Αμβερ Χερντ: ο χτυπητής είσαι εσύ

Κοινωνικά θέματα και προβληματισμοί
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Προσοχή: Σύμφωνα με το νόμο απαγορεύεται η δημοσιοποίηση ονομαστικά η φωτογραφικά ποινικών καταδικών οποιουδήποτε βαθμού & αιτιολογίας καθώς εμπίπτουν στα ευαίσθητα προσωπικά δεδομένα του ατόμου. Τυχόν δημοσιοποίηση τέτοιων δεδομένων ενδέχεται να επιφέρει ποινικές κυρώσεις στο συντάκτη. Επιτρέπεται μόνο αν έχει δοθεί εισαγγελική εντολή και μόνο για το χρονικό διάστημα που αυτή ισχύει. Οφείλετε σε κάθε περίπτωση να ζητήσετε με αναφορά τη διαγραφή της ανάρτησης πριν παρέλθει το χρονικό διάστημα της νόμιμης δημοσιοποίησης. Η διαχείριση αποποιείται κάθε ευθύνη για τυχόν ποινικές ευθύνες αν παραβιάσετε τα παραπάνω.
Άβαταρ μέλους
hellegennes
Δημοσιεύσεις: 41256
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:17

Re: Αμβερ Χερντ: ο χτυπητής είσαι εσύ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hellegennes » 07 Φεβ 2020, 15:02

Von Mackensen έγραψε:
07 Φεβ 2020, 09:24
blackpaint έγραψε:
07 Φεβ 2020, 01:10
Και για να κανω και λιγο τον δικηγορο του διαβολου, με διασκεδαζει ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ η ιδεα πως ενας 50ρης σταρ του Χολυγουντ ετρωγε σφαλιαρες απο την 20χρονη τροφυ γουαιφ του. Ας προσεχες γερομπισμπικη Ντεπ, που μου θελες και γαμο με 30 χρονια διαφορα ηλικιας.
Εμένα πάλι με στεναχωρεί, ίσως επειδή μου είναι συμπαθής στους ρόλους που έχει παίξει. :-?
Τον blackpaint τον διασκεδάζει που ένας άνθρωπος υποφέρει και κακοποιείται και τον διασκεδάζει γιατί είναι πλούσιος. Θα το διασκέδαζε λιγότερο αν ήταν πλούσιος και μαύρος και καθόλου αν ήταν πλούσιος, μαύρος και τρανς.
Ξημέρωσε.
Α, τι ωραία που είναι!
Ήρθε η ώρα να κοιμηθώ.
Κι αν είμαι τυχερός,
θα με ξυπνήσουν μια Δευτέρα παρουσία κατά την θρησκεία.
Μα δεν ξέρω αν και τότε να σηκωθώ θελήσω.

Άβαταρ μέλους
blackpaint
Δημοσιεύσεις: 9596
Εγγραφή: 09 Απρ 2018, 00:37

Re: Αμβερ Χερντ: ο χτυπητής είσαι εσύ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από blackpaint » 07 Φεβ 2020, 15:20

Βλήμα έγραψε:
07 Φεβ 2020, 15:01
blackpaint έγραψε:
07 Φεβ 2020, 14:54
μονο που δεν λενε ΚΑΝ το ονομα του σεκιουριτα, που αντι να βρεθει κατηγορουμενος, εσυρε στα δικαστηρια το θυμα του.
Η Μυτιλήνη δεν είναι Αθήνα. Όλοι ξερενόμαστε. Εν τω μεταξύ ο τύπος είχε αθωωθεί από το δικαστήριο κι οι φεμινίστριες έκαναν πορείες εναντίον του. Καθόμουν σε μια καφετέρια και μια από τις φεμινίστριες μου κάνει "εσύ γιατί δεν συμμετέχεις στην πορεία κατά του βιαστή; Λες και είδε τη δίκη, είπε ο τύπος "μα κύριε δικαστά, λόγω τιμής την βίασα" κι ο δικαστής του απάντησε "στ' αρχίδια μας, αθωώνεσαι". Σκοπός της πορείας ήταν να απολυθεί από την εταιρεία σεκιούριτι. Είχες από την μία ιατροδικαστή που αποφάνθηκε ότι η κοπέλα δεν βιάστηκε κι αθωωτική δικαστική απόφαση κι είχες τις άλλες τις παλαβές να λένε "αφού τον κατηγόρησαν ότι βίασε θα βίασε, πάμε να κάνουμε πορεία για να χάσει την δουλειά του".
τελειως αλλα πραγματα λεει το μωβ.

Von Mackensen

Re: Αμβερ Χερντ: ο χτυπητής είσαι εσύ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Von Mackensen » 07 Φεβ 2020, 15:54

hellegennes έγραψε:
07 Φεβ 2020, 15:02
Von Mackensen έγραψε:
07 Φεβ 2020, 09:24
blackpaint έγραψε:
07 Φεβ 2020, 01:10
Και για να κανω και λιγο τον δικηγορο του διαβολου, με διασκεδαζει ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ η ιδεα πως ενας 50ρης σταρ του Χολυγουντ ετρωγε σφαλιαρες απο την 20χρονη τροφυ γουαιφ του. Ας προσεχες γερομπισμπικη Ντεπ, που μου θελες και γαμο με 30 χρονια διαφορα ηλικιας.
Εμένα πάλι με στεναχωρεί, ίσως επειδή μου είναι συμπαθής στους ρόλους που έχει παίξει. :-?
Τον blackpaint τον διασκεδάζει που ένας άνθρωπος υποφέρει και κακοποιείται και τον διασκεδάζει γιατί είναι πλούσιος. Θα το διασκέδαζε λιγότερο αν ήταν πλούσιος και μαύρος και καθόλου αν ήταν πλούσιος, μαύρος και τρανς.
Τώρα που ξαναδιαβάζω τη μαλακια που έγραψα από πάνω, κάποιος μπορεί άνετα να με παρεξηγήσει. Προφανώς δε στεναχωριέμαι μόνο και μόνο επειδή γέλασα με τον Τζακ Σπαροου, κανένας δεν πρέπει να περνάει τέτοιες καταστάσεις στο σπίτι του, πλούσιος η φτωχός, άνδρας ή γυναίκα, διάσημος η μη.
Και νιώθω την ανάγκη να το διευκρινησω άσχετα με το τι λέει ο Blackpaint.

Άβαταρ μέλους
hellegennes
Δημοσιεύσεις: 41256
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:17

Re: Αμβερ Χερντ: ο χτυπητής είσαι εσύ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hellegennes » 07 Φεβ 2020, 16:03

Δεν χρειαζόταν η διευκρίνιση γιατί ξέρουμε ότι είσαι ανθρώπινος και όλοι κατάλαβαν τι ήθελες να πεις.
Ξημέρωσε.
Α, τι ωραία που είναι!
Ήρθε η ώρα να κοιμηθώ.
Κι αν είμαι τυχερός,
θα με ξυπνήσουν μια Δευτέρα παρουσία κατά την θρησκεία.
Μα δεν ξέρω αν και τότε να σηκωθώ θελήσω.

Άβαταρ μέλους
Namrail
Δημοσιεύσεις: 10609
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 09:29

Re: Αμβερ Χερντ: ο χτυπητής είσαι εσύ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Namrail » 07 Φεβ 2020, 16:06

blackpaint έγραψε:
07 Φεβ 2020, 01:07
Namrail έγραψε:
06 Φεβ 2020, 23:54
Δε με νοιάζουν οι άντρες. Με ενοχλεί που μπορεί να στιγματιστεί κάποιος χωρίς κανένα στοιχείο , απλά και μόνο από κάποιο ποστ στα σοσιαλ μίντια. Αυτό είναι ιδιαίτερα προβληματικό και καθόλου γραφικό.
Δεν εχω δει αυτο το πραγμα να στοχοποιει κοινους θνητους. Εκτος ισως απο εκεινη την ιστορια με τον ψευτοπαπα στο λεωφορειο που κατηγγειλε μια επιβατης, αφου η αστυνομια της ειπε πως δεν μπορουν να κανουν τιποτα και που παρολο που στο τελος η καταγγελουσα δικαιωθηκε, ειχε ακριβως εκεινη την εχθρικη αντιμετωπιση που εκλογικευεις στην αναρτηση σου. Αλλα δεν λεγοταν μιτου ακομα τοτε.
Το γράφω και εγώ πως το φαινόμενο δεν έχει διαχυθεί ακόμα στην καθημερινότητα. Και δεν νομίζω πως θα ήταν και φρόνιμο να διαχυθεί με τους τρόπους με τους οποίους εκφράζεται σήμερα.

Άβαταρ μέλους
blackpaint
Δημοσιεύσεις: 9596
Εγγραφή: 09 Απρ 2018, 00:37

Re: Αμβερ Χερντ: ο χτυπητής είσαι εσύ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από blackpaint » 07 Φεβ 2020, 19:56

Von Mackensen έγραψε:
07 Φεβ 2020, 15:54
hellegennes έγραψε:
07 Φεβ 2020, 15:02
Von Mackensen έγραψε:
07 Φεβ 2020, 09:24


Εμένα πάλι με στεναχωρεί, ίσως επειδή μου είναι συμπαθής στους ρόλους που έχει παίξει. :-?
Τον blackpaint τον διασκεδάζει που ένας άνθρωπος υποφέρει και κακοποιείται και τον διασκεδάζει γιατί είναι πλούσιος. Θα το διασκέδαζε λιγότερο αν ήταν πλούσιος και μαύρος και καθόλου αν ήταν πλούσιος, μαύρος και τρανς.
Τώρα που ξαναδιαβάζω τη μαλακια που έγραψα από πάνω, κάποιος μπορεί άνετα να με παρεξηγήσει. Προφανώς δε στεναχωριέμαι μόνο και μόνο επειδή γέλασα με τον Τζακ Σπαροου, κανένας δεν πρέπει να περνάει τέτοιες καταστάσεις στο σπίτι του, πλούσιος η φτωχός, άνδρας ή γυναίκα, διάσημος η μη.
Και νιώθω την ανάγκη να το διευκρινησω άσχετα με το τι λέει ο Blackpaint.
Ενταξει ρε παιδια, δε θα θρηνησω κιολας για ενα προιον του χολυγουντ, που χαμενος στον αλκοολισμο και στις καταχρησεις, πηγε και παντρευτηκε μια κατα 30 χρονια νεοτερη του θεομουρλη σεξυ σκυλα και απ οτι φαινεται γινονταν τακτικα κωλος μεταξυ τους. Ουτε αυτο το ηχητικο, προφανως εντιταρισμενο, που διερρευσε ενω δικαζεται ακομα αυτο το χρυσο διαζυγιο, και που εγινε λαβαρο σε καθε καμενο ινσελ σαμπ και μπλογκ της σαπιλας οπως μενς ραιτς και κοτακουιναξιον και πουσσυπαςς αναιρει στο ελαχιστο το γεγονος πως η συντριπτικη πλειοψηφεια των 4,5-5000 θυματων ενδοοικογενειακης βιας ετησιως στην Ελλαδα ειναι γυναικες.

Άβαταρ μέλους
hellegennes
Δημοσιεύσεις: 41256
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:17

Re: Αμβερ Χερντ: ο χτυπητής είσαι εσύ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hellegennes » 07 Φεβ 2020, 23:06

Τι αντικειμενικά που τα λες. Συγκινούμαι. Μήπως το #metoo το ξεκίνησαν τίποτα ταπεινά και άσημα κορίτσια που υπέστησαν κακοποίηση; Όχι, το ξεκίνησαν αμοραλίστριες που για να κάνουν καριέρα έπαιρναν πίπες στους παραγωγούς και έγιναν πλούσιες.

Γι' αυτές όμως «θρηνείς».
Ξημέρωσε.
Α, τι ωραία που είναι!
Ήρθε η ώρα να κοιμηθώ.
Κι αν είμαι τυχερός,
θα με ξυπνήσουν μια Δευτέρα παρουσία κατά την θρησκεία.
Μα δεν ξέρω αν και τότε να σηκωθώ θελήσω.

Άβαταρ μέλους
alekhine
Δημοσιεύσεις: 12551
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 14:36
Phorum.gr user: alekhine
Τοποθεσία: Highway to ΚΤΕΛ

Re: Αμβερ Χερντ: ο χτυπητής είσαι εσύ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από alekhine » 08 Φεβ 2020, 10:14

blackpaint έγραψε:
07 Φεβ 2020, 13:22
alekhine έγραψε:
07 Φεβ 2020, 10:38
blackpaint έγραψε:
07 Φεβ 2020, 01:03

γιατι, μηπως ειμαι κανας μεγαλοπαραγωγος του χολυγουντ που απαιτει σεξουαλικες υπηρεσιες απο τις υποψηφιες ηθοποιους;
αν οι ηθοποιες δεχονται τετοια προταση και την καταγγειλουν αμεσως τοτε ειναι σεξουαλικη επιθεση

αν κατσουν στον μεγαλοπαραγωγο για να παρουν τον ρολο τοτε ειναι συναλλαγη

αν κανουν λοιπον την συναλλαγη ειναι λιγο κοροιδια να βγαινουν χ χρονια μετα και να το παιζουν βιασμενες
Ο Βαινσταιν δεν ειχε προβλημα, αυτες που δεν του καθοταν τις βιαζε, αυτες που δεν πηγαιναν η ακομα χειροτερα, μιλαγαν, δεν ξαναδουλευαν στο χολυγουντ.
α για πες τον ειχε καταγγειλει καμια για βιασμο πριν τον οκτωβριο του 2017 που εσκασε η φαση με το metoo?

και δεν μιλαμε για οσες θυμηθηκαν οτι τις βιασε μετα απο τις καταγγελιες

μιλαμε για οσες μιλαγαν και δεν ξαναδουλευαν στο χολιγουντ
πατησιωτης έγραψε:
10 Μαρ 2021, 20:59
Ο Σημίτης είναι η συνέχεια του Κωνσταντίνου Καραμανλή,στην Ευρώπη,στα ελληνοτουρκικά,στο ανήκομεν εις την Δύσιν,στην οικονομία,παντού.

Nero

Re: Αμβερ Χερντ: ο χτυπητής είσαι εσύ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Nero » 08 Φεβ 2020, 10:17

alekhine έγραψε:
08 Φεβ 2020, 10:14
blackpaint έγραψε:
07 Φεβ 2020, 13:22
alekhine έγραψε:
07 Φεβ 2020, 10:38


αν οι ηθοποιες δεχονται τετοια προταση και την καταγγειλουν αμεσως τοτε ειναι σεξουαλικη επιθεση

αν κατσουν στον μεγαλοπαραγωγο για να παρουν τον ρολο τοτε ειναι συναλλαγη

αν κανουν λοιπον την συναλλαγη ειναι λιγο κοροιδια να βγαινουν χ χρονια μετα και να το παιζουν βιασμενες
Ο Βαινσταιν δεν ειχε προβλημα, αυτες που δεν του καθοταν τις βιαζε, αυτες που δεν πηγαιναν η ακομα χειροτερα, μιλαγαν, δεν ξαναδουλευαν στο χολυγουντ.
α για πες τον ειχε καταγγειλει καμια για βιασμο πριν τον οκτωβριο του 2017 που εσκασε η φαση με το metoo?

και δεν μιλαμε για οσες θυμηθηκαν οτι τις βιασε μετα απο τις καταγγελιες

μιλαμε για οσες μιλαγαν και δεν ξαναδουλευαν στο χολιγουντ
απο μικρό κι απο τρελό λένε... :003:



15 χρόνια πριν :D

Άβαταρ μέλους
alekhine
Δημοσιεύσεις: 12551
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 14:36
Phorum.gr user: alekhine
Τοποθεσία: Highway to ΚΤΕΛ

Re: Αμβερ Χερντ: ο χτυπητής είσαι εσύ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από alekhine » 08 Φεβ 2020, 10:19

ok με καλυψες :wave:
πατησιωτης έγραψε:
10 Μαρ 2021, 20:59
Ο Σημίτης είναι η συνέχεια του Κωνσταντίνου Καραμανλή,στην Ευρώπη,στα ελληνοτουρκικά,στο ανήκομεν εις την Δύσιν,στην οικονομία,παντού.

Άβαταρ μέλους
hellegennes
Δημοσιεύσεις: 41256
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:17

Re: Αμβερ Χερντ: ο χτυπητής είσαι εσύ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hellegennes » 08 Φεβ 2020, 12:54

Όμως η Κόρτνι Λοβ δεν είναι ηθοποιός και δεν φαίνεται να υπάρχει κάποια επίπτωση στην καριέρα της.
Ξημέρωσε.
Α, τι ωραία που είναι!
Ήρθε η ώρα να κοιμηθώ.
Κι αν είμαι τυχερός,
θα με ξυπνήσουν μια Δευτέρα παρουσία κατά την θρησκεία.
Μα δεν ξέρω αν και τότε να σηκωθώ θελήσω.

Nero

Re: Αμβερ Χερντ: ο χτυπητής είσαι εσύ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Nero » 08 Φεβ 2020, 13:27

hellegennes έγραψε:
08 Φεβ 2020, 12:54
Όμως η Κόρτνι Λοβ δεν είναι ηθοποιός και δεν φαίνεται να υπάρχει κάποια επίπτωση στην καριέρα της.
Είναι και απ'αυτό. Και μάλιστα είναι και αρκετά καλή παραδόξως

https://www.imdb.com/name/nm0001482/?ref_=nv_sr_srsg_0


Η ίδια λέει ότι είχε κάποια επίπτωση, παρότι δεν ήταν η ίδια θύμα ούτε μίλησε για συγκεκριμένο περιστατικό. Και φαντάσου ότι δεν είχε πάρει καμιά έκταση τότε γιατί την έχουν όλοι για μουρλή και δε δίνουν πολύ σημασία στο τι λέει.

Έλα τώρα, αν μη τι άλλο η συγκεκριμένη δήλωση αποδεικνύει ότι ο τύπος ήταν γνωστός predator στους κύκλους του Χολυγουντ τουλάχιστον εδώ και 15 χρόνια. Δε χρειάζεται να πάμε απο το ένα άκρο στο άλλο

Άβαταρ μέλους
hellegennes
Δημοσιεύσεις: 41256
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:17

Re: Αμβερ Χερντ: ο χτυπητής είσαι εσύ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hellegennes » 08 Φεβ 2020, 22:25

Άλλο το ότι ήταν γνωστός ως γλίτσας, χαίρω πολύ. Όλες και όλοι θα το ήξεραν. Μα ανέκαθεν δεν τα λέγαμε αυτά για τον κόσμο του θεάματος και ειδικά για τον κινηματογράφο; Το θέμα είναι ότι δεν υπάρχουν περιπτώσεις που να τον κατηγόρησαν ποτέ για βιασμό ή να τον απέφυγαν και να καταστράφηκε η καριέρα τους. Οπότε η θεωρία του Μπλάκι και των συν αυτώ, ότι όποια δεν του καθόταν ή του έκανε καταγγελία καταστρεφόταν η καριέρα της και έτσι δεν είχαν άλλη επιλογή, χωλαίνει.

Η Λοβ δεν είναι ηθοποιός, έχει συμμετάσχει σε κάποιες λίγες ταινίες, αλλά ποτέ σε κανέναν μεγάλο ρόλο και ποτέ σε ταινία που έβγαλε λεφτά (αν δεις τις ταινίες που συμμετείχε, καμμιά δεν έβγαλε τα έξοδά της).

Η Μαντόνα πιο πολλές ταινίες έχει κάνει και δεν θα την έλεγες ηθοποιό.
Ξημέρωσε.
Α, τι ωραία που είναι!
Ήρθε η ώρα να κοιμηθώ.
Κι αν είμαι τυχερός,
θα με ξυπνήσουν μια Δευτέρα παρουσία κατά την θρησκεία.
Μα δεν ξέρω αν και τότε να σηκωθώ θελήσω.

Ορέστης 35

Re: Αμβερ Χερντ: ο χτυπητής είσαι εσύ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ορέστης 35 » 08 Φεβ 2020, 22:46

blackpaint έγραψε:
07 Φεβ 2020, 01:10
Και για να κανω και λιγο τον δικηγορο του διαβολου, με διασκεδαζει ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ η ιδεα πως ενας 50ρης σταρ του Χολυγουντ ετρωγε σφαλιαρες απο την 20χρονη τροφυ γουαιφ του. Ας προσεχες γερομπισμπικη Ντεπ, που μου θελες και γαμο με 30 χρονια διαφορα ηλικιας.
Γιατι εισαι ρατσιστης ρε καθικι;

Άβαταρ μέλους
hellegennes
Δημοσιεύσεις: 41256
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:17

Re: Αμβερ Χερντ: ο χτυπητής είσαι εσύ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hellegennes » 08 Φεβ 2020, 23:40

Αυτό είναι σαν να λες στον λύκο «γιατί είσαι σαρκοφάγος;»
Ξημέρωσε.
Α, τι ωραία που είναι!
Ήρθε η ώρα να κοιμηθώ.
Κι αν είμαι τυχερός,
θα με ξυπνήσουν μια Δευτέρα παρουσία κατά την θρησκεία.
Μα δεν ξέρω αν και τότε να σηκωθώ θελήσω.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Κοινωνικά θέματα”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών