Κιμούλης - μπούλινκ

Κοινωνικά θέματα και προβληματισμοί
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Προσοχή: Σύμφωνα με το νόμο απαγορεύεται η δημοσιοποίηση ονομαστικά η φωτογραφικά ποινικών καταδικών οποιουδήποτε βαθμού & αιτιολογίας καθώς εμπίπτουν στα ευαίσθητα προσωπικά δεδομένα του ατόμου. Τυχόν δημοσιοποίηση τέτοιων δεδομένων ενδέχεται να επιφέρει ποινικές κυρώσεις στο συντάκτη. Επιτρέπεται μόνο αν έχει δοθεί εισαγγελική εντολή και μόνο για το χρονικό διάστημα που αυτή ισχύει. Οφείλετε σε κάθε περίπτωση να ζητήσετε με αναφορά τη διαγραφή της ανάρτησης πριν παρέλθει το χρονικό διάστημα της νόμιμης δημοσιοποίησης. Η διαχείριση αποποιείται κάθε ευθύνη για τυχόν ποινικές ευθύνες αν παραβιάσετε τα παραπάνω.
ΑΙΝΕΙΑΝ06
Δημοσιεύσεις: 19466
Εγγραφή: 30 Σεπ 2018, 00:23

Re: Κιμούλης - μπούλινκ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΑΙΝΕΙΑΝ06 » 26 Ιαν 2021, 16:17

Winston Smith έγραψε:
26 Ιαν 2021, 16:04
ΑΙΝΕΙΑΝ06 έγραψε:
26 Ιαν 2021, 15:59
νύχτα έγραψε:
26 Ιαν 2021, 15:55


την κλώτσησε και την έβριζε, είπε

εμείς* πάλι γιατί είμαστε τόσο εξοικειωμένοι με την κακομεταχείριση
από τους προιστάμενους-εργοδότεςμας;



*στην Ελλάδα εννοώ, φίλοι που ζουν κι εργάζονται πλέον
σε μεγάλες εταιρείες στο εξωτερικό, μου λένε πως δεν υπάρχει
καμία μα καμία περίπτωση να σου μιλήσει εκεί άσχημα κάποιος
στον χώρο εργασίας, ή να σε απειλήσει κτλ

εμείς εδώ το θεωρούμε κάπως δεδομένο, αισθάνομαι
Οι ξένοι στις επιχειρήσεις έχουν πιο τυπική και προβλεπόμενη συμπεριφορά by the book σε σχέση με την νοοτροπία που υπάρχει στην Ελλάδα
Έχει να κάνει και με το μέγεθος της επιχείρησης όχι μόνο με το έλληνες/ξένοι. Δηλαδή σε μια στάρταπ μπορεί να σε πάνε πίπα κώλο και ξένοι να ναι. Όσο πιο μεγάλη είναι η εταιρία τόσο περισσότερο νοιάζεται για την εικόνα της και τόσο πιο εύκολα λαμβάνει υπόψιν καταγγελίες του στυλ "ο μάνατζερ μου μίλησε άσχημα".
Οι περισσότερες επιχειρήσεις στην Ελλάδα ήταν μικρές επιχειρήσεις οικογενειακού πολλές φορές χαρακτήρα
Και με εργαζόμενους που είχαν και στενή προσωπική κοινωνική η και οικογενειακή σχέση με τα αφεντικά τους και το αντίστροφο
Αυτό απέχει πολύ από τις απρόσωπες σχέσεις που έχει μια σύγχρονη απρόσωπη μεγάλη εταιρεία πολυεθνική γ μη
Αυτό απέχει

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 71608
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Κιμούλης - μπούλινκ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 26 Ιαν 2021, 16:20

Jolly Roger έγραψε:
26 Ιαν 2021, 16:13
Gordian Knot έγραψε:
26 Ιαν 2021, 16:07
Jolly Roger έγραψε:
26 Ιαν 2021, 15:44


ίδια (ο-λ-ό-ι-δ-ι-α όμως) με ένα τραβέλι μολδαβέζικο που είχα μπανίσει κάποτε στο Κισινάου.

καθόλου τυχαίο που ο Παπακαλιάτης την είχε βάλει να κάνει τον τράβελο σε εκείνη τη σειρά.
Για τραβέλι δεν ξέρω, ίσως είναι κάπως υπερβολικός ο χαρακτηρισμός. Αλόγα πάντως (με γωνίες στο πρόσωπο κ.λπ. Sarah Jessica Parker αν προτιμάτε) σίγουρα.
Σε κάθε περίπτωση, ο ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ μένει μετεξεταστέος στο μάθημα «Αισθητική» και οι κηδεμόνες του καλούνται να προσέλθουν για τα περαιτέρω...
ας διαβάσει την "Αισθητική" του Μεγάλου μας Δασκάλου (δυστυχώς δεν έχει μεταφραστεί εκτός της μερκελογλώσσας)

Εικόνα

btw και ο Κιμούλης πάντα μου έβγαζε αυτό το "εεε σε πιάνει μια αηδία" όποτε τον έβλεπα να παίζει, μου έβγαζε ότι εκτός από μικρού βεληνεκούς ηθοποιός θα είναι και από αδιάφορος ως αντιπαθητικός σαν άνθρωπος.
Η συγκεκριμένη "Αισθητική" όμως, έχει μεταφρασθεί.

Εικόνα
Gavalas for President! :grfl:

Jolly Roger
Δημοσιεύσεις: 8524
Εγγραφή: 06 Ιούλ 2018, 00:21
Phorum.gr user: Jolly Roger

Re: Κιμούλης - μπούλινκ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Jolly Roger » 26 Ιαν 2021, 16:22

ΓΑΛΗ έγραψε:
26 Ιαν 2021, 16:20
Jolly Roger έγραψε:
26 Ιαν 2021, 16:13
Gordian Knot έγραψε:
26 Ιαν 2021, 16:07

Για τραβέλι δεν ξέρω, ίσως είναι κάπως υπερβολικός ο χαρακτηρισμός. Αλόγα πάντως (με γωνίες στο πρόσωπο κ.λπ. Sarah Jessica Parker αν προτιμάτε) σίγουρα.
Σε κάθε περίπτωση, ο ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ μένει μετεξεταστέος στο μάθημα «Αισθητική» και οι κηδεμόνες του καλούνται να προσέλθουν για τα περαιτέρω...
ας διαβάσει την "Αισθητική" του Μεγάλου μας Δασκάλου (δυστυχώς δεν έχει μεταφραστεί εκτός της μερκελογλώσσας)

Εικόνα

btw και ο Κιμούλης πάντα μου έβγαζε αυτό το "εεε σε πιάνει μια αηδία" όποτε τον έβλεπα να παίζει, μου έβγαζε ότι εκτός από μικρού βεληνεκούς ηθοποιός θα είναι και από αδιάφορος ως αντιπαθητικός σαν άνθρωπος.
Η συγκεκριμένη "Αισθητική" όμως, έχει μεταφρασθεί.

Εικόνα
λίγα πράματα ο Θόδωρας. Απελευθερωτικός μοντερνισμός κι έτσι. Μας τα 'παν κι άλλοι, και δε μας πείσανε. Καλύτερος ο ρεαλισμός του Γιώργη, κι ας φαίνεται oh so 19th century.

εσένα που σ' αρέσουν ταινίες όπως η Σκυλίσια Μέρα (προσκυνώ), θα σ' αρέσει του Γιώργη η αισθητική παραπάνω από του Θόδωρα.

Άβαταρ μέλους
ΦΙΛΕΛΕ ΚΑΙ ΤΡΟΛΕΛΕ
Δημοσιεύσεις: 7077
Εγγραφή: 11 Αύγ 2019, 16:23
Phorum.gr user: ΦΙΛΕΛΕ ΚΑΙ ΤΡΟΛΕΛΕ

Re: Κιμούλης - μπούλινκ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΦΙΛΕΛΕ ΚΑΙ ΤΡΟΛΕΛΕ » 26 Ιαν 2021, 16:25

Τζιτζιμιτζιχότζιρας έγραψε:
26 Ιαν 2021, 16:00
ΦΙΛΕΛΕ ΚΑΙ ΤΡΟΛΕΛΕ έγραψε:
26 Ιαν 2021, 15:44
Nα αναφέρω και μία λεπτομέρεια για να πάρει φωτιά η κουβέντα :D : O Κιμούλης είναι ΚΚΕ.

πιστεύεις ότι ήταν σταλινική συμπεριφορά;
Μπα, αν ήταν θα είχε στείλει τη Δούκα σε κανά γκουλάγκ :D
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος ΦΙΛΕΛΕ ΚΑΙ ΤΡΟΛΕΛΕ την 26 Ιαν 2021, 16:26, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.

Άβαταρ μέλους
ΦΙΛΕΛΕ ΚΑΙ ΤΡΟΛΕΛΕ
Δημοσιεύσεις: 7077
Εγγραφή: 11 Αύγ 2019, 16:23
Phorum.gr user: ΦΙΛΕΛΕ ΚΑΙ ΤΡΟΛΕΛΕ

Re: Κιμούλης - μπούλινκ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΦΙΛΕΛΕ ΚΑΙ ΤΡΟΛΕΛΕ » 26 Ιαν 2021, 16:26

Obi Wan Iakobi έγραψε:
26 Ιαν 2021, 16:11
ΦΙΛΕΛΕ ΚΑΙ ΤΡΟΛΕΛΕ έγραψε:
26 Ιαν 2021, 15:44
Nα αναφέρω και μία λεπτομέρεια για να πάρει φωτιά η κουβέντα :D : O Κιμούλης είναι ΚΚΕ.
Γιατι πιστευει στην ισοτητα :lol:
Βασικά άκουσε το επίθετο Δούκα και ξύπνησαν μέσα του τα προλεταριακά αντιφεουδαρχικά ένστικτα :D

Άβαταρ μέλους
Obi Wan Iakobi
Δημοσιεύσεις: 15683
Εγγραφή: 19 Ιαν 2020, 22:20

Re: Κιμούλης - μπούλινκ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Obi Wan Iakobi » 26 Ιαν 2021, 16:27

ΦΙΛΕΛΕ ΚΑΙ ΤΡΟΛΕΛΕ έγραψε:
26 Ιαν 2021, 16:26


Βασικά άκουσε το επίθετο Δούκα και ξύπνησαν μέσα του τα προλεταριακά αντιφεουδαρχικά ένστικτα :D
:lol:
Η αλήθεια είναι μια μικροαστική εμμονή.

Βλαδίμηρος Ίλιτς Λένιν

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 71608
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Κιμούλης - μπούλινκ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 26 Ιαν 2021, 16:28

Jolly Roger έγραψε:
26 Ιαν 2021, 16:22

λίγα πράματα ο Θόδωρας. Απελευθερωτικός μοντερνισμός κι έτσι. Μας τα 'παν κι άλλοι, και δε μας πείσανε. Καλύτερος ο ρεαλισμός του Γιώργη, κι ας φαίνεται oh so 19th century.

εσένα που σ' αρέσουν ταινίες όπως η Σκυλίσια Μέρα (προσκυνώ), θα σ' αρέσει του Γιώργη η αισθητική παραπάνω από του Θόδωρα.
Καλά, για εμένα ακόμη και η αισθητική (πρόταση) του Δαλιανίδη είναι 40 κλάσεις παραπάνω από την αισθητική (πρόταση) του Θόδωρα. :lol:
Gavalas for President! :grfl:

Άβαταρ μέλους
georgebi
Δημοσιεύσεις: 21498
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 14:17

Re: Κιμούλης - μπούλινκ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από georgebi » 26 Ιαν 2021, 18:15

Εικόνα


Συγκλονίζει ο Γιώργος Χρυσοστόμου για τη σεξουαλική παρενόχληση που δέχτηκε στα 16 του

https://www.newsit.gr/lifestyle/sygklon ... u/3209161/
Σε μια συγκλονιστική αποκάλυψη οδηγήθηκε ο Γιώργος Χρυσοστόμου μιλώντας στον «Θέμα 104,6» και την εκπομπή “Ένα τέλος, μια αρχή” .

Συγκεκριμένα ο γνωστός ηθοποιός μίλησε για τη δική του τραυματική εμπειρία που είχε στην τρυφερή ηλικία των 16 ετών. Συγκεκριμένα, ο Γιώργος Χρυσοστόμου ανέφερε πως όταν ήταν 16 ετών και έκανε τα πρώτα του βήματα στο θέατρο στην Ρόδο όπου ζούσε με την οικογένειά του, ένας άνθρωπος που ασχολούνταν με το θέατρο στο νησί, τον παρενοχλούσε έντονα.


Σοκ από τον Γιώργο Χρυσοστόμου: “Στα 16 μου παρενοχλήθηκα σεξουαλικά από άνθρωπο του θεάτρου”

https://www.tlife.gr/eidhseis-nea/Katag ... =syndicate
Σε μια συγκλονιστική αποκάλυψη οδηγήθηκε ο Γιώργος Χρυσοστόμου μιλώντας στον «Θέμα 104,6» και την εκπομπή “Ένα τέλος, μια αρχή” . Συγκεκριμένα ο γνωστός ηθοποιός μίλησε για τη δική του τραυματική εμπειρία που είχε στην τρυφερή ηλικία των 16 ετών.

Συγκεκριμένα, ο Γιώργος Χρυσοστόμου ανέφερε πως όταν ήταν 16 ετών και έκανε τα πρώτα του βήματα στο θέατρο στην Ρόδο όπου ζούσε με την οικογένειά του, ένας άνθρωπος που ασχολούνταν με το θέατρο στο νησί, τον παρενοχλούσε έντονα.

«Με απειλούσε. Με έπαιρνε τηλέφωνα, μου έστελνε μηνύματα. Μου έλεγε πως αν δεν συμβεί… αυτό, θα σε καταστρέψω. Εγώ δεν είπα τίποτα σε κανέναν, αυτός είχε σχέση με το θέατρο. Αν μιλούσα στους γονείς μου, δεν θα με άφηναν να φύγω από εκεί και να κάνω αυτό που θέλω. Αν μπορούσα να μιλήσω στους γονείς μου, θα ήταν τελείως διαφορετικά. Δεν είμαι δυνατός, φοβήθηκα πάρα πολύ. Το θέμα είναι ο κόσμος να αρχίσει να μιλάει, να το μάθει να το κάνει από παιδί. Πρέπει οι γονείς να λένε στα παιδιά τους, “θα μου λες, θα μου λες”. Πρέπει να λένε τι έγινε στο σχολείο», είπε, μεταξύ άλλων, ο Γιώργος Χρυσοστόμου.
看起来和闻起来像狗屎的东西,您无需舔以确保它是狗屎..... :102:
SpoilerShow
Ότι φαίνεται σκατά και μυρίζει σαν σκατά δεν χρειάζεται να το γλείψεις για να βεβαιωθείς ότι είναι σκατά..

Άβαταρ μέλους
nyxtovios
Δημοσιεύσεις: 13469
Εγγραφή: 15 Ιουν 2018, 19:14

Re: Κιμούλης - μπούλινκ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από nyxtovios » 26 Ιαν 2021, 18:24

Καλά είπαμε πως έγινε κάτι σαν τρεντ και στην Ελλάδα. Ξαφνικά βρέθηκαν όλες κακοποιημένες.

Άβαταρ μέλους
Naida
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 60843
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 12:12

Re: Κιμούλης - μπούλινκ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Naida » 26 Ιαν 2021, 18:25

georgebi έγραψε:
26 Ιαν 2021, 18:15
Εικόνα


Συγκλονίζει ο Γιώργος Χρυσοστόμου για τη σεξουαλική παρενόχληση που δέχτηκε στα 16 του

https://www.newsit.gr/lifestyle/sygklon ... u/3209161/
Σε μια συγκλονιστική αποκάλυψη οδηγήθηκε ο Γιώργος Χρυσοστόμου μιλώντας στον «Θέμα 104,6» και την εκπομπή “Ένα τέλος, μια αρχή” .

Συγκεκριμένα ο γνωστός ηθοποιός μίλησε για τη δική του τραυματική εμπειρία που είχε στην τρυφερή ηλικία των 16 ετών. Συγκεκριμένα, ο Γιώργος Χρυσοστόμου ανέφερε πως όταν ήταν 16 ετών και έκανε τα πρώτα του βήματα στο θέατρο στην Ρόδο όπου ζούσε με την οικογένειά του, ένας άνθρωπος που ασχολούνταν με το θέατρο στο νησί, τον παρενοχλούσε έντονα.


Σοκ από τον Γιώργο Χρυσοστόμου: “Στα 16 μου παρενοχλήθηκα σεξουαλικά από άνθρωπο του θεάτρου”

https://www.tlife.gr/eidhseis-nea/Katag ... =syndicate
Σε μια συγκλονιστική αποκάλυψη οδηγήθηκε ο Γιώργος Χρυσοστόμου μιλώντας στον «Θέμα 104,6» και την εκπομπή “Ένα τέλος, μια αρχή” . Συγκεκριμένα ο γνωστός ηθοποιός μίλησε για τη δική του τραυματική εμπειρία που είχε στην τρυφερή ηλικία των 16 ετών.

Συγκεκριμένα, ο Γιώργος Χρυσοστόμου ανέφερε πως όταν ήταν 16 ετών και έκανε τα πρώτα του βήματα στο θέατρο στην Ρόδο όπου ζούσε με την οικογένειά του, ένας άνθρωπος που ασχολούνταν με το θέατρο στο νησί, τον παρενοχλούσε έντονα.

«Με απειλούσε. Με έπαιρνε τηλέφωνα, μου έστελνε μηνύματα. Μου έλεγε πως αν δεν συμβεί… αυτό, θα σε καταστρέψω. Εγώ δεν είπα τίποτα σε κανέναν, αυτός είχε σχέση με το θέατρο. Αν μιλούσα στους γονείς μου, δεν θα με άφηναν να φύγω από εκεί και να κάνω αυτό που θέλω. Αν μπορούσα να μιλήσω στους γονείς μου, θα ήταν τελείως διαφορετικά. Δεν είμαι δυνατός, φοβήθηκα πάρα πολύ. Το θέμα είναι ο κόσμος να αρχίσει να μιλάει, να το μάθει να το κάνει από παιδί. Πρέπει οι γονείς να λένε στα παιδιά τους, “θα μου λες, θα μου λες”. Πρέπει να λένε τι έγινε στο σχολείο», είπε, μεταξύ άλλων, ο Γιώργος Χρυσοστόμου.
Επιτέλους να κάνει ένας την αρχή.
Η απάντηση σε όλα είναι νιάου...

I didn't do it, but If I did, I was drunk.

Que Sera, Sera...

Άβαταρ μέλους
Naida
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 60843
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 12:12

Re: Κιμούλης - μπούλινκ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Naida » 26 Ιαν 2021, 18:26

nyxtovios έγραψε:
26 Ιαν 2021, 18:24
Καλά είπαμε πως έγινε κάτι σαν τρεντ και στην Ελλάδα. Ξαφνικά βρέθηκαν όλες κακοποιημένες.
Από κάτι που διάβασα σε ειδησεογραφικο site από έρευνα που έγινε 22-24/1.σε 1000 νομίζω γυναίκες βγήκε ένα ποσοστό 7 στις 10.
Η απάντηση σε όλα είναι νιάου...

I didn't do it, but If I did, I was drunk.

Que Sera, Sera...

Άβαταρ μέλους
nyxtovios
Δημοσιεύσεις: 13469
Εγγραφή: 15 Ιουν 2018, 19:14

Re: Κιμούλης - μπούλινκ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από nyxtovios » 26 Ιαν 2021, 18:28

Naida έγραψε:
26 Ιαν 2021, 18:26
nyxtovios έγραψε:
26 Ιαν 2021, 18:24
Καλά είπαμε πως έγινε κάτι σαν τρεντ και στην Ελλάδα. Ξαφνικά βρέθηκαν όλες κακοποιημένες.
Από κάτι που διάβασα σε ειδησεογραφικο site από έρευνα που έγινε 22-24/1.σε 1000 νομίζω γυναίκες βγήκε ένα ποσοστό 7 στις 10.
Και το πιστεύεις αυτό;

Άβαταρ μέλους
Naida
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 60843
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 12:12

Re: Κιμούλης - μπούλινκ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Naida » 26 Ιαν 2021, 18:29

nyxtovios έγραψε:
26 Ιαν 2021, 18:28
Naida έγραψε:
26 Ιαν 2021, 18:26
nyxtovios έγραψε:
26 Ιαν 2021, 18:24
Καλά είπαμε πως έγινε κάτι σαν τρεντ και στην Ελλάδα. Ξαφνικά βρέθηκαν όλες κακοποιημένες.
Από κάτι που διάβασα σε ειδησεογραφικο site από έρευνα που έγινε 22-24/1.σε 1000 νομίζω γυναίκες βγήκε ένα ποσοστό 7 στις 10.
Και το πιστεύεις αυτό;
Πλάκα κάνεις; φυσικά.
Η απάντηση σε όλα είναι νιάου...

I didn't do it, but If I did, I was drunk.

Que Sera, Sera...

Άβαταρ μέλους
nyxtovios
Δημοσιεύσεις: 13469
Εγγραφή: 15 Ιουν 2018, 19:14

Re: Κιμούλης - μπούλινκ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από nyxtovios » 26 Ιαν 2021, 18:30

Naida έγραψε:
26 Ιαν 2021, 18:29
nyxtovios έγραψε:
26 Ιαν 2021, 18:28
Naida έγραψε:
26 Ιαν 2021, 18:26


Από κάτι που διάβασα σε ειδησεογραφικο site από έρευνα που έγινε 22-24/1.σε 1000 νομίζω γυναίκες βγήκε ένα ποσοστό 7 στις 10.
Και το πιστεύεις αυτό;
Πλάκα κάνεις; φυσικά.
Έλεος καλή μου.

Jolly Roger
Δημοσιεύσεις: 8524
Εγγραφή: 06 Ιούλ 2018, 00:21
Phorum.gr user: Jolly Roger

Re: Κιμούλης - μπούλινκ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Jolly Roger » 26 Ιαν 2021, 18:31

Συγκλονίζει ο Γιώργος Χρυσοστόμου για τη σεξουαλική παρενόχληση που δέχτηκε στα 16 του
ε τώρα το γαμήσαμε και ψόφησε

Απάντηση

Επιστροφή στο “Κοινωνικά θέματα”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών