«Υπόδουλοι» στη δικτατορία της πολιτικής ορθότητας

Κοινωνικά θέματα και προβληματισμοί
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Προσοχή: Σύμφωνα με το νόμο απαγορεύεται η δημοσιοποίηση ονομαστικά η φωτογραφικά ποινικών καταδικών οποιουδήποτε βαθμού & αιτιολογίας καθώς εμπίπτουν στα ευαίσθητα προσωπικά δεδομένα του ατόμου. Τυχόν δημοσιοποίηση τέτοιων δεδομένων ενδέχεται να επιφέρει ποινικές κυρώσεις στο συντάκτη. Επιτρέπεται μόνο αν έχει δοθεί εισαγγελική εντολή και μόνο για το χρονικό διάστημα που αυτή ισχύει. Οφείλετε σε κάθε περίπτωση να ζητήσετε με αναφορά τη διαγραφή της ανάρτησης πριν παρέλθει το χρονικό διάστημα της νόμιμης δημοσιοποίησης. Η διαχείριση αποποιείται κάθε ευθύνη για τυχόν ποινικές ευθύνες αν παραβιάσετε τα παραπάνω.
Imperium
Δημοσιεύσεις: 3478
Εγγραφή: 23 Απρ 2020, 12:47

Re: «Υπόδουλοι» στη δικτατορία της πολιτικής ορθότητας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Imperium » 14 Ιουν 2020, 23:07

Γιάννης έγραψε:
14 Ιουν 2020, 23:04
Όσο για τις αγαθοεργίες του Gates, καλά κάνει. Μαγκιά του, και δεν μασάει όση λάσπη και να του ρίξουν οι ανα τον κόσμο ψεκασμένοι.
Σόρρυ, εννοούσα της αγαθοεργίες του όσο ήταν αφεντικό. Ξέρεις, αυτά που κάναν την ΜΣ αυτό που είναι σήμερα. Τα μετέπειτα καραγκιοζιλίκια δεν με αφορούν.
(Όλα τελικά πρέπει να τα εξηγείς εδω μέσα ρπστμ)
Ποτέ μην εμπιστεύεσαι επιστήμονα που φοβάται να πετάξει με αεροπλάνο.

nemo
Δημοσιεύσεις: 7381
Εγγραφή: 04 Ιούλ 2018, 11:08

Re: «Υπόδουλοι» στη δικτατορία της πολιτικής ορθότητας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από nemo » 14 Ιουν 2020, 23:08

ΓΑΛΗ έγραψε:
14 Ιουν 2020, 22:56
nemo έγραψε:
14 Ιουν 2020, 22:19
ΓΑΛΗ έγραψε:
14 Ιουν 2020, 22:14

.
Και όποιος πιστεύει ότι με τους ρωμαϊκούς θριάμβους των πρότσεστερς και τις γελοιότητες των μμε, κερδίζει πόντους η αριστερά και οι κεντρώες ορθολοξικές της εκδοχές, αλλού πατάει κι αλλού θα βρεθεί. :lol:
Φέρονται σαν κατήγοροι αλλά η ίδια τους φωνή μοιάζει να κατηγορεί τους ίδιους
Μα εκεί ακριβώς είναι η διαφορά μεταξύ των εξυπνάκηδων και των έξυπνων.
Οι έξυπνοι ακούνε και την ηχώ της κάθε κατηγορίας που απευθύνουν, έχουν επίγνωση της θέσης τους και ως κατηγορούμενοι.
Οι εξυπνάκηδες παριστάνουν τους κουφούς και προσπαθούν με αφελείς ελιγμούς και γελοίους αντιπερισπασμούς (που οι ίδιοι θεωρούν ευφυείς κινήσεις) να μεταθέτουν μονίμως το θέμα σε άλλο σημείο. Σαν βατραχάκια που πηδάνε από νούφαρο σε νούφαρο και κρώζουν.

Αυτοί που δεν ακούνε όντως την ηχώ της κάθε κατηγορίας που αποδίδουν, δεν είναι είναι κουφοί, είναι βλάκες.
:romance-hearteyes::smt023

Imperium
Δημοσιεύσεις: 3478
Εγγραφή: 23 Απρ 2020, 12:47

Re: «Υπόδουλοι» στη δικτατορία της πολιτικής ορθότητας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Imperium » 14 Ιουν 2020, 23:11

Nandros έγραψε:
14 Ιουν 2020, 22:58
Ποιο μυξοκλάμα;
Και των μεν και των δε.
Ποτέ μην εμπιστεύεσαι επιστήμονα που φοβάται να πετάξει με αεροπλάνο.

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 70708
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: «Υπόδουλοι» στη δικτατορία της πολιτικής ορθότητας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 14 Ιουν 2020, 23:15

Λεγεών έγραψε:
14 Ιουν 2020, 22:53
ΓΑΛΗ έγραψε:
14 Ιουν 2020, 22:22
Λεγεών έγραψε:
14 Ιουν 2020, 22:09


Εντάξει, εντάξει, εσύ δεν το πίστεψες. :giggle:
Οκ, μπολντάρω αυτό που παριστάνεις ότι δεν κατάλαβες. Παίζει δυνατά και η περίπτωση να κατάλαβες αλλά με σας τους φλοϋντικούς πρότσεστερς είναι δύσκολο να αντιληφθεί κάποιος αν φυσάει βοριάς, νοτιάς ή επικρατεί πλήρης νηνεμία στο ακατοίκητο σας.
πσσσσσσσσσσσσσσσσσσσςςςςς, τι μου είπες τώρα με την μεταφορική, υπερβατική και βιτριολική πένα των δαχτύλων σου, δεν έχω τι να σου απαντήσω και γι' αυτό δεν σου απαντάω, οπότε δέχομαι ότι με κατανίκησες ξανά στο πεδίο των ιδεών, λύγισα σαν ανορεξικός άτλαντας υπό το τιτάνιο βάρος των επιχειρημάτων σου, μπράβο, συγχαρητήρια, εύγε, τσίερς, να σας τυλίξουμε το βραβείο για το σπίτι ή θα το απολαύσετε εδώ παρέα με στραγάλια και ουζάκι;
Η αλήθεια είναι ότι μπορώ και καλύτερα αλλά έχει νόημα μόνον με καλούς παίκτες. Το πρόβλημα είναι ότι αυτοί που θεωρώ καλύτερους παίκτες από μένα, παίζουν στην ίδια ομάδα με μένα. Το να κερδίσω -ούσα αρτιμελής- σε παραολυμπιακούς, δεν μου λέει κάτι. Οπότε, πιες εσύ το βραβείο μου, κερνάω. :)
Gavalas for President! :grfl:

Imperium
Δημοσιεύσεις: 3478
Εγγραφή: 23 Απρ 2020, 12:47

Re: «Υπόδουλοι» στη δικτατορία της πολιτικής ορθότητας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Imperium » 14 Ιουν 2020, 23:17

Dwarven Blacksmith έγραψε:
14 Ιουν 2020, 22:46
Imperium έγραψε:
14 Ιουν 2020, 22:44
Nandros έγραψε:
14 Ιουν 2020, 22:05
Δεν τους ρώτησαν και δεν τους κολάτσιζαν οι φύλαρχοι. Έχεις άγνοια.
Δυστυχώς καθόλου, μα καθόλου άγνοια.
Αν και δεν είναι λελούδια να τα μυρίσεις. Όσοι επέστρεψαν στην Λιβερία το έπαιζαν αφεντικά των ντόπιων.
Είπαμε, η φυσική τροπή τους είναι προς την σκλαβιά.
Θέλει ΠΟΛΥ δουλειά για να τους ξεκολλήσεις.


Take up the White Man's burden—
And reap his old reward:
The blame of those ye better,
The hate of those ye guard—
The cry of hosts ye humour
(Ah, slowly!) toward the light:—
"Why brought ye us from bondage,
Our loved Egyptian night?"


Απορρώ πώς ο Αδελφός Κίπλιγκ παραμένει ακόμα αλώβητος εις τας Αγγλίας, φαντάζομαι μόνο η διάχυτη αμορφωσιά τον σώζει, προς το παρόν τουλάχιστον. Ο Μόγλη σίγουρα πάει για φούντο.
Τίποτα πιο μπαγιάτικο δεν έχει το μαγαζί;



Α, ναι, και τα Barack Room Ballads είναι ο,τι πιο γαμάτο βγήκε στην λογοτεχνία της εποχής.
Εν τούτις, δεν τον βλέπω καλά τον Γκάνγκα Ντιν, και όσο για τον Φάζυ Γουάζυ ούτε συζήτηση.
Σταρχίδια μας αν και τα δύο ήταν φόρος τιμής.
Ποτέ μην εμπιστεύεσαι επιστήμονα που φοβάται να πετάξει με αεροπλάνο.

Άβαταρ μέλους
Λεγεών
Δημοσιεύσεις: 11637
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 07:23

Re: «Υπόδουλοι» στη δικτατορία της πολιτικής ορθότητας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Λεγεών » 14 Ιουν 2020, 23:22

ΓΑΛΗ έγραψε:
14 Ιουν 2020, 23:15
Λεγεών έγραψε:
14 Ιουν 2020, 22:53
ΓΑΛΗ έγραψε:
14 Ιουν 2020, 22:22


Οκ, μπολντάρω αυτό που παριστάνεις ότι δεν κατάλαβες. Παίζει δυνατά και η περίπτωση να κατάλαβες αλλά με σας τους φλοϋντικούς πρότσεστερς είναι δύσκολο να αντιληφθεί κάποιος αν φυσάει βοριάς, νοτιάς ή επικρατεί πλήρης νηνεμία στο ακατοίκητο σας.
πσσσσσσσσσσσσσσσσσσσςςςςς, τι μου είπες τώρα με την μεταφορική, υπερβατική και βιτριολική πένα των δαχτύλων σου, δεν έχω τι να σου απαντήσω και γι' αυτό δεν σου απαντάω, οπότε δέχομαι ότι με κατανίκησες ξανά στο πεδίο των ιδεών, λύγισα σαν ανορεξικός άτλαντας υπό το τιτάνιο βάρος των επιχειρημάτων σου, μπράβο, συγχαρητήρια, εύγε, τσίερς, να σας τυλίξουμε το βραβείο για το σπίτι ή θα το απολαύσετε εδώ παρέα με στραγάλια και ουζάκι;
Η αλήθεια είναι ότι μπορώ και καλύτερα αλλά έχει νόημα μόνον με καλούς παίκτες. Το πρόβλημα είναι ότι αυτοί που θεωρώ καλύτερους παίκτες από μένα, παίζουν στην ίδια ομάδα με μένα. Το να κερδίσω -ούσα αρτιμελής- σε παραολυμπιακούς, δεν μου λέει κάτι. Οπότε, πιες εσύ το βραβείο μου, κερνάω. :)
Φορουμική νικήτρια, θλιβερότατη ζωή. :)
Ο χρήστης που γκρέμισε τον ηλονμασκισμό.

Χαῖρε, τὸ τῶν Δαιμόνων πολυθρύλητον θαῦμα·
χαῖρε, τὸ τῶν αγγέλων πολυθρήνητον τραῦμα.


FUCK DONALD TRUMP

Kiki mat
Δημοσιεύσεις: 1849
Εγγραφή: 18 Οκτ 2019, 08:20
Phorum.gr user: Dela

Re: «Υπόδουλοι» στη δικτατορία της πολιτικής ορθότητας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Kiki mat » 14 Ιουν 2020, 23:22

Nandros έγραψε:
14 Ιουν 2020, 20:11
Kiki mat έγραψε:
14 Ιουν 2020, 20:02
Έχω πάντως μεγάλη μυτη
Shemale; :smt017
Δεν ξέρω τι λες , ΕΓΩ ΕΊΜΑΙ ΚΟΡΊΤΣΙ

Kiki mat
Δημοσιεύσεις: 1849
Εγγραφή: 18 Οκτ 2019, 08:20
Phorum.gr user: Dela

Re: «Υπόδουλοι» στη δικτατορία της πολιτικής ορθότητας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Kiki mat » 14 Ιουν 2020, 23:41

ΓΑΛΗ έγραψε:
14 Ιουν 2020, 20:12
Kiki mat έγραψε:
14 Ιουν 2020, 19:42
ΓΑΛΗ έγραψε:
14 Ιουν 2020, 19:15


Η ανωτερότητα και κατωτερότητα δεν έχει σχέση με το χρώμα.

Και ακριβώς γι' αυτό, ο επιδερμικός ρατσισμός έχει σήμερα πολύ μικρότερη εμβέλεια από αυτή που του αποδίδεται.

Για να το θέσω πιο απλά, ακόμη κι αν βγάλεις τους λευκούς από το πλαίσιο, βρίσκω χλωμό το να νοιώθουν όλοι οι αφροαμερικανοί ή αφρικανοί ίσοι μεταξύ τους. :lol:

Αν ένοιωθαν, τότε και μόνον τότε, θα είχε κάποια λογική βάση αυτή η καραμέλα.
Επιδερμικος ρατσισμος λες γαλή νη( έτσι θα σε λέω) είναι υποδόριος ρατσισμός. Τώρα εάν έχει μικρή εμβέλεια ο ρυπος του ρατσισμού ...θεωρω ότι δεν έχεις καν ιδέα πόσο πλητεται η προσωπικότητα και η αυτονομία του ατόμου .

Για να το θέσω εγώ ακόμα πιο απλά , Ή με θεωρεις ικανή για διάλογο και εκφράζεις μία άποψη χωρίς να με μέμφεται η αυτου μεγαλειωτης σου ή ή μπουρδα της καραμελας που λες δεν χρησιμοποιήται από μένα .
Ποια καραμέλα λες γαλή νη ; Μα μένω αφωνη είσαι ικανό άτομο για διάλογο !
Η συγκινηση μου βαθιά. Όλοι ζήσαν καλα και εμείς καλύτερα
Σαφώς και σε θεωρώ ικανή για διάλογο. Είσαι τελείως χύμα (με την καλή έννοια) και εκφράζεις ειλικρινέστατα αυτό που σκέφτεσαι. Και ακριβώς γι' αυτό μου κάνει εντύπωση το ότι δεν κατάλαβες ότι η "μικρή εμβέλεια" που ανέφερα αφορούσε μόνον στην εστίαση του επιδερμικού ρατσισμού, δηλαδή τον ρατσισμό λόγω χρώματος και όχι άλλων παραγόντων. Αυτήν την καραμέλα έχω βαρεθεί, δεν ήταν κάποια προσωπική αιχμή το σχόλιο μου.

Ο ρατσισμός γενικότερα σαφώς και υπάρχει. Ενίοτε έχει και εντυπωσιακές εξάρσεις από τους φερόμενους ως αντιρατσιστές, που για κάποιον λόγο τις θεωρούν ως απόδοση δικαιοσύνης ή οτιδήποτε άλλο περνάει από το ακατοίκητο τους. Εσύ είσαι πολύ πιο ενδιαφέρουσα ως συνομιλήτρια γιατί είσαι εκτός αυτής της "ιδεολογικής" θεατρικότητας, που σε επίπεδο διάλογου είναι αναμενόμενη και κουραστική. Αυτοσχεδιάζεις και το γουστάρω. :)

Και δεν μιλάω ως κριτής, έτσι; Κάποιοι μπορεί να βρίσκουν πληκτική και κουραστική εμένα. Προσωπική άποψη εκφράζω.
Γαλή νη έχεις πλάκα ειλικρινά, χάνεται η πλήξη..θα σταματήσω γιατί θα μας κεντραρουν σαν να κάνουμε κάνα πλακο .μ. τέλος πάντων...Δεν είσαι κουρατσιστικη ρατσιστρια είσαι.

Kiki mat
Δημοσιεύσεις: 1849
Εγγραφή: 18 Οκτ 2019, 08:20
Phorum.gr user: Dela

Re: «Υπόδουλοι» στη δικτατορία της πολιτικής ορθότητας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Kiki mat » 14 Ιουν 2020, 23:42

Kiki mat έγραψε:
14 Ιουν 2020, 23:41
ΓΑΛΗ έγραψε:
14 Ιουν 2020, 20:12
Kiki mat έγραψε:
14 Ιουν 2020, 19:42

Επιδερμικος ρατσισμος λες γαλή νη( έτσι θα σε λέω) είναι υποδόριος ρατσισμός. Τώρα εάν έχει μικρή εμβέλεια ο ρυπος του ρατσισμού ...θεωρω ότι δεν έχεις καν ιδέα πόσο πλητεται η προσωπικότητα και η αυτονομία του ατόμου .

Για να το θέσω εγώ ακόμα πιο απλά , Ή με θεωρεις ικανή για διάλογο και εκφράζεις μία άποψη χωρίς να με μέμφεται η αυτου μεγαλειωτης σου ή ή μπουρδα της καραμελας που λες δεν χρησιμοποιήται από μένα .
Ποια καραμέλα λες γαλή νη ; Μα μένω αφωνη είσαι ικανό άτομο για διάλογο !
Η συγκινηση μου βαθιά. Όλοι ζήσαν καλα και εμείς καλύτερα
Σαφώς και σε θεωρώ ικανή για διάλογο. Είσαι τελείως χύμα (με την καλή έννοια) και εκφράζεις ειλικρινέστατα αυτό που σκέφτεσαι. Και ακριβώς γι' αυτό μου κάνει εντύπωση το ότι δεν κατάλαβες ότι η "μικρή εμβέλεια" που ανέφερα αφορούσε μόνον στην εστίαση του επιδερμικού ρατσισμού, δηλαδή τον ρατσισμό λόγω χρώματος και όχι άλλων παραγόντων. Αυτήν την καραμέλα έχω βαρεθεί, δεν ήταν κάποια προσωπική αιχμή το σχόλιο μου.

Ο ρατσισμός γενικότερα σαφώς και υπάρχει. Ενίοτε έχει και εντυπωσιακές εξάρσεις από τους φερόμενους ως αντιρατσιστές, που για κάποιον λόγο τις θεωρούν ως απόδοση δικαιοσύνης ή οτιδήποτε άλλο περνάει από το ακατοίκητο τους. Εσύ είσαι πολύ πιο ενδιαφέρουσα ως συνομιλήτρια γιατί είσαι εκτός αυτής της "ιδεολογικής" θεατρικότητας, που σε επίπεδο διάλογου είναι αναμενόμενη και κουραστική. Αυτοσχεδιάζεις και το γουστάρω. :)

Και δεν μιλάω ως κριτής, έτσι; Κάποιοι μπορεί να βρίσκουν πληκτική και κουραστική εμένα. Προσωπική άποψη εκφράζω.
Γαλή νη έχεις πλάκα ειλικρινά, χάνεται η πλήξη..θα σταματήσω γιατί θα μας κεντραρουν σαν να κάνουμε κάνα πλακο .μ. τέλος πάντων...Δεν είσαι κουρατσιστικη, ρατσιστρια είσαι.

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 70708
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: «Υπόδουλοι» στη δικτατορία της πολιτικής ορθότητας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 14 Ιουν 2020, 23:54

Kiki mat έγραψε:
14 Ιουν 2020, 23:41

Γαλή νη έχεις πλάκα ειλικρινά, χάνεται η πλήξη..θα σταματήσω γιατί θα μας κεντραρουν σαν να κάνουμε κάνα πλακο .μ. τέλος πάντων...Δεν είσαι κουρατσιστικη ρατσιστρια είσαι.
Δεν ξέρω αν το μπολντ είναι δάχτυλος του δαιμονικού πληκτρολογίου ή λεξιπλασία αλλά σε κάθε περίπτωση, είναι εξαιρετικό.

Παίζει και ως συντομογραφία του "κουραστική ρατσίστρια". :lol:

Αναφορικά με τα κεντραρίσματα, κανένα πρόβλημα.

Οι σνάιπερς του πχόρουμ βάζουν για στόχο αγριογούρουνο και πετυχαίνουν πελαργό που έχασε το δρόμο.
Gavalas for President! :grfl:

Άβαταρ μέλους
Λίνο Βεντούρα
Δημοσιεύσεις: 10336
Εγγραφή: 05 Δεκ 2018, 18:51

Re: «Υπόδουλοι» στη δικτατορία της πολιτικής ορθότητας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Λίνο Βεντούρα » 15 Ιουν 2020, 03:11

Fluffy έγραψε:
25 Αύγ 2021, 12:22
Στον καπιταλισμό κυριαρχεί η αντίληψη της κυρίαρχης τάξης, γιαυτό είναι και κυρίαρχη.

Kiki mat
Δημοσιεύσεις: 1849
Εγγραφή: 18 Οκτ 2019, 08:20
Phorum.gr user: Dela

Re: «Υπόδουλοι» στη δικτατορία της πολιτικής ορθότητας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Kiki mat » 15 Ιουν 2020, 06:48

ΓΑΛΗ έγραψε:
14 Ιουν 2020, 23:54
Kiki mat έγραψε:
14 Ιουν 2020, 23:41

Γαλή νη έχεις πλάκα ειλικρινά, χάνεται η πλήξη..θα σταματήσω γιατί θα μας κεντραρουν σαν να κάνουμε κάνα πλακο .μ. τέλος πάντων...Δεν είσαι κουρατσιστικη ρατσιστρια είσαι.
Δεν ξέρω αν το μπολντ είναι δάχτυλος του δαιμονικού πληκτρολογίου ή λεξιπλασία αλλά σε κάθε περίπτωση, είναι εξαιρετικό.

Παίζει και ως συντομογραφία του "κουραστική ρατσίστρια". :lol:

Αναφορικά με τα κεντραρίσματα, κανένα πρόβλημα.

Οι σνάιπερς του πχόρουμ βάζουν για στόχο αγριογούρουνο και πετυχαίνουν πελαργό που έχασε το δρόμο.
Πως χάνεσαι στο άπειρο λοιπόν . . Εμένα σαν παιδί, μου εναποθέτει το κυπριακό κράτος ,και το ελληνικό κράτος " ο πατέρας σου ήταν ένας ήρωας '
Δεν χρειάζεται να ψαξω ούτε την άλλη πλευρά ,ούτε τα συναισθήματα πχ των τούρκων . Ο πατέρας μου έχει παρασημοφορεθει . Στον πόλεμο ή σκοτώνεις ή σε σκοτώνουν . Κοιταγα τα χαρτιά του πατέρα μου από τον στρατό , γράφουν απόρρητα έγγραφα του στρατού .Που θέλω να καταληξω με την αναφορά του τριετή σχεδόν ελδυκαριου πατέρα μου , ο πόλεμος τελείωσε . Εάν γίναν έκτροπα στον πόλεμο , είναι που λέγεται πόλεμος. Υπάρχει μία κοινή βάση ψυχολογίας με παιδιά ανθρώπων που έχουν περάσει πόλεμο . Είναι σύνηθες να θέλουν να κακοποιησουν " το παιδι " του ανθρώπου από την εμπόλεμη ζώνη . Σε ένα πόλεμο ποτέ δεν σκοτώνει ένας στρατιώτης,οταν υπάρχει έχ ει έχθρα προς τον τουρκικο λαό στην προκειμένη περίπτωση πρόκειται για υγειη αντιμετώπιση . Τα α αγριογούρουνα μαρεσουν τηγάνια . Και ο πελαργός που μου φέρνει ένα παιδί μιας και δεν ήμουν ποτε ,είναι αυτό το σακούλι που μπήκα στην Κυπρο. Εγώ γάλη νη δεν θέλω να γνωρίζω για όλα την πάσα αλήθεια . Άμα θες να σε πω και ένα παραμύθι .

Kiki mat
Δημοσιεύσεις: 1849
Εγγραφή: 18 Οκτ 2019, 08:20
Phorum.gr user: Dela

Re: «Υπόδουλοι» στη δικτατορία της πολιτικής ορθότητας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Kiki mat » 15 Ιουν 2020, 07:30

nemo έγραψε:
14 Ιουν 2020, 23:08
ΓΑΛΗ έγραψε:
14 Ιουν 2020, 22:56
nemo έγραψε:
14 Ιουν 2020, 22:19


Φέρονται σαν κατήγοροι αλλά η ίδια τους φωνή μοιάζει να κατηγορεί τους ίδιους
Μα εκεί ακριβώς είναι η διαφορά μεταξύ των εξυπνάκηδων και των έξυπνων.
Οι έξυπνοι ακούνε και την ηχώ της κάθε κατηγορίας που απευθύνουν, έχουν επίγνωση της θέσης τους και ως κατηγορούμενοι.
Οι εξυπνάκηδες παριστάνουν τους κουφούς και προσπαθούν με αφελείς ελιγμούς και γελοίους αντιπερισπασμούς (που οι ίδιοι θεωρούν ευφυείς κινήσεις) να μεταθέτουν μονίμως το θέμα σε άλλο σημείο. Σαν βατραχάκια που πηδάνε από νούφαρο σε νούφαρο και κρώζουν.

Αυτοί που δεν ακούνε όντως την ηχώ της κάθε κατηγορίας που αποδίδουν, δεν είναι είναι κουφοί, είναι βλάκες.
:romance-hearteyes::smt023
Υπάρχουν και οι άνθρωποι με αυτισμό , μία χαρά ακούω κοπέλα μου αλλά όταν χάνεσαι στον μαύρο κόσμο έχει γλύκα . Εγώ μπορεί να αδυνατω σε κάποια φάση να ανάγνωσω το νήμα . Λέγοντας αδυνατω , σημαίνει αδυναμία. Όλος ο κόσμος μου φαίνεται εξυπνος. Αυτήν την στιγμή πιανομαι από μιαν λέξη . Δεν ει εφυες είναι μία τακτική που εφευρίσκω σήμερα για να μην μείνω με κατεβασμενα ρολα . Κολαει ο εγκέφαλος . Εσύ περιγραφεις σοκ Γάλη νη όχι έναν έξυπνο άνθρωπο .
Είμαι εξυπνακιας μάλλον . Ακούω ,απανταω από μέσα μου , νιώθω όμορφα, και μετά από λίγο επεξεργαζομαι ότι δεν απάντησα ,και απαντώ . Δεν μαρεσει να επαναλαμβανουν την ερώτηση ούτε να φωνάζουν το όνομα μου συνέχεια για να απαντήσω . Είμαι κοινωνίκη

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 70708
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: «Υπόδουλοι» στη δικτατορία της πολιτικής ορθότητας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 15 Ιουν 2020, 08:44

Kiki mat έγραψε:
15 Ιουν 2020, 07:30
nemo έγραψε:
14 Ιουν 2020, 23:08
ΓΑΛΗ έγραψε:
14 Ιουν 2020, 22:56


Μα εκεί ακριβώς είναι η διαφορά μεταξύ των εξυπνάκηδων και των έξυπνων.
Οι έξυπνοι ακούνε και την ηχώ της κάθε κατηγορίας που απευθύνουν, έχουν επίγνωση της θέσης τους και ως κατηγορούμενοι.
Οι εξυπνάκηδες παριστάνουν τους κουφούς και προσπαθούν με αφελείς ελιγμούς και γελοίους αντιπερισπασμούς (που οι ίδιοι θεωρούν ευφυείς κινήσεις) να μεταθέτουν μονίμως το θέμα σε άλλο σημείο. Σαν βατραχάκια που πηδάνε από νούφαρο σε νούφαρο και κρώζουν.

Αυτοί που δεν ακούνε όντως την ηχώ της κάθε κατηγορίας που αποδίδουν, δεν είναι είναι κουφοί, είναι βλάκες.
:romance-hearteyes::smt023
Υπάρχουν και οι άνθρωποι με αυτισμό , μία χαρά ακούω κοπέλα μου αλλά όταν χάνεσαι στον μαύρο κόσμο έχει γλύκα . Εγώ μπορεί να αδυνατω σε κάποια φάση να ανάγνωσω το νήμα . Λέγοντας αδυνατω , σημαίνει αδυναμία. Όλος ο κόσμος μου φαίνεται εξυπνος. Αυτήν την στιγμή πιανομαι από μιαν λέξη . Δεν ει εφυες είναι μία τακτική που εφευρίσκω σήμερα για να μην μείνω με κατεβασμενα ρολα . Κολαει ο εγκέφαλος . Εσύ περιγραφεις σοκ Γάλη νη όχι έναν έξυπνο άνθρωπο .
Είμαι εξυπνακιας μάλλον . Ακούω ,απανταω από μέσα μου , νιώθω όμορφα, και μετά από λίγο επεξεργαζομαι ότι δεν απάντησα ,και απαντώ . Δεν μαρεσει να επαναλαμβανουν την ερώτηση ούτε να φωνάζουν το όνομα μου συνέχεια για να απαντήσω . Είμαι κοινωνίκη
Νομίζω ότι το να φτιάχνεις τη δική σου ιστορία από μία μόνον λέξη, είναι ευφυία.
Κάποιοι μπορεί να διαβάζουν τεράστια κείμενα και να μην τους ενεργοποιεί το μυαλό ούτε μία λέξη. :lol:

Ε, από το να διαβάζω εγώ τα δικά τους κείμενα, προτιμώ να διαβάζω εσένα.
Gavalas for President! :grfl:

Άβαταρ μέλους
Nandros
Δημοσιεύσεις: 27211
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:41
Phorum.gr user: Nandros
Τοποθεσία: Όπου συχνάζουν ναυτικοί και λοιπά κακοποιά στοιχεία

Re: «Υπόδουλοι» στη δικτατορία της πολιτικής ορθότητας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Nandros » 15 Ιουν 2020, 14:36

Kiki mat έγραψε:
14 Ιουν 2020, 19:54
Για την αριστερή σου φαγούρα σκέφτομαι κάτι ...Έτσι αυθόρμητο ...
Στα αρχ@δια μας
Kiki mat έγραψε:
14 Ιουν 2020, 20:02
Έχω πάντως μεγάλη μυτη
Nandros έγραψε:
14 Ιουν 2020, 20:11
Shemale; :smt017
Kiki mat έγραψε:
14 Ιουν 2020, 23:22
Δεν ξέρω τι λες , ΕΓΩ ΕΊΜΑΙ ΚΟΡΊΤΣΙ
Ο ισχυρισμός ότι έχεις προσόντα (@@ που τελικά δεν έχεις ως κορίτσι) και η μεγάλη μύτη με οδήγησαν στο συμπέρασμα περί Shemale.
Οι ψεύτικες δηλώσεις οδηγούν σε λάθος συμπεράσματα. :102:
ΚΚΕ 6η Ολομέλεια: Κάναμε το διεθνιστικό μας καθήκον (εννοεί τον Συμμοριτοπόλεμο)
ΧΑ: Είμαστε η σπορά των ηττημένων του '45. Οι εθνικοσοσιαλιστές, οι φασίστες!

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Κοινωνικά θέματα”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών