Ο φίλος μου με άγγιζε όσο νόμιζε πως κοιμόμουν.Αυτό που έκανε για μένα είναι βιασμός

Κοινωνικά θέματα και προβληματισμοί
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Προσοχή: Σύμφωνα με το νόμο απαγορεύεται η δημοσιοποίηση ονομαστικά η φωτογραφικά ποινικών καταδικών οποιουδήποτε βαθμού & αιτιολογίας καθώς εμπίπτουν στα ευαίσθητα προσωπικά δεδομένα του ατόμου. Τυχόν δημοσιοποίηση τέτοιων δεδομένων ενδέχεται να επιφέρει ποινικές κυρώσεις στο συντάκτη. Επιτρέπεται μόνο αν έχει δοθεί εισαγγελική εντολή και μόνο για το χρονικό διάστημα που αυτή ισχύει. Οφείλετε σε κάθε περίπτωση να ζητήσετε με αναφορά τη διαγραφή της ανάρτησης πριν παρέλθει το χρονικό διάστημα της νόμιμης δημοσιοποίησης. Η διαχείριση αποποιείται κάθε ευθύνη για τυχόν ποινικές ευθύνες αν παραβιάσετε τα παραπάνω.
nemo
Δημοσιεύσεις: 7389
Εγγραφή: 04 Ιούλ 2018, 11:08

Re: Ο φίλος μου με άγγιζε όσο νόμιζε πως κοιμόμουν.Αυτό που έκανε για μένα είναι βιασμός

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από nemo » 19 Ιαν 2020, 11:06

Επιστημονικά και βιολογικά είναι τεκμηριωμένη μια χρονική στιγμή του αρσενικού που δεν του επιτρέπει να σταματήσει εκείνη την στιγμή
που θα αλλάξει γνώμη η γυναίκα και δεν θεωρείται βιασμός

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 70722
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Ο φίλος μου με άγγιζε όσο νόμιζε πως κοιμόμουν.Αυτό που έκανε για μένα είναι βιασμός

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 19 Ιαν 2020, 11:07

Από τη μία η Νάιδα, που θεωρεί ότι οι δικαστές έχουν το σκεπτικό τσιρλίντερ, από την άλλη ο σταβ που θεωρεί ότι οι δικαστές λειτουργούν ως δειπνοσοφιστές... ήρθε κι έδεσε. :lol:
Gavalas for President! :grfl:

ΑΙΝΕΙΑΝ06
Δημοσιεύσεις: 19379
Εγγραφή: 30 Σεπ 2018, 00:23

Re: Ο φίλος μου με άγγιζε όσο νόμιζε πως κοιμόμουν.Αυτό που έκανε για μένα είναι βιασμός

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΑΙΝΕΙΑΝ06 » 19 Ιαν 2020, 11:10

ΓΑΛΗ έγραψε:
19 Ιαν 2020, 10:58
ΑΙΝΕΙΑΝ06 έγραψε:
19 Ιαν 2020, 10:34
Naida έγραψε:
19 Ιαν 2020, 10:16


Τα πράγματα είναι απλά και λιτά.
Όταν δεν υπάρχει συναίνεση είναι βιασμός. Όσο και να χτυπιέστε,όσο και να το γυροφερνετε δεν αλλάζει η πραγματικότητα.
Τα πράγματα στη ανθρώπινη ψυχολογία και συμπεριφορά ποτέ δεν είναι απλά και λιτά :D

Ένα παράδειγμα σε αυτό που ανέφερες
Σαν γυναίκα ..με ωθεις με την συμπεριφορά σου να σου την πέσω για να με απορρίψεις η με καταγγέλεις μετά

Σαν παντρεμένη γυναίκα ..ωθεις τον άνδρα σου να σε δειρει ώστε μετά κλαίγοντας εκμεταλευομενη τις ενοχές του να του ζητήσεις γούνα και χρυσαφικά σαν δώρα για να εξιλεωθεί
Αινειάν, αυτό είναι τελείως λάθος προσέγγιση γιατί όντως υπάρχουν αρκετοί ηλίθιοι που θεωρούν ως δικαίωμα τους τόσο το ξύλο όσο και τον βιασμό, για λόγους που οι ίδιοι βρίσκουν θεμιτούς.

Δεν σκέφτονται ούτε αντιδρούν όλοι οι άντρες και όλες οι γυναίκες με τον ίδιο τρόπο. Και ακριβώς αυτό είναι το λάθος των "φεμινιστριών". Επιρρίπτουν τις ευθύνες για το οτιδήποτε στους άντρες, χωρίς να αναλάβουν την παραμικρή ευθύνη για ό,τι αφορά στις αντιδράσεις των γυναικών. Ακριβώς το αντίθετο, από αυτό που κάνουν οι ηλίθιοι άντρες.
Φίλη ΓΑΛΗ :D θα σου πρότεινα σε εσένα και στην ΝΑΙΔΑ να διαβάσετε τι βιβλίο ΟΙ ΜΑΝΟΥΒΡΕΣ του Έλληνα ψυγιλογου Γιώργου Πιντερη εκδόσεις ΘΥΜΑΡΙ
Υπάρχει και στο διαδίκτυο

Οι σχέσεις των ανθρώπων αναμεταξύ τους ούτε απλές ουτε λιτές είναι από πλευράς ανθρώπινης ψυχολογίας και συμπεριφοράς .και ένα σημαντικό λάθος που κάνουμε όλοι οι συνομιλητές σε αυτό το νήμα είναι ότι αγνοούμε βασικές αρχές της ψυχολογίας πάνω στην ανθρώπινη συμπεριφορά σε αυτό το θέμα

stavmanr
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 31881
Εγγραφή: 14 Δεκ 2018, 11:41

Re: Ο φίλος μου με άγγιζε όσο νόμιζε πως κοιμόμουν.Αυτό που έκανε για μένα είναι βιασμός

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από stavmanr » 19 Ιαν 2020, 11:11

nemo έγραψε:
19 Ιαν 2020, 11:06
Επιστημονικά και βιολογικά είναι τεκμηριωμένη μια χρονική στιγμή του αρσενικού που δεν του επιτρέπει να σταματήσει εκείνη την στιγμή
που θα αλλάξει γνώμη η γυναίκα και δεν θεωρείται βιασμός
Επιστημονικά και βιολογικά, όταν συνουσιάζεσαι με κάποιον που δεν το επιθυμεί, οποιαδήποτε στιγμή, τον βιάζεις.

stavmanr
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 31881
Εγγραφή: 14 Δεκ 2018, 11:41

Re: Ο φίλος μου με άγγιζε όσο νόμιζε πως κοιμόμουν.Αυτό που έκανε για μένα είναι βιασμός

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από stavmanr » 19 Ιαν 2020, 11:13

ΓΑΛΗ έγραψε:
19 Ιαν 2020, 11:07
Από τη μία η Νάιδα, που θεωρεί ότι οι δικαστές έχουν το σκεπτικό τσιρλίντερ, από την άλλη ο σταβ που θεωρεί ότι οι δικαστές λειτουργούν ως δειπνοσοφιστές... ήρθε κι έδεσε. :lol:
Δεν μιλάμε για δικαστές αλλά για νόμο. Ο νόμος είναι σαφέστατος. Βιασμός είναι κάθε επιχείρηση ερωτικής πράξης χωρίς συναίνεση.
Καλό είναι να το αντιλαμβανόμαστε πριν φτάσουμε στα δικαστήρια. Αυτή είναι η βασική λειτουργία του νόμου.
Διότι, καταρχήν, είμαστε άνθρωποι. Και καταλαβαίνουμε ότι η σεξουαλική πράξη απαιτεί δύο συναινούντες στον πολιτισμό μας.
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος stavmanr την 19 Ιαν 2020, 11:15, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.

ΑΙΝΕΙΑΝ06
Δημοσιεύσεις: 19379
Εγγραφή: 30 Σεπ 2018, 00:23

Re: Ο φίλος μου με άγγιζε όσο νόμιζε πως κοιμόμουν.Αυτό που έκανε για μένα είναι βιασμός

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΑΙΝΕΙΑΝ06 » 19 Ιαν 2020, 11:14

Η ..γυναίκα του φίλου μου που με προκαλεί με την συμπεριφορά της να της την πέσω για να με ξεμπροστιασει μετά στην γυναίκα μου η στον άνδρα της "είδες ο φίλος σου ...μου την έπεσε " κλπ

Η υπάλληλος που ωθεί με την συμπεριφορά της τον προϊστάμενο της να την φλερτάρει για να τον καταγγείλει μετά η να τον εκμεταλλευτεί

Η γυναίκα που έκανε μια ζημιά πχ έπεσε το παιδί και χτύπησε και που μετά όταν ο νδρας της της έριξε χαστούκι θεώρησε ότι με το να φάει ξύλο εξιλεωνει τις ενοχές της ..

stavmanr
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 31881
Εγγραφή: 14 Δεκ 2018, 11:41

Re: Ο φίλος μου με άγγιζε όσο νόμιζε πως κοιμόμουν.Αυτό που έκανε για μένα είναι βιασμός

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από stavmanr » 19 Ιαν 2020, 11:16

ΑΙΝΕΙΑΝ06 έγραψε:
19 Ιαν 2020, 11:14
Η ..γυναίκα του φίλου μου που με προκαλεί με την συμπεριφορά της να της την πέσω για να με ξεμπροστιασει μετά στην γυναίκα μου η στον άνδρα της "είδες ο φίλος σου ...μου την έπεσε " κλπ

Η υπάλληλος που ωθεί με την συμπεριφορά της τον προϊστάμενο της να την φλερτάρει για να τον καταγγείλει μετά η να τον εκμεταλλευτεί

Η γυναίκα που έκανε μια ζημιά πχ έπεσε το παιδί και χτύπησε και που μετά όταν ο νδρας της της έριξε χαστούκι θεώρησε ότι με το να φάει ξύλο εξιλεωνει τις ενοχές της ..
Τα νιώθεις κι εσύ αντίστοιχα στον εαυτό σου για αντίστοιχες περιπτώσεις ή έχεις πλάσει μία βολική φαντασίωση για τις γυναίκες μόνο;
Πχ αν πάρεις το παιδί στον κήπο και σου πέσει, θεωρείς αυτονόητο ότι πρέπει να σε βιάσουν μετά;
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος stavmanr την 19 Ιαν 2020, 11:17, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.

ΑΙΝΕΙΑΝ06
Δημοσιεύσεις: 19379
Εγγραφή: 30 Σεπ 2018, 00:23

Re: Ο φίλος μου με άγγιζε όσο νόμιζε πως κοιμόμουν.Αυτό που έκανε για μένα είναι βιασμός

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΑΙΝΕΙΑΝ06 » 19 Ιαν 2020, 11:17

stavmanr έγραψε:
19 Ιαν 2020, 11:13
ΓΑΛΗ έγραψε:
19 Ιαν 2020, 11:07
Από τη μία η Νάιδα, που θεωρεί ότι οι δικαστές έχουν το σκεπτικό τσιρλίντερ, από την άλλη ο σταβ που θεωρεί ότι οι δικαστές λειτουργούν ως δειπνοσοφιστές... ήρθε κι έδεσε. :lol:
Δεν μιλάμε για δικαστές αλλά για νόμο. Ο νόμος είναι σαφέστατος. Βιασμός είναι κάθε επιχείρηση ερωτικής πράξης χωρίς συναίνεση.
Καλό είναι να το αντιλαμβανόμαστε πριν φτάσουμε στα δικαστήρια. Αυτή είναι η βασική λειτουργία του νόμου.
Ο νόμος είναι εξωπραγματικός και ανεφάρμοστος
Και έξω από την ανθρώπινη ψυχολογία και συμπεριφορά ..


Εκτός εάν κάθε βράδυ που θα θέλω να κάνω έρωτα με την γυναίκα μου θα υπογράφουμε δήλωση με υπογραφή στην οποία θα περιγράφουμε ακόμη και τον τρόπο που θα κάνουμε έρωτα!!

ΑΙΝΕΙΑΝ06
Δημοσιεύσεις: 19379
Εγγραφή: 30 Σεπ 2018, 00:23

Re: Ο φίλος μου με άγγιζε όσο νόμιζε πως κοιμόμουν.Αυτό που έκανε για μένα είναι βιασμός

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΑΙΝΕΙΑΝ06 » 19 Ιαν 2020, 11:18

stavmanr έγραψε:
19 Ιαν 2020, 11:16
ΑΙΝΕΙΑΝ06 έγραψε:
19 Ιαν 2020, 11:14
Η ..γυναίκα του φίλου μου που με προκαλεί με την συμπεριφορά της να της την πέσω για να με ξεμπροστιασει μετά στην γυναίκα μου η στον άνδρα της "είδες ο φίλος σου ...μου την έπεσε " κλπ

Η υπάλληλος που ωθεί με την συμπεριφορά της τον προϊστάμενο της να την φλερτάρει για να τον καταγγείλει μετά η να τον εκμεταλλευτεί

Η γυναίκα που έκανε μια ζημιά πχ έπεσε το παιδί και χτύπησε και που μετά όταν ο νδρας της της έριξε χαστούκι θεώρησε ότι με το να φάει ξύλο εξιλεωνει τις ενοχές της ..
Τα νιώθεις κι εσύ αντίστοιχα στον εαυτό σου για αντίστοιχες περιπτώσεις ή έχεις πλάσει μία βολική φαντασίωση για τις γυναίκες μόνο;
Πχ αν πάρεις το παιδί στον κήπο και σου πέσει, θεωρείς αυτονόητο ότι πρέπει να σε βιάσουν μετά;
Έχω προτείνει ένα βιβλίο πιο πάνω στην ΓΑΛΗ
Στην ζωή και στις ανθρώπινες σχέσεις τα πράγματα κάθε άλλο παρά απλά είναι

stavmanr
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 31881
Εγγραφή: 14 Δεκ 2018, 11:41

Re: Ο φίλος μου με άγγιζε όσο νόμιζε πως κοιμόμουν.Αυτό που έκανε για μένα είναι βιασμός

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από stavmanr » 19 Ιαν 2020, 11:18

ΑΙΝΕΙΑΝ06 έγραψε:
19 Ιαν 2020, 11:17
stavmanr έγραψε:
19 Ιαν 2020, 11:13
ΓΑΛΗ έγραψε:
19 Ιαν 2020, 11:07
Από τη μία η Νάιδα, που θεωρεί ότι οι δικαστές έχουν το σκεπτικό τσιρλίντερ, από την άλλη ο σταβ που θεωρεί ότι οι δικαστές λειτουργούν ως δειπνοσοφιστές... ήρθε κι έδεσε. :lol:
Δεν μιλάμε για δικαστές αλλά για νόμο. Ο νόμος είναι σαφέστατος. Βιασμός είναι κάθε επιχείρηση ερωτικής πράξης χωρίς συναίνεση.
Καλό είναι να το αντιλαμβανόμαστε πριν φτάσουμε στα δικαστήρια. Αυτή είναι η βασική λειτουργία του νόμου.
Ο νόμος είναι εξωπραγματικός και ανεφάρμοστος
Και έξω από την ανθρώπινη ψυχολογία και συμπεριφορά ..
Το αντίθετο: λαμβάνει υπόψη την ανθρώπινη ψυχολογία και συμπεριφορά.
Υπάρχουν επίσημες στατιστικές που δείχνουν τα προβλήματα εφαρμογής του προηγούμενου νόμου, που αν βιαζόσουν δεν έβρισκες το δίκιο σου με τίποτα.

stavmanr
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 31881
Εγγραφή: 14 Δεκ 2018, 11:41

Re: Ο φίλος μου με άγγιζε όσο νόμιζε πως κοιμόμουν.Αυτό που έκανε για μένα είναι βιασμός

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από stavmanr » 19 Ιαν 2020, 11:19

ΑΙΝΕΙΑΝ06 έγραψε:
19 Ιαν 2020, 11:18
stavmanr έγραψε:
19 Ιαν 2020, 11:16
ΑΙΝΕΙΑΝ06 έγραψε:
19 Ιαν 2020, 11:14
Η ..γυναίκα του φίλου μου που με προκαλεί με την συμπεριφορά της να της την πέσω για να με ξεμπροστιασει μετά στην γυναίκα μου η στον άνδρα της "είδες ο φίλος σου ...μου την έπεσε " κλπ

Η υπάλληλος που ωθεί με την συμπεριφορά της τον προϊστάμενο της να την φλερτάρει για να τον καταγγείλει μετά η να τον εκμεταλλευτεί

Η γυναίκα που έκανε μια ζημιά πχ έπεσε το παιδί και χτύπησε και που μετά όταν ο νδρας της της έριξε χαστούκι θεώρησε ότι με το να φάει ξύλο εξιλεωνει τις ενοχές της ..
Τα νιώθεις κι εσύ αντίστοιχα στον εαυτό σου για αντίστοιχες περιπτώσεις ή έχεις πλάσει μία βολική φαντασίωση για τις γυναίκες μόνο;
Πχ αν πάρεις το παιδί στον κήπο και σου πέσει, θεωρείς αυτονόητο ότι πρέπει να σε βιάσουν μετά;
Έχω προτείνει ένα βιβλίο πιο πάνω στην ΓΑΛΗ
Στην ζωή και στις ανθρώπινες σχέσεις τα πράγματα κάθε άλλο παρά απλά είναι
Το οποίο σημαίνει ότι πρέπει να τα απλοποιήσουμε βιάζοντας;

nowhere
Δημοσιεύσεις: 14773
Εγγραφή: 26 Νοέμ 2019, 08:56

Re: Ο φίλος μου με άγγιζε όσο νόμιζε πως κοιμόμουν.Αυτό που έκανε για μένα είναι βιασμός

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από nowhere » 19 Ιαν 2020, 11:20

nemo έγραψε:
19 Ιαν 2020, 11:06
Επιστημονικά και βιολογικά είναι τεκμηριωμένη μια χρονική στιγμή του αρσενικού που δεν του επιτρέπει να σταματήσει εκείνη την στιγμή
που θα αλλάξει γνώμη η γυναίκα και δεν θεωρείται βιασμός
αυτό το έχεις διαβάσει για τις πτώσεις

nemo
Δημοσιεύσεις: 7389
Εγγραφή: 04 Ιούλ 2018, 11:08

Re: Ο φίλος μου με άγγιζε όσο νόμιζε πως κοιμόμουν.Αυτό που έκανε για μένα είναι βιασμός

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από nemo » 19 Ιαν 2020, 11:22

stavmanr έγραψε:
19 Ιαν 2020, 11:11
nemo έγραψε:
19 Ιαν 2020, 11:06
Επιστημονικά και βιολογικά είναι τεκμηριωμένη μια χρονική στιγμή του αρσενικού που δεν του επιτρέπει να σταματήσει εκείνη την στιγμή
που θα αλλάξει γνώμη η γυναίκα και δεν θεωρείται βιασμός
Επιστημονικά και βιολογικά, όταν συνουσιάζεσαι με κάποιον που δεν το επιθυμεί, οποιαδήποτε στιγμή, τον βιάζεις.
μιλάμε για κείνη την στιγμη που ξαφνικά αλλάζει γνώμη η σύντροφος όπως έχει κάθε δικαίωμα να το κάνει
υσ..μόνο συ δεν το κατάλαβες :smt005:

stavmanr
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 31881
Εγγραφή: 14 Δεκ 2018, 11:41

Re: Ο φίλος μου με άγγιζε όσο νόμιζε πως κοιμόμουν.Αυτό που έκανε για μένα είναι βιασμός

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από stavmanr » 19 Ιαν 2020, 11:25

nemo έγραψε:
19 Ιαν 2020, 11:22
stavmanr έγραψε:
19 Ιαν 2020, 11:11
nemo έγραψε:
19 Ιαν 2020, 11:06
Επιστημονικά και βιολογικά είναι τεκμηριωμένη μια χρονική στιγμή του αρσενικού που δεν του επιτρέπει να σταματήσει εκείνη την στιγμή
που θα αλλάξει γνώμη η γυναίκα και δεν θεωρείται βιασμός
Επιστημονικά και βιολογικά, όταν συνουσιάζεσαι με κάποιον που δεν το επιθυμεί, οποιαδήποτε στιγμή, τον βιάζεις.
μιλάμε για κείνη την στιγμη που ξαφνικά αλλάζει γνώμη η σύντροφος όπως έχει κάθε δικαίωμα να το κάνει
υσ..μόνο συ δεν το κατάλαβες :smt005:
Οποιαδήποτε στιγμή σου πει η σύντροφος σου "πονάω" ή "δεν μπορώ" ή δεις σημάδια δυσανασχέτισης οφείλεις να σταματήσεις. Υπάρχουν τρόποι να εκτονωθείς στιγμιαία εφόσον δεν μπορείς να αυτοσυγκρατηθείς.

nemo
Δημοσιεύσεις: 7389
Εγγραφή: 04 Ιούλ 2018, 11:08

Re: Ο φίλος μου με άγγιζε όσο νόμιζε πως κοιμόμουν.Αυτό που έκανε για μένα είναι βιασμός

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από nemo » 19 Ιαν 2020, 11:30

Να γιατί ένας πόλεμος θεωρείται παντοτε σαν ευεργετικός για τον ανθρωπινό πολιτισμό
εξαλείφει τις αρρώστιες του νου και καθαγιάζοντας το πνευμα προς τα σοβαρότερα προβλήματα

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Κοινωνικά θέματα”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών