοκομείο, έκανα τις εξετάσεις μου τσάμπα και όλα καλά.
ισχύει για όλους τους ανασφάλιστους;
εμένα η καρτέλα ΕΦΚΑ γράφει ανασφάλιστος - συμμετοχή για φάρμακα 25%.
Δεν ξέρω, εγώ δεν έχω καν καρτέλα ΕΦΚΑ. Μου έγραψαν κάτι φάρμακα τα οποία έπαιρνα για έξι μήνες και για όλα αυτά πλήρωσα 20 λεπτά του €. Τελικά ο καπιταλισμός Κομμουνισμος είναι υπέροχος. fixed
Ζωγράφισε έναν ήλιο στο ταβάνι, μίλησε με τ’ αγέρι της νυχτιάς
και χόρεψε μαζί με τη σκιά σου στους ήχους μιας αδύναμης καρδιάς.
Πάρε τηλέφωνο τη μοναξιά σου ή βγες ξανά στον δρόμο της φωτιάς
πάρε τηλέφωνο τη μοναξιά σου ή βγες ξανά στον δρόμο της φωτιάς

σύντροφος διαβάτης
Δημοσιεύσεις: 539
Εγγραφή: 13 Νοέμ 2018, 10:16
Τοποθεσία: πόλις-κράτος των Αθηνών

Re: μας λέει η τέτοια του καθαριστηρίου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από σύντροφος διαβάτης » 25 Ιουν 2019, 12:50

Γάταρος έγραψε:
25 Ιουν 2019, 12:35
σύντροφος διαβάτης έγραψε:
25 Ιουν 2019, 01:04
Γάταρος έγραψε:
24 Ιουν 2019, 14:51

Εγώ είμαι ανασφάλιστος. Όλοι γύρω μου μού λένε ότι πρέπει να κάνω μια ασφάλεια υγείας αλλά δεν καταλαβαίνω γιατί να πληρώσω για κάτι που έχω τσάμπα και δεν ξέρω γιατί πληρώνουν όσοι πληρώνουν. Πέρυσι είχα πυρετό και δεν έπεφτε μετά από μια εβδομάδα. Ανησύχησα. Λέω τι στον πούτσο, Η1Ν1 έχω; Πήγα στο εφημερεύον νοσοκομείο, έκανα τις εξετάσεις μου, πήρα τα φάρμακά μου και δεν πλήρωσα τίποτα. Δεν είχα πια πυρετό αλλά ο έντονος βήχας συνεχίστηκε με αποτέλεσμα να πάθω κάτι σαν θλάση και να έχω έντονο πόνο στα πλευρά. Πάλι ανησύχησα γιατί δεν ήξερα τι ήταν. Επέστρεψα στο νοσοκομείο, έκανα τις εξετάσεις μου τσάμπα και όλα καλά.
ισχύει για όλους τους ανασφάλιστους;
εμένα η καρτέλα ΕΦΚΑ γράφει ανασφάλιστος - συμμετοχή για φάρμακα 25%.
Δεν ξέρω, εγώ δεν έχω καν καρτέλα ΕΦΚΑ. Μου έγραψαν κάτι φάρμακα τα οποία έπαιρνα για έξι μήνες και για όλα αυτά πλήρωσα 20 λεπτά του €. Τελικά ο καπιταλισμός είναι υπέροχος.
έχεις αριθμό ΑΜΚΑ και ΑΦΜ. Μπες στο σάιτ του ΕΦΚΑ να δεις την καρτέλα σου.
η Αόρατος Αρχή είναι όχι μόνο αόρατος αλλά και ανύπαρκτος.

Άβαταρ μέλους
Γάταρος
Δημοσιεύσεις: 7969
Εγγραφή: 05 Σεπ 2018, 03:12
Phorum.gr user: Φορουμίτης ο Δίκαιος

Re: μας λέει η τέτοια του καθαριστηρίου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Γάταρος » 25 Ιουν 2019, 12:55

the_black_planet έγραψε:
25 Ιουν 2019, 12:48
Γάταρος έγραψε:
25 Ιουν 2019, 12:35
σύντροφος διαβάτης έγραψε:
25 Ιουν 2019, 01:04

ισχύει για όλους τους ανασφάλιστους;
εμένα η καρτέλα ΕΦΚΑ γράφει ανασφάλιστος - συμμετοχή για φάρμακα 25%.
Δεν ξέρω, εγώ δεν έχω καν καρτέλα ΕΦΚΑ. Μου έγραψαν κάτι φάρμακα τα οποία έπαιρνα για έξι μήνες και για όλα αυτά πλήρωσα 20 λεπτά του €. Τελικά ο καπιταλισμός Κομμουνισμος είναι υπέροχος. fixed
Καπιταλισμό έχουμε, ελεύθερη οικονομία. Ο καπιταλισμός του 21ου αιώνα δεν έχει σχέση με τον καπιταλισμό της εποχής του Μαρξ, γι' αυτό ο κομμουνισμός είναι μια χρεοκοπημένη ιδεολογία η οποία έχει ξεπεραστεί από τις εξελίξεις κι έχει διαψευστεί από την πραγματικότητα. Στον καπιταλισμό υπάρχει κοινωνικό κράτος και στην καπιταλιστική Ελλάδα του σήμερα, την Ελλάδα του πρωτογενούς πλεονάσματος, παρέχεται δωρεάν υγεία.
Η αλήθεια είναι μίσος γι' αυτούς που μισούν την αλήθεια.

Άβαταρ μέλους
Γάταρος
Δημοσιεύσεις: 7969
Εγγραφή: 05 Σεπ 2018, 03:12
Phorum.gr user: Φορουμίτης ο Δίκαιος

Re: μας λέει η τέτοια του καθαριστηρίου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Γάταρος » 25 Ιουν 2019, 12:59

σύντροφος διαβάτης έγραψε:
25 Ιουν 2019, 12:50
Γάταρος έγραψε:
25 Ιουν 2019, 12:35
σύντροφος διαβάτης έγραψε:
25 Ιουν 2019, 01:04

ισχύει για όλους τους ανασφάλιστους;
εμένα η καρτέλα ΕΦΚΑ γράφει ανασφάλιστος - συμμετοχή για φάρμακα 25%.
Δεν ξέρω, εγώ δεν έχω καν καρτέλα ΕΦΚΑ. Μου έγραψαν κάτι φάρμακα τα οποία έπαιρνα για έξι μήνες και για όλα αυτά πλήρωσα 20 λεπτά του €. Τελικά ο καπιταλισμός είναι υπέροχος.
έχεις αριθμό ΑΜΚΑ και ΑΦΜ. Μπες στο σάιτ του ΕΦΚΑ να δεις την καρτέλα σου.
Μου λέει να βάλω κάτι κωδικούς TAXIS και δεν ξέρω από αυτά, τα κανονίζει η λογίστριά μου που μου ετοιμάζει την αίτηση για να παίρνω το επίδομα κοινωνικής αλληλεγγύης που παίζω στο καζίνο.
Η αλήθεια είναι μίσος γι' αυτούς που μισούν την αλήθεια.

Άβαταρ μέλους
perseus
Δημοσιεύσεις: 15265
Εγγραφή: 01 Μάιος 2018, 08:58
Phorum.gr user: Perseus
Τοποθεσία: Ιωαννινα

Re: μας λέει η τέτοια του καθαριστηρίου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από perseus » 25 Ιουν 2019, 13:00

Τα 350 εκατ που πηρε ο κωστας ο ναβαρινος ανήκει στα επιδοματα η ειναι επιχειρηματικο δαιμονιο?

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 71341
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: μας λέει η τέτοια του καθαριστηρίου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 25 Ιουν 2019, 13:01

Γάταρος έγραψε:
25 Ιουν 2019, 12:55
the_black_planet έγραψε:
25 Ιουν 2019, 12:48
Γάταρος έγραψε:
25 Ιουν 2019, 12:35

Δεν ξέρω, εγώ δεν έχω καν καρτέλα ΕΦΚΑ. Μου έγραψαν κάτι φάρμακα τα οποία έπαιρνα για έξι μήνες και για όλα αυτά πλήρωσα 20 λεπτά του €. Τελικά ο καπιταλισμός Κομμουνισμος είναι υπέροχος. fixed
Καπιταλισμό έχουμε, ελεύθερη οικονομία. Ο καπιταλισμός του 21ου αιώνα δεν έχει σχέση με τον καπιταλισμό της εποχής του Μαρξ, γι' αυτό ο κομμουνισμός είναι μια χρεοκοπημένη ιδεολογία η οποία έχει ξεπεραστεί από τις εξελίξεις κι έχει διαψευστεί από την πραγματικότητα. Στον καπιταλισμό υπάρχει κοινωνικό κράτος και στην καπιταλιστική Ελλάδα του σήμερα, την Ελλάδα του πρωτογενούς πλεονάσματος, παρέχεται δωρεάν υγεία.
Ε ναι, αν χρειάζεσαι χάπια για κρυολόγημα, ναι.
Πήγαινε να κλείσεις ραντεβού για μαγνητική τομογραφία κι έλα να μου πεις τι σου είπαν.
Gavalas for President! :grfl:

ΛΑΔΩΜΑ, ΛΑΔΩΜΑ, ΛΑΔΩΜΑ (όχι το χριστιανικό, το άλλο)

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 71341
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: μας λέει η τέτοια του καθαριστηρίου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 25 Ιουν 2019, 13:02

Κατά τα άλλα γατάκι, καλό το τρολλάρισμα αλλά το θέμα είναι ότι παίζουν και πολλές πραγματικές περσόνες σ' αυτό το κόνσεπτ.
Gavalas for President! :grfl:

ΛΑΔΩΜΑ, ΛΑΔΩΜΑ, ΛΑΔΩΜΑ (όχι το χριστιανικό, το άλλο)

Άβαταρ μέλους
Γάταρος
Δημοσιεύσεις: 7969
Εγγραφή: 05 Σεπ 2018, 03:12
Phorum.gr user: Φορουμίτης ο Δίκαιος

Re: μας λέει η τέτοια του καθαριστηρίου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Γάταρος » 25 Ιουν 2019, 13:11

ΓΑΛΗ έγραψε:
25 Ιουν 2019, 13:01
Γάταρος έγραψε:
25 Ιουν 2019, 12:55
the_black_planet έγραψε:
25 Ιουν 2019, 12:48
Καπιταλισμό έχουμε, ελεύθερη οικονομία. Ο καπιταλισμός του 21ου αιώνα δεν έχει σχέση με τον καπιταλισμό της εποχής του Μαρξ, γι' αυτό ο κομμουνισμός είναι μια χρεοκοπημένη ιδεολογία η οποία έχει ξεπεραστεί από τις εξελίξεις κι έχει διαψευστεί από την πραγματικότητα. Στον καπιταλισμό υπάρχει κοινωνικό κράτος και στην καπιταλιστική Ελλάδα του σήμερα, την Ελλάδα του πρωτογενούς πλεονάσματος, παρέχεται δωρεάν υγεία.
Ε ναι, αν χρειάζεσαι χάπια για κρυολόγημα, ναι.
Πήγαινε να κλείσεις ραντεβού για μαγνητική τομογραφία κι έλα να μου πεις τι σου είπαν.
Με τον πυρετό που ανέφερα πήγα δύο φορές στο νοσοκομείο. Μαγνητική δεν έκανα, όμως έκανα δύο φορές αξονική και δύο φορές εξετάσεις αίματος. Τη δεύτερη φορά με εξέτασε πνευμονολόγος και μου είπε ότι έχω άσθμα αν και δεν το αισθάνθηκα ποτέ. Έκανε λάθος διάγνωση; Δεν ξέρω. Όπως και να έχει μου έδωσε φάρμακα για 6 μήνες, κάτι εισπνεόμενα και κάτι χάπια. Για όλα αυτά τα φάρμακα που έπαιρνα για 6 μήνες πλήρωσα 20 λεπτά του ευρώ.

Ένας γνωστός μου που είχε ατύχημα με μηχανή έκανε πολλές εξετάσεις εκτός από αξονικές και δεν πλήρωσε δεκάρα.

Μια θεία μου έχει καρκίνο στον πνεύμονα. Πολύ βαριάς μορφής, σε σημείο που δεν παίρνει καν χειρουργείο. Όταν το άκουσα προετοίμασα τους δικούς μου λέγοντάς τους ότι αυτός ο καρκίνος δίνει το πολύ 6 μήνες ζωής. Με τη δωρεάν υγεία της Ελλάδος (χημειοθεραπείες, φάρμακα για καρκινοπαθείς κ.λπ.) 1,5 χρόνο μετά είναι ακόμα ζωντανή και ακμαία. Ξέρω ότι θα επιβαρυνθεί απότομα και θα φύγει όμως για το είδος του καρκίνου της νομίζω πως οι γιατροί έχουν κάνει πολύ καλή δουλειά.
Η αλήθεια είναι μίσος γι' αυτούς που μισούν την αλήθεια.

Άβαταρ μέλους
Γάταρος
Δημοσιεύσεις: 7969
Εγγραφή: 05 Σεπ 2018, 03:12
Phorum.gr user: Φορουμίτης ο Δίκαιος

Re: μας λέει η τέτοια του καθαριστηρίου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Γάταρος » 25 Ιουν 2019, 13:14

ΓΑΛΗ έγραψε:
25 Ιουν 2019, 13:02
Κατά τα άλλα γατάκι, καλό το τρολλάρισμα αλλά το θέμα είναι ότι παίζουν και πολλές πραγματικές περσόνες σ' αυτό το κόνσεπτ.
Κι άλλος μου είπε σε πμ ότι τρολάρω. Όπως απάντησα και σε εκείνον, το τρολάρισμά μου έγκειται στο ότι είμαι προκλητικός, όχι στο ότι γράφω ψέματα. Ό,τι γράφω, ακόμα και το ότι λέω στους ντίλερς στο καζίνο ότι πάω στο atm να πάρω το επίδομα κοινωνικής αλληλεγγύης που λαμβάνω από την εργασία που κάνουν εκείνη τη στιγμή, όλα είναι 100% αλήθεια.
Η αλήθεια είναι μίσος γι' αυτούς που μισούν την αλήθεια.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Κοινωνικά θέματα”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών