Επαγγέλματα μειωμένης κοινωνικής χρησιμότητας

Κοινωνικά θέματα και προβληματισμοί
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Προσοχή: Σύμφωνα με το νόμο απαγορεύεται η δημοσιοποίηση ονομαστικά η φωτογραφικά ποινικών καταδικών οποιουδήποτε βαθμού & αιτιολογίας καθώς εμπίπτουν στα ευαίσθητα προσωπικά δεδομένα του ατόμου. Τυχόν δημοσιοποίηση τέτοιων δεδομένων ενδέχεται να επιφέρει ποινικές κυρώσεις στο συντάκτη. Επιτρέπεται μόνο αν έχει δοθεί εισαγγελική εντολή και μόνο για το χρονικό διάστημα που αυτή ισχύει. Οφείλετε σε κάθε περίπτωση να ζητήσετε με αναφορά τη διαγραφή της ανάρτησης πριν παρέλθει το χρονικό διάστημα της νόμιμης δημοσιοποίησης. Η διαχείριση αποποιείται κάθε ευθύνη για τυχόν ποινικές ευθύνες αν παραβιάσετε τα παραπάνω.
Άβαταρ μέλους
ΠΑΓΧΡΗΣΤΟΣ
Δημοσιεύσεις: 2189
Εγγραφή: 24 Σεπ 2019, 15:07

Re: Επαγγέλματα μειωμένης κοινωνικής χρησιμότητας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΠΑΓΧΡΗΣΤΟΣ » 31 Ιαν 2020, 10:47

Kiki mat έγραψε:
31 Ιαν 2020, 10:00
Πριν λίγες μέρες μπήκα από αναγνωρισμένο ποιητή στον κατάλογο ελλήνων ποιητών.
Έχουμε κάποια παραπομπή, τόσο στον "αναγνωρισμένο ποιητή" όσο και στον κατάλογο που κατήρτισε των ελλήνων ποιητών;
Από την αποπλανητική έλξη στον σημειωτικό τυχοδιωκτισμό μια αμφίκρημνη παλινδρομία

Kiki mat
Δημοσιεύσεις: 1849
Εγγραφή: 18 Οκτ 2019, 08:20
Phorum.gr user: Dela

Re: Επαγγέλματα μειωμένης κοινωνικής χρησιμότητας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Kiki mat » 31 Ιαν 2020, 10:50

ΓΑΛΗ έγραψε:
31 Ιαν 2020, 10:40
Kiki mat έγραψε:
31 Ιαν 2020, 10:34
ΓΑΛΗ έγραψε:
31 Ιαν 2020, 10:09


Το κόνσεπτ είναι να δουλεύουν και κοινωνικοί εθελοντές στα βυρσοδεψεία ώστε να μπορούν να φοράνε οι κοινωνικά χρήσιμοι πνευματικοί ηγέτες ένα φτηνό κομμάτι της προκοπής.
Ενας στην καστορια που εκτρεφε κάτι κακιασμένα σαρκοφάγα ζωντανά για την γούνα τους φαληρισε . Ελευθέρωσε όλα τα ζώα και γέμισε ο τόπος με βιζον . Είχαμε ενα για χρόνια στην αυλή της γιαγιάς μου για να τρώει τα ποντίκια. Σε μιλάω το ζωντανό είχε ένα μένος με τις φλοκάτες τις κόκκινες,ειχε η γιαγια μου κάτι κόκκινο φλοκατια στις μπαλκονόπορτες και το είδαμε με τα μάτια μας να τις ξεσκίζει .... Επικυνδινο ζώο ..
Το πιο επικίνδυνο ζώο είναι ο άνθρωπος.
Βγάλε την πιπιλα από το στόμα . Και ζητά μου μία συγνώμη που με εβρισες σε προηγούμενο νήμα στα καλά καθουμένα.

Kiki mat
Δημοσιεύσεις: 1849
Εγγραφή: 18 Οκτ 2019, 08:20
Phorum.gr user: Dela

Re: Επαγγέλματα μειωμένης κοινωνικής χρησιμότητας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Kiki mat » 31 Ιαν 2020, 10:51

ΠΑΓΧΡΗΣΤΟΣ έγραψε:
31 Ιαν 2020, 10:47
Kiki mat έγραψε:
31 Ιαν 2020, 10:00
Πριν λίγες μέρες μπήκα από αναγνωρισμένο ποιητή στον κατάλογο ελλήνων ποιητών.
Έχουμε κάποια παραπομπή, τόσο στον "αναγνωρισμένο ποιητή" όσο και στον κατάλογο που κατήρτισε των ελλήνων ποιητών;
dimitriosgogas.blogspot
Πέμπτη, 23 Ιανουαρίου 2020
Φεγγαροπερπάτημα δίχως μουσική / Κική Ματέρη

Φεγγαροπερπάτημα δίχως μουσική Ποιά βουβή χρειά σε συνοδεύει Μία επιστροφή αμούστακων παιδιών Λίγο σκόνη από μάρμαρο στην ιστορία ...
Αυλές νεκροταφεία / Κική Ματέρη

Ξυρίζει ο αγέρας Κορφές πενθιμων κυπαρισσιών Λυγάνε ευλαβικά Ζούνε ακόμα σε αυλές νεκροταφεία Μαστίγια στην σειρά Μουρμουρητο πόνου Ας φαί...
2 σχόλια:
Κική Ματέρη (μικρή αναφορά)

Η Κική Ματέρη γεννήθηκε στις 31-5-79. Κατάγεται από το Ελευθεροχώρι και το Φελλίον Γρεβενων. Διαμένει στη Πτολεμαιδα. Έχει φοιτήσει στη τμή...
Κατάλογος Ελληνίδων Ποιητριών (Μ)

Σ’ αγαπώ Σ’ αγαπώ, δεν μπορώ Τίποτ’ άλλο να πω Πιο βαθύ, πιο απλό Πιο μεγάλο! Μπρος στα πόδια σου εδώ Με λαχτάρα σκορπώ
Mπες στο μπλογκ και δεστα καλλυτερα

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 71183
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Επαγγέλματα μειωμένης κοινωνικής χρησιμότητας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 31 Ιαν 2020, 10:58

Kiki mat έγραψε:
31 Ιαν 2020, 10:50
ΓΑΛΗ έγραψε:
31 Ιαν 2020, 10:40
Kiki mat έγραψε:
31 Ιαν 2020, 10:34


Ενας στην καστορια που εκτρεφε κάτι κακιασμένα σαρκοφάγα ζωντανά για την γούνα τους φαληρισε . Ελευθέρωσε όλα τα ζώα και γέμισε ο τόπος με βιζον . Είχαμε ενα για χρόνια στην αυλή της γιαγιάς μου για να τρώει τα ποντίκια. Σε μιλάω το ζωντανό είχε ένα μένος με τις φλοκάτες τις κόκκινες,ειχε η γιαγια μου κάτι κόκκινο φλοκατια στις μπαλκονόπορτες και το είδαμε με τα μάτια μας να τις ξεσκίζει .... Επικυνδινο ζώο ..
Το πιο επικίνδυνο ζώο είναι ο άνθρωπος.
Βγάλε την πιπιλα από το στόμα . Και ζητά μου μία συγνώμη που με εβρισες σε προηγούμενο νήμα στα καλά καθουμένα.
Δεν ξέρω ούτε τι εννοείς "καλά καθούμενα" ούτε πότε σε έβρισα.

Και στην τελική καλή μου, αν όντως σε πληγώνουν κάποια πράγματα που γράφονται ή λέγονται, σημαίνει ότι όντως ο άνθρωπος είναι το πιο επικίνδυνο ζώο.
Gavalas for President! :grfl:

Kiki mat
Δημοσιεύσεις: 1849
Εγγραφή: 18 Οκτ 2019, 08:20
Phorum.gr user: Dela

Re: Επαγγέλματα μειωμένης κοινωνικής χρησιμότητας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Kiki mat » 31 Ιαν 2020, 11:03

ΓΑΛΗ έγραψε:
31 Ιαν 2020, 10:58
Kiki mat έγραψε:
31 Ιαν 2020, 10:50
ΓΑΛΗ έγραψε:
31 Ιαν 2020, 10:40


Το πιο επικίνδυνο ζώο είναι ο άνθρωπος.
Βγάλε την πιπιλα από το στόμα . Και ζητά μου μία συγνώμη που με εβρισες σε προηγούμενο νήμα στα καλά καθουμένα.
Δεν ξέρω ούτε τι εννοείς "καλά καθούμενα" ούτε πότε σε έβρισα.

Και στην τελική καλή μου, αν όντως σε πληγώνουν κάποια πράγματα που γράφονται ή λέγονται, σημαίνει ότι όντως ο άνθρωπος είναι το πιο επικίνδυνο ζώο.
Εάν θεωρεις τον εαυτό σου Επικυνδινο ζώο να κατσεις στο κλουβί σου . Χορτάρι είσαι ,σανό για τα μοσχάρια .

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 71183
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Επαγγέλματα μειωμένης κοινωνικής χρησιμότητας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 31 Ιαν 2020, 11:08

Kiki mat έγραψε:
31 Ιαν 2020, 11:03
ΓΑΛΗ έγραψε:
31 Ιαν 2020, 10:58
Kiki mat έγραψε:
31 Ιαν 2020, 10:50

Βγάλε την πιπιλα από το στόμα . Και ζητά μου μία συγνώμη που με εβρισες σε προηγούμενο νήμα στα καλά καθουμένα.
Δεν ξέρω ούτε τι εννοείς "καλά καθούμενα" ούτε πότε σε έβρισα.

Και στην τελική καλή μου, αν όντως σε πληγώνουν κάποια πράγματα που γράφονται ή λέγονται, σημαίνει ότι όντως ο άνθρωπος είναι το πιο επικίνδυνο ζώο.
Εάν θεωρεις τον εαυτό σου Επικυνδινο ζώο να κατσεις στο κλουβί σου . Χορτάρι είσαι ,σανό για τα μοσχάρια .
Και με ποιο σκεπτικό ακριβώς, θεωρείς ότι πρέπει να το κάνω; :lol:

Επειδή το λες εσύ;



ΥΓ. Το ότι είσαι αντικατοπτρισμός του Antigeist, παίζει ως υπόθεση;
Gavalas for President! :grfl:

Kiki mat
Δημοσιεύσεις: 1849
Εγγραφή: 18 Οκτ 2019, 08:20
Phorum.gr user: Dela

Re: Επαγγέλματα μειωμένης κοινωνικής χρησιμότητας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Kiki mat » 31 Ιαν 2020, 11:24

:a108:
ΓΑΛΗ έγραψε:
31 Ιαν 2020, 11:08
Kiki mat έγραψε:
31 Ιαν 2020, 11:03
ΓΑΛΗ έγραψε:
31 Ιαν 2020, 10:58


Δεν ξέρω ούτε τι εννοείς "καλά καθούμενα" ούτε πότε σε έβρισα.

Και στην τελική καλή μου, αν όντως σε πληγώνουν κάποια πράγματα που γράφονται ή λέγονται, σημαίνει ότι όντως ο άνθρωπος είναι το πιο επικίνδυνο ζώο.
Εάν θεωρεις τον εαυτό σου Επικυνδινο ζώο να κατσεις στο κλουβί σου . Χορτάρι είσαι ,σανό για τα μοσχάρια .
Και με ποιο σκεπτικό ακριβώς, θεωρείς ότι πρέπει να το κάνω; :lol:

Επειδή το λες εσύ;



ΥΓ. Το ότι είσαι αντικατοπτρισμός του Antigeist, παίζει ως υπόθεση;
Χαχα,με έκανες και γελασα ,τι είμαι η ιερά σενδονη ; Για ο ουρανός; Συνηρθε Γαλή και μην ασχολησαι μαζί μου .

Άβαταρ μέλους
ΠΑΓΧΡΗΣΤΟΣ
Δημοσιεύσεις: 2189
Εγγραφή: 24 Σεπ 2019, 15:07

Re: Επαγγέλματα μειωμένης κοινωνικής χρησιμότητας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΠΑΓΧΡΗΣΤΟΣ » 31 Ιαν 2020, 11:39

Kiki mat έγραψε:
31 Ιαν 2020, 10:51

dimitriosgogas.blogspot
Α, ευχαριστώ, εισήλθον, είδον και απήλθον (για να μην επιστρέψω ποτέ ξανά...)

Πάντως, κάπως αλλιώς είχα κατά νου τους "αναγνωρισμένους" ποιητές (π.χ. εντελώς πρόχειρα μου έρχονται Αναγνωστάκης, Γκόρπας, Σαχτούρης, Λυκιαρδόπουλος, Καρούζος κλπ κλπ για να μην αναφερθώ σε μεγάλα αναγνωρισμένα ονόματα)

Εδώ που με παρέπεμψες, όσο διάβασα, είδα πολλή Β΄Εθνική (για να μην πω και Γ΄Εθνική) από πλευράς ποιητικής ευόδωσης...

Σκέπτομαι, λοιπόν, οι κατ' εσέ "αναγνωρισμένοι" ποιητές (όπως ο κ. Γκόγκας που μόλις συγκατέλεξε και εσένα στην ποιητική λίστα) έχουν άραγε διαβάσει όση ποίηση θα έπρεπε, πριν αποφασίσουν να σηκώσουν τα μολύβια και να αρχίσουν να χαράζουν στίχους; Γνωρίζουν τι έχει προηγηθεί στον τομέα της ποίησης, πού βρίσκονται τα ποιητικά πράγματα αυτή τη στιγμή, και σε τι ακριβώς μπορεί να συνίσταται η δική τους συμβολή και η προαγωγή της ποίησης; Έχει δηλ. προϋπάρξει αυτός ο προβληματισμός, αυτή η προεργασία η προποιητική;

Θαρρώ πως όχι, αν κρίνω από όσα διάβασα, τόσο του ιστολόγου-ποιητή όσο και δικά σου.
Αμαρτία εξομολογημένη.
Από την αποπλανητική έλξη στον σημειωτικό τυχοδιωκτισμό μια αμφίκρημνη παλινδρομία

Kiki mat
Δημοσιεύσεις: 1849
Εγγραφή: 18 Οκτ 2019, 08:20
Phorum.gr user: Dela

Re: Επαγγέλματα μειωμένης κοινωνικής χρησιμότητας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Kiki mat » 31 Ιαν 2020, 11:55

ΠΑΓΧΡΗΣΤΟΣ έγραψε:
31 Ιαν 2020, 11:39
Kiki mat έγραψε:
31 Ιαν 2020, 10:51

dimitriosgogas.blogspot
Α, ευχαριστώ, εισήλθον, είδον και απήλθον (για να μην επιστρέψω ποτέ ξανά...)

Πάντως, κάπως αλλιώς είχα κατά νου τους "αναγνωρισμένους" ποιητές (π.χ. εντελώς πρόχειρα μου έρχονται Αναγνωστάκης, Γκόρπας, Σαχτούρης, Λυκιαρδόπουλος, Καρούζος κλπ κλπ για να μην αναφερθώ σε μεγάλα αναγνωρισμένα ονόματα)

Εδώ που με παρέπεμψες, όσο διάβασα, είδα πολλή Β΄Εθνική (για να μην πω και Γ΄Εθνική) από πλευράς ποιητικής ευόδωσης...

Σκέπτομαι, λοιπόν, οι κατ' εσέ "αναγνωρισμένοι" ποιητές (όπως ο κ. Γκόγκας που μόλις συγκατέλεξε και εσένα στην ποιητική λίστα) έχουν άραγε διαβάσει όση ποίηση θα έπρεπε, πριν αποφασίσουν να σηκώσουν τα μολύβια και να αρχίσουν να χαράζουν στίχους; Γνωρίζουν τι έχει προηγηθεί στον τομέα της ποίησης, πού βρίσκονται τα ποιητικά πράγματα αυτή τη στιγμή, και σε τι ακριβώς μπορεί να συνίσταται η δική τους συμβολή και η προαγωγή της ποίησης; Έχει δηλ. προϋπάρξει αυτός ο προβληματισμός, αυτή η προεργασία η προποιητική;

Θαρρώ πως όχι, αν κρίνω από όσα διάβασα, τόσο του ιστολόγου-ποιητή όσο και δικά σου.
Αμαρτία εξομολογημένη.
Eχω αυτισμό ,έχω μορφή δυσλεξίας ,έχω προβλήματα υγείας και σωματικά και ψυχολογικά. Πάλι καλά που δεν περιμενες τον Καρυωτακη. Η ποιήση είναι για όλους. Εγώ λόγω προβλημάτων υγείας αυτό το διάστημα να ασχολούμαι με το σώμα μου πολύ . Μου έχουν βγάλει οι φυσικοθεραπευτές και οι ορθοπεδικοί ένα τρίωρο πρόγραμμα άσκησης . Δεν είναι ο αυτοσκοπός μου να γράφω ποιήματα . Μου άρεσει η ανάγνωση από παιδί. Να διαβάσω θέλω όχι να γράψω,α λλα ερεθίζομαι . Είμαι ικανή να πιάσω κουβεντολοϊ με τον Σεφερη .

Kiki mat
Δημοσιεύσεις: 1849
Εγγραφή: 18 Οκτ 2019, 08:20
Phorum.gr user: Dela

Re: Επαγγέλματα μειωμένης κοινωνικής χρησιμότητας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Kiki mat » 31 Ιαν 2020, 13:45

ΠΑΓΧΡΗΣΤΟΣ έγραψε:
31 Ιαν 2020, 11:39
Kiki mat έγραψε:
31 Ιαν 2020, 10:51

dimitriosgogas.blogspot
Α, ευχαριστώ, εισήλθον, είδον και απήλθον (για να μην επιστρέψω ποτέ ξανά...)

Πάντως, κάπως αλλιώς είχα κατά νου τους "αναγνωρισμένους" ποιητές (π.χ. εντελώς πρόχειρα μου έρχονται Αναγνωστάκης, Γκόρπας, Σαχτούρης, Λυκιαρδόπουλος, Καρούζος κλπ κλπ για να μην αναφερθώ σε μεγάλα αναγνωρισμένα ονόματα)

Εδώ που με παρέπεμψες, όσο διάβασα, είδα πολλή Β΄Εθνική (για να μην πω και Γ΄Εθνική) από πλευράς ποιητικής ευόδωσης...

Σκέπτομαι, λοιπόν, οι κατ' εσέ "αναγνωρισμένοι" ποιητές (όπως ο κ. Γκόγκας που μόλις συγκατέλεξε και εσένα στην ποιητική λίστα) έχουν άραγε διαβάσει όση ποίηση θα έπρεπε, πριν αποφασίσουν να σηκώσουν τα μολύβια και να αρχίσουν να χαράζουν στίχους; Γνωρίζουν τι έχει προηγηθεί στον τομέα της ποίησης, πού βρίσκονται τα ποιητικά πράγματα αυτή τη στιγμή, και σε τι ακριβώς μπορεί να συνίσταται η δική τους συμβολή και η προαγωγή της ποίησης; Έχει δηλ. προϋπάρξει αυτός ο προβληματισμός, αυτή η προεργασία η προποιητική;

Θαρρώ πως όχι, αν κρίνω από όσα διάβασα, τόσο του ιστολόγου-ποιητή όσο και δικά σου.
Αμαρτία εξομολογημένη.
Εσυ γράφεις ποιήματα; Εγώ θεωρώ πάντα ότι δεν ξέρω αρκετά. Εσύ γνωρίζεις τόσα πολλά ... Ποιο είναι το αγαπημένο σου ποιήμα;θα ήθελα να γνωρίζω ... Δεν ταιριάζουμε καθόλου ...

Antigeist

Re: Επαγγέλματα μειωμένης κοινωνικής χρησιμότητας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Antigeist » 05 Μαρ 2020, 19:46

ΓΑΛΗ έγραψε:
31 Ιαν 2020, 11:08
Kiki mat έγραψε:
31 Ιαν 2020, 11:03
ΓΑΛΗ έγραψε:
31 Ιαν 2020, 10:58


Δεν ξέρω ούτε τι εννοείς "καλά καθούμενα" ούτε πότε σε έβρισα.

Και στην τελική καλή μου, αν όντως σε πληγώνουν κάποια πράγματα που γράφονται ή λέγονται, σημαίνει ότι όντως ο άνθρωπος είναι το πιο επικίνδυνο ζώο.
Εάν θεωρεις τον εαυτό σου Επικυνδινο ζώο να κατσεις στο κλουβί σου . Χορτάρι είσαι ,σανό για τα μοσχάρια .
Και με ποιο σκεπτικό ακριβώς, θεωρείς ότι πρέπει να το κάνω; :lol:

Επειδή το λες εσύ;



ΥΓ. Το ότι είσαι αντικατοπτρισμός του Antigeist, παίζει ως υπόθεση;
Έχεις πετάξει περίεργες μαλακίες κατά καιρούς για μένα που δεν τις εξηγείς. Τώρα πέταξες άλλη μια. Θα μου εξηγήσεις τι εννοείς εδώ; Από που και ως που εγώ "αντικατοπτρισμός" της συγκεκριμένης;

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Κοινωνικά θέματα”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών